Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4 Karlskoga 2015    Utskriftsdatum  14 oktober 2015   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  17:19   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 oktober 2015         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Ahås Vass 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Linnea Fundberg  1999    515  31.71  1:06.54  1:43.13    2:18.65   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Elin Håkansson  1997    498  31.87  1:07.44  1:44.05    2:20.24   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Sofia Bjälevik  1999    490  32.38  1:07.93  1:44.73    2:20.93   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Therese Johansson  1999    479  33.50  1:09.75  1:47.31    2:22.01   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Julia Budde  1999    415  34.31  1:13.20  1:51.90    2:29.00   
  Köpings Simsällskap                   
                     
Tilde Eklind  1999    396  34.51  1:13.37  1:53.67    2:31.29   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Emilia Eerola  1999    360  35.63  1:15.24  1:55.83    2:36.25   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Ebba Gustafsson  1999    310  36.81  1:17.84  2:01.57    2:44.16   
  Örebro Simallians                   
                     
Donya Dam  1999    268  36.46  1:20.80  2:06.85    2:52.34   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
10  Terese Engström  1999    262  38.61  1:22.29  2:07.76    2:53.63   
  Örebro Simallians                   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Ahås Vass 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecka Loikala  2000    523  32.24  1:07.89  1:43.42    2:17.93   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Klara Eriksson  2000    522  31.67  1:06.95  1:43.70    2:18.05   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Alexandra Kinell  2000    479  31.93  1:07.91  1:45.63    2:22.06   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Katarina Lindoff  2000    477  32.78  1:08.59  1:45.18    2:22.23   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Amanda Kullman  2000    418  33.39  1:11.19  1:50.26    2:28.67   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Emilia Loikala  2000    398  33.92  1:12.24  1:52.22    2:31.04   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Michaela Thyberg  2000    390  33.50  1:13.07  1:52.96    2:32.13   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Evelina Rydén  2000    373  34.43  1:14.65  1:56.17    2:34.42   
  Örebro Simallians                   
                     
Michelle Cen  2000    367  34.13  1:13.21  1:54.09    2:35.26   
  Örebro Simallians                   
                     
10  Ylva Rehnholm  2000    362  35.54  1:14.76  1:55.74    2:35.97   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
11  Mikaela Juhler  2000    276  39.28  1:22.36  2:07.70    2:50.72   
  Örebro Simallians                   
                     
12  Signe Åberg  2000    268  38.21  1:23.22  2:09.64    2:52.26   
  Karlskoga Simförening                   
                     
13  Anna Bohman  2000    238  39.32  1:24.78  2:12.82    2:59.14   
  Arvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Ahås Vass 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Sanna Lekberg  2001    440  33.21  1:09.91  1:48.31    2:26.10   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Jennie Lundgren  2001    402  34.71  1:12.99  1:52.50    2:30.59   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Caroline Andersson  2001    398  34.11  1:11.98  1:52.02    2:31.10   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Ellen Eriksson  2001    376  34.59  1:13.98  1:55.36    2:33.98   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Tilda Wik  2001    369  36.26  1:17.08  1:57.14    2:34.92   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Maja Gustafsson  2001    360  36.19  1:17.05  1:58.02    2:36.25   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Emmy Hedin  2001    358  35.16  1:15.04  1:56.48    2:36.42   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Filippa Thyrman  2001    328  36.02  1:16.74  1:59.88    2:41.05   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Matilda Jungstedt  2001    321  37.23  1:19.49  2:01.64    2:42.28   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
10  Majken Pettersson  2001    321  36.22  1:17.52  2:00.96    2:42.34   
  Arvika Simsällskap                   
                     
11  Elin Nilsson  2001    305  37.35  1:19.61  2:02.97    2:45.04   
  Karlskoga Simförening                   
                     
12  Nellie Höök  2001    290  38.21  1:21.61  2:06.17    2:47.80   
  Filipstads Simklubb                   
                     
13  Victoria Lundqvist  2001    285  36.61  1:20.37  2:05.49    2:48.81   
  Filipstads Simklubb                   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Ahås Vass 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Cullberg  2002    491  31.75  1:07.37  1:44.31    2:20.84   
  Örebro Simallians                   
                     
Michelle Träff  2002    437  33.54  1:11.84  1:50.08    2:26.44   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Magdalena Hagsten Skarda  2003    418  34.15  1:12.25  1:51.11    2:28.58   
  Örebro Simallians                   
                     
Josefine Stenman  2002    399  33.62  1:12.72  1:52.69    2:30.90   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Miriam Langarap  2002    374  34.85  1:14.31  1:55.26    2:34.26   
  Örebro Simallians                   
                     
Ellen Olsson  2002    368  35.29  1:14.51  1:55.88    2:35.03   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Josefine Åhlund  2002    354  35.99  1:16.38  1:57.32    2:37.09   
  Örebro Simallians                   
                     
Stina Andersson  2002    348  35.82  1:16.58  1:57.97    2:37.91   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Julia Månsson  2002    335  36.19  1:16.60  2:00.15    2:40.03   
  Örebro Simallians                   
                     
10  Emma Sebelius  2002    322  37.09  1:19.56  2:01.32    2:42.03   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
11  Jennifer Titus  2002    320  36.87  1:18.93  2:01.09    2:42.48   
  Örebro Simallians                   
                     
12  Lisa Andersson  2002    310  38.44  1:20.69  2:03.79    2:44.19   
  Arvika Simsällskap                   
                     
13  Wilma Åhling  2002    306  36.34  1:18.33  2:02.62    2:44.88   
  Karlskoga Simförening                   
                     
14  Matilda Ek  2002    305  37.89  1:21.19  2:05.01    2:45.08   
  Karlskoga Simförening                   
                     
15  Ingrid Hellgren  2003    293  36.29  1:18.85  2:03.79    2:47.31   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
16  Alva Abrahamsson  2004    292  37.37  1:19.95  2:04.49    2:47.54   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
17  Miranda Wahlstedt  2006    280  37.00  1:20.97  2:06.97    2:49.82   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
18  Elsa Bergsten  2002    269  37.89  1:21.44  2:06.84    2:52.13   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
19  Emma Björk  2002    263  40.97  1:26.01  2:10.96    2:53.45   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
20  Runa Sivertsen  2002    252  40.23  1:24.56  2:11.35    2:55.89   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
21  Rebecka Jungstedt  2003    247  40.36  1:26.33  2:13.51    2:57.17   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
22  Tyra König  2002    234  39.11  1:26.49  2:15.12    3:00.38   
  Örebro Simallians                   
                     
23  Izabella Kullman  2002    231  41.04  1:28.54  2:15.91    3:01.02   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
24  Joline Bakken  2005    225  42.03  1:29.69  2:17.28    3:02.61   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
25  Isabelle Persson  2003    223  40.68  1:28.94  2:17.57    3:03.19   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
26  Stella Verner  2003    221  41.06  1:29.10  2:18.70    3:03.60   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
27  Eva Shahverdyan  2004    221  41.53  1:29.52  2:18.48    3:03.87   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
28  Emelie Höök  2003    213  41.33  1:28.47  2:18.27    3:06.08   
  Filipstads Simklubb                   
                     
