25m Frisim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
William Myrlander 1997 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:11.03
Hugo Rydberg 1998 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:11.35
Carl-Åke Willberg 1998 DANDERYD Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:11.44
Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:11.53
Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:11.70
Oskar Iwarsson 2000 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:11.76
Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:11.77
Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:11.85
Hampus Lovinge 1998 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:11.86
10  Joel Hambraeus 1998 DANDERYD Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:11.91
11  Victor Lovinge 2000 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:11.96
12  Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:12.03
13  Simon Brandt 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:12.10
14  Jonathan Myrlander 2000 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:12.19
15  Max Sundberg 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:12.20
16  Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:12.30
17  Anton Widholm 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:12.31
18  William Lernå 2002 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:12.34
19  John Aldrin 2001 KATRINEHOL Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:12.36
20  Max Engström 2001 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:12.55
21  Emil Kernen 2002 KATRINEHOL Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:12.65
22  Theodor Sköld 2001 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:12.75
23  Kevin Grahn 2003 KATRINEHOL Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:12.81
24  Christopher Lindholm 2002 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:12.83
25  Anton Boström 2001 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:12.88
26  John Brolin 2002 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:12.89
27  John Sun 2002 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.03
28  Axel Eriksson 1998 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:13.21
  Kevin Rathnasiri 2003 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.21
30  Felix Katmuk 2000 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:13.22
31  Eric Hansson 2002 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.23
32  Alfred Wikström 2001 BUREÅ SS Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:13.45
33  Ivar Simonsson 2002 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.54
  Johan Sundström Curstedt 2002 DANDERYD Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.54
35  Nicolas Jernberg 2001 ÄLVSJÖ SF Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.57
36  Edvin Käck 2000 HÖRNEFORS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:13.60
37  Filip Rautiainen 2001 KATRINEHOL Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:13.63
38  Karl Fällman 2002 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:13.65
39  Hemming Gong 2001 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:13.87
40  Michael Stille 2002 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.90
41  William Malmborg 2003 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.96
42  Rasmus Skyving 2003 NORRTÄLJE Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.03
43  Anders Malmberg 2002 KATRINEHOL Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:14.07
44  Erik Aldrin 2003 KATRINEHOL Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:14.10
45  Ludvig Ahlström 2002 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.11
46  Felix Stocker 2002 OXELÖSUND Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:14.29
47  Linus Areblad 2004 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.38
48  Anton Olsson 2001 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.43
49  Niclas Ruimeng Li 2004 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.51
50  Klas Törmä 1999 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:14.52
51  Olle Pettersson 2004 KATRINEHOL Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:14.61
  David Öhman 2002 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:14.61
53  Filip Westlund 2003 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.69
54  Mark Csontos 2001 KATRINEHOL Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:14.71
55  Amadeus Ahlman 2003 KATRINEHOL Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:14.76
56  Pijus Guvenius 2003 ÄLVSJÖ SF Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.89
57  Anton Rautiainen 2003 KATRINEHOL Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:14.90
58  William Wallin 2002 OXELÖSUND Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:14.92
59  Erik Bergman 2004 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:15.00
60  Phillip Johansson 2002 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:15.09
61  Adrian Tittelbach 2001 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:15.10
62  Dominik Stefanovic 2003 FINSPÅNG Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:15.13
63  Aldin Mandzo 2004 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:15.14
64  Mohammad Moseni 1999 ÄLVSBY SS Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:15.52
65  David Malm 2004 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:15.75
66  May Kiarttisak Chaoplaina 2002 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:15.81
67  Axel Gladher 2006 KARLSKRONA Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:15.92
68  Albert Bogseth 2004 HÖRNEFORS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:15.98
69  Henrik Larsson 2006 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:16.06
70  Ivar Lövefors 2003 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:16.27
71  William Norén 2006 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:16.41
72  Erik Fahlander 2003 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:16.44
73  Lucas Wendborg 2004 NYKÖPING Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:16.46
74  Oskar Glawing 2005 FINSPÅNG Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:16.48
75  Måns Hallgren 2006 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:16.79
76  Olle Blom 2007 NKK Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:16.82
77  Jonathan Grotheus 2004 KATRINEHOL Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:16.84
78  Ville Öberg 2005 HÖGAKUSTEN UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:16.99
79  Adam Lagerqvist 2003 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.01
80  Nikolaj Alkas Alias 2008 SPÅRVÄGEN Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:17.35
81  Philip Rångeby 2006 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:17.37
  Axel Fällman 2005 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.37
  Vidar Jäderberg 2006 KÖPINGS SS Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:17.37
84  William Granberg 2005 BURTRÄSK Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:17.40
85  Marcus Snäll 2002 HAPARANDA Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:17.42
86  Tom Flodman 2004 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.48
87  Theo Takala 2007 VÄSBY SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:17.53
88  Gustav Fager 2007 KATRINEHOL Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:17.59
89  Ebbe Fransson 2008 TROLLHÄTTA Dina Försäkringar Race 2017-02-25 Lidköping 00:17.62
90  Jonatan Wikström 2007 SK TRITON Dronksim 2017-02-04 Staffantorp 00:17.63
91  Felix Eriksson 2005 KATRINEHOL Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:17.68
92  Elias Gardfors 2005 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.73
93  Melvin Lindgren 2002 KATRINEHOL Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:17.76
  Filip Bjällås 2007 UPPLANDS-B Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:17.76
95  Simon Eriksson 2004 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:17.78
96  Axel Engström 2004 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:17.81
  Viktor Jäderberg 2007 KÖPINGS SS Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:17.81
98  Johannes Ertas 2006 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:17.83
99  Hugo Eriksson 2006 FINSPÅNG Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:18.04
  Simon Meuller 2007 SK LAXEN SOIS Medley Cup 2017 2017-02-04 Skene 00:18.04
 
  50m Frisim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=00:20.26
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:21.99 782
Christoffer Carlsen 1992 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:22.93 689
William Myrlander 1997 NÄSSJÖ NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:23.16 669
Erik Kähr 1995 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:23.17 668
Pontus Flodqvist 1988 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:23.31 656
Linus Magnusson 1990 SK NEPTUN Härnörace 2017-03-26 Härnösand 00:23.54 637
Björn C-G Calleberg 1981 ÖSA Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:23.55 636
Joakim Holmquist 1969 JÖNKÖPING Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:23.63 630
  Mika Persson 1998 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:23.63 630
10  Ahmad Attellesey 1995 SK TRITON Tritonspelen 2017-02-13 Staffanstorp 00:23.64 629
11  Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:23.75 620
12  Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:23.79 617
13  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:23.92 607
14  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:23.93 606
15  Janne Ledin 1994 SK LAXEN Januarirace 2017-01-13 Halmstad 00:23.97 603
16  Matti Myllyaho 1995 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:24.01 600
  Jacob Danielsson 1998 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:24.01 600
18  Ola Fagerstrand 1977 MKK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:24.20 586
19  Anes Cavka 1999 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:24.22 585
  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:24.22 585
21  Alexander Löfqvist 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:24.23 584
22  John Aldrin 2001 KATRINEHOL NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:24.24 583
23  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:24.25 583
24  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:24.29 580
25  Carl-Åke Willberg 1998 DANDERYD Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:24.32 578
26  Simon Frank 1990 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:24.37 574
27  David Karlsson 1977 S 77 Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:24.39 573
  Karl Lindekrantz 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:24.39 573
29  Patric Ridell 1993 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:24.41 571
30  Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:24.43 570
31  Jakob Clemedtson 1996 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:24.44 569
32  Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:24.51 564
33  Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:24.56 561
34  Axel Brorsson 1996 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:24.58 559
35  Erik Björklund 1998 NJURUNDA UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 00:24.59 559
  Samuel Törnqvist 1997 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:24.59 559
37  William Brand 1998 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:24.60 558
38  Alexander Trudov 1999 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:24.64 555
39  Victor Lovinge 2000 NKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:24.65 555
  Elias Kromnow 1999 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:24.65 555
41  Alexej Filinau 1998 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:24.67 553
42  Emil Davidsson 1990 LASS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:24.68 553
  Daniel Lundahl 1991 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:24.68 553
44  Jens Christiansen 2001 SK SYDSIM Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:24.69 552
45  Christoffer Stolt 1987 SPÅRVÄGEN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:24.70 551
46  Robin Sandgren 1997 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:24.74 549
47  Peter Edvardsson 1981 SK NEPTUN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:24.79 545
48  Malte Lundgren 2002 LIDKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:24.80 545
49  Philip Burridge 1989 ESKILSTUNA Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:24.81 544
50  Martin Harlenbäck 1983 VÄXJÖ SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:24.82 543
51  Axel Lloyd 1999 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:24.84 542
52  Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA US-Cupen 2017 2017-03-04 UDDEVALLA 00:24.88 539
53  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND UMESTÄNKET 2017 2017-02-26 Umeå 00:24.89 539
  Felix Bengs-Stattin 2002 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-26 Umeå 00:24.89 539
55  Gustav Henell 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:24.96 534
56  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:24.97 534
57  Oskar Hanstål 1999 ÄNGELHOLM Februariracet 2017-02-27 Ängelholm 00:24.99 532
  Carl Holmertz 1990 MOTALA SS MSS Masters KM 2017-03-04 Motala 00:24.99 532
59  Tom Andersson 1998 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 00:25.02 530
  Philip Chen 2000 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:25.02 530
61  Daniel Olsson 1996 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 00:25.04 529
62  Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:25.06 528
63  Noah Svensson 1999 VÄRNAMO SS Apladalen sprint 2017 2017-02-04 Värnamo 00:25.07 527
64  Martin Magnusson 1995 NORRTÄLJE ÅSS öppna 2017-03-13 Åkersberga 00:25.09 526
65  Mathias Petrusson 1993 KUNGÄLV Sandaredssimmet 2017 2017-03-04 Sandared 00:25.10 525
66  Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:25.11 525
  Edvin Persson 1999 SS MORA LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 00:25.11 525
68  Alexander Koufakis 2000 BOTK-RÖNN Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:25.14 523
69  Anton Steindl 2000 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:25.16 522
70  Johan Javier Gutierrez 2002 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:25.18 520
  Hugo Swanepoel 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:25.18 520
72  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:25.19 520
73  Przemyslaw Kucharczyk 1978 SMÅLANDSST Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:25.22 518
  Gustav Kroon 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:25.22 518
75  Mattias Rydqvist 2000 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:25.23 517
76  Mikael Lennehag 1974 SS04 Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:25.24 517
  Johannes Strömberg 2002 VELLINGE-N Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:25.24 517
78  Anton Mylläri 2001 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:25.25 516
  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:25.25 516
  Mohammad Al Said 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:25.25 516
81  Emil Hammarlund 1995 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 00:25.29 514
  David Kurilenko 1999 LJUNGBY SS Apladalen sprint 2017 2017-02-04 Värnamo 00:25.29 514
83  Oliver Rehn 2001 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:25.30 513
84  Adam Albringer 1999 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:25.33 511
85  Dante Vollmer 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:25.34 511
86  Theodor Hansson 1994 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:25.35 510
87  Erik Löfgren-Bengtson 1989 SS04 Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:25.37 509
  Andreas Taflin 1973 SK NEPTUN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:25.37 509
  Jonas Falk 1979 MKK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:25.37 509
90  Oskar Iwarsson 2000 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:25.39 508
91  André Gradin 1994 ÖSA Skomakardoppet 2017-03-05 Hallsberg 00:25.40 507
92  Stefan Scherling 1972 TÄBY SIM Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:25.42 506
93  Daniel Andersson 1997 UDDEVALLA US-Cupen 2017 2017-03-04 UDDEVALLA 00:25.44 505
94  Edvin Torlakovic 2001 VÄSTERVIK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:25.45 504
  Gustaf Persson 2001 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:25.45 504
96  Samuel Talback 2000 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:25.46 503
97  Niclas Lindow 1999 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:25.47 503
  Petter Cyrén 1996 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 00:25.47 503
99  Harald Kruger 1967 TÄBY SIM Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:25.49 502
100  Carl Wennerholm 2002 SKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:25.50 501
 
  100m Frisim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=00:44.94
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Christoffer Carlsen 1992 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:49.34 755
Jonas Holmström 1992 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:50.11 721
Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:50.96 685
Kristian Kron 1992 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:51.04 682
Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:51.07 681
Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:51.36 669
Alexander Löfqvist 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:51.39 668
Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:51.49 664
William Myrlander 1997 NÄSSJÖ NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:51.73 655
10  Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:51.92 648
11  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:51.93 648
12  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:52.00 645
13  Samuel Törnqvist 1997 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:52.27 635
14  Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:52.38 631
15  Olle Sköld 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:52.40 630
16  Ahmad Attellesey 1995 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:52.47 628
17  Marcus Kindberg 1993 MKK Poseidontävling 1 2017-02-19 Lund 00:52.70 620
18  Karl Lindekrantz 1999 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 00:52.82 615
19  William Lulek 1998 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 00:52.91 612
20  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 00:53.00 609
21  Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:53.02 608
22  Hugo Rydberg 1998 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:53.16 604
23  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:53.19 603
24  Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:53.23 601
  Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:53.23 601
26  Isak Larsson 2000 SJÖBO SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:53.26 600
27  Matti Myllyaho 1995 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 00:53.38 596
28  Peter Edvardsson 1981 SK NEPTUN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:53.39 596
29  Samuel Rudqvist 1999 TROLLHÄTTA UGP2 2017-03-11 Göteborg 00:53.57 590
30  Joakim Holmquist 1969 JÖNKÖPING Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:53.67 587
31  Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:53.70 586
32  Oliver Rehn 2001 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 00:53.71 585
33  Martin Magnusson 1995 NORRTÄLJE Öppna Roslagsmästerskapen 2017 2017-02-05 Norrtälje 00:53.73 585
  Mika Persson 1998 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:53.73 585
35  Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:53.76 584
36  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:53.79 583
37  Jacob Danielsson 1998 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:53.80 582
38  Mattia Lentini 1988 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:53.93 578
39  Alexander Trudov 1999 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:53.96 577
40  Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:53.98 577
41  Markus Malm 1997 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:54.00 576
42  Thomas Törnström 1992 LASS Arena Open 2017-01-21 Skellefteå 00:54.02 575
43  Isac Troell 1997 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:54.16 571
44  Jakob Clemedtson 1996 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:54.18 570
45  Alexej Filinau 1998 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:54.21 569
46  Ishak Sabic 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:54.23 569
47  Anes Cavka 1999 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:54.26 568
  Carl-Åke Willberg 1998 DANDERYD Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:54.26 568
49  Fredrik Emanuelsson 1999 KUNGÄLV UGP2 2017-03-11 Göteborg 00:54.27 567
50  Dante Vollmer 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:54.28 567
51  Linus Kahl 2001 WISBY SS WSS Lördag Morgon 2 2017-02-10 Visby 00:54.29 567
52  John Aldrin 2001 KATRINEHOL Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 00:54.34 565
53  Gustaf Persson 2001 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:54.39 564
54  Adam Karlsson 2000 NORRTÄLJE UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 00:54.41 563
55  Alexander Koufakis 2000 BOTK-RÖNN Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:54.43 562
56  Martin Falk 1999 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:54.53 559
  Elias Kromnow 1999 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:54.53 559
58  David Karlsson 1977 S 77 Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:54.54 559
59  Robin Sandgren 1997 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:54.63 556
60  Anders Ludvigsson 2000 MKK Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:54.64 556
61  Oskar Hanstål 1999 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:54.76 552
  Martin Harlenbäck 1983 VÄXJÖ SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:54.76 552
63  Albin Edvardsson 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:54.78 552
64  Max Engström 2001 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:54.82 550
65  Hasse Nilsson 1969 SK LAXEN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:54.85 550
66  Malte Lundgren 2002 LIDKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:54.87 549
  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND UMESTÄNKET 2017 2017-02-26 Umeå 00:54.87 549
68  Anton Mylläri 2001 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:54.88 549
69  Erik Björklund 1998 NJURUNDA UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 00:54.89 548
  Mattias Rydqvist 2000 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:54.89 548
71  Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:54.93 547
72  Axel Lloyd 1999 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:55.00 545
73  Victor Lovinge 2000 NKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:55.02 544
74  Samuel Talback 2000 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:55.03 544
75  Erik Ottosson 1999 SPÅRVÄGEN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 00:55.04 544
76  Johannes Strömberg 2002 VELLINGE-N Seriesim Div.1 omg. 3 2017x 2017-01-21 Vellinge 00:55.05 544
77  Josef Al-Khalili 2000 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:55.16 540
78  David Kurilenko 1999 LJUNGBY SS Ljungbycupen 1 2017-02-06 Ljungby 00:55.19 539
79  Joel Hambraeus 1998 DANDERYD Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:55.20 539
  Isak Vikström 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:55.20 539
81  Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:55.23 538
82  Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:55.24 538
83  Anton Hong 2000 KALMAR SS UGP 2 2017-01-29 Växjö 00:55.26 537
84  Philip Parsons 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:55.27 537
  Gustav Kroon 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:55.27 537
86  Daniel Fischer 2002 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:55.29 536
87  Lukas Miderbäck 2003 SK LÖDDE Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:55.30 536
88  Johan Strandberg 1997 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 00:55.32 536
89  Hugo Swanepoel 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:55.33 535
90  Elliot Nyström 2002 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:55.36 534
91  Edvin Persson 1999 SS MORA Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 00:55.37 534
  Ola Fagerstrand 1977 MKK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:55.37 534
93  Mohammad Al Said 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:55.39 534
94  Jacob Olsson 1998 KALMAR SS KM 2017-03-24 2017-03-24 Kalmar 00:55.45 532
  Daniel Olsson-Shirazi 1997 SK RAN Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:55.45 532
96  Isak Meding 1998 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:55.46 532
97  Gustav Henell 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:55.49 531
98  Simon Fröde 2003 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:55.53 530
  Oskar Iwarsson 2000 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:55.53 530
100  Petter Hellzén 2000 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:55.58 528
 
