Deltagarlista Gren 1-38 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Söderhamn    Utskriftsdatum  04 april 2015   
  Tävlingsort  Söderhamn    Utskriftstid  14:41   
  Arrangör  Söderhamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 april 2015         
 
 
Gren 1, 200m Medley F 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
99  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:39.19   
115  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  2:43.48   
136  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  2:44.88   
26  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  2:49.53   
38  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  2:53.62   
29  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  2:55.69   
11  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  2:56.64   
89  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS  AY1202  25 m  2:56.90   
76  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  2:57.89   
10  19  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  2:58.26   
11  78  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  2:58.37   
12  116  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  3:02.28   
13  18  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m  3:02.82   
14  103  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  3:03.64   
15  104  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  3:07.03   
16  45  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  3:07.16   
17  147  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  3:10.93   
18  146  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  3:11.40   
19  33  Berg Elina  2002  GIMO SS  BG6402  25 m  3:11.74   
20  119  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  3:12.76   
21  84  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  3:13.96   
22  142  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  3:15.83   
23  159  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  3:16.07   
24  135  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  3:17.00   
25  112  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  3:18.66   
26  169  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  3:19.78   
27  125  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  3:24.08   
28  25  Olsson Agnes  2002  FALUN  AH4402  50 m  3:33.73   
29  23  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m     
30  24  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m     
31  30  Zetterberg Anja  2003  FALUN  AF7803  25 m     
32  95  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m     
33  109  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m     
34  121  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m     
35  150  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m     
36  161  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m     
 
Gren 2, 200m Medley P 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
132  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  2:35.96   
148  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  2:46.46   
80  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  2:46.64   
162  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  2:47.21   
40  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  2:57.32   
16  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  2:59.46   
Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  3:08.13   
127  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  3:08.80   
155  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  3:26.14   
10  27  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  3:27.67   
11  69  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m  3:52.83   
12  70  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  4:06.80   
13  42  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m     
14  50  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m     
 
Gren 3, 100m Medley F-11 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
52  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:22.39   
98  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  1:26.24   
71  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  1:27.56   
100  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  1:31.48   
39  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  1:31.70   
46  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  1:33.98   
64  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL  AM1604  25 m  1:34.03   
122  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:35.00   
12  Mörth Lisa  2004  BORLÄNGE  AF9404  25 m  1:35.49   
10  66  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL  AM5604  25 m  1:35.75   
11  91  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  1:36.15   
12  130  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:37.43   
13  79  Jonsson Liv  2004  SS MORA  AN8404  25 m  1:37.47   
14  44  Holmström Matilda  2005  GÄVLE SS  AF9205  25 m  1:40.05   
15  137  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:41.22   
16  149  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  1:41.72   
17  86  Dalin Ida  2005  SALA SS  AG6205  25 m  1:42.23   
18  168  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:42.33   
19  129  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  1:43.73   
20  21  Bransell Elsa  2004  FALUN  BF6404  25 m  1:44.73   
21  96  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN  BA7404  25 m  1:44.87   
22  152  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  1:44.89   
23  145  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:44.97   
24  158  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  1:45.82   
25  65  Jonasson Agnes  2005  HUDIKSVALL  AQ9805  25 m  1:46.71   
26  160  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:48.04   
27  163  Söderlund Lina  2004  UPSALA S  AU9204  25 m  1:48.95   
28  101  Eklund Junia  2006  SÖDERHAMN  AH0806  25 m  1:52.38   
29  138  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  1:53.37   
30  108  Aarnio Ines  2004  UPSALA S  AU5204  25 m  1:53.86   
31  165  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  1:56.95   
32  105  Ljusberg Frida  2004  SÖDERHAMN  AM6604  25 m  1:57.92   
33  153  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  2:08.96   
34  134  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m     
35  143  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m     
36  144  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m     
 
Gren 4, 100m Medley P-11 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
15  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:27.98   
81  Persson Eric  2004  SS MORA  AI0904  25 m  1:32.63   
55  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:34.50   
53  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  1:36.45   
94  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  1:36.54   
20  Bergqvist Harald  2005  FALUN  AB3705  25 m  1:36.94   
114  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  1:40.25   
167  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:44.08   
140  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  1:45.28   
10  Jonsson Adrian  2004  BOLLNÄS SS  AN8504  25 m  1:48.00   
11  156  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:57.34   
12  67  Papp Levente  2005  HUDIKSVALL  AE4105  25 m  2:06.25   
13  63  Demir Hampus  2005  HUDIKSVALL  AG2905  25 m  2:19.74   
14  97  Wikström Sixten  2005  SANDVIKEN  AA9305  25 m     
15  131  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m     
16  154  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m     
 
