Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  29 november 2010   
  Tävlingsort  Köping    Utskriftstid  21:54   
  Arrangör  Köpings SS         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    39.04  1:21.28  2:03.11    2:44.17   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    39.24  1:21.08  2:05.49    2:47.56   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap    39.10  1:23.81  2:09.29    2:55.15   
Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    41.55  1:26.29  2:13.29    2:59.00   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Gunnarsson  1999  Simklubben Nautilus            42.92   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap            45.29   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap            47.56   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            20.97   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            22.96   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            22.98   
Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            27.88   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            21.58   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap            21.64   
Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap            23.37   
Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap            25.32   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    1:09.90  2:27.37  3:44.75    5:01.18   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    1:13.48  2:35.55  3:59.01    5:20.94   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    1:17.25  2:43.48  4:08.72    5:35.39   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    1:26.87  2:59.14  4:31.89    5:59.36   
Jonas Deleryd  1998  Sala Simsällskap    1:23.06  2:57.70  4:38.98    6:17.56   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    37.12        1:18.20   
Rebecca Mörtstrand  1999  Västerås Simsällskap    39.02        1:22.74   
Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    42.17        1:27.31   
Fanny Niiranen  1999  Köpings Simsällskap    42.20        1:27.88   
Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus    43.67        1:32.65   
Julia Johansson  1999  Västerås Simsällskap    44.00        1:36.28   
Stella Bentrari  1999  Västerås Simsällskap    49.19        1:47.11   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    31.73        1:05.27   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    32.46        1:05.97   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    35.12        1:16.09   
Julia Larsson  1998  Simklubben Nautilus    35.89        1:16.92   
Amanda Göthlin  1998  Simklubben Nautilus    37.00        1:20.53   
Josefine Nilsson  1998  Simklubben Nautilus    37.45        1:21.20   
Emma Jansson  1998  Köpings Simsällskap    46.20        1:43.09   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Persson  2001  Västerås Simsällskap    49.46        1:48.22   
Emil Videhult  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    43.68        1:34.86   
Axel Hedblom  2000  Västerås Simsällskap    54.69        1:53.69   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    45.98        1:32.08   
Robin Gunnarsson  1999  Simklubben Nautilus    44.02        1:34.94   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    47.46        1:36.60   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            41.47   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            41.50   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            43.12   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            46.36   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            49.71   
Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            52.51   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap            59.52   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine Lannebris  2000  Västerås Simsällskap            40.59   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap            42.96   
Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap            43.82   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            44.49   
Kajsa Jansson  2000  Köpings Simsällskap            44.86   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap            45.02   
Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap            45.22   
Ida Vizia  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Gunnarsson  1999  Simklubben Nautilus            DSQ   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    35.59        1:13.27   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    42.80        1:29.09   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    43.53        1:29.47   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    43.85        1:31.87   
Fanny Niiranen  1999  Köpings Simsällskap    49.50        1:44.42   
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    50.85        1:44.49   
Rebecca Mörtstrand  1999  Västerås Simsällskap    49.60        1:45.24   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    50.70        1:46.33   
Julia Johansson  1999  Västerås Simsällskap    50.31        1:47.70   
Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    53.63        1:51.31   
Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus    55.38        1:54.53   
Stella Bentrari  1999  Västerås Simsällskap    55.62        1:57.23   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    40.13        1:24.62   
Julia Larsson  1998  Simklubben Nautilus    43.27        1:30.79   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    43.68        1:30.84   
Amanda Göthlin  1998  Simklubben Nautilus    44.35        1:33.20   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    44.88        1:34.60   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    47.67        1:38.23   
Emma Jansson  1998  Köpings Simsällskap    52.12        1:49.01   
Agnes Jansson  1998  Köpings Simsällskap    52.10        1:51.28   
Josefine Nilsson  1998  Simklubben Nautilus    52.42        1:56.26   
Ida Kvist  1998  Västerås Simsällskap            DSQ   
Lisa Karlsson  1998  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Persson  2001  Västerås Simsällskap            52.68   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            53.61   
Edvin Berggren  2002  Västerås Simsällskap            56.01   
Calle Wulff-Sahlén  2001  Västerås Simsällskap            58.66   
Martin Jakobsson  2001  Köpings Simsällskap            1:00.49   
Emil Videhult  2001  Västerås Simsällskap            1:06.50   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Hedblom  2000  Västerås Simsällskap            50.77   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            51.34   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            52.82   
Andreas Nestor  2000  Köpings Simsällskap            59.69   
Tobias Andersson  2000  Köpings Simsällskap            1:00.32   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap            1:09.94   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            46.60   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            48.13   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            52.17   
Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            53.01   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            57.42   
Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap            57.71   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            58.81   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap            1:03.79   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine Lannebris  2000  Västerås Simsällskap            45.58   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap            48.57   
Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap            51.73   
Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap            51.78   
Ida Vizia  2000  Västerås Simsällskap            1:03.83   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    35.23  1:16.52  2:02.93    2:40.76   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    38.23  1:24.93  2:13.30    2:52.53   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    50.89  1:39.96  2:38.59    3:23.64   
                     
