25m Frisim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Saga Sandström 2000 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:12.54
Elin Swerlander 2001 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:12.97
Anna Miram 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.03
  Nadja Salomonsson 1992 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.03
Olivia Stille 2000 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.22
Sara Thunholm 1999 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:13.28
  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.28
Astrid Eriksson 2001 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.34
Elin Peng 2003 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.38
10  Emma Garmelius 1999 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.47
11  Julia Björkén 2001 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.53
12  Klara Eriksson 2000 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:13.57
13  Sara Wallberg 1999 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:13.58
  Agnes Fährlin 1998 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.58
15  Linnea Lindgren 2001 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.61
16  Ebba Andersson 2001 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.64
  Emmy Gulliksson 1998 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:13.64
18  Sophie Dellmark 2001 ÄLVSJÖ SF Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.66
19  Adina Eriksson 1999 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:13.67
20  Emmy Sandberg 1999 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:13.70
21  Fanny Odin 2000 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.72
22  Selma Holmer 2004 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.78
23  Cornelia Eklund 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.79
24  Hanne Melin Romstad 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.82
25  Klara Gårdman 2002 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:13.95
  Emelie Hellgren 2001 FAGERSTA Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:13.95
27  Tove Pettersson 2004 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:13.97
28  Nellie Myrlander 2003 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:14.06
29  Olivia Lindgren 1999 KOMETERNA UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:14.12
30  Lucrezia Vespertini 2002 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.19
31  Wilma Wenden 2002 BUREÅ SS Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:14.20
32  Michelle Wissinger 2004 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.21
33  Matilda Hägesten 2000 ÄLVSJÖ SF Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.25
34  Yasemin Uzum 2003 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.26
35  Josefine Härdelin 2001 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:14.28
36  Louise Blomqvist 2004 DANDERYD Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.32
37  Sofia Westerberg 2002 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:14.35
38  Isa Forsberg 2002 SOLLEFTEÅ UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:14.37
39  Cornelia Ericsson 2003 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.45
40  Lo Lindeblad 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.46
41  Clara Wettergren 2002 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.48
42  Astrid Albertsson 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.49
43  Daniella Stjernholm 2004 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.55
44  Ebba Bladh Hazard 2004 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:14.58
45  Felicia Larsered 2003 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.62
46  Ella Lindroth 2001 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:14.63
  Louise Peacock 2001 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.63
  Petra Andersson 2001 BUREÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:14.63
49  Tuva Björkén 2003 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.64
50  Astrid Nilsson 2003 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.65
51  Anna Frisk Garcia 2002 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.67
52  Agnes Olsson 2004 BUREÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:14.78
53  Thea Jansson 2003 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:14.83
54  Annie Westerlund 2002 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:14.87
55  Ella Barnoin 2002 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:14.89
56  Lisa Flaa 2002 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:14.91
57  Elina Gullehag 2002 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:14.93
58  Olivia Svensson 2003 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.94
59  Tova Lindbom 2002 DANDERYD Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:14.96
60  Filippa Karlsson 2004 KATRINEHOL Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:14.99
61  Sofia Montan 2004 DANDERYD Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:15.03
  Lisa Bäcklund 2002 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:15.03
63  Olivia Larsered 2003 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:15.05
64  Jessika Mudyna 2004 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:15.06
  Isabella Viklund 2006 LINDESBERG Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:15.06
66  Matilda Pfeiff 2001 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:15.10
67  Lorena Guzman 2004 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:15.11
68  Emmy Barmark Jardelid 2002 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:15.13
69  Emilia Hjortzberg 2002 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:15.20
  Johanna Klingenstierna 2005 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:15.20
71  Nora Briskog 2006 KARLSHAMN Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:15.21
72  Elina Martinell 2003 BJÖRNA IF UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:15.24
73  Nellie Karppinen 2002 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:15.27
74  Lowa Appelberg 2003 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:15.28
  Elin Bergman 2003 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:15.28
76  Alma Norgren 2004 BÅLSTA SK Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:15.30
77  Edit Fahlgren 2004 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:15.40
78  Emelie Lindström 2003 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:15.44
  Vilma Fagerström 2005 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:15.44
80  Therese Taflin Jäghult 2002 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:15.47
81  Kajsa Söderlind 2003 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:15.48
82  Ella Ulander 2003 BJÖRNA IF UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:15.53
83  Ebba Holgersson 2005 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:15.66
84  Disa Eriksson 2004 HAPARANDA Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:15.75
85  Hilma Broden 2003 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:15.79
86  Linnéa Fredriksson 2004 KATRINEHOL Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:15.81
87  Agnes Frestadius 2005 SOLLEFTEÅ UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:15.84
88  Linnea Sjöström 2001 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:15.90
89  Ester Söderlind 2004 BJÖRNA IF UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:15.93
90  Inga-Maarit Viitanen 2001 HAPARANDA Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:15.98
91  Julia Lindgren 2004 FINSPÅNG Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:16.00
92  Elina Bergenstein Fransson 2004 DANDERYD Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:16.01
93  Linnea Engström 2004 SOLLEFTEÅ UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:16.03
94  Julia Liu 2004 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:16.05
95  Matilda Lindkvist 2004 OXELÖSUND Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:16.18
96  Ellen Lovinge 2004 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:16.27
97  Malin Flaa 2004 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:16.34
98  Alicia Ferjani 2003 KATRINEHOL Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 00:16.37
99  Linnea Sandström 2004 HÖGAKUSTEN UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:16.39
100  Cecilia Engström 2001 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:16.45
 
  50m Frisim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=00:23.24
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Mathilda Johansson 1991 LIDINGÖ SK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:25.82 729
Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Swim Meet 2017-01-08 Höganäs 00:26.03 711
Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 00:26.29 690
Sofia Henell 1997 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 00:26.37 684
Sara Junevik 2000 FALUN Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 00:26.50 674
Ronja Vikström 1996 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:26.56 669
Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:26.58 668
Lisa Eriksson 1998 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:26.60 666
Malin Borensjö 1980 VÄSBY SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:26.65 663
10  Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:26.75 655
11  Tilde Morin 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:26.87 647
  Sara Sharp 1992 UMEÅ SS Härnörace 2017-03-26 Härnösand 00:26.87 647
13  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:26.92 643
  Natasha Sundin 1990 LIDINGÖ SK JS Masters / Öppna DM 2017 2017-03-04 Jakobsbergs simhall 00:26.92 643
15  Saga Sandström 2000 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-26 Umeå 00:26.97 639
16  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:26.98 639
17  Vilma Ekström 1994 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 00:27.02 636
18  Ida Lövgren 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:27.06 633
19  Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:27.15 627
20  Caroline Palm 1992 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 00:27.20 623
  Anette Philipsson 1965 LASS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:27.20 623
22  Alicia Lundblad 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.22 622
23  Nadja Salomonsson 1992 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:27.23 621
  Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.23 621
  Sandra Lendt 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.23 621
26  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:27.24 620
27  Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:27.25 620
28  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:27.29 617
29  Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:27.37 612
30  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.39 610
31  Sara Olsson 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:27.40 610
32  Elin Gunnarsson 2002 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:27.41 609
33  Alexandra Volkova 1996 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.42 608
  Susie Moonan 1987 SÖDERTÖRN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:27.42 608
35  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:27.44 607
  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA Seriesim_Div3_Omg2 2017-03-26 Täby 00:27.44 607
37  Mellie Wijk 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:27.45 606
38  Olivia Stille 2000 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:27.48 604
39  Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:27.49 604
  Elin Widén 1998 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.49 604
41  Olivia Ülger 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.56 599
  Isabella Revstedt 2001 SK RAN Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.56 599
43  Linnéa Englund 2003 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:27.58 598
44  Simone Karlsson 2001 OSBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.59 597
45  Katarina Tour 1987 SK NEPTUN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:27.62 595
46  Felicia Huynh 2000 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.63 595
47  Cassandra Engback 1999 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:27.64 594
48  Alexandra Kinell 2000 KARLSKO SF Skomakardoppet 2017-03-04 Hallsberg 00:27.71 589
49  Rebecka Östh 1999 LUDVIKA SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 00:27.72 589
  Elin Swerlander 2001 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:27.72 589
51  Liesel Williamsson 2000 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:27.78 585
  Sara Nobrell 2002 SK HAJEN Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.78 585
53  Emilia Christiansen 1999 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.80 584
54  Alice Möller 2000 SS DELFIN Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.86 580
55  Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.88 579
  Ida Sandwång 2001 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.88 579
57  Rebecca Mattsson 1995 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:27.89 578
58  Ebba Nyberg 1982 LIDINGÖ SK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:27.90 577
59  Louise Ranevi 1999 SK LÖDDE Lödde Öppna 2017-01-29 Löddeköpinge 00:27.92 576
60  Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA Svenska Ungdomssimspelen 2017 2017-01-30 Borlänge 00:27.94 575
61  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:27.95 574
62  Smilla Lönnberg 2001 SKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:27.97 573
  Angelina Agrell 2003 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.97 573
64  Christin Heina 1996 GÖTEBORG KM 1 2017-02-18 Linköping 00:27.99 572
65  Ellen Banestig 2002 TÄBY SIM Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 00:28.00 571
66  Anna Åhlin 1991 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:28.01 571
  Anna Miram 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:28.01 571
  Johanna Nilsson 1996 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:28.01 571
69  Frida Hedlund 1999 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 00:28.02 570
  Linn Olsson 2002 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:28.02 570
  Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:28.02 570
72  Felicia Claesén 2001 VÄSTERVIK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:28.04 569
73  Frida Lannhard 2000 FALUN LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 00:28.06 568
74  Jenny Christensson 1996 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:28.09 566
75  Kajsa Gustavsson 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:28.10 565
76  Petronella Ottosson 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:28.12 564
  Felicia Andersson 1997 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:28.12 564
78  Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:28.13 563
79  Johanna Palmkvist 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:28.15 562
  Miranda Ingvarsson 2001 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:28.15 562
  Jonna Nybäck 1988 VÄSTERÅS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:28.15 562
82  Alice Almén 2001 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:28.16 562
  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:28.16 562
84  Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:28.17 561
  Emelie Hellgren 2001 FAGERSTA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:28.17 561
  Lisa Bengtsson 2002 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:28.17 561
87  Tina Huslid 2000 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:28.18 560
88  Saliha Colic 2003 SÖDERTÖRN Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 00:28.19 560
89  Elin Ristl 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:28.24 557
90  Julia Nordlund 1998 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 00:28.26 556
  Edith Jernstedt 2002 VÄSTERÅS Fredagsrace 2 2017 2017-03-10 Västerås 00:28.26 556
  Elin Johannesson 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:28.26 556
93  Ebba Olsson 2001 MARIESTAD NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:28.27 555
94  Tova Magnusson 2002 SK ENA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:28.28 554
95  Gabriella Henriksson 2000 KLIPPAN ebocup 2017-01-29 Eslöv 00:28.29 554
96  Sofia Åstedt 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:28.31 553
  Matilda Savén 2000 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:28.31 553
  Nellie Andersson 2000 SK 1970 NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:28.31 553
  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 00:28.31 553
  Elin Peng 2003 VÄSBY SS Seriesim_Div2_Omg2 2017-03-24 Upplandsa Väsby 00:28.31 553
 
  100m Frisim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=00:50.91
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sophie Hansson 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:56.94 714
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON Tritonspelen 20 mars 2017-03-20 Staffanstorp 00:56.97 713
Nadja Salomonsson 1992 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:57.49 694
Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 00:57.55 692
Ronja Vikström 1996 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:57.84 681
Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 00:57.91 679
Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:57.97 677
Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:58.22 668
Ida Lövgren 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 00:58.40 662
10  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:58.54 657
11  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 00:58.63 654
12  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:58.68 653
13  Emilia Christiansen 1999 S 71 S 71 Cup 2017-02-18 Hässleholm 00:58.73 651
14  Sandra Lendt 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:58.84 647
15  Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:58.85 647
16  Tilde Morin 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:58.92 645
17  Sara Junevik 2000 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 00:58.97 643
18  Olivia Stille 2000 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:59.16 637
19  Linnéa Englund 2003 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:59.21 635
  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 00:59.21 635
21  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:59.26 634
22  Isabella Revstedt 2001 SK RAN Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:59.28 633
23  Rebecka Gustafsson 1998 SÖDERTÄLJE ENA Games 2017-01-22 Enköping 00:59.43 628
24  Liesel Williamsson 2000 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:59.47 627
25  Mellie Wijk 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:59.51 626
26  Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:59.54 625
27  Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:59.58 623
28  Sara Olsson 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:59.65 621
29  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 00:59.76 618
30  Anna Miram 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:59.86 615
31  Simone Karlsson 2001 OSBY SS Ica Supermarket Cup - 2017 2017-02-26 Osby 00:59.88 614
32  Paola Kylberg 2002 SPIF SF UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 00:59.90 613
33  Cassandra Engback 1999 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:59.91 613
34  Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 01:00.03 609
35  Linnéa Persson 2002 KK KARPEN S 71 Cup 2017-02-18 Hässleholm 01:00.06 609
36  Felicia Huynh 2000 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:00.10 607
37  Alexandra Volkova 1996 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:00.14 606
38  Smilla Lönnberg 2001 SKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:00.16 606
39  Tiffani Segerbrand 1999 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 01:00.21 604
40  Ida Rosenius 2000 KARLSKRONA UGP 1 2017-01-28 Växjö 01:00.25 603
  Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:00.25 603
42  Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA Sparbanken i Karlshamn Cup 2017-03-05 Karlshamn 01:00.33 600
43  Elin Gunnarsson 2002 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:00.34 600
44  Wilma Roloff 2000 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 01:00.52 595
45  Kajsa Gustavsson 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:00.55 594
46  Emelie Melin 2000 ELFSBORG UGP 1 2017-01-28 Sandared 01:00.58 593
47  Sara Wallberg 1999 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 01:00.62 592
48  Sara Nobrell 2002 SK HAJEN Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:00.67 590
49  Tova Andersson 2001 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 01:00.69 590
50  Frida Hedlund 1999 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 01:00.74 588
51  Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 01:00.83 586
52  Angelina Agrell 2003 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:00.84 585
53  Nicola Parfitt 2000 TRELLEBORG UGP 1 2017-01-28 Löddeköpinge 01:00.85 585
  Tova Magnusson 2002 SK ENA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:00.85 585
55  Sandra Bergerstam 2001 JÄRFÄLLA S UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 01:00.86 585
56  Ellen Banestig 2002 TÄBY SIM UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 01:00.87 585
57  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 01:00.91 583
58  Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS Fredagsrace 1 2017 2017-02-10 Västerås 01:00.92 583
  Johanna Nilsson 1996 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:00.92 583
60  Johanna Söderberg 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:00.98 581
61  Louise Ranevi 1999 SK LÖDDE UGP 1 2017-01-28 Löddeköpinge 01:00.99 581
  Elin Johannesson 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:00.99 581
63  Lisa Bengtsson 2002 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:01.01 581
64  Trine Forss 2003 SKÖVDE SS Skövdedoppet 2017 2017-02-19 Skövde 01:01.02 580
65  Susie Moonan 1987 SÖDERTÖRN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:01.03 580
66  Maja Jönsson 2001 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 01:01.04 580
67  Hanna Jörlund 1991 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 01:01.05 579
68  Tina Huslid 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:01.08 579
69  Elin Peng 2003 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:01.10 578
  Alice Möller 2000 SS DELFIN Ica Supermarket Cup - 2017 2017-02-26 Osby 01:01.10 578
71  Elin Ristl 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:01.11 578
72  Sara Sharp 1992 UMEÅ SS Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:01.12 577
73  Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:01.15 577
74  Joyce Muzito 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:01.18 576
75  Elin Södersten 2000 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 01:01.19 575
  Ida Sandwång 2001 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:01.19 575
77  Gabriella Henriksson 2000 KLIPPAN Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 01:01.21 575
78  Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:01.27 573
79  Ebba Andersson 2001 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 01:01.29 573
80  Alexandra Kinell 2000 KARLSKO SF Skomakardoppet 2017-03-04 Hallsberg 01:01.31 572
81  Linnea Fundberg 1999 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 01:01.40 570
82  Mary Lagoguez 2001 POSEIDON UGP 1 2017-01-28 Löddeköpinge 01:01.43 569
83  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:01.44 568
84  Matilda Savén 2000 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:01.45 568
85  Linnea Gyllberg 2000 SK NEPTUN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 01:01.48 567
86  Isabelle Odén 2002 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:01.49 567
87  Tilde Anderberg-Richard 1999 SJÖBO SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:01.50 567
88  Clara Thomasson 2001 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 01:01.51 566
  Lina Nederman 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 01:01.51 566
90  Sofia Henningsson 2004 SKÖVDE SS NUSS Yngre (25m) 2017 2017-02-04 Borås 01:01.54 566
91  Elise Gidlöf 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:01.57 565
92  Moa Karlsson 2002 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:01.61 564
93  Nellie Andersson 2000 SK 1970 NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:01.64 563
  Vilma Andersson 2004 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:01.64 563
95  Alva Westling 1999 NORRTÄLJE Öppna Roslagsmästerskapen 2017 2017-02-05 Norrtälje 01:01.66 562
96  Emmy Johnsson 2001 SJÖBO SS UGP1 2017-01-28 Eslöv 01:01.67 562
97  Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:01.71 561
  Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:01.71 561
99  Saliha Colic 2003 SÖDERTÖRN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 01:01.72 561
100  Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 01:01.76 560
 
