25m Frisim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=---
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Robin Andréasson 1988 MASS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:10.48
Alexander Frost 1997 NKK Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:10.70
Pontus Flodqvist 1988 SK NEPTUN Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:10.80
Niklas Borin 1989 TUREBERG Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:10.82
Anton Jansson 1992 NKK Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:10.94
Björn C-G Calleberg 1981 ÖSA Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:10.95
Marcus Forsgren 1996 NKK Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:10.99
Shervin Ghahestani 1997 TÄBY SIM Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:11.02
  Axel Pettersson 1995 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:11.02
10  Mikael Wåhlin 1989 NKK Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:11.05
11  Linus Magnusson 1990 SK NEPTUN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:11.07
12  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:11.12
13  Ahmad Attellesey 1995 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:11.16
14  Elias Haglund 1996 KARLSTAD Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:11.18
15  Hugo Rydberg 1998 NKK Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:11.21
16  Joakim Holmquist 1969 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:11.23
17  Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:11.24
18  Sebastian Pettersson 1994 KUNGÄLV Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:11.25
19  Henrik Bolle 1996 TUREBERG Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:11.29
20  Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:11.30
  Anton Andersson 1993 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:11.30
22  William Myrlander 1997 NÄSSJÖ Ultra Super Sprint 2015-12-14 Nässjö 00:11.31
23  Daniel Olsson 1996 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:11.36
24  Sebastian Pantzar 1999 TYRESÖ SS Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:11.42
  Oskar Gannholm-Johansson 1996 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:11.42
26  Filip Christensson 1991 LANDSKRONA Simtriaden 2015-04-06 Furulund 00:11.44
  Robert Lindblom 1995 ÖSA Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:11.44
28  Hampus Lovinge 1998 NKK Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:11.46
29  Gustaf Dahlman 1997 VÄSTERÅS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:11.52
30  Joel Huth 1996 SÖDERTÖRN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:11.53
31  Jakob Clemedtson 1996 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:11.58
32  Lukas Peterson 1998 SKK Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:11.62
33  Aron Qvirist 1998 MASS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:11.63
34  Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:11.64
35  Victor Lovinge 2000 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:11.67
36  Emil Gilliusson 1993 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-05 Örnsköldsvik 00:11.70
  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:11.70
38  Johan Strandberg 1997 SUNDSVALL Öviksracet 2015 2015-12-05 Örnsköldsvik 00:11.71
39  Marcelo Machado 1987 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:11.72
40  Mathias Petrusson 1993 KUNGÄLV Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:11.75
41  Daniel Andersson 1997 KUNGÄLV Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:11.81
  Tom Andersson 1998 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:11.81
43  Edvin Persson 1999 SS MORA Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:11.82
44  Fredrik Hansen 1992 SS IDEN Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:11.84
45  Marcus Stridfäldt 1995 SÖDERTÖRN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:11.85
  Viktor Christiansson 1995 TYRINGE SS Sparbanken Skåne Cup 2015-04-26 Tyringe 00:11.85
47  Hampus Svensson 1999 LANDSKRONA Simtriaden 2015-04-06 Furulund 00:11.88
  Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:11.88
49  Olle Österman 1998 TYRESÖ SS Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:11.93
50  Oskar Skarin 1999 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:11.94
51  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:11.96
  Petter Cyrén 1996 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:11.96
53  John Aldrin 2001 KATRINEHOL Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:11.97
54  Johannes Ålander 1995 SK ENA Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:12.00
55  Gustav Henell 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:12.02
56  Josef Al-Khalili 2000 TÄBY SIM Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:12.06
57  David Lind 1994 SÖDERTÖRN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:12.09
  Tobias Josefsson 1997 KUNGÄLV Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:12.09
  Jonatan Carlsson 2001 VARBERG Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:12.09
60  Rickard Thillman 1997 KUNGÄLV Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:12.10
61  Oliver Sandell 1996 KSLS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:12.11
  Nicklas Eriksson 1996 NYKÖPING Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:12.11
63  Joel Hambraeus 1998 DANDERYD Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:12.13
64  Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:12.14
65  Vilmer Jansson 2000 HK SIM Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:12.17
66  Jens Jacob Aabel Nordkvist 1995 DANDERYD Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:12.19
  Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:12.19
68  Daniel Coleman 2000 TÄBY SIM Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:12.20
69  Linus Borg 1992 TYRINGE SS Tyringe Cup 2015-10-25 Tyringe 00:12.21
  Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:12.21
71  Marcus Kjellberg 1994 ÅKERSBERGA Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:12.22
72  Christian Konrad 1989 BOTK-RÖNN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:12.25
  Jonathan Myrlander 2000 NÄSSJÖ Ultra Super Sprint 2015-12-14 Nässjö 00:12.25
  Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:12.25
75  Alexander Ström 1998 KARLSKRONA KSSM1 2015-02-14 Karlskrona 00:12.28
  Jakob Källquist 2001 GÄVLE SS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:12.28
  Max Engström 2001 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:12.28
78  Oskar Iwarsson 2000 TUREBERG Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:12.29
79  Felix Wetterborg 2001 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:12.32
  Ishak Sabic 1999 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:12.32
81  Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:12.36
  Sixten Almén 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:12.36
83  Filip Sundqvist 1997 BYSKE ÖjebySpelen 2015 2015-03-21 Öjebyn 00:12.37
84  Lukas Hill 1999 SS MORA Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:12.42
85  Jonathan Sühl 1994 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:12.44
86  Christoffer Theander 1997 NKK Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:12.47
