Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Distriktsmästerskapen i MSSF    Utskriftsdatum  22 september 2011   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  10:43   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 oktober 2010         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås SS Damer Lag 1  1980  Västerås Simsällskap            2:04.80   
  Frida Berggren  1994      31.22        31.22   
  Elin Andersson  1988                 
  Rebecca Florinus  1994                 
  Malin Hedberg  1991      2:04.80        2:04.80   
                     
SK Nautilus Damer  Simklubben Nautilus            2:05.61   
  Anna Johansson  1992      1:09.38        1:09.38   
  Linnea Kling  1993                 
  Vera Johansson  1995                 
  Marika Johansson  1966      2:05.61        2:05.61   
                     
Upsala S Damer  Upsala Simsällskap            2:11.95   
  Julia Kindlund  1994      33.59        33.59   
  Elisabeth Ödman  1995                 
  Katarina Burman  1993                 
  Ylva Henriksson  1994      2:11.95        2:11.95   
                     
Västerås SS Damer Lag 2  1980  Västerås Simsällskap            2:15.25   
  Elin Berggren  1996      34.62        34.62   
  Lina Berggren  1998                 
  Maria Lövgren  1997                 
  Elin Ottosson-Bixo  1995      2:15.25        2:15.25   
                     
Gävle SS Damer  Gävle Simsällskap            2:15.40   
  Ida Källqvist  1992      35.26        35.26   
  Kerstin Nyberg  1991                 
  Elin Källqvist  1990                 
  Malin Åhrlin  1990      2:15.40        2:15.40   
                     
Harnäs Sku Damer  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:16.87   
  Melinda Maxe  1992      37.29        37.29   
  Louise Zettergren  1997                 
  Mikaela Eriksson  1994                 
  Sigrid Tröjbom  1991      2:16.87        2:16.87   
                     
Strängnäs SS Damer  Strängnäs Simsällskap            2:17.23   
  Jennifer Schwartz  1994      34.07        34.07   
  Anna Gustavsson  1997                 
  Frida Idesten  1995                 
  Hanna Karlsson  1995      2:17.23        2:17.23   
                     
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap    26.02        55.17   
Björn Wallberg  1991  Upsala Simsällskap    26.88        57.11   
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap    28.34        59.07   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    28.70        59.22   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    28.39        59.89   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    29.25        1:00.94   
Niclas Just  1994  Tunafors Sportklubb    31.52        1:05.06   
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    30.02  1:02.52  1:35.32    2:07.75   
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena    30.29  1:02.98  1:36.14    2:09.56   
Anna Jonsson  1994  Nyköpings Simsällskap    30.80  1:04.01  1:37.27    2:10.77   
Malin Hedberg  1991  Västerås Simsällskap    31.57  1:05.67  1:39.77    2:13.46   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    31.67  1:05.74  1:40.12    2:14.40   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    31.74  1:06.36  1:41.92    2:18.25   
Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus    32.68  1:08.12  1:44.74    2:21.92   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap            30.08   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            30.60   
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap            30.63   
Christoffer Andersson  1980  Tunafors Sportklubb            31.77   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.10   
Hampus Ny  1990  Strängnäs Simsällskap            33.18   
Niclas Just  1994  Tunafors Sportklubb            34.04   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Andersson  1988  Västerås Simsällskap    35.45        1:15.60   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap    36.60        1:19.25   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    36.99        1:19.45   
Linnea Kling  1993  Simklubben Nautilus    37.15        1:19.97   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    38.27        1:20.87   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    39.40        1:22.30   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    1:01.94  2:10.01  3:26.89    4:32.98   
Måns Stomvall  1990  Tunafors Sportklubb    1:02.69  2:18.33  3:42.99    4:50.24   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    1:07.49  2:24.72  3:52.12    5:01.29   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    1:12.27  2:31.57  3:58.63    5:03.39   
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    1:11.41  2:30.00  3:55.93    5:05.25   
Martin Lundberg  1995  Tunafors Sportklubb    1:12.78  2:44.16  4:17.21    5:29.45   
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap    1:19.72  2:50.36  4:26.44    5:41.13   
Joacim Westin  1994  Upsala Simsällskap    1:13.84  2:38.92  4:19.50    5:45.51   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Nilsson  1992  Nyköpings Simsällskap    30.84        1:04.90   
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus    30.81        1:05.74   
Sofia Nordin  1990  Nyköpings Simsällskap    32.05        1:08.56   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    32.22        1:10.23   
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap    32.19        1:11.59   
Matea Bradaric  1993  Eskilstuna Simsällskap    33.85        1:13.40   
Ylva Henriksson  1994  Upsala Simsällskap    33.85        1:14.01   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    29.88        1:00.36   
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap    30.35        1:01.91   
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap    31.14        1:04.31   
David Westin  1995  Sala Simsällskap    32.16        1:07.54   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    32.77        1:07.71   
Alexander Kotevski  1994  Tunafors Sportklubb    33.18        1:08.49   
Björn Wallberg  1991  Upsala Simsällskap    33.00        1:08.67   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap            31.07   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap            31.93   
Julia Kindlund  1994  Upsala Simsällskap            32.46   
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena            32.57   
Katarina Burman  1993  Upsala Simsällskap            33.89   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb            34.05   
Anna Johansson  1992  Simklubben Nautilus            34.15   
                     