  200m Frisim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=01:50.78
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:04.33 707
Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:05.51 687
Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:06.28 675
Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:06.44 672
Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 02:06.68 668
Emilia Rönningdal 2002 S 71 UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:06.70 668
Emilia Christiansen 1999 S 71 UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:06.81 666
Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 02:07.97 648
Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:08.22 644
10  Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:08.45 641
11  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:08.83 635
12  Smilla Lönnberg 2001 SKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:09.14 631
13  Ida Lövgren 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:09.15 631
14  Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:09.21 630
15  Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:09.39 627
16  Frida Lannhard 2000 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 02:09.54 625
17  Tilde Anderberg-Richard 1999 SJÖBO SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:09.58 624
18  Andrea Reinhold 2001 GÖTEBORG UGP2 2017-03-11 Göteborg 02:09.87 620
19  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:10.18 616
20  Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:10.26 615
21  Ebba Edbom 2002 JÄRFÄLLA S Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 02:10.42 612
22  Emma Roloff 2002 SÖDERTÖRN Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 02:10.47 612
23  Annie Lätt 2001 TROLLHÄTTA UGP2 2017-03-11 Göteborg 02:10.48 612
24  Tina Huslid 2000 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:10.62 610
25  Sabina Alman 2003 LULEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 02:10.63 609
26  Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:10.85 606
27  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:10.87 606
28  Linnéa Englund 2003 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:10.97 605
29  Ebba Olsson 2001 MARIESTAD NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:11.28 600
30  Sara Olsson 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:11.42 598
31  Erica Staflund 1999 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:11.49 598
32  Elin Södersten 2000 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:11.59 596
33  Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:11.60 596
34  Alexandra Jensen 2001 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:11.64 595
35  Josefin Ossmyr 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:11.76 594
36  Sara Wallberg 1999 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 02:11.93 592
37  Caroline Wallenborg 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:11.99 591
38  Sara Junevik 2000 FALUN Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-05 Bollnäs 02:12.16 588
39  Linnea Gyllberg 2000 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:12.17 588
40  Ebba Andersson 2001 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:12.22 588
41  Anna Miram 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:12.33 586
42  Matilda Åkesson 1999 YSTADS SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:12.45 585
43  Astrid Eriksson 2001 TUREBERG UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:12.52 584
44  Olivia Stille 2000 TUREBERG UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:12.58 583
45  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:12.61 582
46  Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Swim Meet 2017-01-08 Höganäs 02:12.65 582
47  Elin Gunnarsson 2002 LASS UGP 2 2017-01-29 Motala 02:12.68 582
48  Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA UGP 2 2017-01-29 Växjö 02:12.76 581
  Nina Bring 1999 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:12.76 581
50  Emelie Melin 2000 ELFSBORG UGP 2 Kungsbacka 2017-03-11 2017-03-11 Kungsbacka 02:12.77 580
51  Elin Peng 2003 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:12.83 580
52  Joyce Muzito 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 02:12.86 579
53  Frida Hedlund 1999 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 02:12.97 578
  Tova Andersson 2001 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:12.97 578
55  Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 02:13.14 576
56  Johanna Ingner 2002 MKK UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:13.32 573
57  Ellen Rosdahl 2002 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 02:13.33 573
58  Nora Jomaa 1999 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:13.39 572
59  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-05 Bollnäs 02:13.44 572
60  Hilda Andersson 1999 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:13.60 570
61  Elise Gidlöf 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:13.67 569
62  Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA UGP2 2017-03-11 Göteborg 02:13.69 568
63  Cornelia Eklund 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:13.90 566
64  Katarina Lindoff 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 02:13.93 565
65  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 02:13.98 565
66  Isabelle Rydahl 2003 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:14.12 563
67  Rebecka Ehn 2000 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:14.22 562
68  Ebba Jälminger 2002 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 02:14.28 561
69  Ellen Banestig 2002 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:14.37 560
70  Olivia Hansson 2003 KIVIKS SK UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:14.42 559
71  Alice Lindhé 1999 MASS UGP 2 Kungsbacka 2017-03-11 2017-03-11 Kungsbacka 02:14.52 558
72  Isabelle Odén 2002 YSTADS SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:14.54 558
73  Emelie Hellgren 2001 FAGERSTA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:14.55 558
74  Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:14.69 556
75  Clara Florén 2002 GÄVLE SS Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 02:15.00 552
76  Ronja Rantanen 1999 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 02:15.04 552
77  Gabriella Henriksson 2000 KLIPPAN Swim Meet 2017-01-08 Höganäs 02:15.12 551
78  Nicola Parfitt 2000 TRELLEBORG UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:15.17 550
79  Sofia Mannela 2001 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 02:15.20 550
80  Emma Widen 1999 ÖSTERBY SS Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 02:15.38 547
81  Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:15.41 547
82  Linnéa Persson 2002 KK KARPEN KM 3 2017-03-14 Tyringe 02:15.58 545
83  Sara Thunholm 1999 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 02:15.59 545
  Fanny Aronsson 2000 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:15.59 545
  Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:15.59 545
86  Ida Widén 2001 HÖGANÄS SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:15.64 544
87  Emilia Nordén 2003 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 02:15.72 543
88  Lina Nederman 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:15.77 543
89  Elsa Nordström 2001 SKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:15.82 542
90  Anna Viinapuu 2000 SPÅRVÄGEN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:15.96 540
91  Isabel Teglöf 2003 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:16.06 539
92  Ester Eilertsson 2003 MKK UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:16.07 539
93  Linnea Gipperth 2003 SALTSJÖB Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:16.08 539
  Clara Aronsson 2002 KK KARPEN KM 3 2017-03-14 Tyringe 02:16.08 539
95  Emilia Ström 2002 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:16.16 538
96  Matilda Eni 2002 MARIESTAD UGP2 2017-03-11 Göteborg 02:16.30 536
97  Isabelle Moreau 2001 LANDSKRONA UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:16.39 535
98  Matilda Savén 2000 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:16.46 535
99  Selma Avdic 2003 S02 UGP2 2017-03-11 Göteborg 02:16.67 532
100  Andrea Palm 2000 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:16.68 532
 
  400m Frisim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=03:54.52
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:22.73 711
Emilia Rönningdal 2002 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:24.07 700
Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 04:26.02 685
Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 04:28.15 668
Frida Lannhard 2000 FALUN Morgondagarna, utmanarna yngre 2017-02-06 Falun 04:28.60 665
Tilde Anderberg-Richard 1999 SJÖBO SS UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 04:28.75 664
Matilda Weiler 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:28.77 664
Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 04:29.22 661
Sara Junevik 2000 FALUN Morgondagarna, utmanarna yngre 2017-02-06 Falun 04:29.43 659
10  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:30.62 650
11  Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-12 Stockholm 04:31.23 646
12  Erica Staflund 1999 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:31.63 643
13  Ebba Olsson 2001 MARIESTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:31.94 641
14  Wilma Roloff 2000 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 04:31.98 641
15  Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 04:34.47 623
16  Ebba Andersson 2001 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-12 Åkersberga 04:34.53 623
17  Jennie Isaksen 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 04:35.51 616
18  Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:35.84 614
19  Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-12 Stockholm 04:35.93 613
20  Moa Karlsson 2002 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:35.99 613
21  Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 04:36.35 611
22  Ida Lövgren 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:36.38 610
23  Elin Svärd 1998 FALUN Morgondagarna, utmanarna yngre 2017-02-06 Falun 04:36.40 610
24  Emilia Nordén 2003 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:36.56 609
25  Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 04:36.71 608
26  Smilla Lönnberg 2001 SKK UGP 2 2017-03-12 Stockholm 04:36.72 608
27  Andrea Reinhold 2001 GÖTEBORG UGP2 2017-03-12 Göteborg 04:36.74 608
28  Elin Johannesson 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:36.98 607
29  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 04:37.20 605
30  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 04:37.60 602
31  Matilda Åkesson 1999 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:37.88 601
32  Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 04:38.02 600
33  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 04:38.28 598
34  Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA UGP2 2017-03-12 Göteborg 04:38.32 598
35  Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 04:38.95 594
  Olivia Hansson 2003 KIVIKS SK Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:38.95 594
37  Annie Lätt 2001 TROLLHÄTTA UGP2 2017-03-12 Göteborg 04:39.10 593
  Astrid Eriksson 2001 TUREBERG UGP 2 2017-03-12 Åkersberga 04:39.10 593
39  Ida Widén 2001 HÖGANÄS SS UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 04:39.52 590
40  Simone Karlsson 2001 OSBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:39.60 590
41  Sara Nobrell 2002 SK HAJEN Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:39.68 589
42  Esther Rydbeck Nordén 2001 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-12 Stockholm 04:39.73 589
43  Anna Miram 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 04:40.84 582
44  Andrea Palm 2000 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:40.99 581
45  Angelica Stark 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:41.17 580
46  Victoria Åberg 2001 VÄSTERÅS Fredagsrace 1 2017 2017-02-10 Västerås 04:41.75 576
47  Olivia Stille 2000 TUREBERG UGP 2 2017-03-12 Åkersberga 04:42.17 574
48  Joyce Muzito 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 04:42.50 572
49  Emily Lamb 2000 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 04:42.56 571
50  Linnea Gipperth 2003 SALTSJÖB UGP 2 2017-03-12 Åkersberga 04:42.78 570
51  Alice Möller 2000 SS DELFIN Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:43.02 568
52  Moa Olofsson 2002 OSBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:43.06 568
53  Ronja Rantanen 1999 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 04:43.19 567
54  Alexandra Jensen 2001 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-12 Stockholm 04:43.21 567
55  Mellie Wijk 2002 SK LAXEN Januarirace 2017-01-13 Halmstad 04:43.22 567
56  Micaela Jönsson 2001 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:43.36 566
57  Ella Simander 2002 KARLSKRONA UGP 2 2017-01-29 Växjö 04:43.37 566
58  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 04:43.43 566
59  Kajsa Gustavsson 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:44.17 562
60  Mary Lagoguez 2001 POSEIDON UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 04:44.54 559
61  Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:44.70 558
62  Miranda Ingvarsson 2001 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:44.77 558
63  Sofia Henningsson 2004 SKÖVDE SS NUSS Yngre (25m) 2017 2017-02-04 Borås 04:44.84 558
64  Amanda Lindqvist 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 04:45.31 555
65  Agnes Arberg 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:45.44 554
66  Nora Jomaa 1999 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-12 Stockholm 04:45.50 554
67  Isabel Teglöf 2003 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 04:45.53 554
68  Molly Lund 2005 SKÖVDE SS NUSS Yngre (25m) 2017 2017-02-05 Borås 04:45.54 554
69  Edith Jernstedt 2002 VÄSTERÅS Fredagsrace 1 2017 2017-02-10 Västerås 04:45.85 552
70  Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:45.89 552
71  Clara Florén 2002 GÄVLE SS Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 04:46.40 549
72  Matilda Eni 2002 MARIESTAD UGP2 2017-03-12 Göteborg 04:46.44 548
73  Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 04:46.50 548
74  Tina Huslid 2000 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:46.55 548
75  Malin Eklund 2001 VÄSTERÅS Fredagsrace 1 2017 2017-02-10 Västerås 04:46.77 546
76  Sara Wilhelmsson 2001 ESLÖVS SS UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 04:46.98 545
77  Tyra Littorin 2004 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:47.26 544
78  Thilda Ström 2003 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 04:47.40 543
79  Tilde Morin 2002 SK LAXEN Januarirace 2017-01-13 Halmstad 04:47.56 542
80  Katarina Lindoff 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 04:47.59 542
81  Tilda Tellfjord 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 04:47.80 541
82  Linn Tufvesson 2001 POSEIDON UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 04:47.82 540
83  Nadija Sabic 2002 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 04:47.83 540
84  Lina Nederman 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:47.87 540
85  Tilda Ericsson 2002 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:48.04 539
86  Josefin Nilsson 1999 ESLÖVS SS UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 04:48.18 538
87  Felicia Järvikari 2002 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 04:48.22 538
88  Felicia Rogell 2003 VÄSTERÅS Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 04:48.30 538
89  Johanna de Jonge 2001 GÖTEBORG UGP2 2017-03-12 Göteborg 04:48.40 537
90  Julia Brinkhagen 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:48.43 537
91  Alice Thörnros 2001 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:48.62 536
92  Nina Bring 1999 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 04:49.05 534
93  Ida Nederman 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:49.15 533
94  Malin Jonsson 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 04:49.16 533
95  Linnea Edgren 2002 GÖTEBORG UGP2 2017-03-12 Göteborg 04:49.20 533
96  Ebba Jälminger 2002 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:49.22 533
97  Alicia Johansson 2003 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 04:49.29 532
98  Sofia Mannela 2001 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 04:49.32 532
99  Emma Widen 1999 ÖSTERBY SS Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 04:49.67 530
100  Eva Sigurdsson 2001 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 04:49.70 530
 
  800m Frisim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=07:59.34
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Emilia Rönningdal 2002 S 71 UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:10.74 659
Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 09:14.55 645
Alba Forés 1998 MKK Distanscupen omg 2 2017-03-06 Malmö 09:14.74 645
Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:14.86 644
Erica Staflund 1999 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:16.45 639
Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:17.62 635
Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 09:18.09 633
Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 09:18.36 632
Ebba Hallbäck 2000 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 09:19.30 629
10  Alicia Lundblad 2001 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 09:20.66 624
11  Hanna Bergman 2001 POSEIDON UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:21.37 622
12  Ebba Olsson 2001 MARIESTAD NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:21.77 621
13  Josephine Mikkelsen 2002 MKK Distanscupen omg 2 2017-03-06 Malmö 09:24.08 613
14  Augusta Andersson 1997 SJÖBO SS Distanscupen 2017-03-13 Ystad 09:24.42 612
15  Andrea Reinhold 2001 GÖTEBORG UGP2 2017-03-11 Göteborg 09:24.48 612
16  Tilde Anderberg-Richard 1999 SJÖBO SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:25.07 610
17  Sabina Alman 2003 LULEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 09:26.05 607
18  Andrea Palm 2000 LASS NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:27.59 602
19  Frida Lannhard 2000 FALUN LSS Väsman Open 2017 2017-02-18 09:27.94 601
20  Matilda Åkesson 1999 YSTADS SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:28.32 600
21  Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:28.42 599
22  Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:28.47 599
23  Jennie Isaksen 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 09:28.50 599
24  Elin Södersten 2000 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 09:30.18 594
25  Ida Lövgren 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:30.90 591
26  Agnes Arberg 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:31.74 589
27  Ebba Andersson 2001 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 09:32.84 585
28  Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 09:32.91 585
29  Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA UGP 2 2017-01-29 Växjö 09:34.54 580
30  Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:34.63 580
31  Ella Simander 2002 KARLSKRONA UGP 2 2017-01-29 Växjö 09:34.73 580
32  Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:36.92 573
33  Simone Karlsson 2001 OSBY SS Ica Supermarket Cup - 2017 2017-02-25 Osby 09:38.09 570
34  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 09:38.11 570
35  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 09:38.26 569
36  Emilia Nordén 2003 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 09:38.48 568
37  Esther Rydbeck Nordén 2001 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-11 Stockholm 09:39.14 566
38  Alice Thörnros 2001 LASS NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:39.21 566
39  Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:39.26 566
40  Mellie Wijk 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:40.47 563
41  Ellen Rosdahl 2002 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 09:40.68 562
42  Sara Jendbro 2000 POSEIDON UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:42.60 556
43  Smilla Lönnberg 2001 SKK Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 09:43.19 555
44  Johanna Andersson 2002 MKK Distanscupen omg 2 2017-03-06 Malmö 09:46.18 546
45  Micaela Jönsson 2001 S 71 UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:46.47 546
46  Thilda Ström 2003 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 09:46.67 545
47  Katarina Lindoff 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 09:47.07 544
48  Matilda Eni 2002 MARIESTAD UGP 2 2017-01-29 Motala 09:47.19 543
49  Annie Lätt 2001 TROLLHÄTTA UGP2 2017-03-11 Göteborg 09:47.38 543
50  Ida Widén 2001 HÖGANÄS SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:47.57 542
51  Linnéa Högberg 1999 KSLS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:47.88 542
52  Angelica Stark 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:48.42 540
53  Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:49.77 536
54  Tova Andersson 2001 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 09:50.51 534
55  Minna Larsson 2002 SJÖBO SS Distanscupen 2017-03-13 Ystad 09:50.71 534
56  Moa Olofsson 2002 OSBY SS Ica Supermarket Cup - 2017 2017-02-25 Osby 09:51.45 532
57  Isabel Teglöf 2003 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 09:51.49 532
58  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS WSS Lördag Morgon 2 2017-02-10 Visby 09:52.87 528
59  Felicia Östlund 2002 SKURU IK NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:53.14 527
60  Felicia Järvikari 2002 LASS UGP 2 2017-01-29 Motala 09:53.41 527
61  Sara Wilhelmsson 2001 ESLÖVS SS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 09:53.46 526
62  Eva Sigurdsson 2001 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:53.72 526
63  Emily Lamb 2000 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 09:53.82 525
64  Clara Thomasson 2001 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 09:53.91 525
65  Josefin Nilsson 1999 ESLÖVS SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:54.07 525
  Emmy Johnsson 2001 SJÖBO SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:54.07 525
67  Lisa Bengtsson 2002 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 09:54.17 525
68  Matilda Brink 2001 JÖNKÖPING UGP 2 2017-01-29 Motala 09:54.27 524
69  Selma Avdic 2003 S02 UGP2 2017-03-11 Göteborg 09:54.74 523
70  Emelie Melin 2000 ELFSBORG UGP 2 Kungsbacka 2017-03-11 2017-03-12 Kungsbacka 09:54.84 523
71  Tilda Tellfjord 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:54.92 523
72  Carolina Åsberg 2002 SK LÖDDE UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:54.93 523
73  Astrid Eriksson 2001 TUREBERG UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 09:55.16 522
74  Ronja Rantanen 1999 FALUN LSS Väsman Open 2017 2017-02-18 09:55.84 520
75  Felicia Rogell 2003 VÄSTERÅS Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 09:55.94 520
76  Ebba Jälminger 2002 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 09:56.17 519
77  Matilda Lantz 2002 UPSALA S NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:56.58 518
78  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 09:57.18 517
79  Emma Widen 1999 ÖSTERBY SS ENA Games 2017-01-21 Enköping 09:57.20 517
80  Tyra Littorin 2004 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 09:57.30 516
81  Alexandra Jensen 2001 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 09:57.33 516
82  Felicia Thonander 2001 KUNGÄLV UGP2 2017-03-11 Göteborg 09:57.66 515
83  Kajsa Gustavsson 2001 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 09:57.77 515
84  Thilde Lantz 2001 KSLS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:57.86 515
85  Olivia Hansson 2003 KIVIKS SK UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:57.92 515
86  Malin Jonsson 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:58.35 514
87  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 09:58.43 513
88  Lovisa Svensson 2002 VÄRNAMO SS NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 09:58.52 513
89  Tina Huslid 2000 SÖDERTÄLJE UGP 2 2017-03-11 Stockholm 09:58.63 513
90  Nelly Rasmusson 2001 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 09:59.16 512
91  Linn Tufvesson 2001 POSEIDON UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 09:59.37 511
92  Sofie Tolf 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 09:59.57 510
93  Klara Eklöf 2002 SKK NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 10:00.22 509
94  Linnea Edgren 2002 GÖTEBORG UGP2 2017-03-11 Göteborg 10:01.49 506
95  Lilly Lundgren 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 10:01.52 506
96  Josephine Junehed 2002 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-11 Stockholm 10:01.64 505
97  Erika Tudegård 2001 LASS NUSS Äldre 2017-02-03 Jönköping 10:01.74 505
98  Clara Aronsson 2002 KK KARPEN KM 1 2017-01-31 Tyringe 10:02.09 504
99  Linnea Gipperth 2003 SALTSJÖB UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 10:02.38 503
100  Maja Jönsson 2001 HS Distanscupen avd 2 2017 2017-03-08 Helsingborg 10:02.44 503
 