  200m Frisim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=01:39.37
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:48.75 762
Jonas Holmström 1992 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 01:50.06 735
Samuel Törnqvist 1997 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:52.50 689
Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:53.46 671
Hugo Rydberg 1998 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 01:54.97 645
Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:55.42 638
Johan Rydahl 2001 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:55.93 629
Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:56.36 622
  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:56.36 622
10  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:56.61 618
11  Martin Falk 1999 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:57.29 608
12  Olle Sköld 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:57.47 605
13  Max Sundberg 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:57.75 601
14  William Myrlander 1997 NÄSSJÖ NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:58.20 594
15  Dennis Dukic 2000 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 01:58.25 593
16  William Westerlund Holappa 1999 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:58.39 591
17  Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:58.42 590
18  Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS UGP 1 2017-01-28 Växjö 01:58.49 589
19  Jesper Olsson 1998 POSEIDON Poseidontävling 1 2017-02-19 Lund 01:58.78 585
20  Sixten Almén 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:58.97 582
21  Anton Mylläri 2001 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:59.32 577
22  Elliot Nyström 2002 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:59.48 575
23  Johan Strandberg 1997 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 01:59.88 569
24  Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:59.89 569
25  William Kerman 2001 ANDERSTORP Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 01:59.99 567
26  Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:00.16 565
27  Gabriel Henkel 2001 SKURU IK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:00.26 564
28  Simon Brandt 2000 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:00.65 558
29  Anes Cavka 1999 ELFSBORG UGP 1 2017-01-28 Sandared 02:00.72 557
30  Victor Bergstrand 2000 POSEIDON Poseidontävling 1 2017-02-19 Lund 02:00.78 556
31  Simon Fröde 2003 JÄRFÄLLA S UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:01.08 552
32  Joel Hambraeus 1998 DANDERYD Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:01.10 552
33  Philip Parsons 1999 TYRESÖ SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:01.18 551
34  Oskar Iwarsson 2000 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:01.21 550
35  Carl Göransson 2000 UPSALA S Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-05 Bollnäs 02:01.25 550
36  John Aldrin 2001 KATRINEHOL Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:01.39 548
37  Hugo Swanepoel 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:01.56 546
38  Carl Wennerholm 2002 SKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:01.61 545
  Edward Eliasson 1997 SS04 BÅLSTA SWIM OPEN 2017 2017-02-05 Bålsta 02:01.61 545
40  Elias Hysing 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:01.87 542
41  Max Engström 2001 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 02:01.89 541
42  Josef Al-Khalili 2000 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:02.20 537
43  Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:02.23 537
44  Oskar Skarin 1999 SK TRITON UGP1 2017-01-29 Eslöv 02:02.24 537
45  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP Sandaredssimmet 2017 2017-03-05 Sandared 02:02.32 536
46  Joel Berglund 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 02:02.40 535
47  Johan Björklund 1999 NJURUNDA Härnörace 2017-03-26 Härnösand 02:02.47 534
48  Robin Sandgren 1997 SK LAXEN Januarirace 2017-01-13 Halmstad 02:02.53 533
49  Felix Bengs-Stattin 2002 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 02:02.66 531
50  Joachim Wiking 1987 ÖSA Utmanaren 1 2017-02-18 Örebro 02:02.76 530
51  Edvin Persson 1999 SS MORA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 02:03.21 524
52  Henrik Bransell 1999 FALUN Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 02:03.26 523
  Charlie Tranberg 2002 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:03.26 523
54  Oskar Gustafson 2002 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:03.27 523
55  Erik Ottosson 1999 SPÅRVÄGEN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:03.29 523
56  Mattias Rydqvist 2000 TRELLEBORG UGP 1 2017-01-28 Löddeköpinge 02:03.44 521
57  Emil Hammarlund 1995 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 02:03.50 520
58  Troy Kroonder 2003 SK NEPTUN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:03.70 518
59  Anton Steindl 2000 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:03.84 516
60  Erik Björklund 1998 NJURUNDA UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 02:03.88 516
61  Victor Lovinge 2000 NKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:03.90 515
62  Linus Holmdahl 2001 S 77 UGP 1 2017-01-28 Sandared 02:04.11 513
63  Daniel Coleman 2000 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:04.13 513
64  Anton Widholm 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:04.24 511
65  Alexej Filinau 1998 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:04.29 511
66  Simon Svedberg 2001 FALKÖPING Sandaredssimmet 2017 2017-03-05 Sandared 02:04.34 510
67  Tor Selander 2002 SKK Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 02:04.67 506
68  Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:04.76 505
  Viktor Svan 2000 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:04.76 505
70  Gustav Franzén 2000 VÄXJÖ SS UGP 1 2017-01-28 Växjö 02:04.88 503
71  Anton Dahlgren 1999 KUNGSBACKA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:04.93 503
72  Alexander Assor 2000 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:04.96 502
73  Leo Jakobsson 2002 SS04 UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:05.01 502
74  Oliver Tykesson 2000 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:05.02 502
75  Leonardo Montes 2002 SS04 Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:05.08 501
76  Sebastian Lundgren 1999 YSTADS SS UGP 1 2017-01-28 Löddeköpinge 02:05.11 501
  Dennie Halilovic 2002 SK SYDSIM UGP 1 2017-01-28 Löddeköpinge 02:05.11 501
78  Igor Blagojevic 2000 KARLSKO SF Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 02:05.22 499
79  Olof Askling 1999 SKK UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:05.24 499
80  Alexander Koufakis 2000 BOTK-RÖNN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:05.25 499
  Morgan Martinsson 2001 SK NEPTUN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:05.25 499
82  Andreas Wallén 2002 SPÅRVÄGEN Tensta cup 2 2017-03-23 Tensta simhall 02:05.30 498
  Viktor Näslund 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 02:05.30 498
84  Adam Karlsson 2000 NORRTÄLJE UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:05.50 496
85  Naevid Kiasat 2001 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:05.55 495
86  Nicolas Nolén 2000 SK TRITON Tritonspelen 20 mars 2017-03-20 Staffanstorp 02:05.61 495
87  Robin Björklund 2002 NJURUNDA UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 02:05.73 493
88  Mikael Söderberg 2003 UPSALA S NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:05.74 493
89  Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:05.75 493
90  Robert Hellberg 2001 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:05.80 492
91  Joar Modigh 2001 SK TRITON UGP1 2017-01-29 Eslöv 02:05.83 492
  Filip Borgström 2001 NJURUNDA Härnörace 2017-03-26 Härnösand 02:05.83 492
93  Eric Hansson 2002 VÄSBY SS Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 02:05.97 490
94  Martin Melinder 2001 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:06.00 490
95  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:06.09 489
96  Gustaf Palmqvist 2001 SK TRITON Tritonspelen 20 mars 2017-03-20 Staffanstorp 02:06.15 488
97  Linus Nykvist 2001 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:06.18 488
98  Anton Hong 2000 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:06.24 487
99  André Gradin 1994 ÖSA Utmanaren 1 2017-02-18 Örebro 02:06.30 487
100  Mattias Grynning 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:06.34 486
 
  400m Frisim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=03:32.25
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 03:47.91 807
Kristian Kron 1992 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 03:52.89 756
Samuel Törnqvist 1997 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 04:01.67 677
Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:02.08 674
Alexander Löfqvist 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 04:02.36 671
Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 04:02.68 669
Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:02.80 668
Simon Plato 1993 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 04:03.97 658
Markus Malm 1997 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:04.38 655
10  Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:05.89 643
11  Isak Vikström 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 04:06.51 638
12  Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:08.02 626
13  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 04:08.59 622
14  Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 04:08.76 621
15  Alexander Trudov 1999 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 04:09.13 618
16  Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 04:11.68 599
17  Joel Hambraeus 1998 DANDERYD Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 04:11.80 598
18  Max Sundberg 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 04:12.07 597
19  William Westerlund Holappa 1999 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:12.38 594
20  Petter Hellzén 2000 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 04:13.97 583
21  Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 04:13.98 583
22  Dennis Dukic 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 04:15.10 575
23  Johan Björklund 1999 NJURUNDA UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 04:15.11 575
24  Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:15.16 575
25  Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 04:16.63 565
26  Johan Strandberg 1997 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 04:16.88 564
27  Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 04:17.12 562
28  Martin Wahlberg 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 04:17.68 558
29  Viktor Johansson 1999 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:17.74 558
30  Carl Göransson 2000 UPSALA S Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 04:17.85 557
31  Ishak Sabic 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:18.48 553
32  Nicolas Nolén 2000 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 04:19.01 550
33  Oskar Hanstål 1999 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 04:19.30 548
34  William Kerman 2001 ANDERSTORP UGP 1 2017-01-28 Växjö 04:19.34 548
35  Elliot Nyström 2002 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 04:19.94 544
36  Elias Hysing 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 04:19.97 544
37  Daniel Olsson-Shirazi 1997 SK RAN Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 04:20.21 542
38  Primus Olsson 2000 SK RAN Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 04:20.22 542
39  Sixten Almén 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:20.39 541
40  Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 04:20.55 540
41  Axel Lloyd 1999 TRELLEBORG UGP 1 2017-01-29 Löddeköpinge 04:20.67 539
42  Erik Ottosson 1999 SPÅRVÄGEN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 04:20.89 538
43  Martin Melinder 2001 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 04:20.96 538
44  Viktor Svan 2000 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:21.07 537
45  Mattias Grynning 1999 LASS UGP 1 2017-01-28 Motala 04:21.30 535
46  Daniel Jonsson 1999 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 04:21.40 535
47  Simon Brandt 2000 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 04:21.46 534
48  Gabriel Henkel 2001 SKURU IK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:21.50 534
49  Simon Fröde 2003 JÄRFÄLLA S UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 04:21.58 534
50  Gustav Lind 2002 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 04:22.35 529
51  Johan Ljunggren 2001 UPSALA S NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:22.98 525
52  Klaudius Schreck 2001 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 04:23.21 524
53  Mikael Söderberg 2003 UPSALA S Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 04:23.86 520
54  Josef Al-Khalili 2000 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 04:24.12 518
55  Filip Salbrink 2002 ESLÖVS SS UGP1 2017-01-28 Eslöv 04:24.18 518
56  Oskar Skarin 1999 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 04:24.42 517
57  Charlie Tranberg 2002 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 04:24.87 514
58  Svante Linnér 2000 MOTALA SS Skomakardoppet 2017-03-04 Hallsberg 04:24.93 514
59  Olof Askling 1999 SKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:25.28 512
60  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 04:25.36 511
61  Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK KM 1 Vår 2017-02-19 Västervik 04:25.67 509
62  Filip Borgström 2001 NJURUNDA Härnörace 2017-03-25 Härnösand 04:25.94 508
63  Leo Jakobsson 2002 SS04 UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 04:26.21 506
64  Oliver Tykesson 2000 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:26.24 506
65  Carl Wennerholm 2002 SKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 04:26.31 506
66  Pontus Jonsson 2000 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 04:26.92 502
67  Emil Hammarlund 1995 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 04:26.97 502
68  Joar Modigh 2001 SK TRITON UGP1 2017-01-28 Eslöv 04:27.00 502
69  Tobias Lindbom 1979 MKK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 04:27.09 501
70  Ali Hariri 1996 SK RAN ebocup 2017-01-28 Eslöv 04:27.11 501
71  Emil Östrand 1998 SS04 BÅLSTA SWIM OPEN 2017 2017-02-05 Bålsta 04:27.14 501
72  Mattias Rydqvist 2000 TRELLEBORG UGP 1 2017-01-29 Löddeköpinge 04:27.21 501
73  Hasse Nilsson 1969 SK LAXEN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 04:27.43 499
74  Viktor Näslund 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 04:27.71 498
75  Patrik Petkoczi 2002 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 04:27.88 497
76  Igor Blagojevic 2000 KARLSKO SF Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 04:27.97 496
77  Joel Berglund 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 04:28.02 496
78  David Albringer 2001 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:28.61 493
79  Jesper Holmdahl 1999 S 77 UGP 1 2017-01-29 Sandared 04:28.63 493
80  Jens Christiansen 2001 SK SYDSIM Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 04:28.66 493
81  Lucas Lindblom 2000 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 04:28.71 492
82  Naevid Kiasat 2001 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:28.85 492
83  Roy Hangård 1999 SK LÖDDE Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 04:29.08 490
84  Johan Ekengren 2001 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 04:29.23 489
85  Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 04:29.30 489
86  Daniel Coleman 2000 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 04:29.47 488
87  Anton Dahlgren 1999 KUNGSBACKA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:29.65 487
88  Alfred Persson 2000 SJÖBO SS UGP1 2017-01-28 Eslöv 04:30.26 484
89  Andreas Wallén 2002 SPÅRVÄGEN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 04:30.30 484
90  Linus Holmdahl 2001 S 77 UGP 1 2017-01-29 Sandared 04:30.31 484
91  Jon Lundqvist 1971 UPSALA S Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 04:30.37 483
92  Job Sanders 2003 JÖNKÖPING UGP 1 2017-01-28 Motala 04:30.49 483
93  Viktor Henrysson 2003 OSKARSHAMN UGP 1 2017-01-28 Växjö 04:30.73 481
94  Michal Laszewski 2002 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 04:30.84 481
95  Sebastian Lundgren 1999 YSTADS SS UGP 1 2017-01-29 Löddeköpinge 04:30.97 480
96  Henning Cederlund 2003 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 04:31.00 480
97  Albin Svenneby 2001 ELFSBORG UGP 1 2017-01-29 Sandared 04:31.24 479
98  Dennie Halilovic 2002 SK SYDSIM Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 04:31.33 478
99  Anton Jansson 2002 YSTADS SS UGP 1 2017-01-29 Löddeköpinge 04:31.62 477
100  Edwin Larsson 2001 UDDEVALLA UGP2 2017-03-12 Göteborg 04:31.73 476
 
  800m Frisim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=07:23.42
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 08:16.24 713
Samuel Törnqvist 1997 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 08:16.82 710
Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 08:21.58 690
Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 08:29.83 657
Dennis Dukic 2000 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 08:29.85 657
Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 08:30.76 654
Isak Vikström 1999 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 08:32.53 647
Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 08:37.76 628
Alexander Trudov 1999 S 71 Distanscupen 2017-02-01 Hässleholm 08:42.56 610
10  Anton Andersson 1997 MKK Distanscupen omg 1 2017-02-01 Malmö 08:43.90 606
11  Marcus Kindberg 1993 MKK Distanscupen omg 1 2017-02-01 Malmö 08:44.50 604
12  Oliver Rehn 2001 SK NEPTUN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 08:44.93 602
13  Carl Göransson 2000 UPSALA S ENA Games 2017-01-22 Enköping 08:46.58 597
14  Daniel Jonsson 1999 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 08:48.16 591
15  Mats Westergren 1994 MKK Distanscupen omg 1 2017-02-01 Malmö 08:51.10 581
16  Simon Fröde 2003 JÄRFÄLLA S UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 08:53.47 574
17  Tom Andersson 1998 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 08:55.97 566
18  Theodor Hansson 1994 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 08:58.06 559
19  Isak Larsson 2000 SJÖBO SS Distanscupen 2017-02-06 Ystad 08:59.31 555
20  Gustaf Hansson 2001 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 09:00.86 551
21  Johan Strandberg 1997 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 09:01.52 549
22  Johan Ljunggren 2001 UPSALA S NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:01.87 547
23  Rickard Berglund 1987 GÖTEBORG Öppna Masters DM (VSSF) 2017-02-04 Kungsbacka 09:02.68 545
24  Gabriel Henkel 2001 SKURU IK NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:02.93 544
25  Mattias Grynning 1999 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 09:03.83 542
26  Max Persson 2001 YSTADS SS Distanscupen 2017-02-06 Ystad 09:04.09 541
27  Elias Fröde 2001 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 09:04.92 538
28  Josef Al-Khalili 2000 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 09:07.34 531
29  Filip Salbrink 2002 ESLÖVS SS UGP1 2017-01-28 Eslöv 09:07.35 531
30  Martin Melinder 2001 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 09:08.81 527
31  Jesper Holmdahl 1999 S 77 UGP 1 2017-01-28 Sandared 09:09.45 525
32  Sixten Almén 1999 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 09:09.46 525
33  Mikael Söderberg 2003 UPSALA S NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:09.51 525
34  Philip Parsons 1999 TYRESÖ SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 09:10.06 523
35  Simon Brandt 2000 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 09:10.19 523
36  William Kerman 2001 ANDERSTORP UGP 1 2017-01-28 Växjö 09:10.21 523
37  Dante Vollmer 2001 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 09:12.56 516
38  Emil Hammarlund 1995 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 09:14.51 511
39  Birkan Ates 2002 SS DELFIN UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 09:15.27 509
40  Anton Jansson 2002 YSTADS SS Distanscupen 2017-02-06 Ystad 09:15.77 507
41  Johan Alderbrink 2001 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 09:16.03 507
42  Gustav Lind 2002 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 09:16.34 506
43  Leo Jakobsson 2002 SS04 UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 09:16.45 506
44  Edwin Larsson 2001 UDDEVALLA UGP2 2017-03-12 Göteborg 09:17.12 504
45  Andreas Wallén 2002 SPÅRVÄGEN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 09:17.38 503
46  Isak Gustafsson 2001 SKK UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 09:18.67 500
47  Alfred Persson 2000 SJÖBO SS UGP1 2017-01-28 Eslöv 09:18.76 499
48  Joel Berglund 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 09:19.14 498
49  Daniel Fischer 2002 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 09:19.93 496
50  David Falk 2003 MKK Distanscupen omg 1 2017-02-01 Malmö 09:20.90 494
51  August Mathisen 2001 KARLSTAD Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 09:22.97 488
52  David Albringer 2001 KARLSTAD Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 09:23.22 487
53  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 09:23.58 487
54  Roy Hangård 1999 SK LÖDDE UGP 1 2017-01-28 Löddeköpinge 09:23.91 486
55  Albin Svenneby 2001 ELFSBORG UGP 1 2017-01-28 Sandared 09:24.15 485
56  Philip Rantzow 1999 S 71 UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 09:24.37 485
57  Fredrik Jacobsson 2001 SKK Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 09:24.64 484
58  Sebastian Lundgren 1999 YSTADS SS Distanscupen 2017-02-06 Ystad 09:24.68 484
59  Anton Mylläri 2001 SÖDERTÖRN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 09:25.35 482
60  Jakob Källquist 2001 GÄVLE SS Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 09:25.37 482
61  Axel Andrén 2001 ESLÖVS SS UGP1 2017-01-28 Eslöv 09:26.76 478
62  Oliver Tykesson 2000 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 09:27.43 477
63  Emil Gunneriusson 2000 SKK UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 09:27.73 476
64  Patrik Petkoczi 2002 JÖNKÖPING UGP 1 2017-01-28 Motala 09:28.22 475
65  Anes Cavka 1999 ELFSBORG UGP 1 2017-01-28 Sandared 09:28.44 474
66  Christopher Lindholm 2002 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 09:28.78 473
67  Johannes Strömberg 2002 VELLINGE-N Distanscupen omg 1 2017-02-01 Malmö 09:29.54 471
68  Carl Gerstenfeld 2002 MKK Distanscupen omg 1 2017-02-01 Malmö 09:29.90 471
69  Gustav Henell 1999 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 09:30.45 469
70  Adam Carlsson 2001 GÄVLE SS Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 09:30.63 469
71  Ivar Simonsson 2002 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 09:30.94 468
72  William Lernå 2002 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 09:31.39 467
73  Adam Karlsson 2000 NORRTÄLJE UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 09:31.41 467
74  William Lindblom 1998 MKK Distanscupen omg 1 2017-02-01 Malmö 09:31.76 466
75  Emil Kernen 2002 KATRINEHOL UGP 1 2017-01-28 Motala 09:32.49 464
76  Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 09:32.98 463
77  Anton Jönsson 2001 ESLÖVS SS UGP1 2017-01-28 Eslöv 09:33.15 463
78  Elliot Fielder 2003 MOTALA SS UGP 1 2017-01-28 Motala 09:33.51 462
79  Johan Nilsson 1994 MKK Distanscupen omg 1 2017-02-01 Malmö 09:33.60 461
80  Charlie Tranberg 2002 UDDEVALLA UGP 1 2017-01-28 Sandared 09:33.66 461
81  Philip Stenberg 2001 MKK Distanscupen omg 1 2017-02-01 Malmö 09:33.70 461
82  Tim Berthelsson 2000 SS DELFIN UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 09:33.95 461
83  Edwin Nystrand 2002 SALA SS ENA Games 2017-01-22 Enköping 09:34.10 460
84  Carl Löfgren 2003 OSKARSHAMN UGP 1 2017-01-28 Växjö 09:34.97 458
  Jacob Söderberg 2003 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 09:34.97 458
86  Oscar Elfers 2002 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 09:34.99 458
87  Henning Cederlund 2003 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 09:35.10 458
88  Ali Hariri 1996 SK RAN ebocup 2017-01-28 Eslöv 09:35.52 457
89  Johan Ekengren 2001 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 09:36.05 456
90  Simon Linnér 1999 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 09:36.85 454
91  Anton Strand 2003 VÄXJÖ SS UGP 1 2017-01-28 Växjö 09:38.09 451
92  Linus Holmdahl 2001 S 77 UGP 1 2017-01-28 Sandared 09:38.15 451
93  Jonathan Skog 2000 KLIPPAN UGP1 2017-01-28 Eslöv 09:38.35 450
94  Jonas Al-Khalili 2002 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 09:38.62 450
95  Linus Andersson 2001 KARLSTAD Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 09:38.81 449
96  Richard Ekholm 2002 KUNGSBACKA UGP1 2017-01-28 Varberg 09:38.82 449
97  Erik Josefson 2000 VARBERG UGP1 2017-01-28 Varberg 09:39.61 447
  Liam Bech 2003 MKK Distanscupen omg 1 2017-02-01 Malmö 09:39.61 447
99  Pontus Westberg 2000 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 09:40.06 446
100  Tor Stein 2003 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 09:41.44 443
 
