Deltagarlista Gren 1-38 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Strängnäs    Utskriftsdatum  04 april 2015   
  Tävlingsort  Strängnäs    Utskriftstid  14:18   
  Arrangör  Strängnäs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 april 2015         
 
 
Gren 1, 200m Medley F 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
134  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  2:34.47   
162  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  2:40.64   
117  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  2:41.69   
24  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  2:43.47   
113  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  2:47.12   
124  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  2:52.04   
40  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  2:52.60   
128  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  2:54.25   
13  Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  25 m  2:59.45   
10  109  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  2:59.72   
11  104  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  3:01.60   
12  123  Myllylä Mira  2002  VÄSTERÅS  BL0202  25 m  3:17.81   
13  126  Nääf Wilma  2002  VÄSTERÅS  AZ5802  25 m  3:20.00   
14  67  Sivertsen Runa  2002  ESKILSTUNA  AZ4402  25 m  3:22.59   
15  114  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  3:26.83   
16  52  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  3:27.40   
17  33  Björk Emma  2002  ESKILSTUNA  AZ0402  25 m  3:32.39   
18  156  Andersson Tuva  2002  STRÄNGNÄS  BH5202  25 m  3:32.53   
19  21  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  3:50.25   
20  49  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  3:53.19   
21  174  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m     
 
Gren 2, 200m Medley P 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  2:42.35   
85  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  2:52.79   
83  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  3:00.23   
111  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  3:02.24   
171  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  3:02.33   
93  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  25 m  3:09.32   
25  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  3:10.09   
92  Khabarov Peter  2002  KÖPINGS SS  AM6302  25 m  3:12.10   
11  Jonsson Eskil  2003  BÅLSTA SK  AA5303  25 m  3:14.19   
10  86  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  3:15.29   
11  101  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  3:15.91   
12  12  Jonsson Evert  2003  BÅLSTA SK  AA0303  25 m  3:20.24   
13  34  Brattberg Edvin  2003  ESKILSTUNA  AN5703  25 m  3:50.00   
14  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m     
15  80  Aldrin Erik  2003  KATRINEHOL  AH8503  25 m     
16  169  Lahto William  2002  STRÄNGNÄS  AU8702  25 m     
 
Gren 3, 100m Medley F-11 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
27  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  1:29.00   
22  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  1:29.65   
23  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  1:30.01   
98  Karnehov Ebba  2005  NYKÖPING  AF1405  25 m  1:32.58   
Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  1:33.61   
91  Gyoni Estelle  2004  KÖPINGS SS  AS0204  25 m  1:37.92   
16  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  1:38.25   
14  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  1:40.25   
26  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  1:42.93   
10  41  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  1:43.72   
11  66  Shahverdyan Eva  2004  ESKILSTUNA  AQ6204  25 m  1:43.93   
12  140  von der Burg Sarah  2004  VÄSTERÅS  AP6604  25 m  1:45.00   
13  70  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  1:50.00   
14  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  1:50.68   
15  84  Karlsson Filippa  2004  KATRINEHOL  AF8804  25 m  1:50.86   
16  Frykman Isabel  2005  BÅLSTA SK  AC2605  25 m  1:53.11   
17  53  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  1:54.68   
18  31  Bengtsson Madeleine  2005  ESKILSTUNA  AK9205  25 m  2:00.00   
19  35  Brattberg Maja  2005  ESKILSTUNA  AK7205  25 m  2:00.00   
20  32  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  2:05.64   
21  51  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m  2:07.24   
22  64  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  2:17.15   
23  68  Szabó Natalie  2005  ESKILSTUNA  AF3605  25 m  2:18.53   
24  176  Tshibanda Emilia  2004  STRÄNGNÄS  AL2404  25 m     
 
Gren 4, 100m Medley P-11 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
135  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  1:21.47   
165  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m  1:30.30   
63  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  1:33.44   
157  Ankarling Erik  2004  STRÄNGNÄS  AG4104  25 m  1:33.47   
69  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  1:37.08   
46  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  1:38.80   
71  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m  1:40.00   
60  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  1:43.71   
131  Rundgren Samuel  2004  VÄSTERÅS  AK4304  25 m  1:44.06   
10  173  Runemar-Ham Vigor  2004  STRÄNGNÄS  AI8704  25 m  1:44.19   
11  133  Skytt Felix  2004  VÄSTERÅS  AK7704  25 m  1:45.00   
12  127  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  25 m  1:49.66   
13  95  Thorsén Olle  2006  KÖPINGS SS  AA6706  25 m  1:52.50   
14  87  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  2:03.06   
15  138  Thorvaldsson Oskar  2004  VÄSTERÅS  AS0304  25 m  2:15.00   
16  10  Jakobsson Lukas  2005  BÅLSTA SK  AA1705  25 m     
17  94  Thorsén Gustav  2004  KÖPINGS SS  AI4104  25 m     
 
