Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Strängnäs    Utskriftsdatum  20 april 2015   
  Tävlingsort  Strängnäs    Utskriftstid  20:42   
  Arrangör  Strängnäs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 april 2015         
 
 
Gren 1, 200m Medley F 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    37.37  1:20.51  2:12.04    2:50.03   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    39.09  1:28.79  2:22.75    3:03.55   
Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    46.06  1:41.19  2:42.45    3:31.43   
Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Medley F 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    33.06  1:11.61  1:56.73    2:32.93   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    32.66  1:12.78  2:01.09    2:39.46   
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    33.14  1:14.67  2:04.54    2:42.20   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    40.18  1:24.73  2:09.97    2:48.36   
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb    35.28  1:19.95  2:13.70    2:51.01   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    39.77  1:24.23  2:12.76    2:52.07   
Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    36.44  1:24.44  2:14.28    2:54.13   
Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    37.70  1:25.50  2:17.38    2:56.80   
Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb    38.04  1:26.10  2:19.88    3:00.71   
10  Wilma Nääf  2002  Västerås Simsällskap    43.43  1:33.58  2:33.92    3:22.10   
11  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    47.69  1:39.24  2:38.41    3:23.26   
12  Tuva Andersson  2002  Strängnäs Simklubb    44.95  1:36.58  2:37.85    3:25.24   
13  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    47.80  1:37.91  2:43.29    3:29.57   
Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley P 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    40.81  1:23.82  2:17.75    2:56.25   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    42.93  1:29.85  2:23.57    3:03.65   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    39.64  1:26.79  2:22.32    3:06.23   
Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    41.55  1:29.67  2:26.46    3:11.57   
Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    40.58  1:28.81  2:24.93    3:12.03   
Edvin Brattberg  2003  Eskilstuna Simklubb    53.24  1:46.88  2:50.09    3:43.63   
Erik Aldrin  2003  Katrineholms Simsällskap    52.82  1:53.60  3:08.31    4:01.81   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley P 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    33.32  1:14.89  2:04.59    2:41.43   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    38.54  1:17.92  2:10.97    2:47.55   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    38.78  1:23.67  2:18.48    2:59.38   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    44.78  1:31.78  2:23.08    3:02.94   
Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap    38.58  1:25.39  2:21.40    3:03.03   
Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap    41.83  1:33.40  2:25.06    3:07.11   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    49.05  1:39.60  2:42.49    3:27.28   
William Lahto  2002  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Medley F-11 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Karnehov  2005  Nyköpings Simsällskap    42.78        1:31.41   
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    49.26        1:45.10   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    50.31        1:49.15   
Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    55.17        1:55.71   
Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    53.85        1:55.88   
Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    57.52        2:01.83   
Natalie Szabó  2005  Eskilstuna Simklubb    1:09.87        2:24.08   
Emilia Widing  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Isabel Frykman  2005  Bålsta Simklubb            DSQ   
Madeleine Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Maja Brattberg  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Medley F-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    42.57        1:29.02   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    42.20        1:29.04   
Estelle Gyoni  2004  Köpings Simsällskap    45.15        1:31.63   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    43.67        1:33.19   
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb    43.22        1:33.50   
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    44.14        1:33.60   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    44.11        1:34.47   
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    43.02        1:38.85   
Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simklubb    44.93        1:41.88   
10  Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb    48.36        1:43.42   
11  Sarah von der Burg  2004  Västerås Simsällskap    48.67        1:44.47   
12  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    51.01        1:49.42   
Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Medley P-11 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    41.53        1:32.84   
Olle Thorsén  2006  Köpings Simsällskap    53.19        1:51.13   
Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb    51.29        1:51.32   
Lukas Jakobsson  2005  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Medley P-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    36.18        1:18.18   
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb    41.80        1:30.70   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    43.39        1:31.46   
Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simklubb    43.14        1:32.42   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    44.02        1:35.56   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    48.29        1:37.24   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    45.41        1:38.59   
Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap    47.46        1:39.15   
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    52.37        1:46.37   
10  Gustav Thorsén  2004  Köpings Simsällskap    51.92        1:46.60   
11  Vigor Runemar-Ham  2004  Strängnäs Simklubb    51.16        1:48.50   
12  Felix Skytt  2004  Västerås Simsällskap    54.71        1:49.30   
Oskar Thorvaldsson  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    46.41        1:37.53   
Estelle Gyoni  2004  Köpings Simsällskap    48.06        1:41.19   
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap    47.58        1:41.66   
Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb    48.16        1:42.34   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    49.04        1:42.56   
Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    48.38        1:42.76   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    53.20        1:51.13   
Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap    54.29        1:53.21   
Soobin Åkerlund  2004  Västerås Simsällskap    54.37        1:53.36   
10  Moa Westerberg  2004  Strängnäs Simklubb    53.85        1:54.31   
11  Sarah von der Burg  2004  Västerås Simsällskap    54.06        1:56.70   
12  Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb    56.88        1:58.94   
13  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    1:03.01        2:16.18   
Gry Hallner  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    43.72        1:31.51   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    45.12        1:35.17   
Amelie Muhr  2003  Västerås Simsällskap    45.41        1:35.99   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap    45.68        1:37.15   
Louise Haglund  2003  Strängnäs Simklubb    46.77        1:40.44   
Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    49.45        1:43.17   
Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb    49.60        1:43.36   
Agnes Strömberg  2003  Strängnäs Simklubb    49.23        1:44.36   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    49.47        1:45.52   
10  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    52.30        1:47.70   
11  Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap    51.80        1:50.68   
12  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    52.85        1:52.75   
13  Kolbrún Jónsdóttir  2003  Västerås Simsällskap    53.20        2:02.63   
