50m Frisim [50 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-12 till 2015-12-31 1000=00:20.91
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Christoffer Carlsen 1992 HS 16th FINA WORLD CHAMPIONSHIPS 2015-08-07 Kazan, RUS 00:22.61 790
Isak Eliasson 1996 MASS Swim Cup - Nederlands Kampioenschap zwemmen 2015 2015-04-05 Eindhoven, NED 00:23.15 736
Oscar Ekström 1994 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:23.30 722
Alexander Nyström 1990 SK NEPTUN Bergen Swim Festival 2015 2015-05-29 Bergen 00:23.35 718
Stefan Nystrand 1981 SPÅRVÄGEN Swim Cup - Nederlands Kampioenschap zwemmen 2015 2015-04-05 Eindhoven, NED 00:23.36 717
Alexander Linge 1992 LASS Art Adamson Invitational 2015-11-19 College Station, Texas, USA 00:23.43 710
Lars Frölander 1974 LASS Masters SM, 50 m 2015-11-28 Uppsala 00:23.47 707
Petter Stymne 1983 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:23.54 700
Robin Andréasson 1988 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:23.57 698
10  Pontus Flodqvist 1988 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:23.61 694
11  Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING Danish Open 2015 2015-03-28 Brønshøj, DEN 00:23.67 689
12  Alexander Frost 1997 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:23.73 684
13  Henrik Lindau 1990 KARLSKRONA DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 00:23.74 683
14  Jonas Holmström 1992 HS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:23.81 677
15  Linus Magnusson 1990 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:23.86 673
16  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE European Youth Olympic Festival 2015 2015-07-27 Tbilisi, GEO 00:23.88 671
17  Ahmad Attellesey 1995 SK TRITON 16th FINA WORLD CHAMPIONSHIPS 2015-08-11 Kazan, RUS 00:23.89 670
18  Fabian Steen 1996 HS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:23.93 667
19  Jacob Zeidler 1994 SK LÖDDE DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 00:23.95 665
20  Anton Arvidsson 1994 UDDEVALLA SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:23.96 664
21  Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 00:23.97 663
22  Johan Brännerud Garcia 1994 MKK Copa De Espana De Clubes Division De Honor 2015-05-02 Gijon, ESP 00:23.99 662
23  Joel Huth 1996 SÖDERTÖRN Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-12 Amsterdam 00:24.16 648
24  Sebastian Pettersson 1994 KUNGÄLV SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:24.18 646
25  Gustav Åberg Lejdström 1992 HS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:24.20 645
26  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:24.22 643
27  Axel Pettersson 1995 JÖNKÖPING 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 00:24.23 642
28  Mika Persson 1998 HÖGANÄS SS DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 00:24.25 641
29  Petter Fredriksson 1997 SK HAJEN International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 00:24.26 640
  David Ernstsson 1992 HS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:24.26 640
31  Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING European Games 2015-06-27 Baku, AZE 00:24.27 639
32  Stefan Stojmenovic 1993 NKK Filbyter Cup 2015-05-23 Linköping 00:24.31 636
33  Anton Jansson 1992 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:24.32 635
34  Mikael Wåhlin 1989 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:24.33 634
35  Eric Hinderup 1998 MKK Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-12 Amsterdam 00:24.34 634
36  Janne Ledin 1994 SK LAXEN Laxaleken 2015-05-24 Halmstad 00:24.35 633
  Efrem Ghirmai 1996 HS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:24.35 633
38  Martin Persson 1992 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:24.38 630
39  Jesper Jonsson 1993 UDDEVALLA Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 00:24.39 630
40  Mattias Carlsson 1990 UDDEVALLA DM/JDM 50m 2015 2015-06-07 Borås 00:24.41 628
41  Henrik Bolle 1996 TUREBERG Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:24.45 625
42  Magnus Lundgren 1991 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:24.52 620
43  Pontus Palmqvist 1991 LASS Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-07 Linköping 00:24.53 619
44  Marcus Forsgren 1996 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:24.58 615
45  Niclas Hvalgren 1995 SK LAXEN Laxaleken 2015-05-24 Halmstad 00:24.59 614
46  Shervin Ghahestani 1997 TÄBY SIM DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:24.61 613
  Joakim Löfgren 1992 SK LAXEN DM/JDM 50m 2015 2015-06-07 Borås 00:24.61 613
48  Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 00:24.65 610
49  Michail Papantoniou 1997 VÄSBY SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 00:24.66 609
  Adam Paulsson 1995 ELFSBORG 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 00:24.66 609
51  Thomas Törnström 1992 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:24.68 608
52  Mikael Blum 1995 SK LAXEN SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 00:24.71 605
  Benjamin Lindberg 1995 SKELLEFTEÅ SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:24.71 605
54  Niklas Borin 1989 TUREBERG SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:24.72 605
55  Marcus Stridfäldt 1995 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 00:24.76 602
56  Viktor Kertes 1996 HS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:24.77 601
  Jonas Ulfskans 1986 SK LAXEN Masters SM, 50 m 2015-11-28 Uppsala 00:24.77 601
58  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA Farum Cup 2015 2015-05-08 Farum 00:24.78 600
59  Marcus Svensson 1992 SK TRITON TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 00:24.80 599
60  Robert Lindblom 1995 HARNÄS SKU 91st Latvian Championship 2015-05-01 Riga 00:24.87 594
61  Jacob Danielsson 1998 SPIF SF Luciasimmet 2015 2015-12-13 Stockholm 00:24.88 593
62  Gulliver Koch 1992 UDDEVALLA Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 00:24.90 592
  Filip Christensson 1991 LANDSKRONA Farum Cup 2015 2015-05-08 Farum 00:24.90 592
  Hugo Cedervall 1997 POSEIDON SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:24.90 592
65  Filip Weidlitz 1997 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:24.91 591
66  Andreas Myhrberg 1993 S 71 International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 00:24.95 588
67  Sebastian Holmberg 1991 SK NEPTUN TYR Challenger Meet 2015 2015-05-17 Täby 00:24.96 587
68  Enzo Schön 1996 HS Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 00:24.97 587
69  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 00:24.98 586
70  Fredrik Weng 1980 KARLSTAD Masters SM, 50 m 2015-11-28 Uppsala 00:25.01 584
71  William Myrlander 1997 NÄSSJÖ Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 00:25.05 581
  Niclas Granström 1990 LIN UAIFSS Masters SM, 50 m 2015-11-28 Uppsala 00:25.05 581
73  Gergö Nagy 1995 LJUNGBY SS LA OPEN 2015-06-08 Ljungby 00:25.06 580
74  Erik Björklund 1998 NJURUNDA Extralopp 2015-06-25 Trollhättan 00:25.08 579
75  Elias Gausel 1996 S02 Laxaleken 2015-05-24 Halmstad 00:25.09 578
  Alexander Almeida Sundell 1997 HS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:25.09 578
77  David Kurilenko 1999 LJUNGBY SS LA OPEN 2015-06-08 Ljungby 00:25.10 578
78  Olle Williamsson 1998 HS International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 00:25.11 577
  Anton Lüning 1996 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:25.11 577
80  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN Jöns Svanbergsimmet 2015-04-26 Uppsala 00:25.12 576
  Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA DM/JDM 50m 2015 2015-06-07 Borås 00:25.12 576
  Jesper Björk 1993 HS KM 2015-08-23 Halmstad 00:25.12 576
83  Joseph Zlotnick 1999 GÖTEBORG British Championships 2015-04-17 London, GBR 00:25.13 576
  Gustaf Dahlman 1997 VÄSTERÅS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 00:25.13 576
85  Emil Gustavsson 1995 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:25.15 574
  Joakim Q Hammarlind 1993 SPIF SF DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:25.15 574
87  Gustav Hökfelt 1994 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:25.16 574
  Carl Käll Jönsson 1999 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:25.16 574
  Theo Zätterström 1991 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:25.16 574
90  Elias Haglund 1996 KARLSTAD SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 00:25.17 573
91  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Farum Cup 2015 2015-05-09 Farum 00:25.19 571
92  Elias Altman 1998 SALTSJÖB DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:25.21 570
93  Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:25.22 569
  Filip Hedman 1998 TÄBY SIM DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:25.22 569
95  Adam Schön-Svensson 1991 SK SYDSIM Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:25.23 569
96  Max Ackerman 1995 SK LAXEN SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 00:25.24 568
97  Oskar Nilsson 1997 HS International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 00:25.25 567
  Albin Lövgren 1999 SKÖVDE SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:25.25 567
  Fabian Bergman 1994 SALTSJÖB DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:25.25 567
100  Filip Holmqvist 1994 MASS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:25.28 565
 
  100m Frisim [50 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-12 till 2015-12-31 1000=00:46.91
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Christoffer Carlsen 1992 HS 16th FINA WORLD CHAMPIONSHIPS 2015-08-05 Kazan, RUS 00:49.78 836
Isak Eliasson 1996 HS 2015 McDonalds Queensland Championships 2015-12-14 Brisbane, AUS 00:50.08 821
Alexander Nyström 1990 SK NEPTUN Swim Cup - Nederlands Kampioenschap zwemmen 2015 2015-04-02 Eindhoven, NED 00:50.53 800
Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:50.63 795
Oscar Ekström 1994 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:50.79 787
Alexander Linge 1992 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 00:50.94 780
Jesper Jonsson 1993 UDDEVALLA SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:51.36 761
Robin Andréasson 1988 MASS Speedo Open 2015 2015-05-16 Mölndal 00:51.47 757
Jonas Holmström 1992 HS ADSR 2015 2015-05-10 ANTWERPEN 00:51.57 752
10  Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM European Youth Olympic Festival 2015 2015-07-27 Tbilisi, GEO 00:51.69 747
11  Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING European Games 2015-06-23 Baku, AZE 00:52.02 733
12  Gustav Åberg Lejdström 1992 HS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:52.19 726
13  Pontus Palmqvist 1991 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:52.21 725
14  Mattias Carlsson 1990 UDDEVALLA DM/JDM 50m 2015 2015-06-05 Borås 00:52.35 719
15  Anton Andersson 1993 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:52.37 718
16  Joel Huth 1996 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:52.38 718
17  Adam Paulsson 1995 ELFSBORG Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:52.44 715
18  Johan Brännerud Garcia 1994 MKK SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:52.46 715
19  Petter Fredriksson 1997 SK HAJEN Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:52.54 711
20  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE European Youth Olympic Festival 2015 2015-07-27 Tbilisi, GEO 00:52.56 710
21  David Ernstsson 1992 HS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:52.67 706
22  Stefan Stojmenovic 1993 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:52.70 705
23  Pontus Flodqvist 1988 SK NEPTUN Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 00:52.79 701
24  Linus Magnusson 1990 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:52.81 700
25  Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE Nordic Age Group Championships 2015-07-11 Jönköping (SWE) 00:52.83 700
26  Axel Pettersson 1995 JÖNKÖPING Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-07 Linköping 00:52.87 698
27  Marcus Forsgren 1996 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 00:52.96 694
28  Filip Hedman 1998 TÄBY SIM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 00:53.00 693
29  Elias Altman 1998 SALTSJÖB Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 00:53.03 692
30  Markus Malm 1997 JÖNKÖPING Danish Open 2015 2015-03-30 Brønshøj, DEN 00:53.05 691
31  Eric Hinderup 1998 MKK Hørsholm Cup 2015 2015-04-19 Hørsholm 00:53.11 689
32  Mats Westergren 1994 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:53.15 687
33  Anton Arvidsson 1994 UDDEVALLA SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:53.20 685
34  Sebastian Pettersson 1994 KUNGÄLV SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:53.22 684
  Gustaf Dahlman 1997 VÄSTERÅS Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-11 Amsterdam 00:53.22 684
36  Anton Mikaelsson 1993 SKELLEFTEÅ SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:53.28 682
37  Stefan Nystrand 1981 SPÅRVÄGEN Swim Cup - Nederlands Kampioenschap zwemmen 2015 2015-04-02 Eindhoven, NED 00:53.30 681
38  Hugo Rydberg 1998 NKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 00:53.37 679
39  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON Danish Open 2015 2015-03-30 Brønshøj, DEN 00:53.40 677
40  Enzo Schön 1996 HS International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 00:53.45 676
  Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-11 Amsterdam 00:53.45 676
42  Hugo Cedervall 1997 POSEIDON SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 00:53.49 674
43  Alexander Frost 1997 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:53.50 674
44  Filip Holmqvist 1994 MASS SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 00:53.51 673
45  Magnus Lundgren 1991 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:53.53 672
46  Martin Nilsson 1993 SPIF SF SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:53.54 672
47  Albin Lövgren 1999 SKÖVDE SS Speedo Open 2015 2015-05-15 Mölndal 00:53.56 671
48  Erik Gissén 1992 KARLSTAD SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 00:53.61 669
49  Benjamin Lindberg 1995 SKELLEFTEÅ SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:53.64 668
50  Marcus Svensson 1992 SK TRITON Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-11 Amsterdam 00:53.67 667
51  Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 00:53.74 665
52  Efrem Ghirmai 1996 HS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:53.75 664
53  Simon Frank 1990 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 00:53.77 664
54  Markus Fürst 1996 VÄSBY SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:53.82 662
55  Martin Persson 1992 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:53.88 659
  Fabian Steen 1996 HS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:53.88 659
57  Joseph Zlotnick 1999 GÖTEBORG ASA London Region Summer Championships 2015-05-10 Crystal Palace, GBR 00:53.89 659
58  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 00:54.13 650
  Joakim Q Hammarlind 1993 SPIF SF SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 00:54.13 650
60  Emil Möller 1994 HS LH-Games 2015 2015-06-27 Landskrona 00:54.17 649
61  Lars Frölander 1974 LASS Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-06 Linköping 00:54.25 646
62  Thomas Törnström 1992 LASS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:54.27 645
63  Elias Gausel 1996 S02 SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:54.32 644
64  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:54.34 643
65  Olle Williamsson 1998 HS International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 00:54.37 642
  Daniel Olsson 1996 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:54.37 642
67  Cebastian Christensen 1998 SK TRITON TYR Sprint Meet 2015 2015-02-15 Burlöv 00:54.41 640
68  Elias Haglund 1996 KARLSTAD 91st Latvian Championship 2015-05-03 Riga 00:54.42 640
69  Hampus Svensson 1999 LANDSKRONA Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 00:54.43 640
70  Nils Lervik 1997 HS Norska mästerskapen 2015 2015-07-04 Bergen, NOR 00:54.44 639
71  Michail Papantoniou 1997 VÄSBY SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 00:54.47 638
72  Gustav Hökfelt 1994 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:54.53 636
73  Max Troell 1995 HS Danish Open 2015 2015-03-30 Brønshøj, DEN 00:54.54 636
  Fredrik Olofsson 1994 HS SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 00:54.54 636
75  Joakim Löfgren 1992 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 2015-04-24 Göteborg 00:54.55 635
  Alexander Almeida Sundell 1997 HS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 00:54.55 635
77  Shervin Ghahestani 1997 TÄBY SIM SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 00:54.57 635
78  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 00:54.61 633
79  Ahmad Attellesey 1995 SK TRITON SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 00:54.62 633
80  Viktor Kertes 1996 HS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:54.66 632
81  Axel Brorsson 1996 ESKILSTUNA DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 00:54.67 631
82  Henrik Bolle 1996 TUREBERG Luciasimmet 2015 2015-12-12 Stockholm 00:54.70 630
83  Robbin Steén 1987 HS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:54.72 630
84  Mika Persson 1998 HÖGANÄS SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 00:54.73 629
  Samuel Törnqvist 1997 VÄSBY SS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 00:54.73 629
86  Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING Nordic Age Group Championships 2015-07-11 Jönköping (SWE) 00:54.74 629
87  Anton Marijanovic 2000 SÖDERTÖRN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 00:54.78 627
88  Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:54.87 624
89  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 00:54.90 623
90  William Lulek 1998 SK NEPTUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 00:54.91 623
91  Jacob Zeidler 1994 SK LÖDDE Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 00:54.94 622
92  Jeremy Peter 1988 KUNGSBACKA SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 00:54.95 622
93  Mikael Blum 1995 SK LAXEN SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 00:54.99 620
94  Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-11 Amsterdam 00:55.06 618
95  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA Farum Cup 2015 2015-05-08 Farum 00:55.08 617
96  Filip Svedberg 1997 SKELLEFTEÅ Danish Open 2015 2015-03-30 Brønshøj, DEN 00:55.09 617
97  Rasmus Rantanen 1997 SÖDERTÄLJE SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 00:55.12 616
98  Mattias Freiholtz 1996 SPÅRVÄGEN Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 00:55.16 615
  Alexander Löfqvist 1999 OSKARSHAMN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 00:55.16 615
100  William Lindblom 1998 MKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 00:55.17 614
 