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanch Rezaghi  1991  Västerås Simsällskap    28.29  1:01.99  1:38.05    2:14.63   
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    30.55  1:06.82  1:44.69    2:22.60   
Martin Lundberg  1995  Tunafors Sportklubb    33.82  1:15.16  1:59.60    2:40.59   
Erik Skogfors  1996  Tunafors Sportklubb    33.90  1:15.08  1:57.78    2:41.81   
Niklas Andersson  1992  Tunafors Sportklubb    35.49  1:18.74  2:04.78    2:50.46   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    36.90  1:21.98  2:10.99    3:00.78   
Robert Dagvall  1992  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    31.84  1:08.99  1:51.62    2:24.35   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap    35.50  1:14.49  1:59.10    2:33.13   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    34.13  1:15.10  1:58.98    2:34.51   
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    36.75  1:16.27  2:00.86    2:37.65   
Alice Ståhle  1997  Västerås Simsällskap    36.02  1:16.38  2:03.48    2:40.60   
Ebba Engström  1995  Tunafors Sportklubb    35.28  1:15.27  2:05.15    2:41.56   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    36.40  1:19.27  2:04.55    2:42.49   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    1:03.07  2:06.04  3:09.56    4:11.11   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    1:03.11  2:09.31  3:17.57    4:26.03   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    1:04.04  2:12.13  3:20.59    4:28.16   
Daniel Curacica  1995  Tunafors Sportklubb    1:06.56  2:18.45  3:31.30    4:41.99   
Omid Janani  1994  Västerås Simsällskap    1:06.25  2:18.92  3:31.68    4:42.43   
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap    1:06.62  2:20.95  3:34.88    4:48.21   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    1:06.94  2:22.35  3:38.70    4:54.02   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap            27.34   
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus            27.39   
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena            27.50   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap            27.56   
Frida Nilsson  1992  Nyköpings Simsällskap            27.59   
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap            28.90   
Marika Johansson  1966  Simklubben Nautilus            28.97   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap    32.48  1:09.44  1:48.42    2:28.56   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    32.90  1:11.11  1:50.81    2:32.99   
Niclas Just  1994  Tunafors Sportklubb    36.37  1:17.47  2:00.48    2:43.35   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians    37.38  1:19.66  2:03.46    2:47.42   
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    39.13  1:21.98  2:05.79    2:49.25   
Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap    37.46  1:21.17  2:06.48    2:51.96   
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap    37.79  1:23.48  2:11.17    2:59.02   
                     
 
Gren 15, 800m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Malin Hedberg  1991  Västerås Simsällskap    1:07.58  2:18.42  3:29.31  4:40.02  9:24.77   
          5:50.87  7:02.58  8:14.76       
Anna Jonsson  1994  Nyköpings Simsällskap    1:10.26  2:24.61  3:38.80  4:53.18  9:43.61   
          6:06.48  7:19.73  8:32.22       
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    1:11.37  2:26.76  3:42.56  4:58.69  10:00.08   
          6:14.68  7:31.27  8:46.47       
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    1:10.78  2:27.72  3:44.90  5:02.70  10:12.59   
          6:19.99  7:37.86  8:55.86       
Josefine Norlin  1996  Upsala Simsällskap    1:11.08  2:28.41  3:46.56  5:05.76  10:17.63   
          6:25.12  7:43.79  9:03.06       
Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus    1:13.14  2:32.26  3:51.11  5:10.00  10:23.58   
          6:28.16  7:46.93  9:05.52       
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:11.11  2:28.17  3:45.52  5:03.80  10:26.79   
          6:24.00  7:45.71  9:07.87       
Julia Dannfors  1995  Upsala Simsällskap    1:13.73  2:32.65  3:52.83  5:12.93  10:32.29   
          6:34.39  7:55.10  9:14.40       
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Måns Stomvall  1990  Tunafors Sportklubb            26.39   
Michael Curacica  1991  Tunafors Sportklubb            26.53   
Amanch Rezaghi  1991  Västerås Simsällskap            27.08   
Jesper Ny  1992  Strängnäs Simsällskap            28.38   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena            29.73   
Robert Dagvall  1992  Ludvika Simsällskap            30.17   
Hampus Ny  1990  Strängnäs Simsällskap            30.23   
                     
 
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Nordin  1990  Nyköpings Simsällskap    35.07  1:12.95  1:50.38    2:26.85   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    34.84  1:13.08  1:52.24    2:29.76   
Julia Kindlund  1994  Upsala Simsällskap    35.10  1:13.21  1:52.33    2:30.61   
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    37.70  1:17.05  1:56.72    2:34.94   
Malin Hedberg  1991  Västerås Simsällskap    37.04  1:16.96  1:57.27    2:35.20   
Katarina Burman  1993  Upsala Simsällskap    37.16  1:16.00  1:56.55    2:36.54   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    38.09  1:19.56  2:02.10    2:44.89   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap    29.85        1:02.26   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    30.03        1:02.77   
Hampus Ny  1990  Strängnäs Simsällskap    30.56        1:05.49   
Alexander Kotevski  1994  Tunafors Sportklubb    30.77        1:05.79   
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap    29.81        1:06.33   
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap    30.06        1:07.74   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    33.38        1:11.22   
                     