14  Elin Hjelm  2003  Eskilstuna Simklubb    57.50        2:02.93   
15  Tilde Karlsson  2003  Västerås Simsällskap    56.38        2:05.48   
16  Tove Karlberg  2003  Eskilstuna Simklubb    58.59        2:06.15   
17  Siri Jansson  2003  Västerås Simsällskap    56.88        2:06.82   
Gabriella Kello  2003  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Lovisa Berger  2003  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    37.35        1:18.62   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    37.78        1:19.72   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    40.25        1:26.14   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    41.17        1:26.85   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    40.83        1:27.03   
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    40.99        1:27.03   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    47.40        1:37.62   
Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb    48.13        1:41.45   
Ulrika Jansson  2002  Västerås Simsällskap    47.74        1:42.51   
10  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    52.15        1:48.13   
11  Sanna Elfgren  2002  Nyköpings Simsällskap    51.86        1:48.83   
12  Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    52.26        1:48.94   
13  Wilma Nääf  2002  Västerås Simsällskap    51.82        1:50.47   
14  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    56.88        1:58.58   
Tuva Andersson  2002  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    42.09        1:27.00   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    47.28        1:41.27   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    51.63        1:47.22   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    51.89        1:48.08   
Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simklubb    54.03        1:53.20   
Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap    54.11        1:54.41   
Gustav Thorsén  2004  Köpings Simsällskap    1:01.50        2:07.64   
Max Lord  2004  Strängnäs Simklubb    1:00.47        2:10.25   
Pierre Andersson  2004  Strängnäs Simklubb    1:00.34        2:11.06   
10  Vigor Runemar-Ham  2004  Strängnäs Simklubb    1:03.82        2:14.56   
11  Oskar Thorvaldsson  2004  Västerås Simsällskap    1:05.34        2:18.40   
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    44.07        1:33.04   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    43.44        1:34.26   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    48.81        1:41.45   
Måns Rydergren  2003  Katrineholms Simsällskap    50.06        1:43.87   
Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    50.22        1:44.96   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap    50.68        1:46.00   
Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    51.16        1:49.14   
Edward Al-Ubaidi  2003  Eskilstuna Simklubb    52.45        1:54.41   
Elias Fahlstedt  2003  Strängnäs Simklubb    53.24        1:55.15   
10  Edvin Brattberg  2003  Eskilstuna Simklubb    55.42        1:58.59   
11  Gustav Ulfvebrand  2003  Västerås Simsällskap    55.29        1:59.46   
12  Martin Ahnlund  2003  Eskilstuna Simklubb    57.41        2:02.18   
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap            DSQ   
Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap    41.52        1:26.42   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    42.82        1:29.62   
Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    44.06        1:37.06   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    46.22        1:37.91   
Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap    46.62        1:38.89   
William Lahto  2002  Strängnäs Simklubb    46.43        1:39.30   
Johan Svahn  2002  Västerås Simsällskap    52.40        1:50.95   
Samuel Edebrink  2002  Strängnäs Simklubb    51.49        1:51.33   
Emil Andersson  2002  Nyköpings Simsällskap    54.19        1:56.58   
10  Johannes Eriksson  2002  Eskilstuna Simklubb    1:01.56        2:12.03   
Gustav Lindoff  2002  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Karnehov  2005  Nyköpings Simsällskap            46.42   
Emilia Widing  2005  Eskilstuna Simklubb            48.71   
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb            50.24   
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb            52.46   
Ida Ångström  2005  Västerås Simsällskap            53.83   
Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb            56.12   
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb            56.36   
Alva Forsklint  2006  Eskilstuna Simklubb            56.42   
Thilde Roshag  2006  Strängnäs Simklubb            56.44   
10  Emilia Romberg  2005  Västerås Simsällskap            57.40   
11  Maja Brattberg  2005  Eskilstuna Simklubb            58.04   
12  Madeleine Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb            58.22   
13  Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb            59.15   
14  Linnéa Magnusson  2005  Eskilstuna Simklubb            59.57   
15  Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb            59.99   
16  Johanna Holmberg  2007  Västerås Simsällskap            1:00.44   
17  Amalia Mowafy  2005  Västerås Simsällskap            1:01.00   
18  Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb            1:01.32   
19  Ida Hjelm  2007  Eskilstuna Simklubb            1:07.16   
20  Natalie Szabó  2005  Eskilstuna Simklubb            1:07.67   
Amanda Malmström  2007  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Felicia Berger  2006  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            DSQ   
Matilda Jomalm  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb            48.85   
Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb            56.68   
Olle Thorsén  2006  Köpings Simsällskap            58.03   
Oskar Stenman  2005  Strängnäs Simklubb            58.68   
Emil Al-Ubaidi  2006  Eskilstuna Simklubb            1:07.75   
Lukas Jakobsson  2005  Bålsta Simklubb            DNS   
Melker Waltersson  2006  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Oskar Landstorp  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    37.05        1:17.66   
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    39.43        1:19.66   
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb    38.92        1:19.74   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    38.56        1:20.78   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    38.07        1:21.48   
Estelle Gyoni  2004  Köpings Simsällskap    39.47        1:22.77   
Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb    39.66        1:23.64   
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    39.60        1:23.71   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    40.60        1:24.57   
10  Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simklubb    40.74        1:29.40   
11  Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    44.26        1:30.02   
12  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    43.22        1:30.89   
13  Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb    44.49        1:32.03   
14  Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsällskap    44.03        1:33.88   
15  Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap    46.79        1:39.28   
16  Gry Hallner  2004  Västerås Simsällskap    47.69        1:39.38   
17  Soobin Åkerlund  2004  Västerås Simsällskap    48.42        1:43.46   
18  Cornelia Johansson  2004  Eskilstuna Simklubb    50.89        1:49.07   
19  Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap    51.82        1:49.49   
Moa Westerberg  2004  Strängnäs Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    33.33        1:08.56   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    35.61        1:13.64   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap    38.04        1:19.10   
Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    39.58        1:21.49   
Louise Haglund  2003  Strängnäs Simklubb    41.13        1:25.58   
Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    42.19        1:27.66   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    41.34        1:28.36   
Agnes Strömberg  2003  Strängnäs Simklubb    42.17        1:28.60   
Karolina Kruus  2003  Strängnäs Simklubb    42.20        1:29.01   
