Resultat Totalt Senior - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  DM/JDM kortbana 2017    Utskriftsdatum  15 oktober 2017   
  Tävlingsort  Ängelholm    Utskriftstid  21:16   
  Arrangör  Ängelholms Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler, Senior 
Sponsor: Ditec 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hs Damer [1995] Lag 1  1995  14  684          1:58.03   
  Helsingborgs Simsällskap  1:58.07                 
  Julia Stenhård  2000      30.21        30.21   
  Daniella Horvath  2001      32.59        1:02.80   
  Alicia Lundblad  2001      28.61        1:31.41   
  Sandra Lendt  2000      26.62        1:58.03   
                     
Mkk Damer  11  671          1:58.79   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:56.81                 
  Emma Vileus  2001      30.74        30.74   
  Emma Jansson  1994      32.45        1:03.19   
  Nicola Lindell  2001      29.62        1:32.81   
  Nathalie Lindborg  1991      25.98        1:58.79   
                     
Hs Damer [1995] Lag 2  1995  10  654          1:59.80   
  Helsingborgs Simsällskap  2:02.21                 
  Victoria Åberg  2001      29.74        29.74   
  Lisa Bengtsson  2002      33.41        1:03.15   
  Rebecca Hesslevik  2000      29.23        1:32.38   
  Angelina Agrell  2003      27.42        1:59.80   
                     
Karlskrona Damer [2000]  2000  642          2:00.54   
  Karlskrona Simsällskap  2:01.22                 
  Sofie Karlsson  2000      30.89        30.89   
  Tea Gladher  2000      33.55        1:04.44   
  Linn Rosenius  2002      29.03        1:33.47   
  Ida Rosenius  2000      27.07        2:00.54   
                     
SK Triton Damer Lag1  2017  622          2:01.88   
  Simklubben Triton  2:02.20                 
  Cornelia Forsgren  2000      32.61        32.61   
  Magdalena Kuras  1988      31.16        1:03.77   
  Fanny Andersson  1997      31.07        1:34.84   
  Johanna Nilsson  1996      27.04        2:01.88   
                     
Trelleborg Damer [1996]  1996  620          2:02.00   
  Trelleborg Sim  2:00.84                 
  Davilda Lareva  2000      30.61        30.61   
  Nicola Parfitt  2000      34.87        1:05.48   
  Isabelle Sering  2002      28.70        1:34.18   
  Linn Olsson  2002      27.82        2:02.00   
                     
SK Ran Woman [1997]  1997  619          2:02.02   
  Simklubben Ran  2:02.76                 
  Isabella Revstedt  2001      30.64        30.64   
  Stina Lindberg  2000      32.91        1:03.55   
  Vickie Berg  2000      30.48        1:34.03   
  Elna Jepsson  2002      27.99        2:02.02   
                     
Höganäs SS Damer 1  616          2:02.27   
  Höganäs Simsällskap  2:01.75                 
  Elin Widén  1998      31.71        31.71   
  Tilda Johansson  2002      35.46        1:07.17   
  Ida Liljeqvist  1999      26.78        1:33.95   
  Kajsa Norell Dahlqvist  2001      28.32        2:02.27   
                     
Ksls Damer  2001  591          2:03.91   
  Kristianstads SLS  2:06.05                 
  Annie Thulin  2003      32.12        32.12   
  Thilde Lantz  2001      33.15        1:05.27   
  Saga Nyborg  2003      30.15        1:35.42   
  Amanda Modig  1999      28.49        2:03.91   
                     
10  Sjöbo SS Damer  590          2:03.99   
  Sjöbo Simsällskap  2:04.18                 
  Minna Larsson  2002      31.25        31.25   
  Olga Schubert  2000      34.31        1:05.56   
  Therese Svensson  1991      31.38        1:36.94   
  Emmy Johnsson  2001      27.05        2:03.99   
                     
11  Landskrona Damer Lag 1  587          2:04.21   
  Landskrona Simsällskap  2:05.56                 
  Viktoria Dellhede  2003      31.49        31.49   
  Julia Brinkhagen  1999      35.57        1:07.06   
  Matilda Hoff  2003      29.87        1:36.93   
  Elin Johannesson  1999      27.28        2:04.21   
                     
12  SK Hajen  1971  573          2:05.25   
  Simklubben Hajen  2:06.05                 
  Elin Lackegård  2000      32.34        32.34   
  Elsa Bitzén  2003      33.56        1:05.90   
  Ella Laurén  2001      30.93        1:36.83   
  Sara Nobrell  2002      28.42        2:05.25   
                     
13  Mkk Damer [1997]  1997    571          2:05.34   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:05.52                 
  Mollie Morfelt  2003      31.86        31.86   
  Johanna Andersson  2002      34.86        1:06.72   
  Sara Stenberg  2001      30.68        1:37.40   
  Johanna Ingner  2002      27.94        2:05.34   
                     
14  SK Lödde Damer [1999]  1999    570          2:05.44   
  Simklubben Lödde  2:06.16                 
  Emma Persson  1999      32.16        32.16   
  Louise Ranevi  1999      32.93        1:05.09   
  Isabel Smideberg  2004      30.86        1:35.95   
  Carolina Åsberg  2002      29.49        2:05.44   
                     
15  Poseidon Damer Lag 1  2004    567          2:05.66   
  Simklubben Poseidon                   
  Elin Melin  2000      31.54        31.54   
  Sara Jendbro  2000      33.76        1:05.30   
  Ditte Oredsson  2003      31.66        1:36.96   
  Boel Bergquist  2003      28.70        2:05.66   
                     
16  Ystads SS Damer    563          2:05.97   
  Ystads Simsällskap  2:03.34                 
  Tilde Larsson  2001      32.18        32.18   
  Alicia Norberg Randowo  1999      36.09        1:08.27   
  Amanda Strömberg  1998      29.55        1:37.82   
  Matilda Åkesson  1999      28.15        2:05.97   
                     
17  Osby SS Damer  1995    559          2:06.26   
  Osby Simsällskap  2:06.61                 
  Agnes Cato  2001      32.04        32.04   
  Ellen Torkelsson  2000      35.53        1:07.57   
  Alma Torkelsson  2003      30.53        1:38.10   
  Moa Olofsson  2002      28.16        2:06.26   
                     
18  Vellinge-N Damer [1999]  1999    553          2:06.69   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:10.00                 
  Alice Skoglund  2003      31.99        31.99   
  Kajsa Berglind  2001      37.27        1:09.26   
  Matilda Klintberg  1999      28.37        1:37.63   
  Ebba Löfgren  2001      29.06        2:06.69   
                     
19  KK Karpen Damer 2002  2002    547          2:07.18   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:08.09                 
  Cornelia Bernspång  2003      33.48        33.48   
  Vilma Rudolf  2002      35.71        1:09.19   
  Linnéa Persson  2002      29.95        1:39.14   
  Clara Aronsson  2002      28.04        2:07.18   
                     
20  Trelleborg Damer Lag 2  2004    537          2:07.96   
  Trelleborg Sim  2:06.35                 
  Alicia Sjögren  2005      33.77        33.77   
  Frida Tunheim-Glad  2001      35.38        1:09.15   
  Erma Duratovic  2005      31.26        1:40.41   
  Vilma Andersson  2004      27.55        2:07.96   
                     
21  Landskrona Damer Lag 2    511          2:10.10   
  Landskrona Simsällskap  2:09.94                 
  Elin Rundblad  1999      31.66        31.66   
  Emma Hassling  2004      37.14        1:08.80   
  Emelie Ek-Värn  2004      32.15        1:40.95   
  Linnéa Lindh  2003      29.15        2:10.10   
                     
22  SK Sydsim Damer Lag 1    511          2:10.11   
  Simklubben Sydsim  2:08.51                 
  Matilda Liljekvist  2004      34.03        34.03   
  Isabella Lagnerup  2000      35.25        1:09.28   
  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002      31.53        1:40.81   
  Frida Nordefell  2000      29.30        2:10.11   
                     
23  SK Triton Damer Lag 2  2017    504          2:10.67   
  Simklubben Triton  2:09.00                 
  Karin Björkman  2001      32.78        32.78   
  Antonia Sandblom  2003      36.89        1:09.67   
  Siri Bokander  2003      31.40        1:41.07   
  Mica Nolén  2004      29.60        2:10.67   
                     
24  Höganäs SS Damer 2    468          2:13.94   
  Höganäs Simsällskap  2:12.36                 
  Ida Widén  2001      32.14        32.14   
  Julia Andersson  2003      38.19        1:10.33   
  Heidi Winberg  1999      34.24        1:44.57   
  Thelma Jöhncke  1999      29.37        2:13.94   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
Sponsor: Max Max Matthiessen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jonas Holmström  1992  14  707  24.28        50.44   
  Helsingborgs Simsällskap  49.51                 
                     
Jesper Björk  1993  11  680  24.39        51.09   
  Helsingborgs Simsällskap  50.88                 
                     
Daniel Kertes  1999  10  665  24.73        51.47   
  Ängelholms Simsällskap  49.98                 
                     
Eric Hinderup  1998  645  25.53        52.00   
  Malmö Kappsimningsklubb  51.14                 
                     
Mats Westergren  1994  644  25.15        52.04   
  Malmö Kappsimningsklubb  50.57                 
                     
Alexander Löfqvist  1999  637  25.28        52.22   
  Helsingborgs Simsällskap  51.39                 
                     
Oskar Hoff  1998  636  25.01        52.24   
  Landskrona Simsällskap  53.03                 
                     
Dante Vollmer  2001  618  25.36        52.74   
  Helsingborgs Simsällskap  53.67                 
                     