29  Sanna Axelsson  2004    192  45.37  1:34.34  2:24.78    3:12.63   
  Arvika Simsällskap                   
                     
30  Nova Johansson  2004    191  40.87  1:31.66  2:23.32    3:13.01   
  Filipstads Simklubb                   
                     
31  Madeleine Bengtsson  2005    177  44.90  1:35.59  2:28.78    3:17.65   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
32  Smilla Holgersson Eliasson  2003    175  43.42  1:35.38  2:28.49    3:18.63   
  Örebro Simallians                   
                     
33  Alva Jibbefors  2003    173  43.81  1:34.07  2:28.28    3:19.19   
  Karlskoga Simförening                   
                     
34  Johanna Pettersson  2003    134  45.63  1:42.75  2:41.07    3:37.13   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Agnes Rydh-Dufva  2002              DSQ   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Maja Ehlin  2002              DSQ   
  Köpings Simsällskap                   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Karl Lindoff  1998    572  27.16        58.38   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Niclas Lindow  1999    394  30.44        1:06.11   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Stefan Biscevic  1998    348  32.42        1:08.87   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Ivo Kuijpers  1999              DSQ   
  Säffle Simsällskap                   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Elias Landström  2000    383  30.39        1:06.72   
  Örebro Simallians                   
                     
Artush Shahverdyan  2000    331  31.49        1:10.03   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Vilmer Jansson  2000    289  32.58        1:13.26   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Carl Bidebo  2000    239  34.34        1:18.02   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Uros Jovancic  2000    219  35.12        1:20.32   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
David Albringer  2001    353  31.73        1:08.56   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
John Aldrin  2001    338  31.36        1:09.58   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
Linus Andersson  2001    331  32.19        1:10.06   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
August Mathisen  2001    296  32.33        1:12.70   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Arvid Heikinniemi  2001    238  34.53        1:18.19   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Markus Engström  2001    104  46.03        1:43.05   
  Örebro Simallians                   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Michal Laszewski  2002    354  32.14        1:08.53   
  Örebro Simallians                   
                     
Milos Jovancic  2002    290  33.24        1:13.21   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Emil Kernen  2002    238  35.18        1:18.19   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
Kevin Grahn  2003    223  36.18        1:19.89   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
Philip Löfbom  2003    184  39.58        1:25.09   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Melvin Larsson  2002    173  38.82        1:26.84   
  Örebro Simallians                   
                     
Alex Ly  2003    155  40.11        1:30.11   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Oscar Wilhelmsson  2002    154  42.53        1:30.27   
  Örebro Simallians                   
                     
Anton Rautiainen  2003    137  43.53        1:33.95   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
10  Ludvig Mathisen  2003    124  43.49        1:37.12   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
11  William Forsström  2002    113  44.52        1:40.22   
  Örebro Simallians                   
                     
12  Henrik Tran  2004    105  45.17        1:42.74   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Adrijan Danqi  2002              DSQ   
  Örebro Simallians                   
                     
Axel Thorsén  2003              DSQ   
  Köpings Simsällskap                   
                     
Samuel Vestin  2002              DSQ   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: HSB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Julia Budde  1999    466  37.41        1:20.40   
  Köpings Simsällskap                   
                     
Elin Waara  1997    424  39.02        1:22.98   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Petra Johansson  1997    356  41.39        1:27.92   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Donya Dam  1999    335  41.67        1:29.71   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Tilde Eklind  1999    258  46.29        1:37.84   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Ebba Gustafsson  1999    232  48.07        1:41.45   
  Örebro Simallians                   
                     
Terese Engström  1999    199  50.14        1:46.77   
  Örebro Simallians                   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: HSB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ida Nederman  2000    503  37.18        1:18.41   
  Örebro Simallians                   
                     
Nora Laine  2000    424  39.64        1:22.99   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Thea Wahlström  2000    364  40.56        1:27.31   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
Emma Waara  2000    300  43.55        1:33.15   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Mikaela Juhler  2000    299  44.03        1:33.16   
  Örebro Simallians                   
                     
Emilia Loikala  2000    299  43.68        1:33.17   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Ylva Rehnholm  2000    299  45.20        1:33.23   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Evelina Rydén  2000    224  49.27        1:42.57   
  Örebro Simallians                   
                     
Signe Åberg  2000    206  48.86        1:45.58   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Michelle Cen  2000              DSQ   
  Örebro Simallians                   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: HSB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Saga Grandelius  2001    385  40.49        1:25.67   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Matilda Thorsén  2001    379  40.98        1:26.15   
  Köpings Simsällskap                   
                     
Clara Hedling  2001    379  40.43        1:26.16   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Cecilia Rudqvist  2001    337  41.94        1:29.61   
  Deje Simsällskap                   
                     
Emmy Hedin  2001    305  43.80        1:32.56   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Ellen Eriksson  2001    298  45.13        1:33.27   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Matilda Kristiansson  2001    294  43.96        1:33.78   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Caroline Andersson  2001    290  43.74        1:34.16   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Matilda Jungstedt  2001    278  45.21        1:35.48   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
10  Filippa Thyrman  2001    269  47.01        1:36.51   
  Karlskoga Simförening                   
                     
11  Nellie Höök  2001    240  47.66        1:40.31   
  Filipstads Simklubb                   
                     
12  Victoria Lundqvist  2001    234  45.84        1:41.17   
  Filipstads Simklubb                   
                     
13  Elin Nilsson  2001    192  49.72        1:48.03   
  Karlskoga Simförening                   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: HSB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Julia Månsson  2002    567  36.60        1:15.30   
  Örebro Simallians                   
                     
Jennifer Titus  2002    418  39.79        1:23.36   
  Örebro Simallians                   
                     
Josefine Stenman  2002    386  40.70        1:25.60   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Michelle Träff  2002    356  42.08        1:27.96   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Wilma Åhling  2002    318  42.60        1:31.34   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Ellen Olsson  2002    302  43.95        1:32.85   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Alva Abrahamsson  2004    294  44.09        1:33.73   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Amanda Johansson  2005    287  45.11        1:34.50   
  Deje Simsällskap                   
                     
Ingrid Hellgren  2003    285  44.84        1:34.72   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
10  Maja Ehlin  2002    274  45.91        1:35.95   
  Köpings Simsällskap                   
                     
11  Matilda Ek  2002    237  48.14        1:40.64   
  Karlskoga Simförening                   
                     
12  Lisa Andersson  2002    233  47.41        1:41.30   
  Arvika Simsällskap                   
                     
13  Agnes Rönnquist  2004    220  49.55        1:43.18   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
14  Elsa Bergsten  2002    220  48.17        1:43.21   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
15  Elsa Bylin  2002    218  48.77        1:43.61   
  Örebro Simallians                   
                     
16  Emma Björk  2002    200  50.75        1:46.59   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
17  Miranda Wahlstedt  2006    196  49.98        1:47.18   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
18  Stella Verner  2003    195  51.06        1:47.43   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
19  Linnéa Bruce-Holm  2005    194  51.09        1:47.70   
  Säffle Simsällskap                   
                     