  1500m Frisim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=15:19.71
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 17:17.38 696
Tiffani Segerbrand 1999 SK NEPTUN Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 17:32.45 667
Emma Roloff 2002 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 17:40.90 651
Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 17:44.46 645
Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 17:52.93 629
Augusta Andersson 1997 SJÖBO SS Distanscupen 2017-02-06 Ystad 17:55.41 625
Alba Forés 1998 MKK Distanscupen omg 1 2017-02-01 Malmö 17:56.80 623
Emilia Rönningdal 2002 S 71 Distanscupen 2017-02-01 Hässleholm 18:00.32 617
Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS Distanscupen 2017-02-06 Ystad 18:03.24 612
10  Andrea Palm 2000 LASS UGP 1 2017-01-28 Motala 18:08.32 603
11  Tilde Anderberg-Richard 1999 SJÖBO SS Distanscupen 2017-02-06 Ystad 18:11.27 598
12  Alice Thörnros 2001 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 18:13.30 595
13  Rebecka Ehn 2000 SK NEPTUN Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 18:15.29 592
14  Emma Magnusson 1998 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 18:16.87 589
15  Sandra Bergerstam 2001 JÄRFÄLLA S UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 18:16.92 589
16  Esther Rydbeck Nordén 2001 TÄBY SIM UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 18:22.64 580
17  Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 18:30.77 567
18  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 18:36.41 559
19  Matilda Åkesson 1999 YSTADS SS Distanscupen 2017-02-06 Ystad 18:38.94 555
20  Katarina Lindoff 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 18:39.60 554
21  Alice Möller 2000 SS DELFIN UGP1 2017-01-28 Eslöv 18:40.18 553
22  Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG UGP 1 2017-01-29 Sandared 18:41.22 551
23  Ebba Andersson 2001 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 18:41.83 551
24  Ella Simander 2002 KARLSKRONA UGP 1 2017-01-28 Växjö 18:43.18 549
25  Annie Lätt 2001 TROLLHÄTTA UGP 1 2017-01-29 Sandared 18:44.00 547
26  Lisa Bengtsson 2002 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 18:44.68 546
27  Micaela Jönsson 2001 S 71 UGP1 2017-01-28 Eslöv 18:46.36 544
28  Telma Maltesjö 2002 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 18:46.69 543
29  Linnea Fundberg 1999 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 18:47.52 542
30  Isabel Teglöf 2003 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 18:47.78 542
31  Moa Karlsson 2002 S 71 Distanscupen 2017-02-01 Hässleholm 18:49.39 540
32  Josefin Nilsson 1999 ESLÖVS SS UGP1 2017-01-28 Eslöv 18:50.09 539
33  Eva Sigurdsson 2001 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 18:52.60 535
34  Linn Tufvesson 2001 POSEIDON UGP 1 2017-01-29 Löddeköpinge 18:52.64 535
35  Linnéa Högberg 1999 KSLS UGP1 2017-01-28 Eslöv 18:54.07 533
36  Johanna Andersson 2002 MKK Distanscupen omg 1 2017-02-01 Malmö 18:54.20 533
37  Sara Wilhelmsson 2001 ESLÖVS SS UGP1 2017-01-28 Eslöv 18:54.81 532
38  Emma Hansson 2002 JÄRFÄLLA S UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 18:54.91 532
39  Clara Thomasson 2001 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 18:54.94 532
40  Clara Aronsson 2002 KK KARPEN UGP1 2017-01-28 Eslöv 18:55.80 530
41  Ellen Rosdahl 2002 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 18:57.45 528
42  Rebecka Gustafsson 1998 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 18:58.48 527
43  Thilda Ström 2003 TÄBY SIM UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 18:58.86 526
44  Ida Widén 2001 HÖGANÄS SS UGP1 2017-01-28 Eslöv 18:59.86 525
45  Carolina Åsberg 2002 SK LÖDDE UGP 1 2017-01-29 Löddeköpinge 19:01.33 523
46  Felicia Östlund 2002 SKURU IK UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 19:03.72 519
47  Thilde Lantz 2001 KSLS UGP1 2017-01-28 Eslöv 19:03.76 519
48  Klara Eklöf 2002 SKK Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 19:03.79 519
49  Josephine Junehed 2002 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 19:04.42 519
50  Tyra Littorin 2004 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 19:04.47 518
51  Klara Alte 2002 SKK UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 19:04.52 518
52  Linnéa Persson 2002 KK KARPEN KM 1 2017-01-31 Tyringe 19:05.69 517
53  Olivia Hansson 2003 KIVIKS SK UGP1 2017-01-28 Eslöv 19:06.32 516
54  Felicia Järvikari 2002 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 19:06.55 516
55  Frida Nöu 2001 TÄBY SIM UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 19:06.99 515
56  Linnea Gipperth 2003 SALTSJÖB UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 19:08.02 514
57  Amanda Lindqvist 2002 JÄRFÄLLA S UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 19:08.55 513
58  Kajsa Gustavsson 2001 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 19:09.22 512
59  Emmy Johnsson 2001 SJÖBO SS Distanscupen 2017-02-06 Ystad 19:09.43 512
60  Alexandra Schyum 2002 KUNGSBACKA UGP1 2017-01-28 Varberg 19:12.36 508
61  Maja Jönsson 2001 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 19:12.73 507
62  Isabella Frykholm 2001 SK RAN UGP1 2017-01-28 Eslöv 19:13.99 506
63  Minna Larsson 2002 SJÖBO SS Distanscupen 2017-02-06 Ystad 19:14.12 506
64  Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 19:16.84 502
65  Elise Gidlöf 1999 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 19:18.01 500
66  Fanny Odin 2000 SPÅRVÄGEN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 19:19.80 498
67  Ebba Jälminger 2002 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 19:19.87 498
68  Selma Avdic 2003 S02 UGP 1 2017-01-29 Sandared 19:20.07 498
69  Felicia Thonander 2001 KUNGÄLV UGP 1 2017-01-29 Sandared 19:20.86 497
70  Tilda Ericsson 2002 S 71 Distanscupen 2017-02-01 Hässleholm 19:22.26 495
71  Alexandra Jensen 2001 TÄBY SIM UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 19:22.44 495
72  Erika Tudegård 2001 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 19:23.67 493
73  Lera Bikhnevich 1999 FALUN Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 19:24.02 493
74  Sofia Bjälevik 1999 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 19:25.05 491
75  Vera Karlsson 2003 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 19:25.46 491
76  Vendela Hillström 2003 SK NEPTUN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 19:26.24 490
77  Alicia Johansson 2003 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 19:26.33 490
78  Thilde Smedbäck 2004 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 19:27.76 488
79  Emma Andersson 2002 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 19:28.13 488
80  Dimitra Tsirona 2002 JÄRFÄLLA S UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 19:28.47 487
81  Ebba Bladh Hazard 2004 NKK UGP 1 2017-01-28 Motala 19:29.58 486
82  Isabelle Rydahl 2003 KARLSTAD Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 19:32.56 482
83  Emilia Olsson 2002 KK KARPEN UGP1 2017-01-28 Eslöv 19:33.77 481
84  Lovisa Malm 2002 SPÅRVÄGEN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 19:35.61 478
85  Saga Nyborg 2003 KSLS UGP1 2017-01-28 Eslöv 19:35.84 478
86  Elin Gunnarsson 2002 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 19:36.78 477
87  Mollie Morfelt 2003 MKK Distanscupen omg 1 2017-02-01 Malmö 19:37.50 476
88  Michaela Mattsson 1999 SK NEPTUN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 19:39.26 474
89  Hilda Linné 2000 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 19:39.66 473
90  Matilda Brink 2001 JÖNKÖPING UGP 1 2017-01-28 Motala 19:41.06 472
91  Nina Podric 2004 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 19:42.62 470
92  Kajsa Berglind 2001 VELLINGE-N UGP 1 2017-01-29 Löddeköpinge 19:44.36 468
93  Clara Bergh 2004 SÖDERHAMN Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 19:44.83 467
94  Louise Ericsson 2001 SALTSJÖB UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 19:45.91 466
95  Frida Rödin 2000 VELLINGE-N Distanscupen omg 1 2017-02-01 Malmö 19:46.70 465
96  Olivia Jarl Halvarsson 2003 KSLS UGP1 2017-01-28 Eslöv 19:47.51 464
97  Tilda Wik 2001 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 19:48.83 463
98  Angelina Agrell 2003 HS Distanscupen avd 1 2017 2017-01-30 Helsingborg 19:51.46 459
99  Felicia Smedbäck 2000 LASS Distans KM 2017-01-21 Linköping 19:51.60 459
100  Emma Larsson 2002 BORLÄNGE Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 19:51.78 459
 
  25m Bröstsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Saga Sandström 2000 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:16.14 185029993
Nellie Myrlander 2003 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:16.60 170070293
Emmy Sandberg 1999 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:16.79 164361704
Emmy Gulliksson 1998 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.41 147420001
Elina Gullehag 2002 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:18.47 123467325
Olivia Lindgren 1999 KOMETERNA UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:18.49 123067107
Lisa Flaa 2002 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:19.12 111298436
Saga Hållander 2004 HÖGAKUSTEN UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:19.14 110949902
Ella Barnoin 2002 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:19.19 110084912
10  Petra Andersson 2001 BUREÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:19.26 108888966
11  Thea Jansson 2003 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:19.51 104756484
12  Wilma Wenden 2002 BUREÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:19.71 101599799
13  Lisa Bäcklund 2002 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:19.80 100220636
14  Victoria Niska 2005 HAPARANDA Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:19.95 97976974
15  Ester Söderlind 2004 BJÖRNA IF UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:20.09 95942916
16  Agnes Olsson 2004 BUREÅ SS Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:20.30 92996073
17  Elina Martinell 2003 BJÖRNA IF UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:20.35 92312281
18  Lowa Appelberg 2003 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:20.43 91232090
19  Kajsa Söderlind 2003 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:20.48 90565516
20  Ana Karimi 2003 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:20.65 88347152
21  Inga-Maarit Viitanen 2001 HAPARANDA Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:20.72 87454764
22  Disa Eriksson 2004 HAPARANDA Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:20.84 85952711
23  Edit Fahlgren 2004 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:20.90 85214572
24  Heidi Nilsson 2005 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:21.06 83287077
25  Eliza Happonen 2002 HAPARANDA Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:21.13 82462070
26  Agnes Landfors 2004 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:21.17 81995525
27  Althaea Süsskind 2007 LASS Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:21.57 77517952
28  Malin Flaa 2004 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:21.59 77302724
29  Cornelia Utgren 2007 SS04 Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:21.65 76661802
30  Lilly Happonen 2005 HAPARANDA Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:21.81 74986956
31  Alva Semb 2003 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:21.89 74167807
32  Kerstin Johansson 2006 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:21.94 73661889
33  Mathilda Zemgals 2004 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:21.97 73360546
34  Tyra Wickman 2006 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:22.05 72564957
  Agnes Pettersson 2006 KÖPINGS SS Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:22.05 72564957
36  Hilda Andersson 2007 VARBERG David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:22.11 71975799
37  Hanna Melander 2007 VÄSBY SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:22.20 71103962
38  Agnes Frestadius 2005 SOLLEFTEÅ UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:22.37 69495194
  Felicia Larsson 2006 KÖPINGS SS Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:22.37 69495194
40  Nike Norlander 2007 SUNDSVALL Njurundasim 2017 2017-02-20 Kvissleby 00:22.38 69402078
41  Alice Södervall 2007 SUNDSVALL Njurundasim 2017 2017-02-20 Kvissleby 00:22.57 67664059
42  Märta Sjöberg 2007 KANAANS SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:22.58 67574200
43  Alvina Hardegård 2005 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:22.65 66949618
44  Jennifer Svedberg 2005 BJÖRNA IF UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:22.67 66772581
45  Sofia Saranen 2006 BÅLSTA SK Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:22.88 64950824
46  My Persson Sjölander 2007 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:22.89 64865735
47  Wilma Hultberg 2007 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:22.95 64358313
48  Stephany Attia 2003 HÖRNEFORS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:22.96 64274258
49  Rebecka Barkvall 2007 DANDERYD Öppna Roslagsmästerskapen 2017 2017-02-05 Norrtälje 00:23.00 63939497
50  Edith Nyman 2007 NKK Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:23.03 63689950
51  Alva Rohman 2007 STRÖMSTAD David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:23.05 63524307
52  Mia Suorsa 2004 HÖRNEFORS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:23.11 63030810
53  Malva Lundberg 2007 SÖDERTÖRN Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:23.13 62867447
54  Sara Schröder 2004 LULEÅ SS Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:23.15 62704648
55  Amber Mäki-Ampomah 2005 HAPARANDA Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:23.16 62623460
  Melinda Boisard 2007 BÅLSTA SK Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:23.16 62623460
57  Ellen Johansson 2004 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:23.23 62059046
58  Elin Finne 2007 BÅLSTA SK Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:23.25 61899031
59  Emilia Sponseller 2005 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:23.30 61501394
60  Alice Westerberg 2007 NKK Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:23.34 61185733
61  Ida Martinell 2005 BJÖRNA IF UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:23.37 60950403
62  Saga Fredriksson 2007 KUNGÄLV David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:23.43 60483353
63  Isabelle Nilsson 2007 HARNÄS SKU Lilla Vasadoppet 2017 2017-01-08 Hedemora 00:23.59 59260990
64  Julia Almquist 2007 OSKARSHAMN Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-22 Oskarshamn 00:23.61 59110517
  Emma Jakobsson 2003 BJÖRNA IF UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:23.61 59110517
66  Marilyn Devismes 2006 BUREÅ SS Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:23.64 58885763
67  Nora Briskog 2006 KARLSHAMN Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:23.68 58587859
68  Emma Schelin 2005 HÖGAKUSTEN UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:23.70 58439660
69  Kajsa Burman 2007 SUNDSVALL Njurundasim 2017 2017-02-20 Kvissleby 00:23.79 57778917
70  Nora Johansson Shelström 2005 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:23.82 57560883
71  Alice Fransson 2007 SK LAXEN SOIS Medley Cup 2017 2017-02-04 Skene 00:23.83 57488449
72  Angelica Hietanen 2007 LASS Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:23.89 57056388
73  Thea Lundgren 2006 STRÄNGNÄS Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:24.03 56064946
74  Alma Malm 2008 NKK Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:24.08 55716429
75  Tosca Nilbo Burren 2007 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:24.13 55370795
76  Thea Bergström 2007 SS04 Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:24.15 55233341
77  Junie Mattsson 2007 GÄVLE SS Lilla Vasadoppet 2017 2017-01-08 Hedemora 00:24.19 54959797
78  Ruth Robertsson 1999 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:24.24 54620400
79  Lily Thomsen 2007 LANDSKRONA Dronksim 2017-02-04 Staffantorp 00:24.39 53618828
80  Klara Pettersson 2004 LJUNGBY SS Ljungbycupen 1 2017-02-06 Ljungby 00:24.41 53487141
81  Ida Rönnqvist 2004 ÄNGELHOLM Februariracet 2017-02-27 Ängelholm 00:24.45 53225057
82  Olivia Budden 2007 SK ENA Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:24.48 53029616
83  Julia Andersson 2007 RONNEBY SS Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:24.49 52964682
84  Anna Gomez 2007 SS04 Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:24.52 52770514
85  Dahlia Skogslind 2006 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:24.53 52706002
86  Felicia Svan 2007 BUREÅ SS Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:24.55 52577294
87  Anna Jörgensen 2007 SK TRITON Dronksim 2017-02-04 Staffantorp 00:24.57 52449005
  Alma Strömberg 2007 ELFSBORG SOIS Medley Cup 2017 2017-02-04 Skene 00:24.57 52449005
89  Elina Mueller 2004 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:24.63 52066632
90  Nova Markstedt 2006 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-26 Öjebyn 00:24.66 51876839
91  Alma Larsson 2006 KARLSHAMN Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:24.69 51687967
92  Stella Geigel 2007 VARBERG David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:24.76 51250818
  Nellie Moström 2006 HÖGAKUSTEN UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:24.76 51250818
  Tilda Johansson 2004 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:24.76 51250818
95  Ida Muhic 2007 SS04 Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:24.77 51188771
96  Amy Clarén 2007 SK TRITON Dronksim 2017-02-04 Staffantorp 00:24.82 50880034
97  Alma Forsman 2007 KÖPINGS SS Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:24.83 50818584
98  Ida Henrysson 2007 HVETLANDA Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-22 Oskarshamn 00:24.85 50695982
99  Amanda Carmström 2005 OSKARSHAMN Utmanaren 2017-03-11 Oskarshamn 00:24.87 50573774
100  Freja Klarbo-Egan 2008 SK ENA Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:24.89 50451959
 