 
Gren 14, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vss Po Lag1  2000  Västerås Simsällskap            3:09.71   
  Edvin Berggren  2002      49.06        49.06   
  Axel Hedblom  2000      45.71        1:34.77   
  Samuel Persson  2001      45.96        2:20.73   
  Emil Videhult  2001      48.98        3:09.71   
                     
Vss Po Lag2  2000  Västerås Simsällskap            3:22.89   
  Calle Wulff-Sahlén  2001      50.59        50.59   
  Gijs Dijkhuizen  2000      43.77        1:34.36   
  Linus Björk  2002      1:04.35        2:38.71   
  Oscar Eriksson  2000      44.18        3:22.89   
                     
                     
 
Gren 15, 4X50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vss Fl Lag 1  2000  Västerås Simsällskap            2:54.95   
  Karolin Holmberg  2001      42.79        42.79   
  Victoria Molin  2000      45.17        1:27.96   
  Ebba Bergqvist  2000      44.29        2:12.25   
  Elin Lindgren  2000      42.70        2:54.95   
                     
Kss  2000  Köpings Simsällskap            2:55.94   
  Nora Laine  2000      46.11        46.11   
  Tova Wauge  2000      43.79        1:29.90   
  Kajsa Jansson  2000      43.95        2:13.85   
  Malin Eklund  2001      42.09        2:55.94   
                     
Vss Fl Lag2  2000  Västerås Simsällskap            3:10.11   
  Sofia Båvenäs  2002      48.71        48.71   
  Edith Jernstedt  2002      49.73        1:38.44   
  Hannah Brunzell  2001      39.32        2:17.76   
  Ebba Rydberg  2001      52.35        3:10.11   
                     
Vss Fl Lag3  2000  Västerås Simsällskap            3:32.70   
  Nora Johansson  2001      55.17        55.17   
  Josefine Lannebris  2000      41.25        1:36.42   
  Ida Vizia  2000      1:00.58        2:37.00   
  Filippa Sterling  2002      55.70        3:32.70   
                     
                     
 
Gren 16, 4X50m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vss Po  1998  Västerås Simsällskap            2:46.13   
  Lukas Steiner  1998      34.83        34.83   
  Anton Johansson  1999      47.89        1:22.72   
  Filip Björkholm  1998      49.55        2:12.27   
  Gustav Ejdersund  1998      33.86        2:46.13   
                     
                     
 
Gren 17, 4X50m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vss Fl Lag1  1998  Västerås Simsällskap            2:31.12   
  Josefine Johannesson  1999      41.67        41.67   
  Lina Berggren  1998      38.49        1:20.16   
  Andréa Persson  1999      40.13        2:00.29   
  Frida Byström  1998      30.83        2:31.12   
                     
Vss Fl Lag2  1998  Västerås Simsällskap            3:07.90   
  Rebecca Båvenäs  1999      48.83        48.83   
  Julia Johansson  1999      48.17        1:37.00   
  Rebecca Mörtstrand  1999      47.23        2:24.23   
  Ida Kvist  1998      43.67        3:07.90   
                     
                     
 
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    39.03  1:22.76  2:08.01    2:50.97   
Robin Gunnarsson  1999  Simklubben Nautilus    43.27  1:30.99  2:19.76    3:07.52   
                     
