Hoppa till sidans innehåll

Inbjudningar och Resultat 2020


Här hittar du inbjudningar och resultat från konstsimstävlingar med svenska deltagare. Vill du publicera inbjudningar och resultat från lokala och regionala tävlingar? Skicka resultaten till This is a mailto link

 

Datum

Tävling Ort Inbjudan Resultat
2020        
4-6/12 Aqua Stars Baku, Azerbaijan Inbjudan  
13-14/6 SM/JSM Täby    
11-14/6 20th Primorje Synchro Cup Rijeka, Kroatien Inbjudan  
21-24/5 USM Stockholm Inbjudan
Entry form
 
1-3/5 12th International Swiss Youth Competition Lusanne, Schweiz Inbjudan  
24-26/4 29th SL Synchro Cup Luxemburg Inbjudan  
4-5/4 Swiss Open Masters Championships Sursee, Schweiz Inbjudan  
4/4 Speedo Cup Jönköping Inbjudan  
2-6/4 Hancok Prospecting Perth, Australien Inbjudan  
28-29/3 Norwegian Synchro Cup Nesbru, Norge

Inbjudan

 
28/3 Inbjudningstävling Täby

Inbjudan
Anmälningsblankett

 
14-15/3 Järfälla Synchro Open Järfälla

Inbjudan

 
29/2 Valhalla Artistic Swimming Göteborg

Inbjudan
Anmälningsblankett

 
8-9/2 M.E.C Cup Samorin, Slovakien Inbjudan  
1/2 Inbjudningstävling Växjö Inbjudan
Resultat 
25/1 Örebro Synchro Cup Örebro Inbjudan Resultat 
         
2019        
11-15/12 XI Russian Matryoshka Chekhov, Ryssland Inbjudan  
6-8/12 Aqua Stars Baku, Azerbaijan Inbjudan  
6-8/12 Christmas Prize Prag, Tjeckien Inbjudan  
30/11-1/12 Asker Synchro Open Tønsberg, Norge Inbjudan
Anmälningsblankett
 
23-24/11 RM Täby, Stockholm Inbjudan
PM

Resultat
Detaljerade
Kval
Isbjörnen

14-18/11 Golden Autumn Brest, Vitryssland Inbjudan  
8-10/11 XXVI Hungarian Cup Kaposvár, Ungern Inbjudan  
2-3/11 X Synchro Open "Stari Grad" Belgrad, Serbien Inbjudan  
31/10-1/11 "Synchro passion from 8 till 80" Eilat, Israel Inbjudan  
1-4/8 Mediterranean Synchronized Swimming Cup Geneva, Schweiz Inbjudan  
28-30/6 9th Hungarian Open Budapest, Ungern Inbjudan  
27-30/6 2nd Open Water Lilly Varna, Bulgarien Inbjudan  
22-23/6 Swiss Open Masters Championship Neuchâtel, Schweiz Inbjudan  
18-23/6 EJM Prag, Tjeckien   Resultat
15-16/6 SM/JSM/Sv.Cupen Örebro

Inbjudan
Anmälningsblankett

Resultat 
4-7/6 Synchro Latvia Cup Riga, Lettland Inbjudan  
31/5-2/6 SUZOR'E CUP Minsk, Vitryssland Inbjudan  
25-26/5 Austrian Open Wien, Österrike   Resultat
17-19/5 USM Stockholm Inbjudan
PM
Resultat USM
Resultat Open 
11-12/5 Czech National Championship Preg, Tjeckien Inbjudan  
3-5/5 11th International Swiss Youth Competition Zürich, Schweiz Inbjudan  
3-5/5 28th SL Synchro Cup Luxemburg Inbjudan  
10-14/4 Belarus Junior Open Minsk, Vitryssland Inbjudan  
6/4 Speedo Synchro Cup Jönköping Inbjudan Resultat 
23/3 Örebro Synchro Cup Örebro Inbjudan Resultat 
16-17/3 Inbjudningstävling Järfälla Inbjudan Resultat 
16/3 Inbjudningstävling Göteborg Inbjudan Resultat 
16/2 Inbjudningstävling Stockholm Inbjudan Resultat 
2/2 Inbjudningstävling Växjö Inbjudan Resultat 
         
         
Uppdaterad: 16 JAN 2020 13:36 Skribent: Nathalie Dahlqvist
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Svenska Simförbundet
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Kontakt:
Tel: 0104765300
Fax: +4687246861
E-post: This is a mailto link