20  Isabelle Johansson  2005    192  1:48.03        1:48.03   
  Karlskoga Simförening                   
                     
21  Runa Sivertsen  2002    190  52.37        1:48.36   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
22  Eva Shahverdyan  2004    185  52.34        1:49.25   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
23  Emelie Höök  2003    170  52.09        1:52.40   
  Filipstads Simklubb                   
                     
24  Alice Bergström  2004    170  54.59        1:52.54   
  Karlskoga Simförening                   
                     
25  Isabelle Persson  2003    159  54.77        1:55.03   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
26  Johanna Pettersson  2003    150  56.65        1:57.21   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
27  Smilla Holgersson Eliasson  2003    148  54.80        1:57.76   
  Örebro Simallians                   
                     
28  Paula Johansson  2004    147  55.42        1:58.06   
  Karlskoga Simförening                   
                     
29  Smilla Löthgren  2004    141  56.29        1:59.80   
  Karlskoga Simförening                   
                     
30  Izabella Kullman  2002    137  56.53        2:00.76   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
31  Mira Lübeck  2006    137  57.76        2:00.89   
  Karlskoga Simförening                   
                     
32  Linneá Therus  2005    136  55.99        2:01.08   
  Karlskoga Simförening                   
                     
33  Madeleine Bengtsson  2005    133  58.18        2:02.13   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
34  Alva Andersson  2005    126  57.87        2:04.25   
  Karlskoga Simförening                   
                     
35  Sofie Leander  2005    117  58.86        2:07.41   
  Säffle Simsällskap                   
                     
36  Nathalie Johansson  2006    107  1:01.83        2:11.00   
  Karlskoga Simförening                   
                     
37  Frida Jonsson  2005    78  1:06.27        2:25.87   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Alva Avander  2007              DSQ   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Isabel Sandlin  2007              DSQ   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Nova Johansson  2004              DSQ   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Rebecka Jungstedt  2003              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Jihå Plast 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Eldin Kadic  1999    495  32.73  1:11.95  1:51.52    2:32.52   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Karl Lindoff  1998    402  36.36  1:18.50  2:00.88    2:43.48   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Jesper Lindberg  1999    287  41.09  1:28.00  2:15.89    3:02.84   
  Örebro Simallians                   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Jihå Plast 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Axel Witt  2000    381  37.62  1:19.95  2:03.59    2:46.38   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Elias Paulson  2000    306  39.68  1:26.38  2:15.05    2:59.05   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Emil Lundgren  2000    305  39.10  1:23.27  2:10.19    2:59.21   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Ajdin Buljubasic  2000    162  48.61  1:45.70  2:44.17    3:41.10   
  Karlskoga Simförening                   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Jihå Plast 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
August Mathisen  2001    450  35.43  1:16.39  1:57.75    2:37.45   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Arvid Heikinniemi  2001    290  40.41  1:27.01  2:15.22    3:02.13   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Axel Rönnquist  2001    265  42.27  1:29.77  2:19.43    3:07.74   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Filip Myringby  2001    259  44.32  1:32.14  2:21.10    3:09.18   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Jihå Plast 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Anders Malmberg  2002    287  41.75  1:29.51  2:17.34    3:02.82   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
Samuel Vestin  2002    250  43.74  1:33.47  2:24.90    3:11.51   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Peter Khabarov  2002    242  42.60  1:31.68  2:23.10    3:13.60   
  Köpings Simsällskap                   
                     
Ludvig Mathisen  2003    222  45.49  1:37.14  2:29.38    3:19.13   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Emil Kristiansson  2003    210  47.67  1:38.37  2:31.95    3:22.76   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Alex Ly  2003    208  46.00  1:38.18  2:31.53    3:23.56   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Måns Rydergren  2003    180  49.98  1:44.11  2:40.44    3:33.51   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
Noel Hodberg  2002    180  48.64  1:44.20  2:39.97    3:33.57   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Axel Thorsén  2003    170  50.34  1:45.71  2:42.22    3:37.68   
  Köpings Simsällskap                   
                     
10  Edvin Heikinniemi  2003    160  48.78  1:45.69  2:44.46    3:41.89   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
11  Henrik Nguyen  2002    143  54.40  1:55.22  2:54.38    3:50.73   
  Karlskoga Simförening                   
                     
12  Gabriel Hökemyr  2002    134  53.64  1:54.87  2:57.11    3:55.23   
  Karlskoga Simförening                   
                     
13  Henrik Tran  2004    130  53.65  1:54.85  2:58.84    3:57.74   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
14  Oskar Högqvist  2003    123  3:01.63  4:02.61      4:02.61   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Samuel Paulson  2004              DNS   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Adrijan Danqi  2002              DSQ   
  Örebro Simallians                   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: ICA Maxi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Petra Johansson  1997    520  1:12.20  2:38.13  4:12.60    5:24.31   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Sofia Bjälevik  1999    488  1:15.85  2:39.08  4:14.55    5:31.13   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Linnea Fundberg  1999    411  1:22.88  2:52.03  4:36.04    5:50.75   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: ICA Maxi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecka Loikala  2000    470  1:16.66  2:42.59  4:21.31    5:35.48   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Michaela Thyberg  2000    424  1:24.50  2:52.52  4:26.70    5:47.13   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Katarina Lindoff  2000    418  1:28.45  2:54.89  4:31.79    5:48.64   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Alexandra Kinell  2000    392  1:18.33  2:49.23  4:32.22    5:56.19   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Amanda Kullman  2000    386  1:20.37  2:50.43  4:40.31    5:58.06   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Nora Laine  2000    376  1:25.57  2:59.89  4:40.81    6:01.33   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: ICA Maxi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jennie Lundgren  2001    364  1:28.66  3:50.32  5:26.60    6:05.24   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Tilda Wik  2001    333  1:34.46  3:06.82  4:52.73    6:15.97   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Maja Gustafsson  2001    306  1:32.36  3:13.15  5:02.43    6:26.97   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Cecilia Rudqvist  2001    305  1:33.16  3:11.41  5:00.52    6:27.50   
  Deje Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: ICA Maxi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Cornelia Johansson  2003    440  1:16.73  2:42.17  4:24.77    5:42.88   
  Örebro Simallians                   
                     
Emma Cullberg  2002    433  1:17.39  2:42.24  4:26.97    5:44.73   
  Örebro Simallians                   
                     
Magdalena Hagsten Skarda  2003    402  1:21.33  2:50.90  4:34.49    5:53.21   
  Örebro Simallians                   
                     
Stina Andersson  2002    335  1:30.47  3:04.04  4:52.32    6:15.22   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Emma Sebelius  2002    312  1:35.66  3:11.44  4:56.92    6:24.41   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Joline Bakken  2005    230  1:40.20  3:22.57  5:32.07    7:05.13   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Josefine Stenman  2002              DSQ   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: PLs Hjälpmedelsbutik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Eldin Kadic  1999    492  1:05.89  2:17.51  3:28.97  4:42.01  17:56.79   
  Eskilstuna Simklubb        5:55.55  7:08.64  8:22.28  9:33.48     
          10:44.66  11:57.11  13:07.69  14:20.13     
          15:32.61  16:45.28         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: PLs Hjälpmedelsbutik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Viktor Syrén  2000    468  1:08.56  2:21.94  3:35.57  4:49.56  18:14.18   
  Eskilstuna Simklubb        6:03.32  7:17.00  8:30.18  9:43.15     
          10:56.58  12:09.60  13:22.95  14:36.12     
          15:49.39  17:02.24         
                     