10  Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb    42.41        1:30.59   
11  Amelie Muhr  2003  Västerås Simsällskap    42.48        1:31.46   
12  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    44.98        1:31.98   
13  Lovisa Berger  2003  Strängnäs Simklubb    44.60        1:32.59   
14  Kolbrún Jónsdóttir  2003  Västerås Simsällskap    42.98        1:34.00   
15  Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap    46.86        1:34.32   
16  Gabriella Kello  2003  Strängnäs Simklubb    44.28        1:36.54   
17  Tilde Karlsson  2003  Västerås Simsällskap    43.33        1:37.32   
18  Tuwa Wahlqvist  2003  Katrineholms Simsällskap    47.82        1:38.50   
19  Elin Hjelm  2003  Eskilstuna Simklubb    47.36        1:43.73   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    30.73        1:03.12   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    30.71        1:03.63   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    32.06        1:06.10   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    31.92        1:06.19   
Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    32.83        1:08.64   
Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    33.52        1:09.43   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    33.26        1:09.45   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    33.92        1:09.93   
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb    33.63        1:10.30   
10  Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb    33.28        1:10.43   
11  Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    34.15        1:12.08   
12  Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    35.34        1:12.55   
13  Runa Sivertsen  2002  Eskilstuna Simklubb    39.55        1:20.83   
14  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    40.63        1:21.75   
15  Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    40.88        1:23.11   
16  Wilma Nääf  2002  Västerås Simsällskap    38.77        1:23.50   
17  Tuva Andersson  2002  Strängnäs Simklubb    41.51        1:25.46   
18  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    41.55        1:25.47   
19  Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap    39.94        1:26.92   
20  Ulrika Jansson  2002  Västerås Simsällskap    42.87        1:29.26   
21  Sanna Elfgren  2002  Nyköpings Simsällskap    45.01        1:37.11   
Ida Saikkonen Thelin  2002  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    34.11        1:12.28   
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb    35.70        1:16.21   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    37.05        1:17.07   
Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simklubb    38.21        1:18.78   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    40.71        1:25.05   
Max Lord  2004  Strängnäs Simklubb    41.12        1:28.52   
Vigor Runemar-Ham  2004  Strängnäs Simklubb    43.09        1:30.83   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    45.52        1:31.44   
Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap    45.07        1:31.54   
10  Ludvig Persson  2004  Nyköpings Simsällskap    43.29        1:31.69   
11  Gustav Thorsén  2004  Köpings Simsällskap    45.62        1:37.19   
12  Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    45.59        1:38.10   
13  Felix Skytt  2004  Västerås Simsällskap    46.50        1:38.14   
14  Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    44.49        1:40.37   
15  Pierre Andersson  2004  Strängnäs Simklubb    49.74        1:46.88   
16  Oskar Thorvaldsson  2004  Västerås Simsällskap    58.98        2:10.56   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    35.50        1:14.64   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    36.85        1:15.93   
Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap    35.14        1:16.41   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    37.49        1:16.56   
Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    37.38        1:17.21   
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap    38.72        1:19.56   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap    37.31        1:19.57   
Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap    37.80        1:20.44   
Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    40.11        1:21.65   
10  Elias Fahlstedt  2003  Strängnäs Simklubb    39.94        1:24.21   
11  Erik Aldrin  2003  Katrineholms Simsällskap    40.71        1:28.53   
12  Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    42.93        1:30.01   
13  Edward Al-Ubaidi  2003  Eskilstuna Simklubb    43.71        1:31.28   
14  Edvin Brattberg  2003  Eskilstuna Simklubb    44.03        1:35.17   
15  Martin Ahnlund  2003  Eskilstuna Simklubb    46.94        1:40.87   
16  Gustav Ulfvebrand  2003  Västerås Simsällskap    49.73        1:43.57   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Måns Rydergren  2003  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    31.01        1:04.49   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    31.75        1:05.21   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    35.00        1:12.16   
Erik Söderqvist  2002  Västerås Simsällskap    35.37        1:13.57   
Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap    35.04        1:14.80   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    35.57        1:15.72   
William Lahto  2002  Strängnäs Simklubb    36.12        1:15.83   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    38.77        1:20.95   
Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    38.57        1:21.82   
10  Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap    39.46        1:24.21   
11  Samuel Edebrink  2002  Strängnäs Simklubb    39.92        1:26.26   
12  Emil Andersson  2002  Nyköpings Simsällskap    41.41        1:27.77   
13  Johan Svahn  2002  Västerås Simsällskap    43.80        1:33.48   
14  Johannes Eriksson  2002  Eskilstuna Simklubb    55.97        1:56.26   
Gustav Lindoff  2002  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Karnehov  2005  Nyköpings Simsällskap            36.95   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            41.00   
Madeleine Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb            41.26   
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb            41.41   
Isabel Frykman  2005  Bålsta Simklubb            42.48   
Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb            44.14   
Amalia Mowafy  2005  Västerås Simsällskap            44.20   
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb            45.51   
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb            45.74   
10  Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb            45.77   
11  Ida Ångström  2005  Västerås Simsällskap            46.73   
12  Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb            46.77   
13  Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb            47.89   
14  Linnéa Magnusson  2005  Eskilstuna Simklubb            48.08   
15  Emilia Widing  2005  Eskilstuna Simklubb            48.25   
16  Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb            50.30   
17  Thilde Roshag  2006  Strängnäs Simklubb            52.13   
18  Johanna Holmberg  2007  Västerås Simsällskap            52.62   
19  Maja Brattberg  2005  Eskilstuna Simklubb            53.83   
20  Alva Forsklint  2006  Eskilstuna Simklubb            54.68   
21  Ellen Kruus  2006  Strängnäs Simklubb            56.00   
22  Emilia Romberg  2005  Västerås Simsällskap            56.57   
23  Felicia Berger  2006  Strängnäs Simklubb            58.52   
24  Natalie Szabó  2005  Eskilstuna Simklubb            1:00.23   
25  Ida Hjelm  2007  Eskilstuna Simklubb            1:05.14   
26  Matilda Jomalm  2005  Eskilstuna Simklubb            1:05.86   
Cecilia Brunzell  2006  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb            37.11   
Lukas Jakobsson  2005  Bålsta Simklubb            42.87   
Joel Brewitz  2005  Västerås Simsällskap            43.97   
Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb            44.25   
Olle Thorsén  2006  Köpings Simsällskap            47.72   
Melker Waltersson  2006  Strängnäs Simklubb            1:01.16   
Emil Al-Ubaidi  2006  Eskilstuna Simklubb            1:02.39   
Oskar Landstorp  2005  Eskilstuna Simklubb            1:07.43   
                     