Isak Larsson  2000  616  25.17        52.80   
  Sjöbo Simsällskap  52.83                 
                     
10  Linus Kahl  2001  615  25.28        52.83   
  Landskrona Simsällskap  52.73                 
                     
11  Karl Lindekrantz  1999  610  25.86        52.97   
  Helsingborgs Simsällskap  52.17                 
                     
12  William Lindblom  1998  606  25.45        53.08   
  Malmö Kappsimningsklubb  53.29                 
                     
13  Daniel Fischer  2002    601  25.39        53.23   
  Helsingborgs Simsällskap  55.17                 
                     
14  Jakob Clemedtson  1996    597  25.80        53.37   
  Karlskrona Simsällskap  54.18                 
                     
15  Gustaf Persson  2001    596  25.17        53.38   
  Ystads Simsällskap  54.39                 
                     
16  Alfred Christensson  1998    583  25.48        53.77   
  Landskrona Simsällskap  52.28                 
                     
17  Gustav Persson  2000    576  25.48        53.99   
  Helsingborgs Simsällskap  55.24                 
                     
18  Victor Bergstrand  2000    575  25.85        54.02   
  Simklubben Poseidon  53.37                 
                     
19  Gustav Östlund  2000    575  25.69        54.04   
  Simklubben Poseidon  53.00                 
                     
20  Jesper Olsson  1998    573  25.76        54.08   
  Simklubben Poseidon  54.31                 
                     
21  Anders Ludvigsson  2000    570  25.89        54.18   
  Malmö Kappsimningsklubb  54.26                 
                     
22  Alexander Trudov  1999    566  25.54        54.31   
  Ängelholms Simsällskap  53.59                 
                     
23  Isac Troell  1997    565  25.94        54.36   
  Helsingborgs Simsällskap  53.00                 
                     
24  Johannes Strömberg  2002    555  26.34        54.66   
  Vellinge-Näsets Simklubb  53.65                 
                     
24  Richard Berg  1998    555  26.08        54.66   
  Simklubben Ran  54.05                 
                     
26  Mattias Rydqvist  2000    555  26.72        54.68   
  Trelleborg Sim  54.02                 
                     
27  Jens Christiansen  2001    546  26.49        54.98   
  Simklubben Sydsim  55.37                 
                     
28  Lukas Miderbäck  2003    540  26.15        55.18   
  Simklubben Lödde  55.31                 
                     
29  Dennis Dukic  2000    537  26.04        55.26   
  Helsingborgs Simsällskap  53.52                 
                     
30  William Kerman  2001    536  26.32        55.32   
  Helsingborgs Simsällskap  54.68                 
                     
31  Elias Kromnow  1999    531  26.69        55.47   
  Karlskrona Simsällskap  54.53                 
                     
32  Gustaf Hansson  2001    530  26.67        55.53   
  Helsingborgs Simsällskap  57.82                 
                     
33  Oskar Hanstål  1999    528  26.52        55.60   
  Ängelholms Simsällskap  54.76                 
                     
34  Henning Cederlund  2003    527  26.89        55.61   
  Helsingborgs Simsällskap  55.45                 
                     
34  Petter Hellzén  2000    527  26.66        55.61   
  Ängelholms Simsällskap  55.01                 
                     
36  Birkan Ates  2002    522  26.50        55.80   
  Simsällskapet Delfin  55.92                 
                     
37  Gergö Nagy  1995    519  26.63        55.92   
  Simklubben Poseidon  54.17                 
                     
38  Oskar Skarin  1999    518  26.56        55.95   
  Simklubben Triton  54.98                 
                     
39  Philip Rantzow  1999    513  26.17        56.13   
  S71  56.00                 
                     
40  Christoffer Dellhede  2001    510  26.68        56.23   
  Landskrona Simsällskap  54.45                 
                     
41  Gustav Vallbo  1999    504  27.35        56.47   
  Karlskrona Simsällskap  57.36                 
                     
42  Primus Olsson  2000    500  26.55        56.60   
  Malmö Kappsimningsklubb  55.78                 
                     
43  Johan Killman  1999    497  27.05        56.72   
  Höganäs Simsällskap  56.64                 
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler, Senior 
Sponsor: Polymont 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alicia Lundblad  2001  14  694  30.53  1:02.60  1:34.47    2:05.08   
  Helsingborgs Simsällskap  2:05.91                 
                     
Olivia Ülger  2000  11  690  30.19  1:02.31  1:34.40    2:05.36   
  Helsingborgs Simsällskap  2:05.97                 
                     
Anna Grahovac  1999  10  683  30.18  1:02.18  1:34.14    2:05.79   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:06.13                 
                     
Johanna Palmkvist  1999  645  30.27  1:02.44  1:35.25    2:08.18   
  Helsingborgs Simsällskap  2:06.62                 
                     
Lina Sjöholm  2000  632  30.53  1:03.23  1:36.25    2:09.07   
  Sjöbo Simsällskap  2:06.10                 
                     
Emilia Rönningdal  2002  631  30.56  1:03.39  1:35.96    2:09.13   
  S71  2:04.86                 
                     
Victoria Åberg  2001  628  30.72  1:03.55  1:36.00    2:09.33   
  Helsingborgs Simsällskap  2:07.00                 
                     
Elin Johannesson  1999  619  29.76  1:02.41  1:36.37    2:09.93   
  Landskrona Simsällskap  2:09.52                 
                     
Tilde Anderberg-Richard  1999  605  29.91  1:02.92  1:37.24    2:10.95   
  Sjöbo Simsällskap  2:09.58                 
                     
10  Matilda Klintberg  1999  603  30.43  1:03.63  1:37.38    2:11.10   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:10.53                 
                     
11  Nicola Parfitt  2000  593  31.24  1:04.97  1:38.67    2:11.79   
  Trelleborg Sim  2:14.57                 
                     
12  Elin Melin  2000  592  30.48  1:04.25  1:38.72    2:11.87   
  Simklubben Poseidon  2:14.63                 
                     
13  Ida Rosenius  2000    588  30.66  1:03.90  1:38.25    2:12.22   
  Karlskrona Simsällskap  2:11.65                 
                     
14  Clara Aronsson  2002    587  31.25  1:04.91  1:39.39    2:12.24   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:15.27                 
                     
15  Julia Osterman  2004    585  30.77  1:04.46  1:38.64    2:12.45   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:14.69                 
                     
16  Matilda Åkesson  1999    572  30.97  1:04.64  1:39.18    2:13.41   
  Ystads Simsällskap  2:12.45                 
                     
17  Filippa Sundström  2001    571  31.03  1:04.61  1:39.09    2:13.51   
  Ängelholms Simsällskap  2:12.09                 
                     
18  Josephine Mikkelsen  2002    570  30.83  1:03.98  1:38.62    2:13.56   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:09.49                 
                     
19  Tyra Littorin  2004    569  31.02  1:05.48  1:40.17    2:13.67   
  Helsingborgs Simsällskap  2:13.23                 
                     
20  Ellen Rosdahl  2002    563  30.96  1:05.38  1:40.41    2:14.11   
  Helsingborgs Simsällskap  2:13.33                 
                     
21  Astrid Nilsson  2004    558  31.15  1:05.60  1:40.52    2:14.50   
  Simsällskapet Delfin  2:16.15                 
                     
22  Moa Karlsson  2002    557  31.23  1:04.79  1:39.60    2:14.60   
  S71  2:09.82                 
                     
23  Mollie Morfelt  2003    557  31.26  1:05.70  1:39.93    2:14.61   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:16.20                 
                     
24  Kajsa Gustavsson  2001    557  30.68  1:04.36  1:39.02    2:14.63   
  Helsingborgs Simsällskap  2:12.07                 
                     
25  Angelina Agrell  2003    551  32.01  1:07.12  1:42.18    2:15.09   
  Helsingborgs Simsällskap  2:12.54                 
                     
26  Sara Nobrell  2002    544  32.21  1:06.65  1:41.68    2:15.63   
  Simklubben Hajen  2:12.24                 
                     
27  Amanda Modig  1999    544  31.09  1:05.11  1:40.44    2:15.65   
  Kristianstads SLS  2:15.00                 
                     
28  Ida Widén  2001    543  30.84  1:04.96  1:39.94    2:15.76   
  Höganäs Simsällskap  2:13.07                 
                     
29  Frida Rödin  2000    533  30.71  1:04.97  1:40.56    2:16.61   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:16.46                 
                     
30  Ebba Jälminger  2002    531  31.33  1:06.12  1:41.90    2:16.72   
  Helsingborgs Simsällskap  2:14.28                 
                     
31  Ebba Löfgren  2001    529  31.32  1:06.37  1:42.24    2:16.95   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:13.45                 
                     
