Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 m SUSS/Medley Cup    Utskriftsdatum  27 januari 2014   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  10:35   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 januari 2014         
 
 
Gren 1, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: UGP 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    1:03.06  2:12.20  3:21.97  4:31.70  9:07.95   
          5:43.22  6:54.37  8:02.71       
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    1:16.69  2:40.48  4:04.07  5:26.94  10:49.54   
          6:48.81  8:10.86  9:31.84       
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:17.72  2:41.42  4:04.89  5:28.36  10:53.11   
          6:50.61  8:12.32  9:34.04       
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    1:19.51  2:45.58  4:11.11  5:36.05  11:08.71   
          6:59.55  8:24.60  9:48.83       
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    1:14.82  2:38.28  4:04.20  5:32.19  11:10.24   
          6:59.54  8:26.31  9:50.75       
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    1:19.07  2:46.02  4:11.63  5:37.71  11:10.29   
          7:02.38  8:26.71  9:50.51       
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    5:27.97  7:05.76  8:45.44  10:21.92  12:38.17   
          11:56.80           
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
                     
 
Gren 1, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    5:36.76  7:04.24  8:33.07  10:02.77  11:27.55   
          11:27.55           
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    1:18.78  2:47.28  4:17.87  5:48.53  11:43.80   
          7:19.15  8:48.46  10:18.58       
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    5:15.57  6:45.70  8:14.77  9:45.47  11:54.16   
          11:15.00           
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    1:23.06  2:53.12  4:25.29  5:57.03  11:58.40   
          7:27.95  8:59.42  10:31.21       
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    1:22.58  2:52.44  4:24.71  5:57.59  12:06.89   
          7:30.41  9:03.63  10:38.83       
Albin Karlsson  2000  Eskilstuna Simklubb    5:41.71  7:21.38  8:59.46  10:39.74  12:59.16   
          12:16.21           
August Landstorp  2000  Eskilstuna Simklubb    5:46.34  7:26.35  9:07.54  10:47.87  13:12.71   
          12:26.20           
                     
 
Gren 1, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    1:03.01  2:10.76  3:18.49  4:27.13  9:05.34   
          5:36.82  6:47.51  7:57.42       
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    1:05.80  2:16.56  3:27.14  4:38.30  9:25.19   
          5:49.86  7:02.40  8:13.45       
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:09.05  2:20.73  3:34.38  4:46.98  9:38.90   
          5:59.80  7:13.67  8:26.65       
Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    1:08.36  2:25.90  3:45.81  5:07.07  10:21.80   
          6:28.30  7:48.98  9:08.07       
Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    5:44.57  7:25.39  9:06.73  10:45.79  13:05.67   
          13:05.67           
Per Jansson  1999  Karlstads Simsällskap    1:29.82  3:09.32  4:49.57  6:30.17  13:09.34   
          8:11.34  9:52.45  11:32.08       
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
                     
 
Gren 1, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: UGP 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    1:01.39  2:09.02  3:17.50  4:26.65  9:03.08   
          5:36.58  6:46.72  7:56.01       
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    1:05.38  2:15.86  3:26.18  4:36.90  9:20.04   
          5:47.83  6:58.54  8:09.36       
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    1:04.53  2:15.98  3:27.84  4:40.14  9:28.58   
          5:52.50  7:05.75  8:18.09       
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    1:05.56  2:16.26  3:30.30  4:43.14  9:38.63   
          5:57.14  7:11.10  8:26.13       
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    1:06.35  2:20.14  3:34.00  4:48.67  9:46.47   
          6:03.40  7:19.86  8:34.90       
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:06.64  2:18.55  3:31.88  4:47.09  9:49.12   
          6:03.10  7:20.55  8:34.82       
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    1:07.27  2:25.87  3:44.35  5:03.88  10:22.27   
          6:24.55  7:47.18  9:07.16       
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    1:07.63  2:24.00  3:41.18  5:00.77  10:23.45   
          6:21.82  7:43.45  9:03.89       
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    1:10.08  2:34.71  3:51.63  5:11.32  10:27.46   
          6:31.03  7:49.71  9:09.54       
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emmy Östling  2001  Falu Simsällskap    31.98        1:05.90   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    32.15        1:06.18   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap    32.57        1:07.03   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    32.89        1:08.26   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    32.88        1:08.77   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.59        1:10.80   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    34.02        1:11.56   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    34.10        1:12.25   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    34.39        1:12.89   
10  Jennifer Borg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.19        1:13.05   
11  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    35.32        1:13.43   
12  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    35.18        1:13.69   
13  Emma Jansson-Söderman  2001  Söderhamns Simsällskap    37.58        1:14.19   
14  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.90        1:14.76   
15  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    36.64        1:14.85   
16  Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb    36.25        1:15.65   
17  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    36.24        1:15.68   
18  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    35.99        1:16.01   
19  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    36.11        1:16.20   
20  Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    35.77        1:16.55   
21  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    36.44        1:17.12   
22  Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    37.03        1:18.42   
23  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    36.25        1:18.68   
24  Emelie Moroni  2001  Eskilstuna Simklubb    36.87        1:18.79   
25  Maja Schneider  2001  Simsällskapet Mora    37.81        1:19.17   
26  Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    37.42        1:19.38   
27  Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    37.01        1:19.65   
28  Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    37.72        1:19.79   
29  Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    37.53        1:20.14   
30  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    39.11        1:20.47   
31  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    38.57        1:20.54   
32  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    39.57        1:21.24   