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap            39.94   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap            43.26   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap            46.26   
Rebecca Mörtstrand  1999  Västerås Simsällskap            47.48   
Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus            54.23   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Persson  2001  Västerås Simsällskap            21.83   
Emil Videhult  2001  Västerås Simsällskap            35.97   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            18.07   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap            25.02   
Axel Hedblom  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    1:11.45  2:29.55  3:46.26    5:00.80   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    1:20.80  2:51.14  4:21.21    5:46.74   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    37.23        1:18.19   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    39.15        1:20.43   
Robin Gunnarsson  1999  Simklubben Nautilus    42.10        1:30.63   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    31.93        1:07.06   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    33.74        1:11.16   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    34.72        1:13.15   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    38.35        1:19.38   
Jonas Deleryd  1998  Sala Simsällskap    39.04        1:20.73   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    49.84        1:48.23   
Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap    1:01.85        2:07.08   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    52.67        1:47.11   
Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap    55.46        1:51.20   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    41.33        1:26.23   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap    44.42        1:31.15   
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    48.67        1:38.78   
Rebecca Mörtstrand  1999  Västerås Simsällskap    50.11        1:38.97   
Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    49.28        1:41.32   
Fanny Niiranen  1999  Köpings Simsällskap            DSQ   
Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus            DSQ   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Videhult  2001  Västerås Simsällskap            41.62   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            41.64   
Samuel Persson  2001  Västerås Simsällskap            44.02   
Martin Jakobsson  2001  Köpings Simsällskap            45.56   
Edvin Berggren  2002  Västerås Simsällskap            49.12   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            49.35   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap            DNS   
Calle Wulff-Sahlén  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            38.72   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            44.15   
Axel Hedblom  2000  Västerås Simsällskap            48.11   
Tobias Andersson  2000  Köpings Simsällskap            54.64   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    43.54        1:27.54   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap    43.99        1:29.89   
Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    52.01        1:41.88   
Stella Bentrari  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
Fanny Niiranen  1999  Köpings Simsällskap            DSQ   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    38.80        1:18.35   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    43.23        1:29.46   
Amanda Göthlin  1998  Simklubben Nautilus    46.42        1:36.74   
Josefine Nilsson  1998  Simklubben Nautilus            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    50.23        1:43.87   
Robin Gunnarsson  1999  Simklubben Nautilus    51.79        1:46.24   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    53.31        1:51.58   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    39.17        1:22.94   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    41.19        1:27.89   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    44.73        1:35.20   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    50.78        1:45.77   
                     
 
Gren 27, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            49.53   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            52.78   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            57.00   
Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            58.11   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            1:02.98   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            1:03.05   
Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap            1:10.72   
                     
 
Gren 27, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            49.27   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap            49.57   
Kajsa Jansson  2000  Köpings Simsällskap            49.60   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap            54.85   
Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap            56.91   
Ida Vizia  2000  Västerås Simsällskap            57.18   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Videhult  2001  Västerås Simsällskap            48.07   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            48.24   
Samuel Persson  2001  Västerås Simsällskap            50.24   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            51.03   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap            DNS   
Calle Wulff-Sahlén  2001  Västerås Simsällskap            DNS   
Edvin Berggren  2002  Västerås Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            43.22   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            50.88   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap            50.99   
Axel Hedblom  2000  Västerås Simsällskap            52.13   
Tobias Andersson  2000  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 200m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Larsson  1998  Simklubben Nautilus    44.33  1:34.56  2:27.78    3:14.13   
Amanda Göthlin  1998  Simklubben Nautilus    49.61  1:39.63  2:31.36    3:15.17   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    37.67        1:20.14   
                     
 
Gren 31, 4X50m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vss Fl Lag 1  2000  Västerås Simsällskap            3:33.48   
  Ebba Bergqvist  2000      48.35        48.35   
  Elin Lindgren  2000      52.01        1:40.36   
  Nora Johansson  2001      1:08.74        2:49.10   
  Hannah Brunzell  2001      44.38        3:33.48   
                     
                     
 
Gren 32, 4X50m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vss Po Lag1  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
  Johan Brewitz  2001      51.91        51.91   
                     
                     
 
Gren 33, 4X50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vss Fl Lag1  1998  Västerås Simsällskap            2:18.48   
  Frida Byström  1998      31.15        31.15   
  Andréa Persson  1999      35.19        1:06.34   
  Josefine Johannesson  1999      35.82        1:42.16   
  Rebecca Mörtstrand  1999      36.32        2:18.48   
                     
Kss  1998  Köpings Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 34, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vss Po  1998  Västerås Simsällskap            2:18.41   
  Anton Johansson  1999      37.02        37.02   
  Filip Björkholm  1998      37.23        1:14.25   
  Lukas Steiner  1998      30.92        1:45.17   
  Gustav Ejdersund  1998      33.24        2:18.41   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Köpings Simsällskap