  1500m Frisim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=14:08.06
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
William Lulek 1998 SK NEPTUN Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 15:59.33 690
Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 16:10.17 667
Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 16:13.61 660
Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 16:14.16 659
Johan Rydahl 2001 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 16:21.41 645
Aaro Tähtivuori 1998 SK NEPTUN Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 16:21.77 644
Alexander Trudov 1999 S 71 UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 16:29.37 629
Marcus Kindberg 1993 MKK Distanscupen omg 2 2017-03-06 Malmö 16:30.35 627
Johan Björklund 1999 NJURUNDA UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 16:40.31 609
10  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 16:42.01 606
11  Viktor Johansson 1999 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 16:50.98 590
12  Oliver Rehn 2001 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-12 Stockholm 16:51.19 589
13  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG UGP 2 2017-03-12 Åkersberga 16:53.27 586
14  Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 16:56.51 580
15  Gustaf Hansson 2001 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 16:57.63 578
16  Johan Bergwall 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 16:58.12 577
17  Viktor Svan 2000 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 16:58.69 576
18  Filip Salbrink 2002 ESLÖVS SS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 17:01.49 572
19  Gabriel Henkel 2001 SKURU IK NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 17:06.18 564
20  Johan Ljunggren 2001 UPSALA S NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 17:08.01 561
21  Max Persson 2001 YSTADS SS Distanscupen 2017-03-13 Ystad 17:12.52 554
22  Theodor Hansson 1994 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 17:12.99 553
23  Mikael Söderberg 2003 UPSALA S NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 17:15.03 550
24  Simon Fröde 2003 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 17:15.29 549
25  Rick Cuperus 1999 UDDEVALLA UGP2 2017-03-12 Göteborg 17:16.55 547
26  Erik Skogfors 1996 ESKILSTUNA Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-24 Eskilstuna 17:17.65 545
27  Isak Larsson 2000 SJÖBO SS UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 17:20.03 542
28  Martin Melinder 2001 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-12 Åkersberga 17:20.23 541
29  Gustav Franzén 2000 VÄXJÖ SS UGP 2 2017-01-29 Växjö 17:21.30 540
30  Svante Linnér 2000 MOTALA SS NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 17:22.68 538
31  Anton Andersson 1997 MKK Distanscupen omg 2 2017-03-06 Malmö 17:27.11 531
32  Dante Vollmer 2001 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 17:27.51 530
33  Albin Svenneby 2001 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 17:28.30 529
34  Måns Stomvall 1990 ESKILSTUNA Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-24 Eskilstuna 17:28.82 528
35  Johan Alderbrink 2001 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 17:30.24 526
36  Primus Olsson 2000 SK RAN UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 17:32.59 523
37  Alfred Persson 2000 SJÖBO SS UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 17:34.36 520
38  Carl Wennerholm 2002 SKK NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 17:35.03 519
39  Birkan Ates 2002 SS DELFIN UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 17:35.87 518
40  Gustav Lind 2002 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 17:36.16 517
41  Daniel Fischer 2002 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 17:36.50 517
42  Eric Hansson 2002 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-12 Åkersberga 17:37.12 516
43  Christian Norberg 1998 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 17:37.68 515
44  Mike Thorén 1991 MOTALA SS MSS Masters KM 2017-03-04 Motala 17:38.90 513
45  David Albringer 2001 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 17:39.57 512
46  Karl Liljegren 2001 MKK UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 17:41.30 510
47  Olof Askling 1999 SKK NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 17:41.77 509
48  Anton Jansson 2002 YSTADS SS Distanscupen 2017-03-13 Ystad 17:42.39 508
49  Fredrik Jacobsson 2001 SKK NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 17:45.58 504
50  Edwin Larsson 2001 UDDEVALLA UGP2 2017-03-12 Göteborg 17:45.96 503
51  Oliver Tykesson 2000 LASS NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 17:46.79 502
52  Bo Beckman 2002 MKK UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 17:49.67 498
53  Anton Forsberg 2001 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-12 Stockholm 17:53.48 493
54  Erik Ottosson 1999 SPÅRVÄGEN UGP 2 2017-03-12 Stockholm 17:53.97 492
55  Isak Gustafsson 2001 SKK UGP 2 2017-03-12 Stockholm 17:54.50 491
56  Anton Jönsson 2001 ESLÖVS SS UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 17:54.95 491
57  Ivar Simonsson 2002 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-12 Åkersberga 17:58.14 486
58  Axel Witt 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 17:58.19 486
59  Emil Gunneriusson 2000 SKK NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 18:00.18 483
60  Philip Rantzow 1999 S 71 UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 18:00.19 483
61  Nicolas Nolén 2000 SK TRITON UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 18:00.67 483
62  David Falk 2003 MKK UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 18:00.72 483
63  Axel Andrén 2001 MKK UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 18:00.75 483
64  Emil Kernen 2002 KATRINEHOL Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 18:01.58 482
65  Tobias Lindbom 1979 MKK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-24 Eskilstuna 18:02.65 480
66  Joel Johnsson 2000 KSLS UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 18:03.39 479
67  Oscar Wilhelmsson 2002 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 18:03.60 479
68  Ian Hangård 2002 SK LÖDDE UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 18:05.00 477
69  Tim Berthelsson 2000 SS DELFIN UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 18:06.11 476
70  Sebastian Lundgren 1999 YSTADS SS Distanscupen 2017-03-13 Ystad 18:06.97 474
71  Wilhelm Muzikants 2001 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-12 Stockholm 18:07.57 474
72  Job Sanders 2003 JÖNKÖPING UGP 2 2017-01-29 Motala 18:07.60 474
73  Lukas Roosmark 2002 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 18:07.82 473
74  Johan Allberg 2002 SKURU IK UGP 2 2017-03-12 Stockholm 18:07.86 473
75  Felix Wrakén 2003 S02 NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 18:12.05 468
76  Anton Strand 2003 VÄXJÖ SS UGP 2 2017-01-29 Växjö 18:12.70 467
77  Henning Cederlund 2003 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 18:12.75 467
78  Gustaf Toll 1985 DANDERYD Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-24 Eskilstuna 18:13.05 467
79  Jacob Söderberg 2003 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 18:14.60 465
80  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 18:14.77 464
81  Carl Gerstenfeld 2002 MKK Distanscupen omg 2 2017-03-06 Malmö 18:17.77 461
82  Tim Hagerström 1999 MKK UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 18:21.16 456
83  Stefan Andersson 1970 SUNDSVALL Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-24 Eskilstuna 18:21.34 456
84  Nils Wergeland 2002 SK LÖDDE UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 18:21.48 456
85  Oscar Elfers 2002 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 18:22.03 455
86  Tor Stein 2003 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-12 Stockholm 18:25.55 451
87  Alexander Fredholm 2001 MASS UGP 2 Kungsbacka 2017-03-11 2017-03-14 Kungsbacka 18:26.64 450
88  John Aldrin 2001 KATRINEHOL Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 18:27.67 448
89  Roger Sjösten 1977 SK NEPTUN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-24 Eskilstuna 18:28.27 448
90  Richard Ekholm 2002 KUNGSBACKA NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 18:29.73 446
91  Patrik Petkoczi 2002 JÖNKÖPING UGP 2 2017-01-29 Motala 18:30.25 445
92  Viktor Henrysson 2003 OSKARSHAMN UGP 2 2017-01-29 Växjö 18:30.27 445
93  André Philipsson Eriksson 2001 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 18:31.79 443
94  Simon Svedberg 2001 FALKÖPING UGP2 2017-03-12 Göteborg 18:32.02 443
95  Filip Rautiainen 2001 KATRINEHOL Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 18:32.35 443
96  Fredrik Schriever-Abeln 1971 SK LAXEN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-24 Eskilstuna 18:33.98 441
97  Elias Robertsson 2004 UDDEVALLA UGP2 2017-03-12 Göteborg 18:34.93 440
98  Noah Malmgren 2004 S 71 UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 18:38.39 436
99  Philip Stenberg 2001 MKK UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 18:38.65 435
100  Johannes Strömberg 2002 VELLINGE-N Distanscupen omg 2 2017-03-06 Malmö 18:40.80 433
 
  25m Bröstsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
William Myrlander 1997 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:13.53 246255732
Jonathan Myrlander 2000 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:16.19 143727275
Anton Boström 2001 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.10 121980780
Kristofer Engström 1982 SOLLEFTEÅ UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.21 119656729
Felix Katmuk 2000 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:17.24 119033157
Karl Fällman 2002 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.49 114001432
Klas Törmä 1999 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.75 109064814
Erik Fahlander 2003 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:19.52 82004993
David Öhman 2002 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:19.98 76470386
10  Tom Flodman 2004 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:20.72 68566263
11  Phillip Johansson 2002 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:21.06 65298715
12  May Kiarttisak Chaoplaina 2002 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:21.62 60354918
13  Marcus Snäll 2002 HAPARANDA Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:22.18 55897851
14  Mohammad Moseni 1999 ÄLVSBY SS Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:22.42 54121884
15  Nikolaj Alkas Alias 2008 SPÅRVÄGEN Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:22.45 53905205
16  Arthur Forsfält 2008 MOTALA SS Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:22.47 53761394
17  Axel Gladher 2006 KARLSKRONA Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:22.68 52281806
18  Melwin Magnusson 2005 SKELLEFTEÅ Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:22.77 51664311
19  Colin Rosén 2008 VÄSBY SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:23.00 50129829
20  Vidar Jäderberg 2006 KÖPINGS SS Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:23.48 47117849
21  Simon Eriksson 2004 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:23.51 46937705
22  Robin Mohammadi 2007 S02 David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:23.61 46343814
23  Ebbe Fransson 2008 TROLLHÄTTA Dina Försäkringar Race 2017-02-25 Lidköping 00:23.74 45586641
24  Axel Coutts 2008 LASS Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:23.80 45242736
  Olle Blom 2007 NKK Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:23.80 45242736
26  Ville Öberg 2005 HÖGAKUSTEN UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:23.81 45185755
27  Oscar Andersson 2007 LIDINGÖ SK Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:23.96 44342410
28  Filip Bolt 2007 ÖSMO SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:24.06 43791807
29  Isak Kvorning 2008 VARBERG David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:24.17 43196622
30  Oscar Enell 2005 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:24.23 42876516
31  Wilhelm Olsson 2008 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:24.50 41474531
32  Cesar Svan 2007 NKK Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:24.66 40672467
33  Hugo Westermark 2004 BURTRÄSK Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:24.72 40377027
34  Lukas Palmer 2004 ÖSA Utmanaren 1 2017-02-18 Örebro 00:24.73 40328065
35  Stefan Filimon Fasola 2003 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:24.88 39603047
36  Isak Ryd 2006 OSKARSHAMN Utmanaren 2017-03-11 Oskarshamn 00:24.95 39270649
37  Hugo man 2007 UPSALA S Poängsim 3 2017-03-05 Uppsala 00:24.96 39223468
38  Adam Lagerqvist 2003 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:25.11 38524729
  Hugo Sprung 2007 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:25.11 38524729
40  Elliot Lundberg 2007 SKELLEFTEÅ UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:25.20 38113437
41  Melvin Peetz 2007 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:25.25 37887468
42  Elias Samuelsson 2003 BJÖRNA IF UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:25.32 37574104
43  Philip Sandström 2006 SKELLEFTEÅ Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:25.44 37044899
44  Filip Bjällås 2007 UPPLANDS-B Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-22 Oskarshamn 00:25.52 36697605
  Elias Gardfors 2005 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:25.52 36697605
46  Theo Takala 2007 VÄSBY SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:25.56 36525585
  Vilmer Lindström 2007 VÄSBY SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:25.56 36525585
48  Axel Fällman 2005 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:25.58 36439979
49  Jack Nyroos 2008 BUREÅ SS Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:25.60 36354639
50  Jonatan Sundberg 2005 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:25.64 36184758
51  Axel Wöhl 2007 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:25.67 36058041
52  Jacob Kjellberg 2007 TRELLEBORG Dronksim 2017-02-04 Staffantorp 00:25.79 35557049
53  Svante Bang 2006 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:25.83 35392115
54  Filip Gyllenhammar 2007 NKK Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:25.84 35351041
  Erik Sperling 2007 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:25.84 35351041
56  Simón Perez 2007 LASS Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:25.88 35187379
57  Albin Jarhult 2007 SKENE SIM David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:26.00 34702414
  Alfred Lindh 2007 SKENE SIM SOIS Medley Cup 2017 2017-02-04 Skene 00:26.00 34702414
  Ludvig Löfgren 2006 OSKARSHAMN Utmanaren 2017-03-11 Oskarshamn 00:26.00 34702414
60  Isa Omeich 2000 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:26.01 34662404
  Kevin Lund Landen 2004 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:26.01 34662404
62  Elias Klebom 2007 MASS David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:26.04 34542741
63  Jonathan Elf 2006 UPSALA S Poängsim 3 2017-03-05 Uppsala 00:26.10 34305062
64  Alexander Kjazumov 2005 JÄRFÄLLA S Lövets Minne 1 2017-03-25 Järfälla 00:26.15 34108660
65  Elliot Ekman 2007 HARNÄS SKU Lilla Vasadoppet 2017 2017-01-08 Hedemora 00:26.25 33720329
66  Lukas Specht 2005 EKSJÖ SLS SMUK 2017-02-18 Eksjö 00:26.27 33643372
67  Noah Franksson 2006 LJUNGBY SS Ljungbycupen 1 2017-02-06 Ljungby 00:26.28 33604981
68  Maximilian Thorsell 2007 KUNGSBACKA SOIS Medley Cup 2017 2017-02-04 Skene 00:26.30 33528374
69  Alex Muradian 2008 SKENE SIM SOIS Medley Cup 2017 2017-02-04 Skene 00:26.33 33413899
70  Viktor Nilsson 2003 ÄLVSBY SS Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:26.36 33299945
71  Emil Alsered Fällman 2006 JÄRFÄLLA S Lövets Minne 1 2017-03-25 Järfälla 00:26.40 33148811
72  Elliot Rosberg 2008 VELLINGE-N Dronksim 2017-02-04 Staffantorp 00:26.42 33073586
73  Linus Eriksson 2006 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:26.47 32886519
74  Moritz Karlsson 2008 SÖDERTÖRN Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:26.52 32700860
75  Nils Melander Hansson 2007 SK TRITON Dronksim 2017-02-04 Staffantorp 00:26.56 32553337
76  Viktor Jellhede 2005 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:26.57 32516596
77  Oliver Henriksson 2007 STRÄNGNÄS Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:26.64 32260944
78  Axel Lindberg 2006 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:26.69 32079974
79  Robin Vukovic 2005 OSKARSHAMN Utmanaren 2017-03-11 Oskarshamn 00:26.72 31972042
80  Philip Linder 2007 HÄRNÖSAND Njurundasim 2017 2017-02-20 Kvissleby 00:26.76 31828883
81  Ludvig Sandman 2007 ÖSMO SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:26.77 31793228
82  Simon Mosebach 2005 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:26.81 31651135
83  Philip Hansson 2007 ELFSBORG SOIS Medley Cup 2017 2017-02-04 Skene 00:26.83 31580406
84  Steven Javier Perez Cevallos 2007 VÄSBY SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:26.88 31404504
85  Jacob Pettersson 2008 VÄSBY SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:26.89 31369480
86  Elias Nilsson 2004 UPSALA S Poängsim 3 2017-03-05 Uppsala 00:26.93 31229906
87  Leo Marcusson Madsen 2007 SK TRITON Dronksim 2017-02-04 Staffantorp 00:27.02 30918876
  Hugo Sandsten 2007 HAPARANDA Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:27.02 30918876
89  Axel Ydremark 2007 EKSJÖ SLS SMUK 2017-02-18 Eksjö 00:27.13 30544312
90  Erik Svensson 2007 VÄSBY SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:27.16 30443209
91  Viktor Jäderberg 2007 KÖPINGS SS Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:27.31 29944332
92  Edvin Finér 2008 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:27.34 29845867
  Rasmus Öst 2007 SPÅRVÄGEN Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:27.34 29845867
94  Gustav Ingoldsson 2007 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:27.36 29780463
95  Tony Grahovic 2007 LJUNGBY SS Ljungbycupen 1 2017-02-06 Ljungby 00:27.41 29617788
96  Lucas Yu 2010 UPSALA S Poängsim 3 2017-03-05 Uppsala 00:27.45 29488500
97  Oscar Sabo 2008 ELFSBORG SOIS Medley Cup 2017 2017-02-04 Skene 00:27.50 29327946
  Eric Nlhammer 2008 LIDKÖPING Dina Försäkringar Race 2017-02-25 Lidköping 00:27.50 29327946
99  Alexander Loveryd 2008 SK ALINGSÅ David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:27.53 29232173
100  Andreas Caspersen 2007 SK ALINGSÅ David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:27.57 29105123
 