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
24  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:19.06   
134  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:19.30   
117  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:24.52   
42  Hammar Frida  2002  ESKILSTUNA  AM0601  25 m  1:24.94   
113  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:25.09   
162  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  1:26.51   
124  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  1:31.58   
40  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  1:34.37   
104  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:35.02   
10  174  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  1:35.49   
11  27  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  1:36.13   
12  122  Muhr Amelie  2003  VÄSTERÅS  AQ4603  25 m  1:37.15   
13  129  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  1:37.54   
14  22  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  1:38.52   
15  119  Karlsson Tilde  2003  VÄSTERÅS  BU0403  25 m  1:40.00   
16  105  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  1:40.32   
17  120  Lindgren Matilda  2004  VÄSTERÅS  AG5804  25 m  1:40.90   
18  116  Jansson Ulrika  2002  VÄSTERÅS  BQ5402  25 m  1:42.35   
19  114  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  1:42.81   
20  Carlsson Emma  2002  BÅLSTA SK  AP5602  25 m  1:43.13   
21  164  Haglund Louise  2003  STRÄNGNÄS  AY6803  25 m  1:44.16   
22  123  Myllylä Mira  2002  VÄSTERÅS  BL0202  25 m  1:44.69   
23  49  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  1:44.71   
24  156  Andersson Tuva  2002  STRÄNGNÄS  BH5202  25 m  1:46.72   
25  15  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  1:47.19   
26  33  Björk Emma  2002  ESKILSTUNA  AZ0402  25 m  1:47.54   
27  178  Westman Lovis  2003  STRÄNGNÄS  BA1403  25 m  1:48.96   
28  23  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  1:50.16   
29  108  Engström Astrid  2004  VÄSTERÅS  AK0604  25 m  1:53.63   
30  17  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  1:53.67   
31  66  Shahverdyan Eva  2004  ESKILSTUNA  AQ6204  25 m  1:54.16   
32  50  Karlberg Tove  2003  ESKILSTUNA  BP1203  25 m  1:55.00   
33  132  Sikström Tuva  2003  VÄSTERÅS  AQ3603  25 m  1:55.67   
34  160  Colldén Malou  2003  STRÄNGNÄS  BB6403  25 m  1:56.35   
35  52  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  1:57.28   
36  61  Persson Isabelle  2003  ESKILSTUNA  AQ1203  25 m  1:58.20   
37  126  Nääf Wilma  2002  VÄSTERÅS  AZ5802  25 m  1:59.00   
38  38  Eriksson Lova  2004  ESKILSTUNA  AT6604  25 m  2:00.00   
39  118  Jónsdóttir Kolbrún  2003  VÄSTERÅS  BP9403  25 m  2:00.00   
40  97  Elfgren Sanna  2002  NYKÖPING  BL5202  25 m  2:00.07   
41  44  Hjelm Elin  2003  ESKILSTUNA  BF0203  25 m  2:01.31   
42  166  Kello Gabriella  2003  STRÄNGNÄS  BN4403  25 m  2:01.81   
43  21  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  2:01.97   
44  140  von der Burg Sarah  2004  VÄSTERÅS  AP6604  25 m  2:03.98   
45  115  Jansson Siri  2003  VÄSTERÅS    25 m  2:10.00   
46  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  2:11.71   
47  141  Åkerlund Soobin  2004  VÄSTERÅS    25 m  2:15.00   
48  82  Fredriksson Linnéa  2004  KATRINEHOL  AT0404  25 m     
49  91  Gyoni Estelle  2004  KÖPINGS SS  AS0204  25 m     
50  159  Berger Lovisa  2003  STRÄNGNÄS  BC6803  25 m     
51  175  Strömberg Agnes  2003  STRÄNGNÄS  BR0403  25 m     
52  177  Westerberg Moa  2004  STRÄNGNÄS  BB4204  25 m     
 
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
86  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  1:31.82   
135  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  1:32.19   
171  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  1:32.60   
106  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  1:35.79   
92  Khabarov Peter  2002  KÖPINGS SS  AM6302  25 m  1:36.56   
57  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  1:36.64   
111  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  1:37.83   
101  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  1:37.90   
36  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  25 m  1:38.04   
10  100  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS  AH6703  25 m  1:39.63   
11  93  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  25 m  1:40.60   
12  25  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:41.35   
13  11  Jonsson Eskil  2003  BÅLSTA SK  AA5303  25 m  1:42.98   
14  169  Lahto William  2002  STRÄNGNÄS  AU8702  25 m  1:44.83   
15  29  Al-Ubaidi Edward  2003  ESKILSTUNA  AU1503  25 m  1:45.00   
16  165  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m  1:46.12   
17  63  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  1:46.36   
18  12  Jonsson Evert  2003  BÅLSTA SK  AA0303  25 m  1:49.16   
19  136  Svahn Johan  2002  VÄSTERÅS  AM4502  25 m  1:49.56   
20  69  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  1:49.78   
21  89  Rydergren Måns  2003  KATRINEHOL  AP8703  25 m  1:50.13   
22  127  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  25 m  1:51.27   
23  60  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  50 m  1:53.81   
24  43  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  25 m  1:55.42   
25  56  Lindoff Gustav  2002  ESKILSTUNA  AM6902  25 m  1:58.96   
26  157  Ankarling Erik  2004  STRÄNGNÄS  AG4104  25 m  1:59.98   
27  34  Brattberg Edvin  2003  ESKILSTUNA  AN5703  25 m  2:00.31   
28  Carlsson Joachim  2003  BÅLSTA SK  AD7303  25 m  2:00.41   
29  131  Rundgren Samuel  2004  VÄSTERÅS  AK4304  25 m  2:01.29   
30  173  Runemar-Ham Vigor  2004  STRÄNGNÄS  AI8704  25 m  2:03.96   
31  139  Ulfvebrand Gustav  2003  VÄSTERÅS  AT4103  25 m  2:05.00   
32  96  Andersson Emil  2002  NYKÖPING  AV9302  25 m  2:05.49   
33  28  Ahnlund Martin  2003  ESKILSTUNA  AP1703  25 m  2:12.11   
34  138  Thorvaldsson Oskar  2004  VÄSTERÅS  AS0304  25 m  2:15.00   
35  37  Eriksson Johannes  2002  ESKILSTUNA  AM4902  25 m  2:20.69   
36  94  Thorsén Gustav  2004  KÖPINGS SS  AI4104  25 m     
37  155  Andersson Pierre  2004  STRÄNGNÄS  AG3104  25 m     
38  161  Edebrink Samuel  2002  STRÄNGNÄS  AF9902  25 m     
39  163  Fahlstedt Elias  2003  STRÄNGNÄS  AR9103  25 m     
40  170  Lord Max  2004  STRÄNGNÄS  AH1504  25 m     
 