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
99  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:17.27   
52  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:25.37   
19  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  1:26.69   
76  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:27.03   
26  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  1:27.95   
136  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:28.30   
38  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  1:30.03   
103  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:31.05   
147  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  1:33.87   
10  33  Berg Elina  2002  GIMO SS  BG6402  25 m  1:33.90   
11  91  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  1:36.17   
12  112  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  1:36.94   
13  142  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  1:37.09   
14  71  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  1:37.49   
15  37  Blomberg Cajsa  2002  GÄVLE SS  BA6202  25 m  1:37.62   
16  25  Olsson Agnes  2002  FALUN  AH4402  25 m  1:37.70   
17  159  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  1:37.80   
18  41  Hedberg Wilma  2002  GÄVLE SS  AM8802  25 m  1:37.96   
19  10  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  1:38.45   
20  28  Wiker Alva  2003  FALUN  BC1403  25 m  1:38.86   
21  124  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  1:39.36   
22  23  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  1:39.46   
23  18  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m  1:39.51   
24  30  Zetterberg Anja  2003  FALUN  AF7803  25 m  1:39.70   
25  39  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  1:39.87   
26  119  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  1:42.43   
27  158  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m  1:42.58   
28  106  Persson Tyra  2002  SÖDERHAMN  BN9602  25 m  1:42.96   
29  79  Jonsson Liv  2004  SS MORA  AN8404  25 m  1:43.25   
30  130  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:44.53   
31  121  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  1:46.84   
32  24  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m  1:47.02   
33  87  Hedlund Filippa  2003  SALA SS  BG1203  25 m  1:47.71   
34  36  Hong Felicia  2003  GIMO SS  AA8603  25 m  1:48.41   
35  122  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:48.79   
36  135  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  1:48.88   
37  137  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:49.10   
38  118  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m  1:49.21   
39  66  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL  AM5604  25 m  1:49.41   
40  46  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  1:50.23   
41  166  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  1:50.78   
42  49  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  1:50.84   
43  168  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:51.54   
44  64  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL  AM1604  25 m  1:51.75   
45  102  Englund Karin  2003  SÖDERHAMN  BL9203  25 m  1:52.46   
46  152  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  1:52.81   
47  34  Dregelid Tora  2002  GIMO SS  BP5202  25 m  1:52.96   
48  128  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  1:54.25   
49  17  Bölja-Strandlund Dione  2004  FAGERSTA  AK8204  25 m  1:54.49   
50  60  Fröhler Ella  2002  HARNÄS SKU  BR4602  25 m  1:55.00   
51  61  Philipsson Anna  2003  HARNÄS SKU  AQ2803  25 m  1:55.00   
52  110  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  1:55.24   
53  22  Ekvall Emelie  2003  FALUN  AF6803  25 m  1:57.56   
54  108  Aarnio Ines  2004  UPSALA S  AU5204  25 m  1:59.83   
55  138  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  2:00.96   
56  74  Berg Wilma  2004  LUDVIKA SS  AS3204  25 m  2:02.07   
57  54  Wijker Emelie  2003  GÄVLE SS  BA8803  25 m  2:03.15   
58  82  Sisell Anna  2003  SS MORA  AP0203  25 m  2:18.70   
59  13  Nejad Dehghan Vanja  2003  BORLÄNGE  BT5803  25 m     
60  21  Bransell Elsa  2004  FALUN  BF6404  25 m     
61  48  Mosbach Gabriella  2003  GÄVLE SS  AQ4803  25 m     
62  51  Stegenberg Nathalie  2004  GÄVLE SS  AY3804  25 m     
63  75  Gabrielsson Karin  2004  LUDVIKA SS  AL7404  25 m     
64  92  Danrud Emma  2003  SANDVIKEN  BT4803  25 m     
65  96  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN  BA7404  25 m     
66  98  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m     
67  100  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m     
68  117  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m     
69  120  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m     
70  129  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m     
71  143  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m     
72  150  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m     
73  163  Söderlund Lina  2004  UPSALA S  AU9204  25 m     
74  164  Terenius Hannele  2003  UPSALA S  BI6203  25 m     
 
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
80  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:20.52   
132  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  1:28.81   
16  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:28.96   
162  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  1:32.10   
15  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:33.56   
Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  1:34.52   
50  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  1:37.56   
148  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  1:39.92   
155  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:44.85   
10  81  Persson Eric  2004  SS MORA  AI0904  25 m  1:50.22   
11  140  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  1:53.67   
12  Jonsson Adrian  2004  BOLLNÄS SS  AN8504  25 m  1:55.00   
13  27  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  1:55.10   
14  55  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:58.29   
15  111  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  2:00.33   
16  69  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m  2:24.72   
17  70  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  2:36.57   
18  42  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m     
19  131  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m     
20  133  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m     
21  151  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m     
22  154  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m     
 
Gren 7, 50m Bröstsim F-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
44  Holmström Matilda  2005  GÄVLE SS  AF9205  25 m  49.08   
65  Jonasson Agnes  2005  HUDIKSVALL  AQ9805  25 m  50.91   
86  Dalin Ida  2005  SALA SS  AG6205  25 m  51.43   
149  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  52.94   
170  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m  54.72   
134  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  54.97   
145  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  55.11   
43  Holfve Lisa  2005  GÄVLE SS  AR9605  25 m  57.50   
Wannberg Arwen  2007  BOLLNÄS SS    25 m  58.50   
10  160  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  59.33   
11  Olsson Frida  2005  BOLLNÄS SS  AS1205  25 m  1:00.41   
12  144  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  1:02.56   
13  77  Leonardsson Lovisa  2005  LUDVIKA SS  AD4805  25 m  1:04.82   
14  47  Löf Signe  2005  GÄVLE SS  AN1605  25 m  1:05.25   
15  165  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  1:07.10   
16  83  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  25 m     
17  123  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m     
18  153  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m     
 