87  Oskar Renåker 1996 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:12.48
88  Oskar Nilsson 1995 ÅKERSBERGA Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:12.49
89  Linus Kahl 2001 WISBY SS Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:12.51
  Herman Johansson 2000 HULTSFRED TomteCupen 2015 2015-12-05 Nässjö 00:12.51
91  Elias Olsson Svensson 1996 KATRINEHOL 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:12.52
92  Stefan Varga 2000 DANDERYD Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:12.55
  Wictor Häggblad 1994 ÅKERSBERGA Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:12.55
94  Jakob Petersen 2001 SS DELFIN Tyringe Cup 2015-10-25 Tyringe 00:12.57
95  Joel Hansson 1997 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:12.58
  Sean Johansson 1997 SK ENA Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:12.58
97  Kalle Sandahl 1999 SKK Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:12.59
  Isak Alin 1999 TÄBY SIM Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:12.59
99  Tobias Rindå 1995 BOTK-RÖNN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:12.60
  Jakob Idesten 1999 STRÄNGNÄS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:12.60
 
  50m Frisim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:20.26
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Christoffer Carlsen 1992 HS LEN: European Short Course Championships 2015-12-04 Netanya 00:21.97 784
Alexander Nyström 1990 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:22.26 753
Petter Stymne 1983 SK NEPTUN Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 00:22.38 741
Robin Andréasson 1988 MASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:22.41 738
Marcus Piehl 1985 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:22.45 734
  Alexander Frost 1997 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:22.45 734
Linus Magnusson 1990 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:22.48 732
Isak Eliasson 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:22.51 729
Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:22.58 722
10  Johan Brännerud Garcia 1994 MKK Nordic Swimming Championships 2015-12-13 Bergen 00:22.64 716
11  Henrik Lindau 1990 KARLSKRONA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:22.73 708
12  Stefan Nystrand 1981 SPÅRVÄGEN Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 00:22.74 707
13  Pontus Flodqvist 1988 SK NEPTUN Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 00:22.88 694
14  Axel Pettersson 1995 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:22.91 691
15  Ahmad Attellesey 1995 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:22.92 690
16  Lars Frölander 1974 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:22.97 686
17  Simon Sjödin 1986 SK NEPTUN Neptuns KM 2015-02-14 Stockholm 00:22.98 685
18  Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:22.99 684
19  Efrem Ghirmai 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:23.05 679
  Fabian Steen 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:23.05 679
21  Christoffer Vikström 1987 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:23.17 668
22  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:23.19 666
23  Jonas Holmström 1992 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:23.22 664
24  Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:23.24 662
  Mika Persson 1998 HÖGANÄS SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:23.24 662
26  Markus Fürst 1996 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:23.25 661
27  Thomas Törnström 1992 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:23.28 659
28  Joel Huth 1996 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:23.43 646
29  Johannes Skagius 1995 SUNDSVALL SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:23.44 645
  Mikael Wåhlin 1989 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:23.44 645
31  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:23.46 644
32  Jesper Jonsson 1993 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:23.47 643
33  Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:23.50 640
  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:23.50 640
  Joakim Holmquist 1969 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:23.50 640
36  Marcus Forsgren 1996 NKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:23.51 639
37  Mattias Carlsson 1990 UDDEVALLA DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 00:23.57 635
38  Henrik Bolle 1996 TUREBERG Julklappsdoppet 2015 2015-12-06 Stockholm 00:23.60 632
  Shervin Ghahestani 1997 TÄBY SIM Täby Sim Klubbmästerskap 2015 2015-12-13 Täby 00:23.60 632
40  Anton Jansson 1992 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:23.61 631
41  Kristofer Johansson 1987 LASS Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 00:23.64 629
  Oskar Mikaelsson 1995 SKELLEFTEÅ SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:23.64 629
  Elias Haglund 1996 KARLSTAD SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:23.64 629
44  Viktor Kertes 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:23.67 627
  Martin Persson 1992 MASS Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 00:23.67 627
46  Enzo Schön 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:23.68 626
47  Johan Bengtsson 1991 MKK simallskånskan omg 2 2015-11-23 00:23.71 623
48  Christoffer Stolt 1987 SPÅRVÄGEN Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 00:23.72 623
  Björn C-G Calleberg 1981 ÖSA KM/Utmanaren 2015 2015-12-13 Örebro 00:23.72 623
50  Niclas Hvalgren 1995 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:23.73 622
  Eric Hinderup 1998 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:23.73 622
52  Sebastian Pettersson 1994 KUNGÄLV ARENA USO 2015 2015-09-06 UDDEVALLA 00:23.74 621
53  Elias Gausel 1996 S02 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:23.76 619
54  Robert Lindblom 1995 ÖSA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:23.79 617
55  Janne Ledin 1994 SK LAXEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:23.82 615
56  Gustaf Dahlman 1997 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:23.85 612
  Alexander Almeida Sundell 1997 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:23.85 612
58  Robbin Steén 1987 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:23.87 611
59  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 00:23.91 608
  Kalle Lindborg 1994 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:23.91 608
61  Jesper Björk 1993 HS DM/JDM 2015-10-17 Ystad 00:23.92 607
62  Linus Wannebro 1995 KSLS Glasriket Cup 2015-03-21 Växjö 00:23.93 606
63  Elias Altman 1998 SALTSJÖB Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 00:23.94 606
64  Pontus Palmqvist 1991 LASS Intersport Simcup 2015-10-03 Motala 00:23.95 605
  Olle Sköld 1999 TYRESÖ SS DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 00:23.95 605
66  Theo Zätterström 1991 SK NEPTUN Södertälje Meet 2015 2015-10-04 Södertälje 00:23.97 603
67  Timay Edholm 1993 SUNDSVALL Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 00:24.00 601
  Joakim Löfgren 1992 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:24.00 601
  Gustav Östlund 2000 POSEIDON Seriesim omg 2 2015-2016 Div 1 2015-11-29 00:24.00 601
70  Alexander Morgan 1996 SKK Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 00:24.01 600