 
Gren 13, 4X50m Medley F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås Damer Lag1  2002  Västerås Simsällskap            2:28.51   
  Felicia Rogell  2003      40.28        40.28   
  Lina Rehnman  2002      41.89        1:22.17   
  Sofia Båvenäs  2002      35.01        1:57.18   
  Edith Engström  2002      31.33        2:28.51   
                     
Västerås Damer Lag2  2002  Västerås Simsällskap            2:45.71   
  Mira Myllylä  2002      43.84        43.84   
  Amelie Muhr  2003      44.65        1:28.49   
  Sofi Holmberg  2003      41.84        2:10.33   
  Wilma Nääf  2002      35.38        2:45.71   
                     
Eskilstuna Fl 12-13 Lag 2  2002  Eskilstuna Simklubb            2:51.13   
  Runa Sivertsen  2002      42.99        42.99   
  Rebecka Jungstedt  2003      48.05        1:31.04   
  Emma Björk  2002      44.17        2:15.21   
  Isabelle Persson  2003      35.92        2:51.13   
                     
Strängnäs Damer [2002]  2002  Strängnäs Simklubb            3:04.86   
  Tuva Andersson  2002      44.40        44.40   
  Lovis Westman  2003      47.41        1:31.81   
  Lovisa Berger  2003      53.26        2:25.07   
  Agnes Strömberg  2003      39.79        3:04.86   
                     
Strängnäs Damer Lag 2  2002  Strängnäs Simklubb            DNS   
  Tuva Andersson  2002                 
  Lovisa Berger  2003                 
  Malou Colldén  2003                 
  Gabriella Kello  2003              DNS   
                     
                     
 
Gren 14, 4X100m Medley F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Västerås Damer Lag1  2002  Västerås Simsällskap            4:57.81   
  Filippa Sterling  2002      33.96  1:10.97      1:10.97   
  Julia Holmberg  2002      40.41  1:26.70      2:37.67   
  Edith Jernstedt  2002      32.79  1:12.60      3:50.27   
  Elvira Mörtstrand  2003      32.51  1:07.54      4:57.81   
                     
Strängnäs Damer Lag 1  2002  Strängnäs Simklubb            5:25.83   
  Saga Bäckström  2002      40.04  1:21.77      1:21.77   
  Louise Haglund  2003      46.92  1:39.64      3:01.41   
  Maja Eriksson  2002      32.84  1:12.68      4:14.09   
  Elsa Staaf  2003      33.88  1:11.74      5:25.83   
                     
Eskilstuna Fl 12-13  2002  Eskilstuna Simklubb            5:41.52   
  Izabella Kullman  2002      44.77  1:30.37      1:30.37   
  Frida Hammar  2002      41.40  1:27.93      2:58.30   
  Ida Fundberg  2002      38.32  1:25.70      4:24.00   
  Ida Saikkonen Thelin  2002      35.03  1:17.52      5:41.52   
                     
                     
 
Gren 15, 4X50m Medley P 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Katrineholms SS  2002  Katrineholms Simsällskap            2:25.34   
  Emil Kernen  2002      34.06        34.06   
  Anders Malmberg  2002      40.75        1:14.81   
  Kevin Grahn  2003      36.87        1:51.68   
  Anton Rautiainen  2003      33.66        2:25.34   
                     
Eskilstuna Po 12-13  2002  Eskilstuna Simklubb            2:45.22   
  Edvin Brattberg  2003      43.17        43.17   
  Arman Dumanyan  2002      43.60        1:26.77   
  Alex Ly  2003      40.47        2:07.24   
  Edward Al-Ubaidi  2003      37.98        2:45.22   
                     
Strängnäs Herrar [2002]  2002  Strängnäs Simklubb            2:46.54   
  William Lahto  2002      40.32        40.32   
  Samuel Edebrink  2002      50.30        1:30.62   
  Eric Malmquist  2003      38.74        2:09.36   
  Elias Fahlstedt  2003      37.18        2:46.54   
                     
                     
 
Gren 16, 4X100m Medley P 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Västerås Herrar  2002  Västerås Simsällskap            5:44.75   
  Linus Björk  2002      41.99  1:24.93      1:24.93   
  Tom Dijkhuizen  2003      44.80  1:37.01      3:01.94   
  Per Granlund  2002      39.00  1:25.85      4:27.79   
  Erik Söderqvist  2002      36.70  1:16.96      5:44.75   
                     
Bålsta SK Herrar [2002]  2002  Bålsta Simklubb            6:07.02   
  Hampus Frykman  2002      44.94  1:31.72      1:31.72   
  Evert Jonsson  2003      49.85  1:48.50      3:20.22   
  Eskil Jonsson  2003      44.12  1:40.81      5:01.03   
  Leo Jakobsson  2002      31.07  1:05.99      6:07.02   
                     