32  Tilda Ericsson  2002    511  31.19  1:06.46  1:42.59    2:18.49   
  S71  2:17.25                 
                     
33  Minna Larsson  2002    508  32.08  1:07.56  1:42.85    2:18.75   
  Sjöbo Simsällskap  2:12.13                 
                     
34  Josefin Nilsson  1999    503  31.97  1:07.49  1:43.46    2:19.22   
  Eslövs Simsällskap  2:16.08                 
                     
35  Emilia Andreasson  1996    489  30.82  1:05.85  1:43.26    2:20.60   
  S71  2:14.09                 
                     
36  Ellen Thunberg  2001    486  31.99  1:07.72  1:45.11    2:20.84   
  Ängelholms Simsällskap  2:17.80                 
                     
Ida Larsson  2002              DSQ   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:13.09                 
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler, Senior 
Sponsor: PEAB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Daniel Kertes  1999  12.5  659          29.01   
  Ängelholms Simsällskap  28.25                 
Gustav Persson  2000  12.5  659          29.01   
  Helsingborgs Simsällskap  30.01                 
Julius Ekstrand  1998  10  638          29.32   
  Landskrona Simsällskap  28.92                 
Albin Edvardsson  2000  619          29.62   
  Helsingborgs Simsällskap  30.30                 
Erik Juliusson  1998  594          30.03   
  Höganäs Simsällskap  30.07                 
Elias Kromnow  1999  582          30.23   
  Karlskrona Simsällskap  29.95                 
Anton Persson  1994  574          30.37   
  Malmö Kappsimningsklubb  29.81                 
Daniel Lundahl  1991  563          30.57   
  Helsingborgs Simsällskap  30.02                 
Linus Kahl  2001  558          30.67   
  Landskrona Simsällskap  30.37                 
10  Richard Berg  1998  551          30.79   
  Simklubben Ran  30.73                 
11  Luke Postema  1995  548          30.84   
  Simklubben Poseidon  30.04                 
12  Carl Gerstenfeld  2002  545          30.91   
  Malmö Kappsimningsklubb  31.96                 
13  Axel Lloyd  1999    540          31.00   
  Trelleborg Sim  31.24                 
14  Erik Boos  1999    538          31.04   
  Simklubben Triton  31.09                 
15  Max Persson  2001    518          31.44   
  Ystads Simsällskap  31.05                 
16  Gustav Englund  2001    516          31.48   
  Malmö Kappsimningsklubb  32.08                 
17  Gustaf Persson  2001    512          31.56   
  Ystads Simsällskap  31.03                 
18  Lucas Lindblom  2000    508          31.63   
  Landskrona Simsällskap  32.69                 
19  Jonathan Skog  2000    500          31.81   
  Klippans Simsällskap  32.30                 
20  Joaquin Diaz  2001    499          31.83   
  Malmö Kappsimningsklubb  32.38                 
21  Marko Vasilijevic  1999    498          31.84   
  Simklubben Poseidon  32.76                 
21  Victor Lloyd  1996    498          31.84   
  Trelleborg Sim  31.66                 
23  Anton Andersson  1997    497          31.87   
  Malmö Kappsimningsklubb  33.79                 
24  Simon Ljungbeck  2000    476          32.33   
  Simsällskapet Iden  32.78                 
25  Axel Andrén  2001    469          32.49   
  Malmö Kappsimningsklubb  34.09                 
26  Marcus Skog  1996    466          32.55   
  Klippans Simsällskap  32.74                 
27  Alexander Waldo  1998    465          32.59   
  Simklubben Poseidon  33.39                 
28  Nils Wergeland  2002    461          32.67   
  Simklubben Lödde  34.62                 
29  Casper Svärd  2001    461          32.68   
  Landskrona Simsällskap  33.76                 
30  Johan Killman  1999    456          32.79   
  Höganäs Simsällskap  32.90                 
31  Rickard Wemlén  2000    455          32.82   
  Simklubben Hajen  32.63                 
32  Esbjörn Ohlsson  1996    449          32.97   
  Simsällskapet Iden  32.99                 
33  Daniel Lindkvist  2000    447          33.00   
  Trelleborg Sim  33.29                 
34  Birkan Ates  2002    444          33.09   
  Simsällskapet Delfin  33.14                 
35  Filip Cederholm  2003    440          33.19   
  Landskrona Simsällskap  35.15                 
36  Johan Alderbrink  2001    436          33.28   
  Helsingborgs Simsällskap  32.69                 
37  Jonatan Holmquist  2003    432          33.39   
  Vellinge-Näsets Simklubb  35.25                 
38  Ian Hangård  2002    431          33.42   
  Simklubben Lödde  35.29                 
39  Mattias Andersson  1996    427          33.53   
  Ängelholms Simsällskap  33.65                 
40  Roy Hangård  1999    423          33.62   
  Simklubben Lödde  34.15                 
41  Jakob Clemedtson  1996    421          33.68   
  Karlskrona Simsällskap  36.10                 
42  Tim Petersson  1999    414          33.87   
  Landskrona Simsällskap  33.14                 
43  Jens Christiansen  2001    413          33.88   
  Simklubben Sydsim  34.86                 
44  Jonatan Wede  1988    411          33.95   
  Simsällskapet Iden  32.52                 
45  André Philipsson Eriksson  2001    391          34.51   
  Helsingborgs Simsällskap  35.99                 
46  Joel Henriksson  2003    380          34.83   
  Simklubben Poseidon  36.09                 
47  Hugo Leandersson  2002    376          34.97   
  Simklubben Poseidon  35.40                 
48  Isac Lindén  2001    370          35.17   
  Helsingborgs Simsällskap  36.08                 
49  Hampus Olsson  2003    359          35.50   
  Sjöbo Simsällskap  35.54                 
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler, Senior 
Sponsor: Kunskapsporten 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Magdalena Kuras  1988  14  702  32.62        1:10.16   
  Simklubben Triton  1:09.22                 
                     
Thilde Lantz  2001  11  623  34.42        1:13.01   
  Kristianstads SLS  1:13.60                 
                     
Sara Jendbro  2000  10  620  34.71        1:13.11   
  Simklubben Poseidon  1:14.45                 
                     
Daniella Horvath  2001  616  35.42        1:13.27   
  Helsingborgs Simsällskap  1:12.59                 
                     
Lisa Bengtsson  2002  613  35.16        1:13.39   
  Helsingborgs Simsällskap  1:13.57                 
                     
Emma Jansson  1994  613  34.19        1:13.40   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:10.39                 
                     
Louise Ranevi  1999  608  34.79        1:13.57   
  Simklubben Lödde  1:12.32                 
                     
Elsa Bitzén  2003  589  35.05        1:14.36   
  Simklubben Hajen  1:15.84                 
                     
Sandra Lendt  2000  589  35.82        1:14.38   
  Helsingborgs Simsällskap  1:13.43                 
                     
10  Nelly Rasmusson  2001  574  35.58        1:15.01   
  Helsingborgs Simsällskap  1:13.18                 
                     
11  Linnéa Persson  2002  567  35.42        1:15.32   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:16.89                 
                     
12  Emilia Rönningdal  2002  565  35.68        1:15.42   
  S71  1:12.88                 
                     
13  Johanna Andersson  2002    553  35.95        1:15.93   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:15.35                 
                     
14  Jenny Le  2000    547  35.60        1:16.23   
  Simklubben Poseidon  1:14.95                 
                     
15  Alicia Norberg Randowo  1999    534  36.47        1:16.83   
  Ystads Simsällskap  1:14.55                 
                     
15  Sarah Wallin  2000    534  36.08        1:16.83   
  Helsingborgs Simsällskap  1:13.56                 
                     
17  Olga Schubert  2000    532  35.84        1:16.96   
  Sjöbo Simsällskap  1:15.85                 
                     
18  Tea Gladher  2000    531  35.28        1:16.97   
  Karlskrona Simsällskap  1:10.87                 
                     
19  Moa Olofsson  2002    528  36.33        1:17.12   
  Osby Simsällskap  1:13.74                 
                     
20  Thea Dahlqvist  2003    525  35.72        1:17.26   
  Simklubben Hajen  1:17.98                 
                     
21  Telma Maltesjö  2002    512  36.71        1:17.90   
  Helsingborgs Simsällskap  1:17.23                 
                     
22  Isabella Lagnerup  2000    512  36.30        1:17.95   
  Simklubben Sydsim  1:16.48                 
                     
23  Johanna Nilsson  1996    509  37.15        1:18.07   
  Simklubben Triton  1:18.86                 
                     
24  Miranda Ingvarsson  2001    507  35.94        1:18.18   
  Ängelholms Simsällskap  1:15.18                 
                     
25  Julia Brinkhagen  1999    500  36.75        1:18.55   
  Landskrona Simsällskap  1:16.80                 
                     
26  Elly Palm  2001    495  37.39        1:18.81   
  Helsingborgs Simsällskap  1:17.17                 
                     
27  Tilda Johansson  2002    494  36.79        1:18.87   
  Höganäs Simsällskap  1:21.73                 
                     
28  Ellen Torkelsson  2000    476  37.03        1:19.86   
  Osby Simsällskap  1:16.44                 
                     
28  Kristina Orban  2004    476  37.49        1:19.86   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:20.40                 
                     
30  Olivia Jarl Halvarsson  2003    470  37.70        1:20.17   
  Kristianstads SLS  1:22.81                 
                     
31  Vilma Rudolf  2002    469  38.00        1:20.21   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:17.40                 
                     
32  Sara Kjellnäs  2002    467  37.56        1:20.33   
  Helsingborgs Simsällskap  1:15.02                 
                     
33  Emilia Olsson  2002    466  38.44        1:20.39   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:18.36                 
                     
34  Siri Bokander  2003    461  37.45        1:20.68   
  Simklubben Triton  1:18.79                 
                     
35  Frida Tunheim-Glad  2001    452  38.85        1:21.21   
  Trelleborg Sim  1:22.32                 
                     
36  Alice Persson  2003    452  38.90        1:21.22   
  Helsingborgs Simsällskap  1:19.68                 
                     
37  Erma Duratovic  2005    449  38.24        1:21.41   
  Trelleborg Sim  1:22.50                 
                     
38  Emma Hassling  2004    446  38.14        1:21.57   
  Landskrona Simsällskap  1:22.27                 
                     
39  Kajsa Berglind  2001    421  38.89        1:23.20   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:21.25                 
                     
Kristina Kulcsar  2001              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:20.39                 
                     
 
Gren 6, 400m Medley Herrar, Finaler, Senior 
Sponsor: JR Entrepenad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emil Hassling  2000  14  666  1:01.28  2:12.26  3:25.63    4:29.60   
  Landskrona Simsällskap  4:21.77                 
                     
Linus Kahl  2001  11  637  1:01.99  2:13.93  3:30.91    4:33.67   
  Landskrona Simsällskap  4:35.91                 
                     
Victor Lloyd  1996  10  624  1:02.44  2:11.87  3:30.64    4:35.57   
  Trelleborg Sim  4:31.43                 
                     
Isak Vikström  1999  580  1:02.11  2:11.49  3:32.49    4:42.34   
  Helsingborgs Simsällskap  4:30.74                 
                     
Dante Vollmer  2001  565  1:03.06  2:14.12  3:36.83    4:44.83   
  Helsingborgs Simsällskap  4:41.57                 
                     
Oskar Hanstål  1999  532  1:04.24  2:21.79  3:44.67    4:50.47   
  Ängelholms Simsällskap  5:03.13                 
                     
William Kerman  2001  529  1:03.68  2:19.32  3:45.16    4:51.07   
  Helsingborgs Simsällskap  4:46.90                 
                     
Axel Lloyd  1999  529  1:04.52  2:19.56  3:41.40    4:51.12   
  Trelleborg Sim  4:50.88                 
                     
Max Persson  2001  521  1:05.88  2:22.73  3:44.54    4:52.52   
  Ystads Simsällskap  4:53.07                 
                     