71  William Myrlander 1997 NÄSSJÖ Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 00:24.02 600
72  Jacob Danielsson 1998 SPIF SF Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 00:24.03 599
73  Marcus Stridfäldt 1995 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:24.04 598
74  Måns Hjelm 1992 SK TRITON Öppna Skånska Masters 2015-02-01 Lund 00:24.07 596
  Martin Nilsson 1993 SPIF SF Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 00:24.07 596
76  John Olsson 1995 SK LAXEN NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:24.08 595
77  Marcus Kindberg 1993 MKK DM/JDM 2015-10-17 Ystad 00:24.10 594
  Hugo Cedervall 1997 POSEIDON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:24.10 594
79  Anton Blomquist 1995 ÅKERSBERGA DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 00:24.12 592
  Samuel Törnqvist 1997 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:24.12 592
  Filip Weidlitz 1997 SK NEPTUN Nordsjøstevnet 2015 2015-11-06 Stavanger 00:24.12 592
82  Hugo Rydberg 1998 NKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:24.13 591
  Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 00:24.13 591
84  Karl Lindoff 1998 ESKILSTUNA Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 00:24.15 590
  Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS Julklappsdoppet 2015 2015-12-06 Stockholm 00:24.15 590
86  Mikael Blum 1995 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:24.16 589
87  Klas Wiréhn 1985 LASS Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 00:24.18 588
88  Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 00:24.20 586
89  Robin Sandgren 1997 SK LAXEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:24.22 585
  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:24.22 585
91  Joakim Q Hammarlind 1993 SPIF SF Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-22 Sollentuna 00:24.25 583
92  Jonas Ulfskans 1986 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:24.26 582
  Filip Hedman 1998 TÄBY SIM DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 00:24.26 582
  Herman Lindström 1996 SKELLEFTEÅ SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:24.26 582
95  Joel Byrne 1993 IKSU Umeracet 2015 2015-10-04 Umeå 00:24.28 580
  Oskar Nilsson 1997 HS Medaljjakt A, T 151010 2015-10-10 Helsingborg 00:24.28 580
97  Max Troell 1995 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:24.30 579
98  Axel Brorsson 1996 ESKILSTUNA Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 00:24.32 578
99  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON DM/JDM 2015-10-17 Ystad 00:24.35 575
100  Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 00:24.37 574
 
  100m Frisim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:44.94
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Christoffer Carlsen 1992 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:47.38 853
Alexander Nyström 1990 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:48.59 791
Johan Brännerud Garcia 1994 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:48.89 776
Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:49.05 769
Robin Andréasson 1988 MASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:49.10 766
Isak Eliasson 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:49.27 758
Linus Magnusson 1990 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:49.64 741
Oscar Ekström 1994 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:49.80 734
  Henrik Lindau 1990 KARLSKRONA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:49.80 734
10  Pontus Palmqvist 1991 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:49.86 732
11  Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM Nordic Swimming Championships 2015-12-12 Bergen 00:49.87 731
12  Jonas Holmström 1992 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:49.98 726
13  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE Nordic Swimming Championships 2015-12-12 Bergen 00:50.02 725
14  Joel Huth 1996 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:50.09 722
15  Mattias Carlsson 1990 UDDEVALLA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:50.13 720
16  Axel Pettersson 1995 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:50.24 715
17  Markus Fürst 1996 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:50.33 711
18  Efrem Ghirmai 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:50.38 709
19  Jesper Jonsson 1993 UDDEVALLA ARENA USO 2015 2015-09-05 UDDEVALLA 00:50.50 704
20  Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:50.51 704
21  Lars Frölander 1974 LASS Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 00:50.58 701
  Anton Andersson 1993 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:50.58 701
23  Gustaf Dahlman 1997 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:50.70 696
24  Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE Nordic Swimming Championships 2015-12-11 Bergen 00:50.72 695
25  Eric Hinderup 1998 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:50.99 684
26  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:51.09 680
27  Marcus Svensson 1992 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:51.13 679
28  Johannes Skagius 1995 SUNDSVALL Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-26 Sundsvall 00:51.14 678
29  Marcus Forsgren 1996 NKK Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:51.22 675
30  Simon Frank 1990 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:51.30 672
31  Thomas Törnström 1992 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:51.31 671
32  Alexander Frost 1997 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:51.33 671
33  Olle Sköld 1999 TYRESÖ SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:51.39 668
34  Enzo Schön 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:51.42 667
35  Hugo Cedervall 1997 POSEIDON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:51.43 667
  Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:51.43 667
37  Mika Persson 1998 HÖGANÄS SS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:51.48 665
38  Elias Gausel 1996 S02 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:51.61 660
  Ahmad Attellesey 1995 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:51.61 660
40  John Olsson 1995 SK LAXEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:51.71 656
41  Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:51.74 655
42  Joakim Löfgren 1992 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:51.81 652
43  Filip Holmqvist 1994 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:51.85 651
  Samuel Törnqvist 1997 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:51.85 651
45  Martin Persson 1992 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:51.93 648
  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:51.93 648
47  Linus Wannebro 1995 KSLS Glasriket Cup 2015-03-22 Växjö 00:51.99 645
48  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-04 Göteborg 00:52.03 644
49  Daniel Olsson 1996 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:52.06 643
50  Elias Altman 1998 SALTSJÖB Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 00:52.07 642
51  Erik Persson 1994 KUNGSBACKA DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-17 Skövde 00:52.15 639