Gren 7, 50m Bröstsim F-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
98  Karnehov Ebba  2005  NYKÖPING  AF1405  25 m  46.70   
53  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  51.46   
70  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  51.88   
142  Ångström Ida  2005  VÄSTERÅS  AP5805  25 m  53.43   
26  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  53.50   
35  Brattberg Maja  2005  ESKILSTUNA  AK7205  25 m  55.99   
112  Holmberg Johanna  2007  VÄSTERÅS    25 m  56.00   
121  Mowafy Amalia  2005  VÄSTERÅS  AP3805  25 m  56.00   
32  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  57.72   
10  130  Romberg Emilia  2005  VÄSTERÅS  AY6405  25 m  59.89   
11  39  Forsklint Alva  2006  ESKILSTUNA    25 m  1:00.00   
12  68  Szabó Natalie  2005  ESKILSTUNA  AF3605  25 m  1:00.17   
13  51  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m  1:00.33   
14  81  Aronsson Nova  2005  KATRINEHOL  AU3405  25 m  1:00.50   
15  31  Bengtsson Madeleine  2005  ESKILSTUNA  AK9205  25 m  1:00.82   
16  55  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  1:01.46   
17  62  Roos Alice  2007  ESKILSTUNA  AA7407  25 m  1:01.50   
18  58  Magnusson Linnéa  2005  ESKILSTUNA  AH1405  25 m  1:03.26   
19  64  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  1:03.49   
20  45  Hjelm Ida  2007  ESKILSTUNA  AA6407  25 m  1:05.00   
21  48  Jomalm Matilda  2005  ESKILSTUNA    25 m  1:20.00   
22  59  Malmström Amanda  2007  ESKILSTUNA    25 m  1:20.00   
23  Budden Olivia  2007  BÅLSTA SK  AA3207  25 m     
24  158  Berger Felicia  2006  STRÄNGNÄS  AI3406  25 m     
25  172  Romin Vera  2005  STRÄNGNÄS  AG1605  25 m     
 
Gren 8, 50m Bröstsim P-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
46  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  51.07   
10  Jakobsson Lukas  2005  BÅLSTA SK  AA1705  25 m  57.17   
71  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m  57.53   
30  Al-Ubaidi Emil  2006  ESKILSTUNA  AE0306  25 m  1:00.00   
95  Thorsén Olle  2006  KÖPINGS SS  AA6706  25 m  1:00.22   
54  Landstorp Oskar  2005  ESKILSTUNA    25 m  1:05.00   
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
162  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  1:04.07   
134  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:04.63   
24  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:05.20   
117  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:06.28   
124  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  1:08.19   
109  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  1:08.65   
40  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  1:09.11   
113  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:09.81   
13  Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  25 m  1:10.09   
10  104  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:11.20   
11  174  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  1:11.41   
12  42  Hammar Frida  2002  ESKILSTUNA  AM0601  25 m  1:12.33   
13  128  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  1:14.55   
14  Carlsson Emma  2002  BÅLSTA SK  AP5602  25 m  1:15.00   
15  22  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  1:15.35   
16  23  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  1:16.32   
17  65  Saikkonen Thelin Ida  2002  ESKILSTUNA  AZ2402  25 m  1:16.99   
18  129  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  1:17.30   
19  61  Persson Isabelle  2003  ESKILSTUNA  AQ1203  25 m  1:19.55   
20  27  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  1:20.00   
21  107  Ejlegård Linnea  2002  VÄSTERÅS  AZ2802  25 m  1:22.38   
22  41  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  1:23.50   
23  67  Sivertsen Runa  2002  ESKILSTUNA  AZ4402  25 m  1:23.53   
24  126  Nääf Wilma  2002  VÄSTERÅS  AZ5802  25 m  1:23.55   
25  123  Myllylä Mira  2002  VÄSTERÅS  BL0202  25 m  1:23.61   
26  33  Björk Emma  2002  ESKILSTUNA  AZ0402  25 m  1:24.02   
27  52  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  1:24.09   
28  Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  1:24.16   
29  176  Tshibanda Emilia  2004  STRÄNGNÄS  AL2404  25 m  1:25.04   
30  14  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  1:25.11   
31  16  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  1:25.62   
32  156  Andersson Tuva  2002  STRÄNGNÄS  BH5202  25 m  1:25.70   
33  116  Jansson Ulrika  2002  VÄSTERÅS  BQ5402  25 m  1:27.73   
34  164  Haglund Louise  2003  STRÄNGNÄS  AY6803  25 m  1:28.01   
35  159  Berger Lovisa  2003  STRÄNGNÄS  BC6803  25 m  1:28.92   
36  119  Karlsson Tilde  2003  VÄSTERÅS  BU0403  25 m  1:30.00   
37  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  1:30.06   
38  168  Kruus Karolina  2003  STRÄNGNÄS  BN6403  25 m  1:30.58   
39  120  Lindgren Matilda  2004  VÄSTERÅS  AG5804  25 m  1:30.60   
40  66  Shahverdyan Eva  2004  ESKILSTUNA  AQ6204  25 m  1:30.74   
41  114  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  1:33.13   
42  166  Kello Gabriella  2003  STRÄNGNÄS  BN4403  25 m  1:33.65   
43  175  Strömberg Agnes  2003  STRÄNGNÄS  BR0403  25 m  1:33.99   
44  21  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  1:34.81   
45  122  Muhr Amelie  2003  VÄSTERÅS  AQ4603  25 m  1:34.99   
46  49  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  1:35.92   
47  15  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  1:37.23   
48  17  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  1:37.97   
49  178  Westman Lovis  2003  STRÄNGNÄS  BA1403  25 m  1:37.97   
50  90  Wahlqvist Tuwa  2003  KATRINEHOL  BH3403  25 m  1:42.99   
51  132  Sikström Tuva  2003  VÄSTERÅS  AQ3603  25 m  1:44.32   
52  47  Johansson Cornelia  2004  ESKILSTUNA  BC4804  25 m  1:45.00   
53  108  Engström Astrid  2004  VÄSTERÅS  AK0604  25 m  1:45.65   
54  118  Jónsdóttir Kolbrún  2003  VÄSTERÅS  BP9403  25 m  1:48.00   
55  44  Hjelm Elin  2003  ESKILSTUNA  BF0203  25 m  1:50.01   
56  160  Colldén Malou  2003  STRÄNGNÄS  BB6403  25 m  1:51.58   
57  141  Åkerlund Soobin  2004  VÄSTERÅS    25 m  2:00.00   
58  82  Fredriksson Linnéa  2004  KATRINEHOL  AT0404  25 m     
59  84  Karlsson Filippa  2004  KATRINEHOL  AF8804  25 m     
60  91  Gyoni Estelle  2004  KÖPINGS SS  AS0204  25 m     
61  97  Elfgren Sanna  2002  NYKÖPING  BL5202  25 m     
62  177  Westerberg Moa  2004  STRÄNGNÄS  BB4204  25 m     
 