  50m Bröstsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=00:28.80
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sophie Hansson 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:30.87 812
Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:32.20 715
Victoria Jönsson 1999 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:32.82 675
Julia Månsson 2002 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:32.89 671
Linnéa Englund 2003 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:32.96 667
Mari-Louise Tran 1997 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:33.00 664
  Edith Axelsson-Wiesel 2002 LJUNGBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:33.00 664
Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:33.23 651
Louise Ranevi 1999 SK LÖDDE Lödde Öppna 2017-01-29 Löddeköpinge 00:33.27 648
10  Jenny Christensson 1996 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:33.32 645
11  Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:33.36 643
12  Julia Björkén 2001 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:33.54 633
  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:33.54 633
14  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:33.60 629
15  Lea Granert 2001 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:33.63 628
16  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 00:33.78 619
17  Lina Westerlund 1995 UPSALA S Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-05 Bollnäs 00:33.84 616
18  Sara Junevik 2000 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 00:33.93 611
19  Jessica Billquist 1996 ESKILSTUNA Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:34.02 606
20  Cornelia Almqvist 2002 VARBERG NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:34.06 604
21  Alicia Norberg Randowo 1999 YSTADS SS Distanscupen 2017-02-06 Ystad 00:34.10 602
  Ebba Nyberg 1982 LIDINGÖ SK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:34.10 602
23  Thea Ekström 2001 VÄSTERVIK Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-22 Oskarshamn 00:34.12 601
  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:34.12 601
25  Caroline Wallenborg 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:34.19 597
26  Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:34.21 596
27  Lisa Eriksson 1998 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:34.24 595
28  Sara Kjellnäs 2002 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:34.33 590
29  Fanny Aronsson 2000 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:34.34 589
30  Maja Fredriksson 1999 LUDVIKA SS Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 00:34.35 589
31  Nilla Atzmannstorfer 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:34.38 587
32  Emma Hansson 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:34.39 587
33  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:34.40 586
34  Malin Borensjö 1980 VÄSBY SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:34.42 585
35  Sofia Åstedt 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:34.43 585
36  Maja Johansson 1999 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:34.52 580
37  Sandra Lendt 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:34.57 578
38  Thilde Lantz 2001 KSLS Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 00:34.63 575
39  Ella Lindroth 2001 NKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:34.64 574
40  Erika Tudegård 2001 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:34.66 573
41  Nelly Rasmusson 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:34.71 571
42  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:34.80 566
  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 00:34.80 566
44  Erica Christensen Weistrand 1997 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:34.83 565
45  Agnes Wedel 2000 VÄSTERVIK Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-22 Oskarshamn 00:34.89 562
  Sofia Henningsson 2004 SKÖVDE SS NUSS Yngre (25m) 2017 2017-02-05 Borås 00:34.89 562
47  Sofia Bjälevik 1999 ESKILSTUNA Utmanarna omgång 1 2017-02-13 Eskilstuna 00:34.92 560
48  Disa Gladher 2002 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:34.94 560
49  Elsa Bitzén 2003 SK HAJEN Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:34.97 558
50  Felicia Andersson 1997 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:34.99 557
51  Tilde Morin 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:35.01 556
52  Moa Olofsson 2002 OSBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:35.02 556
53  Frida Lannhard 2000 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 00:35.05 554
54  Hanna Jörlund 1991 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:35.06 554
55  Gabriella Sanftleben 1999 UDDEVALLA US-Cupen 2017 2017-03-04 UDDEVALLA 00:35.07 553
56  Tea Winblad 2004 KALMAR SS KM 2017-03-24 2017-03-24 Kalmar 00:35.14 550
57  Saga Sandström 2000 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-26 Umeå 00:35.17 549
58  Mellie Wijk 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:35.18 548
59  Ellen Torkelsson 2000 OSBY SS Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-22 Oskarshamn 00:35.19 548
60  Linnea Dunberg 2000 KUNGSBACKA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:35.24 545
61  Malin Vestman 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:35.25 545
62  Agnes Humling 2000 SANDVIKEN Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 00:35.32 542
63  Elise Gidlöf 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:35.35 540
64  Helmi Swanson 2004 GÄVLE SS Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-05 Bollnäs 00:35.36 540
  Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:35.36 540
66  Olivia Barrios 2004 SÖDERTÖRN NUSS Yngre (25m) 2017 2017-02-04 Borås 00:35.37 539
67  Ida Rosenius 2000 KARLSKRONA Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:35.39 538
68  Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:35.40 538
69  Alva Ericsson 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:35.41 538
70  Elin Widén 1998 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:35.43 537
71  Felicia Claesén 2001 VÄSTERVIK Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-22 Oskarshamn 00:35.44 536
72  Lisa Palmqvist 2000 OSKARSHAMN Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-22 Oskarshamn 00:35.47 535
73  Micaela Jönsson 2001 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:35.48 534
74  Embla Börjesson 2002 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:35.49 534
75  Smilla Lönnberg 2001 SKK Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:35.52 533
76  Malin Eklund 2001 VÄSTERÅS Fredagsrace 2 2017 2017-03-10 Västerås 00:35.53 532
77  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 00:35.62 528
78  Tuva Björkén 2003 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:35.63 528
  Sarah Wallin 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:35.63 528
80  Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:35.66 526
  Frida Tunheim-Glad 2001 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:35.66 526
82  Nora Segerström 2002 SKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:35.67 526
83  Smilla Malm 2003 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:35.72 524
84  Jennie Isaksen 2000 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:35.73 523
85  Lisa Andersson 2001 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:35.75 522
86  Michelle Wissinger 2004 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:35.76 522
87  Margreet Aanstoot 1980 MKK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:35.80 520
88  Ida Nederman 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:35.82 519
  Tilde Malm 1999 NKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:35.82 519
  Miranda Ingvarsson 2001 ÄNGELHOLM Februariracet 2017-02-27 Ängelholm 00:35.82 519
91  Elin Ristl 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 00:35.85 518
92  Zhanna Kuhry 1998 POSEIDON Lödde Öppna 2017-01-29 Löddeköpinge 00:35.88 517
93  Elin Swerlander 2001 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:35.89 516
94  Michaela Thyberg 2000 KARLSTAD ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:35.90 516
95  Cecilia Viberg 2003 LIDINGÖ SK ÅSS öppna 2017-03-13 Åkersberga 00:35.91 515
  Vilma Rudolf 2002 KK KARPEN Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:35.91 515
97  Marit van Zonneveld 1999 SS MORA Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 00:35.92 515
  Anna-Lena Vilhelmsson 1970 MKK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:35.92 515
99  Isabella Lagnerup 2000 SK SYDSIM Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:35.93 514
100  Olivia Bäckström 2005 SÖDERTÖRN NUSS Yngre (25m) 2017 2017-02-05 Borås 00:35.94 514
 
  100m Bröstsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=01:02.36
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sophie Hansson 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:07.93 773
Vilma Ekström 1994 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 01:09.64 718
Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-25 Stockholm 01:09.86 711
Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:11.35 667
  Mari-Louise Tran 1997 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:11.35 667
Julia Månsson 2002 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:11.59 660
Linnéa Englund 2003 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:12.18 644
Victoria Jönsson 1999 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:12.33 640
Jenny Christensson 1996 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:12.40 639
10  Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:12.64 632
11  Caroline Wallenborg 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:12.79 628
12  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:12.87 626
13  Julia Björkén 2001 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-12 Åkersberga 01:13.04 622
14  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:13.34 614
15  Julia Augustsson 2000 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:13.42 612
16  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:13.44 612
17  Sophia Norén 1998 SS04 BÅLSTA SWIM OPEN 2017 2017-02-05 Bålsta 01:13.45 611
18  Ella Lindroth 2001 NKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:13.61 608
19  Lea Granert 2001 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:13.66 606
20  Elin Svärd 1998 FALUN Morgondagarna, utmanarna yngre 2017-02-06 Falun 01:13.83 602
21  Lisa Bengtsson 2002 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:13.89 601
22  Daniella Horvath 2001 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 01:13.99 598
23  Matilda Weiler 1998 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 01:14.06 596
24  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 01:14.10 596
25  Thea Ekström 2001 VÄSTERVIK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:14.12 595
26  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA Öppna Roslagsmästerskapen 2017 2017-02-05 Norrtälje 01:14.18 594
27  Cornelia Almqvist 2002 VARBERG NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:14.23 592
28  Sara Junevik 2000 FALUN Morgondagarna, utmanarna yngre 2017-02-06 Falun 01:14.25 592
29  Fanny Aronsson 2000 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:14.44 587
30  Sofia Henningsson 2004 SKÖVDE SS NUSS Yngre (25m) 2017 2017-02-05 Borås 01:14.61 583
31  Agnes Fährlin 1998 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:14.73 581
32  Emma Hansson 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:14.74 580
  Moa Olofsson 2002 OSBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:14.74 580
34  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:14.89 577
35  Lina Westerlund 1995 UPSALA S Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 01:14.90 577
  Sara Wallberg 1999 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 01:14.90 577
37  Tilde Morin 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:14.91 576
38  Sofia Åstedt 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:14.98 575
39  Hanna Jörlund 1991 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:15.15 571
40  Thilde Lantz 2001 KSLS Swim Meet 2017-01-08 Höganäs 01:15.16 571
41  Miranda Ingvarsson 2001 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:15.18 570
42  Vilma Lindberg 2004 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:15.20 570
43  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:15.24 569
44  Frida Lannhard 2000 FALUN LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 01:15.34 567
45  Alicia Lundblad 2001 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 01:15.41 565
46  Ida Nederman 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:15.62 560
47  Adina Eriksson 1999 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 01:15.75 557
48  Elsa Bitzén 2003 SK HAJEN Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:15.84 555
49  Olga Schubert 2000 SJÖBO SS UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 01:15.85 555
50  Sara Kjellnäs 2002 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:15.86 555
51  Embla Börjesson 2002 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-12 Stockholm 01:15.91 554
52  Maja Fredriksson 1999 LUDVIKA SS Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 01:15.93 553
53  Andrea Reinhold 2001 GÖTEBORG UGP2 2017-03-12 Göteborg 01:16.04 551
54  Smilla Malm 2003 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-12 Stockholm 01:16.05 551
55  Sandra Lendt 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:16.14 549
56  Sarah Wallin 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:16.15 549
57  Amanda Eriksson 2001 SKK UGP 2 2017-03-12 Stockholm 01:16.16 548
58  Alicia Norberg Randowo 1999 YSTADS SS UGP 2 2017-03-12 Sjöbo 01:16.28 546
59  Malin Borensjö 1980 VÄSBY SS JS Masters / Öppna DM 2017 2017-03-04 Jakobsbergs simhall 01:16.32 545
60  Gabriella Sanftleben 1999 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:16.35 544
  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:16.35 544
62  Adelina Walldén 2002 SK ENA Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 01:16.39 544
63  Edith Axelsson-Wiesel 2002 LJUNGBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:16.41 543
64  Ellen Torkelsson 2000 OSBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:16.44 542
65  Saga Sandström 2000 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 01:16.46 542
66  Isabella Lagnerup 2000 SK SYDSIM Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:16.48 542
67  Nora Jomaa 1999 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-12 Stockholm 01:16.49 541
68  Nelly Rasmusson 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:16.56 540
  Ebba Nyberg 1982 LIDINGÖ SK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:16.56 540
70  Elise Gidlöf 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:16.58 539
71  Maja Johansson 1999 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:16.65 538
72  Alexandra Nilsson 1998 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 01:16.71 537
73  Sofia Henell 1997 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 01:16.72 537
74  Malin Vestman 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:16.79 535
75  Micaela Jönsson 2001 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:16.85 534
76  Jennifer Nyblom 2003 VÄSBY SS Seriesim_Div2_Omg2 2017-03-24 Upplandsa Väsby 01:16.86 534
77  Olivia Bäckström 2005 SÖDERTÖRN NUSS Yngre (25m) 2017 2017-02-04 Borås 01:16.87 533
78  Linnéa Persson 2002 KK KARPEN KM 1 2017-01-31 Tyringe 01:16.89 533
  Tuva Björkén 2003 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:16.89 533
80  Thindra Hackwitz 2003 MASS Skomakardoppet 2017-03-04 Hallsberg 01:16.90 533
81  Alva Ericsson 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:16.95 532
82  Erika Tudegård 2001 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:17.06 529
83  Wilma Holmertz 2003 LASS UGP 2 2017-01-29 Motala 01:17.15 528
84  Mellie Wijk 2002 SK LAXEN Januarirace 2017-01-13 Halmstad 01:17.16 527
  Elin Peng 2003 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-12 Åkersberga 01:17.16 527
86  Felicia Andersson 1997 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:17.22 526
87  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:17.23 526
88  Ida Rosenius 2000 KARLSKRONA Sparbanken i Karlshamn Cup 2017-03-05 Karlshamn 01:17.30 525
89  Michelle Wissinger 2004 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-12 Åkersberga 01:17.36 523
90  Fanny Andersson 1997 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:17.40 522
91  Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 01:17.49 521
92  Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-12 Stockholm 01:17.53 520
  Julia Brinkhagen 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:17.53 520
94  Rebecka Gustafsson 1998 SÖDERTÄLJE ENA Games 2017-01-22 Enköping 01:17.56 519
95  Helmi Swanson 2004 GÄVLE SS Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 01:17.62 518
96  Linnea Edgren 2002 GÖTEBORG UGP2 2017-03-12 Göteborg 01:17.63 518
97  Margreet Aanstoot 1980 MKK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:17.66 517
98  Smilla Lönnberg 2001 SKK Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:17.75 515
99  Agnes Humling 2000 SANDVIKEN Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:17.77 515
100  Nora Segerström 2002 SKK Seriesim_Div2_Omg2 2017-03-24 Upplandsa Väsby 01:17.79 515
 
  200m Bröstsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=02:14.57
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Julia Månsson 2002 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:32.43 688
Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:33.37 675
Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 02:35.71 645
Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:37.43 624
Mikaela Bergh 1999 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:37.61 622
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON Tritonspelen 2017-02-13 Staffanstorp 02:38.35 613
Julia Augustsson 2000 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:39.89 596
Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:40.13 593
Fanny Aronsson 2000 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:40.91 584
10  Ella Lindroth 2001 NKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:41.14 582
11  Cornelia Almqvist 2002 VARBERG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:41.77 575
12  Julia Björkén 2001 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:42.12 571
13  Alexandra Nilsson 1998 SK NEPTUN Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:42.22 570
14  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 02:42.88 563
15  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 02:43.38 558
16  Lea Granert 2001 SPIF SF UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 02:43.66 555
17  Malin Vestman 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:43.78 554
18  Louise Ranevi 1999 SK LÖDDE UGP 1 2017-01-29 Löddeköpinge 02:43.80 554
19  Nilla Atzmannstorfer 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:43.99 552
20  Fanny Andersson 1997 SK TRITON Tritonspelen 2017-02-13 Staffanstorp 02:44.00 552
21  Embla Börjesson 2002 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:44.47 547
22  Ida Nederman 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:44.59 546
23  Vilma Lindberg 2004 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:44.61 546
24  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:44.78 544
25  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 02:45.12 541
26  Lina Nederman 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:45.17 540
27  Sara Junevik 2000 FALUN Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 02:45.24 540
28  Solène Arnou 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:45.48 537
29  Maja Fredriksson 1999 LUDVIKA SS Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 02:45.49 537
30  Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 02:45.68 535
31  Edith Jernstedt 2002 VÄSTERÅS Fredagsrace 1 2017 2017-02-10 Västerås 02:45.79 534
32  Anna Miram 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:45.80 534
33  Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:45.97 533
  Tuva Björkén 2003 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:45.97 533
35  Emma Hansson 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:46.16 531
36  Smilla Malm 2003 TÄBY SIM Seriesim_Div1_Omg2 2017-03-25 Sundbyberg 02:46.43 528
37  Wilma Holmertz 2003 LASS UGP 1 2017-01-28 Motala 02:46.66 526
38  Michaela Thyberg 2000 KARLSTAD Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 02:46.85 524
39  Nora Jomaa 1999 SK NEPTUN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 02:47.33 520
40  Elin Peng 2003 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:47.40 519
41  Nora Laine 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 02:47.56 518
42  Sofia Åstedt 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:47.67 516
43  Agnes Humling 2000 SANDVIKEN Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:48.12 512
44  Helmi Swanson 2004 GÄVLE SS Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 02:48.19 512
45  Micaela Jönsson 2001 S 71 UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:48.26 511
46  Jennifer Nyblom 2003 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-29 Haninge 02:48.28 511
47  Sofie Tolf 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 02:48.36 510
48  Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:48.47 509
49  Elise Gidlöf 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:48.48 509
50  Elin Södersten 2000 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:48.54 509
51  Tea Winblad 2004 KALMAR SS UGP 1 2017-01-28 Växjö 02:48.78 506
52  Lovisa Öhrn 2002 NKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:49.25 502
53  Elly Palm 2001 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 02:49.60 499
54  Cornelia Eklund 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:49.63 499
55  Alva Hagström 2003 SK NEPTUN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 02:49.69 498
56  Thea Ekström 2001 VÄSTERVIK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:49.88 497
57  Smilla Lönnberg 2001 SKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:50.00 496
58  Nicola Parfitt 2000 TRELLEBORG UGP 1 2017-01-29 Löddeköpinge 02:50.10 495
59  Jenny Virtanen 2002 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:50.22 494
60  Vickie Berg 2000 SK RAN UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:50.25 493
  Elma Starrost 2002 SK NEPTUN UGP 1 - 2017 2017-01-29 Stockholm 02:50.25 493
62  Gabriella Sanftleben 1999 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:50.27 493
63  Tilde Wolfgang 2001 KALMAR SS UGP 1 2017-01-28 Växjö 02:50.37 492
64  Julia Brinkhagen 1999 LANDSKRONA UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:50.56 491
65  Nellie Myrlander 2003 NÄSSJÖ NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:50.59 490
66  Sofia Bjälevik 1999 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 02:50.67 490
67  Rebecka Gustafsson 1998 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:50.71 489
68  Matilda Torén 2001 LIDKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:50.84 488
69  Liesel Williamsson 2000 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:51.03 487
70  Adelina Walldén 2002 SK ENA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:51.13 486
71  Miranda Ingvarsson 2001 ÄNGELHOLM UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:51.26 485
72  Nora Segerström 2002 SKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:51.62 482
73  Emilia Olsson 2002 KK KARPEN UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:51.64 481
  Katarina Lindoff 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 02:51.64 481
75  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 02:51.80 480
76  Smilla Hedlund 2001 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:51.81 480
77  Thindra Hackwitz 2003 MASS Skomakardoppet 2017-03-05 Hallsberg 02:51.84 480
78  Tova Hegardt 2002 POSEIDON UGP 1 2017-01-29 Löddeköpinge 02:51.85 480
79  Victoria Flyman 2003 SÖDERHAMN Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 02:52.00 478
80  Emilia Wullrich 2003 SPÅRVÄGEN Seriesim_Div1_Omg2 2017-03-25 Sundbyberg 02:52.10 478
81  Elin Waara 1997 KARLSKO SF Skomakardoppet 2017-03-05 Hallsberg 02:52.13 477
82  Michelle Wissinger 2004 VÄSBY SS Seriesim_Div2_Omg2 2017-03-24 Upplandsa Väsby 02:52.27 476
83  Hilma Brunnberg 2003 SKK Seriesim_Div2_Omg2 2017-03-24 Upplandsa Väsby 02:52.41 475
84  Louise Larsson 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:52.53 474
85  Nelly Askengren Stråhle 2003 ELFSBORG UGP 1 2017-01-29 Sandared 02:52.59 474
86  Sara Wilhelmsson 2001 ESLÖVS SS Späckhuggarsim 2017-03-25 Eslöv 02:52.87 471
87  Cecilia Viberg 2003 LIDINGÖ SK ÅSS öppna 2017-03-13 Åkersberga 02:52.90 471
88  Isabelle Brodd 2003 SK NEPTUN Seriesim_Div3_Omg2 2017-03-26 Täby 02:52.98 470
89  Emma Hansson 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:53.00 470
90  Olga Schubert 2000 SJÖBO SS UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:53.19 469
91  Tove Wikström 2001 HÄRNÖSAND UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 02:53.47 466
92  Ebba Hann 2004 SK ÄGIR Härnörace 2017-03-26 Härnösand 02:53.55 466
93  Vilma Rudolf 2002 KK KARPEN UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:53.57 466
94  Nelly Antlöv 2002 FALUN Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 02:53.58 465
95  Lena Årebo 2002 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:53.59 465
96  Clara Florén 2002 GÄVLE SS Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-29 Borlänge 02:53.79 464
97  Moa Arvehed 2003 JÄRFÄLLA S Seriesim_Div1_Omg2 2017-03-25 Sundbyberg 02:54.08 461
98  Jenny Le 2000 POSEIDON UGP 1 2017-01-29 Löddeköpinge 02:54.20 460
99  Ronja Berggren 2003 VARBERG UGP1 2017-01-28 Varberg 02:54.40 459
100  Alma Sandberg 2002 ÄNGELHOLM UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:54.62 457
 
