Hoppa till sidans innehåll

Resultat


 

Resultat vecka 15-16
25m fjärilsim damer
25m fjärilsim herrar
50m bröstsim damer
50m bröstsim herrar
100m ryggsim damer
100m ryggsim herrar
200m fjärilsim damer
200m fjärilsim herrar
25m fötterna före damer
25m fötterna före herrar
Total resultatfil vecka 15-16

Resultat uppdaterade 2020-06-19

Resultat vecka 17-18
25m bröstsim damer
25m bröstsim herrar
50m ryggsim damer
50m ryggsim herrar
100m fjärilsim damer
100m fjärilsim herrar
400m medley damer
400m medley herrar
800m frisim damer
800m frisim herrar
Total resultatfil vecka 17-18

Resultat uppdaterade 2020-06-21

Resultat vecka 19-20
25m ryggsim damer
25m ryggsim herrar
50m fjärilsim damer
50m fjärilsim herrar
200m frisim damer
200m frisim herrar
200m medley damer
200m medley herrar
1500m frisim damer
1500m frisim herrar
Total resultatfil vecka 19-20

Resultat uppdaterade 2020-06-16

Resultat vecka 21-22
25m frisim damer
25m frisim herrar
25m UV-kick damer
25m UV-kick herrar
100m frisim damer
100m frisim herrar
100m medley damer
100m medley herrar
200m bröstsim damer
200m bröstsim herrar
Total resultatfil vecka 21-22

Resultat uppdaterade 2020-06-24

Resultat vecka 23-24
50m frisim damer
50m frisim herrar
50m minimedley damer
50m minimedley herrar
100m bröstsim damer
100m bröstsim herrar
200m ryggsim damer
200m ryggsim herrar
400m frisim damer
400m frisim herrar
Total resultatfil vecka 21-24

Resultat uppdaterade 2020-06-28

Sammanlagda poängresultat
Poängresultat damer
Poängresultat herrar

Grattis alla pristagare!

1:a pris - start i Vansbrosimmet 2021
2:a pris - presentkort på Freker Sport
3:e pris - presentkort på Lane 4
4:e pris - presentkort på Lane 4
5:e pris - badmössa från Arena

Alla priser skickas hem till respektive förening


Utlottade priser i paraklass
Helena Fältman - Spårv'ägen Simförening
Anna Philipsson - Gävle Simsällskap
Maria Carlsson - Solens IF
Signe Bergquist - Upsala Simsällskap
Ida Andersson Wulf - Vellinge Näsets Simklubb
Sebastian Häregård - Varabygdens Simsällskap
Nils Vihlborg - Hallsberg Kumla Simklubb
Andreas Nord - Osby Simsällskap
Felix Persson - Simklubben Vänersborg
Manfred ÅSman - Solens IF

Alla priser skickas till respektive förening



Utlottade priser i klassen 12 år oy
Julia Eriksson - Simsällskapet Delfin
Emilio Vukasin Taranis - Smålandsstenars Simsällskap
Alva Löfgren - Umeå Simsällskap
Edvin Nilsson - Höganäs Simsällskap
Lova Carne - Gustavsbergs Simsällskap
Felix Gyllfors - Hellas Simklubb
Ester Pihlgren - Västerps Simsällskap
Gustav Fager - Katrineholms Simsällskap
Yara Khasouf - Söderhamns Simsällskap
Theo Midebo - Grums Simsällskap
Freja Andersson - Alingsås SLS
Emil Skatt - Mariestads Simsällskap
Clara Östlund - Harnes Skutskär Simsällskap
Eric Svensson - Stockholmspolisens IF Simförening
Ida Berlin - Simklubben Alingsås
Samuel Henze - Umeå Simsällskap
Linnea Isaksson - Upsala Simsällskap
Theo Ekblad - Jönköpings Simsällskap

Alla priser skickas till respektive förening

Uppdaterad: 14 APR 2020 17:34 Skribent: Andreas Jonerholm
Epost: Adressen Gömd

 

Livetiming för Iphone

live-timing

I LiveTiming App kan du följa tävlingar live, få tillgång till startlistor, heatlistor och resultatlistor i realtid. Du kan även se resultat från tidigare tävlingar.

Postadress:
Svenska Simförbundet
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Kontakt:
Tel: 0104765300
Fax: +4687246861
E-post: This is a mailto link