33  Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    39.82        1:22.11   
34  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    40.26        1:22.68   
35  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    38.04        1:22.96   
36  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap    40.77        1:24.43   
37  Frida Ljudén  2001  Simsällskapet Mora    39.40        1:24.85   
38  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    40.25        1:25.09   
39  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    40.39        1:25.22   
40  Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    42.16        1:25.46   
41  Emma Mirkhosravi  2002  Eskilstuna Simklubb    41.03        1:25.77   
42  Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    41.41        1:26.16   
43  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.18        1:26.17   
44  Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap    41.74        1:27.62   
45  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    40.98        1:27.73   
46  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    41.45        1:27.87   
47  Sanna Arola  2002  Borlänge Simsällskap    42.25        1:28.16   
48  Ida Saikkonen Thelin  2002  Eskilstuna Simklubb    43.42        1:29.47   
49  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    42.69        1:30.28   
50  Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap    41.61        1:30.68   
51  Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap    44.05        1:32.35   
52  Moa Wimnell Åblad  2002  Borlänge Simsällskap    42.70        1:34.93   
53  Olivia Jones  2002  Leksands Simförening    45.48        1:34.97   
54  Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    42.80        1:35.24   
55  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    46.37        1:36.81   
56  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    46.71        1:38.76   
57  My Lindgren  2002  Borlänge Simsällskap    44.95        1:40.24   
58  Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap    48.17        1:41.13   
59  Anna Hoppstadius  2001  Borlänge Simsällskap    46.41        1:41.92   
60  Rebecka Jungstedt  2003  Köpings Simsällskap    50.73        1:46.52   
61  Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap    49.74        1:46.79   
62  Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    50.30        1:47.39   
63  Stina Lorenzoni Wadin  2003  Eskilstuna Simklubb    54.76        1:56.57   
64  Lovisa Laine  2005  Köpings Simsällskap    53.65        1:59.83   
Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap            DNS   
Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    29.71        1:00.97   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    31.58        1:05.41   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    31.30        1:06.76   
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.13        1:06.94   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    31.32        1:06.97   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    32.85        1:08.19   
Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap    32.68        1:08.31   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    34.05        1:10.62   
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    34.78        1:11.70   
10  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    34.86        1:11.78   
11  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    33.82        1:11.82   
12  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap    34.32        1:12.42   
13  Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    33.70        1:12.57   
14  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    34.60        1:12.96   
15  Hannah Björkbacka  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.62        1:13.01   
16  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    34.50        1:13.29   
17  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    35.56        1:14.07   
18  Hannah Ragnarsson  2000  Sala Simsällskap    35.89        1:14.44   
19  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    35.06        1:16.45   
20  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap    36.38        1:16.94   
21  Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap    35.80        1:16.95   
22  Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap    36.64        1:17.17   
23  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    37.17        1:17.44   
24  Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    37.56        1:18.18   
25  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    37.24        1:18.57   
26  Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap    37.74        1:19.46   
27  Emelie Eriksson  2000  Hedemora Simsällskap    38.10        1:19.50   
28  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening    1:19.97        1:19.97   
29  Andréa Holmberg  2000  Borlänge Simsällskap    40.84        1:24.87   
30  Julia Jones  2000  Leksands Simförening    42.58        1:29.10   
31  Johanna Parsberg  2000  Karlstads Simsällskap    41.44        1:29.35   
Cecelina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap            DNS   
Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap            DNS   
Wilma Norin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    30.94        1:04.44   
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap    32.13        1:06.09   
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    32.62        1:08.35   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    33.14        1:09.62   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    34.21        1:10.18   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    34.38        1:11.01   
Karolin Karlsson  1999  Leksands Simförening    34.30        1:11.28   
Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap    34.88        1:11.62   
Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap    33.83        1:12.26   
10  Linnea Hedvall  1999  Leksands Simförening    34.43        1:12.93   
11  Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening    35.26        1:13.80   
12  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    35.97        1:14.02   
13  Estie Middlemore  1999  Falu Simsällskap    36.69        1:15.95   
14  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    37.18        1:19.37   
15  Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb    38.52        1:23.98   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    29.69        1:01.44   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    30.18        1:02.78   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    30.23        1:03.38   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb    29.95        1:03.38   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    31.26        1:03.61   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    30.74        1:03.76   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    30.63        1:04.66   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    30.93        1:04.66   
Frida Forsberg  1998  Bollnäs Simsällskap    31.13        1:05.13   
10  Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    31.82        1:05.36   