Tim Baastad  2000    428  1:11.30  2:23.97  3:37.54  4:50.76  18:47.99   
  Örebro Simallians        6:06.05  7:22.15  8:38.91  9:55.81     
          11:13.23  12:30.43  13:45.59  15:01.00     
          16:17.78  17:34.58         
                     
Axel Witt  2000    366  1:13.36  2:32.18  3:50.93  5:09.87  19:47.45   
  Eskilstuna Simklubb        6:29.52  7:48.90  9:07.49  10:27.59     
          11:47.71  13:07.59  14:28.42  15:48.65     
          17:09.98  18:30.03         
                     
Anton Wallin  2000    331  1:14.57  2:33.89  3:53.59  5:14.95  20:28.34   
  Örebro Simallians        6:37.68  8:00.17  9:24.19  10:47.42     
          12:10.32  13:33.45  14:56.57  16:19.98     
          17:43.77  19:07.89         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: PLs Hjälpmedelsbutik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Carl Roos  2004    223  1:28.03  3:01.32  4:36.28  6:12.56  23:21.05   
  Eskilstuna Simklubb        7:49.08  9:25.26  11:00.43  12:34.64     
          14:07.68  15:42.87  17:16.33  18:49.45     
          20:22.11  21:54.09         
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: ETAB Data 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Stefan Biscevic  1998    335  1:09.02  2:26.27  3:46.78  5:09.52  10:38.44   
  Eskilstuna Simklubb        6:33.63  7:56.62  9:19.03       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: ETAB Data 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Alexander Nylén  2000    464  1:03.72  2:13.60  3:25.78  4:39.04  9:32.42   
  Karlskoga Simförening        5:52.54  7:05.49  8:19.77       
                     
Vilmer Jansson  2000    412  1:07.55  2:23.22  3:39.80  4:55.75  9:55.53   
  Hallsberg Kumla Simklubb        6:12.72  7:28.93  8:44.18       
                     
Igor Blagojevic  2000    412  1:07.77  2:22.43  3:38.31  4:53.73  9:55.90   
  Karlskoga Simförening        6:09.58  7:25.78  8:41.85       
                     
Artush Shahverdyan  2000    332  1:10.47  2:29.16  3:51.67  5:13.01  10:39.83   
  Eskilstuna Simklubb        6:34.95  7:57.63  9:20.58       
                     
Carl Bidebo  2000    315  1:13.37  2:33.48  3:53.79  5:17.58  10:51.41   
  Eskilstuna Simklubb        6:41.50  8:05.25  9:29.35       
                     
Elias Paulson  2000    231  1:25.87  2:57.90  4:28.66  6:00.73  12:01.93   
  Eskilstuna Simklubb        7:30.78  9:02.09  10:32.31       
                     
Gustaf Hellmark  2000    200  1:20.86  2:53.09  4:27.83  6:05.24  12:37.61   
  Eskilstuna Simklubb        7:43.02  9:22.21  11:02.07       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: ETAB Data 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
David Albringer  2001    434  1:05.25  2:17.79  3:31.46  5:24.29  9:45.23   
  Karlstads Simsällskap        6:40.40  7:56.22  9:09.49       
                     
Linus Andersson  2001    429  1:06.47  2:20.53  3:34.80  4:50.11  9:47.72   
  Karlstads Simsällskap        6:05.94  7:21.42  9:47.72       
                     
Axel Rönnquist  2001    256  1:20.66  2:48.93  4:17.27  5:47.79  11:37.85   
  Karlstads Simsällskap        7:16.57  8:45.34  10:12.76       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: ETAB Data 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Michal Laszewski  2002    388  1:11.32  3:05.04  5:00.89  6:18.25  10:07.69   
  Örebro Simallians        7:36.19  8:53.90  10:07.69       
                     
Philip Löfbom  2003    276  1:17.42  4:10.99  5:38.13  7:05.54  11:21.02   
  Karlskoga Simförening        8:32.23  9:58.75  11:21.02       
                     
Peter Khabarov  2002    272  1:16.41  2:42.48  4:10.11  5:37.82  11:23.59   
  Köpings Simsällskap        7:04.85  8:32.61  9:59.34       
                     
Oscar Wilhelmsson  2002    251  1:25.44  2:53.86  4:23.05  5:53.19  11:42.94   
  Örebro Simallians        7:23.81  8:52.79  10:21.19       
                     
Josef Faraj  2002    177  1:29.10  3:08.65  4:50.23  7:22.22  13:08.54   
  Eskilstuna Simklubb        9:03.98  10:46.02  13:08.54       
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: AD Bildelar 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Petra Johansson  1997    529  34.05  1:12.05  1:50.54    2:29.30   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Sofia Bjälevik  1999    400  36.31  1:18.05  2:01.08    2:43.87   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Emilia Eerola  1999    359  37.84  1:20.86  2:04.95    2:49.83   
  Karlskoga Simförening                   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: AD Bildelar 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecka Loikala  2000    429  35.02  1:15.58  1:57.15    2:40.03   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Nora Laine  2000    337  37.73  1:22.32  2:08.53    2:53.56   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Amanda Kullman  2000    296  38.29  1:23.56  2:13.91    3:01.08   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: AD Bildelar 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jennie Lundgren  2001    262  39.94  1:29.03  2:20.08    3:08.68   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Maja Gustafsson  2001    233  41.85  1:31.38  2:24.95    3:16.01   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: AD Bildelar 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Cornelia Johansson  2003    425  35.53  1:16.14  1:58.30    2:40.52   
  Örebro Simallians                   
                     
Emma Cullberg  2002    405  35.08  1:17.19  1:59.93    2:43.15   
  Örebro Simallians                   
                     
Miriam Langarap  2002    334  38.49  1:22.44  2:08.97    2:53.92   
  Örebro Simallians                   
                     
Matilda Ek  2002    237  41.52  1:31.67  2:24.64    3:15.04   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Emma Sebelius  2002              DSQ   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Josefine Åhlund  2002              DSQ   
  Örebro Simallians                   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Sportringen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Karl Lindoff  1998    509  28.24  1:04.14  1:45.08    2:17.24   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Eldin Kadic  1999    455  31.04  1:09.10  1:48.01    2:22.49   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Niclas Lindow  1999    404  30.53  1:09.17  1:55.41    2:28.24   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Jesper Lindberg  1999    278  35.33  1:20.76  2:11.05    2:47.81   
  Örebro Simallians                   
                     
Tobias Schörling  1999    216  40.04  1:27.64  2:21.44    3:02.52   
  Örebro Simallians                   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Sportringen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexander Nylén  2000    399  31.70  1:11.64  1:54.82    2:28.81   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Artush Shahverdyan  2000    346  32.16  1:14.15  1:59.27    2:36.16   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Axel Witt  2000    343  36.74  1:17.71  2:01.22    2:36.55   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Vilmer Jansson  2000    314  34.10  1:19.48  2:06.58    2:41.18   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Elias Landström  2000    304  32.40  1:17.88  2:06.77    2:42.97   
  Örebro Simallians                   
                     