 
Gren 19, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Nautilus Damer  Simklubben Nautilus            1:51.65   
  Marika Johansson  1966      27.79        27.79   
  Linn Johansson  1994      29.11        56.90   
  Vera Johansson  1995      26.42        1:23.32   
  Anna Johansson  1992      28.33        1:51.65   
                     
Nyköping SS Damer  Nyköpings Simsällskap            1:51.90   
  Frida Nilsson  1992      27.09        27.09   
  Anna Jonsson  1994      28.03        55.12   
  Sofia Nordin  1990      28.53        1:23.65   
  Erika Nyström  1994      28.25        1:51.90   
                     
Västerås SS Damer Lag 1  1980  Västerås Simsällskap            1:54.77   
  Elin Andersson  1988      28.81        28.81   
  Malin Hedberg  1991      29.93        58.74   
  Rebecca Florinus  1994      29.28        1:28.02   
  Frida Berggren  1994      26.75        1:54.77   
                     
Västerås SS Damer Lag 2  1980  Västerås Simsällskap            1:58.77   
  Ida Fahlborg  1996      29.85        29.85   
  Elin Ottosson-Bixo  1995      29.05        58.90   
  Lina Berggren  1998      29.72        1:28.62   
  Elin Berggren  1996      30.15        1:58.77   
                     
Upsala S Damer  Upsala Simsällskap            1:58.83   
  Ylva Henriksson  1994      29.00        29.00   
  Astrid Blomqvist  1996      30.43        59.43   
  Elisabeth Ödman  1995      59.40        1:58.83   
  Josefine Norlin  1996              1:58.83   
                     
Gävle SS Damer  Gävle Simsällskap            1:59.71   
  Malin Åhrlin  1990      29.29        29.29   
  Elin Källqvist  1990      29.36        58.65   
  Kerstin Nyberg  1991      29.89        1:28.54   
  Ida Källqvist  1992      31.17        1:59.71   
                     
Harnäs Sku Damer  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:01.87   
  Sigrid Tröjbom  1991      29.90        29.90   
  Louise Zettergren  1997      30.37        1:00.27   
  Melinda Maxe  1992      31.36        1:31.63   
  Mikaela Eriksson  1994      30.24        2:01.87   
                     
Strängnäs SS Damer  Strängnäs Simsällskap            2:02.23   
  Jennifer Schwartz  1994      29.36        29.36   
  Anna Gustavsson  1997      32.44        1:01.80   
  Frida Idesten  1995      29.84        1:31.64   
  Hanna Karlsson  1995      30.59        2:02.23   
                     
                     
 
Gren 20, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Västerås SS Herrar  1980  Västerås Simsällskap            8:16.32   
  David Hallberg  1994      1:00.48  2:06.25      2:06.25   
  Johan Nyström  1994      58.87  2:05.23      4:11.48   
  Max Östberg  1996      1:03.00  2:10.60      6:22.08   
  Linus Kanth  1991      54.57  1:54.24      8:16.32   
                     
Tunafors SK Herrar  Tunafors Sportklubb            8:41.44   
  Måns Stomvall  1990      58.39  2:01.18      2:01.18   
  Michael Curacica  1991      1:00.57  2:04.24      4:05.42   
  Erik Skogfors  1996      1:07.48  2:19.04      6:24.46   
  Christoffer Röbech  1994      1:04.17  2:16.98      8:41.44   
                     
Tunafors SK Herrar 2  Tunafors Sportklubb            8:45.96   
  Alexander Kotevski  1994      1:02.16  2:11.36      2:11.36   
  Niclas Just  1994      1:01.05  2:09.02      4:20.38   
  Daniel Curacica  1995      1:02.27  2:12.64      6:33.02   
  Martin Lundberg  1995      1:03.56  2:12.94      8:45.96   
                     
Ludvika SS Herrar  Ludvika Simsällskap            9:10.41   
  Oscar Fredriksson  1994      1:04.62  2:13.75      2:13.75   
  Robert Dagvall  1992      1:02.19  2:12.20      4:25.95   
  Marcus Fredriksson  1992      1:08.64  2:25.83      6:51.78   
  Alexander Bjelke  1994      1:05.91  2:18.63      9:10.41   
                     
Borlänge SS Herrar  Borlänge Simsällskap            DSQ   
  Karl Zidén  1990      1:02.75        2:13.14   
                     
                     
 
Gren 21, 4X100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Nyköping SS Damer  Nyköpings Simsällskap            4:06.82   
  Frida Nilsson  1992      29.54  1:01.10      1:01.10   
  Anna Jonsson  1994      29.22  1:01.67      2:02.77   
  Sofia Nordin  1990      29.41  1:01.23      3:04.00   
  Erika Nyström  1994      30.34  1:02.82      4:06.82   
                     