  200m Frisim [50 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-12 till 2015-12-31 1000=01:42.00
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Isak Eliasson 1996 MASS Bergen Swim Festival 2015 2015-05-30 Bergen 01:50.24 792
Adam Paulsson 1995 ELFSBORG Swim Cup - Nederlands Kampioenschap zwemmen 2015 2015-04-04 Eindhoven, NED 01:50.93 777
Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING 5th FINA World Junior Swimming Championships 2015 2015-08-26 Singapore, SIN 01:51.55 764
Oscar Ekström 1994 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:51.83 758
Gustaf Dahlman 1997 VÄSTERÅS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 01:52.11 753
Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING European Games 2015-06-25 Baku, AZE 01:52.13 752
Robin Andréasson 1988 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:52.19 751
Christoffer Carlsen 1992 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:52.55 744
Mattias Carlsson 1990 UDDEVALLA Meeting Open Mediterranee 2015-03-06 Marseille 01:52.64 742
10  Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 01:52.79 739
11  Markus Malm 1997 JÖNKÖPING Danish Open 2015 2015-03-29 Brønshøj, DEN 01:53.34 728
12  Jesper Jonsson 1993 SÖDERTÖRN Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-13 Amsterdam 01:53.38 728
13  Jonas Holmström 1992 HS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:53.51 725
14  Gustav Åberg Lejdström 1992 HS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:54.18 712
15  Alexander Nyström 1990 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:54.58 705
16  Mats Westergren 1994 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:54.92 699
17  Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-13 Amsterdam 01:55.16 694
18  Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:55.30 692
19  Kristian Kron 1992 HS Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 01:55.52 688
20  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE European Youth Olympic Festival 2015 2015-07-27 Tbilisi, GEO 01:55.53 688
21  Anton Andersson 1993 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:55.56 687
22  Nils Lervik 1997 HS Norska mästerskapen 2015 2015-07-04 Bergen, NOR 01:55.59 687
23  Jesper Björk 1993 HS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 01:55.65 686
  Olle Williamsson 1998 HS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:55.65 686
25  Hugo Rydberg 1998 NKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:55.75 684
26  Cebastian Christensen 1998 SK TRITON Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:55.91 681
27  Johan Brännerud Garcia 1994 MKK SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:56.15 677
28  Christopher Jedel 1995 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:56.21 676
29  Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:56.67 668
30  Filip Holmqvist 1994 MASS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 01:56.74 667
31  Joel Huth 1996 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:56.91 664
32  Hugo Cedervall 1997 POSEIDON Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 01:57.29 657
33  Magnus Karlsborn 1998 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:57.48 654
34  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:57.81 649
35  Anton Mikaelsson 1993 SKELLEFTEÅ SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:57.91 647
36  David Ernstsson 1992 HS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:57.92 647
37  Enzo Schön 1996 HS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:58.11 644
38  Robbin Steén 1987 HS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:58.32 640
39  Oskar Nordstrand 1991 HS Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 01:58.35 640
40  Marcus Forsgren 1996 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:58.59 636
41  Anton Marijanovic 2000 SÖDERTÖRN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:58.70 634
42  Markus Fürst 1996 VÄSBY SS Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 01:58.73 634
43  Samuel Törnqvist 1997 VÄSBY SS Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 01:58.89 631
44  Max Troell 1995 HS Danish Open 2015 2015-03-29 Brønshøj, DEN 01:58.98 630
45  Joseph Zlotnick 1999 GÖTEBORG ASA London Region Summer Championships 2015-04-17 Crystal Palace, GBR 01:59.05 628
46  Patrik Löfgren 1996 MASS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 01:59.06 628
47  Robert Makhinya 1995 SK NEPTUN Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 01:59.11 627
48  William Lulek 1998 SK NEPTUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-24 Trollhättan 01:59.13 627
49  Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-24 Trollhättan 01:59.24 625
50  Joel Westerlind 1996 HÄRNÖSAND Filbyter Cup 2015-05-24 Linköping 01:59.26 625
51  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:59.43 622
52  Oskar Strömberg 1994 SK LÖDDE Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 01:59.44 622
53  Tim Arnesen 1987 MASS Norska mästerskapen 2015 2015-07-04 Bergen, NOR 01:59.47 622
  Simon Plato 1993 HS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:59.47 622
55  Marcus Kindberg 1993 SK RAN Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 01:59.50 621
56  Erik Gissén 1992 KARLSTAD SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:59.58 620
57  Pontus Palmqvist 1991 LASS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 01:59.71 618
58  Tor Leander 1999 MASS Speedo Open 2015 2015-05-15 Mölndal 01:59.76 617
59  Filip Björkholm 1998 VÄSTERÅS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:59.80 617
60  Niclas Eriksson 1998 SPIF SF Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:59.82 616
61  Theodor Hansson 1994 SÖDERTÄLJE SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 01:59.94 615
62  Viktor Kertes 1996 HS International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 02:00.00 614
  William Lindblom 1998 MKK SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 02:00.00 614
64  Emil Möller 1994 HS LH-Games 2015 2015-06-26 Landskrona 02:00.02 613
  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:00.02 613
66  Alexander Berggren 1994 ELFSBORG SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:00.05 613
67  Alexander Linge 1992 LASS Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-06 Linköping 02:00.18 611
68  Joachim Bratt 1995 MASS DM/JDM 50m 2015 2015-06-05 Borås 02:00.21 610
69  Filip Hedman 1998 TÄBY SIM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-24 Trollhättan 02:00.26 610
70  Fredrik Olofsson 1994 HS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:00.28 609
71  William Brand 1998 ESKILSTUNA Erlanger Röthelheim-Cup 2015-12-05 Erlangen, GER 02:00.34 608
72  Simon Wanna 1996 SÄFFLE SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 02:00.43 607
73  Hampus Svensson 1999 LANDSKRONA TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 02:00.89 600
74  Carl Norlander 1997 VÄSBY SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:00.96 599
75  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 02:01.04 598
76  Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:01.05 598
77  Samuel Rudqvist 1999 TROLLHÄTTA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:01.21 595
  Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 02:01.21 595
79  Anton Björck-Teuscher 1993 S02 Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 02:01.36 593
80  Henrik Podéus 1995 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:01.41 592
81  Elias Haglund 1996 KARLSTAD 91st Latvian Championship 2015-05-02 Riga 02:01.64 589
82  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 02:01.76 587
83  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Jöns Svanbergsimmet 2015-04-25 Uppsala 02:01.85 586
84  Isac Troell 1997 HS Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 02:01.92 585
85  Ossian Arvidsson 1992 UDDEVALLA DM/JDM 50m 2015 2015-06-05 Borås 02:02.01 584
86  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN Luciasimmet 2015 2015-12-13 Stockholm 02:02.07 583
87  Markus Kron 1994 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 02:02.12 582
88  Filip Weidlitz 1997 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 02:02.14 582
89  Martin Rogmark 1996 SK HAJEN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 02:02.30 580
90  Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-24 Trollhättan 02:02.33 579
91  Martin Persson 1992 MASS Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 02:02.37 579
92  Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 02:02.38 578
93  Anton Andersson 1997 MKK DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 02:02.53 576
94  Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:02.54 576
95  Petter Fredriksson 1997 SK HAJEN Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 02:02.59 576
  Samuel Talback 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:02.59 576
97  Alexander Löfqvist 1999 OSKARSHAMN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:02.64 575
98  Axel Brorsson 1996 ESKILSTUNA SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 02:02.75 573
99  Anton Schough 1998 ÖSA Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:02.82 572
100  Melker Olsson 2000 ELFSBORG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:02.99 570
 
  400m Frisim [50 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-12 till 2015-12-31 1000=03:40.07
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Adam Paulsson 1995 ELFSBORG Universiaden 2015-07-06 Gwangju, KOR 03:54.25 829
Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-12 Amsterdam 03:57.37 796
Gustaf Dahlman 1997 VÄSTERÅS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 04:01.21 759
Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING European Games 2015-06-23 Baku, AZE 04:01.29 758
Kristian Kron 1992 HS DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 04:02.09 751
Robin Andréasson 1988 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 04:02.36 748
Christopher Jedel 1995 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 04:02.46 747
Gustav Åberg Lejdström 1992 HS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 04:02.58 746
Simon Wanna 1996 SÄFFLE SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 04:03.81 735
10  Nils Lervik 1997 HS Norska mästerskapen 2015 2015-07-04 Bergen, NOR 04:04.08 732
11  Isak Eliasson 1996 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 04:04.65 727
12  Simon Plato 1993 HS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 04:04.77 726
13  Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:06.13 714
14  Filip Björkholm 1998 VÄSTERÅS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:06.43 712
15  Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM European Youth Olympic Festival 2015 2015-07-27 Tbilisi, GEO 04:06.99 707
16  Markus Malm 1997 JÖNKÖPING Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-07 Linköping 04:07.20 705
17  Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM TYR Challenger Meet 2015 2015-05-16 Täby 04:07.38 704
18  Mats Westergren 1994 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 04:07.65 701
19  Jonas Holmström 1992 HS Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 04:07.68 701
20  Oskar Nordstrand 1991 HS Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 04:08.05 698
21  William Lulek 1998 SK NEPTUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:08.09 697
22  Mattias Carlsson 1990 UDDEVALLA 2015 Golden Tour 2015-01-30 Nice, FRA 04:09.59 685
23  Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 04:10.08 681
24  Erik Persson 1994 KUNGSBACKA 2015 Golden Tour 2015-01-30 Nice, FRA 04:10.48 678
25  Marcus Kindberg 1993 SK RAN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 04:10.55 677
26  Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:10.98 674
27  Cebastian Christensen 1998 SK TRITON DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 04:10.99 674
28  Patrik Löfgren 1996 MASS Speedo Open 2015 2015-05-15 Mölndal 04:11.20 672
29  Tor Leander 1999 MASS Speedo Open 2015 2015-05-16 Mölndal 04:11.34 671
30  Joel Westerlind 1996 HÄRNÖSAND SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 04:12.19 664
31  Hugo Rydberg 1998 NKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:12.63 661
32  Erik Boström 1997 HÖGANÄS SS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 04:13.56 653
33  Melker Olsson 2000 ELFSBORG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:13.97 650
34  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 04:14.32 647
35  Olle Williamsson 1998 HS Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 04:14.73 644
36  Alexander Berggren 1994 ELFSBORG DM/JDM 50m 2015 2015-06-06 Borås 04:14.82 644
37  Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:15.02 642
38  Anton Marijanovic 2000 SÖDERTÖRN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:15.12 641
39  Niclas Eriksson 1998 SPIF SF Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:15.52 638
40  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:15.54 638
41  Anton Björck-Teuscher 1993 S02 DM/JDM 50m 2015 2015-06-06 Borås 04:15.83 636
42  Hugo Cedervall 1997 POSEIDON Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 04:15.99 635
43  Anton Andersson 1993 LASS Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 04:16.64 630
44  Theodor Hansson 1994 SÖDERTÄLJE SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 04:16.68 630
45  Joachim Bratt 1995 MASS Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 04:16.93 628
46  Elliot Sodemann 1998 MKK Belgian Championships 2015-05-15 Antwerpen, NED 04:17.23 626
47  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:17.40 624
48  Fredrik Olofsson 1994 HS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 04:17.74 622
49  Ossian Arvidsson 1992 UDDEVALLA SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 04:18.38 617
50  Joseph Zlotnick 1999 GÖTEBORG ASA London Region Summer Championships 2015-05-04 Crystal Palace, GBR 04:18.49 617
51  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:18.54 616
52  Eric Hart 1998 YSTADS SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:19.02 613
53  Isak Wikström 1999 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:19.11 612
54  Magnus Karlsborn 1998 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:19.72 608
55  Makis Jörgensen 1992 HS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 04:19.83 607
56  Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:19.84 607
57  Johan Hildesson 1992 KUNGÄLV SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 04:19.92 606
58  Johan Jönsson 1995 SK HAJEN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 04:19.95 606
59  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:20.24 604
60  Mattias Freiholtz 1996 SPÅRVÄGEN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 04:20.39 603
61  Oskar Strömberg 1994 SK LÖDDE DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 04:20.52 602
62  Albin Lövgren 1999 SKÖVDE SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:20.72 601
63  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM TYR Challenger Meet 2015 2015-05-16 Täby 04:20.88 600
64  Anton Andersson 1997 MKK Hørsholm Cup 2015 2015-04-19 Hørsholm 04:20.94 599
65  Max Troell 1995 HS Danish Open 2015 2015-03-31 Brønshøj, DEN 04:21.35 597
66  Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 04:21.66 594
67  Samuel Rudqvist 1999 TROLLHÄTTA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:22.12 591
68  David Hallberg 1994 VÄSTERÅS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 04:22.47 589
69  Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S Speedo Open 2015 2015-05-15 Mölndal 04:22.74 587
70  Markus Fürst 1996 VÄSBY SS Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 04:22.75 587
71  William Lindblom 1998 MKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:23.21 584
72  Henrik Podéus 1995 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 04:23.28 584
73  Joel Hambraeus 1998 DANDERYD TYR Challenger Meet 2015 2015-05-16 Täby 04:23.33 583
74  Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:23.39 583
75  Samuel Talback 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:23.58 582
76  Ludvig Nyrén 1997 SÄFFLE SS Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-12 Amsterdam 04:23.94 579
77  Johannes Sköld 1996 S02 Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 04:23.96 579
78  Markus Kron 1994 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 04:24.07 578
79  Joakim Q Hammarlind 1993 SPIF SF Head Summer Cup 2015 2015-06-26 Stockholm 04:24.67 574
80  Anton Johansson 1996 KUNGSBACKA Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 04:24.80 574
81  William Brand 1998 ESKILSTUNA Filbyter Cup 2015-05-23 Linköping 04:24.84 573
82  Axel Lloyd 1999 TRELLEBORG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:25.22 571
83  William Westerlund Holappa 1999 ELFSBORG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:25.43 569
84  Gustav Kroon 1998 HS Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 04:25.82 567
85  Martin Nilsson 1993 SPIF SF Head Summer Cup 2015 2015-06-26 Stockholm 04:26.24 564
86  Anton Sandberg 1999 TÄBY SIM Jöns Svanbergsimmet 2015-04-26 Uppsala 04:26.76 561
87  Jesper Olsson 1998 POSEIDON Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-29 Arlöv 04:26.86 560
88  Jesper Böhn 1998 S02 Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 04:27.00 559
89  Edward Eliasson 1997 SS04 DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 04:27.09 559
90  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 04:27.15 559
91  Anton Schough 1998 ÖSA Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 04:27.29 558
  Mattias Grynning 1999 LASS Filbyter Cup 2015-05-23 Linköping 04:27.29 558
93  Hugo Wiman 1997 VÄXJÖ SS Laxaleken 2015-05-22 Halmstad 04:27.64 555
94  Petter Hellzén 2000 ÄNGELHOLM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:27.67 555
95  Carl Göransson 2000 UPSALA S Västerås Meet 2015 2015-04-25 Västerås 04:27.86 554
96  Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 04:28.03 553
97  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 04:28.04 553
98  Alexander Trudov 1999 S 71 DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 04:28.07 553
99  Isac Troell 1997 HS International Swim Meeting 2015 2015-02-27 Berlin 04:28.21 552
100  Viktor Näslund 2001 SUNDSVALL Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 04:28.36 551
 