10  Lucas Lindblom  2000  521  1:07.68  2:26.10  3:46.83    4:52.60   
  Landskrona Simsällskap  4:58.29                 
                     
11  Filip Salbrink  2002  509  1:07.86  2:22.09  3:46.98    4:54.82   
  Eslövs Simsällskap  4:47.69                 
                     
12  Tim Brinkhagen  2001  491  1:08.09  2:23.15  3:48.20    4:58.39   
  Simklubben Lödde  4:50.25                 
                     
13  Linus Ljunghusen  2000    491  1:04.77  2:30.66  3:51.66    4:58.42   
  Simklubben Poseidon  5:27.78                 
                     
14  Jakob Petersen  2001    456  1:07.10  2:26.60  3:55.15    5:05.81   
  Simsällskapet Delfin  5:11.24                 
                     
15  Simon Persson  2003    452  1:08.88  2:28.48  3:55.34    5:06.72   
  Kappsimningsklubben Karpen  5:27.56                 
                     
16  Axel Andrén  2001    440  1:09.70  2:29.91  3:56.18    5:09.60   
  Malmö Kappsimningsklubb  5:04.88                 
                     
Gustav Lind  2002              DSQ   
  Helsingborgs Simsällskap  4:56.09                 
                     
Stefan Varga  2000              DSQ   
  Helsingborgs Simsällskap  4:36.02                 
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler, Senior 
Sponsor: Ängelholmshem 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hanna Rosvall  2000  14  774  27.92        59.46   
  Ängelholms Simsällskap  59.05                 
                     
Magdalena Kuras  1988  11  691  28.86        1:01.75   
  Simklubben Triton  1:01.04                 
                     
Ida Liljeqvist  1999  10  673  29.01        1:02.29   
  Höganäs Simsällskap  1:01.12                 
                     
Matilda Klintberg  1999  627  29.98        1:03.78   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:03.02                 
                     
Julia Stenhård  2000  596  30.20        1:04.88   
  Helsingborgs Simsällskap  1:03.85                 
                     
Linn Rosenius  2002  585  30.80        1:05.29   
  Karlskrona Simsällskap  1:05.39                 
                     
Alicia Lundblad  2001  5.5  574  31.06        1:05.71   
  Helsingborgs Simsällskap  1:04.04                 
                     
Linnéa Persson  2002  5.5  574  30.68        1:05.71   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:04.20                 
                     
Isabelle Sering  2002  566  30.97        1:05.99   
  Trelleborg Sim  1:05.34                 
                     
10  Rebecca Hesslevik  2000  563  31.00        1:06.12   
  Helsingborgs Simsällskap  1:03.82                 
                     
11  Nelly Rasmusson  2001  556  30.74        1:06.38   
  Helsingborgs Simsällskap  1:09.01                 
                     
12  Augusta Andersson  1997  545  31.74        1:06.82   
  Sjöbo Simsällskap  1:06.97                 
                     
13  Kajsa Gustavsson  2001    541  30.92        1:07.00   
  Helsingborgs Simsällskap  1:10.53                 
                     
14  Moa Olofsson  2002    530  32.09        1:07.45   
  Osby Simsällskap  1:07.83                 
                     
15  Fanny Andersson  1997    507  31.69        1:08.48   
  Simklubben Triton  1:05.93                 
                     
16  Elin Johannesson  1999    504  31.35        1:08.61   
  Landskrona Simsällskap  1:08.73                 
                     
17  Ebba Löfgren  2001    502  32.21        1:08.68   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:07.49                 
                     
18  Saga Nyborg  2003    500  31.94        1:08.76   
  Kristianstads SLS  1:07.22                 
                     
19  Sofia Stålnacke  2001    497  31.79        1:08.94   
  Sjöbo Simsällskap  1:07.37                 
                     
20  Emmy Johnsson  2001    495  31.99        1:08.99   
  Sjöbo Simsällskap  1:08.14                 
                     
21  Clara Steen  2003    492  31.37        1:09.17   
  Sjöbo Simsällskap  1:10.36                 
                     
22  Angelina Agrell  2003    491  32.14        1:09.22   
  Helsingborgs Simsällskap  1:08.89                 
                     
23  Johanna Andersson  2002    487  32.41        1:09.38   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:07.06                 
                     
24  Ellen Rosdahl  2002    485  32.19        1:09.46   
  Helsingborgs Simsällskap  1:11.92                 
                     
25  Ida Larsson  2002    484  32.67        1:09.51   
  Vellinge-Näsets Simklubb  1:09.60                 
                     
26  Amanda Strömberg  1998    483  30.91        1:09.56   
  Ystads Simsällskap  1:05.60                 
                     
27  Alma Torkelsson  2003    479  32.49        1:09.78   
  Osby Simsällskap  1:07.36                 
                     
28  Alma Sandberg  2002    477  32.20        1:09.88   
  Ängelholms Simsällskap  1:07.79                 
                     
28  Sarah Wallin  2000    477  32.66        1:09.88   
  Helsingborgs Simsällskap  1:08.46                 
                     
30  Matilda Hoff  2003    477  32.28        1:09.89   
  Landskrona Simsällskap  1:11.63                 
                     
31  Sara Stenberg  2001    474  32.60        1:10.01   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:09.33                 
                     
32  Sara Nilsson  1998    467  32.61        1:10.38   
  Simsällskapet Iden  1:12.02                 
                     
33  Johanna Ingner  2002    462  31.90        1:10.62   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:10.67                 
                     
34  Julia Brinkhagen  1999    462  32.31        1:10.64   
  Landskrona Simsällskap  1:09.03                 
                     
35  Astrid Nilsson  2004    460  32.62        1:10.74   
  Simsällskapet Delfin  1:09.97                 
                     
36  Ella Laurén  2001    459  32.91        1:10.79   
  Simklubben Hajen  1:10.94                 
                     
37  Ditte Oredsson  2003    458  32.56        1:10.81   
  Simklubben Poseidon  1:09.49                 
                     
38  Emmie Lennberger  2000    455  33.10        1:10.95   
  Helsingborgs Simsällskap  1:09.04                 
                     
39  Alicia Johansson  2003    454  33.22        1:11.02   
  Helsingborgs Simsällskap  1:11.52                 
                     
40  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002    441  32.33        1:11.70   
  Simklubben Sydsim  1:07.37                 
                     
41  Linnéa Lindh  2003    437  33.31        1:11.92   
  Landskrona Simsällskap  1:12.26                 
                     
41  Nicola Lindell  2001    437  32.95        1:11.92   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:09.03                 
                     
43  Clara Aronsson  2002    431  33.77        1:12.26   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:11.86                 
                     
44  Hannah Olsson-Lindhé  2003    426  33.31        1:12.53   
  Trelleborg Sim  1:10.31                 
                     
45  Tyra Littorin  2004    422  33.75        1:12.77   
  Helsingborgs Simsällskap  1:09.23                 
                     
46  Agnes Cato  2001    404  33.04        1:13.85   
  Osby Simsällskap  1:09.12                 
                     
47  Frida Nordefell  2000    402  34.00        1:13.98   
  Simklubben Sydsim  1:07.90                 
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler, Senior 
Sponsor: Bjäre Kraft 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mattias Carlsson  1990  14  720  26.83        54.58   
  Malmö Kappsimningsklubb  53.34                 
                     
Christoffer Carlsen  1992  11  712  26.61        54.78   
  Helsingborgs Simsällskap  56.17                 
                     
Jesper Björk  1993  10  686  27.18        55.45   
  Helsingborgs Simsällskap  53.36                 
                     
Emil Hassling  2000  600  28.15        57.98   
  Landskrona Simsällskap  58.09                 
                     
Stefan Varga  2000  600  28.26        58.00   
  Helsingborgs Simsällskap  56.39                 
                     
Alfred Christensson  1998  573  28.29        58.89   
  Landskrona Simsällskap  58.15                 
                     
Isak Larsson  2000  555  28.68        59.51   
  Sjöbo Simsällskap  57.43                 
                     
Christoffer Dellhede  2001  538  29.17        1:00.12   
  Landskrona Simsällskap  57.91                 
                     
Gustaf Hansson  2001  522  29.73        1:00.74   
  Helsingborgs Simsällskap  1:01.56                 
                     