  50m Bröstsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=00:25.25
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Erik Kähr 1995 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:27.55 769
Niklas Tour 1989 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:28.33 708
Patric Ridell 1993 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:28.57 690
Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:28.60 688
Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:28.72 679
William Myrlander 1997 NÄSSJÖ NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:28.80 673
Pontus Flodqvist 1988 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:29.37 635
Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:29.50 627
Simon Frank 1990 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:29.59 621
  Björn C-G Calleberg 1981 ÖSA Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:29.59 621
11  Stefan Scherling 1972 TÄBY SIM Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:29.75 611
12  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:29.84 605
13  Joakim Holmquist 1969 JÖNKÖPING Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:29.85 605
14  Philip Chen 2000 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:29.87 604
15  Elias Kromnow 1999 KARLSKRONA Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:30.01 595
16  Erik Juliusson 1998 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:30.07 592
17  Andreas Fürst 1990 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:30.09 590
  Ahmad Al Said 1996 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:30.09 590
19  Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:30.23 582
  Hugo Swanepoel 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:30.23 582
21  Emil Hammarlund 1995 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 00:30.26 581
  Samuel Törnqvist 1997 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:30.26 581
23  Daniel Andersson 1997 UDDEVALLA US-Cupen 2017 2017-03-04 UDDEVALLA 00:30.37 574
  Daniel Lundahl 1991 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:30.37 574
25  Simon Linnér 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:30.38 574
26  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND UMESTÄNKET 2017 2017-02-26 Umeå 00:30.42 571
27  Joakim Löfgren 1992 SK LAXEN Januarirace 2017-01-13 Halmstad 00:30.47 569
28  Johan Dahlgren 1986 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:30.51 566
  Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-22 Oskarshamn 00:30.51 566
  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:30.51 566
31  Arnold Svarrer 1991 HS Öppna Skånska Masters 2017-02-18 Lund 00:30.54 565
32  Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:30.59 562
33  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:30.66 558
34  Eldin Kadic 1999 ESKILSTUNA Utmanarna omgång 1 2017-02-13 Eskilstuna 00:30.67 558
  Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:30.67 558
36  Edvin Torlakovic 2001 VÄSTERVIK Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-22 Oskarshamn 00:30.72 555
37  Luke Postema 1995 POSEIDON Poseidontävling 1 2017-02-19 Lund 00:30.76 553
38  Kristian Kron 1992 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:30.77 552
39  Stefan Phung 1997 OSKARSHAMN Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-22 Oskarshamn 00:30.80 550
40  Albin Edvardsson 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:30.81 550
41  Morgan Martinsson 2001 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:30.88 546
42  David Kurilenko 1999 LJUNGBY SS Apladalen sprint 2017 2017-02-04 Värnamo 00:30.93 544
  Anton Steindl 2000 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:30.93 544
44  Dennis Dukic 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:30.97 541
45  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP Sandaredssimmet 2017 2017-03-05 Sandared 00:31.00 540
46  Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA US-Cupen 2017 2017-03-04 UDDEVALLA 00:31.06 537
47  Filip Antlöv 1998 SÖDERTÖRN Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 00:31.07 536
48  Erik Löfgren-Bengtson 1989 SS04 Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:31.11 534
49  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:31.14 533
50  Anton Widholm 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:31.16 532
51  Samuel Talback 2000 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:31.18 531
  Ahmad Attellesey 1995 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:31.18 531
53  Jacob Danielsson 1998 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:31.19 530
54  Viktor Berndin 1988 MKK Öppna Skånska Masters 2017-02-18 Lund 00:31.23 528
55  Emil Davidsson 1990 LASS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:31.29 525
56  Victor Kuzmin 1979 S02 Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:31.30 524
57  Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:31.32 523
58  Elias Persson 2002 SS MORA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:31.33 523
59  Oskar Robertsson 2000 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:31.34 522
60  Martin Magnusson 1995 NORRTÄLJE ÅSS öppna 2017-03-13 Åkersberga 00:31.38 520
61  Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:31.39 520
62  William Brand 1998 ESKILSTUNA Utmanarna omgång 1 2017-02-13 Eskilstuna 00:31.46 517
  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:31.46 517
64  Jakob Sundén 1995 VARBERG Öppna Masters DM (VSSF) 2017-02-04 Kungsbacka 00:31.49 515
65  Jakob Källquist 2001 GÄVLE SS ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:31.51 514
66  Marcus Ålenius 2001 GÄVLE SS ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:31.52 514
67  Navid Fageeh 1997 UDDEVALLA US-Cupen 2017 2017-03-04 UDDEVALLA 00:31.53 513
68  Victor Lovinge 2000 NKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:31.55 512
69  Matti Myllyaho 1995 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:31.65 507
70  Linus Kahl 2001 WISBY SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:31.72 504
71  August Mathisen 2001 KARLSTAD Svenska Ungdomssimspelen 2017 2017-01-30 Borlänge 00:31.73 503
72  Anton Arvidsson 2000 KALMAR SS KM 2017-03-24 2017-03-24 Kalmar 00:31.79 501
73  Edvin Persson 1999 SS MORA Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 00:31.87 497
74  Anton Dahlgren 1999 KUNGSBACKA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:31.93 494
  Robin Cederqvist 1989 WISBY SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:31.93 494
76  Walter Hero 2002 SK LAXEN Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:31.94 494
77  Josef Al-Khalili 2000 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:31.98 492
78  Philip Parsons 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:31.99 491
79  Anton Campalto 1998 LUDVIKA SS Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 00:32.01 490
  Erik Boos 1999 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:32.01 490
81  Igor Blagojevic 2000 KARLSKO SF ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:32.06 488
82  Petter Lindqvist 1980 UMEÅ SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:32.10 486
83  Oskar Gustafson 2002 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:32.15 484
84  Lukas Malmström 2003 SKURU IK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:32.16 483
  Algot Lindwall 2002 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:32.16 483
86  Anton Svensson 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:32.17 483
87  Elias Fröde 2001 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:32.18 483
88  Gustav Henell 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:32.22 481
89  Gustaf Persson 2001 YSTADS SS Distanscupen 2017-03-13 Ystad 00:32.24 480
  Peter Ekman 1979 GÄVLE SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:32.24 480
91  Jonathan Hiltonsson 2000 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 00:32.25 479
92  Jerry Falkcrona 1983 LASS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:32.29 478
93  Jonathan Skog 2000 KLIPPAN Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:32.30 477
94  Anton Hong 2000 KALMAR SS KM 2017-03-24 2017-03-24 Kalmar 00:32.32 476
95  Alexander Almasi 2000 UPSALA S Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 00:32.37 474
96  Harald Kruger 1967 TÄBY SIM Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:32.40 473
97  Axel Lloyd 1999 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:32.42 472
98  Wiggo Frohde 2000 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:32.43 472
  Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:32.43 472
  Andreas Persson 2000 GÄVLE SS Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 00:32.43 472
 
  100m Bröstsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=00:55.61
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Erik Kähr 1995 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 01:02.33 710
Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:03.78 662
Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:04.02 655
Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:04.44 642
Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:04.65 636
Hugo Swanepoel 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 01:04.95 627
Philip Chen 2000 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:05.81 603
Simon Linnér 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:05.85 602
Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:05.86 601
10  Stefan Scherling 1972 TÄBY SIM Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:05.90 600
11  Tom Andersson 1998 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 01:05.98 598
12  Samuel Törnqvist 1997 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 01:06.04 597
13  Edvin Torlakovic 2001 VÄSTERVIK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:06.06 596
14  Hugo Rydberg 1998 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 01:06.12 594
15  Emil Hammarlund 1995 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 01:06.13 594
16  Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:06.15 594
17  Elias Kromnow 1999 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:06.21 592
18  Andreas Fürst 1990 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:06.43 586
19  Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:06.49 585
20  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:06.51 584
21  Oskar Robertsson 2000 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:06.56 583
22  Erik Juliusson 1998 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:06.69 579
23  William Lulek 1998 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 01:06.72 579
24  Anton Widholm 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:06.81 576
25  Klaudius Schreck 2001 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 01:06.94 573
26  Erik Löfgren-Bengtson 1989 SS04 Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:06.95 573
27  Ahmad Al Said 1996 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:07.13 568
28  Anton Dahlgren 1999 KUNGSBACKA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:07.30 564
29  Albin Edvardsson 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:07.49 559
30  Morgan Martinsson 2001 SK NEPTUN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 01:07.53 558
31  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 01:07.56 557
32  Max Persson 2001 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:07.79 552
33  Björn C-G Calleberg 1981 ÖSA Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:07.99 547
34  Arnold Svarrer 1991 HS Öppna Skånska Masters 2017-02-18 Lund 01:08.00 546
35  August Mathisen 2001 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:08.02 546
36  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:08.04 545
37  Victor Wågström 1994 ÅKERSBERGA Öppna Roslagsmästerskapen 2017 2017-02-05 Norrtälje 01:08.10 544
38  Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 01:08.11 544
  Petter Cyrén 1996 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 01:08.11 544
40  Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 01:08.16 543
41  Filip Antlöv 1998 SÖDERTÖRN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 01:08.19 542
42  Isak Alin 1999 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 01:08.34 538
43  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:08.64 531
44  Marcus Ålenius 2001 GÄVLE SS Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 01:08.66 531
45  Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS Fredagsrace 1 2017 2017-02-10 Västerås 01:08.71 530
46  Victor Bergstrand 2000 POSEIDON Poseidontävling 1 2017-02-19 Lund 01:08.77 528
47  Oskar Gustafson 2002 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:08.84 527
  Isak Vikström 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:08.84 527
49  Samuel Talback 2000 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 01:08.97 524
  Luke Postema 1995 POSEIDON Öppna Skånska Masters 2017-02-18 Lund 01:08.97 524
51  Anton Svensson 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:08.99 523
52  William Lernå 2002 VÄSBY SS Seriesim_Div2_Omg2 2017-03-24 Upplandsa Väsby 01:09.01 523
53  Jonathan Arvidsson 2000 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:09.11 520
54  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:09.22 518
55  Robin Cederqvist 1989 WISBY SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:09.36 515
56  Alexej Filinau 1998 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:09.39 514
57  Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 01:09.42 514
58  Dag Jönsson 1981 VÄSTERÅS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:09.46 513
59  Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:09.58 510
60  Martin Magnusson 1995 NORRTÄLJE Öppna Roslagsmästerskapen 2017 2017-02-05 Norrtälje 01:09.62 509
61  Markus Charlton 2001 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:09.70 507
62  Daniel Lundahl 1991 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:09.76 506
63  Filip Björkholm 1998 VÄSTERÅS Fredagsrace 1 2017 2017-02-10 Västerås 01:09.79 505
64  Lucas Lindblom 2000 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:09.80 505
65  Elias Persson 2002 SS MORA LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 01:09.88 503
66  Linus Kahl 2001 WISBY SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:09.90 503
67  Nils Schönberg 1989 BORLÄNGE LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 01:09.95 502
68  Lukas Åkerblom 2002 SKURU IK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:09.98 501
69  Edward Eliasson 1997 SS04 BÅLSTA SWIM OPEN 2017 2017-02-05 Bålsta 01:09.99 501
70  Lukas Malmström 2003 SKURU IK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:10.00 501
71  Alexander Nylén 2000 KARLSKO SF Skomakardoppet 2017-03-05 Hallsberg 01:10.18 497
72  Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:10.22 496
73  Alexander Trudov 1999 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:10.48 491
74  Olof Askling 1999 SKK UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 01:10.57 489
75  Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:10.58 489
76  Jakob Sundén 1995 VARBERG Öppna Masters DM (VSSF) 2017-02-04 Kungsbacka 01:10.71 486
77  Anton Campalto 1998 LUDVIKA SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 01:10.76 485
78  Carl Gerstenfeld 2002 MKK Seriesim Div.1 omg. 3 2017x 2017-01-21 Vellinge 01:10.77 485
79  Jakob Källquist 2001 GÄVLE SS Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 01:10.83 483
80  William Kerman 2001 ANDERSTORP Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 01:10.88 482
81  Adam Karlsson 2000 NORRTÄLJE Öppna Roslagsmästerskapen 2017 2017-02-05 Norrtälje 01:10.94 481
82  Axel Eriksson 1998 NKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:10.95 481
83  Gustaf Hansson 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:11.16 477
84  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:11.18 476
85  Martin Schön 2003 BOLLNÄS SS Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 01:11.19 476
86  Erik Boos 1999 SK TRITON UGP1 2017-01-28 Eslöv 01:11.23 475
  Erik Josefson 2000 VARBERG UGP1 2017-01-28 Varberg 01:11.23 475
88  Ali Hariri 1996 SK RAN ebocup 2017-01-28 Eslöv 01:11.29 474
89  Algot Lindwall 2002 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:11.40 472
90  Andreas Wallén 2002 SPÅRVÄGEN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 01:11.41 472
91  Carl Göransson 2000 UPSALA S ENA Games 2017-01-22 Enköping 01:11.46 471
92  Linus Ljunghusen 2000 POSEIDON UGP 1 2017-01-29 Löddeköpinge 01:11.48 470
93  Andreas Persson 2000 GÄVLE SS Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 01:11.54 469
  Pedro Pacheco 1987 SPIF SF Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:11.54 469
95  Jon Lundqvist 1971 UPSALA S Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:11.55 469
96  Jonathan Hiltonsson 2000 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:11.59 468
97  Sebastian Soume 2001 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:11.63 467
98  Leonardo Montes 2002 SS04 UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 01:11.65 467
99  Jonatan Wede 1988 SS IDEN Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:11.69 466
100  Matti Myllyaho 1995 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 01:11.75 465
 
  200m Bröstsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=02:00.48
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Olle Williamsson 1998 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 02:17.70 669
Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:19.43 645
Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:19.61 642
Patric Ridell 1993 SK NEPTUN Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:20.26 633
Hugo Swanepoel 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:23.04 597
Samuel Törnqvist 1997 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:23.47 592
Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:24.36 581
Oskar Robertsson 2000 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:24.49 579
Anton Widholm 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:24.90 574
10  Simon Linnér 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:25.26 570
11  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG UGP 2 2017-03-12 Åkersberga 02:25.46 568
12  Johan Dahlgren 1986 SK NEPTUN Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:25.98 562
13  Philip Carlsson 1990 ELFSBORG Sandaredssimmet 2017 2017-03-04 Sandared 02:26.31 558
14  Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS UGP 2 2017-01-29 Växjö 02:26.38 557
15  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:26.78 553
16  Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:27.50 544
17  Filip Antlöv 1998 SÖDERTÖRN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 02:27.75 542
18  Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:27.76 542
19  Oskar Gustafson 2002 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:27.77 541
20  Pontus Jonsson 2000 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:28.42 534
21  Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:28.48 534
22  Max Persson 2001 YSTADS SS UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 02:28.77 531
23  Anton Dahlgren 1999 KUNGSBACKA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:29.61 522
24  August Mathisen 2001 KARLSTAD Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 02:29.76 520
25  Marcus Ålenius 2001 GÄVLE SS Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 02:30.00 518
26  Stefan Scherling 1972 TÄBY SIM Dansk Open Masters (K) 2017-03-11 Birkerød 02:30.13 516
27  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND Härnörace 2017-03-26 Härnösand 02:30.14 516
28  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP Sandaredssimmet 2017 2017-03-04 Sandared 02:30.31 514
29  Dag Jönsson 1981 VÄSTERÅS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 02:31.27 505
30  Morgan Martinsson 2001 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-12 Stockholm 02:31.36 504
31  Linus Kahl 2001 WISBY SS WSS Lördag Morgon 2 2017-02-10 Visby 02:31.37 504
32  Alexander Nylén 2000 KARLSKO SF Skomakardoppet 2017-03-04 Hallsberg 02:31.79 500
33  Markus Charlton 2001 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:32.11 496
34  Jakob Källquist 2001 GÄVLE SS Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 02:32.31 494
35  William Lernå 2002 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-12 Åkersberga 02:32.36 494
36  Robin Cederqvist 1989 WISBY SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 02:32.38 494
37  Gustaf Hansson 2001 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 02:32.49 493
38  Axel Witt 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 02:32.51 493
39  Dexter Dalsgaard 2001 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-12 Stockholm 02:32.68 491
40  Josef Al-Khalili 2000 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:33.91 479
41  Igor Blagojevic 2000 KARLSKO SF Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 02:34.22 476
42  Elias Fröde 2001 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:34.54 473
43  Anton Svensson 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:34.55 473
44  Jakub Majta 2003 SÖDERTÖRN Seriesim_Div1_Omg2 2017-03-25 Sundbyberg 02:34.99 469
45  Elliot Fielder 2003 MOTALA SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:35.68 463
46  Erik Lööw 2003 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:35.99 460
47  Ruben Staaf 2002 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:36.03 460
48  Dante Vollmer 2001 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 02:36.09 459
49  Daniel Fischer 2002 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 02:36.35 457
50  Jonathan Arvidsson 2000 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:36.41 457
51  Anton Campalto 1998 LUDVIKA SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-18 02:36.46 456
52  David Neuhardt 2003 SPÅRVÄGEN Seriesim_Div1_Omg2 2017-03-25 Sundbyberg 02:36.51 456
53  Filip Egelrud 2000 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:36.70 454
54  Theodor Hansson 1994 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:36.81 453
55  Axel Nordén 2001 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-12 Stockholm 02:36.93 452
56  Alexej Filinau 1998 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:37.34 448
57  Tim Brinkhagen 2001 SK LÖDDE UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 02:37.37 448
58  Simon Fröde 2003 JÄRFÄLLA S Seriesim_Div1_Omg2 2017-03-25 Sundbyberg 02:37.38 448
59  Sebastian Soume 2001 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:37.43 448
60  William Kerman 2001 ANDERSTORP Sandaredssimmet 2017 2017-03-04 Sandared 02:37.93 443
61  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:37.96 443
62  Andreas Persson 2000 GÄVLE SS Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 02:38.11 442
63  Erik Boos 1999 SK TRITON UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 02:38.22 441
64  Linus Holmdahl 2001 S 77 UGP2 2017-03-12 Göteborg 02:38.31 440
65  Arvid Styrman 2002 SPÅRVÄGEN UGP 2 2017-03-12 Stockholm 02:38.37 440
66  Wilhelm Muzikants 2001 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-12 Stockholm 02:38.44 439
67  Johan Hennert 2001 SS04 UGP 2 2017-03-12 Åkersberga 02:38.56 438
68  Max Sundberg 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:38.59 438
69  Theodor Sköld 2001 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-12 Åkersberga 02:38.64 438
70  John Brolin 2002 NKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:38.66 437
71  Jonathan Hiltonsson 2000 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 02:39.04 434
72  Axel Eriksson 1998 NKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:39.06 434
73  Hampus Dahlgren 2001 KUNGSBACKA UGP 2 Kungsbacka 2017-03-11 2017-03-14 Kungsbacka 02:39.09 434
74  Mikael Söderberg 2003 UPSALA S Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 02:39.20 433
75  Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:39.62 430
76  Martin Schön 2003 BOLLNÄS SS Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 02:39.71 429
77  Oskar Axandersson 2002 VÄXJÖ SS UGP 2 2017-01-29 Växjö 02:39.89 427
78  Linus Ljunghusen 2000 POSEIDON Poseidontävling 1 2017-02-19 Lund 02:40.29 424
79  Nicola Lundqvist 2002 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:40.41 423
80  Felix Balkerud 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 02:40.43 423
81  Nikola Despotovic 1998 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:40.49 423
82  Elias Persson 2002 SS MORA LSS Väsman Open 2017 2017-02-18 02:40.57 422
83  Tyrone Nilsson-Deya 2001 SPIF SF UGP 2 2017-03-12 Åkersberga 02:40.70 421
84  Richard Ekholm 2002 KUNGSBACKA UGP 2 Kungsbacka 2017-03-11 2017-03-14 Kungsbacka 02:40.85 420
85  Sam Thai 1999 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 02:40.86 420
86  Victor Simic 2000 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-12 Stockholm 02:40.98 419
87  Nico Axelsson 1976 BORLÄNGE LSS Väsman Open 2017 2017-02-18 02:41.17 417
88  Anton Hong 2000 KALMAR SS UGP 2 2017-01-29 Växjö 02:41.18 417
89  Algot Lindwall 2002 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:41.34 416
90  Anton Arvidsson 2000 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:41.42 415
91  Erik Forsström 1999 UPSALA S Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 02:41.51 415
92  Joel Larsson 2001 SALA SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:41.60 414
93  Andres Pöllänen 2001 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-12 Stockholm 02:41.94 411
94  Johan Alderbrink 2001 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 02:42.08 410
95  Birkan Ates 2002 SS DELFIN UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 02:42.15 410
96  Robin Björklund 2002 NJURUNDA UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 02:42.22 409
97  Juan Esbjörnsson 2002 BOTK-RÖNN Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:42.41 408
98  Joel Berglund 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 02:43.01 403
99  Kenzo Buchli 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:43.03 403
100  Linus Thörn 2002 SKK UGP 2 2017-03-12 Stockholm 02:43.06 403
 