  25m Ryggsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Isabel Åhrström 2002 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:16.90 504875
Isa Forsberg 2002 SOLLEFTEÅ UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.05 491667
Karoline Lundgren 2001 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.39 463389
Nellie Myrlander 2003 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:17.48 456268
Petra Andersson 2001 BUREÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.56 450060
Thea Jansson 2003 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:17.59 447762
Lisa Flaa 2002 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:17.74 436499
Agnes Olsson 2004 BUREÅ SS Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:17.84 429200
Sandra Nilsson 2003 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:18.07 413019
10  Isabella Viklund 2006 LINDESBERG Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:18.39 391831
11  Astrid Gustafsson 2003 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:18.53 383017
12  Lisa Bäcklund 2002 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:18.55 381779
13  Sanna Hedebäck 2001 BUREÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:18.56 381163
14  Elvira Flores 2006 SKK Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:18.67 374465
15  Wilma Wenden 2002 BUREÅ SS Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:18.70 372666
16  Kajsa Söderlind 2003 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:18.77 368512
17  Linnea Sjöström 2001 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:18.80 366750
18  Lowa Appelberg 2003 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:18.94 358678
19  Alva Lundmark 2001 BUREÅ SS Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:19.00 355290
20  Elina Gullehag 2002 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:19.19 344841
21  Althaea Süsskind 2007 LASS Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:19.32 337927
22  Eliza Happonen 2002 HAPARANDA Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:19.33 337403
23  Agnes Frestadius 2005 SOLLEFTEÅ UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:19.35 336358
24  Nellie Karppinen 2002 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:19.62 322661
25  Emilia Sponseller 2005 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:19.75 316332
26  Mia Suorsa 2004 HÖRNEFORS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:19.82 312992
27  Vilma Fagerström 2005 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:19.86 311105
28  Cornelia Utgren 2007 SS04 Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:19.87 310635
29  Malin Flaa 2004 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:20.03 303250
30  Nora Johansson Shelström 2005 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:20.04 302797
31  Edith Nyman 2007 NKK Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:20.05 302344
32  Linnea Engström 2004 SOLLEFTEÅ UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:20.19 296098
33  Alvina Hardegård 2005 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:20.27 292606
34  Nora Briskog 2006 KARLSHAMN Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:20.35 289168
35  Nike Norlander 2007 SUNDSVALL Njurundasim 2017 2017-02-20 Kvissleby 00:20.41 286626
36  Sofia Lövqvist 2006 SKK Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:20.42 286205
37  Heidi Nilsson 2005 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:20.46 284529
38  Kerstin Johansson 2006 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:20.50 282867
39  Kajsa Burman 2007 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 00:20.63 277553
40  Alma Strömberg 2007 ELFSBORG SOIS Medley Cup 2017 2017-02-04 Skene 00:20.67 275945
41  Junie Mattsson 2007 GÄVLE SS Lilla Vasadoppet 2017 2017-01-08 Hedemora 00:20.73 273556
42  Elsa Svahn 2007 VÄSBY SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:20.74 273160
43  Julia Almquist 2007 OSKARSHAMN Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:20.81 270413
44  Elsa Skarpnord 2007 KALMAR SS Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:20.83 269635
  Malin Nyberg 2003 HÖRNEFORS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:20.83 269635
46  Olivia Budden 2007 SK ENA Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:20.84 269247
47  Ida Hällman 2007 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:20.85 268860
48  Alice Fransson 2007 SK LAXEN SOIS Medley Cup 2017 2017-02-04 Skene 00:20.87 268088
  Agnes Thunberg 2007 SPÅRVÄGEN Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:20.87 268088
50  Meya Nilsson 2007 SK HAJEN Dronksim 2017-02-04 Staffantorp 00:20.90 266935
51  Kajsa Waller 2005 BURTRÄSK Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:20.93 265789
52  Hanna Melander 2007 VÄSBY SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:20.97 264270
53  Julia Andersson 2007 RONNEBY SS Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:20.98 263893
54  Ester Söderlind 2004 BJÖRNA IF UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:21.08 260155
55  Sofia Saranen 2006 BÅLSTA SK Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:21.11 259047
56  Liv Stalbohm 2007 SK TRITON Dronksim 2017-02-04 Staffantorp 00:21.19 256124
57  Amy Clarén 2007 SK TRITON Dronksim 2017-02-04 Staffantorp 00:21.20 255762
58  Nellie Moström 2006 HÖGAKUSTEN UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:21.24 254320
59  Ella Flyckt 2007 ELFSBORG SOIS Medley Cup 2017 2017-02-04 Skene 00:21.25 253961
60  Stella Karlsson 2006 ÖSTERBY SS Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:21.28 252888
61  Isabelle Nilsson 2007 HARNÄS SKU Lilla Vasadoppet 2017 2017-01-08 Hedemora 00:21.29 252532
62  Saga Fredriksson 2007 KUNGÄLV David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:21.30 252177
63  Agnes Viking 2004 JÖNKÖPING Stjärnjaktstävling 2 2017-02-25 Nässjö 00:21.31 251822
64  Hanna Areblad 2007 VÄSBY SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:21.34 250761
65  Elsa Jelvestam Petersson 2007 S02 David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:21.51 244863
  Alma Malm 2008 NKK Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:21.51 244863
67  Marina Johansson 2005 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:21.56 243163
68  Vida Haesert 2006 SKK Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:21.58 242488
69  Alva Rohman 2007 STRÖMSTAD David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:21.69 238817
70  Märta Sjöberg 2007 KANAANS SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:21.70 238487
71  Michaela Hillgren 2007 S02 David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:21.71 238158
72  Ellen Johansson 2008 ELFSBORG SOIS Medley Cup 2017 2017-02-04 Skene 00:21.73 237501
  Matilda Karlsson 2007 SPÅRVÄGEN Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:21.73 237501
74  Tyra Wickman 2006 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:21.77 236194
75  Mathilda Rångeby 2007 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:21.78 235869
76  Thea Lundgren 2006 STRÄNGNÄS Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:21.86 233289
77  Lilly Happonen 2005 HAPARANDA Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:21.88 232649
78  Olivia Willén 2008 MOTALA SS Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:21.89 232331
79  Ida Henrysson 2007 HVETLANDA Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:21.91 231695
80  Greta Sjögren 2007 MOTALA SS Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:21.98 229488
81  Emma Jakobsson 2003 BJÖRNA IF UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:22.03 227929
82  Elsa Theander 2007 KALMAR SS Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:22.05 227310
83  Stina Jonsson 2004 JOKKMOKK Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:22.07 226692
84  Maija Andersson 2005 SOLLEFTEÅ UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:22.10 225770
85  Maja Modin 2008 NJURUNDA Njurundasim 2017 2017-02-20 Kvissleby 00:22.12 225159
86  Malva Lundberg 2007 SÖDERTÖRN Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:22.17 223639
87  Agnes Pettersson 2006 KÖPINGS SS Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:22.19 223034
88  Elsa Hennig-Jakobsson 2004 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:22.21 222432
  Amanda Hedberg 2004 BUREÅ SS Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:22.21 222432
90  Elin Finne 2007 BÅLSTA SK Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:22.24 221534
  Ebba Rosenberg 2007 BÅLSTA SK Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:22.24 221534
92  Alma Marklund 2006 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:22.36 217986
93  Angelica Hietanen 2007 LASS Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:22.37 217694
94  Josefine Hafstad 2007 VÄSBY SS Caroline af Ugglas knattesim 2017-03-25 Bro 00:22.43 215951
95  Hilda Andersson 2007 VARBERG David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:22.48 214514
96  Alma Larsson 2006 KARLSHAMN Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:22.51 213657
97  Gilma Janesjö 2007 MASS David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:22.53 213089
  Stina Klavins 2007 HULTSFRED Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:22.53 213089
99  Alva Mikonyte 2007 RONNEBY SS KM Ronneby Simsällskap 2017 2017-01-21 Ronneby 00:22.54 212805
100  Mika Rönndahl 2007 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:22.55 212522
 
  50m Ryggsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=00:25.67
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:27.85 783
Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:28.52 729
Natasha Sundin 1990 LIDINGÖ SK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:29.01 692
Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.07 688
Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM Februariracet 2017-02-27 Ängelholm 00:29.17 681
Julia Stenhård 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:29.34 669
Josefin Ossmyr 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:29.74 643
Vera Karlsson 2003 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.80 639
Isabella Revstedt 2001 SK RAN Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:30.07 622
10  Clara Momats 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.09 620
11  Sara Junevik 2000 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 00:30.24 611
12  Amanda Granborg 1999 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:30.28 609
13  Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:30.39 602
14  Minna Larsson 2002 SJÖBO SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:30.42 600
15  Elin Ristl 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.49 596
16  Ida Sandwång 2001 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:30.54 593
17  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:30.57 592
18  Ronja Vikström 1996 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:30.61 589
19  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:30.63 588
20  Emilia Christiansen 1999 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:30.64 588
21  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:30.75 581
22  Victoria Åberg 2001 VÄSTERÅS Fredagsrace 2 2017 2017-03-10 Västerås 00:30.77 580
23  Rebecka Östh 1999 LUDVIKA SS Svenska Ungdomssimspelen 2017 2017-01-30 Borlänge 00:30.78 580
  Lisa Eriksson 1998 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:30.78 580
25  Saga Sandström 2000 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-26 Umeå 00:30.80 578
26  Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.83 577
27  Elin Widén 1998 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:30.85 576
28  Anna Åhlin 1991 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:30.87 574
29  Tilde Morin 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.98 568
30  Amanda Dittlau 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:31.04 565
31  Elin Rundblad 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:31.08 563
32  Simone Karlsson 2001 OSBY SS Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:31.15 559
33  Sasa Podric 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:31.19 557
34  Emma Cullberg 2002 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:31.22 555
  Alwa Widmark 2002 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:31.22 555
  Josefin Alm 2001 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:31.22 555
37  Anna Miram 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:31.26 553
38  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:31.29 552
39  Susie Moonan 1987 SÖDERTÖRN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:31.30 551
40  Mollie Morfelt 2003 MKK Seriesim Div.1 omg. 3 2017x 2017-01-21 Vellinge 00:31.32 550
41  Agnes Wedel 2000 VÄSTERVIK Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:31.36 548
  Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:31.36 548
43  Hilda Linné 2000 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:31.39 546
  Thilde Smedbäck 2004 LASS NUSS Yngre (25m) 2017 2017-02-05 Borås 00:31.39 546
  Nea Hjortsberg 2004 SÖDERTÖRN UMESTÄNKET 2017 2017-02-26 Umeå 00:31.39 546
46  Malin Andersson 1999 KUNGSBACKA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:31.40 546
  Katarina Tour 1987 SK NEPTUN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:31.40 546
48  Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:31.41 545
  Nellie Andersson 2000 SK 1970 Sandaredssimmet 2017 2017-03-04 Sandared 00:31.41 545
50  Mellie Wijk 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:31.45 543
51  Sara Sharp 1992 UMEÅ SS Härnörace 2017-03-26 Härnösand 00:31.46 543
52  Camilla Johansson-Sponseller 1974 UMEÅ SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:31.49 541
53  Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:31.57 537
54  Emma Persson 1999 SK LÖDDE Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:31.58 537
55  Emilia Boberg 2002 SK ENA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:31.59 536
56  Filippa Sterling 2002 VÄSTERÅS Fredagsrace 2 2017 2017-03-10 Västerås 00:31.60 536
57  Paola Kylberg 2002 SPIF SF Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 00:31.72 530
  Sofie Karlsson 2000 KARLSKRONA Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:31.72 530
59  Clara Thomasson 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:31.78 527
60  Johanna Söderberg 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:31.81 525
61  Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:31.83 524
62  Mathilda Eriksson 2001 SS04 BÅLSTA SWIM OPEN 2017 2017-02-05 Bålsta 00:31.84 524
  Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:31.84 524
64  Olivia Stille 2000 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:31.85 523
  Julia Nordlund 1998 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 00:31.85 523
66  Matilda Weiler 1998 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 00:31.86 523
67  Tilde Larsson 2001 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:31.91 520
68  Alicia Johansson 2003 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:31.97 517
69  Cornelia Johansson 2003 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:31.99 516
  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:31.99 516
71  Sofia Bjälevik 1999 ESKILSTUNA Svenska Ungdomssimspelen 2017 2017-01-30 Borlänge 00:32.01 515
72  Miranda Ingvarsson 2001 ÄNGELHOLM ebocup 2017-01-29 Eslöv 00:32.02 515
  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 00:32.02 515
74  Jenny Christensson 1996 YSTADS SS Lödde Öppna 2017-01-29 Löddeköpinge 00:32.04 514
75  Isa Lundgren Sonnergren 2004 SK NEPTUN Seriesim_Div1_Omg2 2017-03-25 Sundbyberg 00:32.05 513
76  Ida Rosenius 2000 KARLSKRONA Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:32.12 510
77  Gina Hvarfvenius 1997 KUNGSBACKA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:32.13 509
78  Stina Pernius 2002 OSKARSHAMN Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:32.14 509
  Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 00:32.14 509
  Malin Borensjö 1980 VÄSBY SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 00:32.14 509
81  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:32.17 508
  Leia Karlsson 2002 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:32.17 508
83  Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:32.18 507
84  Cassandra Engback 1999 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 00:32.20 506
85  Clara Gustavson 2003 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:32.22 505
86  Cornelia Eklund 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:32.24 504
87  Viktoria Dellhede 2003 LANDSKRONA Seriesim div 2 omg 3 2017-01-21 Löddeköpinge 00:32.26 503
88  Nikita Kapron 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:32.27 503
89  Linnea Gipperth 2003 SALTSJÖB Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 00:32.32 501
  Maja Byström 2003 Ö-VIKS ASS Härnörace 2017-03-26 Härnösand 00:32.32 501
91  Mikaela Hedström 2003 SPÅRVÄGEN Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 00:32.34 500
  Klara Gårdman 2002 NKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:32.34 500
93  Ida Lindblom 2001 SALA SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:32.35 499
  Amanda Björkman 2001 POSEIDON Poseidontävling 1 2017-02-19 Lund 00:32.35 499
95  Ida Lithner 2004 SÄFFLE SS NUSS Yngre (25m) 2017 2017-02-05 Borås 00:32.40 497
96  Felicia Claesén 2001 VÄSTERVIK Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:32.41 496
  Rebecca Mattsson 1995 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:32.41 496
  Petronella Ottosson 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:32.41 496
99  Ellen Lindeby 1999 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:32.43 495
  Olivia Ülger 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 00:32.43 495
 