Uros Jovancic  2000    293  36.48  1:17.14  2:08.02    2:44.99   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Elias Paulson  2000    274  35.59  1:22.80  2:06.89    2:48.78   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Tobias Klasson  2000    212  41.90  1:27.11  2:22.46    3:03.80   
  Säffle Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Sportringen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
John Aldrin  2001    405  31.51  1:10.70  1:56.85    2:28.17   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
David Albringer  2001    403  32.34  1:10.90  1:55.18    2:28.38   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Linus Andersson  2001    401  32.88  1:12.15  1:55.63    2:28.61   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
August Mathisen  2001    308  36.08  1:21.49  2:05.35    2:42.20   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Arvid Heikinniemi  2001    307  36.09  1:19.13  2:05.68    2:42.36   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Filip Myringby  2001    277  38.00  1:20.14  2:10.17    2:47.99   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Axel Rönnquist  2001              DSQ   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Sportringen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Adrijan Danqi  2002    256  38.06  1:23.51  2:13.51    2:52.56   
  Örebro Simallians                   
                     
Anders Malmberg  2002    241  38.36  1:25.53  2:16.64    2:56.13   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
Peter Khabarov  2002    233  40.40  1:27.12  2:18.01    2:58.09   
  Köpings Simsällskap                   
                     
Oscar Wilhelmsson  2002    229  39.56  1:26.58  2:18.90    2:59.15   
  Örebro Simallians                   
                     
Alex Ly  2003    222  41.87  1:28.41  2:20.50    3:00.91   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Philip Löfbom  2003    216  41.30  1:24.59  2:21.61    3:02.56   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Axel Thorsén  2003    197  41.21  1:32.51  2:27.91    3:08.30   
  Köpings Simsällskap                   
                     
William Forsström  2002    177  44.84  1:37.30  2:33.71    3:15.03   
  Örebro Simallians                   
                     
Noel Hodberg  2002    176  45.92  1:38.68  2:33.51    3:15.58   
  Karlskoga Simförening                   
                     
10  Måns Rydergren  2003    175  45.72  1:38.15  2:34.80    3:15.66   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
11  Daniel Thörner  2004    170  46.61  1:36.66  2:34.82    3:17.68   
  Säffle Simsällskap                   
                     
12  Jesper Andersson  2004    140  49.16  1:43.39  2:44.72    3:30.91   
  Säffle Simsällskap                   
                     
13  Tim Weghammar  2005    115  52.19  1:50.77  2:55.08    3:45.39   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Samuel Vestin  2002              DSQ   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: HG Scootershop 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Håkansson  1997    511  1:08.94  2:23.60  3:39.86    4:53.32   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Linnea Fundberg  1999    489  1:09.99  2:24.69  3:41.47    4:57.65   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Therese Johansson  1999    455  1:12.73  2:30.42  3:48.19    5:04.91   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Tilde Eklind  1999    393  1:14.86  2:35.51  3:58.17    5:20.05   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Julia Budde  1999    388  1:14.85  2:37.93  4:01.70    5:21.39   
  Köpings Simsällskap                   
                     
Ebba Gustafsson  1999    328  1:18.80  2:45.05  4:12.08    5:39.73   
  Örebro Simallians                   
                     
Donya Dam  1999    290  1:22.41  2:53.11  4:24.81    5:53.96   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: HG Scootershop 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Klara Eriksson  2000    547  1:07.63  2:20.72  3:33.96    4:46.74   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Katarina Lindoff  2000    487  1:09.24  2:25.33  3:42.66    4:58.00   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Rebecka Loikala  2000    472  1:10.83  2:27.38  3:44.52    5:01.13   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Alexandra Kinell  2000    438  1:11.29  2:30.39  3:50.34    5:08.75   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Emilia Loikala  2000    417  1:15.05  2:36.44  3:57.08    5:13.78   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Michaela Thyberg  2000    404  1:12.45  2:34.79  3:56.99    5:17.10   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Ylva Rehnholm  2000    364  1:18.76  2:42.45  4:06.62    5:28.27   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Evelina Rydén  2000    361  1:17.85  2:43.27  4:07.54    5:29.23   
  Örebro Simallians                   
                     
Nora Laine  2000    358  1:18.83  2:44.22  4:09.59    5:30.11   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: HG Scootershop 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Sanna Lekberg  2001    451  1:12.39  2:29.90  3:48.42    5:05.70   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Saga Grandelius  2001    409  1:11.56  2:30.19  3:51.93    5:15.71   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Matilda Thorsén  2001    372  1:16.59  2:39.52  4:04.81    5:25.83   
  Köpings Simsällskap                   
                     
Ellen Eriksson  2001    368  1:17.11  2:41.29  4:06.95    5:26.99   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Cecilia Rudqvist  2001    366  1:17.62  2:41.75  4:06.25    5:27.66   
  Deje Simsällskap                   
                     
Emmy Hedin  2001    360  1:16.14  2:40.85  4:07.16    5:29.37   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Tilda Wik  2001    350  1:17.05  2:41.18  4:06.42    5:32.57   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Matilda Jungstedt  2001    345  1:18.03  2:43.29  4:10.45    5:34.19   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Maja Gustafsson  2001    330  1:21.24  2:48.53  4:15.57    5:39.23   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
10  Filippa Thyrman  2001    313  1:18.77  2:46.32  4:16.38    5:45.26   
  Karlskoga Simförening                   
                     
11  Elin Nilsson  2001    290  1:22.33  2:52.91  4:25.47    5:54.18   
  Karlskoga Simförening                   
                     
12  Victoria Lundqvist  2001    284  1:20.44  2:52.87  4:26.27    5:56.65   
  Filipstads Simklubb                   
                     
13  Nellie Höök  2001    283  1:22.83  3:40.42  5:13.06    5:57.14   
  Filipstads Simklubb                   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: HG Scootershop 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Cullberg  2002    471  1:11.71  2:29.60  3:46.76    5:01.31   
  Örebro Simallians                   
                     
Michelle Träff  2002    427  1:15.73  2:36.03  3:57.08    5:11.33   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Magdalena Hagsten Skarda  2003    426  1:16.31  2:36.64  3:56.12    5:11.59   
  Örebro Simallians                   
                     
Ellen Olsson  2002    386  1:16.67  2:39.17  4:02.58    5:21.95   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Agnes Rydh-Dufva  2002    385  1:14.20  2:35.31  3:59.16    5:22.26   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Miriam Langarap  2002    353  1:18.78  2:42.39  4:08.53    5:31.79   
  Örebro Simallians                   
                     
Julia Månsson  2002    349  1:21.33  2:47.56  4:13.17    5:33.03   
  Örebro Simallians                   
                     
Stina Andersson  2002    340  1:19.12  2:45.19  4:12.07    5:35.76   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Jennifer Titus  2002    319  1:20.75  2:48.96  4:17.74    5:43.06   
  Örebro Simallians                   
                     