  25m Ryggsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
William Myrlander 1997 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:13.82 662553
Felix Katmuk 2000 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:14.64 557341
Jonathan Myrlander 2000 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:14.97 521290
Anton Boström 2001 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:15.43 476044
Karl Fällman 2002 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.26 340112
Phillip Johansson 2002 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:18.37 282109
Karl-Axel Waller 2003 BURTRÄSK Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:18.50 276203
May Kiarttisak Chaoplaina 2002 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:18.67 268727
Adam Lagerqvist 2003 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:19.81 224952
  Erik Fahlander 2003 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:19.81 224952
11  Albert Bogseth 2004 HÖRNEFORS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:19.91 221580
12  Vidar Jäderberg 2006 KÖPINGS SS Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:20.12 214714
13  Anton Forsberg 2005 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:20.42 205389
14  Filip Bjällås 2007 UPPLANDS-B Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:20.59 200343
15  Marcus Hamberg 2007 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 00:20.69 197452
16  Ebbe Fransson 2008 TROLLHÄTTA Dina Försäkringar Race 2017-02-25 Lidköping 00:20.70 197166
17  Axel Coutts 2008 LASS Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:20.88 192111
18  Måns Hallgren 2006 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:20.91 191285
19  Theo Takala 2007 VÄSBY SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:20.94 190464
20  Olle Blom 2007 NKK Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:21.01 188567
21  Melvin Engström 2007 NKK Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:21.02 188298
22  Axel Gladher 2006 KARLSKRONA Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:21.05 187494
23  Marcus Snäll 2002 HAPARANDA Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:21.32 180460
24  Stefan Filimon Fasola 2003 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:21.41 178194
25  Moritz Karlsson 2008 SÖDERTÖRN Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:21.48 176458
26  Robin Mohammadi 2007 S02 David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:21.50 175966
27  Erik Svensson 2007 VÄSBY SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:21.57 174258
28  Andreas Nilsson 2007 SK TRITON Dronksim 2017-02-04 Staffantorp 00:21.69 171382
29  Colin Rosén 2008 VÄSBY SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:21.77 169499
30  Gustav Bondensson 2007 FALUN Lilla Vasadoppet 2017 2017-01-08 Hedemora 00:21.81 168569
31  Lucas Goulet 2008 SPÅRVÄGEN Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:21.96 165138
32  Tom Larsson 2007 MASS David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:22.00 164239
33  Melvir Bahtagic 2008 OSKARSHAMN Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:22.04 163346
34  Wilmer Jakobsson 2008 NKK Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:22.29 157911
35  Simón Perez 2007 LASS Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:22.38 156014
36  Kasper Glawing 2008 FINSPÅNG Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:22.40 155596
37  Erik Bailey 2007 MASS David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:22.52 153122
38  Vilmer Lindström 2007 VÄSBY SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:22.54 152715
39  Wilgot Olausson 2007 NÄSSJÖ Stjärnjaktstävling 2 2017-02-25 Nässjö 00:22.70 149508
40  Arthur Forsfält 2008 MOTALA SS Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:22.74 148721
41  Markus Andelius 2007 NÄSSJÖ Stjärnjaktstävling 1. 20170128 2017-01-28 Nässjö 00:22.84 146776
42  Lukas Palmer 2004 ÖSA Utmanaren 1 2017-02-18 Örebro 00:23.05 142801
43  Axel Ydremark 2007 EKSJÖ SLS SMUK 2017-02-18 Eksjö 00:23.09 142060
44  Valter Ericsson 2008 NKK Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:23.15 140958
45  Philip Rångeby 2006 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:23.18 140412
46  Cesar Svan 2007 NKK Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:23.20 140049
47  Oscar Andersson 2007 LIDINGÖ SK Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:23.24 139327
48  Åke Sturesson 2007 SS IDEN Dronksim 2017-02-04 Staffantorp 00:23.29 138431
49  Melvin Walters 2008 YSTADS SS Dronksim 2017-02-04 Staffantorp 00:23.32 137898
50  Jonatan Sundberg 2005 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:23.34 137544
51  Philip Linder 2007 HÄRNÖSAND Njurundasim 2017 2017-02-20 Kvissleby 00:23.38 136839
  William Granberg 2005 BURTRÄSK Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:23.38 136839
53  Elliot Lundberg 2007 SKELLEFTEÅ UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:23.39 136664
  Adam Lagell 2007 LASS Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:23.39 136664
  Simon Eriksson 2004 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:23.39 136664
56  Viktor Jäderberg 2007 KÖPINGS SS Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:23.47 135271
57  Elias Gardfors 2005 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:23.52 134410
58  Hugo Westermark 2004 BURTRÄSK Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:23.64 132373
59  Alfred Lindh 2007 SKENE SIM SOIS Medley Cup 2017 2017-02-04 Skene 00:23.67 131871
60  Jacob Pettersson 2008 VÄSBY SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:23.70 131371
61  Steven Javier Perez Cevallos 2007 VÄSBY SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:23.88 128422
62  Elias Kvarnstedt 2008 SKÖVDE SS Dina Försäkringar Race 2017-02-25 Lidköping 00:24.00 126506
63  Albert Sjögren 2007 UPPLANDS-B Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:24.01 126348
64  Maximilian Thorsell 2007 KUNGSBACKA SOIS Medley Cup 2017 2017-02-04 Skene 00:24.06 125561
65  Albin Jarhult 2007 SKENE SIM David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:24.11 124782
66  Ludvig Löfgren 2006 OSKARSHAMN Utmanaren 2017-03-11 Oskarshamn 00:24.12 124627
67  Ajdin Poturovic 2007 JÖNKÖPING Stjärnjaktstävling 1. 20170128 2017-01-28 Nässjö 00:24.15 124163
68  Aaron Hullegård 2007 SK LAXEN SOIS Medley Cup 2017 2017-02-04 Skene 00:24.16 124009
69  Pontus Asp Almström 2008 SK ENA Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:24.19 123548
70  Ville Öberg 2005 HÖGAKUSTEN UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:24.21 123242
71  Konstantinos Georgiadis Thriskos 2007 SPÅRVÄGEN Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:24.25 122633
  Philip Sandström 2006 SKELLEFTEÅ Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:24.25 122633
  Emil Blomberg 2008 NORRTÄLJE Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:24.25 122633
74  Markus Thorsson 2008 SK HAJEN Dronksim 2017-02-04 Staffantorp 00:24.27 122330
75  Rasmus Falk 2004 ÖSA Utmanaren 1 2017-02-18 Örebro 00:24.28 122179
76  Hampus Hjort 2006 JÄRFÄLLA S Lövets Minne 1 2017-03-25 Järfälla 00:24.29 122028
77  Dante keisu 2008 LULEÅ SS Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:24.30 121878
78  Anton Ekstrand 2008 SK LAXEN SOIS Medley Cup 2017 2017-02-04 Skene 00:24.34 121278
79  Elias Klebom 2007 MASS David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:24.47 119355
80  Albin Lindman 2009 SK TRITON Dronksim 2017-02-04 Staffantorp 00:24.50 118917
81  Viktor Leo 2007 JÖNKÖPING Stjärnjaktstävling 1. 20170128 2017-01-28 Nässjö 00:24.52 118626
82  Oscar Glad 2007 SS MORA Saints 1 2017-02-19 Mora 00:24.58 117760
83  Axel Sköld 2007 NKK Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:24.62 117187
84  Linus Hofmeister 2007 SK TRITON Dronksim 2017-02-04 Staffantorp 00:24.64 116902
85  Neo Evertsson 2007 KARLSKRONA Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:24.70 116052
86  Filip Gyllenhammar 2007 NKK Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:24.72 115770
87  Svante Tjernström 2007 KUNGÄLV David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:24.75 115350
  Hugo man 2007 UPSALA S Poängsim 3 2017-03-05 Uppsala 00:24.75 115350
89  Oliver Struwe 2008 SALA SS Lilla Vasadoppet 2017 2017-01-08 Hedemora 00:24.86 113826
90  Simon Meuller 2007 SK LAXEN SOIS Medley Cup 2017 2017-02-04 Skene 00:24.88 113551
91  Axel Wickbom 2007 SPÅRVÄGEN Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:24.91 113141
92  Viking Månsson 2008 NJURUNDA Njurundasim 2017 2017-02-20 Kvissleby 00:24.92 113005
93  Filip Bolt 2007 ÖSMO SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:24.93 112869
94  Oscar Enell 2005 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:24.96 112463
95  Yuriy Tymoshchuk 2004 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:25.01 111790
96  Lucas Yu 2010 UPSALA S Poängsim 3 2017-03-05 Uppsala 00:25.08 110856
97  Noah Mehreteab 2006 JÄRFÄLLA S Lövets Minne 1 2017-03-25 Järfälla 00:25.09 110724
98  Anton Rutfors 2005 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:25.15 109933
99  Oscar Sabo 2008 ELFSBORG SOIS Medley Cup 2017 2017-02-04 Skene 00:25.18 109541
  Max Zakrisson 2006 KÖPINGS SS Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:25.18 109541
 
  50m Ryggsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=00:22.22
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:25.16 688
Jesper Björk 1993 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:25.38 671
Kristian Kron 1992 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:25.96 627
Samuel Törnqvist 1997 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:26.14 614
Olle Sköld 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:26.40 596
Simon Frank 1990 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:26.57 584
Daniel Lönnberg 1972 SK NEPTUN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:26.60 582
Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:26.61 582
Stefan Varga 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:26.86 566
10  Isak Meding 1998 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:26.89 564
11  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:27.01 556
12  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:27.10 551
13  Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:27.13 549
14  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:27.22 543
15  Patric Ridell 1993 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:27.27 540
  Pontus Flodqvist 1988 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:27.27 540
17  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:27.40 533
18  Axel Brorsson 1996 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:27.44 530
19  Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:27.56 524
20  William Brand 1998 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:27.60 521
21  William Myrlander 1997 NÄSSJÖ NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:27.68 517
22  Carl-Åke Willberg 1998 DANDERYD Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:27.70 516
23  Gustav Kroon 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:27.76 512
24  Gustav Henell 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:27.83 508
25  Isak Vikström 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:27.85 507
26  Victor Lovinge 2000 NKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:27.88 506
27  Carl Holmertz 1990 MOTALA SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:27.92 504
28  Gustaf Hansson 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:27.99 500
29  Måns Stomvall 1990 ESKILSTUNA Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:28.04 497
30  John Aldrin 2001 KATRINEHOL NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:28.11 493
31  Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:28.16 491
32  Anton Widholm 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:28.18 490
33  Adam Albringer 1999 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:28.20 489
34  Ola Fagerstrand 1977 MKK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:28.21 488
35  Karl Lindoff 1998 ESKILSTUNA Utmanarna omgång 1 2017-02-13 Eskilstuna 00:28.27 485
36  Oskar Iwarsson 2000 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:28.29 484
37  Simon Fröde 2003 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:28.35 481
38  Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:28.39 479
39  Gergö Nagy 1995 POSEIDON Poseidontävling 1 2017-02-19 Lund 00:28.40 478
40  Philip Chen 2000 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:28.41 478
41  Fredric Vernqvist 1998 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:28.42 477
42  Johannes Strömberg 2002 VELLINGE-N Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:28.53 472
43  Robin Sandgren 1997 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:28.58 469
44  Alexander Trudov 1999 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:28.60 468
45  Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA US-Cupen 2017 2017-03-04 UDDEVALLA 00:28.61 468
46  Martin Harlenbäck 1983 VÄXJÖ SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:28.65 466
47  Björn C-G Calleberg 1981 ÖSA Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:28.67 465
48  Rick Cuperus 1999 UDDEVALLA US-Cupen 2017 2017-03-04 UDDEVALLA 00:28.68 465
49  Christoffer Dellhede 2001 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:28.75 461
50  Samuel Talback 2000 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:28.84 457
51  Emil Hammarlund 1995 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 00:28.86 456
52  Olle Williamsson 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:28.88 455
53  Garri Svensson 2000 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:28.93 453
  Edvin Persson 1999 SS MORA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:28.93 453
55  Daniel Fischer 2002 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:28.95 452
56  Johan Hennert 2001 SS04 ÅSS öppna 2017-03-13 Åkersberga 00:28.96 451
  Max Persson 2001 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:28.96 451
58  Oliver Rehn 2001 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:28.99 450
59  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND UMESTÄNKET 2017 2017-02-26 Umeå 00:29.01 449
60  Josef Al-Khalili 2000 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:29.02 448
  Dante Vollmer 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:29.02 448
62  Gustav Henriksen 2002 SPÅRVÄGEN Seriesim_Div3_Omg2 2017-03-26 Täby 00:29.04 447
63  Jakob Gustafsson 1999 LUDVIKA SS Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 00:29.05 447
64  Jakob Källquist 2001 GÄVLE SS Svenska Ungdomssimspelen 2017 2017-01-30 Borlänge 00:29.08 446
65  Erik Reinholdz 1997 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.13 443
66  Matti Myllyaho 1995 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:29.15 442
67  Erik Forsström 1999 UPSALA S Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 00:29.18 441
  Mikael Lennehag 1974 SS04 Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:29.18 441
69  Jens Christiansen 2001 SK SYDSIM Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:29.21 440
70  Alexander Assor 2000 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.23 439
71  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP Sandaredssimmet 2017 2017-03-05 Sandared 00:29.29 436
72  Emil Kernen 2002 KATRINEHOL ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:29.30 436
73  Guillermo Illanes 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:29.32 435
74  Noah Svensson 1999 VÄRNAMO SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:29.35 433
75  Anton Mylläri 2001 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.36 433
76  Edvin Torlakovic 2001 VÄSTERVIK Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:29.39 432
77  Oskar Hanstål 1999 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:29.41 431
78  Anes Cavka 1999 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.47 428
  Gustaf Persson 2001 YSTADS SS Distanscupen 2017-02-06 Ystad 00:29.47 428
80  Tim Baastad 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.50 427
  Isak Alin 1999 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:29.50 427
82  Rasmus Rantanen 1997 SÖDERTÄLJE Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 00:29.52 426
  Igor Blagojevic 2000 KARLSKO SF ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:29.52 426
84  Viktor Henrysson 2003 OSKARSHAMN Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:29.54 425
85  Peter Pärlklo 1971 TÄBY SIM JS Masters / Öppna DM 2017 2017-03-04 Jakobsbergs simhall 00:29.55 425
86  Wiggo Frohde 2000 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:29.56 424
87  Tobias Fernandez 1999 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:29.58 423
  Arvid Nilsson 2003 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:29.58 423
89  Anders Ludvigsson 2000 MKK Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:29.59 423
90  Filip Salbrink 2002 ESLÖVS SS ebocup 2017-01-29 Eslöv 00:29.60 423
91  Atis Stikáns 1999 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.62 422
  Jonathan Sandqvist 2003 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.62 422
93  Carl Göransson 2000 UPSALA S Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 00:29.64 421
  Nils Wergeland 2002 SK LÖDDE Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:29.64 421
95  Niklas Block 1995 SK ÄGIR Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 00:29.70 418
96  Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:29.71 418
97  William Kerman 2001 ANDERSTORP Swim Meet 2017-01-08 Höganäs 00:29.73 417
98  Anton Lornell 1998 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.75 416
99  Erik Björklund 1998 NJURUNDA UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 00:29.76 416
  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:29.76 416
 