Västerås SS Damer Lag 1  1980  Västerås Simsällskap            4:10.26   
  Elin Ottosson-Bixo  1995      30.74  1:04.17      1:04.17   
  Malin Hedberg  1991      31.13  1:04.17      2:08.34   
  Frida Berggren  1994      28.74  59.48      3:07.82   
  Rebecca Florinus  1994      29.58  1:02.44      4:10.26   
                     
SK Nautilus Damer  Simklubben Nautilus            4:14.30   
  Vera Johansson  1995      29.14  59.96      59.96   
  Linn Johansson  1994      30.60  1:04.20      2:04.16   
  Linnea Kling  1993      30.02  1:04.16      3:08.32   
  Anna Johansson  1992      30.47  1:05.98      4:14.30   
                     
Upsala S Damer  Upsala Simsällskap            4:23.62   
  Ylva Henriksson  1994      30.43  1:03.85      1:03.85   
  Julia Kindlund  1994      31.02  1:04.72      2:08.57   
  Josefine Norlin  1996      32.15  1:10.73      3:19.30   
  Elisabeth Ödman  1995      29.88  1:04.32      4:23.62   
                     
Västerås SS Damer Lag 2  1980  Västerås Simsällskap            4:23.66   
  Ida Fahlborg  1996      31.05  1:04.83      1:04.83   
  Lina Berggren  1998      31.61  1:05.97      2:10.80   
  Clara Wiman  1996      31.05  1:06.17      3:16.97   
  Elin Berggren  1996      31.68  1:06.69      4:23.66   
                     
Strängnäs SS Damer  Strängnäs Simsällskap            4:34.88   
  Jennifer Schwartz  1994      31.65  1:06.57      1:06.57   
  Anna Gustavsson  1997      33.84  1:12.35      2:18.92   
  Frida Idesten  1995      31.46  1:07.07      3:25.99   
  Hanna Karlsson  1995      32.49  1:08.89      4:34.88   
                     
Harnäs Sku Damer  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
  Sigrid Tröjbom  1991      31.45  1:07.29      1:07.29   
  Mikaela Eriksson  1994              2:12.33   
                     
                     
 
Gren 22, 4X100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Tunafors SK Herrar  Tunafors Sportklubb            4:07.55   
  Michael Curacica  1991      30.44  1:02.91      1:02.91   
  Niclas Just  1994      32.72  1:10.51      2:13.42   
  Måns Stomvall  1990      27.36  58.13      3:11.55   
  Alexander Kotevski  1994      26.98  56.00      4:07.55   
                     
Västerås SS Herrar  1980  Västerås Simsällskap            4:09.98   
  David Hallberg  1994      32.50  1:06.75      1:06.75   
  Linus Kanth  1991      30.83  1:05.25      2:12.00   
  Amanch Rezaghi  1991      27.73  59.62      3:11.62   
  Johan Nyström  1994      27.48  58.36      4:09.98   
                     
Borlänge SS Herrar  Borlänge Simsällskap            4:14.61   
  Nisse Anttila  1987      32.05  1:05.35      1:05.35   
  Nils Schönberg  1989      31.17  1:07.43      2:12.78   
  Nico Axelsson  1976      29.89  1:05.24      3:18.02   
  Karl Zidén  1990      26.78  56.59      4:14.61   
                     
Strängnäs SS Herrar  Strängnäs Simsällskap            4:38.10   
  Hampus Ny  1990      32.94  1:08.15      1:08.15   
  Pontus Lindholm  1994      36.61  1:20.37      2:28.52   
  Jesper Ny  1992      29.20  1:05.39      3:33.91   
  Viktor Glemne  1996      30.86  1:04.19      4:38.10   
                     
Ludvika SS Herrar  Ludvika Simsällskap            4:40.40   
  Oscar Fredriksson  1994      34.87  1:11.67      1:11.67   
  Marcus Fredriksson  1992      37.54  1:22.02      2:33.69   
  Robert Dagvall  1992      31.12  1:06.58      3:40.27   
  Alexander Bjelke  1994      28.30  1:00.13      4:40.40   
                     
Harnäs Sku Herrar  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:41.72   
  Linus Rhodin  1996      34.48  1:12.00      1:12.00   
  Robert Lindblom  1995      33.06  1:12.80      2:24.80   
  Tim Zetterström  1995      34.27  1:14.82      3:39.62   
  Andreas Ericson  1993      29.38  1:02.10      4:41.72   
                     
Tunafors SK Herrar 2  Tunafors Sportklubb            4:43.45   
  Christoffer Röbech  1994      34.43  1:11.32      1:11.32   
  Martin Lundberg  1995      37.35  1:20.42      2:31.74   
  Erik Skogfors  1996      32.56  1:11.02      3:42.76   
  Daniel Curacica  1995      28.71  1:00.69      4:43.45   
                     
Upsala S Herrar  Upsala Simsällskap            DSQ   
  Henrik Ocklind  1993      31.51  1:05.34      1:05.34   
  Johan Pettersson  1994              2:22.86   
                     