10  Ingrid Hellgren  2003    316  1:21.21  2:51.57  4:18.80    5:44.30   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
11  Alva Abrahamsson  2004    285  1:23.53  2:57.22  4:28.63    5:56.02   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
12  Elsa Bergsten  2002    273  1:24.58  2:57.08  4:30.24    6:01.45   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
13  Emma Björk  2002    255  1:28.69  3:03.84  4:38.94    6:09.64   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
14  Runa Sivertsen  2002    255  1:27.50  3:01.53  4:37.05    6:09.68   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
15  Joline Bakken  2005    252  1:27.75  3:03.45  4:37.60    6:11.02   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
16  Rebecka Jungstedt  2003    250  1:29.55  3:05.57  4:41.48    6:12.19   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
17  Izabella Kullman  2002    247  1:27.50  3:52.35  5:28.52    6:13.73   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
18  Amanda Johansson  2005    239  1:30.57  3:08.50  4:45.54    6:17.53   
  Deje Simsällskap                   
                     
19  Emelie Höök  2003    230  1:31.61  3:09.56  4:48.75    6:22.49   
  Filipstads Simklubb                   
                     
20  Eva Shahverdyan  2004    216  1:32.96  3:13.42  4:56.16    6:30.82   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
21  Stella Verner  2003    208  1:34.01  3:12.95  4:55.91    6:35.73   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
22  Madeleine Bengtsson  2005    203  1:32.56  4:08.17  5:50.87    6:38.88   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
23  Johanna Pettersson  2003    131  3:43.82  5:47.89  7:41.63    7:41.63   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Isabelle Persson  2003              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Tyra König  2002              DSQ   
  Örebro Simallians                   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Ahås Vass 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Karl Lindoff  1998    442  30.85        1:04.24   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Stefan Biscevic  1998    381  32.70        1:07.48   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Eldin Kadic  1999    365  33.04        1:08.42   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Jesper Lindberg  1999    249  37.99        1:17.73   
  Örebro Simallians                   
                     
Tobias Schörling  1999    179  41.99        1:26.69   
  Örebro Simallians                   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Ahås Vass 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Viktor Syrén  2000    374  32.63        1:07.89   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Igor Blagojevic  2000    345  33.35        1:09.72   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Anton Wallin  2000    285  36.36        1:14.30   
  Örebro Simallians                   
                     
Uros Jovancic  2000    261  36.43        1:16.54   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Elias Landström  2000    254  38.32        1:17.25   
  Örebro Simallians                   
                     
Carl Bidebo  2000    248  37.78        1:17.87   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Tobias Klasson  2000    208  40.52        1:22.52   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Robert Kurt  2000    129  44.84        1:36.85   
  Örebro Simallians                   
                     
Gustaf Hellmark  2000              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Ahås Vass 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Linus Andersson  2001    339  33.65        1:10.12   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Markus Engström  2001    184  42.76        1:25.95   
  Örebro Simallians                   
                     
Axel Rönnquist  2001    129  47.42        1:36.83   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Filip Myringby  2001              DSQ   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Ahås Vass 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Michal Laszewski  2002    358  34.07        1:08.89   
  Örebro Simallians                   
                     
Emil Kernen  2002    357  33.88        1:08.95   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
Kevin Grahn  2003    297  35.85        1:13.33   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
Philip Löfbom  2003    239  38.61        1:18.81   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Melvin Larsson  2002    219  39.17        1:21.19   
  Örebro Simallians                   
                     
Milos Jovancic  2002    209  39.81        1:22.45   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Anton Rautiainen  2003    204  41.72        1:23.06   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
Samuel Vestin  2002    195  40.95        1:24.34   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Alex Ly  2003    194  41.29        1:24.45   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
10  Oscar Björstam  2003    156  44.77        1:30.73   
  Karlskoga Simförening                   
                     
11  Daniel Thörner  2004    152  44.82        1:31.58   
  Säffle Simsällskap                   
                     
12  Josef Faraj  2002    143  45.44        1:33.54   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
13  Jesper Andersson  2004    128  48.17        1:36.87   
  Säffle Simsällskap                   
                     
14  Noel Hodberg  2002    122  49.02        1:38.41   
  Karlskoga Simförening                   
                     
15  Filip Hedin  2003    118  48.81        1:39.63   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
16  Gabriel Hökemyr  2002    110  50.29        1:42.09   
  Karlskoga Simförening                   
                     
17  Henrik Tran  2004    108  47.43        1:42.50   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
18  Henrik Nguyen  2002    104  50.99        1:43.81   
  Karlskoga Simförening                   
                     
19  Tim Weghammar  2005    100  52.92        1:45.36   
  Säffle Simsällskap                   
                     
20  Oskar Högqvist  2003    92  52.27        1:48.39   
  Karlskoga Simförening                   
                     
21  Linus Åkesson  2005    74  56.15        1:56.44   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Edvin Heikinniemi  2003              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Mohamed Osman  2003              DSQ   
  Karlskoga Simförening                   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Petra Johansson  1997    389  38.78  1:19.99  2:02.55    2:44.33   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Linnea Fundberg  1999    376  38.45  1:20.08  2:03.95    2:46.20   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Therese Johansson  1999    351  40.70  1:23.98  2:07.64    2:50.01   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Tilde Eklind  1999    346  40.07  1:24.09  2:08.55    2:50.86   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Terese Engström  1999    328  41.32  1:25.51  2:09.86    2:53.91   
  Örebro Simallians                   
                     
Donya Dam  1999    315  41.85  1:26.31  2:11.63    2:56.39   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Sofia Bjälevik  1999              DNS   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Ebba Gustafsson  1999              DSQ   
  Örebro Simallians                   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Klara Eriksson  2000    499  34.95  1:14.13  1:53.53    2:31.28   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Michaela Thyberg  2000    416  36.91  1:18.31  2:00.32    2:40.75   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Katarina Lindoff  2000    391  38.76  1:20.54  2:02.71    2:44.11   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Amanda Kullman  2000    374  38.33  1:20.14  2:03.68    2:46.53   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Evelina Rydén  2000    346  40.53  1:24.68  2:09.92    2:50.85   
  Örebro Simallians                   
                     
Emilia Loikala  2000    343  40.20  1:24.04  2:08.10    2:51.31   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Ylva Rehnholm  2000    319  41.44  1:26.39  2:11.54    2:55.59   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Caroline Andersson  2001    403  37.25  1:17.62  2:00.18    2:42.41   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Cecilia Rudqvist  2001    385  39.25  1:21.81  2:04.15    2:44.98   
  Deje Simsällskap                   
                     
Jennie Lundgren  2001    354  39.99  1:23.01  2:07.03    2:49.66   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Ellen Eriksson  2001    345  40.05  1:23.11  2:07.69    2:51.09   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Elin Nilsson  2001    327  40.46  1:23.66  2:54.08    2:54.08   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Tilda Wik  2001    320  42.23  1:27.16  2:11.77    2:55.35   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Matilda Thorsén  2001    311  38.94  1:25.45  2:13.52    2:57.16   
  Köpings Simsällskap                   
                     
Miranda Kristiansson  2001    285  43.29  1:29.87  2:17.81    3:02.30   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Matilda Jungstedt  2001    276  44.27  1:30.63  2:18.31    3:04.28   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
10  Nellie Höök  2001    264  43.20  1:31.21  2:20.07    3:06.95   
  Filipstads Simklubb                   
                     