10  Johannes Strömberg  2002  519  29.77        1:00.85   
  Vellinge-Näsets Simklubb  59.53                 
                     
11  Gustav Kroon  1998  515  29.67        1:01.01   
  Helsingborgs Simsällskap  59.59                 
                     
12  Daniel Fischer  2002  512  29.96        1:01.12   
  Helsingborgs Simsällskap  1:01.55                 
                     
13  Gergö Nagy  1995    486  28.92        1:02.22   
  Simklubben Poseidon  59.19                 
                     
14  Nils Wergeland  2002    484  30.55        1:02.29   
  Simklubben Lödde  1:01.93                 
                     
15  Erik Stoltz  1998    482  30.09        1:02.37   
  Ystads Simsällskap  1:03.71                 
                     
16  Petter Hellzén  2000    479  30.94        1:02.51   
  Ängelholms Simsällskap  1:02.68                 
                     
17  Anton Andersson  1997    466  30.40        1:03.07   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:05.32                 
                     
18  Karl Liljegren  2001    465  30.82        1:03.12   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:03.96                 
                     
19  Sten Ludvigsson  1998    461  30.35        1:03.29   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:00.84                 
                     
20  William Bevréus  2003    442  30.61        1:04.18   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:04.95                 
                     
21  Dennis Dukic  2000    442  30.55        1:04.19   
  Helsingborgs Simsällskap  1:02.98                 
                     
22  Mattias Rydqvist  2000    440  31.69        1:04.27   
  Trelleborg Sim  1:02.86                 
                     
23  Filip Hinderup  2001    437  31.07        1:04.43   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:02.97                 
                     
24  Nicolas Nolén  2000    435  31.12        1:04.52   
  Simklubben Triton  1:05.33                 
                     
25  Jesper Lundqvist  1999    433  31.05        1:04.64   
  Höganäs Simsällskap  1:02.67                 
                     
26  Hugo Vaide  2003    431  30.82        1:04.74   
  Ängelholms Simsällskap  1:04.50                 
                     
27  Tim Berthelsson  2000    426  31.31        1:04.99   
  Simsällskapet Delfin  1:06.81                 
                     
28  Tim Hagerström  1999    416  31.16        1:05.51   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:05.97                 
                     
29  Joel Dahlgren  2002    399  31.81        1:06.42   
  Simklubben Ran  1:06.69                 
                     
30  Emil Jespersen  2001    395  31.21        1:06.62   
  Ystads Simsällskap  1:06.44                 
                     
31  Filip Cederholm  2003    391  32.22        1:06.89   
  Landskrona Simsällskap  1:09.75                 
                     
32  Thor Grandin  2002    388  32.64        1:07.05   
  Simklubben Sydsim  1:08.93                 
                     
33  Alfred Persson  2000    383  32.00        1:07.33   
  Sjöbo Simsällskap  1:04.44                 
                     
34  Lukas Miderbäck  2003    380  32.09        1:07.49   
  Simklubben Lödde  1:06.37                 
                     
35  Philip Rantzow  1999    373  31.87        1:07.93   
  S71  1:05.89                 
                     
36  Gabriel Agardh  2003    370  32.99        1:08.14   
  Simklubben Hajen  1:08.53                 
                     
37  Birkan Ates  2002    365  33.08        1:08.40   
  Simsällskapet Delfin  1:05.12                 
                     
38  Simon Ljungbeck  2000    352  33.36        1:09.23   
  Simsällskapet Iden  1:08.83                 
                     
Elliot Larsson  2000              DNS   
  Simklubben Lödde  1:09.65                 
                     
 
Gren 9, 800m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
Sponsor: Ernst & Young 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Kristian Kron  1992  14  775  56.84  1:58.21  2:58.45  3:58.84  8:02.70   
  Helsingborgs Simsällskap  8:15.83      4:59.60  6:00.73  7:02.10       
                     
Olle Williamsson  1998  11  685  57.41  1:58.78  3:00.12  4:03.44  8:23.01   
  Helsingborgs Simsällskap  8:22.93      5:08.07  6:13.41  7:19.52       
                     
Simon Plato  1993  10  662  1:00.24  2:03.00  3:05.97  4:09.92  8:28.61   
  Helsingborgs Simsällskap  7:59.72      5:13.99  6:18.61  7:23.87       
                     
Marcus Kindberg  1993  632  1:00.17  2:05.11  3:10.02  4:15.64  8:36.61   
  Malmö Kappsimningsklubb  8:17.65      5:20.72  6:26.21  7:33.04       
                     
Linus Kahl  2001  631  1:00.77  2:05.59  3:11.11  4:17.57  8:36.80   
  Landskrona Simsällskap  8:54.51      5:23.50  6:29.23  7:34.73       
                     
Alexander Trudov  1999  575  1:01.33  2:07.36  3:14.11  4:21.56  8:53.00   
  Ängelholms Simsällskap  8:26.00      5:28.68  6:36.53  7:44.97       
                     
Petter Hellzén  2000  573  1:04.42  2:11.94  3:19.67  4:26.61  8:53.81   
  Ängelholms Simsällskap  8:49.88      5:32.77  6:39.88  7:48.79       
                     
Filip Salbrink  2002  565  1:03.48  2:11.01  3:18.49  4:26.19  8:56.07   
  Eslövs Simsällskap  8:59.58      5:33.86  6:41.72  7:50.59       
                     
Elias Hysing  2000  561  1:01.96  2:07.59  3:13.39  4:20.18  8:57.46   
  Helsingborgs Simsällskap  9:02.03      5:28.79  6:38.34  7:47.79       
                     
10  Alexander Olsson  1996  548  1:02.51  2:08.12  3:15.25  4:22.99  9:01.62   
  Simklubben Poseidon  9:01.63      5:31.73  6:41.63  7:51.55       
                     
11  Ian Hangård  2002  527  1:03.94  2:13.34  3:22.77  4:31.99  9:08.80   
  Simklubben Lödde  9:18.98      5:42.08  6:52.05  8:01.84       
                     
12  Primus Olsson  2000  519  1:02.55  2:09.83  3:19.27  4:29.60  9:11.42   
  Malmö Kappsimningsklubb  9:15.52      5:40.20  6:51.23  8:02.19       
                     
13  Tim Berthelsson  2000    499  1:04.69  2:14.32  3:25.41  4:36.53  9:18.91   
  Simsällskapet Delfin  9:33.95      5:48.88  6:59.57  8:10.95       
                     
14  Johan Alderbrink  2001    496  1:04.45  2:14.38  3:24.35  4:35.70  9:19.82   
  Helsingborgs Simsällskap  9:12.91      5:47.16  6:59.08  8:10.53       
                     
15  Simon Persson  2003    482  1:06.61  2:17.46  3:28.73  4:40.80  9:25.18   
  Kappsimningsklubben Karpen  9:56.41      5:52.12  7:03.54  8:15.33       
                     
16  Roy Hangård  1999    463  1:05.11  2:15.94  3:28.03  4:41.25  9:33.03   
  Simklubben Lödde  9:23.91      5:53.90  7:06.05  8:20.27       
                     
17  Joel Johnsson  2000    459  1:05.41  2:16.91  3:29.07  4:41.61  9:34.52   
  Kristianstads SLS  9:51.79      5:54.90  7:08.11  8:22.33       
                     
18  Nils Tired  2003    428  1:07.07  2:20.73  3:35.35  4:50.13  9:48.05   
  Simklubben Poseidon  10:19.16      6:05.33  7:20.68  8:35.75       
                     
19  Hugo Vaide  2003    421  1:07.12  2:19.72  3:33.46  4:48.43  9:51.52   
  Ängelholms Simsällskap  9:48.02      6:03.62  7:19.76  8:35.65       
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler, Senior 
Sponsor: Engelholms Glass 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hanna Rosvall  2000  14  792          27.74   
  Ängelholms Simsällskap  27.36                 
Magdalena Kuras  1988  11  776          27.93   
  Simklubben Triton  27.52                 
Ida Liljeqvist  1999  10  680          29.18   
  Höganäs Simsällskap  28.05                 
Victoria Åberg  2001  641          29.76   
  Helsingborgs Simsällskap  29.34                 
Julia Stenhård  2000  616          30.16   
  Helsingborgs Simsällskap  29.09                 
Nathalie Lindborg  1991  591          30.58   
  Malmö Kappsimningsklubb  30.26                 
Davilda Lareva  2000  586          30.67   
  Trelleborg Sim  30.39                 
Sofie Karlsson  2000  579          30.79   
  Karlskrona Simsällskap  30.70                 
Elin Widén  1998  547          31.37   
  Höganäs Simsällskap  30.18                 
10  Minna Larsson  2002  545          31.42   
  Sjöbo Simsällskap  30.42                 
11  Miranda Ingvarsson  2001  535          31.62   
  Ängelholms Simsällskap  31.34                 
12  Mollie Morfelt  2003  529          31.73   
  Malmö Kappsimningsklubb  30.38                 
13  Elin Rundblad  1999    528          31.76   
  Landskrona Simsällskap  31.08                 
14  Sasa Podric  2000    527          31.78   
  Helsingborgs Simsällskap  31.19                 
15  Ida Widén  2001    526          31.79   
  Höganäs Simsällskap  31.69                 
16  Elin Melin  2000    526          31.80   
  Simklubben Poseidon  31.71                 
17  Louise Ranevi  1999    525          31.81   
  Simklubben Lödde  31.80                 
18  Isabella Lagnerup  2000    522          31.88   
  Simklubben Sydsim  33.06                 
19  Viktoria Dellhede  2003    518          31.95   
  Landskrona Simsällskap  32.12                 
20  Agnes Cato  2001    514          32.03   
  Osby Simsällskap  32.45                 
21  Tilde Larsson  2001    514          32.04   
  Ystads Simsällskap  31.34                 
22  Elin Lackegård  2000    509          32.15   
  Simklubben Hajen  32.00                 
23  Anna Grahovac  1999    507          32.18   
  Malmö Kappsimningsklubb  32.85                 
24  Alice Persson  2003    506          32.21   
  Helsingborgs Simsällskap  33.10                 
25  Emma Persson  1999    502          32.28   
  Simklubben Lödde  31.58                 
26  Alicia Johansson  2003    497          32.39   
  Helsingborgs Simsällskap  31.97                 
27  Annie Thulin  2003    495          32.43   
  Kristianstads SLS  32.35                 
28  Rebecca Hesslevik  2000    494          32.46   
  Helsingborgs Simsällskap  31.46                 
29  Siri Bokander  2003    482          32.73   
  Simklubben Triton  33.74                 
30  Linn Rosenius  2002    480          32.78   
  Karlskrona Simsällskap  31.71                 
31  Alicia Sjögren  2005    471          32.97   
  Trelleborg Sim  33.04                 
32  Linnéa Lindh  2003    471          32.99   
  Landskrona Simsällskap  35.36                 
33  Karin Björkman  2001    467          33.07   
  Simklubben Triton  34.20                 
34  Matilda Liljekvist  2004    464          33.14   
  Simklubben Sydsim  32.61                 
35  Elsa Bitzén  2003    460          33.23   
  Simklubben Hajen  33.24                 
36  Cornelia Bernspång  2003    460          33.25   
  Kappsimningsklubben Karpen  35.06                 
37  Alma Torkelsson  2003    459          33.27   
  Osby Simsällskap  34.66                 
38  Emelie Ek-Värn  2004    457          33.32   
  Landskrona Simsällskap  33.17                 
39  Cornelia Forsgren  2000    453          33.42   
  Simklubben Triton  33.00                 
40  Filippa Sundström  2001    452          33.44   
  Ängelholms Simsällskap  34.10                 
41  Gabriella Henriksson  2000    446          33.59   
  Klippans Simsällskap  32.88                 
42  Hannah Olsson-Lindhé  2003    444          33.64   
  Trelleborg Sim  33.03                 
43  Alice Skoglund  2003    443          33.66   
  Vellinge-Näsets Simklubb  33.32                 
44  Sanna Westerberg  1998    443          33.67   
  Karlskrona Simsällskap  33.24                 
45  Boel Bergquist  2003    438          33.79   
  Simklubben Poseidon  35.16                 
46  Frida Rödin  2000    438          33.80   
  Vellinge-Näsets Simklubb  33.41                 
47  Wilma Rundblad  2003    437          33.81   
  Landskrona Simsällskap  35.03                 
48  Elly Palm  2001    436          33.84   
  Helsingborgs Simsällskap  33.65                 
49  Mica Nolén  2004    433          33.91   
  Simklubben Triton  33.34                 
50  Alice Tufvesson  2003    430          34.00   
  Höganäs Simsällskap  33.61                 
51  Ella Jeppsson  2003    429          34.01   
  Simklubben Hajen  35.09                 
52  Tuva Pålsson  2003    428          34.05   
  Karlskrona Simsällskap  33.14                 
53  Olivia Skog  2002    427          34.07   
  Simklubben Lödde  34.86                 
54  Amanda Strömberg  1998    423          34.19   
  Ystads Simsällskap  32.81                 
55  Johanna Ingner  2002    421          34.23   
  Malmö Kappsimningsklubb  32.97                 
56  Kajsa Norell Dahlqvist  2001    417          34.35   
  Höganäs Simsällskap  32.89                 
57  Emilia Andreasson  1996    416          34.37   
  S71  33.19                 
58  Klara Flodmark  2001    416          34.38   
  Ängelholms Simsällskap  35.29                 
59  Tilde Röiseth  2003    414          34.43   
  Landskrona Simsällskap  35.33                 
60  Clara Steen  2003    414          34.44   
  Sjöbo Simsällskap  34.81                 
Ida Lindborg  1994              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb  27.49                 
 