11  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    29.91        1:05.38   
12  Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.05        1:05.70   
13  Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening    31.52        1:05.73   
14  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    31.40        1:06.45   
15  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    32.12        1:06.50   
16  Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.25        1:07.16   
17  Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.69        1:07.26   
18  Julia Wallbäcks  1997  Bollnäs Simsällskap    32.64        1:07.63   
19  Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    32.39        1:08.13   
20  Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    33.34        1:08.30   
21  Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb    33.93        1:10.33   
22  Elin Hermansson  1997  Eskilstuna Simklubb    34.55        1:11.99   
23  Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap    35.94        1:18.17   
24  Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap    36.92        1:18.55   
25  Anna Sjöholm  1998  Gävle Simsällskap    38.58        1:23.23   
26  Pernilla Nyström  1998  Avesta Simsällskap    40.21        1:34.62   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    35.17        1:16.04   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    39.29        1:30.53   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    39.10        1:31.39   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    45.97        1:43.11   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    33.58        1:12.61   
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening    36.66        1:18.59   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    38.87        1:21.89   
Willy Färemyr Orréll  2000  Köpings Simsällskap    44.24        1:42.07   
Björn Lundqvist  2000  Falu Simsällskap            DNS   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    30.57        1:06.12   
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    32.73        1:12.73   
Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap    35.46        1:13.24   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    32.39        1:15.83   
Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap    35.93        1:19.23   
Jasiek Rowinski  1999  Bollnäs Simsällskap    38.33        1:26.12   
Albin Hedberg  1999  Avesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    28.56        1:02.69   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    30.33        1:06.40   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    32.53        1:09.92   
Anton Klasson  1998  Säffle Simsällskap    32.69        1:12.07   
Elias Hägglund  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.87        1:21.89   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.28  1:22.43  2:11.51    3:01.24   
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    42.85  1:32.82  2:25.90    3:15.33   
Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb    44.73  1:40.00  2:39.27    3:37.57   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    37.97  1:23.80  2:12.95    2:59.48   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    35.31  1:21.04  2:14.32    3:02.92   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    40.24  1:30.71  2:24.81    3:17.65   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    44.25  1:40.28  2:35.71    3:31.08   
Cecelina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap    40.70  1:29.18  2:22.98    3:15.48   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    33.33  1:12.25  1:50.65    2:30.07   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    35.54  1:16.04  1:56.69    2:37.32   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    35.63  1:16.22  1:57.90    2:40.51   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    34.98  1:16.30  1:59.27    2:42.76   
Elin Löfving  1997  Eskilstuna Simklubb    36.12  1:21.58  2:11.11    3:00.10   
Fanny Paulson  1998  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    32.01  1:09.73  1:48.09    2:24.73   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    37.92  1:20.57  2:04.23    2:46.01   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    40.16  1:24.81  2:09.66    2:52.59   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    42.38  1:29.18  2:15.43    2:57.56   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    41.69  1:26.61  2:13.45    2:59.40   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    48.27  1:41.79  2:36.41    3:26.42   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    35.52  1:15.55  1:55.32    2:32.49   
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.92  1:15.83  1:57.17    2:36.61   
Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    38.70  1:24.64  2:11.82    2:55.76   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    42.31  1:30.15  2:17.16    3:03.97   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    30.60  1:05.41  1:42.46    2:17.69   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.93  1:10.57  1:47.03    2:23.42   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    34.35  1:12.10  1:52.17    2:30.89   
Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    36.15  1:15.54  1:56.54    2:37.84   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    40.17  1:23.90  2:08.31    2:51.74   
Per Jansson  1999  Karlstads Simsällskap    44.27  1:32.94  2:24.44    3:14.35   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    32.76  1:08.67  1:45.23    2:21.20   
Anton Klasson  1998  Säffle Simsällskap    35.62  1:13.53  1:52.53    2:31.63   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    35.52  1:14.85  1:54.35    2:32.53   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    34.74  1:13.98  1:54.30    2:32.88   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    34.20  1:13.01  1:53.84    2:33.44   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    36.39  1:16.53  1:58.93    2:38.81   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    37.30  1:19.63  2:04.12    2:48.25   
Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap    40.00  1:23.37  2:07.24    2:50.09   
Elias Hägglund  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.20  1:27.50  2:13.88    2:57.46   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emmy Östling  2001  Falu Simsällskap    37.92        1:16.77   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    36.85        1:16.93   
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    38.29        1:18.56   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    38.97        1:18.81   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap    38.48        1:19.20   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    39.15        1:20.03   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    39.36        1:20.30   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    40.85        1:21.84   
Jennifer Borg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.37        1:23.06   
10  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    40.40        1:23.38   
11  Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    41.74        1:24.29   
12  Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    41.01        1:24.30   