Strängnäs Herrar [2002]  2002  Strängnäs Simklubb            DNS   
  Pierre Andersson  2004                 
  Elias Fahlstedt  2003                 
  Eric Malmquist  2003                 
  William Lahto  2002              DNS   
                     
                     
 
Gren 17, 4X50m Medley F-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Bålsta SK Damer [2004]  2004  Bålsta Simklubb            2:47.21   
  Alma Norgren  2004      40.84        40.84   
  Tea Persson  2004      46.05        1:26.89   
  Alicia Budden  2004      44.40        2:11.29   
  Emily Sandberg  2004      35.92        2:47.21   
                     
Eskilstuna Fl 11 Oy Lag 1  2004  Eskilstuna Simklubb            3:00.49   
  Josefin Fundberg  2004      44.33        44.33   
  Alva Abrahamsson  2004      44.91        1:29.24   
  Eva Shahverdyan  2004      48.93        2:18.17   
  Madeleine Bengtsson  2005      42.32        3:00.49   
                     
Västerås Damer Lag1  2004  Västerås Simsällskap            3:02.03   
  Hanna Degerlund  2004      40.59        40.59   
  Ida Ångström  2005      53.99        1:34.58   
  Matilda Lindgren  2004      48.95        2:23.53   
  Sarah von der Burg  2004      38.50        3:02.03   
                     
Eskilstuna Fl 11 Oy Lag 2  2004  Eskilstuna Simklubb            3:16.61   
  Sigrid Bengtsson  2005      50.50        50.50   
  Emilia Widing  2005      49.52        1:40.02   
  Lovisa Laine  2005      51.26        2:31.28   
  My Larsson  2005      45.33        3:16.61   
                     
Strängnäs Damer [2004]  2004  Strängnäs Simklubb            3:17.30   
  Vera Romin  2005      53.91        53.91   
  Elin Logander  2005      55.47        1:49.38   
  Emilia Tshibanda  2004      45.49        2:34.87   
  Moa Westerberg  2004      42.43        3:17.30   
                     
Västerås Damer Lag 2  2004  Västerås Simsällskap            3:21.04   
  Soobin Åkerlund  2004      52.51        52.51   
  Astrid Engström  2004      50.96        1:43.47   
  Gry Hallner  2004      51.71        2:35.18   
  Cecilia Brunzell  2006      45.86        3:21.04   
                     
Eskilstuna Fl 11 Oy Lag 4  2004  Eskilstuna Simklubb            4:26.78   
  Linnéa Magnusson  2005      57.36        57.36   
  Alice Roos  2007      59.78        1:57.14   
  Natalie Szabó  2005      1:21.79        3:18.93   
  Ida Hjelm  2007      1:07.85        4:26.78   
                     
Eskilstuna Fl 11 Oy Lag 3  2004  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
  Cornelia Johansson  2004      56.09        56.09   
                     
                     
 
Gren 18, 4X50m Medley P-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eskilstuna Po 11 Oy  2004  Eskilstuna Simklubb            2:41.98   
  Carl Roos  2004      42.30        42.30   
  Samuel Paulson  2004      44.50        1:26.80   
  Henrik Tran  2004      38.56        2:05.36   
  Maximilian Holm  2005      36.62        2:41.98   
                     
Västerås Herrar  2004  Västerås Simsällskap            2:53.06   
  Joel Brewitz  2005      48.31        48.31   
  Isak Rehnman  2004      49.59        1:37.90   
  Lucas Sterling  2004      36.07        2:13.97   
  Samuel Rundgren  2004      39.09        2:53.06   
                     
Strängnäs Herrar [2004]  2004  Strängnäs Simklubb            2:56.59   
  Max Lord  2004      45.05        45.05   
  Erik Ankarling  2004      51.24        1:36.29   
  Fredrik Karlsson  2004      40.81        2:17.10   
  Vigor Runemar-Ham  2004      39.49        2:56.59   
                     
                     
 