  100m Ryggsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=00:55.03
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:59.43 793
Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:02.52 681
Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:02.60 679
Natasha Sundin 1990 LIDINGÖ SK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 01:03.51 650
Julia Stenhård 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:03.69 645
Marlene Pavlu Lewin 1997 SK NEPTUN Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:04.73 614
Isabella Revstedt 2001 SK RAN Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:04.75 613
Vera Karlsson 2003 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:04.82 611
Elin Ristl 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:05.19 601
10  Josefin Ossmyr 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:05.37 596
11  Amanda Granborg 1999 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:05.52 592
12  Trine Forss 2003 SKÖVDE SS Skövdedoppet 2017 2017-02-19 Skövde 01:05.66 588
13  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:05.67 588
14  Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:05.69 587
15  Emilia Christiansen 1999 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:05.75 586
16  Clara Momats 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:05.98 580
17  Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:06.05 578
18  Paola Kylberg 2002 SPIF SF UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 01:06.08 577
  Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:06.08 577
20  Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:06.99 554
21  Sara Thunholm 1999 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 01:07.01 553
22  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:07.02 553
23  Johanna Söderberg 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:07.10 551
24  Malin Andersson 1999 KUNGSBACKA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:07.15 550
25  Ellen Banestig 2002 TÄBY SIM UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 01:07.17 549
26  Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:07.18 549
  Emma Persson 1999 SK LÖDDE Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:07.18 549
28  Linnea Gipperth 2003 SALTSJÖB UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 01:07.24 548
29  Olivia Stille 2000 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:07.26 547
30  Isabelle Sering 2002 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:07.28 547
31  Lisa Eriksson 1998 ESKILSTUNA Utmanarna omgång 1 2017-02-13 Eskilstuna 01:07.45 543
32  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 01:07.50 541
33  Nellie Andersson 2000 SK 1970 NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:07.59 539
34  Ronja Vikström 1996 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:07.66 538
35  Viktoria Dellhede 2003 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:07.67 537
36  Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA Sparbanken i Karlshamn Cup 2017-03-05 Karlshamn 01:07.68 537
37  Amanda Dittlau 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:07.77 535
38  Olivia Ülger 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:07.78 535
39  Alwa Widmark 2002 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:07.80 534
40  Ida Widén 2001 HÖGANÄS SS UGP1 2017-01-29 Eslöv 01:07.81 534
  Minna Larsson 2002 SJÖBO SS UGP1 2017-01-29 Eslöv 01:07.81 534
42  Sasa Podric 2000 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 01:07.86 533
43  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 01:07.89 532
44  Hanna Jörlund 1991 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:07.97 530
45  Rebecka Östh 1999 LUDVIKA SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-18 01:08.00 529
46  Isa Lundgren Sonnergren 2004 SK NEPTUN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 01:08.07 528
  Alicia Johansson 2003 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:08.07 528
48  Maja Byström 2003 Ö-VIKS ASS UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 01:08.09 527
49  Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:08.11 527
50  Liesel Williamsson 2000 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:08.12 527
51  Sandra Rääf 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:08.17 526
52  Thilde Smedbäck 2004 LASS Länstrofén 2017-03-04 Linköping 01:08.18 525
53  Ida Sandwång 2001 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:08.21 525
54  Amanda Björkman 2001 POSEIDON UGP 1 2017-01-28 Löddeköpinge 01:08.22 524
55  Julia Nordlund 1998 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 01:08.26 523
56  Camilla Johansson-Sponseller 1974 UMEÅ SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 01:08.31 522
57  Thea Boij Du Rietz 2002 SALTSJÖB Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:08.34 522
58  Elin Rundblad 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:08.36 521
59  Josefin Alm 2001 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:08.37 521
60  Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:08.40 520
  Emma Cullberg 2002 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:08.40 520
  Nea Hjortsberg 2004 SÖDERTÖRN UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 01:08.40 520
  Simone Karlsson 2001 OSBY SS Ica Supermarket Cup - 2017 2017-02-26 Osby 01:08.40 520
64  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:08.41 520
65  Rebecca Hesslevik 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:08.42 520
66  Miranda Ingvarsson 2001 ÄNGELHOLM UGP1 2017-01-29 Eslöv 01:08.50 518
  Elin Widén 1998 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:08.50 518
68  Tova Andersson 2001 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 01:08.62 515
69  Cornelia Johansson 2003 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:08.71 513
70  Clara Thomasson 2001 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 01:08.73 513
71  Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:08.77 512
72  Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 01:08.86 510
73  Kristina Isacson 2001 TÄBY SIM UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 01:08.87 510
74  Rebecka Gustafsson 1998 SÖDERTÄLJE ENA Games 2017-01-21 Enköping 01:08.93 508
75  Sara Wallberg 1999 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 01:08.94 508
76  Sara Junevik 2000 FALUN Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-05 Bollnäs 01:08.96 508
77  Hilda Linné 2000 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:08.99 507
78  Gina Hvarfvenius 1997 KUNGSBACKA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:09.06 505
79  Lisa Bergman 2002 S 77 UGP 1 2017-01-28 Sandared 01:09.15 503
80  Hilda Andersson 1999 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:09.17 503
81  Astrid Eriksson 2001 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:09.27 501
82  Klara Eriksson 2000 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 01:09.29 500
83  Cornelia Eklund 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:09.31 500
84  Emilia Boberg 2002 SK ENA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:09.34 499
85  Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:09.41 498
86  Sofia Bjälevik 1999 ESKILSTUNA Utmanarna omgång 1 2017-02-13 Eskilstuna 01:09.49 496
87  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:09.50 496
88  Tilde Larsson 2001 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:09.57 494
89  Ebba Olsson 2001 MARIESTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:09.58 494
90  Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 01:09.60 494
91  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 01:09.72 491
92  Alice Persson 2003 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:09.77 490
93  Elin Thörner 1998 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:09.79 490
94  Nikita Kapron 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:09.81 489
95  Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:09.83 489
96  Zafira Vaamonde 2001 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 01:09.96 486
  Agnes Wedel 2000 VÄSTERVIK KM 1 Vår 2017-02-19 Västervik 01:09.96 486
98  Isabel Teglöf 2003 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:09.98 486
99  Ellen Lindeby 1999 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:10.01 485
  Sofia Mannela 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:10.01 485
 
  200m Ryggsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=01:59.23
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:18.52 637
Caroline Palm 1992 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 02:18.55 637
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON Tritonspelen 2017-02-13 Staffanstorp 02:19.57 623
Vera Karlsson 2003 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:20.27 614
Josefin Ossmyr 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:20.60 609
Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 02:21.01 604
Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:21.25 601
Linnea Gipperth 2003 SALTSJÖB UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:21.34 600
Amanda Granborg 1999 SK TRITON Tritonspelen 2017-02-13 Staffanstorp 02:21.88 593
10  Wilma Roloff 2000 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:21.95 592
11  Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:22.43 586
12  Emilia Christiansen 1999 S 71 UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:22.76 582
13  Sofia Henell 1997 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 02:23.29 576
14  Elin Ristl 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:23.43 574
15  Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:24.05 567
  Olivia Stille 2000 TUREBERG UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:24.05 567
17  Ida Widén 2001 HÖGANÄS SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:24.53 561
18  Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:24.92 556
19  Gina Hvarfvenius 1997 KUNGSBACKA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:24.98 556
20  Vilma Ekström 1994 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 02:25.19 553
21  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:25.29 552
  Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:25.29 552
23  Elin Södersten 2000 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:26.00 544
24  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 02:26.06 543
25  Josephine Junehed 2002 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:26.48 539
26  Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 02:26.71 536
27  Liesel Williamsson 2000 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:26.73 536
28  Ellen Banestig 2002 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:26.82 535
29  Viktoria Dellhede 2003 LANDSKRONA UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:26.93 534
30  Cornelia Eklund 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:27.19 531
31  Josefin Alm 2001 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:27.22 531
32  Malin Andersson 1999 KUNGSBACKA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:27.68 526
33  Solène Arnou 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:28.07 522
34  Clara Momats 2000 ÖSA Utmanaren 1 2017-02-18 Örebro 02:28.10 521
35  Thea Boij Du Rietz 2002 SALTSJÖB UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:28.24 520
36  Nellie Andersson 2000 SK 1970 NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:28.29 519
37  Isa Lundgren Sonnergren 2004 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:28.36 519
38  Johanna Persson 2001 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:28.38 518
39  Cornelia Johansson 2003 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:28.43 518
40  Isabella Lagnerup 2000 SK SYDSIM UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:28.66 515
41  Kristina Isacson 2001 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:28.98 512
42  Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:29.03 512
43  Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:29.10 511
44  Ebba Olsson 2001 MARIESTAD NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:29.24 509
45  Emilia Rönningdal 2002 S 71 UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:29.38 508
46  Ida Rosenius 2000 KARLSKRONA UGP 2 2017-01-29 Växjö 02:29.47 507
47  Amanda Björkman 2001 POSEIDON UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:29.71 505
48  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:29.76 504
49  Roya Tittelbach 2003 VÄSBY SS UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:29.83 503
50  Ida Borg 1997 SK TRITON Tritonspelen 2017-02-13 Staffanstorp 02:29.86 503
51  Salma Gabot 2001 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:29.99 502
52  Nikita Kapron 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:30.16 500
53  Kajsa Gustavsson 2001 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 02:30.19 500
54  Ida Nederman 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:30.39 498
55  Elvira Montes 2004 SS04 UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 02:30.46 497
56  Louise Peacock 2001 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:30.50 497
57  Zafira Vaamonde 2001 SPÅRVÄGEN Tensta cup 1 2017-02-09 Tensta simhall 02:30.52 497
58  Lisa Bergman 2002 S 77 UGP2 2017-03-11 Göteborg 02:30.58 496
59  Isabel Teglöf 2003 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:30.67 495
60  Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:30.81 494
  Rebecca Gustafsson 2003 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:30.81 494
62  Amanda Strömdahl 2000 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:30.86 493
63  Ellen Lindeby 1999 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:30.90 493
64  Magdalena Hagsten Skarda 2003 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:30.97 492
65  Felicia Järvikari 2002 LASS UGP 2 2017-01-29 Motala 02:31.03 492
66  Ronja Rantanen 1999 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 02:31.31 489
67  Alice Götestam 2001 KUNGÄLV UGP2 2017-03-11 Göteborg 02:31.41 488
68  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:31.49 487
  Anna Frisk Garcia 2002 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:31.49 487
70  Rebecka Östh 1999 LUDVIKA SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 02:31.56 486
71  Emily Lamb 2000 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:31.74 485
72  Sophie Bladin 2002 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:31.87 483
73  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 02:31.92 483
74  Thilde Smedbäck 2004 LASS UGP 2 2017-01-29 Motala 02:31.97 482
75  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:32.08 481
76  Maja Byström 2003 Ö-VIKS ASS UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 02:32.11 481
77  Rebecka Gustafsson 1998 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:32.15 481
78  Emma Cullberg 2002 ÖSA Utmanaren 1 2017-02-18 Örebro 02:32.29 479
79  Caroline Wallenborg 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 02:32.30 479
80  Sandra Rääf 2000 ÖSA Utmanaren 1 2017-02-18 Örebro 02:32.56 477
81  Nadija Sabic 2002 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:32.59 477
82  Linnea Lindqvist 2001 SPÅRVÄGEN Tensta cup 2 2017-03-23 Tensta simhall 02:32.66 476
83  Hanna Bergman 2001 POSEIDON UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:32.68 476
84  Elin Nilsson 2001 KARLSKO SF Skomakardoppet 2017-03-05 Hallsberg 02:32.69 476
85  Lilly Lundgren 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:32.72 475
86  Sara Nyqvist 2003 MASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:32.74 475
87  Mollie Morfelt 2003 MKK UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:32.86 474
88  Isabelle Sering 2002 TRELLEBORG UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 02:32.88 474
89  Michaela Thyberg 2000 KARLSTAD Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 02:32.91 474
90  Mellie Wijk 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:32.92 473
91  Esther Rydbeck Nordén 2001 TÄBY SIM UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:33.05 472
92  Hanna Degerlund 2004 VÄSTERÅS Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 02:33.10 472
93  Elvira Dalin 2003 SALA SS Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 02:33.18 471
94  Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:33.43 469
95  Freja Nordeman 2003 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:33.49 468
96  Klara Tistrand 2001 GÖTEBORG UGP2 2017-03-11 Göteborg 02:33.51 468
97  Michaela Mattsson 1999 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 02:33.61 467
98  Michelle Träff 2002 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:33.68 466
99  Michaela Johansson 2000 KUNGSBACKA UGP 2 Kungsbacka 2017-03-11 2017-03-11 Kungsbacka 02:33.79 465
100  Elsa Wahlbeck 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:33.87 465
 
  25m Fjärilsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Saga Sandström 2000 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:13.74 653426
Karoline Lundgren 2001 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:14.74 529254
Sofia Tossavainen 2005 SÖDERTÄLJE Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 00:14.88 514455
Emmy Gulliksson 1998 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:14.92 510328
Wilma Wenden 2002 BUREÅ SS Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:14.99 503212
Nellie Myrlander 2003 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:15.03 499205
Frida Jansson 2006 YSTADS SS Seriesim div 2 omg 3 2017-01-21 Löddeköpinge 00:15.20 482642
Elida Hansson 2002 HAPARANDA Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:15.24 478852
Isa Forsberg 2002 SOLLEFTEÅ UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:15.35 468631
10  Lowa Appelberg 2003 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:15.42 462278
  Petra Andersson 2001 BUREÅ SS Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:15.42 462278
12  Vanessa Johansson 2006 POSEIDON Seriesim Div.1 omg. 3 2017x 2017-01-21 Vellinge 00:15.44 460484
13  Johanna Torell 2005 LIDINGÖ SK Seriesim deltvl1_Div4 2017-01-21 Stockholm 00:15.63 443894
14  Ronja Theorin 2005 S02 David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:15.69 438821
15  Maria Flink 2005 SÖDERTÖRN Seriesim deltvl1_Div3 2017-01-28 Haninge 00:15.76 433000
16  Linn Solehav 2005 SPIF SF Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 00:15.81 428904
17  Kajsa Söderlind 2003 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:15.84 426472
18  Amanda Persson 2005 VELLINGE-N Finn & Fiffi Arena Cup 2017-03-05 Lomma 00:15.91 420868
19  Thea Jansson 2003 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:16.18 400148
20  Elsa Sjöström 2006 MASS David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:16.20 398668
  Isabel Åhrström 2002 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:16.20 398668
22  Elsa Svahn 2007 VÄSBY SS Nya Arena Vilunda Knatte 2017 2017-03-12 Upplands Väsby 00:16.28 392819
23  Ingrid Lund 2006 SK NEPTUN Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 00:16.31 390656
  Lisa Flaa 2002 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:16.31 390656
25  Ella Barnoin 2002 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:16.32 389938
26  Elvira Flores 2006 SKK Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:16.37 386376
27  Alexandra Alkas Alias 2006 SPÅRVÄGEN Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 00:16.42 382857
28  Linnea Sjöström 2001 UMEÅ SS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:16.43 382158
29  Alice Bitzén 2006 SK HAJEN Dronksim 2017-02-05 Staffantorp 00:16.47 379381
30  Lovisa Nilsson 2006 RONNEBY SS OF-Sprint 2017 2017-02-18 Markaryd 00:16.57 372553
31  Agnes Holmblad 2006 ELFSBORG David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:16.58 371880
32  Elsa Kärvestedt 2005 SKK Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 00:16.59 371208
  Moa Nyblom 2005 VÄSBY SS Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 00:16.59 371208
34  Elina Gullehag 2002 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:16.60 370537
35  Isabella Viklund 2006 LINDESBERG Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:16.62 369201
36  Amanda Björklund 2006 TÄBY SIM Seriesim deltvl1_Div3 2017-01-28 Haninge 00:16.64 367871
37  Hannah Kinane 2006 JÄRFÄLLA S Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 00:16.66 366548
38  Emilia Folklund 2006 MKK Seriesim Div.1 omg. 3 2017x 2017-01-21 Vellinge 00:16.77 359382
39  Alice Gulin 2006 KSLS Seriesim 3 2017-01-22 Broby 00:16.82 356187
40  Ester Söderlind 2004 BJÖRNA IF UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:16.85 354288
41  Nellie Karppinen 2002 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:16.87 353029
42  Victoria Niska 2005 HAPARANDA Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:16.93 349289
43  Althaea Süsskind 2007 LASS Arena Knatte Cup 2017-03-05 Norrköping 00:16.95 348054
44  Julia Kantoluoto 2005 BOTK-RÖNN Seriesim deltvl1_Div4 2017-01-21 Stockholm 00:16.96 347439
45  My Pettersson 2006 LANDSKRONA Dronksim 2017-02-05 Staffantorp 00:17.00 344992
46  Tea Stark Friis 2006 YSTADS SS Seriesim div 2 omg 3 2017-01-21 Löddeköpinge 00:17.04 342568
47  Ebba Carlström 2006 MASS David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:17.06 341365
48  Emmy Hällkvist 2008 TÄBY SIM Nya Arena Vilunda Knatte 2017 2017-03-12 Upplands Väsby 00:17.14 336607
49  Vilma Fagerström 2005 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.15 336019
50  Disa Eriksson 2004 HAPARANDA Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:17.17 334846
51  Elina Martinell 2003 BJÖRNA IF UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.18 334262
52  Malin Flaa 2004 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:17.22 331938
53  Signe Wahlberg 2005 ELFSBORG David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:17.27 329063
54  Thilda Häll 2005 ELFSBORG David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:17.33 325657
55  Veronika Ruzic 2006 S 71 Seriesim omg 3 20170121 2017-01-21 Perstorp 00:17.34 325094
  Olivia Olsson 2004 POSEIDON Poseidontävling 1 2017-02-19 Lund 00:17.34 325094
  Alva Lundmark 2001 BUREÅ SS Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:17.34 325094
58  Amanda Böhrén 2005 ELFSBORG David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:17.35 324532
59  Olivia Elmquist 2007 JÄRFÄLLA S Nya Arena Vilunda Knatte 2017 2017-03-12 Upplands Väsby 00:17.44 319534
60  Agnes Landfors 2004 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.45 318985
61  Erika Aronsson 2005 TÄBY SIM Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 00:17.46 318437
62  Ida Rickhardsson 2003 LJUNGBY SS Ljungbycupen 1 2017-02-06 Ljungby 00:17.50 316258
63  Agnes Frestadius 2005 SOLLEFTEÅ UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.53 314637
64  Agnes Edvinsson 2006 HARNÄS SKU Lilla Vasadoppet 2017 2017-01-08 Hedemora 00:17.58 311960
65  Freja Malmgren 2007 S 71 Ica Supermarket Cup - 2017 2017-02-25 Osby 00:17.59 311429
  Jacquline Rengbrandt 2005 TRELLEBORG Finn & Fiffi Arena Cup 2017-03-05 Lomma 00:17.59 311429
67  Anna Larsson 2006 ÄNGELHOLM Seriesim div 3b omg 3 2017-01-21 Staffanstorp 00:17.60 310898
  Isa Ståhl 2006 SK TRITON Dronksim 2017-02-05 Staffantorp 00:17.60 310898
  Emma Sjöberg 2004 BJÖRNA IF UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.60 310898
70  Hilda Hou Vasiiliagou 2006 ELFSBORG David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:17.61 310369
71  Leah Ljungerud 2006 ÄNGELHOLM Februariracet 2017-02-27 Ängelholm 00:17.66 307740
72  Nora Briskog 2006 KARLSHAMN KM Ronneby Simsällskap 2017 2017-01-21 Ronneby 00:17.67 307218
  Kerstin Johansson 2006 PITEÅ SIM Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:17.67 307218
74  Agnes Lundmark 2006 SS04 Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 00:17.69 306177
75  Vera Popova 2006 TUREBERG Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 00:17.75 303082
76  Elly Sjöberg 2005 ELFSBORG David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:17.80 300536
77  Edit Fahlgren 2004 IKSU UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.81 300030
78  Anna Eneroth 2007 SK NEPTUN Nya Arena Vilunda Knatte 2017 2017-03-12 Upplands Väsby 00:17.84 298519
79  Thea Arntell 2005 VELLINGE-N Finn & Fiffi Arena Cup 2017-03-05 Lomma 00:17.85 298017
80  Linnea Hyvönen 2005 ELFSBORG David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:17.90 295527
81  Julia Nilsson 2006 SK TRITON Dronksim 2017-02-05 Staffantorp 00:17.94 293554
82  Maja Jensen 2006 LANDSKRONA Seriesim div 2 omg 3 2017-01-21 Löddeköpinge 00:17.95 293064
83  Magdalena Pantaleeva 2005 MASS David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:17.96 292575
84  Alvina Hardegård 2005 Ö-VIKS ASS UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:17.99 291114
85  Filippa Hanikat 2007 SÖDERTÖRN Nya Arena Vilunda Knatte 2017 2017-03-12 Upplands Väsby 00:18.02 289662
86  Stella Jaran 2005 VELLINGE-N Finn & Fiffi Arena Cup 2017-03-05 Lomma 00:18.12 284893
87  Alice Alsterstad 2005 MASS David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:18.14 283951
88  Ida Martinell 2005 BJÖRNA IF UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:18.17 282547
89  Isabella Westberg 2007 JÄRFÄLLA S Nya Arena Vilunda Knatte 2017 2017-03-12 Upplands Väsby 00:18.18 282081
90  Linn Bengtsson 2007 JÄRFÄLLA S TYR Knatte-cup 2017 2017-02-04 Järfälla 00:18.19 281616
  Kajsa Waller 2005 BURTRÄSK Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:18.19 281616
92  Alice Berglund 2004 SKELLEFTEÅ Öjebyspelen 2017 2017-03-25 Öjebyn 00:18.25 278848
93  Lovisa Stokke Eriksson 2006 MASS David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:18.28 277477
  Elly Andersson 2005 LJUNGBY SS Kronobergscupen 2017-01-21 Markaryd 00:18.28 277477
  Mathilda Rångeby 2007 NÄSSJÖ Kvaltävling 20170206 2017-02-06 Nässjö 00:18.28 277477
96  Julia Primetta 2006 VELLINGE-N Finn & Fiffi Arena Cup 2017-03-05 Lomma 00:18.35 274314
97  Alma Forsman 2007 KÖPINGS SS Sparbankscupen 2017 2017-03-26 Bålsta 00:18.38 272973
98  Hannah Nilsson 2006 YSTADS SS Finn & Fiffi Arena Cup 2017-03-05 Lomma 00:18.40 272084
99  Saga Hållander 2004 HÖGAKUSTEN UMESTÄNKET 2017 2017-02-25 Umeå 00:18.42 271198
100  Alva Rohman 2007 STRÖMSTAD David Lega Cup 2017-01-21 Mölndal 00:18.43 270757
 