Gren 10, 100m Frisim P 11-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  1:04.26   
85  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  1:05.83   
83  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  1:09.75   
135  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  1:12.67   
92  Khabarov Peter  2002  KÖPINGS SS  AM6302  25 m  1:13.46   
93  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  25 m  1:14.51   
171  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  1:14.77   
11  Jonsson Eskil  2003  BÅLSTA SK  AA5303  25 m  1:14.86   
88  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m  1:15.11   
10  106  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  1:15.39   
11  137  Söderqvist Erik  2002  VÄSTERÅS  AS0302  25 m  1:15.45   
12  57  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  1:15.68   
13  63  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  1:16.28   
14  25  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:16.44   
15  165  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m  1:16.50   
16  36  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  25 m  1:18.61   
17  100  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS  AH6703  25 m  1:18.76   
18  157  Ankarling Erik  2004  STRÄNGNÄS  AG4104  25 m  1:19.13   
19  101  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  1:19.82   
20  111  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  1:21.46   
21  12  Jonsson Evert  2003  BÅLSTA SK  AA0303  25 m  1:22.45   
22  169  Lahto William  2002  STRÄNGNÄS  AU8702  25 m  1:22.82   
23  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  1:23.55   
24  86  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  1:24.34   
25  173  Runemar-Ham Vigor  2004  STRÄNGNÄS  AI8704  25 m  1:24.72   
26  161  Edebrink Samuel  2002  STRÄNGNÄS  AF9902  25 m  1:25.08   
27  43  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  25 m  1:25.37   
28  69  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  1:25.70   
29  131  Rundgren Samuel  2004  VÄSTERÅS  AK4304  25 m  1:25.84   
30  163  Fahlstedt Elias  2003  STRÄNGNÄS  AR9103  25 m  1:26.96   
31  127  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  25 m  1:28.34   
32  170  Lord Max  2004  STRÄNGNÄS  AH1504  25 m  1:28.84   
33  28  Ahnlund Martin  2003  ESKILSTUNA  AP1703  25 m  1:30.00   
34  89  Rydergren Måns  2003  KATRINEHOL  AP8703  25 m  1:30.00   
35  96  Andersson Emil  2002  NYKÖPING  AV9302  25 m  1:31.37   
36  133  Skytt Felix  2004  VÄSTERÅS  AK7704  25 m  1:32.09   
37  Ardanius Marcus  2003  BÅLSTA SK  AD6303  25 m  1:32.29   
38  99  Persson Ludvig  2004  NYKÖPING  AD9304  25 m  1:32.62   
39  Carlsson Joachim  2003  BÅLSTA SK  AD7303  25 m  1:34.02   
40  34  Brattberg Edvin  2003  ESKILSTUNA  AN5703  25 m  1:36.34   
41  80  Aldrin Erik  2003  KATRINEHOL  AH8503  25 m  1:36.82   
42  94  Thorsén Gustav  2004  KÖPINGS SS  AI4104  25 m  1:37.48   
43  136  Svahn Johan  2002  VÄSTERÅS  AM4502  25 m  1:38.85   
44  56  Lindoff Gustav  2002  ESKILSTUNA  AM6902  25 m  1:48.53   
45  29  Al-Ubaidi Edward  2003  ESKILSTUNA  AU1503  25 m  1:55.00   
46  139  Ulfvebrand Gustav  2003  VÄSTERÅS  AT4103  25 m  1:55.03   
47  60  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  1:55.16   
48  138  Thorvaldsson Oskar  2004  VÄSTERÅS  AS0304  25 m  2:00.00   
49  37  Eriksson Johannes  2002  ESKILSTUNA  AM4902  25 m  2:03.55   
50  87  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m     
51  155  Andersson Pierre  2004  STRÄNGNÄS  AG3104  25 m     
 
Gren 11, 50m Frisim F-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
98  Karnehov Ebba  2005  NYKÖPING  AF1405  25 m  36.54   
26  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  40.90   
31  Bengtsson Madeleine  2005  ESKILSTUNA  AK9205  25 m  41.22   
53  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  41.22   
Frykman Isabel  2005  BÅLSTA SK  AC2605  25 m  42.44   
142  Ångström Ida  2005  VÄSTERÅS  AP5805  25 m  42.64   
55  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  45.27   
64  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  46.74   
172  Romin Vera  2005  STRÄNGNÄS  AG1605  25 m  47.46   
10  121  Mowafy Amalia  2005  VÄSTERÅS  AP3805  25 m  47.49   
11  32  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  47.52   
12  70  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  47.69   
13  112  Holmberg Johanna  2007  VÄSTERÅS    25 m  48.00   
14  58  Magnusson Linnéa  2005  ESKILSTUNA  AH1405  25 m  50.16   
15  35  Brattberg Maja  2005  ESKILSTUNA  AK7205  25 m  50.27   
16  51  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m  50.76   
17  62  Roos Alice  2007  ESKILSTUNA  AA7407  25 m  50.78   
18  103  Brunzell Cecilia  2006  VÄSTERÅS  AF7806  25 m  51.12   
19  68  Szabó Natalie  2005  ESKILSTUNA  AF3605  25 m  51.19   
20  39  Forsklint Alva  2006  ESKILSTUNA    25 m  55.00   
21  81  Aronsson Nova  2005  KATRINEHOL  AU3405  25 m  55.10   
22  130  Romberg Emilia  2005  VÄSTERÅS  AY6405  25 m  57.98   
23  Budden Olivia  2007  BÅLSTA SK  AA3207  25 m  58.28   
24  48  Jomalm Matilda  2005  ESKILSTUNA    25 m  1:00.00   
25  45  Hjelm Ida  2007  ESKILSTUNA  AA6407  25 m  1:29.97   
26  158  Berger Felicia  2006  STRÄNGNÄS  AI3406  25 m     
27  167  Kruus Ellen  2006  STRÄNGNÄS  AD4806  25 m     
 