  800m Frisim [50 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-12 till 2015-12-31 1000=07:32.12
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING 5th FINA World Junior Swimming Championships 2015 2015-08-27 Singapore, SIN 08:07.28 798
Adam Paulsson 1995 ELFSBORG Universiaden 2015-07-04 Gwangju, KOR 08:08.61 792
Christopher Jedel 1995 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 08:18.22 747
Simon Plato 1993 HS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 08:23.66 723
Simon Wanna 1996 SÄFFLE SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 08:25.67 714
Filip Björkholm 1998 VÄSTERÅS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 08:30.48 694
Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 08:30.78 693
Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 08:32.21 687
Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 08:33.70 681
10  Oskar Nordstrand 1991 HS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 08:38.54 662
11  Kristian Kron 1992 HS DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 08:38.82 661
12  Cebastian Christensen 1998 SK TRITON Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 08:42.30 648
13  Marcus Kindberg 1993 SK RAN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 08:43.16 645
14  Erik Boström 1997 HÖGANÄS SS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 08:44.25 641
15  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 08:45.36 637
16  Joel Westerlind 1996 HÄRNÖSAND Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 08:50.62 618
17  Eric Hart 1998 YSTADS SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 08:50.81 617
18  Tor Leander 1999 MASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 08:50.82 617
19  Niclas Eriksson 1998 SPIF SF Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 08:53.18 609
20  Markus Malm 1997 JÖNKÖPING Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-07 Linköping 08:53.53 608
21  Melker Olsson 2000 ELFSBORG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 08:53.59 608
22  Alexander Berggren 1994 ELFSBORG DM/JDM 50m 2015 2015-06-05 Borås 08:53.88 607
23  Makis Jörgensen 1992 HS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 08:54.51 605
24  Theodor Hansson 1994 SÖDERTÄLJE SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 08:54.68 604
25  Anton Johansson 1996 KUNGSBACKA SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 08:54.92 603
26  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 08:55.54 601
27  William Westerlund Holappa 1999 ELFSBORG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 08:56.13 599
28  Anton Andersson 1997 MKK DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 08:56.60 598
29  Fredrik Olofsson 1994 HS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 08:56.61 598
30  Johan Jönsson 1995 SK HAJEN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 08:56.73 597
31  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 08:56.95 596
32  Anton Björck-Teuscher 1993 S02 Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 08:57.16 596
33  Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 08:59.30 589
34  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 08:59.88 587
35  Albin Lövgren 1999 SKÖVDE SS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 09:00.47 585
36  Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 09:01.13 583
37  William Lindblom 1998 MKK SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 09:02.92 577
38  Mattias Grynning 1999 LASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 09:03.50 575
39  Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 09:03.54 575
40  Joel Hambraeus 1998 DANDERYD Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 09:03.55 575
41  Jesper Böhn 1998 S02 Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 09:03.78 574
42  Isak Wikström 1999 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 09:04.61 572
43  Joachim Bratt 1995 MASS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 09:05.30 569
44  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 09:05.43 569
45  Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 09:05.55 569
46  Johan Hildesson 1992 KUNGÄLV SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 09:05.99 567
47  David Hallberg 1994 VÄSTERÅS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 09:06.31 566
48  Markus Kron 1994 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 09:06.38 566
49  Hugo Cedervall 1997 POSEIDON DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 09:07.01 564
50  Erik Forsström 1999 HARNÄS SKU Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 09:07.11 564
51  Carl Göransson 2000 UPSALA S SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 09:07.50 563
52  Johan Strandberg 1997 SUNDSVALL SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 09:07.64 562
53  Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 09:09.33 557
54  Johannes Sköld 1996 S02 Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 09:09.73 556
55  Samuel Rudqvist 1999 TROLLHÄTTA DM/JDM 50m 2015 2015-06-05 Borås 09:10.26 554
56  Oskar Strömberg 1994 SK LÖDDE SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 09:10.79 553
57  Johan Björklund 1999 NJURUNDA SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 09:10.87 552
58  Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 09:11.22 551
59  David Larsson 1996 JÖNKÖPING Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-29 Arlöv 09:11.26 551
60  Anton Sandberg 1999 TÄBY SIM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 09:11.56 550
61  Mattias Freiholtz 1996 SPÅRVÄGEN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 09:11.63 550
62  Petter Hellzén 2000 ÄNGELHOLM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 09:12.23 548
63  Martin Rogmark 1996 SK HAJEN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 09:12.89 546
64  William Josefsson-Rudberg 1998 JÄRFÄLLA S DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 09:13.92 543
65  William Brand 1998 ESKILSTUNA SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 09:14.10 543
66  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN UGP 3 - 2015 2015-05-31 Stockholm 09:14.72 541
67  Jesper Olsson 1998 POSEIDON Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 09:15.93 537
68  Frederick Holmer Fann 1998 SS04 UGP 3 - 2015 2015-05-31 Stockholm 09:16.03 537
69  Axel Lloyd 1999 TRELLEBORG SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 09:16.15 537
70  Henrik Podéus 1995 NKK Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-07 Linköping 09:17.16 534
71  Gabriel Sandør 1996 MOTALA SS Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 09:17.57 533
72  Alexander Löfqvist 1999 OSKARSHAMN Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 09:18.57 530
73  Johan Christiansson 1996 YSTADS SS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 09:18.81 529
74  Alexander Olsson 1996 POSEIDON Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 09:20.05 526
75  Elias Hysing 2000 SPIF SF Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 09:20.65 524
76  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-07 Linköping 09:20.83 523
77  Viktor Svan 2000 JÖNKÖPING 5e Meeting de la Ville de Melu 2015-06-06 Melun 09:21.67 521
78  Kevin Chong 1998 SÖDERTÖRN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 09:21.95 520
79  Ishak Sabic 1999 JÖNKÖPING Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-07 Linköping 09:22.00 520
80  Emil Östrand 1998 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 09:22.04 520
81  Jesper Eklund 1998 VÄSTERÅS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 09:22.06 520
82  Gustav Barnå 1999 TÄBY SIM DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 09:22.22 520
83  Rasmus Ericsson 1998 SK TRITON SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 09:22.81 518
84  Mattias Rydqvist 2000 TRELLEBORG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 09:23.52 516
85  Alexander Trudov 1999 S 71 Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 09:24.00 515
86  Nicolas Nolén 2000 SK TRITON Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 09:25.12 512
87  Linus Kahl 2001 WISBY SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 09:25.34 511
88  Olof Askling 1999 SKK DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 09:25.58 510
89  Hugo Wiman 1997 VÄXJÖ SS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 09:25.86 510
90  Ludvig Nyrén 1997 SÄFFLE SS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 09:27.04 506
91  Erik Skogfors 1996 ESKILSTUNA Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 09:28.07 504
92  Martin Falk 1999 SPIF SF Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 09:28.75 502
93  Daniel Olsson-Shirazi 1997 SK RAN DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 09:29.12 501
94  Viktor Näslund 2001 SUNDSVALL Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 09:30.17 498
95  Oliver Tykesson 2000 LASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 09:30.20 498
96  Magnus Karlsborn 1998 HS Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-29 Arlöv 09:31.08 496
97  Jonathan Hiltonsson 2000 SK SYDSIM DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 09:32.55 492
98  Sebastian Petersson 2000 MASS UGP3 50m 2015 2015-06-05 Borås 09:32.83 491
99  Axel Bååthe 1997 SKURU IK Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 09:33.72 489
100  Pontus Westberg 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 09:34.25 488
 
  1500m Frisim [50 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-12 till 2015-12-31 1000=14:31.02
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Christopher Jedel 1995 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 15:46.87 778
Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING 5th FINA World Junior Swimming Championships 2015 2015-08-30 Singapore, SIN 15:51.63 766
Simon Plato 1993 HS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 16:10.10 723
Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 16:10.20 723
Simon Wanna 1996 SÄFFLE SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 16:12.79 717
Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 16:16.46 709
Kristian Kron 1992 HS DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 16:18.90 704
Filip Björkholm 1998 VÄSTERÅS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 16:26.25 688
Adam Paulsson 1995 ELFSBORG 2015 Golden Tour 2015-01-30 Nice, FRA 16:26.89 687
10  Oskar Nordstrand 1991 HS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 16:30.91 679
11  Erik Boström 1997 HÖGANÄS SS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 16:39.76 661
12  Marcus Kindberg 1993 SK RAN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 16:41.84 657
13  Anton Björck-Teuscher 1993 S02 SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 16:49.14 643
14  Patrik Löfgren 1996 MASS Speedo Open 2015 2015-05-17 Mölndal 16:51.21 639
15  Tor Leander 1999 MASS Speedo Open 2015 2015-05-17 Mölndal 16:52.06 637
16  Elliot Sodemann 1998 MKK Belgian Championships 2015-05-15 Antwerpen, NED 16:52.25 637
17  Cebastian Christensen 1998 SK TRITON Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 16:54.69 632
18  Theodor Hansson 1994 SÖDERTÄLJE SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 16:57.60 627
19  Alexander Berggren 1994 ELFSBORG Laxaleken 2015-05-24 Halmstad 16:59.15 624
20  Melker Olsson 2000 ELFSBORG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 16:59.60 623
21  Johan Jönsson 1995 SK HAJEN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 16:59.77 623
22  Eric Hart 1998 YSTADS SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 16:59.80 623
23  Niclas Eriksson 1998 SPIF SF Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 17:05.79 612
24  Jesper Björk 1993 HS 2015 Golden Tour 2015-01-30 Nice, FRA 17:07.72 608
25  Isak Wikström 1999 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 17:08.77 606
26  Johan Björklund 1999 NJURUNDA SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 17:17.85 591
27  Anton Johansson 1996 KUNGSBACKA Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 17:19.16 588
28  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 17:19.97 587
29  Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 17:22.02 584
30  Jesper Böhn 1998 S02 SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 17:23.87 580
31  Mattias Grynning 1999 LASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 17:25.64 578
32  David Hallberg 1994 VÄSTERÅS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 17:27.47 574
33  Carl Göransson 2000 UPSALA S Västerås Meet 2015 2015-04-25 Västerås 17:27.95 574
34  Joel Westerlind 1996 HÄRNÖSAND Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 17:31.65 568
35  Oskar Strömberg 1994 SK LÖDDE DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 17:35.14 562
36  Joel Hambraeus 1998 DANDERYD DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 17:35.57 561
37  Jesper Eklund 1998 VÄSTERÅS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 17:37.26 559
38  Max Sundberg 1999 VÄSBY SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 17:37.37 558
39  Anton Sandberg 1999 TÄBY SIM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 17:39.63 555
40  Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-06 Linköping 17:40.05 554
  William Westerlund Holappa 1999 ELFSBORG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 17:40.05 554
42  Alexander Trudov 1999 S 71 Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 17:42.03 551
43  Petter Hellzén 2000 ÄNGELHOLM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 17:44.15 548
44  William Josefsson-Rudberg 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 17:44.46 547
45  Olof Askling 1999 SKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 17:48.89 541
46  Alexander Olsson 1996 POSEIDON DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 17:50.88 538
47  Axel Lloyd 1999 TRELLEBORG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 17:51.13 537
48  Johannes Sköld 1996 S02 Laxaleken 2015-05-24 Halmstad 17:51.52 537
49  Samuel Rudqvist 1999 TROLLHÄTTA DM/JDM 50m 2015 2015-06-07 Borås 17:53.14 534
50  Ishak Sabic 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 17:53.40 534
51  Viktor Svan 2000 JÖNKÖPING Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 17:53.78 533
52  Gustav Barnå 1999 TÄBY SIM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 17:54.85 532
53  Erik Forsström 1999 HARNÄS SKU UGP 3 2015 2015-05-30 Eskilstuna 17:54.96 531
54  Hugo Wiman 1997 VÄXJÖ SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 17:55.23 531
55  Johan Christiansson 1996 YSTADS SS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 17:55.30 531
56  Johan Hildesson 1992 KUNGÄLV Bockstensdoppet 2015-06-26 Varberg 17:56.23 530
57  Linus Kahl 2001 WISBY SS DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 17:58.12 527
58  Rasmus Ericsson 1998 SK TRITON Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 17:58.42 526
59  Viktor Näslund 2001 SUNDSVALL Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 17:59.68 525
60  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD Västerås Meet 2015 2015-04-25 Västerås 18:00.04 524
61  Emil Östrand 1998 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 18:02.54 520
62  William Brand 1998 ESKILSTUNA Västerås Meet 2015 2015-04-25 Västerås 18:03.98 518
63  Mattias Rydqvist 2000 TRELLEBORG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 18:08.86 511
64  Oliver Tykesson 2000 LASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 18:09.70 510
65  Ludvig Nyrén 1997 SÄFFLE SS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 18:10.49 509
66  Alexander Löfqvist 1999 OSKARSHAMN Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 18:11.90 507
67  Fredrik Ekesten 1995 SK ENA Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 18:12.52 506
68  Alex Phu 2000 GÖTEBORG DM/JDM 50m 2015 2015-06-07 Borås 18:12.87 506
69  Christian Norberg 1998 SPIF SF UGP 3 - 2015 2015-05-31 Stockholm 18:13.18 505
70  Tobias Åberg 2000 MASS DM/JDM 50m 2015 2015-06-07 Borås 18:13.37 505
71  Jesper Olsson 1998 POSEIDON Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 18:13.63 505
72  Oskar Skarin 1999 SK TRITON Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 18:15.03 503
73  Philip Bergstedt 1998 S02 Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 18:15.60 502
74  Daniel Olsson-Shirazi 1997 SK RAN Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 18:17.94 499
75  Pontus Westberg 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 18:18.85 498
76  Johan Strandberg 1997 SUNDSVALL RISÖSIM 2015 2015-06-06 Sollefteå 18:20.01 496
77  Niklas Sandberg 1995 KUNGSBACKA DM/JDM 50m 2015 2015-06-07 Borås 18:22.13 493
78  Simon Blom 1999 SK NEPTUN UGP 3 - 2015 2015-05-31 Stockholm 18:24.57 490
79  Alfred Löfgren 1998 MASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 18:26.80 487
80  Svante Linnér 2000 MOTALA SS Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-06 Linköping 18:30.03 483
81  Stefan Varga 2000 DANDERYD UGP 3 - 2015 2015-05-31 Stockholm 18:31.95 480
82  Alfred Persson 2000 SJÖBO SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 18:32.63 479
83  Rasmus Rantanen 1997 SÖDERTÄLJE DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 18:35.58 475
84  Tom Andersson 1998 LASS Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 18:36.77 474
85  Daniel Jonsson 1999 ALVESTA SS Falkenberg Race 2015 2015-04-11 Falkenberg 18:39.29 471
86  Emil Dansk 1995 SPIF SF DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 18:40.40 469
87  Simon Gipperth 1998 SALTSJÖB DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 18:41.80 468
88  Love Starrin 2001 SUNDSVALL Speedo Open 2015 2015-05-17 Mölndal 18:45.03 464
89  Ali Hariri 1996 SK RAN Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 18:45.28 463
90  David Wollersjö 2000 ALINGSÅS Falkenberg Race 2015 2015-04-11 Falkenberg 18:50.91 456
91  Sixten Almén 1999 LASS Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 18:54.98 451
92  Rick Cuperus 1999 UDDEVALLA Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 18:57.46 449
93  Nikolaus Siotis 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 18:57.66 448
94  Erik Skogfors 1996 ESKILSTUNA Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 18:57.77 448
95  Adam Albringer 1999 KARLSTAD Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 18:58.29 448
96  Victor Engqvist 1997 UDDEVALLA Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 19:03.27 442
97  Hampus Olsson 2000 HS Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 19:04.65 440
98  Simon Sundfors 1996 KUNGSBACKA Falkenberg Race 2015 2015-04-11 Falkenberg 19:05.67 439
99  Anton Boström 2001 Ö-VIKS ASS RISÖSIM 2015 2015-06-06 Sollefteå 19:06.76 438
100  William Brink 1998 JÖNKÖPING Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 19:08.56 436
 