  100m Ryggsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=00:48.92
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Simon Sjödin 1986 SK NEPTUN Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:54.40 727
Jesper Björk 1993 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:54.75 713
Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:54.76 712
Kristian Kron 1992 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:54.82 710
Samuel Törnqvist 1997 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:57.01 631
Olle Sköld 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:57.22 624
Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:57.60 612
Stefan Varga 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:57.70 609
Martin Nilsson 1993 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:57.76 607
10  Daniel Lönnberg 1972 SK NEPTUN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:57.96 601
11  Isak Meding 1998 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:58.04 598
12  Hampus Lovinge 1998 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:58.12 596
13  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:58.45 586
14  William Lulek 1998 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 00:58.68 579
15  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:58.84 574
16  Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS Fredagsrace 1 2017 2017-02-10 Västerås 00:58.90 572
17  Max Engström 2001 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:58.96 571
18  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:59.07 568
19  Carl-Åke Willberg 1998 DANDERYD Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:59.18 564
20  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:59.35 560
  Isak Larsson 2000 SJÖBO SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:59.35 560
22  Martin Falk 1999 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:59.47 556
23  Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:59.73 549
24  Simon Fröde 2003 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:59.87 545
25  Gustav Kroon 1998 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 01:00.31 533
26  Olle Williamsson 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:00.37 532
27  Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:00.42 530
28  Rick Cuperus 1999 UDDEVALLA UGP2 2017-03-11 Göteborg 01:00.70 523
29  Adam Albringer 1999 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:00.72 522
30  Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:00.99 516
31  Gustav Henell 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:01.10 513
32  Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:01.15 512
33  Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS UGP 2 2017-01-29 Växjö 01:01.17 511
34  Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:01.27 508
35  Victor Lovinge 2000 NKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:01.28 508
36  Jakob Källquist 2001 GÄVLE SS Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 01:01.37 506
37  Daniel Jonsson 1999 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 01:01.39 506
38  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 01:01.48 503
  Christoffer Dellhede 2001 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:01.48 503
40  Alexander Assor 2000 UDDEVALLA UGP2 2017-03-11 Göteborg 01:01.64 499
  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN Tensta cup 2 2017-03-23 Tensta simhall 01:01.64 499
42  Erik Forsström 1999 UPSALA S ENA Games 2017-01-21 Enköping 01:01.66 499
43  Emil Kernen 2002 KATRINEHOL Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 01:01.71 498
44  Alexander Trudov 1999 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:01.80 496
45  John Aldrin 2001 KATRINEHOL Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:01.82 495
46  Fredric Vernqvist 1998 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:01.85 494
47  Alexander Almeida Sundell 1997 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 01:01.94 492
48  Markus Malm 1997 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:02.01 490
  Philip Chen 2000 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:02.01 490
50  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:02.02 490
51  Max Persson 2001 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:02.09 489
52  Johannes Strömberg 2002 VELLINGE-N Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:02.15 487
53  Erik Reinholdz 1997 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:02.22 486
54  Gustaf Hansson 2001 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 01:02.32 483
55  Johan Hennert 2001 SS04 UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 01:02.34 483
56  Philip Parsons 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:02.36 482
57  Tim Brinkhagen 2001 SK LÖDDE UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 01:02.44 480
58  Simon Brandt 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:02.48 479
59  Nils Wergeland 2002 SK LÖDDE Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:02.62 476
60  Daniel Fischer 2002 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:02.63 476
61  Ali Jafaar 1998 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 01:02.64 476
62  Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 01:02.68 475
  Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK KM 1 Vår 2017-02-19 Västervik 01:02.68 475
64  Martin Harlenbäck 1983 VÄXJÖ SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 01:02.69 475
65  Anton Hong 2000 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:02.73 474
66  Carl Göransson 2000 UPSALA S Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-05 Bollnäs 01:02.76 473
67  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 01:02.78 473
68  Samuel Talback 2000 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 01:02.81 472
  Gergö Nagy 1995 POSEIDON Poseidontävling 1 2017-02-19 Lund 01:02.81 472
70  Edward Eliasson 1997 SS04 BÅLSTA SWIM OPEN 2017 2017-02-05 Bålsta 01:02.84 471
  Anton Steindl 2000 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:02.84 471
72  Garri Svensson 2000 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:02.88 470
73  Gustav Franzén 2000 VÄXJÖ SS UGP 2 2017-01-29 Växjö 01:02.95 469
74  Guillermo Illanes 2000 SÖDERTÄLJE UGP 2 2017-03-11 Stockholm 01:02.97 468
75  Victor Simic 2000 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-11 Stockholm 01:03.07 466
76  Matti Myllyaho 1995 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 01:03.17 464
77  Arvid Nilsson 2003 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:03.18 464
78  Jakob Gustafsson 1999 LUDVIKA SS Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 01:03.23 463
79  William Kerman 2001 ANDERSTORP Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 01:03.38 459
80  Isak Gustafsson 2001 SKK UGP 2 2017-03-11 Stockholm 01:03.48 457
81  Pontus Jonsson 2000 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 01:03.49 457
82  Martin Magnusson 1995 NORRTÄLJE Öppna Roslagsmästerskapen 2017 2017-02-05 Norrtälje 01:03.54 456
83  Oscar Hegmegi 2001 JÖNKÖPING UGP 2 2017-01-29 Motala 01:03.55 456
84  William Lernå 2002 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 01:03.62 454
85  Jonathan Sandqvist 2003 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:03.63 454
86  Max Sundberg 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:03.64 454
87  Petter Hellzén 2000 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:03.69 453
88  Tim Baastad 2000 ÖSA Skomakardoppet 2017-03-05 Hallsberg 01:03.72 452
89  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 01:03.78 451
90  Viktor Henrysson 2003 OSKARSHAMN Länstrofén 2017-03-04 Linköping 01:03.80 450
  Mikael Lennehag 1974 SS04 Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 01:03.80 450
92  Karl Liljegren 2001 MKK UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 01:03.96 447
93  Rasmus Rantanen 1997 SÖDERTÄLJE Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 01:04.04 445
94  Linus Kahl 2001 WISBY SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:04.05 445
  Gustav Lind 2002 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:04.05 445
96  Anton Lornell 1998 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:04.06 445
97  Andreas Wallén 2002 SPÅRVÄGEN Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 01:04.18 442
  Mattias Grynning 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:04.18 442
99  Mattias Rydqvist 2000 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:04.21 442
100  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:04.24 441
 
  200m Ryggsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=01:45.63
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:01.09 663
Samuel Törnqvist 1997 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:02.91 634
Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:06.42 583
Stefan Varga 2000 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 02:08.16 559
Filip Björkholm 1998 VÄSTERÅS Fredagsrace 1 2017 2017-02-10 Västerås 02:08.21 559
Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:08.63 553
Martin Falk 1999 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:08.97 549
Simon Fröde 2003 JÄRFÄLLA S UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:09.23 546
Olle Williamsson 1998 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 02:10.49 530
10  Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:10.51 530
11  Joachim Wiking 1987 ÖSA Utmanaren 1 2017-02-18 Örebro 02:10.79 526
12  Martin Nilsson 1993 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:11.30 520
13  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:11.31 520
14  Daniel Olsson 1996 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 02:11.58 517
15  Anton Widholm 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:12.92 501
16  Victor Lovinge 2000 NKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:13.69 493
17  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:13.97 490
18  Philip Parsons 1999 TYRESÖ SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:14.30 486
19  Josef Al-Khalili 2000 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:14.33 486
20  Guillermo Illanes 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:14.37 485
21  Erik Reinholdz 1997 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:14.61 483
22  Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:14.96 479
23  Emil Kernen 2002 KATRINEHOL Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:15.04 478
24  Gustav Franzén 2000 VÄXJÖ SS UGP 1 2017-01-28 Växjö 02:15.06 478
25  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP Extra lopp 2017-01-28 Växjö 02:15.38 475
26  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND Härnörace 2017-03-26 Härnösand 02:15.69 471
27  Jakob Källquist 2001 GÄVLE SS Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 02:15.78 470
28  Oskar Gannholm-Johansson 1996 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 02:16.36 464
29  Adam Albringer 1999 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:16.58 462
30  Oskar Iwarsson 2000 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:16.62 462
31  Gustav Lind 2002 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 02:16.68 461
32  Erik Forsström 1999 UPSALA S Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 02:16.74 460
33  Mattias Rydqvist 2000 TRELLEBORG UGP 1 2017-01-28 Löddeköpinge 02:17.08 457
34  Simon Brandt 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:17.11 457
35  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:17.24 455
36  Mattias Grynning 1999 LASS UGP 1 2017-01-28 Motala 02:17.53 453
37  Igor Blagojevic 2000 KARLSKO SF Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 02:17.91 449
38  Oscar Hegmegi 2001 JÖNKÖPING UGP 1 2017-01-28 Motala 02:18.23 446
39  Johan Strandberg 1997 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 02:18.42 444
40  William Lernå 2002 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:18.50 443
41  Erik Ottosson 1999 SPÅRVÄGEN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:18.67 441
42  Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:18.71 441
43  Carl Göransson 2000 UPSALA S Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 02:18.87 440
44  Viktor Sjöström 2001 MASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:18.98 439
45  Linus Nykvist 2001 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:19.05 438
46  Alexander Assor 2000 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:19.35 435
47  Eldin Nukovic 2002 JÖNKÖPING UGP 1 2017-01-28 Motala 02:19.37 435
48  Robin Björklund 2002 NJURUNDA UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 02:19.49 434
49  Filip Salbrink 2002 ESLÖVS SS UGP1 2017-01-29 Eslöv 02:19.58 433
50  Linus Andersson 2001 KARLSTAD Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 02:19.60 433
51  Johan Björklund 1999 NJURUNDA UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 02:19.66 432
52  Alfred Persson 2000 SJÖBO SS UGP1 2017-01-29 Eslöv 02:19.78 431
53  Linus Kahl 2001 WISBY SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:19.86 430
54  Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:19.97 429
55  Ali Hariri 1996 SK RAN ebocup 2017-01-28 Eslöv 02:19.99 429
56  Edwin Larsson 2001 UDDEVALLA UGP 1 2017-01-28 Sandared 02:20.62 423
57  Leonardo Montes 2002 SS04 UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:20.92 421
58  Nicolas Nolén 2000 SK TRITON UGP1 2017-01-29 Eslöv 02:20.96 420
59  Tim Baastad 2000 ÖSA Skomakardoppet 2017-03-04 Hallsberg 02:21.03 420
60  Alexander Hedre 1999 POSEIDON UGP 1 2017-01-28 Löddeköpinge 02:21.22 418
61  Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:21.34 417
62  Simon Svedberg 2001 FALKÖPING UGP 1 2017-01-28 Sandared 02:21.47 416
63  Jonas Al-Khalili 2002 TÄBY SIM UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:21.57 415
64  Anton Lornell 1998 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:21.74 413
65  Elias Fröde 2001 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:21.88 412
66  Oliver Tykesson 2000 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:22.02 411
  Petter Cyrén 1996 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 02:22.02 411
68  Robin Pettersson 2000 VÄRNAMO SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:22.23 409
69  Job Sanders 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:22.35 408
70  Erik Åstrand 2003 TÄBY SIM UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:22.37 408
71  Felix Öberg 2001 VÄSTERVIK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:22.38 408
72  Theodor Hansson 1994 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:22.44 407
73  Lukas Hill 1999 SS MORA LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 02:22.47 407
74  Kenzo Buchli 2000 SPIF SF UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:22.53 407
75  William Kerman 2001 ANDERSTORP Sandaredssimmet 2017 2017-03-04 Sandared 02:22.78 404
76  Oskar Skarin 1999 SK TRITON Tritonspelen 2017-02-13 Staffanstorp 02:22.83 404
77  Jesper Lundqvist 1999 HÖGANÄS SS UGP1 2017-01-29 Eslöv 02:23.03 402
78  Otto Reithner 2003 SKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:23.25 400
79  Anton Hong 2000 KALMAR SS UGP 1 2017-01-28 Växjö 02:23.58 398
80  Isak Gustafsson 2001 SKK UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:24.33 392
81  André Gradin 1994 ÖSA Utmanaren 1 2017-02-18 Örebro 02:24.49 390
82  Alexander Lemos Thaler 2000 ELFSBORG UGP 1 2017-01-28 Sandared 02:24.55 390
83  Jonathan Sandqvist 2003 SÖDERTÖRN Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 02:24.98 386
84  Arvid Nilsson 2003 SK TRITON Tritonspelen 2017-02-13 Staffanstorp 02:25.16 385
85  Edwin Nystrand 2002 SALA SS Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 02:25.26 384
86  Victor Garcia Blombäck 2001 MASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:25.27 384
  Hugo Lindskog 2002 SKURU IK LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 02:25.27 384
88  Jens Christiansen 2001 SK SYDSIM UGP 1 2017-01-28 Löddeköpinge 02:25.45 383
89  Alexis Camacho 2001 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:25.46 382
90  Birkan Ates 2002 SS DELFIN UGP1 2017-01-29 Eslöv 02:25.66 381
91  Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:25.68 381
92  Tom Andersson 1998 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 02:25.85 379
93  Oscar Wilhelmsson 2002 ÖSA Utmanaren 1 2017-02-18 Örebro 02:25.90 379
94  Kevin Norlin 2000 KUNGSBACKA UGP1 2017-01-28 Varberg 02:25.94 379
95  Daniel Andersson 1999 VARBERG UGP1 2017-01-28 Varberg 02:26.10 377
96  Carl Hansson 2003 GÄVLE SS Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 02:26.16 377
97  Adam Carlsson 2001 GÄVLE SS Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 02:26.39 375
98  Johan Allberg 2002 SKURU IK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:26.88 371
99  Michal Laszewski 2002 ÖSA Skomakardoppet 2017-03-04 Hallsberg 02:26.97 371
100  Ian Hangård 2002 SK LÖDDE UGP 1 2017-01-28 Löddeköpinge 02:27.01 370
 
  25m Fjärilsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
William Myrlander 1997 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:11.46 783083
Jonathan Myrlander 2000 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:13.03 532756
Anton Boström 2001 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:13.42 487645
Felix Katmuk 2000 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:13.68 460366
Edvin Käck 2000 HÖRNEFORS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:14.65 374842
Karl Fällman 2002 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:14.75 367270
Oliver Albinzon 2005 SK NEPTUN Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 00:14.96 352019
Phillip Johansson 2002 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:15.05 345742
Daner Alex Tapia 2005 SÖDERTÖRN Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 00:15.11 341639
10  Oskar Albinsson 2003 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:15.17 337602
11  Vidar Carlbaum 2005 SÖDERTÄLJE Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 00:15.72 303392
12  John Hogg 2005 TÄBY SIM Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 00:15.76 301087
13  Carl Malm 2005 SPÅRVÄGEN Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 00:16.08 283467
14  Carl Mattsson 2005 SKK Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 00:16.19 277729
15  Klas Törmä 1999 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:16.21 276702
16  Tobias Lindberg 2005 SÖDERTÖRN Seriesim deltvl1_Div3 2017-01-28 Haninge 00:16.24 275171
17  Uno Härmark 2005 SK NEPTUN Seriesim deltvl1_Div4 2017-01-21 Stockholm 00:16.47 263803
18  Måns Gunnarson 2006 SK NEPTUN Seriesim deltvl1_Div3 2017-01-28 Haninge 00:16.56 259525
19  Karl-Axel Waller 2003 BURTRÄSK Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:16.60 257654
20  Johan Montero 2005 VÄSBY SS Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 00:16.72 252146
21  Liam Lehtonen Hebert 2006 SPÅRVÄGEN Seriesim deltvl1_Div3 2017-01-28 Haninge 00:16.73 251694
  Jan Danovskij 2007 TÄBY SIM Seriesim deltvl1_Div3 2017-01-28 Haninge 00:16.73 251694
23  Jacob Glans 2006 KSLS Seriesim 3 2017-01-22 Broby 00:16.85 246355
24  Eddie Peng 2007 VÄSBY SS Nya Arena Vilunda Knatte 2017 2017-03-12 Upplands Väsby 00:16.89 244609
25  Henrik Larsson 2006 TUREBERG Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 00:16.97 241166
26  Ludwig Skantz 2005 JÄRFÄLLA S Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 00:17.14 234061
27  Emil Flodmark 2006 ÄNGELHOLM Seriesim div 3b omg 3 2017-01-21 Staffanstorp 00:17.16 233243
28  Eric Nell 2006 SS DELFIN Seriesim 3 2017-01-22 Broby 00:17.34 226055
29  Seth Svensson 2005 VARBERG David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:17.48 220667
30  Viggo Holst 2006 HS Seriesim Div.1 omg. 3 2017x 2017-01-21 Vellinge 00:17.50 219911
31  Alexander Ljungdahl 2006 SK STIMMET OF-Sprint 2017 2017-02-18 Markaryd 00:17.57 217293
32  Karl Oredsson 2006 SS DELFIN OF-Sprint 2017 2017-02-18 Markaryd 00:17.62 215448
33  Joel Hogg 2007 TÄBY SIM Vinterneptuniaden 2017 2017-02-25 Stockholm 00:17.78 209684
34  Julius Dorch Juliusson 2007 SÖDERTÖRN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-25 Stockholm 00:17.90 205495
35  May Kiarttisak Chaoplaina 2002 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:17.98 202764
36  Aidan Sagadin 2006 LJUNGBY SS OF-Sprint 2017 2017-02-18 Markaryd 00:18.03 201082
37  Felix Sjögren 2005 MASS David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:18.05 200414
  Karl Svensson 2006 SK SYDSIM Seriesim div 2 omg 3 2017-01-21 Löddeköpinge 00:18.05 200414
39  Samuel Flores 2008 SKK Nya Arena Vilunda Knatte 2017 2017-03-12 Upplands Väsby 00:18.10 198758
40  Isac Johansson 2006 ELFSBORG David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:18.11 198429
41  Viktor Sjöstedt 2006 MASS David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:18.14 197446
42  Wide Åkerblom 2005 NORRTÄLJE Seriesim deltvl1_Div4 2017-01-21 Stockholm 00:18.21 195178
43  Yaser Sultan 2005 SK RAN Finn & Fiffi Arena Cup 2017-03-05 Lomma 00:18.25 193897
44  Alexander Nilsson 2005 MASS David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:18.45 187660
45  Edvin Dedovic 2007 LANDSKRONA Seriesim div 2 omg 3 2017-01-21 Löddeköpinge 00:18.50 186142
46  Sixten Ersson 2007 TÄBY SIM Vinterneptuniaden 2017 2017-02-25 Stockholm 00:18.56 184343
47  Ted Nilsson 2006 SK LÖDDE Seriesim div 2 omg 3 2017-01-21 Löddeköpinge 00:18.57 184045
48  Samuel Sjökvist 2005 GÄVLE SS Gästrikeserien 1 2017-02-18 Gävle 00:18.60 183156
49  Martin Pettersson 2005 POSEIDON Poseidontävling 1 2017-02-19 Lund 00:18.69 180523
50  Erik Fahlander 2003 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:18.78 177940
51  Erik Axelsson 2007 MARKARYD OF-Sprint 2017 2017-02-18 Markaryd 00:18.84 176245
52  Malte Persson 2005 MKK Finn & Fiffi Arena Cup 2017-03-05 Lomma 00:18.91 174295
53  Noah Franksson 2006 LJUNGBY SS Kronobergscupen 2017-01-21 Markaryd 00:18.99 172102
54  Filip Lönnerfors 2006 POSEIDON Seriesim Div.1 omg. 3 2017x 2017-01-21 Vellinge 00:19.00 171830
  Hadi Hariri 2005 SK RAN Finn & Fiffi Arena Cup 2017-03-05 Lomma 00:19.00 171830
56  Olle Blom 2007 NKK Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:19.10 169146
57  Oliver Björk 2007 SK LÖDDE Seriesim div 2 omg 3 2017-01-21 Löddeköpinge 00:19.13 168351
58  Elias Berg 2005 ÄNGELHOLM Finn & Fiffi Arena Cup 2017-03-05 Lomma 00:19.19 166777
  Oliver Madsen 2005 MKK Finn & Fiffi Arena Cup 2017-03-05 Lomma 00:19.19 166777
60  Stefan Bondzic-Rasic 2005 VELLINGE-N Finn & Fiffi Arena Cup 2017-03-05 Lomma 00:19.22 165997
61  Jonatan Bååth 2006 TRELLEBORG Finn & Fiffi Arena Cup 2017-03-05 Lomma 00:19.31 163687
62  Axel Gustavsson 2005 LIDINGÖ SK Seriesim deltvl1_Div4 2017-01-21 Stockholm 00:19.35 162674
63  Nam Nguyen 2005 KUNGÄLV David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:19.39 161669
64  Vilmer Lindström 2007 VÄSBY SS Nya Arena Vilunda Knatte 2017 2017-03-12 Upplands Väsby 00:19.56 157490
65  Lex Albringer 2007 KARLSTAD Malsjö Cup 2017-02-19 Grums 00:19.57 157249
66  Tobias Persson 2007 MKK Lunds öppna knattemästerskap 2017-03-05 Lund 00:19.64 155574
67  Hugo Kalén 2005 KALMAR SS Solkustsim 2017-02-04 Oskarshamn 00:19.67 154863
68  Gabriel Ekelund 2006 KSLS Seriesim 3 2017-01-22 Broby 00:19.73 153454
69  Theodor Gladare 2007 SK NEPTUN Nya Arena Vilunda Knatte 2017 2017-03-12 Upplands Väsby 00:19.76 152756
70  William Madsen 2006 SK RAN Seriesim div 3b omg 3 2017-01-21 Staffanstorp 00:19.82 151373
71  Max Ringbom 2005 TYRESÖ SS Seriesim deltvl1_Div3 2017-01-28 Haninge 00:19.88 150007
72  Emils Daniels Dambis 2004 ÖSA Utmanaren 1 2017-02-18 Örebro 00:19.91 149330
73  Axel Gladher 2006 KARLSKRONA Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:19.92 149105
74  Filip Bjällås 2007 UPPLANDS-B Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:19.98 147766
75  Hannes Bergnell 2006 ELFSBORG David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:20.02 146882
  Liam Nilsson 2006 VÄXJÖ SS Kronobergscupen 2017-01-21 Markaryd 00:20.02 146882
  Jakob Tidén 2006 ESLÖVS SS Seriesim omg 3 20170121 2017-01-21 Perstorp 00:20.02 146882
78  Morgan Engberg 2005 SPIGGARNA Finn & Fiffi Arena Cup 2017-03-05 Lomma 00:20.03 146662
79  Lukas Palmer 2004 ÖSA Utmanaren 1 2017-02-18 Örebro 00:20.13 144487
  Rasmus Lundström 2006 TRELLEBORG Finn & Fiffi Arena Cup 2017-03-05 Lomma 00:20.13 144487
81  Jonathan Olofsson 2006 SK SYDSIM Seriesim div 2 omg 3 2017-01-21 Löddeköpinge 00:20.14 144272
82  Theo Takala 2007 VÄSBY SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:20.15 144057
83  Adam Lagerqvist 2003 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:20.16 143843
  Oliver Rundström 2008 SK NEPTUN Nya Arena Vilunda Knatte 2017 2017-03-12 Upplands Väsby 00:20.16 143843
85  Elias Haugen 2006 HS Seriesim Div.1 omg. 3 2017x 2017-01-21 Vellinge 00:20.19 143203
  Ville Andersson 2007 HÖGANÄS SS Finn & Fiffi Arena Cup 2017-03-04 Lomma 00:20.19 143203
87  Alfred Sternerup 2006 SK TRITON Seriesim Div.1 omg. 3 2017x 2017-01-21 Vellinge 00:20.22 142566
88  Måns Ekström 2006 POSEIDON Poseidontävling 1 2017-02-19 Lund 00:20.29 141096
89  Milton Eriksson 2007 SK NEPTUN Nya Arena Vilunda Knatte 2017 2017-03-12 Upplands Väsby 00:20.31 140679
90  Anton Bjursell 2008 SK RAN Lunds öppna knattemästerskap 2017-03-05 Lund 00:20.35 139851
91  Theodor Fought 2005 VELLINGE-N Finn & Fiffi Arena Cup 2017-03-05 Lomma 00:20.47 137406
92  Jacob Hansson 2006 POSEIDON Seriesim Div.1 omg. 3 2017x 2017-01-21 Vellinge 00:20.50 136804
  Danil Kim 2009 BASILISK Vinterneptuniaden 2017 2017-02-25 Stockholm 00:20.50 136804
94  Hugo Hermansson 2004 VÄXJÖ SS Kronobergscupen 2017-01-21 Markaryd 00:20.56 135610
95  Arthur Forsfält 2008 MOTALA SS Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:20.58 135215
96  Neo Carlberg 2005 SS04 Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 00:20.69 133070
97  Robin Mohammadi 2007 S02 David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:20.77 131538
98  Lucas Langell 2007 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 00:20.83 130404
99  Axel Bech 2006 MKK Seriesim Div.1 omg. 3 2017x 2017-01-21 Vellinge 00:20.86 129843
  Melvin Engström 2007 NKK Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:20.86 129843
 