                     
 
Gren 23, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tunafors SK Herrar  Tunafors Sportklubb            1:52.95   
  Måns Stomvall  1990      28.73        28.73   
  Niclas Just  1994      32.34        1:01.07   
  Michael Curacica  1991      26.41        1:27.48   
  Alexander Kotevski  1994      25.47        1:52.95   
                     
Borlänge SS Herrar  Borlänge Simsällskap            1:54.80   
  Nisse Anttila  1987      30.51        30.51   
  Nils Schönberg  1989      30.08        1:00.59   
  Nico Axelsson  1976      28.93        1:29.52   
  Karl Zidén  1990      25.28        1:54.80   
                     
Västerås SS Herrar  1980  Västerås Simsällskap            1:55.26   
  David Hallberg  1994      30.88        30.88   
  Linus Kanth  1991      31.50        1:02.38   
  Amanch Rezaghi  1991      26.07        1:28.45   
  Johan Nyström  1994      26.81        1:55.26   
                     
Upsala S Herrar  Upsala Simsällskap            2:01.46   
  Henrik Ocklind  1993      30.56        30.56   
  Johan Pettersson  1994      35.84        1:06.40   
  Björn Wallberg  1991      27.96        1:34.36   
  Emil Dahlbom  1994      27.10        2:01.46   
                     
Strängnäs SS Herrar  Strängnäs Simsällskap            2:03.82   
  Hampus Ny  1990      31.23        31.23   
  Pontus Lindholm  1994      35.59        1:06.82   
  Jesper Ny  1992      28.13        1:34.95   
  Viktor Glemne  1996      28.87        2:03.82   
                     
Ludvika SS Herrar  Ludvika Simsällskap            2:06.05   
  Oscar Fredriksson  1994      32.71        32.71   
  Marcus Fredriksson  1992      37.05        1:09.76   
  Robert Dagvall  1992      29.15        1:38.91   
  Alexander Bjelke  1994      27.14        2:06.05   
                     
Harnäs Sku Herrar  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:06.78   
  Linus Rhodin  1996      33.02        33.02   
  Robert Lindblom  1995      30.90        1:03.92   
  Carl Christoffersson  1997      34.53        1:38.45   
  Andreas Ericson  1993      28.33        2:06.78   
                     
Tunafors SK Herrar 2  Tunafors Sportklubb            2:10.54   
  Christoffer Röbech  1994      32.97        32.97   
  Martin Lundberg  1995      38.01        1:10.98   
  Erik Skogfors  1996      31.79        1:42.77   
  Daniel Curacica  1995      27.77        2:10.54   
                     
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus    28.46        58.70   
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena    29.04        59.81   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap    28.96        1:00.33   
Frida Nilsson  1992  Nyköpings Simsällskap    29.56        1:00.82   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    29.00        1:01.27   
Anna Jonsson  1994  Nyköpings Simsällskap    30.11        1:02.83   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    30.23        1:03.00   
                     
 
Gren 25, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    29.45  1:01.51  1:33.87    2:05.58   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    29.74  1:02.39  1:35.04    2:06.52   
Alexander Kotevski  1994  Tunafors Sportklubb    29.47  1:01.69  1:35.29    2:09.12   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    29.53  1:03.26  1:37.71    2:10.94   
David Westin  1995  Sala Simsällskap    30.12  1:02.99  1:36.65    2:11.15   
Daniel Curacica  1995  Tunafors Sportklubb    30.32  1:03.81  1:37.67    2:11.91   
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    31.03  1:07.78  1:46.63    2:26.05   
                     
 
Gren 26, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Andersson  1988  Västerås Simsällskap            34.21   
Linnea Kling  1993  Simklubben Nautilus            35.25   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap            36.27   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap            36.56   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            36.76   
Malin Åhrlin  1990  Gävle Simsällskap            38.26   
Frida Idesten  1995  Strängnäs Simsällskap            38.42   
                     
 
Gren 27, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    32.10        1:07.40   
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap    31.55        1:07.48   
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap    31.87        1:07.99   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    31.57        1:08.57   
Nico Axelsson  1976  Borlänge Simsällskap    33.10        1:11.43   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.62        1:11.71   
Niclas Just  1994  Tunafors Sportklubb    34.15        1:12.90   
                     
 
Gren 28, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sofia Nordin  1990  Nyköpings Simsällskap    1:11.42  2:30.54  4:00.59    5:13.10   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    1:14.69  2:38.83  4:08.29    5:21.24   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap    1:17.40  2:40.28  4:15.48    5:28.36   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap    1:16.98  2:44.20  4:17.42    5:31.86   
Alice Ståhle  1997  Västerås Simsällskap    1:19.75  2:44.48  4:20.52    5:36.75   
                     