  50m Bröstsim [50 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-12 till 2015-12-31 1000=00:26.42
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Johannes Skagius 1995 SUNDSVALL Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:27.80 858
Robert Lindblom 1995 HARNÄS SKU 91st Latvian Championship 2015-05-03 Riga 00:28.79 772
Jacob Zeidler 1994 SK LÖDDE DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 00:28.82 770
Sebastian Dobrescu 1994 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:28.84 768
Gulliver Koch 1992 UDDEVALLA Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:28.99 756
Niklas Tour 1989 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:29.05 752
Anton Jansson 1992 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:29.07 750
Erik Persson 1994 KUNGSBACKA SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:29.16 743
Marcus Svensson 1992 SK TRITON SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:29.17 743
10  Joel Falk Hansson 1994 HS Danish Open 2015 2015-03-28 Brønshøj, DEN 00:29.28 734
11  Patric Ridell 1993 SK NEPTUN SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 00:29.46 721
12  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN European Games 2015-06-25 Baku, AZE 00:29.52 716
13  Joakim Löfgren 1992 SK LAXEN Laxaleken 2015-05-23 Halmstad 00:29.58 712
14  Andreas Fürst 1990 VÄSBY SS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:29.60 711
15  Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 00:29.76 699
  Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:29.76 699
17  Jeremy Peter 1988 KUNGSBACKA SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:29.77 698
18  Christoffer Andersson 1994 TYRESÖ SS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:29.81 696
19  Felix Nilsson 1990 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 2015-04-24 Göteborg 00:29.86 692
20  Ludvig Strand 1994 TÄBY SIM SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:29.90 689
21  Noa Koch 1996 UDDEVALLA Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:30.05 679
22  Mika Persson 1998 HÖGANÄS SS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:30.29 663
23  Philip Nordenberg 1992 SKELLEFTEÅ SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:30.31 662
24  Daniel Andersson 1997 KUNGÄLV SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:30.44 653
25  Max Ackerman 1995 SK LAXEN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:30.46 652
26  William Reinholdsson 1997 ELFSBORG Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 00:30.48 651
  Marcus Forsgren 1996 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:30.48 651
28  Johan Dahlgren 1986 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:30.54 647
29  Kevin Thorvaldsson 1995 SK NEPTUN Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 00:30.56 646
30  Johannes Johnston 1994 TYRINGE SS 2015 FL Southern Zone South Sectional 2015-11-07 Orlando Florida USA 00:30.62 642
31  Benjamin Lindberg 1995 SKELLEFTEÅ SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:30.63 641
  Stefan Scherling 1972 TÄBY SIM Masters SM, 50 m 2015-11-27 Uppsala 00:30.63 641
33  Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:30.66 639
34  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 00:30.68 638
35  Julius Ekstrand 1998 POSEIDON Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:30.70 637
36  Viktor Kertes 1996 HS International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 00:30.73 635
37  Karl Arvidsson 1998 JÄRFÄLLA S 2015 OR USA Swimming Futures Championships 2015-07-31 Greshamn, Oregon, USA 00:30.75 634
38  Gijs Dijkhuizen 2000 VÄSTERÅS 91st Latvian Championship 2015-05-03 Riga 00:30.79 631
39  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:30.80 631
40  Anton Arvidsson 1994 UDDEVALLA Laxaleken 2015-05-23 Halmstad 00:30.86 627
41  Petter Cyrén 1996 HARNÄS SKU 91st Latvian Championship 2015-05-03 Riga 00:30.89 625
42  Eldin Kadic 1999 ESKILSTUNA SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 00:30.92 623
43  Olle Williamsson 1998 HS International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 00:30.94 622
44  Alfred Bjärudd 1996 SK LAXEN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:30.96 621
45  Tom Andersson 1998 LASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 00:30.98 620
46  Ahmad Al Said 1996 HS DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 00:31.15 610
47  Filip Holmqvist 1994 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:31.17 608
48  Anton Persson 1994 MKK Tyr Open 2015-05-01 Malmö 00:31.22 606
49  Johan Brännerud Garcia 1994 MKK Copa De Espana De Clubes Division De Honor 2015-05-03 Gijon, ESP 00:31.28 602
50  Isak Eliasson 1996 MASS Ullbergstrofén 2015 2015-04-24 Göteborg 00:31.29 601
51  Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:31.31 600
52  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON Danish Open 2015 2015-03-28 Brønshøj, DEN 00:31.32 600
  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Farum Cup 2015 2015-05-09 Farum 00:31.32 600
54  Nils Schönberg 1989 BORLÄNGE DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 00:31.37 597
55  Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:31.40 595
56  Henrik Bolle 1996 TUREBERG Bergen Swim Festival 2015 2015-05-30 Bergen 00:31.41 595
57  Stefan Stojmenovic 1993 NKK Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 00:31.45 592
58  Oskar Nilsson 1995 ÅKERSBERGA Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:31.47 591
  Jonas Ulfskans 1986 SK LAXEN Masters SM, 50 m 2015-11-27 Uppsala 00:31.47 591
60  Pontus Lindholm 1994 STRÄNGNÄS International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 00:31.48 591
61  Emil Hammarlund 1995 ELFSBORG Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 00:31.49 590
62  Martin Rogmark 1996 SK HAJEN Speedo Open 2015 2015-05-17 Mölndal 00:31.52 588
  Filip Weidlitz 1997 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:31.52 588
64  Jakob Sundén 1995 VARBERG Laxaleken 2015-05-23 Halmstad 00:31.53 588
65  Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-13 Amsterdam 00:31.55 587
66  Stefan Phung 1997 OSKARSHAMN Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 00:31.56 586
67  William Myrlander 1997 NÄSSJÖ Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 00:31.62 583
  Hugo Rydberg 1998 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:31.62 583
69  Robin Fröstberg 1996 KALMAR SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 00:31.65 581
  Oscar Ekström 1994 LASS Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 00:31.65 581
71  Otto Schippert 1996 HS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:31.66 581
  William Brand 1998 ESKILSTUNA Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 00:31.66 581
73  Benjamin Dzihic 1997 SUNDSVALL SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:31.73 577
74  David Kruthammar 1997 TÄBY SIM DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 00:31.77 575
75  Simon Linnér 1999 MOTALA SS Extralopp 2015-06-25 Trollhättan 00:31.78 574
76  Pontus Jonsson 2000 SÖDERTÖRN TYR Challenger Meet 2015 2015-05-17 Täby 00:31.85 570
77  Anton Björck-Teuscher 1993 S02 Ullbergstrofén 2015 2015-04-24 Göteborg 00:31.89 568
78  Marcus Nordin 1992 SÖDERTÄLJE Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:31.94 565
79  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 00:31.96 564
80  Albin Lövgren 1999 SKÖVDE SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:31.98 563
  Hugo Swanepoel 1998 JÄRFÄLLA S Luciasimmet 2015 2015-12-12 Stockholm 00:31.98 563
82  Hampus Olsson 1991 YSTADS SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:32.08 558
83  Marcus Eriksson 1995 FALUN 91st Latvian Championship 2015-05-03 Riga 00:32.10 557
84  Joachim Olsson 1995 YSTADS SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:32.14 555
85  Klaudius Schreck 2001 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 00:32.15 554
86  Edward Eliasson 1997 SS04 DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 00:32.18 553
87  Magnus Karlsborn 1998 HS International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 00:32.19 552
  Isak Alin 1999 TÄBY SIM SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 00:32.19 552
89  Gunnar Widerberg 2000 SK LAXEN Laxaleken 2015-05-23 Halmstad 00:32.21 551
90  Tobias Henriksson 1996 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:32.22 551
91  Max Peterson 1994 TRELLEBORG DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 00:32.24 550
  Luke Postema 1995 POSEIDON SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:32.24 550
93  Tim Petersson 1999 LANDSKRONA LH-Games 2015 2015-06-27 Landskrona 00:32.26 549
94  Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 00:32.28 548
  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Luciasimmet 2015 2015-12-12 Stockholm 00:32.28 548
96  Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 00:32.30 547
97  Anton Steindl 2000 HVETLANDA Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:32.35 544
98  Andreas Myhrberg 1993 S 71 International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 00:32.36 544
99  Dennis Dukic 2000 SK LAXEN Laxaleken 2015-05-23 Halmstad 00:32.37 543
100  Jonas Andersson 1996 POSEIDON LH-Games 2015 2015-06-27 Landskrona 00:32.39 542
 
  100m Bröstsim [50 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-12 till 2015-12-31 1000=00:57.92
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Erik Persson 1994 KUNGSBACKA 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 01:01.74 825
Johannes Skagius 1995 SUNDSVALL Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 01:02.00 815
Niklas Tour 1989 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:04.17 735
Joel Falk Hansson 1994 HS International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 01:04.40 727
Marcus Svensson 1992 SK TRITON TYR Sprint Meet 2015 2015-02-15 Burlöv 01:04.43 726
Jacob Zeidler 1994 SK LÖDDE DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 01:04.61 720
Sebastian Dobrescu 1994 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 01:04.79 714
Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM European Youth Olympic Festival 2015 2015-07-27 Tbilisi, GEO 01:04.85 712
  Karl Arvidsson 1998 JÄRFÄLLA S 2015 OR USA Swimming Futures Championships 2015-07-31 Greshamn, Oregon, USA 01:04.85 712
10  Anton Jansson 1992 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:05.04 706
11  Gulliver Koch 1992 UDDEVALLA SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:05.07 705
12  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN European Games 2015-06-26 Baku, AZE 01:05.11 703
13  Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:05.12 703
14  Christoffer Andersson 1994 TYRESÖ SS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:05.34 696
15  Adam Paulsson 1995 ELFSBORG DM/JDM 50m 2015 2015-06-05 Borås 01:05.52 690
16  Jeremy Peter 1988 KUNGSBACKA SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:05.55 689
17  Andreas Fürst 1990 VÄSBY SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 01:05.84 680
18  Patric Ridell 1993 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:05.92 678
19  Joakim Löfgren 1992 SK LAXEN SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:06.06 674
20  Benjamin Lindberg 1995 SKELLEFTEÅ SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:06.07 673
21  Mika Persson 1998 HÖGANÄS SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:06.22 669
22  Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 01:06.37 664
  Olle Williamsson 1998 HS Danish Open 2015 2015-03-29 Brønshøj, DEN 01:06.37 664
24  Felix Nilsson 1990 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 01:06.66 655
  Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS 91st Latvian Championship 2015-05-01 Riga 01:06.66 655
26  Viktor Kertes 1996 HS International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 01:06.72 654
27  Tom Andersson 1998 LASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:06.74 653
28  Ludvig Strand 1994 TÄBY SIM SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:07.07 644
29  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:07.16 641
30  Daniel Andersson 1997 KUNGÄLV SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:07.24 639
31  Gijs Dijkhuizen 2000 VÄSTERÅS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:07.30 637
32  Johan Brännerud Garcia 1994 MKK Copa De Espana De Clubes Division De Honor 2015-05-10 Gijon, ESP 01:07.36 635
33  Johannes Johnston 1994 TYRINGE SS 2015 FL Southern Zone South Sectional 2015-11-07 Orlando Florida USA 01:07.43 633
34  Pontus Jonsson 2000 SÖDERTÖRN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:07.45 633
35  Noa Koch 1996 UDDEVALLA Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 01:07.56 630
36  Philip Nordenberg 1992 SKELLEFTEÅ SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:07.90 620
37  Emil Hammarlund 1995 ELFSBORG Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 01:07.95 619
38  Julius Ekstrand 1998 POSEIDON SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:08.11 614
  Christopher Havton 1997 HS RAA Junior Olympics 2015-07-29 Riverside, California, USA 01:08.11 614
40  Petter Cyrén 1996 HARNÄS SKU 91st Latvian Championship 2015-05-01 Riga 01:08.34 608
41  Martin Rogmark 1996 SK HAJEN SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:08.35 608
42  Johan Dahlgren 1986 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:08.46 605
43  Hugo Rydberg 1998 NKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:08.55 603
44  Ludvig Hazard 1995 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:08.64 600
45  Gustav Persson 2000 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:08.65 600
46  Alfred Bjärudd 1996 SK LAXEN SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:08.83 595
47  William Reinholdsson 1997 ELFSBORG Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 01:08.88 594
48  Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 01:08.95 592
49  Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:08.97 592
50  Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-12 Amsterdam 01:09.12 588
51  Oskar Nilsson 1995 ÅKERSBERGA Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 01:09.21 586
52  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON TYR Sprint Meet 2015 2015-02-15 Burlöv 01:09.32 583
53  Robin Fröstberg 1996 KALMAR SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 01:09.38 581
54  Jesper Eklund 1998 VÄSTERÅS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:09.61 576
55  Stefan Scherling 1972 TÄBY SIM Masters SM, 50 m 2015-11-28 Uppsala 01:09.74 572
56  Anton Persson 1994 MKK Hørsholm Cup 2015 2015-04-19 Hørsholm 01:09.80 571
57  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 01:09.85 570
58  Ahmad Al Said 1996 HS SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 01:09.87 569
59  Otto Schippert 1996 HS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:09.93 568
60  Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 01:09.95 567
61  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND Speedo Open 2015 2015-05-15 Mölndal 01:10.00 566
62  Simon Linnér 1999 MOTALA SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:10.07 564
63  Edward Eliasson 1997 SS04 DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 01:10.20 561
64  Anton Andersson 1993 LASS Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-06 Linköping 01:10.40 556
65  Viggo Koch 1997 UDDEVALLA UGP3 50m 2015 2015-06-05 Borås 01:10.45 555
66  Christian Johansson 1988 SKÖVDE SS Speedo Open 2015 2015-05-16 Mölndal 01:10.46 555
67  Sebastian Engfors-Nyqvist 1996 ELFSBORG SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 01:10.47 555
68  William Brand 1998 ESKILSTUNA Erlanger Röthelheim-Cup 2015-12-05 Erlangen, GER 01:10.48 554
69  Oscar Ekström 1994 LASS Filbyter Cup 2015-05-23 Linköping 01:10.50 554
70  Gunnar Widerberg 2000 SK LAXEN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:10.72 549
71  Isak Alin 1999 TÄBY SIM SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 01:10.76 548
72  Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 01:10.77 548
73  Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:10.78 547
74  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 01:10.83 546
75  Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 01:10.91 544
76  Nils Schönberg 1989 BORLÄNGE DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 01:10.92 544
77  Isac Troell 1997 HS Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 01:11.02 542
78  Edvin Torlakovic 2001 VÄSTERVIK Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-06 Linköping 01:11.05 541
  Anton Dahlgren 1999 KUNGSBACKA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:11.05 541
80  Anton Widholm 1999 VÄSBY SS DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 01:11.12 540
81  Carlandrea Puoti 1999 SPIF SF Luciasimmet 2015 2015-12-12 Stockholm 01:11.21 538
82  David Kruthammar 1997 TÄBY SIM DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 01:11.31 535
83  Jakob Helman 1996 MKK SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 01:11.42 533
84  Eldin Kadic 1999 ESKILSTUNA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:11.43 533
85  Luke Postema 1995 POSEIDON SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:11.50 531
86  Samuel Talback 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:11.64 528
87  Elias Hyvönen 2000 ALINGSÅS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:11.74 526
88  Hugo Swanepoel 1998 JÄRFÄLLA S Luciasimmet 2015 2015-12-12 Stockholm 01:11.81 524
89  Stefan Phung 1997 OSKARSHAMN Filbyter Cup 2015-05-23 Linköping 01:11.82 524
90  Philip Chen 2000 S 71 International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 01:11.85 523
91  Albin Edvardsson 2000 ALINGSÅS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:11.87 523
  Benjamin Dzihic 1997 SUNDSVALL SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:11.87 523
93  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:11.91 522
94  Marco Häyhänen 1999 MASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:11.94 521
95  Anton Andersson 1997 MKK SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 01:12.07 519
96  Jacob Hesslevik 1997 HS LH-Games 2015 2015-06-26 Landskrona 01:12.10 518
97  Elias Kromnow 1999 KARLSKRONA LH-Games 2015 2015-06-26 Landskrona 01:12.19 516
98  Petter Fredriksson 1997 SK HAJEN Speedo Open 2015 2015-05-16 Mölndal 01:12.28 514
99  Tim Petersson 1999 LANDSKRONA LH-Games 2015 2015-06-26 Landskrona 01:12.35 513
100  Jing-Sheng Vien 1986 KSLS Kronborg Open Lang 2015 2015-02-21 Helsingør 01:12.38 512
 