Gren 8, 50m Bröstsim P-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
53  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  47.35   
20  Bergqvist Harald  2005  FALUN  AB3705  25 m  50.75   
114  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  53.46   
Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS    25 m  55.00   
94  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  55.19   
167  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  55.63   
67  Papp Levente  2005  HUDIKSVALL  AE4105  25 m  55.74   
126  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  56.56   
97  Wikström Sixten  2005  SANDVIKEN  AA9305  25 m  1:01.84   
10  68  Pettersson Sebastian  2006  HUDIKSVALL  AD1306  25 m  1:01.96   
11  141  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  1:02.25   
12  63  Demir Hampus  2005  HUDIKSVALL  AG2905  25 m  1:06.59   
13  113  Bohman Oskar  2006  UPSALA S  AD8306  25 m     
14  139  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m     
15  156  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m     
16  157  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m     
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
99  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:04.46   
116  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  1:05.88   
89  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS  AY1202  25 m  1:07.03   
76  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:07.37   
136  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:07.59   
115  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  1:08.19   
38  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  1:09.31   
29  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  1:09.62   
26  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  1:10.40   
10  11  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  1:11.32   
11  18  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m  1:11.70   
12  19  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  1:11.72   
13  103  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:12.72   
14  52  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:12.77   
15  85  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  1:13.09   
16  119  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  1:14.08   
17  10  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  1:14.18   
18  104  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  1:14.34   
19  78  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  1:14.65   
20  33  Berg Elina  2002  GIMO SS  BG6402  25 m  1:15.50   
21  23  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  1:15.80   
22  98  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  1:17.05   
23  146  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  1:17.21   
24  45  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  1:17.35   
25  41  Hedberg Wilma  2002  GÄVLE SS  AM8802  25 m  1:17.58   
26  169  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  1:17.60   
27  147  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  1:17.87   
28  37  Blomberg Cajsa  2002  GÄVLE SS  BA6202  25 m  1:18.21   
29  28  Wiker Alva  2003  FALUN  BC1403  25 m  1:18.33   
30  30  Zetterberg Anja  2003  FALUN  AF7803  25 m  1:18.37   
31  71  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  1:18.80   
32  100  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  1:19.42   
33  84  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  1:19.43   
34  66  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL  AM5604  25 m  1:19.62   
35  142  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  1:19.85   
36  112  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  1:20.17   
37  46  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  1:20.91   
38  122  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:20.91   
39  36  Hong Felicia  2003  GIMO SS  AA8603  25 m  1:21.44   
40  39  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  1:22.99   
41  118  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m  1:23.39   
42  24  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m  1:23.75   
43  125  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  1:24.08   
44  17  Bölja-Strandlund Dione  2004  FAGERSTA  AK8204  25 m  1:24.30   
45  124  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  1:24.47   
46  14  Roos Linn  2003  BORLÄNGE  AK9203  25 m  1:24.84   
47  64  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL  AM1604  25 m  1:24.97   
48  79  Jonsson Liv  2004  SS MORA  AN8404  25 m  1:25.00   
49  135  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  1:25.03   
50  25  Olsson Agnes  2002  FALUN  AH4402  25 m  1:25.12   
51  88  Modig Carolina  2003  SALA SS  BG5403  25 m  1:25.23   
52  95  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m  1:25.38   
53  87  Hedlund Filippa  2003  SALA SS  BG1203  25 m  1:25.98   
54  49  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  1:26.13   
55  130  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:26.53   
56  161  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  1:26.72   
57  121  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  1:27.51   
58  166  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  1:28.23   
59  61  Philipsson Anna  2003  HARNÄS SKU  AQ2803  25 m  1:28.51   
60  34  Dregelid Tora  2002  GIMO SS  BP5202  25 m  1:29.28   
61  102  Englund Karin  2003  SÖDERHAMN  BL9203  25 m  1:29.80   
62  109  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  1:30.49   
63  129  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  1:30.61   
64  168  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  1:30.76   
65  48  Mosbach Gabriella  2003  GÄVLE SS  AQ4803  25 m  1:31.14   
66  137  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  1:31.71   
67  96  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN  BA7404  25 m  1:32.82   
68  106  Persson Tyra  2002  SÖDERHAMN  BN9602  25 m  1:33.41   
69  128  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  1:33.97   
70  60  Fröhler Ella  2002  HARNÄS SKU  BR4602  25 m  1:35.00   
71  74  Berg Wilma  2004  LUDVIKA SS  AS3204  25 m  1:36.07   
72  152  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  1:36.61   
73  22  Ekvall Emelie  2003  FALUN  AF6803  25 m  1:37.74   
74  54  Wijker Emelie  2003  GÄVLE SS  BA8803  25 m  1:38.36   
75  105  Ljusberg Frida  2004  SÖDERHAMN  AM6604  25 m  1:40.28   
76  117  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  1:40.57   
77  110  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  1:42.04   
78  108  Aarnio Ines  2004  UPSALA S  AU5204  25 m  1:44.27   
79  138  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  1:44.70   
80  13  Nejad Dehghan Vanja  2003  BORLÄNGE  BT5803  25 m     
81  21  Bransell Elsa  2004  FALUN  BF6404  25 m     
82  51  Stegenberg Nathalie  2004  GÄVLE SS  AY3804  25 m     
83  75  Gabrielsson Karin  2004  LUDVIKA SS  AL7404  25 m     
84  82  Sisell Anna  2003  SS MORA  AP0203  25 m     
85  91  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m     
86  92  Danrud Emma  2003  SANDVIKEN  BT4803  25 m     
87  120  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m     
88  143  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m     
89  150  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m     
90  158  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m     
91  163  Söderlund Lina  2004  UPSALA S  AU9204  25 m     
92  164  Terenius Hannele  2003  UPSALA S  BI6203  25 m     
 