  50m Fjärilsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=00:24.38
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sara Junevik 2000 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 00:26.79 753
Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:27.26 715
Sophie Hansson 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:27.69 682
Mathilda Johansson 1991 LIDINGÖ SK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:27.81 673
Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:27.90 667
Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:28.00 660
Ronja Vikström 1996 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:28.01 659
Rebecca Mattsson 1995 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:28.24 643
Natasha Sundin 1990 LIDINGÖ SK JS Masters / Öppna DM 2017 2017-03-04 Jakobsbergs simhall 00:28.29 640
10  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 00:28.68 614
  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:28.68 614
12  Lisa Eriksson 1998 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:28.71 612
13  Sara Sharp 1992 UMEÅ SS Härnörace 2017-03-26 Härnösand 00:28.74 610
14  Rebecka Gustafsson 1998 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:28.80 606
15  Emilia Christiansen 1999 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:28.83 604
16  Ida Sandwång 2001 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:28.97 596
17  Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 00:28.98 595
18  Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:29.00 594
19  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.06 590
  Felicia Huynh 2000 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:29.06 590
21  Alexandra Volkova 1996 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:29.10 588
22  Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.13 586
23  Isabelle Sering 2002 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:29.16 584
24  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:29.23 580
25  Edith Jernstedt 2002 VÄSTERÅS Fredagsrace 2 2017 2017-03-10 Västerås 00:29.24 579
  Amanda Strömberg 1998 YSTADS SS Distanscupen 2017-03-13 Ystad 00:29.24 579
27  Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:29.34 573
  Caroline Wallenborg 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:29.34 573
29  Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 00:29.35 573
  Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA Svenska Ungdomssimspelen 2017 2017-01-30 Borlänge 00:29.35 573
31  Tilde Morin 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.37 571
32  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:29.38 571
33  Anna Miram 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:29.40 570
34  Malin Borensjö 1980 VÄSBY SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:29.43 568
35  Victoria Jönsson 1999 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:29.57 560
36  Emma Cullberg 2002 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.59 559
37  Cassandra Engback 1999 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:29.60 558
  Linnéa Persson 2002 KK KARPEN Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:29.60 558
39  Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.68 554
40  Filippa Malmström 2003 SÖDERTÄLJE Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 00:29.70 553
41  Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.74 550
  Linnéa Englund 2003 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.74 550
43  Mellie Wijk 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.76 549
44  Tova Magnusson 2002 SK ENA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.77 549
45  Linnéa Fahlberg 1998 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.79 548
46  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:29.87 543
47  Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:29.93 540
  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 00:29.93 540
  Joyce Muzito 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 00:29.93 540
50  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:29.96 538
51  Klara Gårdman 2002 NKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:29.98 537
52  Felicia Andersson 1997 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.04 534
  Anette Philipsson 1965 LASS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:30.04 534
54  Felicia Claesén 2001 VÄSTERVIK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.06 533
55  Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:30.07 532
  Angelina Agrell 2003 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:30.07 532
57  Jennie Isaksen 2000 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:30.10 531
58  Vera Karlsson 2003 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.14 529
59  Nelly Rasmusson 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:30.17 527
60  Elin Widén 1998 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:30.19 526
61  Elin Ljunggren 2000 HVETLANDA Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:30.21 525
62  Edith Axelsson-Wiesel 2002 LJUNGBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:30.22 525
63  Agnes Wedel 2000 VÄSTERVIK Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:30.23 524
  Sandra Rääf 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.23 524
65  Agnes Fährlin 1998 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 00:30.25 523
66  Anna Lohmann 1975 KALMAR SS Öppna Skånska Masters 2017-02-18 Lund 00:30.28 521
  Paola Kylberg 2002 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:30.28 521
68  Jessica Berg 1998 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:30.31 520
  Fanny Andersson 1997 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:30.31 520
70  Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.32 519
  Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.32 519
72  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Svenska Ungdomssimspelen 2017 2017-01-30 Borlänge 00:30.35 518
73  Frida Gustafsson 2001 ESKILSTUNA ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:30.37 517
74  Sandra Lange 1999 ALVESTA SS Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:30.39 516
  Elin Thörner 1998 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.39 516
  Anna Sjölund 2000 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.39 516
  Tina Huslid 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:30.39 516
78  Hilda Linné 2000 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.41 515
  Malin Andersson 1999 KUNGSBACKA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.41 515
80  Rebecca Hesslevik 2000 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 00:30.44 513
81  Ellen Lindeby 1999 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.45 513
82  Boiana Gradinarska 2004 MASS NUSS Yngre (25m) 2017 2017-02-05 Borås 00:30.47 512
  Hanna Jörlund 1991 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:30.47 512
84  Hilda Andersson 1999 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.51 510
85  Alma Torkelsson 2003 OSBY SS Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 00:30.52 509
  Tilda Nilsson 2001 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.52 509
87  Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD ICA Maxi Cup 2017 2017-03-12 Eskilstuna 00:30.54 508
  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:30.54 508
89  Emma Roos 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.55 508
  Lovisa Vesterlund Kocsis 2002 SK SYDSIM Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:30.55 508
91  Smilla Lönnberg 2001 SKK Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 00:30.58 506
92  Isabelle Wrejde 1999 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 00:30.59 506
93  Louise Ranevi 1999 SK LÖDDE Lödde Öppna 2017-01-29 Löddeköpinge 00:30.60 505
  Sofia Westerberg 2002 NKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.60 505
95  Sofie Karlsson 2000 KARLSKRONA Tyr Swim 2017 2017-02-04 Karlskrona 00:30.63 504
  Filippa Sterling 2002 VÄSTERÅS Fredagsrace 2 2017 2017-03-10 Västerås 00:30.63 504
97  Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 00:30.65 503
  Sofia Walsh 2002 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 00:30.65 503
  Elin Johannesson 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 00:30.65 503
100  Jessica Billquist 1996 ESKILSTUNA Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-26 Eskilstuna 00:30.66 502
 
  100m Fjärilsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=00:54.61
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:01.04 716
Sara Junevik 2000 FALUN Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 01:01.11 713
Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:01.55 698
Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 01:01.90 686
Ronja Vikström 1996 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:01.95 685
Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 01:02.22 676
Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM Februariracet 2017-02-27 Ängelholm 01:02.63 662
Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:03.35 640
Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 01:03.48 636
10  Emilia Christiansen 1999 S 71 UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 01:03.49 636
11  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:03.89 624
12  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:03.96 622
13  Alicia Lundblad 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:04.04 620
14  Linnéa Persson 2002 KK KARPEN Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:04.20 615
15  Rebecka Gustafsson 1998 SÖDERTÄLJE ENA Games 2017-01-21 Enköping 01:04.22 614
16  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS KM 2017-03-24 2017-03-24 Kalmar 01:04.26 613
17  Clara Thomasson 2001 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 01:04.44 608
18  Hanna Bergman 2001 POSEIDON UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 01:04.52 606
19  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 01:04.70 601
20  Joyce Muzito 2001 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 01:04.78 599
21  Julia Stenhård 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:04.80 598
22  Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:05.00 593
23  Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:05.34 583
24  Hilda Andersson 1999 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:05.48 580
25  Matilda Weiler 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:05.52 579
26  Matilda Flood 1999 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 01:05.62 576
27  Hanna Jörlund 1991 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:05.84 570
28  Felicia Huynh 2000 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:05.89 569
29  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:05.92 568
30  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:05.96 567
31  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:05.97 567
32  Mellie Wijk 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:06.49 554
33  Elsa Nordström 2001 SKK UGP 2 2017-03-11 Stockholm 01:06.69 549
34  Mary Lagoguez 2001 POSEIDON UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 01:06.70 548
35  Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA Sparbanken i Karlshamn Cup 2017-03-05 Karlshamn 01:06.71 548
36  Jennie Isaksen 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 01:07.00 541
37  Sandra Lange 1999 ALVESTA SS UGP 2 2017-01-29 Växjö 01:07.05 540
38  Rebecca Hesslevik 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:07.07 539
39  Annie Lätt 2001 TROLLHÄTTA UGP2 2017-03-11 Göteborg 01:07.11 538
40  Elin Peng 2003 VÄSBY SS Seriesim_Div2_Omg2 2017-03-24 Upplandsa Väsby 01:07.16 537
41  Elin Gunnarsson 2002 LASS UGP 2 2017-01-29 Motala 01:07.23 535
42  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:07.24 535
43  Elin Thörner 1998 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:07.29 534
  Vera Karlsson 2003 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:07.29 534
45  Isabelle Sering 2002 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:07.34 533
46  Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:07.35 533
47  Caroline Wallenborg 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:07.39 532
48  Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:07.43 531
49  Linnéa Fahlberg 1998 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:07.45 530
50  Smilla Lönnberg 2001 SKK UGP 2 2017-03-11 Stockholm 01:07.56 528
51  Tova Magnusson 2002 SK ENA ENA Games 2017-01-21 Enköping 01:07.67 525
  Ellen Lindeby 1999 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:07.67 525
53  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:07.68 525
54  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA Öppna Roslagsmästerskapen 2017 2017-02-05 Norrtälje 01:07.72 524
55  Jessica Berg 1998 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:07.78 523
56  Alice Lindhé 1999 MASS UGP 2 Kungsbacka 2017-03-11 2017-03-12 Kungsbacka 01:07.86 521
57  Amanda Eriksson 2001 SKK UGP 2 2017-03-11 Stockholm 01:07.88 520
58  Amanda Strömberg 1998 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:07.89 520
59  Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS Fredagsrace 1 2017 2017-02-10 Västerås 01:08.03 517
60  Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:08.07 516
61  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:08.18 513
62  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:08.24 512
63  Fanny Andersson 1997 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:08.43 508
64  Alma Torkelsson 2003 OSBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:08.44 508
65  Sarah Wallin 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:08.46 507
66  Siri Selander 1999 SKK UGP 2 2017-03-11 Stockholm 01:08.51 506
67  Anna Lohmann 1975 KALMAR SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:08.52 506
68  Simone Karlsson 2001 OSBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:08.57 505
69  Boiana Gradinarska 2004 MASS NUSS Yngre (25m) 2017 2017-02-05 Borås 01:08.74 501
70  Sofia Walsh 2002 SPIF SF UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 01:08.80 500
71  Elise Gidlöf 1999 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:08.87 498
72  Klara Possman 2003 SÖDERTÖRN NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:08.88 498
73  Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:08.90 497
74  Emma Roos 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:08.94 497
  Isa Lundgren Sonnergren 2004 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 01:08.94 497
  Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 01:08.94 497
77  Elin Johannesson 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:08.99 495
78  Angelina Agrell 2003 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:09.00 495
79  Nelly Rasmusson 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:09.01 495
80  Anette Philipsson 1965 LASS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:09.02 495
81  Emmie Lennberger 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:09.04 494
82  Selma Avdic 2003 S02 UGP2 2017-03-11 Göteborg 01:09.07 494
83  Julia Brinkhagen 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:09.09 493
84  Adina Eriksson 1999 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 01:09.11 493
85  Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 01:09.13 492
  Frida Nordefell 2000 SK SYDSIM UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 01:09.13 492
87  Alma Sandberg 2002 ÄNGELHOLM Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 01:09.18 491
88  Thilde Smedbäck 2004 LASS NUSS Yngre (25m) 2017 2017-02-05 Borås 01:09.23 490
89  Maja Jönsson 2001 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 01:09.26 490
  Nora Laine 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 01:09.26 490
91  Hanne Melin Romstad 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 01:09.32 488
92  Moa Olofsson 2002 OSBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 01:09.34 488
93  Tilde Morin 2002 SK LAXEN Januarirace 2017-01-13 Halmstad 01:09.37 487
  Emmy Johnsson 2001 SJÖBO SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 01:09.37 487
95  Dimitra Tsirona 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 01:09.38 487
96  Saga Nyborg 2003 KSLS Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 01:09.39 487
97  Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:09.42 486
98  Nina Bring 1999 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 01:09.44 486
  Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA UGP2 2017-03-11 Göteborg 01:09.44 486
100  Anna Sjölund 2000 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:09.49 485
 
  200m Fjärilsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=01:59.61
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-18 02:17.54 657
Sara Junevik 2000 FALUN Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-05 Bollnäs 02:17.94 651
Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:20.72 614
Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:20.82 612
Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:21.22 607
Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:23.16 583
Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:23.63 577
Linnéa Persson 2002 KK KARPEN UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:23.92 574
Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:24.99 561
10  Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:25.66 553
11  Fanny Andersson 1997 SK TRITON Tritonspelen 20 mars 2017-03-20 Staffanstorp 02:26.18 547
12  Cornelia Johansson 2003 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:26.65 542
13  Alicia Lundblad 2001 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 02:27.02 538
14  Joyce Muzito 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 02:27.06 538
15  Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:27.11 537
16  Clara Thomasson 2001 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 02:27.69 531
17  Anna Miram 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:28.89 518
18  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:28.93 518
19  Mellie Wijk 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:29.42 512
20  Matilda Flood 1999 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:29.47 512
21  Ida Lövgren 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:29.90 508
22  Cornelia Eklund 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:30.19 505
23  Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 02:30.47 502
24  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 02:30.58 501
25  Dimitra Tsirona 2002 JÄRFÄLLA S UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:30.59 501
26  Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:30.60 500
27  Selma Avdic 2003 S02 NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:30.72 499
28  Sandra Lange 1999 ALVESTA SS UGP 1 2017-01-28 Växjö 02:31.19 495
29  Annie Lätt 2001 TROLLHÄTTA UGP 1 2017-01-28 Sandared 02:31.50 492
30  Elin Södersten 2000 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:31.72 489
31  Smilla Lönnberg 2001 SKK Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:32.07 486
32  Nina Bring 1999 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:32.30 484
33  Elin Gunnarsson 2002 LASS UGP 1 2017-01-28 Motala 02:32.62 481
34  Julia Brinkhagen 1999 LANDSKRONA UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:33.10 476
35  Hanne Melin Romstad 1999 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:33.33 474
36  Sofia Bjälevik 1999 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 02:33.53 472
37  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:33.64 471
38  Elise Gidlöf 1999 LASS UGP 1 2017-01-28 Motala 02:33.76 470
39  Nilla Atzmannstorfer 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:34.19 466
40  Emma Roloff 2002 SÖDERTÖRN Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 02:34.42 464
41  Elsa Nordström 2001 SKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:34.55 463
42  Elin Peng 2003 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:34.71 462
43  Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 02:35.14 458
44  Sara Wilhelmsson 2001 ESLÖVS SS Späckhuggarsim 2017-03-25 Eslöv 02:36.16 449
45  Saga Nyborg 2003 KSLS UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:36.30 448
46  Sofia Walsh 2002 SPIF SF Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 02:36.32 447
47  Mary Lagoguez 2001 POSEIDON UGP 1 2017-01-28 Löddeköpinge 02:36.38 447
48  Ellie Geigel 2003 VARBERG UGP1 2017-01-28 Varberg 02:36.70 444
49  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-26 Härnösand 02:37.09 441
50  Amanda Bekkewold 2001 SK NEPTUN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:37.19 440
51  Nadia Welin-Berger 2002 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:37.40 438
52  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-28 Njurunda 02:37.57 437
53  Nora Laine 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 02:37.58 437
54  Isa Lundgren Sonnergren 2004 SK NEPTUN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:38.32 431
55  Felicia Järvikari 2002 LASS UGP 1 2017-01-28 Motala 02:38.37 430
56  Agnes Wedel 2000 VÄSTERVIK KM 1 Vår 2017-02-19 Västervik 02:38.80 427
57  Siri Selander 1999 SKK UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:38.86 426
58  Isabella Frykholm 2001 SK RAN UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:38.93 426
59  Tea Winblad 2004 KALMAR SS UGP 1 2017-01-28 Växjö 02:39.41 422
60  Anna Lohmann 1975 KALMAR SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 02:39.70 420
61  Amanda Lindqvist 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:39.92 418
62  Isabelle Rydahl 2003 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:40.06 417
63  Louise Johansson 1999 ELFSBORG UGP 1 2017-01-28 Sandared 02:40.28 415
64  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 02:40.35 415
65  Nikita Kapron 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:40.61 413
66  Saga Bäckström 2002 STRÄNGNÄS Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-05 Bollnäs 02:40.62 412
67  Felicia Rogell 2003 VÄSTERÅS Fredagsrace 2 2017 2017-03-10 Västerås 02:40.64 412
68  Anna Westborg 2002 SKURU IK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:40.88 410
69  Tyra Littorin 2004 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 02:40.89 410
70  Sara Nyqvist 2003 MASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:41.05 409
71  Lina Rehnman 2002 VÄSTERÅS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:41.14 408
72  Agnes Arberg 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:41.16 408
73  Astrid Lilja 2002 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:41.29 407
74  Alicia Johansson 2003 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 02:41.77 404
75  Fanny Odin 2000 SPÅRVÄGEN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:41.79 404
76  Thilde Lantz 2001 KSLS UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:41.87 403
77  Josefin Nilsson 1999 ESLÖVS SS UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:42.27 400
78  Petronella Johansson 2000 SK LAXEN Januarirace 2017-01-13 Halmstad 02:42.32 400
79  Vickie Berg 2000 SK RAN UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:42.36 399
80  My Rundberg 1999 BOTK-RÖNN Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:42.66 397
81  Jennifer Nyblom 2003 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:42.86 396
82  Lovisa Malm 2002 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 02:43.14 394
83  Amanda Jobs 2003 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 02:43.57 391
84  Felicia Claesén 2001 VÄSTERVIK KM 1 Vår 2017-02-19 Västervik 02:43.94 388
85  Klara Eklöf 2002 SKK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:44.08 387
86  Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA UGP 1 2017-01-28 Sandared 02:44.11 387
87  Felicia Smedbäck 2000 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:44.69 383
88  Katarina Lindoff 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 02:44.76 382
89  Louise Peacock 2001 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:44.78 382
90  Linnea Fundberg 1999 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 02:45.01 380
91  Frida Gustafsson 2001 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 02:45.09 380
92  Alice Albinzon 2000 SPIF SF UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:46.01 374
93  Emma Hansson 2002 JÄRFÄLLA S UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:46.04 373
94  Ellen Rosdahl 2002 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 02:46.05 373
95  Ebba Andersson 2001 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:46.06 373
96  Emilia Nordén 2003 HS Medaljjakt A, T 170128 2017-01-28 Helsingborg 02:46.43 371
  Magdalena Hagsten Skarda 2003 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:46.43 371
98  Esther Rydbeck Nordén 2001 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-19 Järfälla 02:46.53 370
99  Clara Steen 2003 SJÖBO SS UGP1 2017-01-28 Eslöv 02:46.60 370
100  Amanda Fischer 1989 KALMAR SS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 02:46.85 368
 