  200m Bröstsim [50 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-12 till 2015-12-31 1000=02:07.01
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Erik Persson 1994 KUNGSBACKA 16th FINA WORLD CHAMPIONSHIPS 2015-08-06 Kazan, RUS 02:10.41 923
Gulliver Koch 1992 UDDEVALLA SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:18.45 772
Adam Paulsson 1995 ELFSBORG Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-11 Amsterdam 02:18.54 770
Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:18.90 764
Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM European Youth Olympic Festival 2015 2015-07-27 Tbilisi, GEO 02:19.61 752
Karl Arvidsson 1998 JÄRFÄLLA S 2016 GU AGS Sectional Championships 2015-07-31 Collage Station, Texas USA 02:19.94 747
Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:19.98 746
Joel Falk Hansson 1994 HS International Swim Meeting 2015 2015-02-27 Berlin 02:20.36 740
Christoffer Andersson 1994 TYRESÖ SS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:21.42 724
10  Olle Williamsson 1998 HS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:21.71 719
11  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:22.25 711
12  Marcus Svensson 1992 SK TRITON SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:23.12 698
13  Viktor Kertes 1996 HS International Swim Meeting 2015 2015-02-27 Berlin 02:23.40 694
14  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Nordic Age Group Championships 2015-07-11 Jönköping (SWE) 02:23.70 690
15  Sebastian Dobrescu 1994 JÖNKÖPING SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:23.96 686
16  Patric Ridell 1993 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:24.93 673
17  Jeremy Peter 1988 KUNGSBACKA SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:25.16 669
18  Joakim Löfgren 1992 SK LAXEN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:25.24 668
19  Ludvig Hazard 1995 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:25.26 668
20  Pontus Jonsson 2000 SÖDERTÖRN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:26.04 657
21  Emil Hammarlund 1995 ELFSBORG Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 02:26.33 653
22  Ludvig Strand 1994 TÄBY SIM SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:26.68 649
23  Gijs Dijkhuizen 2000 VÄSTERÅS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:26.83 647
24  Tom Andersson 1998 LASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:27.18 642
25  Martin Rogmark 1996 SK HAJEN Speedo Open 2015 2015-05-16 Mölndal 02:27.59 637
26  William Lulek 1998 SK NEPTUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:27.74 635
27  Benjamin Lindberg 1995 SKELLEFTEÅ SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:28.16 629
28  Felix Nilsson 1990 SK LAXEN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:28.46 626
29  Noa Koch 1996 UDDEVALLA Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 02:28.69 623
30  Gustav Persson 2000 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:28.90 620
31  Andreas Fürst 1990 VÄSBY SS DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 02:29.58 612
32  Johannes Johnston 1994 TYRINGE SS 2015 FG Senior Championships-C 2015-07-18 Coral Springs Florida USA 02:29.67 611
33  Anton Andersson 1993 LASS Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-07 Linköping 02:29.81 609
34  Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM TYR Challenger Meet 2015 2015-05-17 Täby 02:30.22 604
35  Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:30.88 596
36  William Brand 1998 ESKILSTUNA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:30.90 596
37  Johan Dahlgren 1986 SK NEPTUN Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 02:30.93 595
38  Christian Johansson 1988 SKÖVDE SS Speedo Open 2015 2015-05-16 Mölndal 02:31.05 594
39  Hugo Rydberg 1998 NKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:31.07 594
40  Jesper Eklund 1998 VÄSTERÅS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:31.66 587
41  Marco Häyhänen 1999 MASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:31.74 586
42  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 02:32.21 581
43  David Kruthammar 1997 TÄBY SIM Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:32.25 580
44  Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:32.38 579
45  Anton Andersson 1997 MKK SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:32.97 572
46  Jacob Zeidler 1994 SK LÖDDE Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 02:33.19 569
47  William Reinholdsson 1997 ELFSBORG Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 02:33.29 568
48  Sebastian Engfors-Nyqvist 1996 ELFSBORG Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 02:33.59 565
49  Albin Lövgren 1999 SKÖVDE SS UGP3 50m 2015 2015-06-06 Borås 02:34.12 559
50  Isak Wikström 1999 UMEÅ SS KVARKEN GAMES 2015-03-14 Vaasa 02:34.44 556
51  Anton Widholm 1999 VÄSBY SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:34.56 554
52  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Luciasimmet 2015 2015-12-12 Stockholm 02:34.64 554
53  Viggo Koch 1997 UDDEVALLA UGP3 50m 2015 2015-06-06 Borås 02:34.71 553
54  Filip Antlöv 1998 SÖDERTÖRN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:34.78 552
55  Gunnar Widerberg 2000 SK LAXEN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:34.86 551
56  Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:34.93 550
57  Jakob Helman 1996 MKK SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:34.95 550
58  Julius Ekstrand 1998 POSEIDON SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:34.98 550
59  Philip Chen 2000 S 71 Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:35.21 547
60  Oskar Robertsson 2000 UDDEVALLA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:35.29 547
61  Petter Cyrén 1996 HARNÄS SKU 91st Latvian Championship 2015-05-02 Riga 02:35.34 546
62  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:35.45 545
63  Hugo Swanepoel 1998 JÄRFÄLLA S Luciasimmet 2015 2015-12-12 Stockholm 02:35.58 544
64  Otto Schippert 1996 HS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:35.65 543
65  Anton Björck-Teuscher 1993 S02 Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 02:35.72 542
66  Eric Quan-Sterneld 1998 SUNDSVALL SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:36.00 539
67  Simon Linnér 1999 MOTALA SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:36.45 535
68  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP Falkenberg Race 2015 2015-04-12 Falkenberg 02:36.70 532
69  Alexej Filinau 1998 SÖDERTÖRN TYR Challenger Meet 2015 2015-05-17 Täby 02:36.82 531
70  Eldin Kadic 1999 ESKILSTUNA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:37.45 524
71  Edvin Torlakovic 2001 VÄSTERVIK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:37.48 524
72  David Larsson 1996 JÖNKÖPING Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 02:37.52 524
73  Anton Dahlgren 1999 KUNGSBACKA NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 02:37.83 521
74  Patrik Löfgren 1996 MASS Speedo Open 2015 2015-05-16 Mölndal 02:38.01 519
75  Jacob Hesslevik 1997 HS Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 02:38.09 518
76  Marcus Eriksson 1995 FALUN 91st Latvian Championship 2015-05-02 Riga 02:38.13 518
77  Jonatan Wede 1988 SS IDEN LH-Games 2015 2015-06-28 Landskrona 02:38.36 515
78  Oskar Nilsson 1995 ÅKERSBERGA DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 02:38.49 514
79  Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:38.68 512
80  Robin Fröstberg 1996 KALMAR SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 02:39.12 508
81  Stefan Phung 1997 OSKARSHAMN Filbyter Cup 2015-05-24 Linköping 02:39.14 508
82  Albin Edvardsson 2000 ALINGSÅS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:39.17 508
83  Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S Luciasimmet 2015 2015-12-12 Stockholm 02:39.38 506
84  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN Jöns Svanbergsimmet 2015-04-26 Uppsala 02:39.49 505
  Edward Eliasson 1997 SS04 Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 02:39.49 505
86  Linus Ljunghusen 2000 POSEIDON Extralopp 2015-06-06 Simrishamn 02:39.64 503
87  August Mathisen 2001 KARLSTAD NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 02:39.65 503
88  Erik Boos 1999 SK SYDSIM Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 02:40.38 496
89  Adam Åkesson 1996 YSTADS SS DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 02:40.43 496
90  Daniel Någård 2001 MASS Virginia State LC Championships 2015-05-22 Oakton, USA 02:40.45 496
91  Lucas Lindblom 2000 LANDSKRONA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:40.60 494
92  Ahmad Al Said 1996 HS Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 02:40.79 492
93  Jakob Sundén 1995 VARBERG Lyngby Open 2015 Stadion 2015-01-24 Lyngby 02:41.20 489
94  Jonathan Hiltonsson 2000 SK SYDSIM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:41.91 482
95  Petter Fredriksson 1997 SK HAJEN DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 02:42.45 477
96  Max Persson 2001 YSTADS SS Färsingadoppet 2 2015-06-14 Sjöbo 02:42.80 474
97  Felix Balkerud 2001 SUNDSVALL Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:42.86 474
98  Sebastian Tufvesson 2000 SKK UGP 3 - 2015 2015-05-31 Stockholm 02:42.88 474
99  Måns Segerlund 2000 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:42.95 473
100  Marcus Ålenius 2001 GÄVLE SS Västerås Meet 2015 2015-04-25 Västerås 02:42.96 473
 
  50m Ryggsim [50 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-12 till 2015-12-31 1000=00:24.04
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Mattias Carlsson 1990 UDDEVALLA Swim Cup - Nederlands Kampioenschap zwemmen 2015 2015-04-03 Eindhoven, NED 00:25.98 792
Niklas Borin 1989 TUREBERG SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:26.11 780
Alexander Nyström 1990 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:26.27 766
Jesper Björk 1993 HS 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 00:26.29 764
Christoffer Carlsen 1992 MASS Swim Cup - Nederlands Kampioenschap zwemmen 2015 2015-04-03 Eindhoven, NED 00:26.40 755
Petter Fredriksson 1997 SK HAJEN European Games 2015-06-26 Baku, AZE 00:26.50 746
Pontus Palmqvist 1991 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:26.55 742
Michail Papantoniou 1997 VÄSBY SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 00:26.74 726
Axel Pettersson 1995 JÖNKÖPING Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-13 Amsterdam 00:26.87 716
10  Stefan Stojmenovic 1993 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:26.88 715
11  Gustav Hökfelt 1994 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:26.95 709
12  Erik Gissén 1992 KARLSTAD SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:27.00 705
13  Fabian Bergman 1994 SALTSJÖB SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:27.11 697
14  Erik Persson 1994 KUNGSBACKA DM/JDM 50m 2015 2015-06-06 Borås 00:27.16 693
15  Samuel Törnqvist 1997 VÄSBY SS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:27.22 688
  Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE Nordic Age Group Championships 2015-07-11 Jönköping (SWE) 00:27.22 688
17  Simon Frank 1990 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:27.29 683
18  Markus Fürst 1996 VÄSBY SS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:27.43 673
19  Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM TYR Challenger Meet 2015 2015-05-16 Täby 00:27.49 668
20  Martin Nilsson 1993 SPIF SF SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:27.54 665
21  Henrik Lindau 1990 KARLSKRONA SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:27.56 663
22  Victor Zetterman 1995 ÖSA Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 00:27.64 657
23  Filip Hedman 1998 TÄBY SIM TYR Sprint Meet 2015 2015-02-15 Burlöv 00:27.70 653
24  Jonas Ulfskans 1986 SK LAXEN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:27.73 651
25  Olle Sköld 1999 TYRESÖ SS Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-13 Amsterdam 00:27.79 647
26  Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 00:27.86 642
27  Hampus Lovinge 1998 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:28.09 626
28  Efrem Ghirmai 1996 HS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:28.13 624
29  Daniel Lönnberg 1972 SK NEPTUN Masters SM, 50 m 2015-11-28 Uppsala 00:28.15 622
30  Isak Eliasson 1996 MASS Swim Cup - Nederlands Kampioenschap zwemmen 2015 2015-04-03 Eindhoven, NED 00:28.23 617
31  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN Jöns Svanbergsimmet 2015-04-26 Uppsala 00:28.28 614
32  Oskar Gannholm-Johansson 1996 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:28.30 612
33  Anton Mikaelsson 1993 SKELLEFTEÅ SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:28.31 612
34  John Olsson 1995 SK LAXEN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:28.37 608
35  Mika Persson 1998 HÖGANÄS SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 00:28.41 605
36  Isak Meding 1998 ÖSA Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 00:28.43 604
37  Marcus Alexandersson 1997 S 77 Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 00:28.44 603
38  Alexander Linge 1992 LASS Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 00:28.45 603
  Marcus Forsgren 1996 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:28.45 603
40  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN DM/JDM 50m 2015 2015-06-06 Borås 00:28.57 595
41  Elias Altman 1998 SALTSJÖB Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:28.62 592
42  Fabian Steen 1996 HS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:28.67 589
43  Gustav Hellqvist 1995 MKK Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 00:28.73 585
44  Mattias Evaldsson 1997 KALMAR SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:28.84 579
45  David Schön Svensson 1993 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 00:28.87 577
46  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:28.91 574
47  Gergö Nagy 1995 LJUNGBY SS Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 00:28.92 574
  Daniel Olsson 1996 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:28.92 574
49  Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 00:28.95 572
50  Jonas Andersson 1996 POSEIDON SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:28.99 570
51  David Kruthammar 1997 TÄBY SIM TYR Challenger Meet 2015 2015-05-16 Täby 00:29.01 569
  Anton Andersson 1993 LASS Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 00:29.01 569
53  Hampus Svensson 1999 LANDSKRONA Farum Cup 2015 2015-05-08 Farum 00:29.06 566
54  Axel Brorsson 1996 ESKILSTUNA SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:29.10 563
55  Anton Marijanovic 2000 SÖDERTÖRN TYR Challenger Meet 2015 2015-05-16 Täby 00:29.11 563
56  Fredric Wernqvist 1998 SÖDERTÄLJE Luciasimmet 2015 2015-12-13 Stockholm 00:29.13 562
57  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 00:29.14 561
58  Gustav Norberg-Pettersson 1996 SK LAXEN Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 00:29.17 559
  Alexander Triantafillou 1997 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 00:29.17 559
60  Carl-Åke Willberg 1998 DANDERYD DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 00:29.22 556
61  Anton Arvidsson 1994 UDDEVALLA Laxaleken 2015-05-24 Halmstad 00:29.26 554
62  Axel Ydenius 1997 SÖDERTÄLJE Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:29.27 554
  Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 00:29.27 554
64  Enzo Schön 1996 HS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:29.28 553
65  William Brand 1998 ESKILSTUNA Erlanger Röthelheim-Cup 2015-12-05 Erlangen, GER 00:29.35 549
66  Niclas Granström 1990 LIN UAIFSS Masters SM, 50 m 2015-11-28 Uppsala 00:29.38 547
67  Alexander Kesenci 1995 SÖDERTÄLJE Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 00:29.39 547
68  Steven Angelo Larsson 1998 UDDEVALLA DM/JDM 50m 2015 2015-06-06 Borås 00:29.41 546
69  Alexander Lienau-Petersson 1993 YSTADS SS TYR Sprint Meet 2015 2015-02-15 Burlöv 00:29.42 545
  Adam Albringer 1999 KARLSTAD DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 00:29.42 545
71  Viktor Doder 1994 SALA SS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 00:29.44 544
72  Gustav Kroon 1998 HS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:29.47 542
  Markus Malm 1997 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 00:29.47 542
74  Filip Dolk 1996 HS International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 00:29.57 537
75  Isak Larsson 2000 SJÖBO SS TYR Sprint Meet 2015 2015-02-15 Burlöv 00:29.60 535
76  Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 00:29.65 533
77  Oskar Olsson 1995 KARLSTAD DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 00:29.68 531
78  Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 00:29.70 530
79  David Lind 1994 SÖDERTÖRN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 00:29.72 529
80  Klaudius Schreck 2001 SK NEPTUN Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 00:29.74 528
81  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA Farum Cup 2015 2015-05-08 Farum 00:29.75 527
82  Tor Leander 1999 MASS Hjørring Park Vendia Swim Cup 2015-04-18 Hjørring 00:29.77 526
83  Victor Lovinge 2000 NKK NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 00:29.83 523
84  Erik Reinholdz 1997 SÖDERTÖRN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 00:29.86 521
85  Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 00:29.88 520
86  Hugo Cedervall 1997 POSEIDON LH-Games 2015 2015-06-28 Landskrona 00:30.01 514
87  Robin Andréasson 1988 MASS Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 00:30.02 513
88  Sebastian Pettersson 1994 KUNGÄLV Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 00:30.03 513
  Victor Bergstrand 2000 POSEIDON DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 00:30.03 513
90  Sten Ludvigsson 1998 MKK Tyr Open 2015-05-01 Malmö 00:30.07 510
91  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 00:30.08 510
92  Eric Schollin 1997 HÖGANÄS SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 00:30.09 509
  Daniel Momeni 1997 TÄBY SIM SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 00:30.09 509
  Max Engström 2001 NKK NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 00:30.09 509
95  Andreas Myhrberg 1993 S 71 International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 00:30.10 509
96  Oskar Iwarsson 2000 TUREBERG Luciasimmet 2015 2015-12-13 Stockholm 00:30.13 507
97  Rasmus Rantanen 1997 SÖDERTÄLJE TYR Challenger Meet 2015 2015-05-16 Täby 00:30.15 506
  Karl Lindoff 1998 ESKILSTUNA DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 00:30.15 506
99  David Larsson 1996 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 00:30.16 506
  David Westin 1995 SALA SS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 00:30.16 506
 