 
Gren 29, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanch Rezaghi  1991  Västerås Simsällskap    27.24        58.46   
Alexander Kotevski  1994  Tunafors Sportklubb    30.16        1:04.32   
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    30.14        1:04.54   
Robert Dagvall  1992  Ludvika Simsällskap    29.98        1:05.71   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    30.32        1:06.31   
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    32.55        1:08.46   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Kindlund  1994  Upsala Simsällskap    33.52        1:09.84   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap    34.80        1:11.06   
Katarina Burman  1993  Upsala Simsällskap    34.97        1:12.18   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    35.00        1:12.20   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    35.53        1:13.64   
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    36.41        1:13.97   
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 31, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Michael Curacica  1991  Tunafors Sportklubb            27.88   
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap            28.42   
David Westin  1995  Sala Simsällskap            29.98   
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap            30.59   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians            31.88   
Christoffer Röbech  1994  Tunafors Sportklubb            32.89   
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap            33.38   
                     
 
Gren 32, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Nordin  1990  Nyköpings Simsällskap    32.86  1:11.86  1:52.35    2:32.68   
Matea Bradaric  1993  Eskilstuna Simsällskap    35.69  1:18.97  2:05.51    2:47.41   
Ida Fahlborg  1996  Västerås Simsällskap    36.21  1:18.70  2:03.49    2:47.57   
Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.25  1:22.92  2:12.66    3:02.38   
                     
 
Gren 33, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    28.64  1:01.29  1:37.16    2:07.81   
Måns Stomvall  1990  Tunafors Sportklubb    28.32  1:03.45  1:44.12    2:15.26   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    32.13  1:10.41  1:53.04    2:26.11   
Omid Janani  1994  Västerås Simsällskap    33.19  1:12.68  1:56.75    2:31.14   
Joacim Westin  1994  Upsala Simsällskap    31.95  1:12.43  1:58.53    2:35.82   
                     
 
Gren 34, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anna Jonsson  1994  Nyköpings Simsällskap    1:06.21  2:14.42  3:23.74    4:33.83   
Malin Hedberg  1991  Västerås Simsällskap    1:06.56  2:16.36  3:26.09    4:35.97   
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena    1:07.13  2:17.62  3:28.37    4:38.02   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    1:07.40  2:18.96  3:31.81    4:43.70   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    1:08.12  2:20.99  3:34.48    4:46.82   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap    1:08.37  2:22.85  3:36.92    4:49.88   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    1:10.73  2:25.52  3:39.68    4:51.70   
                     
 
Gren 35, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap            24.00   
Michael Curacica  1991  Tunafors Sportklubb            24.17   
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap            25.29   
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap            26.04   
Karl Zidén  1990  Borlänge Simsällskap            26.08   
Björn Wallberg  1991  Upsala Simsällskap            26.30   
Hampus Ny  1990  Strängnäs Simsällskap            26.44   
                     
 
Gren 36, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    38.76  1:22.52  2:06.23    2:49.74   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    39.82  1:24.03  2:08.45    2:52.35   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    38.75  1:22.94  2:09.37    2:55.16   
Malin Åhrlin  1990  Gävle Simsällskap    38.06  1:23.02  2:09.51    2:55.54   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.06  1:25.46  2:11.80    2:57.50   
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    40.11  1:25.00  2:10.99    2:57.66   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    40.28  1:26.63  2:13.77    3:00.88   
                     
 
Gren 37, 1500m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    1:03.89  2:13.57  3:23.17  4:32.11  17:16.14   
          5:41.50  6:50.31  7:59.74  9:09.70     
          10:19.13  11:28.99  12:38.75  13:48.18     
          14:57.43  16:07.32         
Måns Stomvall  1990  Tunafors Sportklubb    1:03.89  2:13.47  3:23.83  4:33.91  17:33.92   
          5:45.07  6:56.07  8:08.18  9:18.18     
          10:27.52  11:37.63  12:46.57  13:57.09     
          15:09.21  16:22.15         
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:04.44  2:17.55  3:30.38  4:43.66  18:08.01   
          5:56.89  7:09.97  8:23.88  9:37.00     
          10:50.39  12:03.54  13:15.10  14:29.30     
          15:43.02  16:56.07         
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    1:04.87  2:18.44  3:32.74  4:46.95  18:31.65   
          6:01.90  7:17.56  8:32.96  9:48.22     
          11:03.47  12:18.71  13:34.27  14:48.81     
          16:04.01  17:18.59         
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap    1:11.78  2:28.54  3:45.52  5:03.50  19:02.65   
          6:20.83  7:38.12  8:56.01  10:12.94     
          11:28.08  12:44.45  14:00.99  15:18.07     
          16:34.33  17:49.47         
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    1:11.30  2:28.92  3:46.18  5:04.94  19:29.56   
          6:22.73  7:40.78  8:58.66  10:17.67     
          11:35.63  12:55.18  14:14.66  15:34.26     
          16:54.34  18:13.46         
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:14.43  2:35.86  3:56.41  5:17.54  20:22.70   
          6:38.89  8:01.57  9:24.64  10:47.26     
          12:10.32  13:33.60  14:56.97  16:20.94     
          17:44.92  19:07.07         
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:13.31  2:34.14  3:55.30  5:17.37  20:23.62   
          6:39.16  8:01.65  9:24.50  10:46.87     
          12:09.48  13:33.38  14:56.97  16:21.26     
          17:45.10  19:07.91         
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:13.84  2:35.93  3:59.52  5:23.45  20:30.31   
          6:47.10  8:11.65  9:35.90  10:59.86     
          12:23.40  13:46.28  15:07.95  16:29.37     
          17:51.40  19:12.86         
10  Niklas Andersson  1992  Tunafors Sportklubb    1:13.70  2:35.80  3:59.27  5:23.67  20:40.60   
          6:47.72  8:11.17  9:33.94  10:57.66     
          12:21.12  13:44.20  15:06.67  16:28.51     
          17:52.47  19:17.51         
Niclas Just  1994  Tunafors Sportklubb            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Nilsson  1992  Nyköpings Simsällskap            29.10   
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus            29.35   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians            29.52   
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap            30.08   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap            31.28   
Anna Johansson  1992  Simklubben Nautilus            32.76   
Malin Åhrlin  1990  Gävle Simsällskap            33.32   
                     