Gren 12, 50m Frisim P-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
46  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  37.17   
71  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m  41.63   
10  Jakobsson Lukas  2005  BÅLSTA SK  AA1705  25 m  42.59   
102  Brewitz Joel  2005  VÄSTERÅS  AG2505  25 m  45.45   
95  Thorsén Olle  2006  KÖPINGS SS  AA6706  25 m  46.74   
54  Landstorp Oskar  2005  ESKILSTUNA    25 m  1:00.00   
30  Al-Ubaidi Emil  2006  ESKILSTUNA  AE0306  25 m  1:00.48   
 
Gren 13, 4X50m Medley F 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
147  Västerås Damer Lag1  2002  VÄSTERÅS    25 m  2:28.35   
179  Strängnäs Damer [2002]  2002  STRÄNGNÄS    25 m  2:31.13   
150  Västerås Damer Lag2  2002  VÄSTERÅS    25 m  2:42.15   
18  Bålsta SK Damer [2002]  2002  BÅLSTA SK    25 m  2:48.71   
77  Eskilstuna Fl 12-13 Lag 2  2002  ESKILSTUNA    25 m     
184  Strängnäs Damer Lag 2  2002  STRÄNGNÄS    25 m     
 
Gren 14, 4X100m Medley F 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
147  Västerås Damer Lag1  2002  VÄSTERÅS    25 m  4:58.63   
183  Strängnäs Damer Lag 1  2002  STRÄNGNÄS    25 m  5:28.59   
76  Eskilstuna Fl 12-13  2002  ESKILSTUNA    25 m  5:35.00   
 
Gren 15, 4X50m Medley P 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
79  Eskilstuna Po 12-13  2002  ESKILSTUNA    25 m  2:40.00   
185  Strängnäs Herrar [2002]  2002  STRÄNGNÄS    25 m  3:22.41   
 
Gren 16, 4X100m Medley P 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
154  Västerås Herrar  2002  VÄSTERÅS    25 m  5:56.07   
20  Bålsta SK Herrar [2002]  2002  BÅLSTA SK    25 m  6:09.01   
185  Strängnäs Herrar [2002]  2002  STRÄNGNÄS    25 m     
 
Gren 17, 4X50m Medley F-11 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
19  Bålsta SK Damer [2004]  2004  BÅLSTA SK    25 m  2:44.05   
72  Eskilstuna Fl 11 Oy Lag 1  2004  ESKILSTUNA    25 m  2:55.00   
149  Västerås Damer Lag1  2004  VÄSTERÅS    25 m  3:06.06   
73  Eskilstuna Fl 11 Oy Lag 2  2004  ESKILSTUNA    25 m  3:15.00   
181  Strängnäs Damer [2004]  2004  STRÄNGNÄS    25 m  3:17.00   
143  Västerås Damer Lag 2  2004  VÄSTERÅS    25 m  3:33.37   
74  Eskilstuna Fl 11 Oy Lag 3  2004  ESKILSTUNA    25 m     
75  Eskilstuna Fl 11 Oy Lag 4  2004  ESKILSTUNA    25 m     
 
Gren 18, 4X50m Medley P-11 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
153  Västerås Herrar  2004  VÄSTERÅS    25 m  2:52.61   
186  Strängnäs Herrar [2004]  2004  STRÄNGNÄS    25 m  2:54.75   
78  Eskilstuna Po 11 Oy  2004  ESKILSTUNA    25 m  2:55.00   
 
Gren 19, 400m Frisim F-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
24  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  4:53.24   
134  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  4:55.66   
162  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  4:56.86   
117  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  5:09.31   
113  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  5:15.49   
109  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  5:19.15   
13  Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  25 m  5:20.40   
128  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  5:25.12   
104  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  5:29.99   
10  40  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  5:37.04   
11  42  Hammar Frida  2002  ESKILSTUNA  AM0601  25 m  5:45.87   
12  65  Saikkonen Thelin Ida  2002  ESKILSTUNA  AZ2402  25 m  6:12.17   
13  52  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  6:15.00   
14  67  Sivertsen Runa  2002  ESKILSTUNA  AZ4402  25 m  6:32.06   
15  33  Björk Emma  2002  ESKILSTUNA  AZ0402  25 m  6:35.24   
 
Gren 20, 400m Frisim P-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  4:59.45   
85  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  5:15.79   
92  Khabarov Peter  2002  KÖPINGS SS  AM6302  25 m  6:01.02   
Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  6:02.60   
101  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  6:11.40   
 
Gren 21, 200m Frisim F-12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
124  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  2:29.84   
174  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  2:38.19   
61  Persson Isabelle  2003  ESKILSTUNA  AQ1203  25 m  3:06.52   
164  Haglund Louise  2003  STRÄNGNÄS  AY6803  25 m  3:18.43   
21  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  3:20.59   
49  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  3:23.77   
17  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  3:27.95   
44  Hjelm Elin  2003  ESKILSTUNA  BF0203  25 m  3:50.00   
 