Gren 11, 100m Medley Herrar, Finaler, Senior 
Sponsor: Mårtenssons Bil 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mattias Carlsson  1990  14  729  26.44        56.28   
  Malmö Kappsimningsklubb  54.98                 
                     
Emil Hassling  2000  11  719  26.62        56.54   
  Landskrona Simsällskap  56.73                 
                     
Christoffer Carlsen  1992  10  713  26.07        56.70   
  Helsingborgs Simsällskap  53.90                 
                     
Oskar Hoff  1998  673  26.59        57.79   
  Landskrona Simsällskap  59.51                 
                     
Linus Kahl  2001  625  28.00        59.24   
  Landskrona Simsällskap  1:00.64                 
                     
Daniel Lundahl  1991  605  26.63        59.88   
  Helsingborgs Simsällskap  57.52                 
                     
Victor Lloyd  1996  598  28.19        1:00.12   
  Trelleborg Sim  59.07                 
                     
Eric Hinderup  1998  597  26.48        1:00.14   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:02.68                 
                     
Mats Westergren  1994  594  27.68        1:00.26   
  Malmö Kappsimningsklubb  59.41                 
                     
10  Daniel Fischer  2002  593  27.97        1:00.27   
  Helsingborgs Simsällskap  1:02.29                 
                     
11  Isak Vikström  1999  590  27.50        1:00.37   
  Helsingborgs Simsällskap  1:01.74                 
                     
12  Victor Bergstrand  2000  580  28.22        1:00.72   
  Simklubben Poseidon  1:00.48                 
                     
13  Gustav Persson  2000    577  28.24        1:00.82   
  Helsingborgs Simsällskap  1:00.11                 
                     
14  Anton Andersson  1997    563  28.87        1:01.33   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:01.56                 
                     
15  Isak Larsson  2000    552  27.66        1:01.72   
  Sjöbo Simsällskap  59.66                 
                     
16  Alfred Christensson  1998    543  26.79        1:02.06   
  Landskrona Simsällskap  59.21                 
                     
17  Gustaf Persson  2001    543  29.37        1:02.07   
  Ystads Simsällskap  1:01.70                 
                     
18  Jakob Clemedtson  1996    542  27.77        1:02.12   
  Karlskrona Simsällskap  1:03.12                 
                     
19  Albin Edvardsson  2000    535  29.24        1:02.38   
  Helsingborgs Simsällskap  1:02.16                 
                     
20  Julius Ekstrand  1998    534  30.73        1:02.42   
  Landskrona Simsällskap  1:01.14                 
                     
21  Oskar Hanstål  1999    529  28.46        1:02.60   
  Ängelholms Simsällskap  1:02.11                 
                     
22  Carl Gerstenfeld  2002    520  30.04        1:02.98   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:05.01                 
                     
23  Axel Auer  2003    512  29.15        1:03.29   
  Karlskrona Simsällskap  1:02.13                 
                     
24  Isac Troell  1997    512  29.30        1:03.32   
  Helsingborgs Simsällskap  1:00.07                 
                     
25  Gustaf Palmqvist  2001    508  29.43        1:03.49   
  Simklubben Triton  1:03.88                 
                     
26  Erik Juliusson  1998    505  29.57        1:03.59   
  Höganäs Simsällskap  1:01.92                 
                     
27  Nils Wergeland  2002    500  29.79        1:03.80   
  Simklubben Lödde  1:04.74                 
                     
28  Birkan Ates  2002    493  30.10        1:04.12   
  Simsällskapet Delfin  1:04.94                 
                     
29  Jens Christiansen  2001    485  29.45        1:04.44   
  Simklubben Sydsim  1:04.82                 
                     
30  Lucas Lindblom  2000    481  30.75        1:04.63   
  Landskrona Simsällskap  1:04.45                 
                     
31  Sebastian Lundgren  1999    471  29.09        1:05.07   
  Ystads Simsällskap  1:05.92                 
                     
32  Christoffer Dellhede  2001    471  29.34        1:05.08   
  Landskrona Simsällskap  1:06.04                 
                     
33  Jonatan Wede  1988    470  29.36        1:05.13   
  Simsällskapet Iden  1:02.79                 
                     
34  Jakob Petersen  2001    466  30.58        1:05.32   
  Simsällskapet Delfin  1:04.33                 
                     
35  Marko Vasilijevic  1999    463  29.97        1:05.45   
  Simklubben Poseidon  1:05.35                 
                     
36  Erik Boos  1999    458  29.80        1:05.71   
  Simklubben Triton  1:03.59                 
                     
37  Axel Andrén  2001    455  31.89        1:05.84   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:05.57                 
                     
38  Luke Postema  1995    455  31.16        1:05.85   
  Simklubben Poseidon  1:04.02                 
                     
Axel Lloyd  1999              DSQ   
  Trelleborg Sim  1:01.74                 
                     
Erik Stoltz  1998              DSQ   
  Ystads Simsällskap  1:05.13                 
                     
 
Gren 12, 4X200m Frisim Damer, Finaler, Senior 
Sponsor: Lillton 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m      Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hs Damer [1995] Lag 1  1995  14  707          8:28.21   
  Helsingborgs Simsällskap  8:35.95                 
  Alicia Lundblad  2001      1:01.59  2:05.96      2:05.96   
  Victoria Åberg  2001      1:02.61  2:07.86      4:13.82   
  Johanna Palmkvist  1999      1:01.64  2:07.84      6:21.66   
  Olivia Ülger  2000      1:00.95  2:06.55      8:28.21   
                     
Sjöbo SS Damer [1995]  1995  11  655          8:41.33   
  Sjöbo Simsällskap  8:42.63                 
  Emmy Johnsson  2001      1:03.14  2:12.01      2:12.01   
  Augusta Andersson  1997      1:04.17  2:12.54      4:24.55   
  Tilde Anderberg-Richard  1999      1:02.27  2:08.56      6:33.11   
  Lina Sjöholm  2000      1:01.13  2:08.22      8:41.33   
                     
Mkk Damer  10  629          8:48.47   
  Malmö Kappsimningsklubb  8:57.63                 
  Anna Grahovac  1999      1:01.44  2:07.43      2:07.43   
  Julia Osterman  2004      1:03.80  2:12.39      4:19.82   
  Josephine Mikkelsen  2002      1:04.19  2:13.13      6:32.95   
  Mollie Morfelt  2003      1:03.95  2:15.52      8:48.47   
                     
Hs Damer [1995] Lag 2  1995  601          8:56.54   
  Helsingborgs Simsällskap  9:10.70                 
  Angelina Agrell  2003      1:04.98  2:13.34      2:13.34   
  Ellen Rosdahl  2002      1:05.46  2:15.87      4:29.21   
  Sandra Lendt  2000      1:05.78  2:13.30      6:42.51   
  Tyra Littorin  2004      1:05.84  2:14.03      8:56.54   
                     
Vellinge-N Damer [1999]  1999  599          8:56.95   
  Vellinge-Näsets Simklubb  9:03.00                 
  Matilda Klintberg  1999      1:02.35  2:09.60      2:09.60   
  Ebba Löfgren  2001      1:04.24  2:13.78      4:23.38   
  Ida Larsson  2002      1:05.39  2:17.49      6:40.87   
  Frida Rödin  2000      1:05.13  2:16.08      8:56.95   
                     
SK Ran Woman [1997]  1997  595          8:58.20   
  Simklubben Ran  9:06.45                 
  Isabella Frykholm  2001      1:09.00  2:24.33      2:24.33   
  Stina Lindberg  2000      1:01.05  2:10.87      4:35.20   
  Isabella Revstedt  2001      1:02.77  2:11.11      6:46.31   
  Vickie Berg  2000      1:03.34  2:11.89      8:58.20   
                     
Landskrona Damer Lag 1  590          8:59.82   
  Landskrona Simsällskap  9:08.78                 
  Elin Johannesson  1999      1:02.23  2:09.84      2:09.84   
  Matilda Hoff  2003      1:06.35  2:18.26      4:28.10   
  Viktoria Dellhede  2003      1:07.06  2:18.20      6:46.30   
  Julia Brinkhagen  1999      1:03.93  2:13.52      8:59.82   
                     
Poseidon Damer Lag 1  2004  581          9:02.49   
  Simklubben Poseidon                   
  Elin Melin  2000      1:03.45  2:11.93      2:11.93   
  Ditte Oredsson  2003      1:06.85  2:18.73      4:30.66   
  Sara Jendbro  2000      1:04.74  2:13.85      6:44.51   
  Boel Bergquist  2003      1:06.90  2:17.98      9:02.49   
                     