52  Johan Bengtsson 1991 MKK HP Holding Korsvirkessim 2015-05-16 Ystad 00:52.17 639
53  Max Troell 1995 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:52.18 638
54  Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-04 Göteborg 00:52.20 638
55  Hugo Rydberg 1998 NKK Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:52.25 636
  Elias Haglund 1996 KARLSTAD SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:52.25 636
57  Joakim Q Hammarlind 1993 SPIF SF Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:52.30 634
58  Martin Nilsson 1993 SPIF SF Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:52.32 633
59  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:52.36 632
60  Filip Weidlitz 1997 SK NEPTUN Nordsjøstevnet 2015 2015-11-07 Stavanger 00:52.39 631
61  Alexander Löfqvist 1999 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:52.42 630
62  Måns Hjelm 1992 SK TRITON Öppna Skånska Masters 2015-02-01 Lund 00:52.47 628
63  Marcus Piehl 1985 LASS Ungdoms GP 4 2015-10-10 Linköping 00:52.55 625
64  Robin Sandgren 1997 SK LAXEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:52.58 624
  Markus Malm 1997 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:52.58 624
66  Alexander Almeida Sundell 1997 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:52.62 622
67  Mikael Blum 1995 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:52.64 622
68  Filip Hedman 1998 TÄBY SIM DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 00:52.65 621
  Robbin Steén 1987 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:52.65 621
70  Pontus Flodqvist 1988 SK NEPTUN Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 00:52.69 620
71  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-04 Göteborg 00:52.70 620
72  Fredrik Olofsson 1994 HS Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 00:52.75 618
73  Sebastian Pantzar 1999 TYRESÖ SS Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-22 Sollentuna 00:52.76 617
  Marcus Kindberg 1993 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:52.76 617
  Oskar Gannholm-Johansson 1996 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:52.76 617
76  Filip Svedberg 1997 SKELLEFTEÅ Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 00:52.79 616
77  Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 00:52.80 616
78  Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:52.82 615
79  Axel Brorsson 1996 ESKILSTUNA Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 00:52.84 615
80  Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:52.87 614
81  Fabian Steen 1996 HS DM/JDM 2015-10-17 Ystad 00:52.88 613
  William Brand 1998 ESKILSTUNA Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 00:52.88 613
83  Klas Wiréhn 1985 LASS Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 00:52.90 613
84  Gustav Östlund 2000 POSEIDON Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:52.98 610
85  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:53.00 609
86  Viktor Kertes 1996 HS DM/JDM 2015-10-17 Ystad 00:53.02 608
87  Daniel Jonsson 1999 ALVESTA SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:53.16 604
88  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 00:53.17 603
89  Victor Bergstrand 2000 POSEIDON Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 00:53.24 601
90  Rasmus Rantanen 1997 SÖDERTÄLJE Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 00:53.27 600
91  Ishak Sabic 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim region 4 2015-11-15 Jönköping 00:53.28 600
92  Johan Hildesson 1992 KUNGÄLV ARENA USO 2015 2015-09-05 UDDEVALLA 00:53.30 599
93  Henrik Bolle 1996 TUREBERG Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-22 Sollentuna 00:53.33 598
94  Hampus Lovinge 1998 NKK Intersport Simcup 2015-10-04 Motala 00:53.34 598
95  Anton Arvidsson 1994 UDDEVALLA ARENA USO 2015 2015-09-05 UDDEVALLA 00:53.36 597
  Dennis Dukic 2000 SK LAXEN Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-15 Göteborg 00:53.36 597
97  Christoffer Andersson 1994 TYRESÖ SS DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 00:53.39 596
  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-04 Göteborg 00:53.39 596
99  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN Sundsvall Arena Cup 2015 2015-09-26 Sundsvall 00:53.41 595
100  Anton Marijanovic 2000 SÖDERTÖRN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:53.44 594
 
  200m Frisim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=01:39.37
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Christoffer Carlsen 1992 HS LEN: European Short Course Championships 2015-12-03 Netanya 01:45.33 839
Isak Eliasson 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:47.06 799
Robin Andréasson 1988 MASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:47.26 795
Adam Paulsson 1995 ELFSBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:47.29 794
Gustaf Dahlman 1997 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:47.39 792
Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:47.49 790
Jonas Holmström 1992 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:47.51 789
Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:47.69 785
Johan Brännerud Garcia 1994 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:48.15 775
10  Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:48.53 767
11  Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM Nordic Swimming Championships 2015-12-11 Bergen 01:49.16 754
12  Jesper Jonsson 1993 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:49.97 737
13  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:50.04 736
14  Oscar Ekström 1994 LASS ARENA USO 2015 2015-09-06 UDDEVALLA 01:50.14 734
15  Pontus Palmqvist 1991 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:50.28 731
16  Simon Frank 1990 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:50.38 729
17  Oskar Nordstrand 1991 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:50.40 729
18  Anton Andersson 1993 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:50.54 726
19  Markus Malm 1997 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:50.58 725
20  Markus Fürst 1996 JÖNKÖPING Barracuda Race Extralopp 2015-11-28 Göteborg 01:50.96 718
21  Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:50.98 717
22  Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:51.34 710
23  Hugo Cedervall 1997 POSEIDON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:51.63 705
24  Henrik Lindau 1990 KARLSKRONA DM/JDM 2015-10-18 Ystad 01:52.14 695
  Max Troell 1995 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:52.14 695
26  Samuel Törnqvist 1997 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:52.19 694
27  Joel Huth 1996 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:52.24 693
  Hugo Rydberg 1998 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:52.24 693
29  Patrik Löfgren 1996 MASS KM 1 2015 2015-02-22 Mölndal 01:52.48 689
30  Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:52.57 687
31  Simon Plato 1993 HS Nordic Swimming Championships 2015-12-11 Bergen 01:52.58 687
32  Enzo Schön 1996 HS Swedbank Medaljjakt 2015-05-16 Helsingborg 01:52.59 687
33  Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:52.60 687
34  Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:52.81 683
35  Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:52.90 681