Gren 22, 200m Frisim P-12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
83  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  2:32.27   
25  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  2:41.08   
171  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  2:41.46   
11  Jonsson Eskil  2003  BÅLSTA SK  AA5303  25 m  2:41.97   
93  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  25 m  2:44.43   
88  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m  2:46.28   
106  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  2:53.39   
100  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS  AH6703  25 m  2:55.78   
12  Jonsson Evert  2003  BÅLSTA SK  AA0303  25 m  3:03.88   
10  28  Ahnlund Martin  2003  ESKILSTUNA  AP1703  25 m  3:10.00   
11  29  Al-Ubaidi Edward  2003  ESKILSTUNA  AU1503  25 m  3:15.00   
12  89  Rydergren Måns  2003  KATRINEHOL  AP8703  25 m  3:17.08   
13  43  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  25 m  3:21.40   
14  Carlsson Joachim  2003  BÅLSTA SK  AD7303  25 m  3:23.04   
15  Ardanius Marcus  2003  BÅLSTA SK  AD6303  25 m  3:27.26   
16  34  Brattberg Edvin  2003  ESKILSTUNA  AN5703  25 m  3:30.00   
 
Gren 23, 100m Fjärilsim F 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
162  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  1:10.58   
117  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:12.01   
128  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  1:18.22   
113  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:19.38   
104  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:20.81   
40  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  1:22.80   
13  Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  25 m  1:23.27   
174  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  1:39.09   
21  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  1:47.64   
 
Gren 24, 100m Fjärilsim P 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  1:16.53   
11  Jonsson Eskil  2003  BÅLSTA SK  AA5303  25 m  1:36.61   
25  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:39.30   
57  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  1:50.21   
92  Khabarov Peter  2002  KÖPINGS SS  AM6302  50 m  1:57.34   
86  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m     
169  Lahto William  2002  STRÄNGNÄS  AU8702  25 m     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim F 11-12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
124  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  34.76   
174  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  37.98   
Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  39.18   
129  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  40.56   
22  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  42.09   
114  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  42.61   
23  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  42.71   
17  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  43.61   
16  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  44.18   
10  21  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  44.42   
11  27  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  45.04   
12  14  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  45.21   
13  66  Shahverdyan Eva  2004  ESKILSTUNA  AQ6204  25 m  45.47   
14  91  Gyoni Estelle  2004  KÖPINGS SS  AS0204  25 m  47.64   
15  15  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  47.96   
16  159  Berger Lovisa  2003  STRÄNGNÄS  BC6803  25 m  48.80   
17  176  Tshibanda Emilia  2004  STRÄNGNÄS  AL2404  25 m  49.91   
18  132  Sikström Tuva  2003  VÄSTERÅS  AQ3603  25 m  50.00   
19  120  Lindgren Matilda  2004  VÄSTERÅS  AG5804  25 m  50.27   
20  41  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  50.45   
21  166  Kello Gabriella  2003  STRÄNGNÄS  BN4403  25 m  54.68   
22  141  Åkerlund Soobin  2004  VÄSTERÅS    25 m  56.00   
23  49  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  59.03   
24  178  Westman Lovis  2003  STRÄNGNÄS  BA1403  25 m     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim P 11-12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
171  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  36.71   
135  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  37.16   
83  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  37.99   
93  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  25 m  39.18   
165  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m  39.49   
100  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS  AH6703  25 m  40.80   
157  Ankarling Erik  2004  STRÄNGNÄS  AG4104  25 m  41.84   
28  Ahnlund Martin  2003  ESKILSTUNA  AP1703  25 m  43.00   
12  Jonsson Evert  2003  BÅLSTA SK  AA0303  25 m  43.03   
10  25  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  43.10   
11  88  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m  43.58   
12  69  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  44.30   
13  127  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  25 m  45.08   
14  63  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  45.47   
15  60  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  47.39   
16  Ardanius Marcus  2003  BÅLSTA SK  AD6303  25 m  47.91   
17  133  Skytt Felix  2004  VÄSTERÅS  AK7704  25 m  48.31   
18  80  Aldrin Erik  2003  KATRINEHOL  AH8503  25 m  49.47   
19  43  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  25 m  49.89   
20  94  Thorsén Gustav  2004  KÖPINGS SS  AI4104  25 m  50.14   
21  131  Rundgren Samuel  2004  VÄSTERÅS  AK4304  25 m  50.30   
22  Carlsson Joachim  2003  BÅLSTA SK  AD7303  25 m  50.39   
23  173  Runemar-Ham Vigor  2004  STRÄNGNÄS  AI8704  25 m  50.63   
24  163  Fahlstedt Elias  2003  STRÄNGNÄS  AR9103  25 m  50.79   
25  89  Rydergren Måns  2003  KATRINEHOL  AP8703  25 m  53.28   
26  87  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  55.84   
 
Gren 27, 25m Fjärilsim F-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
98  Karnehov Ebba  2005  NYKÖPING  AF1405  25 m  18.25   
26  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  20.89   
31  Bengtsson Madeleine  2005  ESKILSTUNA  AK9205  25 m  21.54   
Frykman Isabel  2005  BÅLSTA SK  AC2605  25 m  22.59   
53  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  22.99   
35  Brattberg Maja  2005  ESKILSTUNA  AK7205  25 m  25.00   
55  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  25.00   
62  Roos Alice  2007  ESKILSTUNA  AA7407  25 m  25.00   
172  Romin Vera  2005  STRÄNGNÄS  AG1605  25 m  25.60   
10  32  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  25.85   
11  70  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  25.98   
12  103  Brunzell Cecilia  2006  VÄSTERÅS  AF7806  25 m  26.00   
13  51  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m  28.24   
14  39  Forsklint Alva  2006  ESKILSTUNA    25 m  30.00   
15  68  Szabó Natalie  2005  ESKILSTUNA  AF3605  25 m  30.36   
16  64  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  30.45   
17  58  Magnusson Linnéa  2005  ESKILSTUNA  AH1405  25 m  52.11   
 