  100m Ryggsim [50 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-12 till 2015-12-31 1000=00:51.94
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Simon Sjödin 1986 SK NEPTUN Meeting Open Mediterranee 2015-03-08 Marseille 00:55.82 805
Mattias Carlsson 1990 UDDEVALLA Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-12 Amsterdam 00:55.86 803
Axel Pettersson 1995 JÖNKÖPING Universiaden 2015-07-04 Gwangju, KOR 00:56.35 783
Petter Fredriksson 1997 SK HAJEN European Games 2015-06-23 Baku, AZE 00:56.38 781
Jesper Björk 1993 HS Swim Cup - Nederlands Kampioenschap zwemmen 2015 2015-04-05 Eindhoven, NED 00:56.73 767
Pontus Palmqvist 1991 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:56.87 761
Gustav Hökfelt 1994 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:57.18 749
Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM European Games 2015-06-23 Baku, AZE 00:57.22 747
Erik Persson 1994 KUNGSBACKA DM/JDM 50m 2015 2015-06-06 Borås 00:57.58 733
10  Fabian Bergman 1994 SALTSJÖB DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 00:57.85 723
11  Simon Frank 1990 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:58.11 714
12  Stefan Stojmenovic 1993 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:58.14 712
13  Erik Gissén 1992 KARLSTAD SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:58.21 710
14  Kristian Kron 1992 HS ADSR 2015 2015-05-09 ANTWERPEN 00:58.47 700
15  Samuel Törnqvist 1997 VÄSBY SS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:58.73 691
16  Olle Sköld 1999 TYRESÖ SS Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-12 Amsterdam 00:59.34 670
17  Michail Papantoniou 1997 VÄSBY SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 00:59.63 660
18  Christoffer Carlsen 1992 MASS DM/JDM 50m 2015 2015-06-05 Borås 00:59.64 660
19  Martin Nilsson 1993 SPIF SF SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:59.70 658
20  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:59.75 656
21  Elias Altman 1998 SALTSJÖB Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 00:59.84 653
22  Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 01:00.03 647
23  Patrik Löfgren 1996 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 01:00.08 646
24  Gustav Åberg Lejdström 1992 HS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 01:00.09 645
25  John Olsson 1995 SK LAXEN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 01:00.12 644
26  Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE Nordic Age Group Championships 2015-07-11 Jönköping (SWE) 01:00.14 644
27  Hampus Lovinge 1998 NKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:00.37 636
28  Daniel Olsson 1996 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:00.50 632
29  Anton Mikaelsson 1993 SKELLEFTEÅ SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 01:00.57 630
30  Filip Hedman 1998 TÄBY SIM TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 01:00.62 629
31  Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 01:00.66 627
32  Victor Zetterman 1995 ÖSA 91st Latvian Championship 2015-05-02 Riga 01:00.85 621
33  Hampus Svensson 1999 LANDSKRONA Farum Cup 2015 2015-05-09 Farum 01:00.92 619
34  Anton Andersson 1993 LASS Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 01:00.93 619
35  Efrem Ghirmai 1996 HS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 01:00.95 618
36  Anton Marijanovic 2000 SÖDERTÖRN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:01.05 615
37  Gustaf Dahlman 1997 VÄSTERÅS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 01:01.19 611
38  Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-15 Jönköping 01:01.30 608
39  Jonas Andersson 1996 POSEIDON SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 01:01.36 606
40  Markus Fürst 1996 VÄSBY SS DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 01:01.43 604
41  Adam Albringer 1999 KARLSTAD Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:01.64 598
42  Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 01:01.67 597
43  William Lulek 1998 SK NEPTUN Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 01:01.77 594
  Linus Junefelt 1992 JÖNKÖPING Eurogames 2015-08-05 Stockholm, SWE 01:01.77 594
45  David Schön Svensson 1993 SK LAXEN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:01.86 591
46  Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 01:01.88 591
47  Gustav Hellqvist 1995 MKK SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 01:01.95 589
48  Axel Ydenius 1997 SÖDERTÄLJE SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 01:02.00 587
49  Marcus Alexandersson 1997 S 77 SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:02.01 587
50  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 01:02.08 585
51  Oskar Gannholm-Johansson 1996 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:02.13 584
52  Axel Brorsson 1996 ESKILSTUNA SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:02.14 583
53  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:02.28 580
54  Isak Meding 1998 ÖSA 91st Latvian Championship 2015-05-02 Riga 01:02.30 579
55  Filip Dolk 1996 HS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 01:02.42 576
56  Carl-Åke Willberg 1998 DANDERYD Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:02.46 575
57  Joseph Zlotnick 1999 GÖTEBORG ASA London Region Summer Championships 2015-05-02 Crystal Palace, GBR 01:02.63 570
58  Marcus Forsgren 1996 NKK Ullbergstrofén 2015 2015-04-24 Göteborg 01:02.64 570
59  Alexander Kesenci 1995 SÖDERTÄLJE Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 01:02.65 569
60  Eric Hinderup 1998 MKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:02.82 565
61  Tobias Henriksson 1996 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 01:02.98 560
62  Mattias Evaldsson 1997 KALMAR SS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:02.99 560
63  William Brand 1998 ESKILSTUNA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:03.08 558
64  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:03.11 557
65  Daniel Jonsson 1999 ALVESTA SS LA OPEN 2015-06-08 Ljungby 01:03.13 556
66  Steven Angelo Larsson 1998 UDDEVALLA DM/JDM 50m 2015 2015-06-05 Borås 01:03.25 553
67  Erik Reinholdz 1997 SÖDERTÖRN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 01:03.27 553
68  Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 01:03.29 552
69  Gergö Nagy 1995 LJUNGBY SS LA OPEN 2015-06-08 Ljungby 01:03.30 552
70  Melker Olsson 2000 ELFSBORG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:03.33 551
71  Alexander Lienau-Petersson 1993 YSTADS SS SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 01:03.37 550
72  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:03.41 549
  Stefan Varga 2000 DANDERYD Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:03.41 549
74  Philippe Monmousseau 1991 SPIF SF Neptuniaden Masters 2015 2015-05-23 Stockholm 01:03.54 546
75  Gustav Kroon 1998 HS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 01:03.65 543
76  Victor Bergstrand 2000 POSEIDON Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:03.72 541
77  Jacob Zeidler 1994 SK LÖDDE DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 01:03.75 540
78  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 2015-04-24 Göteborg 01:03.80 539
  Erik Boström 1997 HÖGANÄS SS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:03.80 539
80  Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-15 Jönköping 01:03.82 539
81  Rasmus Rantanen 1997 SÖDERTÄLJE DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 01:03.84 538
82  Jonas Ulfskans 1986 SK LAXEN Masters SM, 50 m 2015-11-27 Uppsala 01:03.85 538
83  David Lind 1994 SÖDERTÖRN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 01:03.94 536
84  Tor Leander 1999 MASS Ullbergstrofén 2015 2015-04-24 Göteborg 01:03.98 535
85  Carlandrea Puoti 1999 SPIF SF Luciasimmet 2015 2015-12-13 Stockholm 01:04.02 534
86  Max Engström 2001 NKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:04.05 533
87  Fredric Wernqvist 1998 SÖDERTÄLJE Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:04.08 532
88  Isak Wikström 1999 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:04.09 532
89  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:04.18 530
90  Mikael Ramkvist 1988 SK LÖDDE DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 01:04.27 527
91  Gustav Norberg-Pettersson 1996 SK LAXEN Laxaleken 2015-05-22 Halmstad 01:04.31 526
92  Alexej Filinau 1998 SÖDERTÖRN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:04.42 524
93  Andre Filipsson 1999 SKURU IK UGP 3 - 2015 2015-05-30 Stockholm 01:04.44 523
94  Sean Johansson 1997 SK ENA 91st Latvian Championship 2015-05-02 Riga 01:04.55 520
95  Gustav Lindström 1998 SKELLEFTEÅ Danish Open 2015 2015-03-28 Brønshøj, DEN 01:04.59 520
96  David Larsson 1996 JÖNKÖPING Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 01:04.63 519
97  David Kruthammar 1997 TÄBY SIM TYR Challenger Meet 2015 2015-05-17 Täby 01:04.75 516
98  Daniel Vålvik 1999 KARLSTAD Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:04.84 514
99  Alexander Trudov 1999 S 71 Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:04.89 512
100  Filip Christiansson 1999 YSTADS SS TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 01:04.94 511
 
  200m Ryggsim [50 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-12 till 2015-12-31 1000=01:51.92
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Mattias Carlsson 1990 UDDEVALLA Swim Cup - Nederlands Kampioenschap zwemmen 2015 2015-04-02 Eindhoven, NED 01:59.82 814
Axel Pettersson 1995 JÖNKÖPING Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-11 Amsterdam 02:01.18 787
Petter Fredriksson 1997 SK HAJEN European Games 2015-06-26 Baku, AZE 02:01.20 787
Kristian Kron 1992 HS Universiaden 2015-07-08 Gwangju, KOR 02:01.59 779
Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM European Games 2015-06-25 Baku, AZE 02:03.34 747
Fabian Bergman 1994 SALTSJÖB SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 02:04.74 722
Simon Sjödin 1986 SK NEPTUN 2015 Golden Tour 2015-01-30 Nice, FRA 02:05.95 701
Erik Gissén 1992 KARLSTAD SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 02:07.45 677
Gustav Hökfelt 1994 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 02:07.96 669
10  Elias Altman 1998 SALTSJÖB Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:08.29 663
11  Simon Frank 1990 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 02:09.09 651
12  Hampus Lovinge 1998 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 02:09.35 647
13  Pontus Palmqvist 1991 LASS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:09.76 641
14  Anton Andersson 1993 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 02:09.78 641
15  Samuel Törnqvist 1997 VÄSBY SS Danish Open 2015 2015-03-30 Brønshøj, DEN 02:10.05 637
16  Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE Nordic Age Group Championships 2015-07-11 Jönköping (SWE) 02:10.08 636
17  William Lulek 1998 SK NEPTUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:10.12 636
18  Patrik Löfgren 1996 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 02:10.21 635
19  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON Danish Open 2015 2015-03-30 Brønshøj, DEN 02:11.32 619
20  Olle Sköld 1999 TYRESÖ SS Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-11 Amsterdam 02:11.35 618
21  Daniel Olsson 1996 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 02:11.92 610
22  Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 02:12.13 607
23  Anton Marijanovic 2000 SÖDERTÖRN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 02:12.43 603
24  Jonas Andersson 1996 POSEIDON SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 02:13.08 594
25  Hampus Svensson 1999 LANDSKRONA Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 02:13.45 589
26  Anton Mikaelsson 1993 SKELLEFTEÅ SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 02:13.48 589
27  Martin Nilsson 1993 SPIF SF SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 02:14.23 579
28  Adam Albringer 1999 KARLSTAD Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:14.24 579
29  Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:14.35 578
30  Erik Reinholdz 1997 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 02:15.28 566
31  Oscar Ekström 1994 LASS Filbyter Cup 2015-05-23 Linköping 02:15.63 561
32  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:15.67 561
33  Daniel Jonsson 1999 ALVESTA SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:16.15 555
34  Gustav Kroon 1998 HS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:16.27 554
35  Sean Johansson 1997 SK ENA Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 02:16.32 553
36  Axel Ydenius 1997 SÖDERTÄLJE Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:16.50 551
37  Melker Olsson 2000 ELFSBORG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:17.06 544
38  Gustav Hellqvist 1995 MKK Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 02:17.14 543
39  Anton Björck-Teuscher 1993 S02 Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 02:17.37 540
40  Alexander Lienau-Petersson 1993 YSTADS SS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 02:17.41 540
41  David Schön Svensson 1993 SK LAXEN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 02:17.90 534
42  Tor Leander 1999 MASS Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 02:18.20 531
43  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 02:18.23 530
44  Linus Junefelt 1992 JÖNKÖPING Eurogames 2015-08-05 Stockholm, SWE 02:18.29 530
45  Stefan Varga 2000 DANDERYD Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:18.41 528
46  Rasmus Ericsson 1998 SK TRITON SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 02:18.77 524
47  Isak Wikström 1999 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:18.86 523
48  Alexander Kesenci 1995 SÖDERTÄLJE Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 02:18.89 523
49  Tobias Henriksson 1996 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 02:18.97 522
50  Rasmus Rantanen 1997 SÖDERTÄLJE Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 02:19.18 519
51  Marcus Kindberg 1993 SK RAN Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 02:19.24 519
52  Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 02:19.41 517
53  Max Engström 2001 NKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:19.61 515
54  Filip Hedman 1998 TÄBY SIM Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:19.63 514
55  Steven Angelo Larsson 1998 UDDEVALLA DM/JDM 50m 2015 2015-06-07 Borås 02:19.70 514
56  David Larsson 1996 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:20.04 510
57  Marcus Ottosson 1997 VÄXJÖ SS International Swim Meeting 2015 2015-02-27 Berlin 02:20.07 510
58  Andre Filipsson 1999 SKURU IK DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 02:20.11 509
59  Carl-Åke Willberg 1998 DANDERYD Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:20.39 506
60  Joel Westerlind 1996 HÄRNÖSAND Filbyter Cup 2015-05-23 Linköping 02:20.40 506
  Emil Östrand 1998 JÄRFÄLLA S DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 02:20.40 506
62  Alexej Filinau 1998 SÖDERTÖRN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:20.41 506
63  Gustav Norberg-Pettersson 1996 SK LAXEN Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:21.10 499
  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD Filbyter Cup 2015-05-23 Linköping 02:21.10 499
65  David Lind 1994 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:21.14 498
66  Jesper Olsson 1998 POSEIDON Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:21.20 497
67  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 02:21.22 497
68  William Brand 1998 ESKILSTUNA Filbyter Cup 2015-05-23 Linköping 02:21.38 496
69  Alexander Trudov 1999 S 71 International Swim Meeting 2015 2015-02-27 Berlin 02:21.49 494
70  Christopher Johnsson 1998 SKURU IK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:21.69 492
71  Axel Brorsson 1996 ESKILSTUNA 91st Latvian Championship 2015-05-01 Riga 02:21.71 492
72  Marcus Wallén 1999 SKÖVDE SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:21.83 491
73  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S UGP 3 - 2015 2015-05-31 Stockholm 02:21.97 489
74  Daniel Vålvik 1999 KARLSTAD Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:22.05 489
75  Philippe Monmousseau 1991 SPIF SF Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 02:22.10 488
76  Jacob Pedersen 2000 SK ENA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:22.32 486
77  Sebastian Petersson 2000 MASS Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 02:22.47 484
78  Isak Larsson 2000 SJÖBO SS Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-29 Arlöv 02:22.65 482
79  Isak Meding 1998 ÖSA 91st Latvian Championship 2015-05-01 Riga 02:22.80 481
80  Josef Al-Khalili 2000 TÄBY SIM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:22.81 481
81  Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 02:23.13 478
82  Martin Persson 1992 MASS Speedo Open 2015 2015-05-15 Mölndal 02:23.31 476
83  Marcus Alexandersson 1997 S 77 Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 02:23.97 469
84  Samuel Talback 2000 JÄRFÄLLA S UGP 3 - 2015 2015-05-31 Stockholm 02:24.01 469
85  Johan Bergwall 1999 VÄXJÖ SS NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 02:24.31 466
86  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Luciasimmet 2015 2015-12-12 Stockholm 02:24.55 464
87  Christoffer Dellhede 2001 LANDSKRONA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:24.60 463
88  Martin Falk 1999 SPIF SF DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 02:24.63 463
89  Robin Johansson 2000 SK STIMMET DM/JDM 50m 2015 2015-06-07 Borås 02:24.79 461
90  Eric Gustafsson 1997 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 02:24.91 460
91  Petter Hellzén 2000 ÄNGELHOLM Kronborg Open Lang 2015 2015-02-21 Helsingør 02:24.99 459
92  Victor Lovinge 2000 NKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:25.10 458
93  Johannes Sköld 1996 S02 Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:25.15 458
94  Eric Schollin 1997 HÖGANÄS SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 02:25.60 454
95  Rick Cuperus 1999 UDDEVALLA Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:25.72 453
96  Dominykas Lusys 1995 SK NEPTUN Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 02:25.76 452
97  Max Sundberg 1999 VÄSBY SS Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 02:26.04 450
98  Erik Ottosson 1999 SPÅRVÄGEN UGP 3 - 2015 2015-05-31 Stockholm 02:26.28 447
99  Elias Fröde 2001 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:26.60 444
100  Gustaf Palmqvist 2001 SK TRITON Pingstaplumset 2015-06-06 Staffanstorp 02:26.91 442
 
  50m Fjärilsim [50 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-12 till 2015-12-31 1000=00:22.43
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sebastian Holmberg 1991 SK NEPTUN SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 00:24.13 803
Christoffer Carlsen 1992 HS 16th FINA WORLD CHAMPIONSHIPS 2015-08-02 Kazan, RUS 00:24.18 798
Jesper Björk 1993 HS Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-11 Amsterdam 00:24.58 759
Alexander Nyström 1990 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:24.69 749
Stefan Stojmenovic 1993 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:24.71 747
Lars Frölander 1974 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:24.74 745
  Henrik Lindau 1990 KARLSKRONA SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:24.74 745
Jesper Jonsson 1993 UDDEVALLA SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:24.79 740
Pontus Flodqvist 1988 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:24.80 739
10  Linus Magnusson 1990 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:24.82 738
11  Alexander Frost 1997 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:24.97 724
12  Oscar Ekström 1994 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:25.04 718
13  Erik Gissén 1992 KARLSTAD SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:25.15 709
14  Anton Arvidsson 1994 UDDEVALLA SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:25.22 703
15  Gulliver Koch 1992 UDDEVALLA SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:25.23 702
16  Stefan Nystrand 1981 SPÅRVÄGEN Bergen Swim Festival 2015 2015-05-30 Bergen 00:25.31 696
17  Niklas Borin 1989 TUREBERG SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:25.35 692
18  Albin Lövgren 1999 SKÖVDE SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:25.37 691
19  Alexander Linge 1992 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:25.38 690
20  Pontus Palmqvist 1991 LASS Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 00:25.41 687
21  Måns Stomvall 1990 ESKILSTUNA Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:25.44 685
22  Mika Persson 1998 HÖGANÄS SS International Swim Meeting 2015 2015-02-27 Berlin 00:25.46 683
  Johan Brännerud Garcia 1994 MKK Spanish Championships 2015-03-31 Malaga, ESP 00:25.46 683
  Markus Fürst 1996 VÄSBY SS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:25.46 683
25  Mikael Wåhlin 1989 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:25.52 678
26  Ahmad Attellesey 1995 SK TRITON SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:25.54 677
27  Fabian Steen 1996 HS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:25.69 665
28  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN European Games 2015-06-23 Baku, AZE 00:25.70 664
29  Isak Eliasson 1996 MASS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:25.73 662
30  Filip Svedberg 1997 SKELLEFTEÅ Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:25.77 659
31  Eric Hinderup 1998 MKK International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 00:25.81 656
32  Niclas Hvalgren 1995 SK LAXEN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:25.90 649
  Sebastian Pettersson 1994 KUNGÄLV SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:25.90 649
34  Jonas Holmström 1992 HS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:25.91 648
35  Anton Lüning 1996 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:25.94 646
36  Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:25.99 642
37  Magnus Lundgren 1991 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:26.00 642
38  William Brand 1998 ESKILSTUNA SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:26.02 640
39  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA TYR Sprint Meet 2015 2015-02-15 Burlöv 00:26.04 639
  Jacob Danielsson 1998 SPIF SF Luciasimmet 2015 2015-12-12 Stockholm 00:26.04 639
41  Karl Lindoff 1998 ESKILSTUNA SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:26.07 636
42  Jonas Ulfskans 1986 SK LAXEN Masters SM, 50 m 2015-11-28 Uppsala 00:26.08 636
43  David Kurilenko 1999 LJUNGBY SS Extralopp 2015-06-25 Trollhättan 00:26.09 635
44  Ludvig Strand 1994 TÄBY SIM SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:26.14 631
45  Jacob Zeidler 1994 SK LÖDDE DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 00:26.18 628
46  Oscar Sjöblad 1997 VÄSTERVIK Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 00:26.19 628
47  Markus Malm 1997 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:26.20 627
  Victor Zetterman 1995 ÖSA Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 00:26.20 627
  Martin Nilsson 1993 SPIF SF Head Summer Cup 2015 2015-06-26 Stockholm 00:26.20 627
  Fredrik Weng 1980 KARLSTAD Masters SM, 50 m 2015-11-28 Uppsala 00:26.20 627
51  Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 00:26.25 623
52  Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 00:26.26 623
53  Marcus Forsgren 1996 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:26.27 622
54  Joakim Löfgren 1992 SK LAXEN Laxaleken 2015-05-23 Halmstad 00:26.28 621
  Anton Johansson 1996 KUNGSBACKA SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 00:26.28 621
56  Emil Möller 1994 HS LH-Games 2015 2015-06-26 Landskrona 00:26.29 621
57  Kalle Lindborg 1994 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:26.32 618
58  Erik Björklund 1998 NJURUNDA Laxaleken 2015-05-22 Halmstad 00:26.37 615
  Martin Persson 1992 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:26.37 615
60  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE International Swim Meeting 2015 2015-02-27 Berlin 00:26.39 614
  Joachim Bratt 1995 MASS 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 00:26.39 614
  Timay Edholm 1993 SUNDSVALL SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:26.39 614
63  Robin Andréasson 1988 MASS Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 00:26.44 610
64  William Myrlander 1997 NÄSSJÖ Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 00:26.45 609
  Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 00:26.45 609
66  Alexander Almeida Sundell 1997 HS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:26.46 609
67  Jakob Clemedtson 1996 JÖNKÖPING Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-07 Linköping 00:26.47 608
68  Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 00:26.50 606
  Anton Mikaelsson 1993 SKELLEFTEÅ RISÖSIM 2015 2015-06-07 Sollefteå 00:26.50 606
70  Fabian Bergman 1994 SALTSJÖB Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 00:26.54 603
71  Albin Larsson 1998 VARBERG Laxaleken 2015-05-24 Halmstad 00:26.56 602
  Joakim Q Hammarlind 1993 SPIF SF SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:26.56 602
73  Isak Larsson 2000 SJÖBO SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 00:26.61 598
74  Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 00:26.62 598
75  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:26.67 594
76  Julian Cöster 1995 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:26.69 593
77  Marcus Tuomela 1988 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 00:26.70 592
78  Niklas Tour 1989 SK NEPTUN Luciasimmet 2015 2015-12-12 Stockholm 00:26.71 592
79  Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 00:26.72 591
80  Gergö Nagy 1995 LJUNGBY SS Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 00:26.78 587
  Anton Jansson 1992 NKK Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-07 Linköping 00:26.78 587
82  Marcus Kindberg 1993 SK RAN International Swim Meeting 2015 2015-02-27 Berlin 00:26.80 586
83  Filip Dolk 1996 HS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:26.81 585
84  Robert Lindblom 1995 HARNÄS SKU 91st Latvian Championship 2015-05-02 Riga 00:26.82 584
  Emil Gilliusson 1993 Ö-VIKS ASS RISÖSIM 2015 2015-06-07 Sollefteå 00:26.82 584
  Jeremy Peter 1988 KUNGSBACKA DM/JDM 50m 2015 2015-06-07 Borås 00:26.82 584
87  Hampus Lovinge 1998 NKK Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 00:26.83 584
88  Gustav Hökfelt 1994 SK NEPTUN Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 00:26.84 583
89  Oscar Olsson 1999 SJÖBO SS Färsingadoppet 1 2015-06-12 Sjöbo 00:26.85 582
90  Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA Farum Cup 2015 2015-05-08 Farum 00:26.86 582
91  André Gradin 1994 ÖSA NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-03 Norrköping 00:26.89 580
92  Olle Williamsson 1998 HS International Swim Meeting 2015 2015-02-27 Berlin 00:26.90 579
  Samuel Törnqvist 1997 VÄSBY SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 00:26.90 579
  Elias Altman 1998 SALTSJÖB Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 00:26.90 579
95  Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:26.91 579
96  Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-03 Norrköping 00:26.92 578
97  Gustav Hellqvist 1995 MKK Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 00:26.97 575
98  Steven Angelo Larsson 1998 UDDEVALLA Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 00:26.99 573
99  Hugo Rydberg 1998 NKK Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 00:27.03 571
100  Hugo Cedervall 1997 POSEIDON International Swim Meeting 2015 2015-02-27 Berlin 00:27.04 570
 