  100m Medley [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=00:56.67
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:04.92 665
Matilda Weiler 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:05.09 659
Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:05.12 659
Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:05.35 652
Natasha Sundin 1990 LIDINGÖ SK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:05.59 644
Emilia Christiansen 1999 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:05.67 642
Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:05.88 636
  Jenny Christensson 1996 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:05.88 636
Emilia Rönningdal 2002 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:06.12 629
10  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:06.21 627
11  Tilde Morin 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:06.31 624
12  Sara Junevik 2000 FALUN Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-05 Bollnäs 01:06.40 621
13  Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:06.48 619
14  Alicia Lundblad 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:06.66 614
15  Linnéa Englund 2003 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:06.68 613
16  Josefin Ossmyr 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:06.76 611
17  Caroline Wallenborg 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:06.81 610
18  Felicia Claesén 2001 VÄSTERVIK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:06.91 607
19  Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:07.02 604
20  Agnes Wedel 2000 VÄSTERVIK Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 01:07.10 602
21  Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 01:07.30 597
22  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA Seriesim deltvl1_Div3 2017-01-28 Haninge 01:07.32 596
23  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:07.46 592
24  Sara Wallberg 1999 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 01:07.48 592
25  Johanna Söderberg 1999 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:07.53 590
26  Ida Lövgren 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:07.64 588
27  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:07.67 587
28  Ronja Vikström 1996 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:07.77 584
29  Frida Lannhard 2000 FALUN Falu SkinsGames 2017-02-26 Falun 01:07.84 582
30  Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 01:07.95 580
31  Elin Peng 2003 VÄSBY SS Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 01:08.15 574
32  Simone Karlsson 2001 OSBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:08.25 572
33  Moa Olofsson 2002 OSBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:08.35 569
34  Katarina Tour 1987 SK NEPTUN Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:08.40 568
35  Paola Kylberg 2002 SPIF SF Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 01:08.42 568
  Mari-Louise Tran 1997 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:08.42 568
37  Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:08.43 567
38  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-05 Bollnäs 01:08.59 563
  Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:08.59 563
40  Ella Lindroth 2001 NKK NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:08.60 563
41  Rebecca Mattsson 1995 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 01:08.62 563
42  Julia Stenhård 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:08.72 560
43  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:08.86 557
44  Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:08.89 556
45  Sofia Henningsson 2004 SKÖVDE SS Skövdedoppet 2017 2017-02-19 Skövde 01:08.92 555
46  Sofia Åstedt 2003 ELFSBORG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:09.01 553
  Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN Tensta cup 1 2017-02-09 Tensta simhall 01:09.01 553
48  Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 01:09.06 552
  Felicia Andersson 1997 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:09.06 552
50  Sarah Wallin 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:09.17 549
51  Saliha Colic 2003 SÖDERTÖRN Seriesim deltvl1_Div1 2017-01-21 Jakobsberg 01:09.29 547
  Ida Pettersson 1999 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:09.29 547
53  Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 01:09.36 545
54  Isabelle Sering 2002 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:09.41 544
55  Ebba Nyberg 1982 LIDINGÖ SK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:09.45 543
56  Filippa Malmström 2003 SÖDERTÄLJE Seriesim deltvl1_Div2 2017-01-21 Stockholm 01:09.49 542
57  Sara Sharp 1992 UMEÅ SS Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:09.50 542
58  Hilda Andersson 1999 UDDEVALLA US-Cupen 2017 2017-03-04 UDDEVALLA 01:09.59 540
59  Linnéa Hekne 1981 SÖDERTÄLJE Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:09.81 534
  Ida Rosenius 2000 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:09.81 534
61  Rebecca Hesslevik 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:09.98 531
62  Daniella Horvath 2001 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 01:10.06 529
63  Jessica Billquist 1996 ESKILSTUNA Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:10.13 527
64  Julia Brinkhagen 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:10.14 527
65  Agnes Fährlin 1998 SPÅRVÄGEN Tensta cup 1 2017-02-09 Tensta simhall 01:10.17 526
66  Joyce Muzito 2001 SUNDSVALL Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:10.19 526
67  Elin Widén 1998 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:10.22 525
68  Edith Axelsson-Wiesel 2002 LJUNGBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:10.29 524
69  Linnea Dunberg 2000 KUNGSBACKA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:10.32 523
70  Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA US-Cupen 2017 2017-03-04 UDDEVALLA 01:10.33 523
71  Adina Eriksson 1999 NKK Duvedoppet 2017 2017-01-08 Katrineholm 01:10.34 522
72  Alva Ericsson 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:10.36 522
73  Anette Philipsson 1965 LASS Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:10.48 519
74  Cornelia Almqvist 2002 VARBERG NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:10.49 519
  Alicia Norberg Randowo 1999 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:10.49 519
76  Isabella Lagnerup 2000 SK SYDSIM Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:10.53 518
77  Elin Johannesson 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:10.61 516
78  Johanna Nilsson 1996 SK TRITON Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:10.73 514
79  Alexandra Kinell 2000 KARLSKO SF Skomakardoppet 2017-03-05 Hallsberg 01:10.74 514
  Cornelia Norén-Vosfeldt 2001 HÄRNÖSAND Härnörace 2017-03-25 Härnösand 01:10.74 514
81  Thea Ekström 2001 VÄSTERVIK Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-21 Oskarshamn 01:10.82 512
82  Tora Hansson 2002 SKURU IK NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:10.84 511
83  Tina Huslid 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:10.88 511
84  Felicia Järvikari 2002 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:10.92 510
85  Lea Granert 2001 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-18 Södertälje 01:10.93 509
  Tilde Larsson 2001 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:10.93 509
87  Amanda Dittlau 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:10.94 509
88  Isabelle Rydahl 2003 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:10.97 509
89  Elly Palm 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:10.99 508
90  Elin Gustafson 1999 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 01:11.01 508
  Emma Persson 1999 SK LÖDDE Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:11.01 508
92  Thilde Lantz 2001 KSLS Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 01:11.08 506
93  Elsa Bitzén 2003 SK HAJEN Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:11.11 506
94  Vera Karlsson 2003 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:11.14 505
95  Fanny Aronsson 2000 UDDEVALLA US-Cupen 2017 2017-03-04 UDDEVALLA 01:11.23 503
96  Amanda Strömberg 1998 YSTADS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:11.24 503
97  Josephine Ålenius 2002 SK LAXEN NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 01:11.26 502
98  Maja Johansson 1999 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2017 2017-03-26 Helsingborg 01:11.29 502
99  Anna-Lena Vilhelmsson 1970 MKK Öppna Masters-SM (25m) 2017 2017-03-25 Eskilstuna 01:11.42 499
100  Isa Lundgren Sonnergren 2004 SK NEPTUN Neptuns KM 2017-01-21 Stockholm 01:11.55 496
 
  200m Medley [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=02:01.86
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sophie Hansson 1998 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:15.98 719
Vilma Ekström 1994 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 02:17.77 692
Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:22.14 630
Hanna Jörlund 1991 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:22.35 627
Sofia Henell 1997 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 02:22.73 622
Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:23.09 617
Emilia Christiansen 1999 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:23.10 617
Caroline Wallenborg 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:23.16 616
Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-18 02:23.28 615
10  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 02:23.33 614
11  Alicia Lundblad 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:23.36 614
12  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:23.96 606
13  Anna Miram 1999 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:24.00 606
14  Hilda Andersson 1999 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:24.20 603
15  Josefin Ossmyr 1999 TYRESÖ SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:24.23 603
16  Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 SPIF SF Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:24.45 600
17  Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 02:24.89 594
  Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:24.89 594
19  Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM Februariracet 2017-02-27 Ängelholm 02:25.31 589
20  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:25.36 589
21  Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 02:25.48 587
22  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:25.55 586
23  Linnéa Persson 2002 KK KARPEN UGP1 2017-01-29 Eslöv 02:25.84 583
24  Frida Lannhard 2000 FALUN LSS Väsman Open 2017 2017-02-18 02:25.90 582
25  Moa Olofsson 2002 OSBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:26.31 577
26  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:26.33 577
27  Elin Ristl 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:26.63 574
28  Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:26.83 571
29  Nilla Atzmannstorfer 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:26.86 571
30  Rebecka Gustafsson 1998 SÖDERTÄLJE ENA Games 2017-01-22 Enköping 02:26.89 570
31  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Falu SkinsGames 2017-02-25 Falun 02:27.01 569
32  Simone Karlsson 2001 OSBY SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:27.05 569
33  Louise Ranevi 1999 SK LÖDDE UGP 1 2017-01-28 Löddeköpinge 02:27.19 567
34  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:27.35 565
  Isabella Revstedt 2001 SK RAN Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:27.35 565
36  Caroline Palm 1992 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 02:27.41 564
37  Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:27.75 561
38  Linnéa Englund 2003 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:27.88 559
39  Saliha Colic 2003 SÖDERTÖRN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:27.93 559
40  Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:28.02 557
41  Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:28.44 553
42  Ida Rosenius 2000 KARLSKRONA UGP 1 2017-01-28 Växjö 02:28.53 552
43  Liesel Williamsson 2000 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:28.55 552
44  Vera Karlsson 2003 LASS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:28.67 550
45  Tea Winblad 2004 KALMAR SS KM 2017-03-24 2017-03-24 Kalmar 02:28.73 550
46  Lina Nederman 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:28.77 549
47  Cornelia Eklund 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:28.82 549
48  Sara Junevik 2000 FALUN Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 02:28.85 548
49  Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:29.05 546
50  Emelie Melin 2000 ELFSBORG UGP 1 2017-01-28 Sandared 02:29.09 546
51  Sofia Henningsson 2004 SKÖVDE SS NUSS Yngre (25m) 2017 2017-02-05 Borås 02:29.13 545
52  Ida Lövgren 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:29.22 544
53  Nicola Parfitt 2000 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:29.29 543
54  Filippa Sundström 2001 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:29.40 542
55  Tiffani Segerbrand 1999 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 02:29.46 542
56  Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:29.48 541
57  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:29.50 541
58  Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2017 2017-02-26 Stockholm 02:30.06 535
59  Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:30.12 534
60  Isa Lundgren Sonnergren 2004 SK NEPTUN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:30.25 533
61  Felicia Järvikari 2002 LASS UGP 1 2017-01-28 Motala 02:30.30 532
  Smilla Lönnberg 2001 SKK Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:30.30 532
63  Julia Brinkhagen 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:30.35 532
64  Emmy Johnsson 2001 SJÖBO SS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:30.40 531
65  Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:30.42 531
66  Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:30.46 531
67  Sara Jendbro 2000 POSEIDON UGP 1 2017-01-28 Löddeköpinge 02:30.47 531
68  Solène Arnou 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:30.48 531
69  Agnes Wedel 2000 VÄSTERVIK Oskarshamns Sprinten 2017 2017-01-22 Oskarshamn 02:30.49 530
70  Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:30.53 530
71  Sofia Bjälevik 1999 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 02:30.67 529
72  Elin Johannesson 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:30.69 528
73  Astrid Eriksson 2001 TUREBERG Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:30.74 528
74  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 02:30.96 526
75  Thilde Lantz 2001 KSLS Swim Meet 2017-01-07 Höganäs 02:31.53 520
76  Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 1 2017 Borlänge 2017-01-28 Borlänge 02:31.54 519
  Emma Hansson 2002 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:31.54 519
78  Nadija Sabic 2002 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 02:31.55 519
79  Alva Ericsson 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:31.66 518
80  Elin Peng 2003 VÄSBY SS UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:32.08 514
81  Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:32.12 514
82  Amanda Eriksson 2001 SKK UGP 1 - 2017 2017-01-28 Stockholm 02:32.14 513
83  Elise Gidlöf 1999 LASS KM 1 2017-02-18 Linköping 02:32.20 513
84  Elise Öberg 2002 SUNDSVALL UGP 1 och 2 2017-01-29 Njurunda 02:32.22 513
85  Lisa Bengtsson 2002 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:32.31 512
86  Linnea Gipperth 2003 SALTSJÖB UGP 1 - 2017 2017-01-28 Haninge 02:32.32 512
87  Sarah Wallin 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:32.48 510
88  Elin Thörner 1998 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 02:32.52 510
89  Louise Peacock 2001 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:32.56 509
  Rebecca Hesslevik 2000 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:32.56 509
91  Nelly Rasmusson 2001 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:32.60 509
92  Alicia Johansson 2003 HS Medaljjakt A, T 170311 2017-03-11 Helsingborg 02:32.66 508
93  Nellie Myrlander 2003 NÄSSJÖ Länstrofén 2017-03-04 Linköping 02:32.67 508
94  Thilde Smedbäck 2004 LASS Länstrofén 2017-03-04 Linköping 02:32.68 508
95  Ella Laurén 2001 SK HAJEN Poängcupen 3 2017-02-07 Lomma 02:32.72 508
96  Kristina Isacson 2001 TÄBY SIM Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 02:32.84 506
97  Isabella Lagnerup 2000 SK SYDSIM Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:33.00 505
98  Julia Augustsson 2000 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-19 Sollentuna 02:33.07 504
99  Miranda Ingvarsson 2001 ÄNGELHOLM Februariracet 2017-02-27 Ängelholm 02:33.15 503
100  Tyra Littorin 2004 HS Öresund Meeting 2017 2017-03-25 Helsingborg 02:33.22 503
 
  400m Medley [25 M] damer,   fr.o.m.: 2017-01-01 till 2017-03-30 1000=04:19.46
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 04:56.36 671
Hanna Bergman 2001 POSEIDON UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 05:01.37 638
Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 05:01.50 637
Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 05:02.52 630
Frida Lannhard 2000 FALUN LSS Väsman Open 2017 2017-02-19 05:02.53 630
Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 05:03.24 626
Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 05:05.37 613
Jennie Isaksen 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 05:05.41 613
Emma Roloff 2002 SÖDERTÖRN Seriesim_Div1_Omg2 2017-03-25 Sundbyberg 05:07.36 601
10  Moa Olofsson 2002 OSBY SS Ica Supermarket Cup - 2017 2017-02-25 Osby 05:07.40 601
11  Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S Seriesim_Div1_Omg2 2017-03-25 Sundbyberg 05:07.52 600
12  Hilda Andersson 1999 UDDEVALLA UGP2 2017-03-11 Göteborg 05:07.58 600
13  Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 05:07.79 599
14  Emilia Rönningdal 2002 S 71 UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 05:08.80 593
15  Cornelia Eklund 2000 VÄSBY SS Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 05:09.08 591
16  Sara Junevik 2000 FALUN Palles Minne - TYR Cup 2017 2017-01-06 Bollnäs 05:09.24 590
17  Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 05:09.45 589
18  Felicia Järvikari 2002 LASS NUSS Äldre 2017-02-05 Jönköping 05:10.11 585
19  Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS UGP 2 2017-03-11 Sjöbo 05:10.37 584
20  Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA UGP2 2017-03-11 Göteborg 05:11.82 576
21  Ida Lövgren 2001 SKÖVDE SS NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 05:12.49 572
22  Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 05:12.86 570
23  Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 05:13.93 564
24  Solène Arnou 2000 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 05:14.11 563
25  Simone Karlsson 2001 OSBY SS Ica Supermarket Cup - 2017 2017-02-25 Osby 05:14.29 562
26  Rebecka Ehn 2000 SK NEPTUN UGP 2 2017-03-11 Stockholm 05:14.36 562
27  Elin Peng 2003 VÄSBY SS Seriesim_Div2_Omg2 2017-03-24 Upplandsa Väsby 05:14.63 560
28  Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2017 2017-02-18 Järfälla 05:15.98 553
29  Astrid Eriksson 2001 TUREBERG UGP 2 2017-03-11 Åkersberga 05:16.71 549
30  Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN Seriesim_Div1_Omg2 2017-03-25 Sundbyberg 05:17.08 547
31  Lina Nederman 2000 ÖSA NUSS Äldre 2017-02-04 Jönköping 05:17.32 546
32  Emelie Melin 2000 ELFSBORG UGP 2 Kungsbacka 2017-03-11 2017-03-11 Kungsbacka 05:18.32 541
33  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS Kringelsim 2017 2017-02-19 Södertälje 05:19.74 534
34  Julia Augustsson 2000 SPÅRVÄGEN Sollentuna simfestival 2017 2017-02-18 Sollentuna 05:19.88 533
35  Katarina Lindoff 2000 ESKILSTUNA Ungdoms GP 2 2017 Eskilstuna 2017-03-11 Eskilstuna 05:20.08 532
36  Sara Jendbro 2000 POSEIDON UGP 2 2017-03-11 Sjöbo