36  Robbin Steén 1987 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:53.04 679
37  Marcus Kindberg 1993 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:53.18 676
38  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON simallskånskan omg 2 2015-11-23 01:53.26 675
39  Olle Williamsson 1998 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:53.82 665
40  Joakim Q Hammarlind 1993 SPIF SF Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 01:54.06 661
41  Fredrik Olofsson 1994 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:54.09 660
42  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:54.13 660
43  Filip Svedberg 1997 SKELLEFTEÅ SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:54.34 656
44  Johan Hildesson 1992 KUNGÄLV Barracuda Race 2015-11-28 Göteborg 01:54.40 655
  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:54.40 655
46  Eric Hinderup 1998 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:54.45 654
47  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:54.47 654
48  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:54.62 651
49  Thomas Törnström 1992 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:54.70 650
50  Elias Haglund 1996 KARLSTAD Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 01:54.75 649
51  Elias Gausel 1996 S02 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:54.83 648
52  Tor Leander 1999 MASS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:54.87 647
53  Samuel Rudqvist 1999 TROLLHÄTTA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:54.88 647
54  Marcus Forsgren 1996 NKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 01:55.01 644
  John Olsson 1995 SK LAXEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:55.01 644
56  Anton Marijanovic 2000 SÖDERTÖRN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:55.27 640
57  Viktor Kertes 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:55.37 638
58  Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA Barracuda Race 2015-11-28 Göteborg 01:55.43 637
59  Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING Barracuda Race 2015-11-28 Göteborg 01:55.46 637
60  Joel Westerlind 1996 HÄRNÖSAND SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:55.78 632
61  Isac Troell 1997 HS Swedbank Medaljjakt 2015-05-16 Helsingborg 01:55.93 629
62  Cebastian Christensen 1998 SK TRITON Tritonspelen 2 2015-03-09 Staffanstorp 01:56.00 628
  William Lindblom 1998 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:56.00 628
  Melker Olsson 2000 ELFSBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:56.00 628
  Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG KM 2015 2015-12-13 Trelleborg 01:56.00 628
66  Daniel Jonsson 1999 ALVESTA SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:56.49 620
67  Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:56.50 620
68  William Brand 1998 ESKILSTUNA Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 01:56.54 619
69  Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:56.75 616
70  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 01:56.76 616
71  Rasmus Nieminen 1997 MOTALA SS LeWa Sport Cup 2015-03-21 Motala 01:56.79 615
72  Alexander Löfqvist 1999 OSKARSHAMN LeWa Sport Cup 2015-03-21 Motala 01:56.92 613
  Filip Björkholm 1998 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:56.92 613
  Dennis Dukic 2000 SK LAXEN Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 01:56.92 613
75  Filip Weidlitz 1997 SK NEPTUN UGP 1 2015-01-25 Stockholm 01:57.12 610
76  Ishak Sabic 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:57.14 610
77  Anton Johansson 1996 KUNGSBACKA Barracuda Race 2015-11-28 Göteborg 01:57.17 609
78  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 01:57.33 607
79  William Lulek 1998 SK NEPTUN Södertälje Meet 2015 2015-10-04 Södertälje 01:57.35 607
  Elias Altman 1998 SALTSJÖB UGP4 - 2015 2015-10-10 Stockholm 01:57.35 607
81  Jakob Westrin 1996 SUNDSVALL Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-26 Sundsvall 01:57.39 606
82  Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-18 Norrtälje 01:57.44 605
83  Anton Björck-Teuscher 1993 S02 DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-17 Skövde 01:57.47 605
84  Axel Brorsson 1996 ESKILSTUNA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:57.57 603
85  Johannes Sköld 1996 S02 DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 01:57.70 601
86  Victor Bergstrand 2000 POSEIDON Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:57.84 599
87  Alexander Trudov 1999 S 71 DM/JDM 2015-10-18 Ystad 01:57.88 599
88  Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2015 2015-04-25 Järfälla 01:57.91 598
89  Axel Lloyd 1999 TRELLEBORG Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 01:57.97 597
90  Linus Kahl 2001 WISBY SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:58.30 592
91  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:58.36 591
92  Anton Andersson 1997 MKK DM/JDM 2015-10-18 Ystad 01:58.40 591
93  Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS Arena Cup 2015 2015-09-20 Upplands Väsby 01:58.47 590
94  Oskar Skarin 1999 SK TRITON Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 01:58.52 589
95  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA Ungdoms Grand Prix 4 2015-10-10 Staffanstorp 01:58.86 584
96  Niclas Eriksson 1998 SPIF SF Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 01:58.95 583
  Mathias Petrusson 1993 KUNGÄLV Barracuda Race 2015-11-28 Göteborg 01:58.95 583
98  Isak Wikström 1999 HS DM/JDM 2015-10-18 Ystad 01:58.98 582
99  Simon Wanna 1996 SÄFFLE SS DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 01:59.03 581
100  Martin Magnusson 1995 NORRTÄLJE Järfälla Nationella 2015 2015-04-25 Järfälla 01:59.13 580
 
  400m Frisim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=03:32.25
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Adam Paulsson 1995 ELFSBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 03:45.98 828
Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 03:46.77 819
Kristian Kron 1992 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 03:47.85 808
Gustaf Dahlman 1997 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 03:49.13 794
Mattias Carlsson 1990 UDDEVALLA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 03:49.35 792
Isak Eliasson 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 03:49.98 786
Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM Nordic Swimming Championships 2015-12-13 Bergen 03:50.20 783
Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 03:51.84 767
Markus Malm 1997 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 03:53.74 748
10  Erik Persson 1994 KUNGSBACKA DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-17 Skövde 03:54.04 745
11  Robin Andréasson 1988 MASS KM 2 Mölndal 2015 2015-04-12 Mölndal 03:54.35 742
12  Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 03:55.25 734
13  Jonas Holmström 1992 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 03:56.46 723
14  Filip Björkholm 1998 VÄSTERÅS Nordic Swimming Championships 2015-12-13 Bergen 03:56.64 721
15  Simon Plato 1993 HS Nordic Swimming Championships 2015-12-13 Bergen 03:56.71 720
16  Oskar Nordstrand 1991 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 03:56.80 720
17  Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 03:57.01 718