Gren 28, 25m Fjärilsim P-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
46  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  21.59   
10  Jakobsson Lukas  2005  BÅLSTA SK  AA1705  25 m  22.23   
95  Thorsén Olle  2006  KÖPINGS SS  AA6706  25 m  24.50   
71  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m  24.69   
102  Brewitz Joel  2005  VÄSTERÅS  AG2505  25 m  26.62   
30  Al-Ubaidi Emil  2006  ESKILSTUNA  AE0306  25 m  31.09   
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
134  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:09.89   
117  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:11.76   
162  Eriksson Maja  2002  STRÄNGNÄS  AM6602  25 m  1:15.15   
124  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  1:17.61   
113  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:17.93   
24  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:19.56   
42  Hammar Frida  2002  ESKILSTUNA  AM0601  25 m  1:21.11   
40  Fundberg Ida  2002  ESKILSTUNA  AB6202  25 m  1:22.83   
22  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  1:22.91   
10  27  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  1:23.81   
11  13  Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  50 m  1:25.27   
12  104  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:26.65   
13  129  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  1:27.36   
14  109  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  1:27.85   
15  23  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  1:28.67   
16  105  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  1:28.78   
17  65  Saikkonen Thelin Ida  2002  ESKILSTUNA  AZ2402  25 m  1:30.06   
18  Carlsson Emma  2002  BÅLSTA SK  AP5602  25 m  1:30.55   
19  14  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  1:30.59   
20  52  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  1:30.63   
21  156  Andersson Tuva  2002  STRÄNGNÄS  BH5202  25 m  1:33.07   
22  41  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  1:34.54   
23  123  Myllylä Mira  2002  VÄSTERÅS  BL0202  25 m  1:35.37   
24  67  Sivertsen Runa  2002  ESKILSTUNA  AZ4402  25 m  1:36.28   
25  110  Eriksson Fiona  2003  VÄSTERÅS  AQ0803  25 m  1:37.59   
26  132  Sikström Tuva  2003  VÄSTERÅS  AQ3603  25 m  1:37.96   
27  174  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  1:38.06   
28  16  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  1:38.30   
29  33  Björk Emma  2002  ESKILSTUNA  AZ0402  25 m  1:38.56   
30  126  Nääf Wilma  2002  VÄSTERÅS  AZ5802  25 m  1:40.00   
31  61  Persson Isabelle  2003  ESKILSTUNA  AQ1203  25 m  1:40.02   
32  120  Lindgren Matilda  2004  VÄSTERÅS  AG5804  25 m  1:40.67   
33  66  Shahverdyan Eva  2004  ESKILSTUNA  AQ6204  25 m  1:40.93   
34  118  Jónsdóttir Kolbrún  2003  VÄSTERÅS  BP9403  25 m  1:43.19   
35  114  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  1:45.34   
36  107  Ejlegård Linnea  2002  VÄSTERÅS  AZ2802  25 m  1:49.42   
37  178  Westman Lovis  2003  STRÄNGNÄS  BA1403  25 m  1:52.42   
38  21  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  1:55.48   
39  166  Kello Gabriella  2003  STRÄNGNÄS  BN4403  25 m  1:56.65   
40  49  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  2:05.82   
41  44  Hjelm Elin  2003  ESKILSTUNA  BF0203  25 m  2:06.38   
42  125  Norling Vanessa  2004  VÄSTERÅS  BK7804  25 m  2:10.00   
43  141  Åkerlund Soobin  2004  VÄSTERÅS    25 m  2:10.00   
44  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m     
45  91  Gyoni Estelle  2004  KÖPINGS SS  AS0204  25 m     
46  164  Haglund Louise  2003  STRÄNGNÄS  AY6803  25 m     
 
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
85  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  1:12.26   
Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  1:16.71   
83  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  1:16.87   
135  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  1:20.81   
101  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  1:23.55   
137  Söderqvist Erik  2002  VÄSTERÅS  AS0302  25 m  1:24.13   
100  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS  AH6703  25 m  1:27.22   
171  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  1:27.69   
25  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:28.39   
10  88  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m  1:28.50   
11  57  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  1:29.24   
12  63  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  1:29.55   
13  92  Khabarov Peter  2002  KÖPINGS SS  AM6302  25 m  1:31.28   
14  36  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  25 m  1:31.57   
15  169  Lahto William  2002  STRÄNGNÄS  AU8702  25 m  1:32.65   
16  93  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  25 m  1:33.00   
17  165  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m  1:33.53   
18  12  Jonsson Evert  2003  BÅLSTA SK  AA0303  25 m  1:33.62   
19  157  Ankarling Erik  2004  STRÄNGNÄS  AG4104  25 m  1:33.79   
20  34  Brattberg Edvin  2003  ESKILSTUNA  AN5703  25 m  1:34.78   
21  106  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  1:36.13   
22  43  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  25 m  1:36.97   
23  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  1:38.98   
24  133  Skytt Felix  2004  VÄSTERÅS  AK7704  25 m  1:40.00   
25  173  Runemar-Ham Vigor  2004  STRÄNGNÄS  AI8704  25 m  1:40.44   
26  131  Rundgren Samuel  2004  VÄSTERÅS  AK4304  25 m  1:41.15   
27  127  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  25 m  1:43.12   
28  28  Ahnlund Martin  2003  ESKILSTUNA  AP1703  25 m  1:45.00   
29  60  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  1:45.00   
30  96  Andersson Emil  2002  NYKÖPING  AV9302  25 m  1:45.31   
31  29  Al-Ubaidi Edward  2003  ESKILSTUNA  AU1503  25 m  1:50.00   
32  80  Aldrin Erik  2003  KATRINEHOL  AH8503  25 m  1:51.00   
33  56  Lindoff Gustav  2002  ESKILSTUNA  AM6902  25 m  1:57.18   
34  139  Ulfvebrand Gustav  2003  VÄSTERÅS  AT4103  25 m  2:00.00   
35  37  Eriksson Johannes  2002  ESKILSTUNA  AM4902  25 m  2:05.91   
36  Ardanius Marcus  2003  BÅLSTA SK  AD6303  25 m     
37  Carlsson Joachim  2003  BÅLSTA SK  AD7303  25 m     
38  11  Jonsson Eskil  2003  BÅLSTA SK  AA5303  25 m     
39  87  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m     
40  94  Thorsén Gustav  2004  KÖPINGS SS  AI4104  25 m     
41  163  Fahlstedt Elias  2003  STRÄNGNÄS  AR9103  25 m     
42  170  Lord Max  2004  STRÄNGNÄS  AH1504  25 m     
 