Trelleborg Damer [1996]  1996  579          9:03.18   
  Trelleborg Sim  8:59.72                 
  Davilda Lareva  2000      1:04.64  2:12.49      2:12.49   
  Nicola Parfitt  2000      1:03.36  2:11.72      4:24.21   
  Isabelle Sering  2002      1:07.08  2:17.33      6:41.54   
  Alicia Sjögren  2005      1:08.68  2:21.64      9:03.18   
                     
10  Mkk Damer [1997]  1997  567          9:07.10   
  Malmö Kappsimningsklubb  8:55.52                 
  Johanna Andersson  2002      1:05.59  2:17.00      2:17.00   
  Sara Stenberg  2001      1:05.20  2:16.44      4:33.44   
  Emma Vileus  2001      1:03.41  2:12.78      6:46.22   
  Kristina Orban  2004      1:07.94  2:20.88      9:07.10   
                     
11  SK Hajen  1971  547          9:13.51   
  Simklubben Hajen  9:08.81                 
  Elin Lackegård  2000      1:04.78  2:16.01      2:16.01   
  Ella Jeppsson  2003      1:06.13  2:20.07      4:36.08   
  Sara Nobrell  2002      1:05.96  2:15.60      6:51.68   
  Ella Gutenwik  2004      1:07.45  2:21.83      9:13.51   
                     
12  SK Lödde Damer [1999]  1999  508          9:27.23   
  Simklubben Lödde  9:17.55                 
  Carolina Åsberg  2002      1:07.34  2:19.59      2:19.59   
  Isabel Smideberg  2004      1:06.19  2:16.46      4:36.05   
  Filippa Dihle  2003      1:07.35  2:21.60      6:57.65   
  Victoria Segerdahl  2001      1:09.83  2:29.58      9:27.23   
                     
KK Karpen Damer  2000              DSQ   
  Kappsimningsklubben Karpen  9:11.85                 
  Clara Aronsson  2002      1:04.76  2:12.75      2:12.75   
  Linnéa Persson  2002      1:04.29  2:12.15      4:24.90   
  Vilma Rudolf  2002      1:08.48  2:23.19      6:48.09   
                     
Ksls Damer  2001              DSQ   
  Kristianstads SLS  9:06.00                 
                     
Osby SS Damer  1995              DSQ   
  Osby Simsällskap  9:17.58                 
  Alma Torkelsson  2003      1:08.89  2:21.63      2:21.63   
  Ellen Torkelsson  2000      1:09.24  2:27.40      4:49.03   
                     
 
Gren 13, 4X50m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
Sponsor: Ditec 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hs Herrar [1995] Lag 1  1995  14  695          1:33.24   
  Helsingborgs Simsällskap  1:32.26                 
  Olle Williamsson  1998      24.35        24.35   
  Christoffer Carlsen  1992      22.55        46.90   
  Kristian Kron  1992      23.38        1:10.28   
  Jonas Holmström  1992      22.96        1:33.24   
                     
Mkk Herrar  11  680          1:33.93   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:34.18                 
  Mats Westergren  1994      24.30        24.30   
  Eric Hinderup  1998      23.17        47.47   
  Marcus Kindberg  1993      23.53        1:11.00   
  Ahmad Attellesey  1995      22.93        1:33.93   
                     
Landskrona Herrar Lag 1  10  635          1:36.08   
  Landskrona Simsällskap  1:36.12                 
  Linus Kahl  2001      24.22        24.22   
  Julius Ekstrand  1998      24.48        48.70   
  Alfred Christensson  1998      24.02        1:12.72   
  Emil Hassling  2000      23.36        1:36.08   
                     
Ängelholm  1999  621          1:36.77   
  Ängelholms Simsällskap  1:38.23                 
  Daniel Kertes  1999      23.33        23.33   
  Petter Hellzén  2000      24.88        48.21   
  Oskar Hanstål  1999      24.09        1:12.30   
  Alexander Trudov  1999      24.47        1:36.77   
                     
Hs Herrar [1995] Lag 2  1995  609          1:37.42   
  Helsingborgs Simsällskap  1:38.18                 
  Karl Lindekrantz  1999      24.58        24.58   
  Alexander Löfqvist  1999      24.02        48.60   
  Daniel Fischer  2002      24.31        1:12.91   
  Dante Vollmer  2001      24.51        1:37.42   
                     
Mkk Herrar [1997]  1997  589          1:38.51   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:41.13                 
  Anders Ludvigsson  2000      24.79        24.79   
  William Lindblom  1998      23.75        48.54   
  Anton Andersson  1997      24.31        1:12.85   
  Filip Hinderup  2001      25.66        1:38.51   
                     
Trelleborg Herrar [1996]  1996  572          1:39.45   
  Trelleborg Sim  1:36.95                 
  Mattias Rydqvist  2000      24.86        24.86   
  Axel Lloyd  1999      24.70        49.56   
  Victor Lloyd  1996      24.54        1:14.10   
  Daniel Lindkvist  2000      25.35        1:39.45   
                     
Poseidon Herrar Lag 1  2004  570          1:39.61   
  Simklubben Poseidon                   
  Gergö Nagy  1995      25.57        25.57   
  Gustav Östlund  2000      23.73        49.30   
  Marko Vasilijevic  1999      25.69        1:14.99   
  Victor Bergstrand  2000      24.62        1:39.61   
                     
SK Lödde Herrar 1 [1999]  2002  569          1:39.63   
  Simklubben Lödde  1:45.19                 
  Lukas Miderbäck  2003      25.35        25.35   
  Tim Brinkhagen  2001      24.48        49.83   
  Ian Hangård  2002      24.90        1:14.73   
  Nils Wergeland  2002      24.90        1:39.63   
                     
10  Ystads SS Herrar  548          1:40.89   
  Ystads Simsällskap  1:40.55                 
  Max Persson  2001      25.46        25.46   
  Erik Stoltz  1998      25.58        51.04   
  Sebastian Lundgren  1999      25.42        1:16.46   
  Gustaf Persson  2001      24.43        1:40.89   
                     
11  SK Triton Herrar Lag1  2017  530          1:42.04   
  Simklubben Triton  1:41.80                 
  Gustaf Palmqvist  2001      25.31        25.31   
  Erik Boos  1999      25.53        50.84   
  Felix Wetterborg  2001      25.46        1:16.30   
  Nicolas Nolén  2000      25.74        1:42.04   
                     
12  Höganäs SS Herrar  500          1:44.04   
  Höganäs Simsällskap  1:45.15                 
  Jacob Engström  2000      26.81        26.81   
  Erik Juliusson  1998      25.27        52.08   
  Johan Killman  1999      26.11        1:18.19   
  Jesper Lundqvist  1999      25.85        1:44.04   
                     
13  SK Sydsim Herrar Lag 1    491          1:44.67   
  Simklubben Sydsim  1:44.58                 
  Jens Christiansen  2001      24.75        24.75   
  Jonathan Seanderdahl  2002      27.06        51.81   
  Thor Grandin  2002      26.35        1:18.16   
  Vilhelm Andersson  2002      26.51        1:44.67   
                     
14  SS Iden Herrar    486          1:45.00   
  Simsällskapet Iden  1:52.53                 
  Jonatan Wede  1988      26.20        26.20   
  Simon Ljungbeck  2000      26.66        52.86   
  Esbjörn Ohlsson  1996      26.80        1:19.66   
  Gustav Lidbäck  2002      25.34        1:45.00   
                     
15  Landskrona Herrar Lag 2    482          1:45.33   
  Landskrona Simsällskap  1:43.87                 
  Lucas Lindblom  2000      26.02        26.02   
  Casper Svärd  2001      26.83        52.85   
  Filip Cederholm  2003      27.48        1:20.33   
  Christoffer Dellhede  2001      25.00        1:45.33   
                     
16  SK Lödde Herrar 2 [2001]  2001    476          1:45.77   
  Simklubben Lödde  1:46.28                 
  Isak Paulsson  2002      25.61        25.61   
  Roy Hangård  1999      25.44        51.05   
  Elliot Larsson  2000      26.24        1:17.29   
  Tobias Ranevi  1999      28.48        1:45.77   
                     
17  SK Triton Herrar Lag 2  2017    468          1:46.33   
  Simklubben Triton  1:45.10                 
  Joar Modigh  2001      26.28        26.28   
  Fredrik Nilsson  2002      26.50        52.78   
  Sebastian Mickelsson  2001      26.51        1:19.29   
  Linus Forsgren  2003      27.04        1:46.33   
                     
18  Poseidon Herrar Lag 2  1999    453          1:47.52   
  Simklubben Poseidon                   
  Luke Postema  1995      26.04        26.04   
  Alexander Waldo  1998      25.67        51.71   
  Alexander Olsson  1996      27.68        1:19.39   
  Joel Henriksson  2003      28.13        1:47.52   
                     
19  KK Karpen Herrar  2003    408          1:51.33   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:54.09                 
  William Bevréus  2003      26.00        26.00   
  Simon Persson  2003      28.33        54.33   
  Niels Kwant  2003      28.23        1:22.56   
  Liam Lesmac  2003      28.77        1:51.33   
                     
Karlskrona Herrar [1996]  1996              DSQ   
  Karlskrona Simsällskap  1:40.06                 
                     
 
Gren 14, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler, Senior 
Sponsor: Polymont 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jesper Björk  1993  14  718  26.84  57.75  1:29.47    2:01.21   
  Helsingborgs Simsällskap  1:55.55                 
                     
Sebastian Bergenzaun  1991  11  611  27.62  59.35  1:32.61    2:07.89   
  Simklubben Poseidon  2:16.82                 
                     
Linus Kahl  2001  10  602  28.99  1:01.59  1:35.17    2:08.51   
  Landskrona Simsällskap  2:18.67                 
                     
Oskar Hoff  1998  595  28.00  1:00.18  1:33.95    2:09.05   
  Landskrona Simsällskap  2:04.54                 
                     
Jesper Olsson  1998  588  28.91  1:01.69  1:35.09    2:09.54   
  Simklubben Poseidon  2:10.76                 
                     