Gren 19, 400m Frisim F-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    1:08.03  2:22.42  3:38.19    4:52.13   
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    1:09.92  2:26.05  3:43.47    4:58.72   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    1:09.16  2:25.36  3:45.02    5:00.77   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    1:10.55  2:27.76  3:45.46    5:01.56   
Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    1:14.73  2:36.30  3:58.16    5:16.59   
Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    1:16.15  2:38.22  4:00.97    5:20.81   
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb    1:18.99  2:45.59  4:09.53    5:26.09   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    1:19.28  2:44.99  4:09.09    5:26.87   
Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    1:19.21  2:44.62  4:09.59    5:28.90   
10  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    1:18.60  2:45.48  4:13.25    5:37.93   
11  Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    1:22.67  2:52.46  4:22.89    5:50.06   
12  Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb    1:23.29  2:54.96  4:26.60    5:54.24   
13  Runa Sivertsen  2002  Eskilstuna Simklubb    1:26.78  3:00.07  4:35.25    6:03.44   
14  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    1:32.29  3:10.20  4:48.50    6:21.07   
15  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    1:31.07  3:09.91  4:47.07    6:21.20   
Ida Saikkonen Thelin  2002  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 20, 400m Frisim P-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    1:10.33  2:28.22  3:45.47    5:02.17   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    1:12.45  2:32.35  3:53.53    5:13.20   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    1:19.14  2:46.03  4:15.23    5:41.19   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    1:28.96  3:04.73  4:42.40    6:12.15   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    1:28.65  3:05.96  4:45.45    6:15.90   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    34.47  1:12.60  1:50.95    2:27.67   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    36.64  1:18.91  2:03.97    2:45.18   
Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    39.27  1:25.28  2:13.92    2:58.67   
Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    43.44  1:32.10  2:22.28    3:10.00   
Louise Haglund  2003  Strängnäs Simklubb    42.90  1:34.49  2:26.46    3:15.27   
Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    46.41  1:37.60  2:28.98    3:19.96   
Elin Hjelm  2003  Eskilstuna Simklubb    52.07  1:50.45  2:50.40    3:44.66   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    35.29  1:15.23  1:55.59    2:33.60   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    37.78  1:19.74  2:01.84    2:40.58   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    37.00  1:18.95  2:02.00    2:40.96   
Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap    37.71  1:19.55  2:01.80    2:41.19   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap    37.18  1:19.47  2:02.68    2:42.97   
Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    38.83  1:21.52  2:04.73    2:45.70   
Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap    41.25  1:26.06  2:12.99    2:55.50   
Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    42.27  1:29.75  2:18.79    3:05.98   
Måns Rydergren  2003  Katrineholms Simsällskap    43.49  1:33.28  2:22.80    3:09.90   
10  Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    44.13  1:33.56  2:24.26    3:12.92   
11  Edvin Brattberg  2003  Eskilstuna Simklubb    47.98  1:40.55  2:33.49    3:23.66   
12  Edward Al-Ubaidi  2003  Eskilstuna Simklubb    47.14  1:42.11  2:42.12    3:36.15   
13  Martin Ahnlund  2003  Eskilstuna Simklubb    50.82  1:49.97  2:50.45    3:48.99   
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    45.07        1:36.88   
Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    45.23        1:41.81   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    32.36        1:10.73   
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    33.66        1:12.17   
Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    36.66        1:18.03   
Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    36.36        1:18.08   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    37.90        1:23.15   
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb    39.76        1:28.03   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    41.83        1:31.71   
Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim P 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    42.86        1:33.32   
Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    45.24        1:41.88   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    45.13        1:42.36   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim P 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    33.96        1:14.71   
Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap    42.24        1:31.47   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    44.00        1:38.55   
William Lahto  2002  Strängnäs Simklubb    41.85        1:39.12   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            41.12   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            43.78   
Estelle Gyoni  2004  Köpings Simsällskap            46.61   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb            46.87   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            46.99   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb            47.08   
Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simklubb            47.59   
Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb            47.87   
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb            48.32   
10  Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb            49.58   
11  Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap            51.10   
12  Gry Hallner  2004  Västerås Simsällskap            51.50   
13  Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb            51.93   
Soobin Åkerlund  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap            34.11   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap            41.58   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap            42.53   
Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb            48.09   
Lovisa Berger  2003  Strängnäs Simklubb            50.00   
Gabriella Kello  2003  Strängnäs Simklubb            52.31   
Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb            57.51   
Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap            36.24   
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb            39.95   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            40.46   
Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simklubb            42.28   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap            44.82   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb            45.40   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb            49.02   
Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap            52.77   
Felix Skytt  2004  Västerås Simsällskap            52.82   
10  Gustav Thorsén  2004  Köpings Simsällskap            55.89   
11  Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap            59.93   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            36.42   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb            36.92   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap            40.24   
Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap            41.22   
Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb            41.84   
Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap            44.95   
Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb            49.19   
Elias Fahlstedt  2003  Strängnäs Simklubb            50.45   
Måns Rydergren  2003  Katrineholms Simsällskap            50.88   
10  Martin Ahnlund  2003  Eskilstuna Simklubb            51.48   
11  Erik Aldrin  2003  Katrineholms Simsällskap            56.12   
                     