  50m Fjärilsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=00:21.80
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Jesper Björk 1993 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:23.93 756
Pontus Flodqvist 1988 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:24.56 699
Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:24.76 682
Ahmad Attellesey 1995 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:25.06 658
Jacob Danielsson 1998 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:25.07 657
Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:25.10 655
Mika Persson 1998 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:25.11 654
William Myrlander 1997 NÄSSJÖ NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:25.19 648
  Linus Magnusson 1990 SK NEPTUN Härnörace 2017-03-26 Härnösand 00:25.19 648
10  Kristian Kron 1992 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:25.23 645
11  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:25.28 641
12  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:25.30 639
13  Måns Stomvall 1990 ESKILSTUNA Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:25.33 637
14  David Kurilenko 1999 LJUNGBY SS Ljungbycupen 1 2017-02-06 Ljungby 00:25.34 636
15  Erik Kähr 1995 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:25.42 630
  Ola Fagerstrand 1977 MKK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:25.42 630
17  Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:25.67 612
18  Simon Frank 1990 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:25.69 611
  William Brand 1998 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:25.69 611
20  Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:25.72 608
21  Martin Nilsson 1993 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:25.75 606
22  Patric Ridell 1993 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:25.77 605
23  Jakob Clemedtson 1996 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:25.82 601
24  Samuel Törnqvist 1997 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:25.84 600
25  Matti Myllyaho 1995 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:25.85 599
26  Ahmad Al Said 1996 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 00:25.88 597
27  John Olsson 1995 SK LAXEN Januarirace 2017-01-13 Halmstad 00:25.90 596
28  Daniel Lundahl 1991 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:25.94 593
29  Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:25.96 592
  Isak Larsson 2000 SJÖBO SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:25.96 592
31  Victor Lovinge 2000 NKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:26.01 588
32  Edvin Persson 1999 SS MORA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:26.11 582
33  Alexander Löfqvist 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:26.23 574
34  Martin Harlenbäck 1983 VÄXJÖ SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:26.24 573
35  Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:26.28 570
  Axel Brorsson 1996 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:26.28 570
37  Markus Malm 1997 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:26.29 570
38  Jens Christiansen 2001 SK SYDSIM Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:26.31 568
39  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:26.33 567
40  Erik Björklund 1998 NJURUNDA UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 00:26.35 566
41  Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:26.36 565
42  Oskar Hanstål 1999 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:26.38 564
43  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:26.42 561
44  Robin Sandgren 1997 SK LAXEN Januarirace 2017-01-13 Halmstad 00:26.44 560
45  Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA US-Cupen 2017 2017-03-04 UDDEVALLA 00:26.48 557
46  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:26.51 556
  Philip Chen 2000 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:26.51 556
48  Garri Svensson 2000 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:26.56 552
  Isak Vikström 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:26.56 552
50  Emil Davidsson 1990 LASS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:26.57 552
51  Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:26.60 550
  Philip Burridge 1989 ESKILSTUNA Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:26.60 550
53  Linus Kahl 2001 WISBY SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:26.61 549
54  Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:26.64 547
55  Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:26.66 546
56  Victor Klingeryd Jalamo 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:26.67 546
57  Oskar Iwarsson 2000 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:26.71 543
58  Isak Meding 1998 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:26.73 542
59  Andreas Taflin 1973 SK NEPTUN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:26.75 541
60  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:26.85 535
61  Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:26.87 534
62  Anton Mylläri 2001 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:26.90 532
  Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:26.90 532
64  Oliver Rehn 2001 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:26.91 531
65  Andreas Edlund 1989 Ö-VIKS ASS UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 00:26.93 530
66  Björn C-G Calleberg 1981 ÖSA Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:26.95 529
67  Zack Abelsson 1998 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:26.96 528
68  Joakim Löfgren 1992 SK LAXEN Januarirace 2017-01-13 Halmstad 00:26.97 528
  Gustav Persson 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:26.97 528
70  Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:26.99 526
71  Anton Johansson 1996 KUNGSBACKA KM 1x 2017-01-13 Fjärås 00:27.00 526
72  Gustav Henell 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:27.01 525
73  Alexander Trudov 1999 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.02 525
74  Johan Javier Gutierrez 2002 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:27.06 522
75  Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:27.07 522
  Christoffer Stolt 1987 SPÅRVÄGEN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:27.07 522
77  Wiggo Frohde 2000 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:27.08 521
78  Mohammad Al Said 1998 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:27.11 519
  Dennis Dukic 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.11 519
80  Thomas Törnström 1992 LASS Arena Open 2017-01-21 Skellefteå 00:27.16 517
  Carl-Åke Willberg 1998 DANDERYD Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:27.16 517
  Gustaf Hansson 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.16 517
83  Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:27.18 515
84  Johannes Strömberg 2002 VELLINGE-N Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.19 515
85  Anton Hong 2000 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:27.22 513
86  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN Tensta cup 2 2017-03-23 Tensta simhall 00:27.23 513
87  Martin Wärn 1989 MOTALA SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:27.24 512
88  David Reinholdsson 2002 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:27.25 512
89  Emil Hammarlund 1995 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 00:27.28 510
  Ian Hangård 2002 SK LÖDDE Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.28 510
91  Jakob Källquist 2001 GÄVLE SS ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:27.29 509
92  Jonatan Wede 1988 SS IDEN Lödde Öppna 2017-01-29 Löddeköpinge 00:27.34 506
93  Erik Emanuelsson 1993 SÖDERTÄLJE Kvantum Cup 2017-02-04 Luleå 00:27.37 505
94  Ademir Silic 1998 VÄSTERVIK Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:27.38 504
95  Marcus Melander 1996 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:27.39 504
96  Olle Sköld 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:27.40 503
97  Ali Jafaar 1998 SK NEPTUN Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:27.41 503
98  Theodor Hansson 1994 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:27.42 502
99  Petter Hellzén 2000 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.44 501
100  Alexander Dahlén 1999 POSEIDON Lödde Öppna 2017-01-29 Löddeköpinge 00:27.45 500
 
  100m Fjärilsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=00:48.44
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:54.18 714
Kristian Kron 1992 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:55.52 664
Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:55.54 663
Måns Stomvall 1990 ESKILSTUNA Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:55.78 654
Hampus Lovinge 1998 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:56.35 635
William Myrlander 1997 NÄSSJÖ NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:56.41 633
Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:56.85 618
Samuel Törnqvist 1997 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:56.87 617
Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:56.96 615
10  Alexander Löfqvist 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:57.11 610
11  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:57.12 609
12  Mika Persson 1998 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:57.16 608
13  Hugo Rydberg 1998 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:57.42 600
14  Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:57.43 600
15  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:57.62 594
16  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:57.64 593
17  William Lulek 1998 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 00:58.19 576
18  Marcus Kindberg 1993 MKK Poseidontävling 1 2017-02-19 Lund 00:58.25 575
19  Olle Williamsson 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:58.26 574
20  Jakob Clemedtson 1996 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:58.40 570
21  Mattias Grynning 1999 LASS UGP 1 2017-01-28 Motala 00:58.44 569
22  Isak Vikström 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:58.51 567
23  Jacob Danielsson 1998 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:58.52 567
24  Oskar Hanstål 1999 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:58.55 566
25  Axel Auer 2003 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:58.56 565
26  Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:58.69 562
27  Oskar Iwarsson 2000 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:58.87 557
28  Robin Sandgren 1997 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:58.90 556
29  Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:58.93 555
  Matti Myllyaho 1995 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 00:58.93 555
31  Victor Lovinge 2000 NKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:58.99 553
  Victor Klingeryd Jalamo 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:58.99 553
33  Edvin Persson 1999 SS MORA Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 00:59.08 551
34  Martin Nilsson 1993 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:59.19 548
35  Max Persson 2001 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:59.23 546
36  Philip Chen 2000 S 71 S 71 Cup 2017-02-18 Hässleholm 00:59.33 544
37  Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:59.35 543
38  Alexander Trudov 1999 S 71 S 71 Cup 2017-02-18 Hässleholm 00:59.39 542
39  Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 00:59.41 542
40  Gustav Persson 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:59.53 538
41  Dante Vollmer 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:59.57 537
42  Linus Kahl 2001 WISBY SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:59.64 535
  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND UMESTÄNKET 2017 2017-02-26 Umeå 00:59.64 535
44  Emil Davidsson 1990 LASS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:59.73 533
45  Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:59.74 533
46  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 01:00.00 526
47  William Kerman 2001 ANDERSTORP UGP 1 2017-01-28 Växjö 01:00.03 525
48  Edward Eliasson 1997 SS04 BÅLSTA SWIM OPEN 2017 2017-02-05 Bålsta 01:00.04 525
49  Johan Javier Gutierrez 2002 SÖDERTÖRN Seriesim_Div1_Omg2 2017-03-25 Sundbyberg 01:00.05 524
50  Sixten Almén 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:00.06 524
51  Oscar Gullberg 1999 ÅKERSBERGA Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 01:00.08 524
52  Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:00.16 522
53  Johan Strandberg 1997 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:00.18 521
54  Albin Edvardsson 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:00.22 520
55  Erik Ottosson 1999 SPÅRVÄGEN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 01:00.32 517
56  Primus Olsson 2000 SK RAN Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:00.39 516
57  Anton Mylläri 2001 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:00.52 512
58  Ali Jafaar 1998 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 01:00.60 510
  Mohammad Al Said 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:00.60 510
60  Gustaf Hansson 2001 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 01:00.70 508
61  Anton Widholm 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 01:00.78 506
62  Emil Hammarlund 1995 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 01:00.79 505
63  Petter Hellzén 2000 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:00.84 504
64  Robin Björklund 2002 NJURUNDA UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 01:00.85 504
65  Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 01:00.95 501
66  Joel Berglund 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 01:00.97 501
  Martin Magnusson 1995 NORRTÄLJE Öppna Roslagsmästerskapen 2017 2017-02-05 Norrtälje 01:00.97 501
68  Jens Christiansen 2001 SK SYDSIM Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:01.02 500
69  Carl Wennerholm 2002 SKK UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 01:01.16 496
70  Gergö Nagy 1995 POSEIDON Poseidontävling 1 2017-02-19 Lund 01:01.25 494
71  Klaudius Schreck 2001 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 01:01.31 493
  Joar Modigh 2001 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:01.31 493
73  Filip Antlöv 1998 SÖDERTÖRN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 01:01.39 491
74  Adam Albringer 1999 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:01.46 489
  Elias Hysing 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:01.46 489
  Andreas Taflin 1973 SK NEPTUN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:01.46 489
77  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP Swim Meet 2017-01-08 Höganäs 01:01.48 489
78  Christopher Lindholm 2002 VÄSBY SS Seriesim_Div2_Omg2 2017-03-24 Upplandsa Väsby 01:01.50 488
79  Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 01:01.59 486
80  Atis Stikáns 1999 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:01.60 486
  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 01:01.60 486
82  Carl Göransson 2000 UPSALA S ENA Games 2017-01-21 Enköping 01:01.70 483
83  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:01.71 483
84  Daniel Karlsson 2001 BOTK-RÖNN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 01:01.72 483
  Johannes Strömberg 2002 VELLINGE-N Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:01.72 483
86  Samuel Talback 2000 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 01:01.86 480
87  Ian Hangård 2002 SK LÖDDE Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:01.89 479
88  Ademir Silic 1998 VÄSTERVIK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:01.90 479
89  Elias Fröde 2001 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 01:01.92 478
  Vilmer Jansson 2000 HK SIM Skomakardoppet 2017-03-05 Hallsberg 01:01.92 478
91  Eric Lundström Silke 2003 NKK Länstrofén 2017-03-04 Linköping 01:01.97 477
92  Pontus Jonsson 2000 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 01:01.98 477
93  Fredrik Jacobsson 2001 SKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:01.99 477
94  Khalil Al Said 2000 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 01:02.05 475
  Nicolas Nolén 2000 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:02.05 475
96  Marcus Johnsson 2002 SALA SS Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 01:02.09 474
97  Ishak Sabic 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:02.14 473
98  William Westerlund Holappa 1999 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:02.21 472
99  Anders Ludvigsson 2000 MKK Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:02.24 471
100  Björn C-G Calleberg 1981 ÖSA Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:02.25 471
 