13  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    42.58        1:27.25   
14  Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.49        1:27.43   
15  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    43.11        1:27.56   
16  Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    43.04        1:27.91   
17  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.46        1:29.11   
18  Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    43.37        1:29.31   
19  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    43.33        1:30.34   
20  Emelie Moroni  2001  Eskilstuna Simklubb    43.63        1:30.46   
21  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    44.60        1:30.61   
22  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    45.11        1:30.77   
23  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    45.37        1:31.55   
24  Emma Jansson-Söderman  2001  Söderhamns Simsällskap    45.22        1:32.14   
24  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    44.62        1:32.14   
26  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    45.11        1:32.51   
27  Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    46.07        1:32.93   
28  Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    46.11        1:33.14   
29  Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    45.18        1:33.93   
30  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    46.32        1:34.06   
31  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    45.90        1:34.29   
32  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    47.72        1:35.19   
33  Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    46.19        1:35.48   
34  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    46.13        1:36.06   
35  Emma Mirkhosravi  2002  Eskilstuna Simklubb    47.76        1:37.72   
36  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    47.48        1:37.74   
37  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap    48.90        1:38.39   
38  Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.04        1:38.48   
39  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    48.95        1:39.28   
40  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    48.75        1:39.29   
41  Ida Saikkonen Thelin  2002  Eskilstuna Simklubb    50.09        1:42.68   
42  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    50.38        1:42.89   
43  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    52.25        1:43.92   
44  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    52.78        1:47.36   
45  Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    53.46        1:48.73   
46  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    54.97        1:50.58   
47  Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap    55.15        1:55.03   
48  Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap    58.45        2:04.52   
Evelina Karlsson  2002  Leksands Simförening            DSQ   
Moa Wimnell Åblad  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    36.15        1:13.57   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.89        1:17.02   
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.88        1:18.12   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    37.76        1:18.31   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    38.15        1:18.68   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    38.30        1:19.46   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    38.49        1:19.67   
Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    38.94        1:19.75   
Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap    39.25        1:20.33   
10  Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    40.59        1:23.66   
11  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    41.49        1:23.79   
12  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    41.40        1:24.71   
13  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    40.87        1:25.35   
14  Wilma Norin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.35        1:25.81   
15  Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    41.95        1:26.06   
16  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap    42.16        1:26.56   
17  Hannah Björkbacka  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.42        1:27.50   
18  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    42.87        1:28.82   
19  Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap    42.61        1:28.85   
20  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap    43.74        1:29.24   
21  Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    44.98        1:31.66   
22  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    45.04        1:32.21   
23  Emelie Eriksson  2000  Hedemora Simsällskap    45.86        1:33.33   
24  Johanna Parsberg  2000  Karlstads Simsällskap    45.71        1:34.19   
25  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening    46.75        1:35.15   
26  Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap    47.47        1:35.63   
27  Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    48.37        1:36.05   
28  Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap    46.62        1:38.46   
29  Andréa Holmberg  2000  Borlänge Simsällskap    48.76        1:40.94   
30  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap    50.51        1:43.75   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap    37.55        1:17.36   
Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap    39.85        1:19.87   
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    39.16        1:20.63   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    41.72        1:22.18   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    40.43        1:22.22   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap    40.04        1:23.32   
Karolin Karlsson  1999  Leksands Simförening    40.88        1:24.53   
Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap    41.29        1:25.17   
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    42.00        1:26.64   
10  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    43.57        1:27.60   
11  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    43.69        1:29.58   
12  Linnea Hedvall  1999  Leksands Simförening    44.17        1:29.77   
13  Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb    45.08        1:32.06   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    33.97        1:09.75   
Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    34.52        1:11.04   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    35.20        1:11.24   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    35.03        1:11.74   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    35.83        1:12.93   
Julia Wallbäcks  1997  Bollnäs Simsällskap    35.76        1:13.14   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb    35.63        1:13.35   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    36.40        1:14.07   
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    35.77        1:14.43   
10  Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    36.51        1:15.29   