Gren 31, 50m Ryggsim F-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
98  Karnehov Ebba  2005  NYKÖPING  AF1405  25 m  44.60   
26  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  48.03   
112  Holmberg Johanna  2007  VÄSTERÅS    25 m  50.00   
121  Mowafy Amalia  2005  VÄSTERÅS  AP3805  25 m  50.47   
31  Bengtsson Madeleine  2005  ESKILSTUNA  AK9205  25 m  50.78   
142  Ångström Ida  2005  VÄSTERÅS  AP5805  25 m  51.77   
Frykman Isabel  2005  BÅLSTA SK  AC2605  25 m  51.86   
55  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  52.11   
53  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  52.90   
10  172  Romin Vera  2005  STRÄNGNÄS  AG1605  25 m  52.90   
11  32  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  52.97   
12  64  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  53.83   
13  51  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m  54.03   
14  68  Szabó Natalie  2005  ESKILSTUNA  AF3605  25 m  56.36   
15  70  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  56.59   
16  Budden Olivia  2007  BÅLSTA SK  AA3207  25 m  56.87   
17  58  Magnusson Linnéa  2005  ESKILSTUNA  AH1405  25 m  57.33   
18  35  Brattberg Maja  2005  ESKILSTUNA  AK7205  25 m  57.68   
19  103  Brunzell Cecilia  2006  VÄSTERÅS  AF7806  25 m  58.17   
20  62  Roos Alice  2007  ESKILSTUNA  AA7407  25 m  1:00.86   
21  45  Hjelm Ida  2007  ESKILSTUNA  AA6407  25 m  1:05.00   
22  48  Jomalm Matilda  2005  ESKILSTUNA    25 m  1:05.00   
23  59  Malmström Amanda  2007  ESKILSTUNA    25 m  1:20.00   
 
Gren 32, 50m Ryggsim P-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
46  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  43.91   
102  Brewitz Joel  2005  VÄSTERÅS  AG2505  25 m  45.77   
10  Jakobsson Lukas  2005  BÅLSTA SK  AA1705  25 m  50.86   
71  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m  51.95   
95  Thorsén Olle  2006  KÖPINGS SS  AA6706  25 m  54.20   
54  Landstorp Oskar  2005  ESKILSTUNA    25 m  55.00   
30  Al-Ubaidi Emil  2006  ESKILSTUNA  AE0306  25 m  1:00.00   
 
Gren 33, 4X50m Frisim F 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
147  Västerås Damer Lag1  2002  VÄSTERÅS    25 m  2:08.56   
183  Strängnäs Damer Lag 1  2002  STRÄNGNÄS    25 m  2:12.17   
150  Västerås Damer Lag2  2002  VÄSTERÅS    25 m  2:24.63   
18  Bålsta SK Damer [2002]  2002  BÅLSTA SK    25 m  2:34.78   
184  Strängnäs Damer Lag 2  2002  STRÄNGNÄS    25 m     
 
Gren 34, 4X100m Frisim F 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
147  Västerås Damer Lag1  2002  VÄSTERÅS    25 m  4:27.75   
76  Eskilstuna Fl 12-13  2002  ESKILSTUNA    25 m  4:55.00   
184  Strängnäs Damer Lag 2  2002  STRÄNGNÄS    25 m  5:57.94   
77  Eskilstuna Fl 12-13 Lag 2  2002  ESKILSTUNA    25 m     
183  Strängnäs Damer Lag 1  2002  STRÄNGNÄS    25 m     
 
Gren 35, 4X50m Frisim P 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
20  Bålsta SK Herrar [2002]  2002  BÅLSTA SK    25 m  2:15.36   
185  Strängnäs Herrar [2002]  2002  STRÄNGNÄS    25 m  2:19.96   
 
Gren 36, 4X100m Frisim P 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
79  Eskilstuna Po 12-13  2002  ESKILSTUNA    25 m  5:05.00   
154  Västerås Herrar  2002  VÄSTERÅS    25 m  5:09.42   
185  Strängnäs Herrar [2002]  2002  STRÄNGNÄS    25 m     
 
Gren 37, 4X50m Frisim F-11 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
19  Bålsta SK Damer [2004]  2004  BÅLSTA SK    25 m  2:27.78   
72  Eskilstuna Fl 11 Oy Lag 1  2004  ESKILSTUNA    25 m  2:30.00   
149  Västerås Damer Lag1  2004  VÄSTERÅS    25 m  2:43.87   
73  Eskilstuna Fl 11 Oy Lag 2  2004  ESKILSTUNA    25 m  2:45.00   
74  Eskilstuna Fl 11 Oy Lag 3  2004  ESKILSTUNA    25 m  3:00.00   
143  Västerås Damer Lag 2  2004  VÄSTERÅS    25 m  3:09.24   
181  Strängnäs Damer [2004]  2004  STRÄNGNÄS    25 m  3:15.00   
75  Eskilstuna Fl 11 Oy Lag 4  2004  ESKILSTUNA    25 m     
 
Gren 38, 4X50m Frisim P-11 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
186  Strängnäs Herrar [2004]  2004  STRÄNGNÄS    25 m  2:27.29   
78  Eskilstuna Po 11 Oy  2004  ESKILSTUNA    25 m  2:30.00   
153  Västerås Herrar  2004  VÄSTERÅS    25 m  2:32.63   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 april 2015 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  14:18