11  Victoria Lundqvist  2001    232  43.58  2:25.51  3:15.11    3:15.11   
  Filipstads Simklubb                   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Happy Homes 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Cullberg  2002    482  35.62  1:14.59  1:54.03    2:33.00   
  Örebro Simallians                   
                     
Michelle Träff  2002    407  38.63  1:20.28  2:01.85    2:41.92   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Cornelia Johansson  2003    385  38.04  1:19.29  2:02.47    2:44.99   
  Örebro Simallians                   
                     
Josefine Åhlund  2002    372  38.30  1:20.20  2:03.03    2:46.87   
  Örebro Simallians                   
                     
Julia Månsson  2002    340  42.38  1:26.78  2:11.04    2:51.93   
  Örebro Simallians                   
                     
Alva Abrahamsson  2004    323  41.30  1:25.93  2:10.89    2:54.89   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Jennifer Titus  2002    316  41.55  1:27.13  2:12.67    2:56.09   
  Örebro Simallians                   
                     
Stina Andersson  2002    308  41.74  1:26.86  2:13.11    2:57.58   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Emma Sebelius  2002    287  42.90  1:30.27  2:16.20    3:01.81   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
10  Izabella Kullman  2002    274  43.37  1:30.27  2:18.98    3:04.64   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
11  Runa Sivertsen  2002    264  2:18.94  3:07.05      3:07.05   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
12  Miranda Wahlstedt  2006    240  43.82  1:33.31  2:23.86    3:13.11   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
13  Stella Verner  2003    229  44.72  1:33.50  2:25.09    3:15.94   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
14  Amanda Johansson  2005    223  47.43  1:38.49  2:30.04    3:17.68   
  Deje Simsällskap                   
                     
15  Eva Shahverdyan  2004    223  47.31  1:37.32  2:29.14    3:17.89   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
16  Smilla Holgersson Eliasson  2003    199  47.29  1:40.28  2:34.09    3:25.58   
  Örebro Simallians                   
                     
17  Emelie Höök  2003    195  49.28  1:42.05  2:35.38    3:26.75   
  Filipstads Simklubb                   
                     
18  Tyra König  2002    193  46.48  1:40.37  2:34.32    3:27.68   
  Örebro Simallians                   
                     
19  Isabelle Persson  2003    192  48.07  1:41.79  2:36.06    3:27.89   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
20  Nova Johansson  2004    165  1:46.52  2:42.56  3:38.60    3:38.60   
  Filipstads Simklubb                   
                     
21  Johanna Pettersson  2003    151  50.30  1:47.55  2:47.40    3:45.27   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Emma Björk  2002              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Wilma Åhling  2002              DSQ   
  Karlskoga Simförening                   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: HSB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Karl Lindoff  1998    480  27.85        57.37   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Niclas Lindow  1999    454  28.17        58.46   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Jesper Lindberg  1999    394  29.35        1:01.30   
  Örebro Simallians                   
                     
Marcus Bergenstråhle  1997    284  32.14        1:08.34   
  Örebro Simallians                   
                     
Tobias Schörling  1999    246  34.62        1:11.71   
  Örebro Simallians                   
                     
Eldin Kadic  1999              DNS   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: HSB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Tim Baastad  2000    452  28.56        58.53   
  Örebro Simallians                   
                     
Alexander Nylén  2000    415  28.69        1:00.24   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Vilmer Jansson  2000    411  29.02        1:00.40   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Viktor Syrén  2000    402  29.15        1:00.87   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Carl Bidebo  2000    354  30.05        1:03.49   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Elias Landström  2000    349  30.35        1:03.77   
  Örebro Simallians                   
                     
Artush Shahverdyan  2000    348  30.64        1:03.86   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Emil Lundgren  2000    347  30.30        1:03.93   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Anton Wallin  2000    341  31.57        1:04.30   
  Örebro Simallians                   
                     
10  Uros Jovancic  2000    331  30.47        1:04.96   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
11  Axel Witt  2000    298  31.51        1:07.25   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
12  Robert Kurt  2000    221  1:14.24        1:14.24   
  Örebro Simallians                   
                     
13  Tobias Klasson  2000    220  35.33        1:14.35   
  Säffle Simsällskap                   
                     
14  Gustaf Hellmark  2000    214  35.23        1:15.10   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
15  Elias Paulson  2000    212  35.58        1:15.35   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
16  Ajdin Buljubasic  2000    121  42.15        1:30.73   
  Karlskoga Simförening                   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: HSB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
John Aldrin  2001    485  27.48        57.18   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
David Albringer  2001    371  30.10        1:02.54   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Arvid Heikinniemi  2001    364  30.02        1:02.91   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
August Mathisen  2001    340  30.76        1:04.35   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Axel Rönnquist  2001    197  36.96        1:17.21   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Markus Engström  2001    189  37.17        1:18.23   
  Örebro Simallians                   
                     
Filip Myringby  2001              DNS   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: HSB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Emil Kernen  2002    374  30.31        1:02.34   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
Michal Laszewski  2002    353  30.83        1:03.56   
  Örebro Simallians                   
                     
Milos Jovancic  2002    335  30.96        1:04.70   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Kevin Grahn  2003    329  31.55        1:05.09   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
Oscar Wilhelmsson  2002    315  31.66        1:06.01   
  Örebro Simallians                   
                     
Samuel Vestin  2002    259  33.61        1:10.45   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Philip Löfbom  2003    258  33.54        1:10.54   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Adrijan Danqi  2002    254  33.07        1:10.93   
  Örebro Simallians                   
                     
Anton Rautiainen  2003    250  34.42        1:11.30   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
10  Peter Khabarov  2002    247  34.30        1:11.62   
  Köpings Simsällskap                   
                     
11  Anders Malmberg  2002    234  34.81        1:12.92   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
12  Alex Ly  2003    219  35.39        1:14.50   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
13  William Forsström  2002    200  36.84        1:16.75   
  Örebro Simallians                   
                     
14  Emil Kristiansson  2003    200  37.89        1:16.79   
  Arvika Simsällskap                   
                     
15  Axel Thorsén  2003    199  36.47        1:16.85   
  Köpings Simsällskap                   
                     
16  Oscar Björstam  2003    199  36.08        1:16.87   
  Karlskoga Simförening                   
                     
17  Noel Hodberg  2002    182  37.99        1:19.17   
  Karlskoga Simförening                   
                     
18  Josef Faraj  2002    179  38.24        1:19.69   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
19  Henrik Tran  2004    162  38.26        1:22.34   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
20  Daniel Thörner  2004    145  40.60        1:25.50   
  Säffle Simsällskap                   
                     
21  Filip Hedin  2003    140  41.30        1:26.41   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
22  Jesper Andersson  2004    134  42.54        1:27.66   
  Säffle Simsällskap                   
                     
23  Tim Weghammar  2005    128  42.73        1:29.09   
  Säffle Simsällskap                   
                     
24  Edvin Heikinniemi  2003    126  40.56        1:29.58   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
25  Lazar Jovancic  2004    119  42.02        1:31.24   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
26  Henrik Nguyen  2002    105  44.57        1:35.04   
  Karlskoga Simförening                   
                     