 
Gren 39, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    30.93  1:03.56  1:36.40    2:08.72   
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap    31.65  1:06.03  1:41.79    2:16.00   
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap    32.55  1:08.18  1:44.56    2:20.46   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    32.95  1:09.36  1:47.21    2:23.80   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    33.98  1:10.70  1:48.58    2:26.10   
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    34.98  1:12.64  1:51.30    2:28.50   
David Westin  1995  Sala Simsällskap    34.67  1:12.69  1:51.71    2:29.43   
                     
 
Gren 40, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    31.41        1:08.91   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap    33.37        1:11.41   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    34.67        1:11.72   
Linnea Kling  1993  Simklubben Nautilus    34.20        1:12.58   
Elisabeth Ödman  1995  Upsala Simsällskap    34.11        1:13.58   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    36.40        1:18.65   
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus            DSQ   
                     
 
Gren 41, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tunafors SK Herrar  Tunafors Sportklubb            1:40.71   
  Niclas Just  1994      26.28        26.28   
  Michael Curacica  1991      24.07        50.35   
  Alexander Kotevski  1994      25.66        1:16.01   
  Måns Stomvall  1990      24.70        1:40.71   
                     
Borlänge SS Herrar  Borlänge Simsällskap            1:43.57   
  Karl Zidén  1990      26.53        26.53   
  Nisse Anttila  1987      24.80        51.33   
  Nils Schönberg  1989      25.59        1:16.92   
  Nico Axelsson  1976      26.65        1:43.57   
                     
Västerås SS Herrar  1980  Västerås Simsällskap            1:44.76   
  Linus Kanth  1991      25.25        25.25   
  Amanch Rezaghi  1991      25.65        50.90   
  Johan Nyström  1994      26.72        1:17.62   
  David Hallberg  1994      27.14        1:44.76   
                     
Upsala S Herrar  Upsala Simsällskap            1:49.54   
  Björn Wallberg  1991      26.37        26.37   
  Henrik Ocklind  1993      27.05        53.42   
  Emil Dahlbom  1994      27.56        1:20.98   
  Joacim Westin  1994      28.56        1:49.54   
                     
Strängnäs SS Herrar  Strängnäs Simsällskap            1:50.12   
  Hampus Ny  1990      26.13        26.13   
  Pontus Lindholm  1994      28.84        54.97   
  Jesper Ny  1992      26.21        1:21.18   
  Viktor Glemne  1996      28.94        1:50.12   
                     
Ludvika SS Herrar  Ludvika Simsällskap            1:51.21   
  Marcus Fredriksson  1992      29.47        29.47   
  Robert Dagvall  1992      27.48        56.95   
  Alexander Bjelke  1994      27.53        1:24.48   
  Oscar Fredriksson  1994      26.73        1:51.21   
                     
Tunafors SK Herrar 2  Tunafors Sportklubb            1:52.30   
  Daniel Curacica  1995      28.28        28.28   
  Martin Lundberg  1995      26.86        55.14   
  Christoffer Röbech  1994      28.45        1:23.59   
  Erik Skogfors  1996      28.71        1:52.30   
                     
Harnäs Sku Herrar  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:54.39   
  Robert Lindblom  1995      26.55        26.55   
  Andreas Ericson  1993      28.56        55.11   
  Carl Christoffersson  1997      30.34        1:25.45   
  Linus Rhodin  1996      28.94        1:54.39   
                     
                     
 
Gren 42, 4X200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Västerås SS Damer Lag 1  1980  Västerås Simsällskap            9:16.32   
  Elin Ottosson-Bixo  1995      1:06.39  2:18.12      2:18.12   
  Rebecca Florinus  1994      1:08.68  2:22.21      4:40.33   
  Malin Hedberg  1991      1:06.16  2:15.66      6:55.99   
  Ida Fahlborg  1996      1:06.45  2:20.33      9:16.32   
                     
Västerås SS Damer Lag 2  1980  Västerås Simsällskap            9:38.65   
  Alice Ståhle  1997      1:10.42  2:25.03      2:25.03   
  Lina Berggren  1998      1:12.21  2:27.18      4:52.21   
  Clara Wiman  1996      1:08.17  2:22.39      7:14.60   
  Elin Berggren  1996      1:10.45  2:24.05      9:38.65   
                     