Stefan Varga  2000  552  27.98  1:00.58  1:35.28    2:12.33   
  Helsingborgs Simsällskap  2:21.98                 
                     
Victor Klingeryd Jalamo  2000  544  29.62  1:03.02  1:37.48    2:12.91   
  Helsingborgs Simsällskap  2:12.62                 
                     
William Kerman  2001  538  29.62  1:03.47  1:38.21    2:13.44   
  Helsingborgs Simsällskap  2:14.80                 
                     
Oscar Olsson  1999  534  28.16  1:02.50  1:38.69    2:13.73   
  Sjöbo Simsällskap  2:12.97                 
                     
10  Martin Wahlberg  1999  530  29.45  1:02.72  1:37.46    2:14.08   
  Helsingborgs Simsällskap  2:12.61                 
                     
11  Linus Ljunghusen  2000  500  30.85  1:05.00  1:40.31    2:16.72   
  Simklubben Poseidon  2:21.35                 
                     
12  Hugo Stenskepp  2003  459  29.44  1:04.54  1:42.25    2:20.71   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:22.13                 
                     
13  Jakob Petersen  2001    453  30.07  1:05.42  1:42.71    2:21.34   
  Simsällskapet Delfin  2:20.66                 
                     
14  Nils Tired  2003    451  31.00  1:07.03  1:43.77    2:21.55   
  Simklubben Poseidon  2:26.96                 
                     
15  Jacob Söderberg  2003    430  32.25  1:09.07  1:46.74    2:23.75   
  Helsingborgs Simsällskap  2:28.21                 
                     
16  Douglas Romare  2001    428  31.44  1:06.82  1:45.41    2:24.02   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:24.12                 
                     
17  Ian Hangård  2002    422  33.15  1:10.52  1:47.66    2:24.63   
  Simklubben Lödde  2:17.34                 
                     
18  Simon Persson  2003    402  32.55  1:10.19  1:48.93    2:27.04   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:37.15                 
                     
19  Stig Greiner  2003    401  31.14  1:09.19  1:50.29    2:27.18   
  Ängelholms Simsällskap  2:50.68                 
                     
20  Linus Forsgren  2003    397  33.21  1:10.39  1:49.50    2:27.64   
  Simklubben Triton  2:29.61                 
                     
21  Jakob Werner  2000    393  31.41  1:08.08  1:47.89    2:28.12   
  Karlskrona Simsällskap  2:34.07                 
                     
22  Axel Hörestrand  2002    368  30.83  1:07.61  1:48.73    2:31.49   
  Simklubben Poseidon  2:30.03                 
                     
Richard Berg  1998              DSQ   
  Simklubben Ran  2:13.65                 
                     
 
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler, Senior 
Sponsor: BRA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hanna Rosvall  2000  14  643  29.21  1:02.88  1:48.09    2:21.14   
  Ängelholms Simsällskap  2:20.92                 
                     
Alicia Lundblad  2001  11  597  32.38  1:11.28  1:52.47    2:24.69   
  Helsingborgs Simsällskap  2:23.04                 
                     
Sara Jendbro  2000  10  570  33.33  1:12.36  1:52.06    2:26.93   
  Simklubben Poseidon  2:29.32                 
                     
Isabella Revstedt  2001  568  31.80  1:07.58  1:52.70    2:27.10   
  Simklubben Ran  2:26.56                 
                     
Linnéa Persson  2002  566  31.83  1:09.94  1:52.78    2:27.27   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:25.84                 
                     
Johanna Andersson  2002  560  32.20  1:10.81  1:52.41    2:27.78   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:27.89                 
                     
Johanna Palmkvist  1999  549  32.16  1:11.80  1:55.99    2:28.77   
  Helsingborgs Simsällskap  2:28.96                 
                     
Rebecca Hesslevik  2000  547  31.32  1:09.87  1:54.23    2:28.95   
  Helsingborgs Simsällskap  2:24.76                 
                     
Linn Rosenius  2002  546  30.75  1:09.34  1:55.17    2:29.06   
  Karlskrona Simsällskap  2:28.16                 
                     
10  Moa Olofsson  2002  545  32.17  1:12.42  1:53.93    2:29.13   
  Osby Simsällskap  2:26.31                 
                     
11  Nelly Rasmusson  2001  542  32.04  1:13.38  1:54.38    2:29.42   
  Helsingborgs Simsällskap  2:31.91                 
                     
12  Emma Vileus  2001  542  32.91  1:10.85  1:55.05    2:29.44   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:30.64                 
                     
13  Emmy Johnsson  2001    538  31.68  1:11.28  1:55.97    2:29.74   
  Sjöbo Simsällskap  2:28.98                 
                     
14  Elin Johannesson  1999    536  31.63  1:10.94  1:56.88    2:29.97   
  Landskrona Simsällskap  2:30.09                 
                     
15  Nicola Parfitt  2000    530  33.04  1:11.71  1:55.23    2:30.49   
  Trelleborg Sim  2:29.29                 
                     
16  Alice Persson  2003    524  33.31  1:10.77  1:55.88    2:31.12   
  Helsingborgs Simsällskap  2:32.54                 
                     
17  Filippa Sundström  2001    519  33.40  1:12.91  1:57.37    2:31.60   
  Ängelholms Simsällskap  2:29.40                 
                     
18  Sara Nilsson  1998    517  33.10  1:11.99  1:56.60    2:31.77   
  Simsällskapet Iden  2:32.35                 
                     
19  Isabella Lagnerup  2000    508  32.73  1:11.70  1:56.75    2:32.67   
  Simklubben Sydsim  2:33.00                 
                     
20  Tyra Littorin  2004    504  33.49  1:13.27  1:58.98    2:33.11   
  Helsingborgs Simsällskap  2:36.41                 
                     
21  Elsa Bitzén  2003    503  35.77  1:14.52  1:57.94    2:33.17   
  Simklubben Hajen  2:38.10                 
                     
22  Isabel Smideberg  2004    501  31.94  1:12.35  1:56.92    2:33.41   
  Simklubben Lödde  2:37.04                 
                     
23  Julia Brinkhagen  1999    496  32.24  1:11.98  1:56.81    2:33.88   
  Landskrona Simsällskap  2:29.04                 
                     
24  Alicia Johansson  2003    496  33.66  1:13.28  1:59.37    2:33.93   
  Helsingborgs Simsällskap  2:36.78                 
                     
25  Matilda Hoff  2003    495  33.05  1:11.93  1:58.00    2:33.95   
  Landskrona Simsällskap  2:33.36                 
                     
26  Kajsa Gustavsson  2001    491  31.52  1:10.61  1:57.86    2:34.38   
  Helsingborgs Simsällskap  2:33.92                 
                     
27  Sara Stenberg  2001    483  32.72  1:14.77  2:00.07    2:35.26   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:34.21                 
                     
28  Clara Aronsson  2002    482  33.94  1:14.56  2:01.54    2:35.42   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:35.97                 
                     
29  Angelina Agrell  2003    481  32.74  1:12.92  2:01.82    2:35.45   
  Helsingborgs Simsällskap  2:36.45                 
                     
30  Jenny Le  2000    480  33.59  1:15.05  1:59.10    2:35.58   
  Simklubben Poseidon  2:38.02                 
                     
31  Hannah Olsson-Lindhé  2003    479  34.02  1:12.63  1:59.71    2:35.74   
  Trelleborg Sim  2:38.36                 
                     
32  Vickie Berg  2000    468  33.62  1:15.83  1:59.95    2:36.90   
  Simklubben Ran  2:31.52                 
                     
33  Emilia Olsson  2002    459  35.39  1:17.12  2:00.94    2:37.88   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:36.04                 
                     
34  Mollie Morfelt  2003    449  34.08  1:14.17  2:02.90    2:39.05   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:37.23                 
                     
35  Vilma Rudolf  2002    383  37.88  1:23.18  2:08.40    2:47.69   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:39.69                 
                     
Emilia Rönningdal  2002              DSQ   
  S71  2:21.82                 
                     
 
Gren 16, 400m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
Sponsor: Max Max Matthiessen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Kristian Kron  1992  14  782  54.83  1:52.85  2:51.54    3:50.30   
  Helsingborgs Simsällskap  3:47.87                 
                     
Daniel Kertes  1999  11  692  56.01  1:57.01  2:58.93    3:59.95   
  Ängelholms Simsällskap  3:50.52                 
                     
Simon Plato  1993  10  664  59.87  2:01.90  3:03.41    4:03.23   
  Helsingborgs Simsällskap  3:54.92                 
                     
Emil Hassling  2000  658  58.48  2:01.00  3:02.61    4:03.96   
  Landskrona Simsällskap  4:02.38                 
                     
Isak Vikström  1999  658  57.89  1:59.42  3:01.69    4:04.00   
  Helsingborgs Simsällskap  4:00.00                 
                     
Marcus Kindberg  1993  603  59.76  2:04.15  3:08.30    4:11.20   
  Malmö Kappsimningsklubb  4:01.19                 
                     
Dante Vollmer  2001  593  1:00.97  2:06.23  3:10.35    4:12.61   
  Helsingborgs Simsällskap  4:13.79                 
                     
Alexander Trudov  1999  578  59.44  2:04.06  3:09.36    4:14.67   
  Ängelholms Simsällskap  4:07.42                 
                     
Petter Hellzén  2000  572  59.78  2:03.93  3:09.76    4:15.65   
  Ängelholms Simsällskap  4:09.03                 
                     
10  Daniel Fischer  2002  566  59.64  2:05.03  3:09.50    4:16.55   
  Helsingborgs Simsällskap  4:29.41                 
                     
11  Elias Hysing  2000  554  1:01.69  2:07.85  3:12.71    4:18.33   
  Helsingborgs Simsällskap  4:13.59                 
                     
12  Primus Olsson  2000  553  59.60  2:04.25  3:11.86    4:18.58   
  Malmö Kappsimningsklubb  4:20.22                 
                     
13  Filip Salbrink  2002    548  1:01.95  2:07.74  3:13.97    4:19.22   
  Eslövs Simsällskap  4:23.49                 
                     
14