Gren 10, 100m Frisim P 11-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
132  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  1:01.13   
162  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  1:07.92   
80  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:08.51   
16  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:09.26   
148  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  1:09.79   
40  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:13.19   
15  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:13.89   
50  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  1:14.59   
27  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  1:15.12   
10  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  1:16.27   
11  127  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  1:16.67   
12  55  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:20.34   
13  81  Persson Eric  2004  SS MORA  AI0904  25 m  1:21.84   
14  155  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:23.49   
15  69  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m  1:23.85   
16  70  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  1:28.95   
17  42  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m  1:37.49   
18  111  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:37.63   
19  140  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  1:39.57   
20  Jonsson Adrian  2004  BOLLNÄS SS  AN8504  25 m  1:42.00   
21  59  Eriksson Malte  2003  HARNÄS SKU  AT3903  25 m  1:43.63   
22  133  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m  1:45.27   
23  35  Helén Martin  2003  GIMO SS  AQ7503  25 m     
24  62  Wikholm Olle  2004  HARNÄS SKU  AO9904  25 m     
25  93  Grell Julius  2003  SANDVIKEN  AS9903  25 m     
26  131  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m     
27  151  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m     
28  154  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m     
 
Gren 11, 50m Frisim F-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
44  Holmström Matilda  2005  GÄVLE SS  AF9205  25 m  38.79   
86  Dalin Ida  2005  SALA SS  AG6205  25 m  40.26   
101  Eklund Junia  2006  SÖDERHAMN  AH0806  25 m  41.44   
149  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  43.32   
160  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  44.13   
145  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  45.61   
65  Jonasson Agnes  2005  HUDIKSVALL  AQ9805  25 m  46.35   
123  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m  46.87   
134  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  46.98   
10  43  Holfve Lisa  2005  GÄVLE SS  AR9605  25 m  47.78   
11  144  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  49.48   
12  165  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  49.77   
13  153  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  49.83   
14  47  Löf Signe  2005  GÄVLE SS  AN1605  25 m  53.73   
15  77  Leonardsson Lovisa  2005  LUDVIKA SS  AD4805  25 m  57.17   
16  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m  57.71   
17  Olsson Frida  2005  BOLLNÄS SS  AS1205  25 m  57.98   
18  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS  AA3807  25 m  58.21   
19  Wannberg Arwen  2007  BOLLNÄS SS    25 m  59.50   
20  83  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  25 m     
21  170  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m     
 
Gren 12, 50m Frisim P-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
53  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  38.13   
94  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  38.77   
20  Bergqvist Harald  2005  FALUN  AB3705  25 m  39.39   
114  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  41.28   
156  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  42.03   
97  Wikström Sixten  2005  SANDVIKEN  AA9305  25 m  42.82   
167  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  43.99   
139  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m  45.49   
68  Pettersson Sebastian  2006  HUDIKSVALL  AD1306  25 m  45.70   
10  67  Papp Levente  2005  HUDIKSVALL  AE4105  25 m  48.85   
11  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS    25 m  49.00   
12  126  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  49.69   
13  113  Bohman Oskar  2006  UPSALA S  AD8306  25 m  52.02   
14  63  Demir Hampus  2005  HUDIKSVALL  AG2905  25 m  59.05   
15  141  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m     
16  157  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m     
 
Gren 13, 4X50m Medley F 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
173  Upsala S Damer Lag 1 [2002]  2002  UPSALA S    25 m  2:22.22   
107  Söderhamn Damer [2002]  2002  SÖDERHAMN    25 m  2:29.52   
90  Sala SS Damer [2002]  2002  SALA SS    25 m  2:44.32   
32  Falun Damer Lag 2  2002  FALUN    25 m  2:45.53   
175  Upsala S Damer Lag 2 [2002]  2002  UPSALA S    25 m  3:00.00   
56  Gävle SS Damer [2002]  2002  GÄVLE SS    25 m     
 