  200m Fjärilsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=01:48.56
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Samuel Törnqvist 1997 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:06.22 636
Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:06.49 632
Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:07.25 620
Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:10.19 579
Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:10.21 579
Dennis Dukic 2000 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 02:10.86 570
Mattias Grynning 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:10.99 569
Måns Stomvall 1990 ESKILSTUNA Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 02:11.32 564
Anton Steindl 2000 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:11.46 563
10  Simon Blom 1999 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:11.86 558
11  Oskar Iwarsson 2000 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:12.38 551
12  Martin Falk 1999 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:12.53 549
13  Martin Wahlberg 1999 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 02:12.61 548
14  Johan Strandberg 1997 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 02:12.70 547
15  Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:12.83 545
16  Joel Berglund 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 02:13.99 531
17  Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK KM 1 Vår 2017-02-19 Västervik 02:14.07 530
18  Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:14.09 530
19  Isak Larsson 2000 SJÖBO SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:14.36 527
20  Linus Holmdahl 2001 S 77 UGP2 2017-03-11 Göteborg 02:14.58 524
21  Josef Al-Khalili 2000 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:14.64 524
22  Sixten Almén 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:15.28 516
23  William Kerman 2001 ANDERSTORP UGP 2 2017-01-29 Växjö 02:15.72 511
24  Carl Göransson 2000 UPSALA S Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-05 Bollnäs 02:15.80 510
25  Max Sundberg 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:15.91 509
26  Anton Widholm 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:16.04 508
27  Anton Johansson 1996 KUNGSBACKA KM 1x 2017-01-13 Fjärås 02:16.42 503
28  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:16.86 499
29  Primus Olsson 2000 SK RAN UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:17.11 496
30  Olof Askling 1999 SKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:17.43 492
31  Fredrik Jacobsson 2001 SKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:17.68 490
32  Ian Hangård 2002 SK LÖDDE UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:17.75 489
33  Christopher Lindholm 2002 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:17.82 488
34  Adam Karlsson 2000 NORRTÄLJE UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:18.11 485
35  Axel Auer 2003 KARLSKRONA UGP 2 2017-01-29 Växjö 02:18.34 483
36  Mikael Söderberg 2003 UPSALA S Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-05 Bollnäs 02:18.41 482
37  Linus Kahl 2001 WISBY SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:18.67 479
38  Erik Björklund 1998 NJURUNDA UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 02:19.01 476
39  Edwin Nystrand 2002 SALA SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:19.29 473
40  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP Extra lopp 2017-01-29 Växjö 02:19.34 472
41  William Westerlund Holappa 1999 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:19.53 470
42  Nicolas Nolén 2000 SK TRITON Tritonspelen 20 mars 2017-03-20 Staffanstorp 02:19.91 467
43  Max Persson 2001 YSTADS SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:20.56 460
44  Theodor Hansson 1994 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:21.05 455
45  Felix Bengs-Stattin 2002 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-26 Umeå 02:21.13 455
46  Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:21.30 453
47  Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:21.62 450
48  Jakob Petersen 2001 SS DELFIN UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:21.64 450
49  Victor Halldén 2000 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:21.66 450
50  Christian Norberg 1998 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:21.71 449
51  Carl Wennerholm 2002 SKK UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:22.17 445
52  Robin Björklund 2002 NJURUNDA UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 02:22.32 443
53  Anton Jönsson 2001 ESLÖVS SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:22.33 443
54  Elias Fröde 2001 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:22.71 440
55  David Falk 2003 MKK UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:22.79 439
56  Eric Lundström Silke 2003 NKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:24.35 425
57  Tim Brinkhagen 2001 SK LÖDDE UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:24.77 421
58  Leo Jakobsson 2002 SS04 Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:24.82 421
  Samuel Rudqvist 1999 TROLLHÄTTA UGP2 2017-03-11 Göteborg 02:24.82 421
60  Gellert Szabo 2001 VÄSTERÅS Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 02:24.90 420
61  Jakob Källquist 2001 GÄVLE SS Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 02:25.09 418
62  Jan Forsman 1969 MALUNGS SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 02:25.34 416
63  Filip Salbrink 2002 ESLÖVS SS Späckhuggarsim 2017-03-25 Eslöv 02:25.58 414
64  Simon Fröde 2003 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:25.71 413
65  Emil Davidsson 1990 LASS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 02:25.96 411
66  Daniel Clasén 2003 S02 NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:26.05 410
  Håkan Agnell 1970 SK NEPTUN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 02:26.05 410
68  Patrik Florén 1976 GÄVLE SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 02:26.64 405
69  Viktor Henrysson 2003 OSKARSHAMN UGP 2 2017-01-29 Växjö 02:27.01 402
  Jonas Al-Khalili 2002 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:27.01 402
71  David Stålmarck 2001 SPIF SF UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:27.42 399
72  Erik Lööw 2003 SÖDERTÄLJE UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:27.48 398
73  Pontus Pettersson 2000 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 02:27.86 395
74  Tor Selander 2002 SKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:27.96 394
75  Ludvig Jansson 2002 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:27.97 394
76  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:28.18 393
77  Douglas Romare 2001 MKK UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:28.23 392
78  Albin Svenneby 2001 ELFSBORG UGP 2 Kungsbacka 2017-03-11 2017-03-12 Kungsbacka 02:28.31 392
79  Edvin Torlakovic 2001 VÄSTERVIK KM 1 Vår 2017-02-19 Västervik 02:28.46 391
80  Adrian Bengtson 1976 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 Masters 2017-02-26 Umeå 02:28.58 390
81  Alexander Nylén 2000 KARLSKO SF Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 02:28.75 388
82  Theo Oerther 2003 SÖDERTÄLJE UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:28.78 388
83  Simon Svedberg 2001 FALKÖPING Sandaredssimmet 2017 2017-03-04 Sandared 02:28.95 387
84  Anton Dahlgren 1999 KUNGSBACKA UGP 2 Kungsbacka 2017-03-11 2017-03-12 Kungsbacka 02:29.00 386
85  Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:29.24 384
86  Dag Jönsson 1981 VÄSTERÅS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 02:29.34 384
87  Axel Andrén 2001 MKK UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:29.41 383
88  Axel Hörestrand 2002 POSEIDON UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:30.03 378
89  Gustaf Palmqvist 2001 SK TRITON Tritonspelen 20 mars 2017-03-20 Staffanstorp 02:30.13 378
90  Alexander Fredholm 2001 MASS UGP 2 Kungsbacka 2017-03-11 2017-03-12 Kungsbacka 02:30.43 375
91  Mirza Dzafic 2000 VÄXJÖ SS UGP 2 2017-01-29 Växjö 02:30.45 375
92  Tobias Fernandez 1999 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:30.47 375
93  Thomas Östervall 2000 ÅKERSBERGA UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:30.59 374
94  Jens Christiansen 2001 SK SYDSIM UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:30.81 373
95  Anton Hong 2000 KALMAR SS UGP 2 2017-01-29 Växjö 02:31.29 369
96  Nils Tired 2003 POSEIDON UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:31.36 368
97  Linus Andersson 2001 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:31.51 367
98  Elias Hysing 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:31.65 366
99  Axel Witt 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 02:31.95 364
100  John Brolin 2002 NKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:32.65 359
 
  100m Medley [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=00:50.66
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:56.66 714
Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:56.73 712
Kristian Kron 1992 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:57.23 693
Patric Ridell 1993 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:57.77 674
William Myrlander 1997 NÄSSJÖ NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:58.03 665
Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:58.28 656
Hugo Rydberg 1998 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:58.45 651
Mika Persson 1998 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:58.49 649
Daniel Lundahl 1991 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:58.78 640
10  Pontus Flodqvist 1988 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:58.99 633
11  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:59.27 624
12  Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:59.51 616
13  Stefan Varga 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:59.53 616
14  Isak Larsson 2000 SJÖBO SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:59.66 612
15  Philip Chen 2000 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:59.92 604
16  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:00.06 600
17  Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:00.24 594
18  Matti Myllyaho 1995 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 01:00.27 593
19  Erik Kähr 1995 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:00.37 590
20  Daniel Lönnberg 1972 SK NEPTUN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:00.40 590
21  Olle Sköld 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:00.48 587
22  Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:00.52 586
23  Martin Falk 1999 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:00.60 584
  Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA US-Cupen 2017 2017-03-04 UDDEVALLA 01:00.60 584
25  Gustav Persson 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:00.72 580
26  Björn C-G Calleberg 1981 ÖSA Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:00.75 579
27  Robin Sandgren 1997 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:00.87 576
28  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:00.89 575
29  Anton Steindl 2000 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:00.90 575
30  Isac Troell 1997 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 01:00.97 573
31  Victor Lovinge 2000 NKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:01.09 570
32  Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:01.27 565
33  Gustav Henell 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:01.72 552
34  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 01:01.73 552
35  Linus Kahl 2001 WISBY SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:01.76 551
36  Max Persson 2001 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:01.78 551
37  Erik Juliusson 1998 HÖGANÄS SS Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 01:01.92 547
38  Max Engström 2001 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 01:01.99 545
39  Martin Magnusson 1995 NORRTÄLJE Öppna Roslagsmästerskapen 2017 2017-02-05 Norrtälje 01:02.10 542
40  Daniel Fischer 2002 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:02.29 537
41  Adam Albringer 1999 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:02.38 535
42  Wiggo Frohde 2000 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 01:02.46 533
43  Sebastian Karlsson 1992 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:02.51 532
44  Oliver Rehn 2001 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 01:02.53 531
45  Oskar Hanstål 1999 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:02.70 527
46  Albin Edvardsson 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:02.71 527
47  Alexej Filinau 1998 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:02.77 525
48  Gustaf Hansson 2001 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 01:02.80 524
49  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:02.87 523
50  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN Tensta cup 1 2017-02-09 Tensta simhall 01:02.95 521
  Martin Harlenbäck 1983 VÄXJÖ SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:02.95 521
52  Thomas Törnström 1992 LASS Arena Open 2017-01-21 Skellefteå 01:03.03 519
53  Jonathan Hiltonsson 2000 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:03.05 518
54  Jakob Clemedtson 1996 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:03.12 517
55  Johan Dahlgren 1986 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 01:03.14 516
56  David Hambraeus 1999 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 01:03.16 516
57  Erik Löfgren-Bengtson 1989 SS04 Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:03.17 515
58  Gustaf Persson 2001 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:03.19 515
59  Carl Wennerholm 2002 SKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:03.24 514
60  Dante Vollmer 2001 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 01:03.35 511
61  Anton Mylläri 2001 SÖDERTÖRN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 01:03.42 509
62  Henrik Bransell 1999 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 01:03.46 508
63  Gustav Kroon 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:03.49 508
64  Daniel Andersson 1997 UDDEVALLA US-Cupen 2017 2017-03-04 UDDEVALLA 01:03.50 507
65  Theodor Hansson 1994 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:03.58 505
66  Philip Burridge 1989 ESKILSTUNA Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:03.61 505
67  Simon Fröde 2003 JÄRFÄLLA S Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 01:03.62 504
68  William Kerman 2001 ANDERSTORP Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 01:03.63 504
  Igor Blagojevic 2000 KARLSKO SF Skomakardoppet 2017-03-04 Hallsberg 01:03.63 504
70  William Lernå 2002 VÄSBY SS Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 01:03.74 502
71  Edvin Torlakovic 2001 VÄSTERVIK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:03.81 500
72  Leonardo Montes 2002 SS04 Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 01:03.94 497
73  Axel Auer 2003 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:03.97 496
74  Johan Strandberg 1997 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:03.98 496
  Mikael Lennehag 1974 SS04 Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:03.98 496
76  Victor Wågström 1994 ÅKERSBERGA Öppna Roslagsmästerskapen 2017 2017-02-05 Norrtälje 01:04.00 495
77  Mattias Grynning 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:04.09 493
78  Robin Pettersson 2000 VÄRNAMO SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:04.10 493
79  Axel Lloyd 1999 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:04.12 493
80  Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:04.18 491
81  Marcus Pellfolk 1986 TÄBY SIM Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:04.20 491
82  Noah Svensson 1999 VÄRNAMO SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:04.25 490
83  Morgan Martinsson 2001 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 01:04.31 488
84  Alexander Almasi 2000 UPSALA S Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 01:04.35 487
85  Stefan Phung 1997 OSKARSHAMN Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 01:04.38 487
86  Dexter Dalsgaard 2001 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 01:04.41 486
87  Nicolas Nolén 2000 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:04.44 485
88  Lucas Lindblom 2000 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:04.45 485
89  Erik Boos 1999 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:04.56 483
90  Pedro Pacheco 1987 SPIF SF Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:04.57 482
91  Garri Svensson 2000 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:04.58 482
92  Peter Pärlklo 1971 TÄBY SIM Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:04.61 482
93  Gustav Östlund 1997 POSEIDON Poseidontävling 1 2017-02-19 Lund 01:04.67 480
94  Adam Karlsson 2000 NORRTÄLJE Öppna Roslagsmästerskapen 2017 2017-02-05 Norrtälje 01:04.70 480
  Jon Lundqvist 1971 UPSALA S Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:04.70 480
96  Nils Wergeland 2002 SK LÖDDE Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:04.74 479
97  Jonatan Wede 1988 SS IDEN Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:04.80 477
  Joel Berglund 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:04.80 477
99  William Westerlund Holappa 1999 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:04.83 477
100  Lukas Malmström 2003 SKURU IK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:04.86 476
 
  200m Medley [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=01:49.63
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:04.49 682
Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 02:05.56 665
Jonas Holmström 1992 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 02:05.59 665
Samuel Törnqvist 1997 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:05.68 663
Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:06.69 647
Anton Andersson 1993 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 02:08.21 625
Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:08.49 621
Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 02:08.61 619
John Olsson 1995 SK LAXEN Januarirace 2017-01-13 Halmstad 02:09.56 605
10  Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:09.59 605
11  Stefan Varga 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 02:09.67 604
12  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:09.77 602
13  Isak Vikström 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 02:09.92 600
14  Matti Myllyaho 1995 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 02:10.87 587
15  Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:11.04 585
16  Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:12.27 569
17  Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 02:12.45 567
18  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 02:13.00 560
19  Max Persson 2001 YSTADS SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:13.03 559
20  Albin Edvardsson 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 02:13.26 556
21  Linus Kahl 2001 WISBY SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:13.33 555
22  Tom Andersson 1998 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 02:14.29 544
23  Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 02:14.42 542
24  Alexej Filinau 1998 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:14.55 540
25  Isak Larsson 2000 SJÖBO SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:14.78 538
26  Simon Fröde 2003 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:14.93 536
27  Samuel Talback 2000 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:15.00 535
28  Gustaf Persson 2001 YSTADS SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:15.18 533
29  Daniel Olsson 1996 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 02:15.24 532
30  Anton Dahlgren 1999 KUNGSBACKA UGP 2 Kungsbacka 2017-03-11 2017-03-11 Kungsbacka 02:15.37 531
31  Mattias Grynning 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:15.43 530
32  Igor Blagojevic 2000 KARLSKO SF Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 02:15.48 529
33  Isak Alin 1999 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:15.67 527
34  Dante Vollmer 2001 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 02:15.86 525
35  Alexander Assor 2000 UDDEVALLA UGP2 2017-03-11 Göteborg 02:15.93 524
36  Dennis Dukic 2000 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 02:16.00 523
37  Samuel Rudqvist 1999 TROLLHÄTTA UGP2 2017-03-11 Göteborg 02:16.20 521
38  Jakob Källquist 2001 GÄVLE SS Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 02:16.22 521
39  Anton Hong 2000 KALMAR SS KM 2017-03-24 2017-03-24 Kalmar 02:16.29 520
40  Johan Strandberg 1997 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 02:16.32 520
41  Linus Holmdahl 2001 S 77 UGP2 2017-03-11 Göteborg 02:16.56 517
42  Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:16.64 516
43  Daniel Fischer 2002 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 02:16.81 514
44  Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-22 Oskarshamn 02:16.95 512
45  Carl Göransson 2000 UPSALA S Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 02:16.96 512
  Hugo Swanepoel 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:16.96 512
47  Morgan Martinsson 2001 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:16.99 512
48  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 02:17.02 512
  William Lernå 2002 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:17.02 512
50  Axel Lloyd 1999 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 02:17.10 511
51  Petter Cyrén 1996 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 02:17.21 510
52  William Kerman 2001 ANDERSTORP Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 02:17.28 509
53  Erik Forsström 1999 UPSALA S Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 02:17.40 507
54  Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:17.46 507
55  Axel Auer 2003 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 02:17.61 505
56  Gustaf Hansson 2001 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 02:17.67 504
57  Dexter Dalsgaard 2001 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:17.76 503
58  William Westerlund Holappa 1999 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:17.89 502
59  Simon Blom 1999 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:17.92 502
60  Tim Brinkhagen 2001 SK LÖDDE UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:17.97 501
61  Adam Karlsson 2000 NORRTÄLJE UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:18.06 500
62  Lucas Lindblom 2000 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 02:18.08 500
63  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:18.27 498
64  Nicolas Nolén 2000 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 02:18.28 498
65  Dag Jönsson 1981 VÄSTERÅS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-24 Eskilstuna 02:18.58 495
66  Daniel Olsson-Shirazi 1997 SK RAN Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 02:18.93 491
67  Oskar Robertsson 2000 UDDEVALLA UGP2 2017-03-11 Göteborg 02:18.99 490
68  Erik Lööw 2003 SÖDERTÄLJE UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:19.44 485
  Fredrik Emanuelsson 1999 KUNGÄLV UGP2 2017-03-11 Göteborg 02:19.44 485
70  Job Sanders 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:19.64 483
71  Ulf Hausman 1971 SK NEPTUN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-24 Eskilstuna 02:19.86 481
72  Emil Hammarlund 1995 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 02:19.89 481
  Kenzo Buchli 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:19.89 481
74  Johan Björklund 1999 NJURUNDA UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 02:20.02 479
75  John Aldrin 2001 KATRINEHOL Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:20.25 477
76  Robin Björklund 2002 NJURUNDA UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 02:20.26 477
77  Jon Lundqvist 1971 UPSALA S Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-24 Eskilstuna 02:20.27 477
78  Gustav Lind 2002 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 02:20.30 477
79  Nils Wergeland 2002 SK LÖDDE Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 02:20.44 475
80  Birkan Ates 2002 SS DELFIN UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:20.61 473
81  Filip Salbrink 2002 ESLÖVS SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:20.82 471
82  Christoffer Dellhede 2001 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 02:21.05 469
83  Oskar Gustafson 2002 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:21.16 468
84  Primus Olsson 2000 SK RAN UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:21.26 467
85  Albin Svenneby 2001 ELFSBORG UGP 2 Kungsbacka 2017-03-11 2017-03-11 Kungsbacka 02:21.61 463
86  Carl Wennerholm 2002 SKK Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:21.67 463
  Jakob Petersen 2001 SS DELFIN UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:21.67 463
88  Oskar Gannholm-Johansson 1996 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 02:21.75 462
89  Roy Hangård 1999 SK LÖDDE Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 02:21.78 462
90  Filip Egelrud 2000 JÖNKÖPING UGP 2 2017-01-29 Motala 02:21.98 460
91  Robin Pettersson 2000 VÄRNAMO SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 02:22.20 458
92  Lukas Roosmark 2002 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:22.21 458
93  Tor Selander 2002 SKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:22.29 457
94  Joel Berglund 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 02:22.36 456
95  Edvin Torlakovic 2001 VÄSTERVIK Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-22 Oskarshamn 02:22.51 455
  Mikael Lennehag 1974 SS04 Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-24 Eskilstuna 02:22.51 455
97  Felix Bengs-Stattin 2002 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 02:22.52 455
98  Linus Nykvist 2001 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:22.61 454
99  Mikael Söderberg 2003 UPSALA S NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:22.77 452
100  Anton Mylläri 2001 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:22.78 452
 
  400m Medley [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=03:55.50
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:33.33 639
Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Intern 1 2017-02-18 Landskrona 04:35.65 623
Samuel Törnqvist 1997 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 04:35.88 622
Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 04:37.67 610
Joel Hambraeus 1998 DANDERYD Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 04:43.61 572
Linus Kahl 2001 WISBY SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 04:44.72 565
Simon Fröde 2003 JÄRFÄLLA S UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 04:45.26 562
Mattias Grynning 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:46.37 556
Anton Dahlgren 1999 KUNGSBACKA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:48.41 544
10  Theodor Hansson 1994 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 04:49.52 538
11  Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 04:49.85 536
12  Carl Göransson 2000 UPSALA S Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 04:50.40 533
13  Olof Askling 1999 SKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:51.34 528
14  William Westerlund Holappa 1999 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:51.39 527
15  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 04:51.69 526
16  Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 04:52.25 523
17  William Lernå 2002 VÄSBY SS Seriesim_Div2_Omg2 2017-03-24 Upplandsa Väsby 04:53.41 517
18  Edwin Nystrand 2002 SALA SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 04:53.85 514
19  Mikael Söderberg 2003 UPSALA S NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 04:54.31 512
20  Morgan Martinsson 2001 SK NEPTUN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 04:55.52 506
21  Jakob Källquist 2001 GÄVLE SS Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 04:56.04 503
22  Carl Wennerholm 2002 SKK UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 04:57.96 493
23  Lucas Lindblom 2000 LANDSKRONA Intern 1 2017-02-18 Landskrona 04:58.68 490
24  Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 05:00.18 482
25  Linus Andersson 2001 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 05:00.63 480
26  Robin Björklund 2002 NJURUNDA UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 05:00.91 479
27  Viktor Henrysson 2003 OSKARSHAMN UGP 1 2017-01-28 Växjö 05:01.99 474
28  Andreas Wallén 2002 SPÅRVÄGEN Seriesim_Div1_Omg2 2017-03-25 Sundbyberg 05:02.05 473
29  Emil Hammarlund 1995 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 05:02.46 472
30  John Aldrin 2001 KATRINEHOL NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 05:02.57 471
31  Anton Hong 2000 KALMAR SS UGP 1 2017-01-28 Växjö 05:02.69 470
32  Jakob Gustafsson 1999 LUDVIKA SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-18 05:03.12 468
33  Gustav Henriksen 2002 SPÅRVÄGEN Seriesim_Div3_Omg2 2017-03-26 Täby 05:03.16 468
34  Simon Brandt 2000