27  Oskar Högqvist  2003    97  44.99        1:37.73   
  Karlskoga Simförening                   
                     
28  Liam Fahlin  2003    97  46.16        1:37.80   
  Karlskoga Simförening                   
                     
29  Lukas Franz  2005    83  45.98        1:42.65   
  Karlskoga Simförening                   
                     
30  Linus Åkesson  2005    83  49.59        1:42.88   
  Karlskoga Simförening                   
                     
31  Mohamed Osman  2003    25  1:08.62        2:32.16   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Melvin Larsson  2002              DSQ   
  Örebro Simallians                   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 19 år 
Sponsor: Jihå Plast 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Karl Lindoff  1998    517  28.83  1:00.58  1:32.25    2:03.77   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Niclas Lindow  1999    472  28.94  1:00.93  1:34.17    2:07.62   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Jesper Lindberg  1999    383  30.66  1:05.31  1:41.36    2:16.80   
  Örebro Simallians                   
                     
Stefan Biscevic  1998    335  31.19  1:07.43  1:45.36    2:23.02   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Jihå Plast 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Viktor Syrén  2000    413  30.19  1:04.47  1:39.36    2:13.42   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Tim Baastad  2000    408  28.78  1:01.64  1:37.92    2:13.93   
  Örebro Simallians                   
                     
Anton Wallin  2000    365  31.81  1:07.65  1:44.44    2:19.04   
  Örebro Simallians                   
                     
Carl Bidebo  2000    335  31.92  1:08.71  1:46.10    2:22.95   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Uros Jovancic  2000    323  31.20  1:07.29  1:45.49    2:24.82   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Gustaf Hellmark  2000    214  35.50  1:18.11  2:05.17    2:46.06   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Robert Kurt  2000    176  35.74  1:21.34  2:11.63    2:57.14   
  Örebro Simallians                   
                     
Ajdin Buljubasic  2000    123  1:35.14  2:28.87  3:19.52    3:19.52   
  Karlskoga Simförening                   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Jihå Plast 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
John Aldrin  2001    472  29.40  1:01.63  1:35.46    2:07.56   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
David Albringer  2001    415  29.50  1:02.40  1:37.40    2:13.19   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Linus Andersson  2001    404  30.33  1:05.03  1:40.43    2:14.34   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
August Mathisen  2001    313  32.30  1:09.62  1:48.52    2:26.34   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Axel Rönnquist  2001    245  36.35  1:16.35  1:58.26    2:38.68   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Markus Engström  2001    191  39.21  1:23.10  2:08.79    2:52.42   
  Örebro Simallians                   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Jihå Plast 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Michal Laszewski  2002    401  30.37  1:04.49  1:40.03    2:14.72   
  Örebro Simallians                   
                     
Emil Kernen  2002    363  31.27  1:06.20  1:43.32    2:19.19   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
Kevin Grahn  2003    339  31.70  1:07.69  1:45.16    2:22.40   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
Milos Jovancic  2002    325  32.19  1:08.42  1:46.50    2:24.49   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Oscar Wilhelmsson  2002    314  34.20  1:11.04  1:48.95    2:26.19   
  Örebro Simallians                   
                     
Philip Löfbom  2003    270  34.10  1:12.18  1:53.22    2:33.74   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Adrijan Danqi  2002    269  33.82  1:14.69  1:54.91    2:33.88   
  Örebro Simallians                   
                     
Melvin Larsson  2002    256  35.45  1:15.05  1:57.47    2:36.34   
  Örebro Simallians                   
                     
Ludvig Mathisen  2003    252  36.24  1:16.83  1:58.53    2:37.22   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
10  Anton Rautiainen  2003    248  35.76  1:16.08  1:58.17    2:38.09   
  Katrineholms Simsällskap                   
                     
11  William Forsström  2002    215  37.37  1:20.44  2:04.10    2:45.79   
  Örebro Simallians                   
                     
12  Axel Thorsén  2003    210  36.57  1:18.37  2:03.69    2:46.99   
  Köpings Simsällskap                   
                     
13  Noel Hodberg  2002    203  39.00  1:23.11  2:07.03    2:48.88   
  Karlskoga Simförening                   
                     
14  Josef Faraj  2002    172  39.68  1:26.34  2:14.65    2:58.61   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
15  Jesper Andersson  2004    157  41.38  1:29.25  2:17.26    3:03.89   
  Säffle Simsällskap                   
                     
16  Filip Hedin  2003    145  42.89  1:31.70  2:22.83    3:08.79   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
17  Henrik Tran  2004    141  40.89  1:29.15  2:19.91    3:10.59   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
18  Gabriel Hökemyr  2002    119  45.21  1:39.10  2:33.04    3:21.73   
  Karlskoga Simförening                   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: ICA Maxi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Linnea Fundberg  1999    379  1:16.01        1:16.01   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Emilia Eerola  1999    326  37.38        1:19.92   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Alva Nykvist  1999    300  37.91        1:22.19   
  Deje Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: ICA Maxi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecka Loikala  2000    507  1:09.00        1:09.00   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Alexandra Kinell  2000    397  1:14.85        1:14.85   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Amanda Kullman  2000    371  34.70        1:16.55   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Nora Laine  2000    332  36.60        1:19.50   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Katarina Lindoff  2000    271  37.78        1:25.00   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Mikaela Juhler  2000    265  37.56        1:25.68   
  Örebro Simallians                   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: ICA Maxi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Jennie Lundgren  2001    280  38.40        1:24.08   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Maja Gustafsson  2001    271  38.72        1:25.01   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Tilda Wik  2001    263  38.71        1:25.84   
  Eskilstuna Simklubb                   
                     
Ellen Eriksson  2001    258  39.58        1:26.37   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Nellie Höök  2001    193  41.72        1:35.25   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Filippa Thyrman  2001    188  44.03        1:35.95   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Caroline Andersson  2001              DSQ   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Cecilia Rudqvist  2001              DSQ   
  Deje Simsällskap                   
                     
Elin Nilsson  2001              DSQ   
  Karlskoga Simförening                   
                     
Victoria Lundqvist  2001              DSQ   
  Filipstads Simklubb                   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: ICA Maxi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Cullberg  2002    510  1:08.87        1:08.87   
  Örebro Simallians                   
                     
Cornelia Johansson  2003    456  1:11.48        1:11.48   
  Örebro Simallians                   
                     
Miriam Langarap  2002    390  34.87        1:15.34   
  Örebro Simallians                   
                     
Josefine Åhlund  2002    387  1:15.52        1:15.52   
  Örebro Simallians                   
                     
Magdalena Hagsten Skarda  2003    374  36.05        1:16.34   
  Örebro Simallians                   
                     
Josefine Stenman  2002    343  36.11        1:18.57   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Michelle Träff  2002    322  36.56        1:20.31   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Ellen Olsson  2002    291  37.45        1:23.01   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
                     
Matilda Ek  2002    253  39.80        1:26.95   
  Karlskoga Simförening                   
                     
10  Wilma Åhling  2002    247  39.51        1:27.73