  100m Fjärilsim [50 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-12 till 2015-12-31 1000=00:49.82
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Simon Sjödin 1986 SK NEPTUN 16th FINA WORLD CHAMPIONSHIPS 2015-08-07 Kazan, RUS 00:53.40 812
Jesper Björk 1993 HS Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-12 Amsterdam 00:53.63 801
Oscar Ekström 1994 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:53.78 794
Alexander Linge 1992 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:54.33 771
Jesper Jonsson 1993 SÖDERTÖRN Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-12 Amsterdam 00:54.39 768
Alexander Nyström 1990 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:54.47 765
Pontus Palmqvist 1991 LASS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:55.69 715
Christoffer Carlsen 1992 MASS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:55.70 715
Luca Mazzurana 1988 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 00:56.00 704
10  Stefan Stojmenovic 1993 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:56.01 703
11  Markus Malm 1997 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:56.04 702
  Erik Gissén 1992 KARLSTAD SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:56.04 702
13  Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:56.15 698
14  Albin Lövgren 1999 SKÖVDE SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:56.18 697
15  Viktor Björk 1992 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:56.27 694
16  Samuel Törnqvist 1997 VÄSBY SS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:56.68 679
17  Markus Fürst 1996 VÄSBY SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:56.80 674
18  Filip Svedberg 1997 SKELLEFTEÅ Danish Open 2015 2015-03-31 Brønshøj, DEN 00:56.87 672
19  Johan Brännerud Garcia 1994 MKK SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:56.88 671
20  Hampus Lovinge 1998 NKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 00:57.21 660
21  Erik Persson 1994 KUNGSBACKA DM/JDM 50m 2015 2015-06-06 Borås 00:57.22 660
22  Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:57.34 655
23  Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM TYR Challenger Meet 2015 2015-05-17 Täby 00:57.39 654
24  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA Farum Cup 2015 2015-05-09 Farum 00:57.47 651
25  Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 00:57.58 647
26  Joachim Bratt 1995 MASS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:57.67 644
27  Mattias Carlsson 1990 UDDEVALLA DM/JDM 50m 2015 2015-06-06 Borås 00:57.74 642
28  Magnus Lundgren 1991 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:57.86 638
29  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 00:57.87 638
30  Kalle Lindborg 1994 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:57.88 637
31  Marcus Forsgren 1996 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:57.96 635
32  Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS Västerås Meet 2015 2015-04-25 Västerås 00:57.98 634
33  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE Västerås Meet 2015 2015-04-25 Västerås 00:58.02 633
34  Anton Johansson 1996 KUNGSBACKA SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:58.05 632
35  Robbin Steén 1987 HS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:58.07 631
36  Måns Stomvall 1990 ESKILSTUNA Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:58.09 630
37  Emil Möller 1994 HS LH-Games 2015 2015-06-28 Landskrona 00:58.16 628
  Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:58.16 628
39  Joel Falk Hansson 1994 HS International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 00:58.20 627
  Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 00:58.20 627
41  Kristian Kron 1992 HS Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 00:58.21 626
42  Jonas Holmström 1992 HS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:58.23 626
43  Isak Eliasson 1996 MASS Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 00:58.38 621
44  Jacob Danielsson 1998 SPIF SF Luciasimmet 2015 2015-12-13 Stockholm 00:58.42 620
45  Alexander Frost 1997 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:58.70 611
  Niclas Hvalgren 1995 SK LAXEN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:58.70 611
47  William Brand 1998 ESKILSTUNA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 00:58.74 610
48  Hugo Rydberg 1998 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:58.76 609
49  Christopher Havton 1997 HS RAA Junior Olympics 2015-07-29 Riverside, California, USA 00:58.83 607
50  Eric Hinderup 1998 MKK International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 00:58.85 606
51  Oscar Sjöblad 1997 VÄSTERVIK Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 00:58.97 603
52  Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 00:59.02 601
  Filip Dolk 1996 HS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:59.02 601
54  Julian Cöster 1995 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:59.09 599
55  Anton Andersson 1993 LASS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 00:59.13 598
56  Isak Larsson 2000 SJÖBO SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 00:59.16 597
57  Niklas Andersson 1992 HS Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 00:59.24 594
58  Jesper Olsson 1998 POSEIDON Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 00:59.27 593
  John Olsson 1995 SK LAXEN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:59.27 593
60  Edvin Qvirist 1995 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:59.34 591
61  Karl Arvidsson 1998 JÄRFÄLLA S 2015 OR USA Swimming Futures Championships 2015-07-31 Greshamn, Oregon, USA 00:59.37 590
62  Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 00:59.39 590
63  Mika Persson 1998 HÖGANÄS SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 00:59.41 589
64  Oskar Iwarsson 2000 TUREBERG DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:59.43 589
65  Niklas Tour 1989 SK NEPTUN Luciasimmet 2015 2015-12-12 Stockholm 00:59.54 585
66  Carl Norlander 1997 VÄSBY SS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:59.55 585
67  Oscar Olsson 1999 SJÖBO SS International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 00:59.62 583
68  Mats Westergren 1994 SK RAN Dynamo Spring Splash 2015-05-17 Johns Creek, USA 00:59.78 578
  Patrik Löfgren 1996 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:59.78 578
70  Josef Al-Khalili 2000 TÄBY SIM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 00:59.79 578
71  Joakim Q Hammarlind 1993 SPIF SF DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:59.85 576
  David Kurilenko 1999 LJUNGBY SS LA OPEN 2015-06-08 Ljungby 00:59.85 576
73  Daniel Jonsson 1999 ALVESTA SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 00:59.86 576
74  Karl Lindoff 1998 ESKILSTUNA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 00:59.89 575
75  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 00:59.96 573
76  Erik Björklund 1998 NJURUNDA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 00:59.97 573
77  Jacob Zeidler 1994 SK LÖDDE Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 00:59.99 572
78  Henrik Podéus 1995 NKK Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-07 Linköping 01:00.00 572
79  Lukas Peterson 1998 SKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:00.07 570
80  Marcus Kindberg 1993 SK RAN International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 01:00.17 567
81  Mattias Grynning 1999 LASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:00.26 565
82  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 01:00.29 564
83  Oskar Hanstål 1999 ÄNGELHOLM Laxaleken 2015-05-24 Halmstad 01:00.30 563
84  André Gradin 1994 ÖSA Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 01:00.34 562
85  Wilmer Tingbrand 1998 SÖDERTÖRN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:00.37 562
86  Hugo Cedervall 1997 POSEIDON Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 01:00.38 561
87  Dennis Dukic 2000 SK LAXEN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:00.42 560
88  Anton Lüning 1996 SPÅRVÄGEN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 01:00.44 560
89  Filip Holmqvist 1994 MASS Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 01:00.49 558
90  Carl Rogne 1996 SÄFFLE SS 91st Latvian Championship 2015-05-01 Riga 01:00.60 555
91  Jonatan Wede 1988 SS IDEN DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 01:00.70 552
92  Albin Larsson 1998 VARBERG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:00.71 552
93  Marcus Ottosson 1997 VÄXJÖ SS International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 01:00.75 551
  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Jöns Svanbergsimmet 2015-04-26 Uppsala 01:00.75 551
  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:00.75 551
96  Fabian Bergman 1994 SALTSJÖB DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 01:00.80 550
97  Steven Angelo Larsson 1998 UDDEVALLA UGP3 50m 2015 2015-06-06 Borås 01:00.90 547
98  David Larsson 1996 JÖNKÖPING Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 01:00.91 547
99  Gustaf Dahlman 1997 VÄSTERÅS Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 01:00.92 546
100  Joel Westerlind 1996 HÄRNÖSAND Speedo Open 2015 2015-05-15 Mölndal 01:00.96 545
 
  200m Fjärilsim [50 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-12 till 2015-12-31 1000=01:51.51
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Simon Sjödin 1986 SK NEPTUN Swim Cup - Nederlands Kampioenschap zwemmen 2015 2015-04-03 Eindhoven, NED 01:57.22 860
Jesper Björk 1993 HS Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-13 Amsterdam 01:58.59 831
Markus Malm 1997 JÖNKÖPING European Games 2015-06-23 Baku, AZE 02:03.09 743
Viktor Björk 1992 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:04.76 714
Kristian Kron 1992 HS DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 02:04.94 710
Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:05.18 706
Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:05.43 702
Christopher Havton 1997 HS RAA Junior Olympics 2015-07-29 Riverside, California, USA 02:05.63 699
Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 02:05.95 693
10  Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:07.38 670
11  Erik Gissén 1992 KARLSTAD SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 02:09.19 643
12  Joachim Bratt 1995 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:09.21 642
13  Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:09.39 640
14  Hampus Lovinge 1998 NKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:09.40 639
15  Mattias Carlsson 1990 UDDEVALLA DM/JDM 50m 2015 2015-06-07 Borås 02:09.42 639
16  Robert Makhinya 1995 SK NEPTUN Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 02:10.01 630
  Jesper Jonsson 1993 UDDEVALLA DM/JDM 50m 2015 2015-06-07 Borås 02:10.01 630
18  Filip Björkholm 1998 VÄSTERÅS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:10.68 621
  Anton Johansson 1996 KUNGSBACKA SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:10.68 621
20  Kalle Lindborg 1994 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:11.48 610
21  Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:11.94 603
22  Patrik Löfgren 1996 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:12.02 602
23  Mattias Grynning 1999 LASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:12.11 601
24  Niclas Hvalgren 1995 SK LAXEN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:12.26 599
25  Filip Dolk 1996 HS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:12.41 597
26  Marcus Kindberg 1993 SK RAN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:12.66 593
27  Oskar Iwarsson 2000 TUREBERG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:12.96 589
28  Oscar Olsson 1999 SJÖBO SS International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 02:13.06 588
29  Filip Svedberg 1997 SKELLEFTEÅ Danish Open 2015 2015-03-28 Brønshøj, DEN 02:13.13 587
30  Jesper Svensson 1990 UDDEVALLA Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 02:13.42 583
31  David Larsson 1996 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 02:13.51 582
32  Jacob Danielsson 1998 SPIF SF Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:13.85 578
33  Joel Westerlind 1996 HÄRNÖSAND SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:13.90 577
34  Niklas Andersson 1992 HS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:14.41 571
35  Makis Jörgensen 1992 HS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:14.46 570
36  Oskar Hanstål 1999 ÄNGELHOLM Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 02:14.52 569
37  Robbin Steén 1987 HS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:14.73 566
38  Jesper Olsson 1998 POSEIDON SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:14.79 566
39  Albin Lövgren 1999 SKÖVDE SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:15.07 562
40  Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:15.10 562
41  Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-29 Arlöv 02:15.16 561
42  Carl Rogne 1996 SÄFFLE SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 02:15.27 560
43  Dennis Dukic 2000 SK LAXEN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:15.37 558
44  William Brand 1998 ESKILSTUNA SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:16.11 549
45  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:16.27 547
46  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:16.38 546
47  Oscar Ekström 1994 LASS Filbyter Cup 2015-05-24 Linköping 02:16.71 542
48  Tobias Åberg 2000 MASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:16.84 541
49  Theodor Hansson 1994 SÖDERTÄLJE SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:16.95 539
50  Edvin Qvirist 1995 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:17.17 537
51  Simon Blom 1999 SK NEPTUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:17.59 532
52  William Lulek 1998 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 02:17.62 531
53  Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:17.69 531
54  Henrik Podéus 1995 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:17.74 530
55  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN TYR Challenger Meet 2015 2015-05-16 Täby 02:17.82 529
  Fredrik Ekesten 1995 SK ENA TYR Challenger Meet 2015 2015-05-16 Täby 02:17.82 529
57  Josef Al-Khalili 2000 TÄBY SIM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:17.98 527
58  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:18.27 524
59  Sebastian Petersson 2000 MASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:19.12 514
60  Alexander Löfqvist 1999 OSKARSHAMN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:19.14 514
61  Karl Lindoff 1998 ESKILSTUNA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:19.28 513
62  Gustav Lindström 1998 SKELLEFTEÅ Danish Open 2015 2015-03-28 Brønshøj, DEN 02:19.63 509
63  Nikola Mackic 1999 SK LAXEN Laxaleken 2015-05-23 Halmstad 02:19.78 507
64  Anton Steindl 2000 HVETLANDA Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:19.83 507
65  Erik Skogfors 1996 ESKILSTUNA Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 02:20.11 504
66  William Josefsson-Rudberg 1998 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:20.49 500
67  Filip Antlöv 1998 SÖDERTÖRN UGP 3 - 2015 2015-05-31 Stockholm 02:20.74 497
68  Isak Wikström 1999 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:20.98 494
69  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN UGP3 50m 2015 2015-06-07 Borås 02:21.30 491
70  Martin Wahlberg 1999 HS DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 02:22.27 481
71  Alfred Åström 1997 SPIF SF Luciasimmet 2015 2015-12-13 Stockholm 02:23.00 474
72  Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 02:23.02 473
73  Carl Göransson 2000 UPSALA S DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 02:23.27 471
74  Zack Abelsson 1998 SÖDERTÖRN UGP 3 - 2015 2015-05-31 Stockholm 02:23.37 470
75  Niclas Eriksson 1998 SPIF SF Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 02:23.40 470
76  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-03 Norrköping 02:23.56 468
77  Johan Norén 1986 LANDSKRONA LH-Games 2015 2015-06-27 Landskrona 02:23.81 466
78  Max Peterson 1994 TRELLEBORG DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 02:24.05 463
79  Sean Johansson 1997 SK ENA Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 02:24.12 463
80  Alfred Löfgren 1998 MASS H2O Long Course Spring Cup 2015 2015-04-23 Doha, Qatar 02:24.35 460
81  Victor Klingeryd Jalamo 2000 SK NEPTUN Luciasimmet 2015 2015-12-12 Stockholm 02:24.83 456
82  Lukas Peterson 1998 SKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:25.28 452
83  William Kerman 2001 ANDERSTORP Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-06 Linköping 02:25.88 446
84  Kalle Sandahl 1999 SKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:26.16 444
85  Wilmer Tingbrand 1998 SÖDERTÖRN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:26.23 443
86  Victor Engqvist 1997 UDDEVALLA Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:26.49 441
87  William Westerlund Holappa 1999 ELFSBORG Laxaleken 2015-05-23 Halmstad 02:26.54 440
88  Philip Borgström Bishop 1999 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 02:26.61 439
89  Jonatan Wede 1988 SS IDEN DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 02:27.00 436
90  Johan Hildesson 1992 KUNGÄLV Laxaleken 2015-05-23 Halmstad 02:27.03 436
91  Victor Lovinge 2000 NKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:27.11 435
92  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 02:27.45 432
93  Nicolas Nolén 2000 SK TRITON Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:27.57 431
94  Christian Norberg 1998 SPIF SF UGP 3 - 2015 2015-05-31 Stockholm 02:27.62 431
95  Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 02:27.72 430
96  Gustav Norén-Vosveldt 1996 HÄRNÖSAND Speedo Open 2015 2015-05-16 Mölndal 02:27.81 429
97  Johan Christiansson 1996 YSTADS SS DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 02:27.92 428
98  Primus Olsson 2000 SK RAN Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 02:28.38 424
99  William Ejlegård 2000 VÄSTERÅS Västerås Meet 2015 2015-04-25 Västerås 02:28.40 424
100  Jakob Clemedtson 1996 JÖNKÖPING Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:29.07 418
 