Nyköping SS Damer  Nyköpings Simsällskap            DSQ   
  Frida Nilsson  1992      1:02.82  2:09.23      2:09.23   
  Anna Jonsson  1994              4:22.30   
                     
SK Nautilus Damer  Simklubben Nautilus            DSQ   
  Linnea Kling  1993      1:06.95        2:22.40   
                     
                     
 
Gren 43, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Tunafors SK Herrar  Tunafors Sportklubb            3:42.11   
  Niclas Just  1994      26.97  56.49      56.49   
  Måns Stomvall  1990      26.34  56.08      1:52.57   
  Michael Curacica  1991      25.47  53.37      2:45.94   
  Alexander Kotevski  1994      26.34  56.17      3:42.11   
                     
Västerås SS Herrar  1980  Västerås Simsällskap            3:45.54   
  Joel Vikner  1991      26.81  56.04      56.04   
  Linus Kanth  1991      25.60  53.41      1:49.45   
  Amanch Rezaghi  1991      27.02  57.26      2:46.71   
  Johan Nyström  1994      27.33  58.83      3:45.54   
                     
Upsala S Herrar  Upsala Simsällskap            4:01.69   
  Emil Dahlbom  1994      28.52  1:01.92      1:01.92   
  Björn Wallberg  1991      26.92  57.57      1:59.49   
  Henrik Ocklind  1993      28.40  59.57      2:59.06   
  Joacim Westin  1994      29.64  1:02.63      4:01.69   
                     
Tunafors SK Herrar 2  Tunafors Sportklubb            4:03.83   
  Martin Lundberg  1995      28.62  59.20      59.20   
  Christoffer Röbech  1994      29.10  1:01.98      2:01.18   
  Daniel Curacica  1995      28.23  59.33      3:00.51   
  Erik Skogfors  1996      29.89  1:03.32      4:03.83   
                     
Harnäs Sku Herrar  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:08.24   
  Andreas Ericson  1993      29.25  1:01.51      1:01.51   
  Robert Lindblom  1995      27.56  58.98      2:00.49   
  Linus Rhodin  1996      29.93  1:03.86      3:04.35   
  Tim Zetterström  1995      30.09  1:03.89      4:08.24   
                     
Borlänge SS Herrar  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
Ludvika SS Herrar  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 44, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Västerås SS Damer Lag 1  1980  Västerås Simsällskap            4:42.56   
  Rebecca Florinus  1994      34.72  1:11.33      1:11.33   
  Elin Andersson  1988      34.76  1:15.78      2:27.11   
  Elin Ottosson-Bixo  1995      33.07  1:12.92      3:40.03   
  Malin Hedberg  1991      30.01  1:02.53      4:42.56   
                     
SK Nautilus Damer  Simklubben Nautilus            4:46.82   
  Anna Johansson  1992      37.28  1:16.68      1:16.68   
  Linnea Kling  1993      36.88  1:20.18      2:36.86   
  Vera Johansson  1995      30.43  1:06.03      3:42.89   
  Linn Johansson  1994      30.70  1:03.93      4:46.82   
                     
Upsala S Damer  Upsala Simsällskap            4:47.95   
  Julia Kindlund  1994      33.39  1:09.56      1:09.56   
  Malin Burman  1996      38.58  1:23.49      2:33.05   
  Katarina Burman  1993      32.44  1:11.87      3:44.92   
  Ylva Henriksson  1994      29.71  1:03.03      4:47.95   
                     
Västerås SS Damer Lag 2  1980  Västerås Simsällskap            4:52.14   
  Amanda Löfgren  1997      37.23  1:14.70      1:14.70   
  Lina Berggren  1998      37.95  1:21.07      2:35.77   
  Maria Lövgren  1997      33.03  1:11.71      3:47.48   
  Ida Fahlborg  1996      30.58  1:04.66      4:52.14   
                     
Strängnäs SS Damer  Strängnäs Simsällskap            5:09.23   
  Jennifer Schwartz  1994      36.55  1:16.35      1:16.35   
  Anna Gustavsson  1997      39.80  1:27.51      2:43.86   
  Frida Idesten  1995      34.00  1:16.08      3:59.94   
  Hanna Karlsson  1995      32.49  1:09.29      5:09.23   
                     
                     
 
Gren 45, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Westin  1995  Sala Simsällskap    31.92        1:05.82   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    32.17        1:07.45   
                     
 
Gren 46, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nyköping SS Damer  Nyköpings Simsällskap            1:50.02   
  Frida Nilsson  1992      26.86        26.86   
  Anna Jonsson  1994      27.48        54.34   
  Sofia Nordin  1990      27.69        1:22.03   
  Erika Nyström  1994      27.99        1:50.02   
                     
SK Nautilus Damer  Simklubben Nautilus            1:51.00   
  Marika Johansson  1966      27.34        27.34   
  Linn Johansson  1994      29.29        56.63   
  Vera Johansson  1995      26.05        1:22.68   
  Anna Johansson  1992      28.32        1:51.00   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  22 september 2011 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  10:43