 
Gren 27, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Karnehov  2005  Nyköpings Simsällskap            18.09   
Isabel Frykman  2005  Bålsta Simklubb            20.71   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            21.15   
Madeleine Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb            21.37   
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb            21.56   
Cecilia Brunzell  2006  Västerås Simsällskap            23.30   
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb            23.85   
Emilia Widing  2005  Eskilstuna Simklubb            23.93   
Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb            24.83   
10  Linnéa Magnusson  2005  Eskilstuna Simklubb            25.75   
11  Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb            26.33   
12  Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb            27.64   
13  Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb            27.98   
14  Maja Brattberg  2005  Eskilstuna Simklubb            28.83   
15  Josephine Johnsen-Åberg  2005  Strängnäs Simklubb            29.71   
16  Natalie Szabó  2005  Eskilstuna Simklubb            30.44   
17  My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb            33.47   
Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Alva Forsklint  2006  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 28, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb            17.75   
Lukas Jakobsson  2005  Bålsta Simklubb            21.78   
Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb            22.29   
Olle Thorsén  2006  Köpings Simsällskap            24.46   
Emil Al-Ubaidi  2006  Eskilstuna Simklubb            29.84   
Joel Brewitz  2005  Västerås Simsällskap            31.80   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap    43.81        1:29.78   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    44.66        1:29.94   
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    45.98        1:31.08   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    43.07        1:31.95   
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    45.48        1:34.29   
Estelle Gyoni  2004  Köpings Simsällskap    46.25        1:35.45   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    49.35        1:38.84   
Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb    49.88        1:40.63   
Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    50.43        1:43.18   
10  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    53.23        1:48.20   
11  Soobin Åkerlund  2004  Västerås Simsällskap    54.46        1:53.06   
12  Gry Hallner  2004  Västerås Simsällskap    56.77        1:53.95   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    38.17        1:18.14   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap    43.25        1:27.00   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    46.13        1:34.42   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    46.82        1:38.56   
Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    49.59        1:39.61   
Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb    48.71        1:40.15   
Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    49.74        1:40.77   
Louise Haglund  2003  Strängnäs Simklubb    50.46        1:41.61   
Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap    54.67        1:44.25   
10  Kolbrún Jónsdóttir  2003  Västerås Simsällskap    48.52        1:45.54   
11  Elin Hjelm  2003  Eskilstuna Simklubb    52.72        1:46.23   
12  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    53.13        1:47.66   
Gabriella Kello  2003  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    34.46        1:11.52   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    35.33        1:13.32   
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    37.91        1:18.18   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    39.26        1:20.90   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    40.21        1:21.25   
Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    40.95        1:23.62   
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb    40.95        1:23.99   
Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    41.78        1:26.53   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    42.80        1:26.96   
10  Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb    44.70        1:28.54   
11  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    44.05        1:28.61   
12  Runa Sivertsen  2002  Eskilstuna Simklubb    45.57        1:31.77   
13  Wilma Nääf  2002  Västerås Simsällskap    43.98        1:32.08   
14  Tuva Andersson  2002  Strängnäs Simklubb    45.90        1:32.89   
15  Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    48.02        1:37.56   
16  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    48.45        1:39.60   
17  Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap    49.73        1:44.42   
Ida Saikkonen Thelin  2002  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    42.08        1:26.02   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    43.79        1:27.83   
Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simklubb    46.12        1:33.19   
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb    45.41        1:34.07   
Max Lord  2004  Strängnäs Simklubb    46.45        1:37.29   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    51.80        1:43.82   
Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap    51.35        1:44.80   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    52.48        1:49.10   
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    53.08        1:50.60   
10  Felix Skytt  2004  Västerås Simsällskap    58.94        1:58.15   
11  Gustav Thorsén  2004  Köpings Simsällskap    1:01.80        1:59.78   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    39.97        1:21.43   
Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap    43.51        1:28.35   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    44.28        1:29.23   
Edvin Brattberg  2003  Eskilstuna Simklubb    46.58        1:33.38   
Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    46.68        1:34.40   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    46.44        1:35.03   
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap    47.29        1:35.83   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap    46.79        1:37.36   
Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    47.93        1:38.26   
10  Elias Fahlstedt  2003  Strängnäs Simklubb    50.97        1:45.01   
11  Edward Al-Ubaidi  2003  Eskilstuna Simklubb    51.98        1:46.25   
12  Gustav Ulfvebrand  2003  Västerås Simsällskap    56.08        1:54.03   
13  Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    57.15        1:58.71   
Erik Aldrin  2003  Katrineholms Simsällskap            DNS   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Martin Ahnlund  2003  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    35.57        1:12.36   
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    36.40        1:16.28   
Erik Söderqvist  2002  Västerås Simsällskap    38.46        1:18.28   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    42.78        1:27.22   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    42.22        1:27.38   
William Lahto  2002  Strängnäs Simklubb    44.73        1:31.53   
Emil Andersson  2002  Nyköpings Simsällskap    46.95        1:37.60   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    50.26        1:38.98   
Gustav Lindoff  2002  Eskilstuna Simklubb    48.38        1:50.73   
Johannes Eriksson  2002  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 31, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Karnehov  2005  Nyköpings Simsällskap            43.61   
Madeleine Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb            48.79   
Johanna Holmberg  2007  Västerås Simsällskap            49.65   
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb            50.29   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            50.34   
Emilia Widing  2005  Eskilstuna Simklubb            50.70   
Cecilia Brunzell  2006  Västerås Simsällskap            51.61   
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb            51.88   
Amalia Mowafy  2005  Västerås Simsällskap            51.92   
10  Josephine Johnsen-Åberg  2005  Strängnäs Simklubb            52.73   
11  Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb            52.96   
12  Ida Ångström  2005  Västerås Simsällskap            53.35   
13  Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb            54.30   
14  Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb            54.65   
15  Maja Brattberg  2005  Eskilstuna Simklubb            55.33   
16  Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb            55.41   
17  Linnéa Magnusson  2005  Eskilstuna Simklubb            56.37   
18  Natalie Szabó  2005  Eskilstuna Simklubb            56.62   
19  Thilde Roshag  2006  Strängnäs Simklubb            56.96   
20  Ida Hjelm  2007  Eskilstuna Simklubb            1:02.44   
21  Amanda Malmström  2007  Eskilstuna Simklubb            1:04.73   
Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Ryggsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb            41.49   
Joel Brewitz  2005  Västerås Simsällskap            49.76   
Olle Thorsén  2006  Köpings Simsällskap            53.58   
Emil Al-Ubaidi  2006  Eskilstuna Simklubb            1:07.40   
Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Lukas Jakobsson  2005  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 33, 4X50m Frisim F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås Damer Lag1  2002  Västerås Simsällskap            2:14.38   
  Julia Holmberg  2002      32.08        32.08   
  Sofia Båvenäs  2002      33.09        1:05.17   
  Lina Rehnman  2002      33.80        1:38.97   
  Felicia Rogell  2003      35.41        2:14.38   
                     
Västerås Damer Lag2  2002  Västerås Simsällskap            2:30.82   
  Linnea Ejlegård  2002      37.38        37.38   
  Mira Myllylä  2002      38.32        1:15.70   
  Wilma Nääf  2002      36.52        1:52.22   
  Sofi Holmberg  2003      38.60        2:30.82   
                     
Strängnäs Damer Lag 1  2002  Strängnäs Simklubb            DNS   
  Tuva Andersson  2002                 
  Lovis Westman  2003                 
  Lovisa Berger  2003                 
  Agnes Strömberg  2003              DNS   
                     
                     
 
Gren 34, 4X100m Frisim F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Västerås Damer Lag1  2002  Västerås Simsällskap            4:27.86   
  Edith Jernstedt  2002      31.70  1:06.42      1:06.42   
  Elvira Mörtstrand  2003      32.65  1:07.58      2:14.00   
  Edith Engström  2002      32.41  1:09.17      3:23.17   
  Filippa Sterling  2002      30.45  1:04.69      4:27.86   
                     
Strängnäs Damer Lag 2  2002  Strängnäs Simklubb            4:56.70   
  Saga Bäckström  2002      33.24  1:09.47      1:09.47   
  Louise Haglund  2003      41.01  1:29.12      2:38.59   
  Maja Eriksson  2002      30.36  1:04.75      3:43.34   
  Elsa Staaf  2003      35.37  1:13.36      4:56.70   
                     
Eskilstuna Fl 12-13  2002  Eskilstuna Simklubb            5:09.47   
  Ida Fundberg  2002      34.61  1:13.00      1:13.00   
  Frida Hammar  2002      35.21  1:15.10      2:28.10   
  Ida Saikkonen Thelin  2002      37.36  1:18.67      3:46.77   
  Isabelle Persson  2003      38.44  1:22.70      5:09.47   
                     