Gren 14, 4X100m Medley F 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
173  Upsala S Damer Lag 1 [2002]  2002  UPSALA S    25 m  5:08.00   
31  Falun Damer [2002]  2002  FALUN    25 m  5:21.08   
175  Upsala S Damer Lag 2 [2002]  2002  UPSALA S    25 m  5:50.50   
 
Gren 15, 4X50m Medley P 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
58  Gävle SS Herrar [2002]  2002  GÄVLE SS    25 m  2:38.64   
177  Upsala S Herrar [2002]  2002  UPSALA S    25 m  3:00.00   
Bollnäs SS Herrar [2002]  2002  BOLLNÄS SS    25 m  3:10.00   
73  Hudiksvall Herrar [2002]  2002  HUDIKSVALL    25 m     
 
Gren 16, 4X100m Medley P 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
177  Upsala S Herrar [2002]  2002  UPSALA S    25 m  5:08.00   
 
Gren 17, 4X50m Medley F-11 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
57  Gävle SS Damer [2004]  2004  GÄVLE SS    25 m  2:41.16   
180  Söderhamns SS  2004  SÖDERHAMN    25 m  2:52.96   
174  Upsala S Damer Lag 1 [2004]  2004  UPSALA S    25 m  3:09.00   
176  Upsala S Damer Lag 2 [2004]  2004  UPSALA S    25 m  3:15.00   
171  Upsala S Damer 3 [2004]  2004  UPSALA S    25 m  3:18.00   
172  Upsala S Damer 4 [2004]  2004  UPSALA S    25 m  3:21.00   
Bollnäs SS Damer [2004]  2004  BOLLNÄS SS    25 m  3:30.00   
72  Hudiksvall Damer F-11  2004  HUDIKSVALL    25 m     
 
Gren 18, 4X50m Medley P-11 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
178  Upsala S Herrar 1 [2004]  2004  UPSALA S    25 m  3:12.00   
179  Upsala S Herrar 2 [2004]  2004  UPSALA S    25 m  3:22.00   
 
Gren 19, 400m Frisim F-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
99  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  4:57.24   
115  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  5:08.91   
136  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  5:10.50   
116  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  5:13.69   
38  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  5:14.14   
11  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  5:22.43   
29  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  5:22.60   
19  Antlöv Nelly  2002  FALUN  AB3202  25 m  5:32.93   
104  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  5:48.59   
10  78  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  5:51.48   
11  159  Sundqvist Amanda  2002  UPSALA S  AR7802  25 m  5:52.48   
12  119  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  5:53.56   
13  45  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  6:05.74   
14  84  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  6:13.65   
15  146  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  6:26.68   
 
Gren 20, 400m Frisim P-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
132  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  4:52.35   
148  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  5:10.62   
16  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  5:25.96   
27  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  5:44.83   
127  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  6:06.65   
 
Gren 21, 200m Frisim F-12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
76  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  2:31.27   
85  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  2:40.14   
103  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  2:44.66   
169  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  2:46.89   
23  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  2:49.01   
36  Hong Felicia  2003  GIMO SS  AA8603  25 m  2:56.17   
10  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  2:56.49   
30  Zetterberg Anja  2003  FALUN  AF7803  25 m  3:00.21   
24  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m  3:08.86   
10  14  Roos Linn  2003  BORLÄNGE  AK9203  25 m  3:13.30   
11  22  Ekvall Emelie  2003  FALUN  AF6803  25 m  3:36.98   
12  13  Nejad Dehghan Vanja  2003  BORLÄNGE  BT5803  25 m     
13  49  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m     
14  95  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m     
 
Gren 22, 200m Frisim P-12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
162  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  2:25.01   
40  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  50 m  2:46.11   
Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  2:46.59   
50  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  2:53.95   
69  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m  3:08.65   
70  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  3:22.45   
42  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim F 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
115  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  25 m  1:14.70   
136  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:15.11   
99  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:16.89   
11  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  1:19.41   
26  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  1:20.44   
89  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS  AY1202  25 m  1:21.78   
76  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:22.40   
45  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  1:27.59   
38  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  1:29.21   
10  147  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  1:34.86   
11  84  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  1:40.98   
12  124  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  1:41.15   
13  125  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  1:49.72   
14  112  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  1:50.60   
15  14  Roos Linn  2003  BORLÄNGE  AK9203  25 m     
16  33  Berg Elina  2002  GIMO SS  BG6402  25 m     
17  37  Blomberg Cajsa  2002  GÄVLE SS  BA6202  25 m     
18  118  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m     
19  166  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim P 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
132  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  1:12.12   
148  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  1:16.38   
162  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  1:17.26   
80  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:19.96   
127  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  1:22.77   
16  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:32.04   
27  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  1:48.52   
 