18  Anton Björck-Teuscher 1993 S02 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 03:57.27 715
19  Max Troell 1995 HS Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 03:57.38 714
20  Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 03:58.10 708
21  Jesper Jonsson 1993 SÖDERTÖRN Södertälje Meet 2015 2015-10-04 Södertälje 03:58.60 703
22  Jesper Björk 1993 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 03:59.43 696
23  Patrik Löfgren 1996 MASS KM 2 Mölndal 2015 2015-04-12 Mölndal 03:59.73 694
24  Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:00.34 688
25  Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:01.17 681
26  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:01.69 677
27  Simon Wanna 1996 SÄFFLE SS Moelven Cup 2015 2015-03-22 Säffle 04:01.73 676
28  Hugo Cedervall 1997 POSEIDON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 04:01.75 676
29  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:01.98 674
30  Oscar Ekström 1994 LASS ARENA USO 2015 2015-09-05 UDDEVALLA 04:02.45 670
31  Melker Olsson 2000 ELFSBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:02.62 669
32  Samuel Törnqvist 1997 VÄSBY SS Arena Cup 2015 2015-09-19 Upplands Väsby 04:03.24 664
33  Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 04:03.52 662
34  Marcus Kindberg 1993 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 04:04.75 652
35  Tor Leander 1999 MASS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:05.04 649
36  Christopher Jedel 1995 MASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 04:05.30 647
37  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:05.46 646
38  Isak Wikström 1999 HS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:05.62 645
39  Olle Williamsson 1998 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 04:05.74 644
40  Anton Andersson 1997 MKK HP Holding Korsvirkessim 2015-05-16 Ystad 04:06.36 639
41  Joel Westerlind 1996 HÄRNÖSAND Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 04:07.18 633
42  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE Södertälje Meet 2015 2015-10-04 Södertälje 04:07.30 632
43  Joel Falk Hansson 1994 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 04:07.73 628
44  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:07.96 627
45  Anton Johansson 1996 KUNGSBACKA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 04:08.25 624
46  Samuel Rudqvist 1999 TROLLHÄTTA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:08.60 622
47  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Seriesim division 1 deltävling 4 2015-11-29 Täby 04:08.79 620
48  Fredrik Olofsson 1994 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 04:08.84 620
49  Dennis Dukic 2000 SK LAXEN Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-15 Göteborg 04:09.29 617
50  Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:09.84 613
51  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 04:09.86 612
52  Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S UGP4 - 2015 2015-10-11 Jakobsberg 04:10.02 611
53  Axel Lloyd 1999 TRELLEBORG Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 04:10.05 611
54  William Lulek 1998 SK NEPTUN UGP 1 2015-01-25 Stockholm 04:10.17 610
55  Johan Hildesson 1992 KUNGÄLV SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 04:10.97 604
56  Isac Troell 1997 HS DM/JDM 2015-10-17 Ystad 04:11.04 604
57  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON Arena & Poseidon Team Cup 2015 2015-09-05 Lund 04:11.45 601
58  Erik Forsström 1999 HARNÄS SKU Sum-Sim Region 2 2015-11-15 Borlänge 04:11.71 599
59  Anton Marijanovic 2000 SÖDERTÖRN Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 04:11.78 599
60  Johannes Sköld 1996 S02 DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-17 Skövde 04:11.94 597
61  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN UGP4 - 2015 2015-10-11 Stockholm 04:12.07 597
62  Marcus Forsgren 1996 NKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 04:12.09 596
63  Johan Jönsson 1995 SK HAJEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 04:12.37 594
64  William Westerlund Holappa 1999 ELFSBORG Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-15 Göteborg 04:12.44 594
65  Viktor Svan 2000 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:12.78 591
66  Jakob Westrin 1996 SUNDSVALL Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 04:13.27 588
67  Viktor Kertes 1996 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 04:13.39 587
68  Niclas Eriksson 1998 SPIF SF Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 04:13.85 584
69  Alexander Trudov 1999 S 71 DM/JDM 2015-10-17 Ystad 04:14.20 582
70  Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 04:14.23 581
71  Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 04:14.45 580
72  Alexander Löfqvist 1999 HS Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 04:14.63 579
73  Max Sundberg 1999 VÄSBY SS Södertälje Meet 2015 2015-10-04 Södertälje 04:14.84 577
74  Johan Strandberg 1997 SUNDSVALL Sundsvalls Sim 2015 2015-03-22 Sundsvall 04:15.16 575
75  Robbin Steén 1987 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 04:15.34 574
76  Karl Lindekrantz 1999 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 04:15.83 571
77  Elias Haglund 1996 KARLSTAD NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 04:15.84 571
78  Oskar Hanstål 1999 ÄNGELHOLM Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 04:15.95 570
79  William Brand 1998 ESKILSTUNA Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 04:16.65 565
80  Mikael E Rosén 1974 SÖDERTÖRN Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 04:16.82 564
81  Oskar Skarin 1999 SK TRITON Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 04:17.00 563
82  Hugo Wiman 1997 VÄXJÖ SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 04:17.13 562
83  Anton Sandberg 1999 TÄBY SIM UGP4 - 2015 2015-10-11 Jakobsberg 04:17.34 561
84  Oliver Rehn 2001 SK NEPTUN UGP 1 2015-01-25 Stockholm 04:17.94 557
85  Carl Göransson 2000 UPSALA S DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 04:18.09 556
86  Petter Hellzén 2000 ÄNGELHOLM Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 04:18.40 554
87  Joel Hambraeus 1998 DANDERYD UGP4 - 2015 2015-10-11 Jakobsberg 04:18.55 553
88  Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 04:18.74 552
89  Gustav Kroon 1998 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 04:18.81 551
90  Mike Thorén 1991 MOTALA SS Kvantum Cup 2015-02-21 Luleå 04:18.90 550
91  Carl Rogne 1996 SÄFFLE SS NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 04:18.95 550
92  Jesper Olsson 1998 POSEIDON Arena & Poseidon Team Cup 2015 2015-09-05 Lund 04:19.02 550
93  Johan Björklund 1999 NJURUNDA Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 04:19.10 549
  Nicolas Nolén 2000 SK TRITON Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 04:19.10 549
95  Emil Östrand 1998 JÄRFÄLLA S UGP 1 2015-01-25 Stockholm 04:19.34 548
96  Linus Kahl 2001 WISBY SS UGP4 - 2015 2015-10-11 Stockholm 04:19.45 547
97  Martin Wahlberg 1999 HS Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 04:19.55 546
98  Carlandrea Puoti 1999 SPIF SF HEAD to Head 2015 2015-10-23 Stockholm 04:19.64 546
99  Ishak Sabic 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim region 4 2015-11-15 Jönköping 04:19.71 545