11  Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    37.00        1:15.58   
12  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    36.77        1:15.91   
13  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    36.46        1:17.22   
14  Elin Hermansson  1997  Eskilstuna Simklubb    37.94        1:18.39   
15  Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.93        1:21.70   
16  Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    40.68        1:22.40   
17  Amanda Chienh  1997  Karlskoga Simförening    40.96        1:26.98   
18  Fanny Paulson  1998  Eskilstuna Simklubb    49.19        1:39.39   
19  Anna Sjöholm  1998  Gävle Simsällskap    48.53        1:40.91   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    31.65  1:07.30  1:42.99    2:16.23   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    33.96  1:13.69  1:54.92    2:34.41   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.40  1:17.27  1:58.62    2:37.30   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    34.43  1:16.60  2:00.96    2:42.55   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    34.70  1:16.22  2:01.76    2:46.57   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    36.89  1:19.76  2:05.38    2:50.37   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    37.01  1:21.91  2:07.37    2:51.32   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    38.29  1:22.76  2:09.99    2:54.93   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    39.93  1:26.28  2:12.70    2:56.83   
10  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    43.20  1:35.99  2:28.28    3:17.30   
11  Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    44.27  1:37.15  2:31.93    3:25.85   
12  Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    44.69  1:40.17  2:36.58    3:28.01   
13  Jakob Meeker  2001  Eskilstuna Simklubb    43.97  1:38.12  2:35.51    3:29.58   
14  Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    47.32  1:42.92  2:41.13    3:36.79   
15  Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    44.82  1:41.28  2:41.11    3:39.32   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            DNS   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    30.42  1:04.75  1:40.13    2:14.24   
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.81  1:08.04  1:46.19    2:24.31   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    34.60  1:11.89  1:50.88    2:28.48   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    33.19  1:10.95  1:50.71    2:28.78   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    33.83  1:11.72  1:50.90    2:28.79   
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening    33.50  1:12.24  1:52.95    2:34.13   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    34.07  1:13.74  1:55.33    2:34.45   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    35.47  1:16.26  1:58.43    2:38.99   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    34.29  1:16.32  1:59.49    2:39.04   
10  Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    37.15  1:20.37  2:06.16    2:48.46   
11  Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    38.99  1:23.99  2:10.26    2:53.59   
12  Willy Färemyr Orréll  2000  Köpings Simsällskap    38.93  1:24.45  2:11.92    2:56.35   
13  August Landstorp  2000  Eskilstuna Simklubb    40.00  1:27.68  2:15.91    3:02.94   
14  Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    42.88  2:20.30  3:08.60    3:08.60   
15  Albin Karlsson  2000  Eskilstuna Simklubb    40.85  1:27.29  2:12.81    3:14.69   
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    28.18  59.40  1:32.32    2:05.62   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    29.88  1:02.70  1:36.28    2:09.45   
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    30.81  1:04.41  1:39.31    2:12.96   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    29.28  1:03.65  1:39.68    2:13.84   
Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap    30.95  1:05.33  1:40.68    2:14.87   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    30.60  1:05.77  1:43.64    2:17.96   
Jasiek Rowinski  1999  Bollnäs Simsällskap    35.05  1:13.65  1:54.10    2:32.24   
Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    39.02  1:23.13  2:08.70    2:51.29   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    27.42  57.20  1:27.96    1:59.20   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    29.23  1:01.32  1:34.35    2:07.28   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    28.97  1:02.24  1:36.59    2:09.45   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    30.51  1:03.65  1:37.68    2:11.71   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.20  1:03.00  1:37.69    2:12.07   
Anton Klasson  1998  Säffle Simsällskap    29.25  1:02.23  1:37.00    2:12.67   
Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening    29.52  1:02.47  1:37.48    2:13.28   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    29.97  1:03.68  1:39.44    2:15.27   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    30.96  1:06.48  1:43.21    2:18.95   
10  Carl Lemon  1998  Leksands Simförening    32.75  1:08.42  1:46.37    2:23.69   
11  Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.56  1:13.69  1:55.06    2:33.95   
12  Samuel Sved  1998  Avesta Simsällskap    34.81  1:14.44  1:55.87    2:35.42   
13  Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap    34.95  1:14.32  1:55.52    2:35.70   
                     
 
Gren 16, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    1:11.10  2:27.68  3:44.36  5:01.04  19:15.85   
          6:17.99  7:35.45  8:54.13  10:12.50     
          11:30.94  12:49.44  14:07.37  15:25.66     
          16:43.77  18:01.37         
Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    1:18.36  2:43.82  4:12.54  5:42.92  22:43.72   
          7:13.84  8:45.85  10:18.94  11:51.05     
          13:24.00  14:55.63  16:29.67  18:04.14     
          19:38.25  21:13.10         
Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    1:43.47  3:32.27  5:20.69  7:10.21  26:03.03   
          8:56.92  10:43.03  12:30.07  14:16.05     
          16:01.90  17:47.86  19:32.76  21:16.14     
          22:55.81  24:32.69         
                     
 
Gren 16, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    1:17.41  2:41.71  4:06.89  5:32.44  21:09.46   
          6:57.79  8:22.80  9:48.58  11:14.63     
          12:40.76  14:07.94  15:32.84  16:58.71     
          18:24.27  19:49.31         
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    1:21.33  2:50.15  4:18.48  5:47.92  22:16.98   
          7:18.73  8:49.56  10:18.58  11:48.13     
          13:19.47  14:50.27  16:19.25  17:50.51     
          19:23.91  20:53.96         
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    1:23.04  2:56.02  4:27.04  5:58.33  22:52.92   
          7:30.15  9:01.43  10:37.54  12:06.90     
          13:40.17  15:14.35  16:49.59  18:24.62     
          19:58.07  21:28.42         
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    1:27.54  3:03.17  4:37.83  6:12.85  23:55.75   
          7:48.03  9:26.61  11:04.65  12:40.24     
          14:16.80  15:53.90  17:32.76  19:10.96     
          20:48.05  22:23.68         
                     
 