Gren 25, 50m Fjärilsim F 11-12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
76  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  33.45   
98  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  35.71   
169  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  36.85   
52  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  37.66   
10  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  38.54   
103  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  38.90   
85  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  38.96   
23  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  39.60   
28  Wiker Alva  2003  FALUN  BC1403  25 m  39.80   
10  39  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  41.73   
11  46  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  41.76   
12  30  Zetterberg Anja  2003  FALUN  AF7803  25 m  42.21   
13  71  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  42.76   
14  24  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m  42.97   
15  91  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  43.62   
16  48  Mosbach Gabriella  2003  GÄVLE SS  AQ4803  25 m  43.67   
17  122  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  44.09   
18  66  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL  AM5604  25 m  44.72   
19  95  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m  45.41   
20  109  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  46.19   
21  88  Modig Carolina  2003  SALA SS  BG5403  25 m  46.25   
22  64  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL  AM1604  25 m  46.26   
23  12  Mörth Lisa  2004  BORLÄNGE  AF9404  25 m  47.22   
24  36  Hong Felicia  2003  GIMO SS  AA8603  25 m  48.86   
25  129  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m  49.18   
26  168  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m  49.63   
27  161  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  50.17   
28  152  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m  52.12   
29  108  Aarnio Ines  2004  UPSALA S  AU5204  25 m  52.90   
30  163  Söderlund Lina  2004  UPSALA S  AU9204  25 m  53.20   
31  96  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN  BA7404  25 m  54.56   
32  128  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  55.42   
33  51  Stegenberg Nathalie  2004  GÄVLE SS  AY3804  25 m  55.50   
34  130  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  55.86   
35  117  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  58.69   
36  138  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m  59.33   
37  137  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m  59.40   
38  110  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  1:03.94   
39  100  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m     
40  105  Ljusberg Frida  2004  SÖDERHAMN  AM6604  25 m     
41  158  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim P 11-12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
40  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  36.38   
50  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  38.37   
15  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  39.07   
Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  39.96   
70  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  41.20   
81  Persson Eric  2004  SS MORA  AI0904  25 m  41.23   
155  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  41.81   
55  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  42.85   
69  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m  44.10   
10  140  Ljunggren Hampus  2004  UPSALA S  AF3304  25 m  52.87   
11  111  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m     
12  133  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m     
 
Gren 27, 25m Fjärilsim F-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
149  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  21.38   
145  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  22.27   
86  Dalin Ida  2005  SALA SS  AG6205  25 m  22.81   
160  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  22.87   
44  Holmström Matilda  2005  GÄVLE SS  AF9205  25 m  22.89   
65  Jonasson Agnes  2005  HUDIKSVALL  AQ9805  25 m  22.99   
144  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  26.33   
134  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  27.38   
Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m  27.50   
10  Olsson Frida  2005  BOLLNÄS SS  AS1205  25 m  30.00   
11  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS  AA3807  25 m  30.00   
12  153  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  33.57   
13  165  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m     
14  170  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m     
 