100  Hugo Swanepoel 1998 JÄRFÄLLA S Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 04:19.72 545
 
  800m Frisim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=07:23.42
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 07:47.70 852
Kristian Kron 1992 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 07:49.83 840
Adam Paulsson 1995 ELFSBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 07:50.39 837
Simon Plato 1993 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:03.95 769
Filip Björkholm 1998 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:07.76 751
Christopher Jedel 1995 MASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:09.69 742
Oskar Nordstrand 1991 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:11.38 734
Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:12.16 731
Anton Björck-Teuscher 1993 S02 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:16.10 714
10  Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:17.69 707
11  Marcus Kindberg 1993 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:18.65 703
12  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 08:23.87 681
13  Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 08:26.03 672
14  Simon Wanna 1996 SÄFFLE SS DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 08:26.78 669
15  Anton Johansson 1996 KUNGSBACKA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:28.40 663
16  Hugo Cedervall 1997 POSEIDON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:29.79 658
17  Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:30.17 656
18  Tor Leander 1999 MASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:32.57 647
19  William Lulek 1998 SK NEPTUN UGP 1 2015-01-24 Stockholm 08:33.53 643
20  Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:33.62 643
21  Johan Strandberg 1997 SUNDSVALL SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:35.37 636
22  Joel Westerlind 1996 HÄRNÖSAND SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:35.92 634
23  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:36.05 634
24  Markus Malm 1997 JÖNKÖPING DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 08:36.64 632
25  Isac Troell 1997 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:37.84 627
26  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:38.02 627
27  Johan Jönsson 1995 SK HAJEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:38.44 625
28  Anton Andersson 1997 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:38.56 625
29  Melker Olsson 2000 ELFSBORG DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 08:41.40 615
30  William Lindblom 1998 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:42.03 612
31  Niclas Eriksson 1998 SPIF SF Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 08:42.09 612
32  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 08:42.25 612
33  Linus Kahl 2001 WISBY SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 08:42.95 609
34  Joel Hambraeus 1998 DANDERYD SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:44.10 605
35  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 08:44.40 604
36  William Brand 1998 ESKILSTUNA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:45.61 600
37  William Josefsson-Rudberg 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:46.35 597
38  Johannes Sköld 1996 S02 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:47.87 592
39  Dennis Dukic 2000 SK LAXEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 08:48.63 590
40  Hugo Wiman 1997 VÄXJÖ SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:49.65 586
41  Axel Lloyd 1999 TRELLEBORG HP Holding Korsvirkessim 2015-05-16 Ystad 08:49.95 585
42  Isak Wikström 1999 HS DM/JDM 2015-10-17 Ystad 08:50.14 585
43  Jesper Olsson 1998 POSEIDON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:50.20 584
44  Carl Göransson 2000 UPSALA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:50.53 583
45  Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:51.17 581
46  Anton Sandberg 1999 TÄBY SIM DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-18 Norrtälje 08:51.47 580
47  William Westerlund Holappa 1999 ELFSBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:51.86 579
48  Oliver Rehn 2001 SK NEPTUN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 08:52.32 577
49  Erik Forsström 1999 HARNÄS SKU SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 08:52.37 577
50  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 08:53.55 574
51  Johan Hildesson 1992 KUNGÄLV DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 08:53.64 573
52  Emil Östrand 1998 JÄRFÄLLA S UGP 1 2015-01-24 Stockholm 08:53.76 573
53  Petter Hellzén 2000 ÄNGELHOLM Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 08:53.77 573
54  Viktor Svan 2000 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 08:53.78 573
55  Max Sundberg 1999 VÄSBY SS DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-18 Norrtälje 08:54.02 572
56  Gustaf Palmqvist 2001 SK TRITON Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 08:54.99 569
57  Alexander Trudov 1999 S 71 UGP 4 2015-10-10 Hässleholm 08:55.54 567
58  Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS Arena Cup 2015 2015-09-19 Upplands Väsby 08:56.20 565
59  Martin Falk 1999 POLISEN Arena Cup 2015 2015-09-19 Upplands Väsby 08:56.48 564
60  Jesper Böhn 1998 S02 DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 08:56.60 564
61  Samuel Rudqvist 1999 TROLLHÄTTA DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 08:58.37 558
62  Alfred Löfgren 1998 MASS Riyadh Swim Leaque spring 2015 2015-04-11 Riyadh, Saudiarabien 08:59.00 556
63  Marcus Forsgren 1996 NKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 08:59.38 555
64  Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 09:00.77 551
65  Olof Askling 1999 SKK UGP 1 2015-01-24 Stockholm 09:01.22 549
66  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 09:02.20 546
67  Martin Rogmark 1996 SK HAJEN Poängcup 4 2015-04-14 Lomma 09:02.56 545
68  Viktor Näslund 2001 SUNDSVALL Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 09:04.02 541
69  Mattias Freiholtz 1996 SPÅRVÄGEN Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 09:04.90 538
70  Viktor Johansson 1999 ELFSBORG DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 09:04.96 538
71  Ishak Sabic 1999 JÖNKÖPING DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 09:05.06 538
72  Kevin Chong 1998 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2015 2015-04-25 Järfälla 09:06.76 533
73  Johan Björklund 1999 NJURUNDA Maxiracet 2015-02-21 Härnösand 09:06.95 532
74  Karl Lindekrantz 1999 HS Distanscupen omg 1 2015 2015-01-26 Helsingborg 09:07.29 531
75  Elias Fröde 2001 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 09:08.44 528
76  Axel Bååthe 1997 SKURU IK Järfälla Nationella 2015 2015-04-25 Järfälla 09:09.83 524
77  Erik Skogfors 1996 ESKILSTUNA DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 09:09.92 524
78  Tobias Åberg 2000 MASS UGP 2 2015-03-08 Mölndal 09:09.94 524
79  Johan Bergwall 1999 VÄXJÖ SS Ungdoms GP 4 2015-10-10 Växjö 09:10.38 522
80  Alexander Olsson 1996 POSEIDON DM/JDM 2015-10-17 Ystad 09:11.21 520
81  Mattias Grynning 1999 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 09:11.25 520
82  Elias Hysing 2000 SPIF SF UGP4 - 2015 2015-10-10 Stockholm 09:11.69 519