Gren 16, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    1:16.30  2:37.22  3:59.39  5:22.50  20:27.66   
          6:46.30  8:07.83  9:29.95  10:51.97     
          12:14.19  13:37.31  14:59.72  16:23.41     
          17:45.73  19:08.59         
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    1:16.55  2:37.72  4:00.00  5:22.98  21:05.20   
          6:47.39  8:12.71  9:39.50  11:06.40     
          12:32.69  13:58.65  15:25.02  16:51.27     
          18:18.33  19:43.74         
Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap    1:17.65  2:41.97  4:08.00  5:35.53  21:28.42   
          7:02.11  8:30.30  9:56.12  11:22.78     
          12:49.78  14:16.29  15:42.31  17:10.82     
          18:38.48  20:05.41         
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap    1:21.33  2:51.43  4:21.90  5:53.05  22:31.50   
          7:23.50  8:55.02  10:25.87  11:57.77     
          13:28.12  14:58.87  16:31.01  18:02.31     
          19:33.72  21:04.33         
                     
 
Gren 16, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    1:07.20  2:21.10  3:37.38  4:52.89  18:45.22   
          6:07.90  7:23.60  8:38.77  9:55.21     
          11:10.96  12:27.26  13:43.80  15:00.41     
          16:16.71  17:33.62         
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    1:08.50  2:22.65  3:37.87  4:53.61  18:52.29   
          6:09.98  7:27.05  8:44.13  10:01.06     
          11:17.44  12:34.23  13:51.42  15:08.37     
          16:24.53  17:39.36         
Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    1:09.66  2:26.27  3:42.41  4:58.31  19:00.29   
          6:13.89  7:29.77  8:45.03  10:01.27     
          11:17.67  12:34.26  13:50.93  15:07.93     
          16:24.38  17:42.36         
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    1:16.21  2:32.99  3:49.16  5:04.49  19:03.48   
          6:20.19  7:36.86  8:52.70  10:09.60     
          11:26.58  12:43.34  14:00.89  15:17.02     
          16:33.84  17:50.71         
Elin Löfving  1997  Eskilstuna Simklubb    1:10.32  2:27.31  3:46.29  5:05.27  19:34.32   
          6:25.02  7:45.61  9:04.69  10:24.40     
          11:44.11  13:03.74  14:22.41  15:40.46     
          16:59.36  18:18.41         
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb    1:12.38  2:30.10  3:48.37  5:07.28  19:50.00   
          6:27.89  7:47.35  9:08.26  10:29.30     
          11:51.54  13:12.39  14:32.49  15:52.15     
          17:12.05  18:32.26         
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    1:12.58  2:30.47  3:49.13  5:08.61  20:05.84   
          6:27.95  7:47.89  9:07.98  10:28.67     
          11:50.33  13:12.99  14:35.84  15:59.78     
          17:22.65  18:46.48         
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    1:11.48  2:29.12  3:48.44  5:08.30  20:08.93   
          6:29.31  7:50.07  9:12.52  10:35.56     
          11:58.86  13:21.24  14:43.47  16:04.94     
          17:27.23  18:49.59         
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    1:12.73  2:31.61  3:53.17  5:15.75  20:22.55   
          6:37.71  7:59.66  9:23.03  10:46.12     
          12:08.15  13:30.32  14:53.60  16:16.28     
          17:38.26  19:01.70         
                     
 
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    1:07.19  2:27.77  3:51.28    4:56.75   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    1:24.46  2:54.24  4:37.50    5:59.46   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    1:28.02  3:08.73  4:45.35    6:05.63   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    1:33.00  3:07.86  4:52.79    6:13.87   
                     
 
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:19.08  2:40.96  4:14.61    5:31.75   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    1:41.73  3:22.11  5:18.78    6:44.54   
Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    1:35.98  3:15.40  5:18.26    6:46.45   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    1:07.32  2:22.35  3:51.75    4:56.85   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:16.92  2:37.45  4:13.10    5:25.32   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    1:14.12  2:43.01  4:19.38    5:32.44   
Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    1:24.16  2:54.26  4:31.22    5:50.45   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            DNS   
Per Jansson  1999  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    1:07.46  2:23.40  3:51.81    4:56.43   
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    1:07.23  2:23.12  3:50.53    4:58.48   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    1:09.40  2:31.69  3:57.67    5:09.10   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    1:12.51  2:30.59  4:03.27    5:14.50   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    1:18.77  2:42.07  4:18.59    5:33.95   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    1:18.28  2:43.04  4:21.83    5:36.55   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    1:17.48  2:42.43  4:24.92    5:41.73   
Elias Hägglund  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:27.38  3:03.57  4:47.01    6:08.40   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    40.03  1:25.95  2:13.05    2:59.38   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap    40.63  1:28.13  2:16.66    3:03.10   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    43.09  1:30.04  2:18.29    3:05.25   
Jennifer Borg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.27  1:28.63  2:18.37    3:07.67   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    44.68  1:36.16  2:27.17    3:17.19   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    45.13  1:35.81  2:28.31    3:18.65   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    47.72  1:38.72  2:30.97    3:20.46   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    46.42  1:38.71  2:30.68    3:20.67   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    46.21  1:38.90  2:31.03    3:21.86   
10  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    47.63  1:41.44  2:35.38    3:25.52   
11  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap    48.31  1:41.57  2:33.83    3:25.69   
12  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    47.13  1:42.14  2:37.32    3:28.60   
13  Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    47.41  1:41.43  2:37.39    3:29.72   
14  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    48.67  1:43.35  2:39.42    3:32.52   
15  Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    50.43  1:46.82  2:42.01    3:34.35   
16  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    47.17  1:44.90  2:43.85    3:36.73   
17  Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    49.92  1:46.23  2:42.17    3:38.35   
18  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    52.39  1:50.88  2:50.03    3:45.53   
19  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    51.96  1:49.09  2:47.86    3:46.31   
20  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    49.99  1:49.97  2:50.38    3:49.86   
21  Anna Hoppstadius  2001  Borlänge Simsällskap    49.78  1:51.44  2:54.68    3:57.39   
22  Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap    57.02  2:00.18  3:02.18    4:01.66   
23  Rebecka Jungstedt  2003  Köpings Simsällskap    56.47  1:58.65  3:01.60    4:03.95   