Gren 28, 25m Fjärilsim P-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
94  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  20.36   
53  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  20.48   
20  Bergqvist Harald  2005  FALUN  AB3705  25 m  22.31   
167  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  22.56   
156  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  27.24   
63  Demir Hampus  2005  HUDIKSVALL  AG2905  25 m     
67  Papp Levente  2005  HUDIKSVALL  AE4105  25 m     
68  Pettersson Sebastian  2006  HUDIKSVALL  AD1306  25 m     
97  Wikström Sixten  2005  SANDVIKEN  AA9305  25 m     
10  114  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m     
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
99  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:14.70   
136  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  25 m  1:16.03   
29  Wikström Alva  2002  FALUN  AN2402  25 m  1:18.15   
104  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  1:21.74   
85  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  1:21.86   
78  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  1:21.90   
76  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:22.55   
52  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:24.31   
89  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS  AY1202  25 m  1:24.83   
10  38  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  1:24.96   
11  26  Sander Hilda  2002  FALUN  AE5202  25 m  1:25.12   
12  146  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m  1:26.54   
13  116  Cantar Victoria  2002  UPSALA S  AF7202  25 m  1:26.89   
14  98  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  1:28.69   
15  103  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:29.88   
16  135  Königsson Lovisa  2002  UPSALA S  BM5602  25 m  1:29.93   
17  41  Hedberg Wilma  2002  GÄVLE SS  AM8802  25 m  1:29.95   
18  147  Norin Emma  2002  UPSALA S  AR4802  25 m  1:30.67   
19  45  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  1:30.92   
20  71  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  1:30.95   
21  23  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  1:31.15   
22  37  Blomberg Cajsa  2002  GÄVLE SS  BA6202  25 m  1:31.24   
23  39  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  1:31.25   
24  119  Domeij Sofia  2002  UPSALA S  AN9602  25 m  1:31.70   
25  169  Zarei Geshin  2003  UPSALA S  AB9603  25 m  1:31.96   
26  28  Wiker Alva  2003  FALUN  BC1403  25 m  1:32.00   
27  24  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m  1:32.38   
28  118  Diös Lisa  2002  UPSALA S  BG5602  25 m  1:32.55   
29  30  Zetterberg Anja  2003  FALUN  AF7803  25 m  1:34.50   
30  87  Hedlund Filippa  2003  SALA SS  BG1203  25 m  1:34.50   
31  121  Edström Filippa  2002  UPSALA S  BG4602  25 m  1:34.94   
32  25  Olsson Agnes  2002  FALUN  AH4402  25 m  1:35.01   
33  46  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  1:35.11   
34  125  Gudfastsson Clara  2002  UPSALA S  AR9602  25 m  1:35.20   
35  36  Hong Felicia  2003  GIMO SS  AA8603  25 m  1:35.50   
36  142  Löding Jonna  2002  UPSALA S  BE4202  25 m  1:36.07   
37  33  Berg Elina  2002  GIMO SS  BG6402  25 m  1:37.97   
38  124  Fröman Ive  2003  UPSALA S  AL8803  25 m  1:37.98   
39  12  Mörth Lisa  2004  BORLÄNGE  AF9404  25 m  1:37.99   
40  150  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  1:38.49   
41  161  Svensson Esther  2003  UPSALA S  AJ3203  25 m  1:38.69   
42  130  Högdin Sofia  2004  UPSALA S  BA3404  25 m  1:40.45   
43  66  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL  AM5604  25 m  1:40.80   
44  14  Roos Linn  2003  BORLÄNGE  AK9203  25 m  1:42.99   
45  122  Franzén Kajsa  2004  UPSALA S  AC7204  25 m  1:43.10   
46  88  Modig Carolina  2003  SALA SS  BG5403  25 m  1:43.30   
47  109  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m  1:43.52   
48  112  Bohman Matilda  2002  UPSALA S  AP0802  25 m  1:45.02   
49  64  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL  AM1604  25 m  1:45.96   
50  128  Hermansson Vera  2003  UPSALA S  AY1603  25 m  1:46.72   
51  22  Ekvall Emelie  2003  FALUN  AF6803  25 m  1:47.03   
52  166  Westermark Emma  2003  UPSALA S  BI6403  25 m  1:50.57   
53  95  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m  1:50.99   
54  61  Philipsson Anna  2003  HARNÄS SKU  AQ2803  25 m  1:54.85   
55  102  Englund Karin  2003  SÖDERHAMN  BL9203  25 m  1:56.61   
56  117  Dahlbom Irma  2003  UPSALA S  AI7803  25 m  1:57.59   
57  110  Andersson Kajsa  2003  UPSALA S  AT1203  25 m  1:58.53   
58  10  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m     
59  13  Nejad Dehghan Vanja  2003  BORLÄNGE  BT5803  25 m     
60  17  Bölja-Strandlund Dione  2004  FAGERSTA  AK8204  25 m     
61  21  Bransell Elsa  2004  FALUN  BF6404  25 m     
62  34  Dregelid Tora  2002  GIMO SS  BP5202  25 m     
63  49  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m     
64  74  Berg Wilma  2004  LUDVIKA SS  AS3204  25 m     
65  75  Gabrielsson Karin  2004  LUDVIKA SS  AL7404  25 m     
66  79  Jonsson Liv  2004  SS MORA  AN8404  25 m     
67  91  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m     
68  96  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN  BA7404  25 m     
69  100  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m     
70  108  Aarnio Ines  2004  UPSALA S  AU5204  25 m     
71  120  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m     
72  129  Hoffner Celina  2004  UPSALA S  AX1604  25 m     
73  137  Lantz Tilde  2004  UPSALA S  AX3604  25 m     
74  138  Larsson Daniela  2004  UPSALA S  AK0804  25 m     
75  143  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m     
76  152  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m     
77  158  Stjerna Elsa  2004  UPSALA S  AX5604  25 m     
78  163  Söderlund Lina  2004  UPSALA S  AU9204  25 m     
79  164  Terenius Hannele  2003  UPSALA S  BI6203  25 m     
80  168  Viksten Amanda  2004  UPSALA S  AK8604  25 m     
 
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
148  Nystrand Edwin  2002  UPSALA S  AE8902  25 m  1:17.53   
40  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:18.75   
80  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:19.20   
132  Johnsson Marcus  2002  UPSALA S  AN2502  25 m  1:19.85   
16  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:22.96   
Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  1:25.32   
15  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:27.95   
50  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  1:28.08   
27  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  1:28.14   
10  55  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:28.22   
11  127  Hanson Jakob  2002  UPSALA S  AJ4902  25 m  1:30.14   
12  162  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  25 m  1:30.51   
13  155  Savin Andreas  2003  UPSALA S  AG9503  25 m  1:39.07   
14  69  Reit Viggo  2003  HUDIKSVALL  AK5703  25 m  1:39.11   
15  70  Sandström Gustaf  2003  HUDIKSVALL  AP4703  25 m  1:41.68   
16  81  Persson Eric  2004  SS MORA  AI0904  25 m  1:46.62   
17  111  Andersson Oskar  2003  UPSALA S  AG6503  25 m  1:46.74   
18  Jonsson Adrian  2004  BOLLNÄS SS  AN8504  25 m  1:50.00   
19  35  Helén Martin  2003  GIMO SS  AQ7503  25 m     
20  59  Eriksson Malte  2003  HARNÄS SKU  AT3903  25 m     
21  62  Wikholm Olle  2004  HARNÄS SKU  AO9904  25 m     
22  93  Grell Julius  2003  SANDVIKEN  AS9903  25 m     
23  131  Höglund Lukas  2004  UPSALA S  AK0904  25 m     
24  133  Kaul Leo  2003  UPSALA S  AL5503  25 m     
25  151  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m     
26  154  Rismyhr William  2004  UPSALA S  AK5104  25 m     
 