  200m Medley [50 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-12 till 2015-12-31 1000=01:54.00
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Simon Sjödin 1986 SK NEPTUN 16th FINA WORLD CHAMPIONSHIPS 2015-08-05 Kazan, RUS 01:58.10 899
Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS 91st Latvian Championship 2015-05-03 Riga 02:04.28 771
Erik Persson 1994 KUNGSBACKA 2015 Golden Tour 2015-01-30 Nice, FRA 02:05.33 752
Kristian Kron 1992 HS Universiaden 2015-07-05 Gwangju, KOR 02:05.52 749
Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM European Games 2015-06-24 Baku, AZE 02:05.72 745
Petter Fredriksson 1997 SK HAJEN Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:05.87 742
Samuel Törnqvist 1997 VÄSBY SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:07.10 721
Simon Frank 1990 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:07.19 720
Adam Paulsson 1995 ELFSBORG 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 02:07.45 715
10  Anton Andersson 1993 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:08.67 695
11  Johan Brännerud Garcia 1994 MKK Copa De Espana De Clubes Division De Honor 2015-05-09 Gijon, ESP 02:09.02 689
  William Lulek 1998 SK NEPTUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:09.02 689
13  Anton Mikaelsson 1993 SKELLEFTEÅ SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:09.09 688
14  Hugo Rydberg 1998 NKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:09.11 688
15  Hampus Lovinge 1998 NKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:09.44 683
16  Patrik Löfgren 1996 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:09.57 681
17  Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 02:09.66 679
18  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON Danish Open 2015 2015-03-31 Brønshøj, DEN 02:09.92 675
19  Olle Williamsson 1998 HS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:10.25 670
20  Filip Holmqvist 1994 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:10.73 663
21  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Nordic Age Group Championships 2015-07-11 Jönköping (SWE) 02:10.93 660
22  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:11.15 656
23  Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:11.31 654
24  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:11.37 653
25  Marcus Forsgren 1996 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:11.54 650
26  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:12.40 638
27  Viktor Björk 1992 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:12.45 637
28  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:13.07 628
29  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 02:13.29 625
30  Jesper Svensson 1990 UDDEVALLA Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:13.41 623
31  Christopher Havton 1997 HS RAA Junior Olympics 2015-07-29 Riverside, California, USA 02:13.77 618
32  Stefan Stojmenovic 1993 NKK Filbyter Cup 2015-05-24 Linköping 02:13.84 617
33  Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 02:14.04 615
34  Jesper Björk 1993 HS 2015 Golden Tour 2015-01-30 Nice, FRA 02:14.40 610
35  Joakim Löfgren 1992 SK LAXEN Danish Open 2015 2015-03-31 Brønshøj, DEN 02:14.67 606
36  Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM TYR Sprint Meet 2015 2015-02-15 Burlöv 02:14.71 606
  Carl Norlander 1997 VÄSBY SS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:14.71 606
38  Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:14.84 604
39  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 02:14.89 603
40  Fabian Bergman 1994 SALTSJÖB DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 02:15.07 601
41  Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 02:15.08 601
42  Joel Westerlind 1996 HÄRNÖSAND Filbyter Cup 2015-05-24 Linköping 02:15.21 599
43  Filip Björkholm 1998 VÄSTERÅS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:15.27 598
44  Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:15.28 598
45  Erik Boström 1997 HÖGANÄS SS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:15.76 592
46  Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 02:15.81 591
47  Albin Lövgren 1999 SKÖVDE SS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:15.89 590
48  Pontus Jonsson 2000 SÖDERTÖRN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:16.09 587
49  Eric Quan-Sterneld 1998 SUNDSVALL SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:16.29 585
50  William Brand 1998 ESKILSTUNA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:16.32 584
51  Filip Svedberg 1997 SKELLEFTEÅ Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 02:16.46 583
52  Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:16.56 581
53  Max Troell 1995 HS International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 02:16.63 580
54  Josef Al-Khalili 2000 TÄBY SIM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:16.67 580
55  Samuel Talback 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:16.76 579
56  Markus Fürst 1996 VÄSBY SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:16.82 578
57  Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 02:17.01 576
58  Jonatan Wede 1988 SS IDEN DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 02:17.43 570
59  Christoffer Andersson 1994 TYRESÖ SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 02:17.47 570
60  Axel Brorsson 1996 ESKILSTUNA SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:17.59 568
61  Hugo Cedervall 1997 POSEIDON Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:17.60 568
62  David Larsson 1996 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:17.67 567
  Alexander Trudov 1999 S 71 Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:17.67 567
64  Edward Eliasson 1997 SS04 DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 02:17.90 564
65  Alexej Filinau 1998 SÖDERTÖRN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:17.91 564
  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:17.91 564
67  Isak Wikström 1999 UMEÅ SS KVARKEN GAMES 2015-03-15 Vaasa 02:17.95 564
68  David Kruthammar 1997 TÄBY SIM TYR Sprint Meet 2015 2015-02-15 Burlöv 02:17.97 564
69  Christoffer Carlsen 1992 MASS Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 02:18.13 562
  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 02:18.13 562
71  Gustaf Dahlman 1997 VÄSTERÅS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:18.25 560
72  Anton Björck-Teuscher 1993 S02 Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:18.50 557
73  Johannes Sköld 1996 S02 Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 02:18.55 557
74  Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:18.63 556
75  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 02:18.64 555
76  Gustav Lindström 1998 SKELLEFTEÅ Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:18.78 554
77  Benjamin Lindberg 1995 SKELLEFTEÅ Danish Open 2015 2015-03-31 Brønshøj, DEN 02:19.03 551
78  Mikael Blum 1995 SK LAXEN Danish Open 2015 2015-03-31 Brønshøj, DEN 02:19.07 550
79  Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S Speedo Open 2015 2015-05-16 Mölndal 02:19.39 547
80  Anton Marijanovic 2000 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:19.40 546
81  Sebastian Petersson 2000 MASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:19.66 543
82  Karl Lindoff 1998 ESKILSTUNA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:19.76 542
83  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND Speedo Open 2015 2015-05-15 Mölndal 02:19.79 542
84  Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 02:19.85 541
85  Mattias Grynning 1999 LASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:20.02 539
  Dennis Dukic 2000 SK LAXEN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:20.02 539
87  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 02:20.08 538
88  Jesper Olsson 1998 POSEIDON Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 02:20.37 535
89  Martin Persson 1992 MASS Speedo Open 2015 2015-05-16 Mölndal 02:20.61 532
90  Stefan Varga 2000 DANDERYD DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 02:20.65 532
91  Carlandrea Puoti 1999 SPIF SF Luciasimmet 2015 2015-12-13 Stockholm 02:20.71 531
92  Filip Hedman 1998 TÄBY SIM TYR Challenger Meet 2015 2015-05-16 Täby 02:21.14 526
93  Dominykas Lusys 1995 SK NEPTUN Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 02:21.28 525
94  Martin Falk 1999 SPIF SF DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 02:21.35 524
95  Marcus Kindberg 1993 SK RAN Tyr Open 2015-05-01 Malmö 02:21.41 523
96  Jacob Zeidler 1994 SK LÖDDE Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 02:21.44 523
97  Gustav Persson 2000 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:21.45 523
98  Hugo Swanepoel 1998 JÄRFÄLLA S Luciasimmet 2015 2015-12-13 Stockholm 02:21.52 522
99  Andreas Fürst 1990 VÄSBY SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:21.66 521
100  Adam Albringer 1999 KARLSTAD DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 02:21.79 519
 
  400m Medley [50 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-12 till 2015-12-31 1000=04:03.84
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Erik Persson 1994 KUNGSBACKA Swim Cup - Nederlands Kampioenschap zwemmen 2015 2015-04-02 Eindhoven, NED 04:21.36 812
Adam Paulsson 1995 ELFSBORG Swim Cup - Nederlands Kampioenschap zwemmen 2015 2015-04-02 Eindhoven, NED 04:23.63 791
Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 04:25.41 775
Simon Sjödin 1986 SK NEPTUN 2015 Golden Tour 2015-01-30 Nice, FRA 04:26.50 765
Simon Frank 1990 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 04:28.26 751
Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 04:28.50 749
Kristian Kron 1992 HS DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 04:31.56 723
Petter Fredriksson 1997 SK HAJEN Meeting Open Mediterranee 2015-03-06 Marseille 04:32.58 715
William Lulek 1998 SK NEPTUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 04:34.09 704
10  Samuel Törnqvist 1997 VÄSBY SS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 04:35.49 693
11  Patrik Löfgren 1996 MASS Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 04:36.17 688
12  Anton Mikaelsson 1993 SKELLEFTEÅ SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 04:41.22 651
13  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM European Youth Olympic Festival 2015 2015-07-27 Tbilisi, GEO 04:41.98 646
14  Hugo Rydberg 1998 NKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 04:42.48 643
15  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Nordic Age Group Championships 2015-07-11 Jönköping (SWE) 04:42.67 641
16  Filip Björkholm 1998 VÄSTERÅS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 04:42.75 641
17  Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 04:42.88 640
18  Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 04:43.06 639
19  Erik Boström 1997 HÖGANÄS SS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 04:44.58 629
20  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON Danish Open 2015 2015-03-29 Brønshøj, DEN 04:44.62 628
21  Christopher Havton 1997 HS 2015 Los Angeles Invitation 2015-07-09 Los Angeles, California, USA 04:44.79 627
22  Joel Westerlind 1996 HÄRNÖSAND SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 04:45.60 622
23  Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 04:46.03 619
24  Marcus Kindberg 1993 SK RAN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 04:46.25 618
25  Olle Williamsson 1998 HS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 04:47.33 611
26  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 04:47.37 610
27  Ossian Arvidsson 1992 UDDEVALLA SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 04:47.63 609
28  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 04:47.85 607
29  Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS Farum Cup 2015 2015-05-08 Farum 04:49.20 599
30  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 04:49.63 596
31  Theodor Hansson 1994 SÖDERTÄLJE SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 04:50.06 594
32  Anton Andersson 1993 LASS Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 04:51.09 587
33  Mattias Grynning 1999 LASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 04:51.49 585
34  Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 04:52.28 580
35  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 04:53.22 575
36  Anton Björck-Teuscher 1993 S02 Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 04:53.68 572
37  William Brand 1998 ESKILSTUNA Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 04:54.30 568
38  Anton Andersson 1997 MKK SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 04:55.82 560
39  Josef Al-Khalili 2000 TÄBY SIM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 04:55.97 559
  Joel Hambraeus 1998 DANDERYD Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 04:55.97 559
41  Samuel Talback 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 04:56.82 554
42  David Larsson 1996 JÖNKÖPING Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 04:57.22 552
43  Sebastian Petersson 2000 MASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 04:57.51 550
44  Tor Leander 1999 MASS Hjørring Park Vendia Swim Cup 2015-04-17 Hjørring 04:57.84 548
45  Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 04:58.08 547
46  Gustav Lindström 1998 SKELLEFTEÅ Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 04:58.45 545
47  Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 04:58.65 544
48  Anton Dahlgren 1999 KUNGSBACKA NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 04:59.06 542
49  Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 04:59.28 540
50  Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 04:59.46 539
51  Albin Lövgren 1999 SKÖVDE SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 04:59.58 539
52  Stefan Varga 2000 DANDERYD DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 05:00.00 536
53  Sean Johansson 1997 SK ENA Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 05:00.43 534
  Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 05:00.43 534
55  Jonatan Wede 1988 SS IDEN DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 05:00.90 532
56  Martin Falk 1999 SPIF SF DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 05:01.48 529
57  William Westerlund Holappa 1999 ELFSBORG Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 05:02.56 523
58  David Kruthammar 1997 TÄBY SIM Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 05:03.31 519
59  Oskar Hanstål 1999 ÄNGELHOLM Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 05:03.49 518
60  Karl Lindoff 1998 ESKILSTUNA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 05:03.53 518
61  Niklas Sandberg 1995 KUNGSBACKA Laxaleken 2015-05-24 Halmstad 05:03.69 517
62  Melker Olsson 2000 ELFSBORG Laxaleken 2015-05-24 Halmstad 05:03.83 516
63  Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA Farum Cup 2015 2015-05-08 Farum 05:04.21 514
64  Filip Antlöv 1998 SÖDERTÖRN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 05:04.74 512
65  Anton Marijanovic 2000 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 05:04.81 511
66  Dennis Dukic 2000 SK LAXEN DM/JDM 50m 2015 2015-06-05 Borås 05:04.94 511
67  Simon Blom 1999 SK NEPTUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 05:05.07 510
68  Jesper Eklund 1998 VÄSTERÅS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 05:05.33 509
69  Olof Askling 1999 SKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 05:05.94 506
70  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP Laxaleken 2015-05-24 Halmstad 05:06.01 505
71  Alexander Lienau-Petersson 1993 YSTADS SS Färsingadoppet 2 2015-06-13 Sjöbo 05:06.69 502
72  Alfred Löfgren 1998 MASS H2O Long Course Spring Cup 2015 2015-04-23 Doha, Qatar 05:07.53 498
73  Tobias Åberg 2000 MASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 05:07.75 497
74  Axel Lloyd 1999 TRELLEBORG DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 05:09.03 491
75  Jacob Zeidler 1994 SK LÖDDE Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 05:09.28 490
76  Max Persson 2001 YSTADS SS DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 05:09.82 487
77  Anton Widholm 1999 VÄSBY SS TYR Challenger Meet 2015 2015-05-17 Täby 05:10.10 486
78  Elias Fröde 2001 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 05:10.93 482
79  Jesper Olsson 1998 POSEIDON Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 05:11.56 479
80  Johannes Sköld 1996 S02 Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 05:11.67 478
81  Daniel Jonsson 1999 ALVESTA SS 17. Int. Schwimm-Meeting der Berliner Wasserratten um den "Titze-Cup" 2015-03-20 Berlin 05:11.96 477
82  Albin Edvardsson 2000 ALINGSÅS Falkenberg Race 2015 2015-04-12 Falkenberg 05:11.97 477
83  Axel Brorsson 1996 ESKILSTUNA Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 05:12.45 475
84  Alexander Nylén 2000 KARLSKO SF Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 05:12.72 474
85  Marco Häyhänen 1999 MASS Speedo Open 2015 2015-05-17 Mölndal 05:12.75 473
86  Johan Christiansson 1996 YSTADS SS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 05:13.09 472
87  Erik Forsström 1999 HARNÄS SKU UGP 3 2015 2015-05-30 Eskilstuna 05:13.42 470
88  William Kerman 2001 ANDERSTORP Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 05:13.62 470
89  Victor Lovinge 2000 NKK Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-06 Linköping 05:13.94 468
90  William Ejlegård 2000 VÄSTERÅS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 05:14.63 465
91  Pontus Westberg 2000 JÄRFÄLLA S Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 05:14.66 465
92  Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 05:14.91 464
93  Jacob Pedersen 2000 SK ENA DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 05:15.22 462
94  Julius Gustavsson 2002 SK LAXEN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 05:16.98 455
95  Anton Steindl 2000 HVETLANDA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 05:17.63 452
96  David Hambraeus 1999 FALUN Head Summer Cup 2015 2015-06-28 Stockholm 05:18.37 449
97  Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 05:18.55 448
98  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND UGP 3 2015 2015-05-30 Eskilstuna 05:19.35 445
99  Sebastian Tufvesson 2000 SKK NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 05:19.52 444
100  Max Sundberg 1999 VÄSBY SS TYR Challenger Meet 2015 2015-05-17 Täby 05:19.96 442