24  Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    57.63  2:03.52  3:08.33    4:13.05   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            DSQ   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 18, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.75  1:19.81  2:03.19    2:45.87   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.84  1:24.61  2:10.82    2:55.91   
Ebba Wiklund  2000  Filipstads Simklubb    42.00  1:29.78  2:18.12    3:04.50   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    42.24  1:29.88  2:19.86    3:06.35   
Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap    42.36  1:31.18  2:20.44    3:09.36   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    42.75  1:31.75  2:21.92    3:12.03   
Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    44.11  1:33.71  2:24.73    3:13.26   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    44.26  1:35.16  2:27.65    3:18.42   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    45.50  1:38.00  2:32.19    3:26.49   
Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap    44.96  1:37.72  2:31.76    3:26.49   
11  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    45.89  1:38.85  2:32.87    3:26.75   
12  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening    47.75  1:43.35  2:38.42    3:31.90   
13  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    47.77  1:42.78  2:38.83    3:32.46   
14  Johanna Parsberg  2000  Karlstads Simsällskap    46.00  1:41.87  2:38.83    3:33.97   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    41.82  1:29.56  2:17.42    3:03.47   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    45.36  1:34.23  2:24.20    3:10.35   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    43.45  1:33.70  2:24.87    3:16.47   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    45.62  1:36.49  2:29.17    3:20.35   
Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb    46.61  1:40.86  2:36.18    3:32.00   
Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    48.66  1:44.30  2:41.17    3:33.79   
                     
 
Gren 18, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening    41.66  1:28.29  2:16.44    3:02.53   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    41.88  1:29.08  2:16.64    3:04.08   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.23  1:28.19  2:17.14    3:06.57   
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    41.70  1:29.87  2:20.63    3:11.74   
Fanny Paulson  1998  Eskilstuna Simklubb    49.28  1:43.54  2:37.56    3:29.06   
Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap    47.17  1:43.06  2:40.18    3:38.14   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.36        1:25.75   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    41.41        1:26.85   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    40.08        1:29.98   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    44.73        1:34.89   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    44.95        1:35.64   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    47.55        1:42.52   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap    51.80        1:48.75   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    55.16        1:55.68   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    53.98        1:56.75   
10  Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb    56.58        2:04.66   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap            DNS   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            DNS   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    38.59        1:24.41   
Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap    39.85        1:24.55   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    40.69        1:29.95   
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening    44.75        1:34.92   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    45.36        1:36.29   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    45.79        1:37.10   
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    47.39        1:40.67   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    32.17        1:09.46   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    35.51        1:16.11   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    36.66        1:18.48   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    39.09        1:25.62   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    34.03        1:12.18   
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    34.15        1:12.83   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.78        1:15.92   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    36.29        1:16.12   
Ognjen Blagojevic  1997  Karlskoga Simförening    35.95        1:16.47   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    36.83        1:19.85   
Adam Wåhlander  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.82        1:24.86   
Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening    40.41        1:26.31   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    40.50        1:26.70   
10  Carl Walo  1997  Bålsta Simklubb    41.61        1:30.32   
11  Elias Hägglund  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.95        1:30.73   
12  Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.09        1:32.11   
Samuel Sved  1998  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap    37.30  1:21.69  2:09.27    2:46.19   
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    38.06  1:21.45  2:09.47    2:47.37   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    40.45  1:25.14  2:12.71    2:50.34   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    41.35  1:25.62  2:19.93    3:00.84   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    40.17  1:26.85  2:23.24    3:04.42   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    37.05  1:25.29  2:25.43    3:05.97   
Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    40.93  1:28.23  2:25.17    3:07.18   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    42.85  1:31.74  2:26.23    3:07.30   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    46.63  1:32.62  2:28.12    3:10.31   
10  Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    40.86  1:33.28  2:30.27    3:13.13   
11  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    44.78  1:35.13  2:32.10    3:14.66   
12  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    47.45  1:37.86  2:35.75    3:19.24   
13  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    42.36  1:35.60  2:35.35    3:19.80   
14  Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.29  1:40.53  2:35.40    3:20.19   
15  Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    45.16  1:35.13  2:37.21    3:20.65   
16  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap    49.13  1:41.55  2:36.14    3:22.28   
17  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    45.11  1:38.42  2:38.54    3:22.38   
18  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    46.21  1:35.73  2:36.59    3:23.02   
19  Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    49.45  1:44.79  2:42.60    3:26.31   
20  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    48.70  1:42.23  2:42.63    3:27.43   