Gren 31, 50m Ryggsim F-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
86  Dalin Ida  2005  SALA SS  AG6205  25 m  43.62   
44  Holmström Matilda  2005  GÄVLE SS  AF9205  25 m  44.62   
149  Nystrand Lisa  2006  UPSALA S  AA1206  25 m  45.02   
145  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  46.54   
160  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  47.34   
101  Eklund Junia  2006  SÖDERHAMN  AH0806  25 m  49.95   
144  Molund Malva  2006  UPSALA S  AH4406  25 m  50.54   
43  Holfve Lisa  2005  GÄVLE SS  AR9605  25 m  50.64   
165  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  50.73   
10  134  Kostic Emma  2005  UPSALA S  AH5605  25 m  51.45   
11  123  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m  52.23   
12  47  Löf Signe  2005  GÄVLE SS  AN1605  25 m  55.21   
13  65  Jonasson Agnes  2005  HUDIKSVALL  AQ9805  25 m  55.37   
14  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m  56.00   
15  153  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  56.26   
16  Wannberg Arwen  2007  BOLLNÄS SS    25 m  56.50   
17  77  Leonardsson Lovisa  2005  LUDVIKA SS  AD4805  25 m  57.31   
18  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS  AA3807  25 m  57.50   
19  83  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  25 m     
20  170  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m     
 
Gren 32, 50m Ryggsim P-10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
94  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  44.82   
20  Bergqvist Harald  2005  FALUN  AB3705  25 m  45.14   
167  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  45.58   
53  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  45.76   
97  Wikström Sixten  2005  SANDVIKEN  AA9305  25 m  46.29   
156  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  46.30   
141  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  48.55   
114  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  49.09   
139  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m  52.15   
10  67  Papp Levente  2005  HUDIKSVALL  AE4105  25 m  56.21   
11  68  Pettersson Sebastian  2006  HUDIKSVALL  AD1306  25 m  57.47   
12  113  Bohman Oskar  2006  UPSALA S  AD8306  25 m  1:00.11   
13  126  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  1:02.74   
14  63  Demir Hampus  2005  HUDIKSVALL  AG2905  25 m  1:06.25   
15  157  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m     
 
Gren 33, 4X50m Frisim F 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
173  Upsala S Damer Lag 1 [2002]  2002  UPSALA S    25 m  2:02.02   
107  Söderhamn Damer [2002]  2002  SÖDERHAMN    25 m  2:13.96   
90  Sala SS Damer [2002]  2002  SALA SS    25 m  2:18.16   
32  Falun Damer Lag 2  2002  FALUN    25 m  2:25.66   
175  Upsala S Damer Lag 2 [2002]  2002  UPSALA S    25 m  2:30.30   
56  Gävle SS Damer [2002]  2002  GÄVLE SS    25 m     
 
Gren 34, 4X100m Frisim F 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
173  Upsala S Damer Lag 1 [2002]  2002  UPSALA S    25 m  4:34.00   
31  Falun Damer [2002]  2002  FALUN    25 m  4:47.54   
175  Upsala S Damer Lag 2 [2002]  2002  UPSALA S    25 m  5:20.00   
 
Gren 35, 4X50m Frisim P 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
58  Gävle SS Herrar [2002]  2002  GÄVLE SS    25 m  2:21.73   
177  Upsala S Herrar [2002]  2002  UPSALA S    25 m  2:40.00   
Bollnäs SS Herrar [2002]  2002  BOLLNÄS SS    25 m  2:55.00   
73  Hudiksvall Herrar [2002]  2002  HUDIKSVALL    25 m     
 
Gren 36, 4X100m Frisim P 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
177  Upsala S Herrar [2002]  2002  UPSALA S    25 m  4:33.40   
 
Gren 37, 4X50m Frisim F-11 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
57  Gävle SS Damer [2004]  2004  GÄVLE SS    25 m  2:25.19   
180  Söderhamns SS  2004  SÖDERHAMN    25 m  2:33.90   
174  Upsala S Damer Lag 1 [2004]  2004  UPSALA S    25 m  2:36.00   
176  Upsala S Damer Lag 2 [2004]  2004  UPSALA S    25 m  2:44.00   
171  Upsala S Damer 3 [2004]  2004  UPSALA S    25 m  2:47.00   
172  Upsala S Damer 4 [2004]  2004  UPSALA S    25 m  2:49.00   
Bollnäs SS Damer [2004]  2004  BOLLNÄS SS    25 m  3:15.00   
72  Hudiksvall Damer F-11  2004  HUDIKSVALL    25 m     
 
Gren 38, 4X50m Frisim P-11 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
178  Upsala S Herrar 1 [2004]  2004  UPSALA S    25 m  2:45.00   
179  Upsala S Herrar 2 [2004]  2004  UPSALA S    25 m  2:46.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 april 2015 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  14:41