Eskilstuna Fl 12-13 Lag 2  2002  Eskilstuna Simklubb            5:51.15   
  Runa Sivertsen  2002      39.01  1:22.15      1:22.15   
  Emma Björk  2002      41.81  1:28.46      2:50.61   
  Izabella Kullman  2002      41.78  1:27.19      4:17.80   
  Rebecka Jungstedt  2003      43.69  1:33.35      5:51.15   
                     
                     
 
Gren 35, 4X50m Frisim P 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Katrineholms SS  2002  Katrineholms Simsällskap            2:10.12   
  Emil Kernen  2002      30.43        30.43   
  Anders Malmberg  2002      35.62        1:06.05   
  Anton Rautiainen  2003      34.29        1:40.34   
  Kevin Grahn  2003      29.78        2:10.12   
                     
Bålsta SK Herrar [2002]  2002  Bålsta Simklubb            2:16.95   
  Hampus Frykman  2002      36.07        36.07   
  Evert Jonsson  2003      36.93        1:13.00   
  Eskil Jonsson  2003      34.89        1:47.89   
  Leo Jakobsson  2002      29.06        2:16.95   
                     
                     
 
Gren 36, 4X100m Frisim P 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Västerås Herrar  2002  Västerås Simsällskap            5:05.84   
  Vilgot Berglund  2003      38.04  1:19.58      1:19.58   
  Erik Söderqvist  2002      34.99  1:13.61      2:33.19   
  Linus Björk  2002      35.04  1:15.73      3:48.92   
  Tom Dijkhuizen  2003      35.99  1:16.92      5:05.84   
                     
Eskilstuna Po 12-13  2002  Eskilstuna Simklubb            6:00.13   
  Alex Ly  2003      36.43  1:16.72      1:16.72   
  Martin Ahnlund  2003      45.69  1:37.93      2:54.65   
  Edvin Brattberg  2003      43.70  1:34.05      4:28.70   
  Gustav Lindoff  2002      41.03  1:31.43      6:00.13   
                     
                     
 
Gren 37, 4X50m Frisim F-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Bålsta SK Damer [2004]  2004  Bålsta Simklubb            2:26.56   
  Tea Persson  2004      36.33        36.33   
  Alma Norgren  2004      37.16        1:13.49   
  Alicia Budden  2004      36.53        1:50.02   
  Emily Sandberg  2004      36.54        2:26.56   
                     
Eskilstuna Fl 11 Oy Lag 1  2004  Eskilstuna Simklubb            2:37.57   
  Alva Abrahamsson  2004      36.91        36.91   
  Josefin Fundberg  2004      39.01        1:15.92   
  Eva Shahverdyan  2004      40.28        1:56.20   
  Madeleine Bengtsson  2005      41.37        2:37.57   
                     
Västerås Damer Lag1  2004  Västerås Simsällskap            2:46.89   
  Hanna Degerlund  2004      35.92        35.92   
  Matilda Lindgren  2004      40.70        1:16.62   
  Ida Ångström  2005      44.71        2:01.33   
  Gry Hallner  2004      45.56        2:46.89   
                     
Västerås Damer Lag 2  2004  Västerås Simsällskap            2:58.28   
  Astrid Engström  2004      44.63        44.63   
  Cecilia Brunzell  2006      45.04        1:29.67   
  Amalia Mowafy  2005      43.41        2:13.08   
  Soobin Åkerlund  2004      45.20        2:58.28   
                     
Eskilstuna Fl 11 Oy Lag 2  2004  Eskilstuna Simklubb            3:02.65   
  Lovisa Laine  2005      43.42        43.42   
  Sigrid Bengtsson  2005      45.72        1:29.14   
  My Larsson  2005      47.37        2:16.51   
  Ellen Roos  2005      46.14        3:02.65   
                     
Eskilstuna Fl 11 Oy Lag 3  2004  Eskilstuna Simklubb            3:17.16   
  Alice Roos  2007      49.44        49.44   
  Linnéa Magnusson  2005      46.44        1:35.88   
  Emilia Widing  2005      48.07        2:23.95   
  Frida Karlsson  2005      53.21        3:17.16   
                     
Eskilstuna Fl 11 Oy Lag 4  2004  Eskilstuna Simklubb            DNS   
  Maja Brattberg  2005                 
  Alva Forsklint  2006                 
  Natalie Szabó  2005                 
  Ida Hjelm  2007              DNS   
                     
Strängnäs Damer [2004]  2004  Strängnäs Simklubb            DNS   
  Elin Logander  2005                 
  Vera Romin  2005                 
  Felicia Berger  2006                 
  Emilia Tshibanda  2004              DNS   
                     
                     
 
Gren 38, 4X50m Frisim P-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Strängnäs Herrar [2004]  2004  Strängnäs Simklubb            2:31.21   
  Fredrik Karlsson  2004      33.98        33.98   
  Max Lord  2004      36.38        1:10.36   
  Pierre Andersson  2004      47.07        1:57.43   
  Erik Ankarling  2004      33.78        2:31.21   
                     
Eskilstuna Po 11 Oy  2004  Eskilstuna Simklubb            2:33.36   
  Carl Roos  2004      34.96        34.96   
  Henrik Tran  2004      35.91        1:10.87   
  Maximilian Holm  2005      38.42        1:49.29   
  Eric Åhlén  2006      44.07        2:33.36   
                     
Västerås Herrar  2004  Västerås Simsällskap            2:33.63   
  Felix Skytt  2004      41.88        41.88   
  Isak Rehnman  2004      40.09        1:21.97   
  Samuel Rundgren  2004      39.60        2:01.57   
  Lucas Sterling  2004      32.06        2:33.63   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  20 april 2015 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  20:42