21  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    43.33  1:36.99  2:42.13    3:28.57   
22  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    47.72  1:43.13  2:42.95    3:29.86   
23  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    51.87  1:45.67  2:44.87    3:30.38   
24  Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.16  1:44.73  2:45.72    3:36.20   
25  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    52.13  1:46.74  2:48.33    3:38.41   
Jennifer Borg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Emma Jansson-Söderman  2001  Söderhamns Simsällskap            DSQ   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    36.56  1:20.47  2:09.90    2:46.82   
Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    38.44  1:22.61  2:14.54    2:53.64   
Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap    38.51  1:24.28  2:15.85    2:53.82   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    35.57  1:19.80  2:13.21    2:54.06   
Wilma Norin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.32  1:26.14  2:18.39    2:57.32   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    34.52  1:20.17  2:15.31    2:58.07   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    40.13  1:26.03  2:19.57    2:59.34   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    43.02  1:29.35  2:20.96    3:00.50   
Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    40.21  1:28.45  2:18.94    3:00.79   
10  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    39.74  1:25.45  2:18.95    3:01.12   
11  Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    37.36  1:26.38  2:19.83    3:01.50   
12  Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    40.06  1:27.35  2:19.05    3:03.85   
13  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    40.46  1:30.06  2:24.08    3:05.26   
14  Hannah Björkbacka  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.85  1:31.79  2:29.33    3:10.97   
Cecelina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap            DNS   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap    38.03  1:24.13  2:15.29    2:56.35   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    43.14  1:31.02  2:20.69    2:59.77   
Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap    40.14  1:25.67  2:18.97    3:00.31   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    37.91  1:23.24  2:21.67    3:00.38   
Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    42.94  1:41.26  2:37.52    3:24.81   
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    32.99  1:12.87  1:58.09    2:33.57   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    33.87  1:15.60  2:03.78    2:38.60   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    35.59  1:18.36  2:05.61    2:42.80   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    37.15  1:17.18  2:08.35    2:44.42   
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    34.95  1:18.48  2:11.26    2:47.71   
Frida Forsberg  1998  Bollnäs Simsällskap    34.25  1:17.93  2:08.80    2:48.03   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    36.59  1:18.76  2:09.19    2:48.53   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    35.61  1:18.61  2:11.81    2:50.65   
Julia Wallbäcks  1997  Bollnäs Simsällskap    37.55  1:18.53  2:11.66    2:51.44   
10  Elin Hermansson  1997  Eskilstuna Simklubb    38.28  1:22.70  2:18.00    3:01.11   
11  Amanda Chienh  1997  Karlskoga Simförening    38.93  1:27.50  2:19.38    3:04.38   
12  Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.48  1:24.90  2:21.70    3:08.47   
Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    1:01.78  2:11.08  3:20.50    4:26.12   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    1:15.37  2:35.12  3:54.69    5:12.16   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:17.22  2:39.79  3:59.76    5:16.95   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    1:15.29  2:38.14  4:02.16    5:24.60   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    1:14.74  2:38.28  4:03.35    5:26.61   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    1:17.48  2:42.87  4:09.15    5:31.59   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    1:20.27  2:51.49  4:20.56    5:45.99   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    1:21.79  2:55.07  4:27.43    5:57.72   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    1:24.46  3:48.48  6:05.93    6:06.04   
10  Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    1:23.84  2:59.08  4:37.80    6:11.76   
11  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    1:39.17  3:26.77  5:13.24    6:57.71   
12  Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb    1:55.54  4:00.80  6:05.28    8:01.82   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    1:05.64  2:18.38  3:31.03    4:42.07   
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:08.84  2:26.94  3:45.04    5:01.29   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    1:15.20  2:35.98  3:57.44    5:18.28   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    1:15.67  2:38.48  3:58.64    5:19.26   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    1:18.24  2:45.41  4:11.43    5:36.07   
Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    1:17.38  2:44.75  4:11.66    5:36.42   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    1:23.91  2:54.38  4:26.72    5:54.80   
Willy Färemyr Orréll  2000  Köpings Simsällskap    1:27.65  3:03.41  4:38.30    6:08.21   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    1:01.62  2:10.43  3:21.52    4:30.97   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    59.93  2:10.22  3:21.67    4:31.19   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:07.26  2:18.32  3:29.77    4:40.26   
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    1:05.96  2:19.03  3:31.34    4:41.45   
Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap    1:07.44  2:21.79  3:37.83    4:52.25   
Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    1:07.37  2:24.21  3:42.78    4:59.98   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    1:08.74  2:28.03  3:50.72    5:10.19   
Linus Sjösten  1999  Bålsta Simklubb    1:13.13  2:36.90  4:02.95    5:26.50   
Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    1:27.11  3:01.31  4:38.77    6:13.51   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            DNS   
Per Jansson  1999  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    1:00.76  2:06.36  3:12.27    4:18.65   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    1:02.06  2:10.55  3:20.55    4:28.58   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    1:04.26  2:15.26  3:27.40    4:38.69   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    1:06.76  2:18.91  3:30.50    4:41.24   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    1:04.30  2:16.90  3:30.11    4:42.69   
Anton Klasson  1998  Säffle Simsällskap    1:08.09  2:21.90  3:35.90    4:50.05   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    1:07.97  2:26.13  3:45.07    5:00.96   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    1:05.60  2:23.90  3:44.65    5:04.74   
Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:16.15  2:39.28  3:59.24    5:16.65   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 januari 2014 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  10:35