83  William Kerman 2001 ANDERSTORP Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 09:12.35 517
84  Frederick Holmer Fann 1998 SS04 DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-18 Norrtälje 09:13.58 513
85  Victor Halldén 2000 TÄBY SIM UGP4 - 2015 2015-10-10 Jakobsberg 09:14.77 510
86  Johan Nilsson 1994 MKK UGP 4 2015 2015-10-10 Trelleborg 09:14.97 510
87  Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG UGP 4 2015 2015-10-10 Trelleborg 09:15.14 509
88  Daniel Olsson-Shirazi 1997 SK RAN DM/JDM 2015-10-17 Ystad 09:15.37 508
89  Oskar Skarin 1999 SK TRITON Ungdoms Grand Prix 4 2015-10-10 Staffanstorp 09:15.59 508
90  Love Starrin 2001 SUNDSVALL Maxiracet 2015-02-21 Härnösand 09:15.69 508
91  Mattias Rydqvist 2000 TRELLEBORG DM/JDM 2015-10-17 Ystad 09:16.34 506
  Gustaf Hansson 2001 HS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 09:16.34 506
93  Martin Melinder 2001 VÄSBY SS Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 09:17.11 504
94  Niclas Lindow 1999 KARLSTAD UGP 1 2015-01-24 Borlänge 09:17.18 504
95  Simon Brandt 2000 VÄSBY SS Arena Cup 2015 2015-09-19 Upplands Väsby 09:17.34 503
96  Philip Bergstedt 1998 S02 DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 09:17.93 502
97  Oliver Tykesson 2000 LASS DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 09:18.16 501
98  Johan Ljunggren 2001 UPSALA S DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 09:18.39 500
99  Daniel Coleman 2000 TÄBY SIM UGP4 - 2015 2015-10-10 Jakobsberg 09:18.66 500
100  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND Maxiracet 2015-02-21 Härnösand 09:20.84 494
 
  1500m Frisim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=14:10.10
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 15:10.00 815
Adam Paulsson 1995 ELFSBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 15:11.95 810
Simon Plato 1993 HS Nordic Swimming Championships 2015-12-11 Bergen 15:27.72 769
Filip Björkholm 1998 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 15:36.51 747
Christopher Jedel 1995 MASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 15:40.35 738
Oskar Nordstrand 1991 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 15:41.57 735
Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 15:42.43 733
Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 15:43.70 730
Anton Björck-Teuscher 1993 S02 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 15:47.72 721
10  Marcus Kindberg 1993 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 16:05.07 683
11  Melker Olsson 2000 ELFSBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 16:06.35 680
12  Isak Wikström 1999 HS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 16:11.69 669
13  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 16:14.69 663
14  Simon Wanna 1996 SÄFFLE SS DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 16:18.35 656
15  Markus Malm 1997 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 16:19.86 653
16  Tor Leander 1999 MASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 16:21.06 650
17  Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 16:21.25 650
18  Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 16:22.40 647
19  Joel Westerlind 1996 HÄRNÖSAND Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 16:24.25 644
20  Dennis Dukic 2000 SK LAXEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 16:29.75 633
21  Anton Andersson 1997 MKK DM/JDM 2015-10-18 Ystad 16:31.70 629
22  Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 16:37.61 618
23  Johan Björklund 1999 NJURUNDA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 16:39.25 615
24  Max Sundberg 1999 VÄSBY SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 16:40.48 613
25  Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING Sum-Sim region 4 2015-11-14 Jönköping 16:40.95 612
26  Carl Göransson 2000 UPSALA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 16:41.04 612
27  Hugo Cedervall 1997 POSEIDON UGP 2 2015-03-08 Kristianstad 16:41.21 612
28  Jesper Böhn 1998 S02 DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-17 Skövde 16:43.98 607
29  Johan Jönsson 1995 SK HAJEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 16:44.15 606
30  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD UGP 2 2015-03-07 Eskilstuna 16:45.84 603
31  Marcus Forsgren 1996 NKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 16:46.04 603
32  William Westerlund Holappa 1999 ELFSBORG Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 16:48.97 598
33  William Josefsson-Rudberg 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 16:49.23 597
34  Joel Hambraeus 1998 DANDERYD SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 16:49.75 596
35  Erik Forsström 1999 HARNÄS SKU Sum-Sim Region 2 2015-11-14 Borlänge 16:50.19 595
36  Anton Sandberg 1999 TÄBY SIM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 16:50.32 595
37  Johannes Sköld 1996 S02 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 16:51.81 593
38  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Simkampen 2015 2015-09-19 Godby, Åland 16:52.22 592
39  Ishak Sabic 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 16:54.35 588
40  Viktor Svan 2000 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 16:54.56 588
41  Axel Lloyd 1999 TRELLEBORG DM/JDM 2015-10-18 Ystad 16:58.96 580
42  Olof Askling 1999 SKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 16:59.41 579
43  Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 17:00.53 578
44  Petter Hellzén 2000 ÄNGELHOLM Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 17:01.59 576
45  Alexander Trudov 1999 S 71 UGP 4 2015-10-10 Hässleholm 17:02.04 575
46  Cebastian Christensen 1998 SK TRITON UGP 2 2015-03-08 Löddeköpinge 17:05.13 570
47  Anton Johansson 1996 KUNGSBACKA NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 17:07.27 566
48  Martin Falk 1999 SPIF SF DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 17:08.55 564
49  Rasmus Rantanen 1997 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 17:09.99 562
50  Jesper Olsson 1998 POSEIDON UGP 2 2015-03-08 Kristianstad 17:10.03 562
51  Mikael E Rosén 1974 SÖDERTÖRN Masters SM 2015 2015-03-20 Stockholm 17:11.34 560
52  Tobias Åberg 2000 MASS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 17:16.05 552
53  Hugo Wiman 1997 VÄXJÖ SS DM/JDM Östsvenska 2015-10-17 Kalmar 17:17.14 550
54  Karl Lindekrantz 1999 HS Distanscupen omg 2 2015 2015-03-04 Helsingborg 17:17.28 550
55  Oskar Skarin 1999 SK TRITON Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 17:18.67 548
56  Emil Östrand 1998 JÄRFÄLLA S UGP 2 2015-03-08 Upplands Väsby 17:19.98 546
57  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA UGP 2 2015-03-08 Löddeköpinge 17:20.44 545
58  William Brand 1998 ESKILSTUNA UGP 2 2015-03-07 Eskilstuna 17:21.11 544
59  Rick Cuperus 1999 UDDEVALLA Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 17:22.08 542
60  Linus Kahl 2001 WISBY SS DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 17:22.09 542
61  Henrik Podéus 1995 NKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 17:22.37 542
62  Erik Skogfors 1996 ESKILSTUNA DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 17:24.56 539
63  Svante Linnér 2000 MOTALA SS DM/JDM Östsvenska 2015-10-17 Kalmar 17:28.27 533
64  Hampus Lovinge 1998 NKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 17:30.43 530
65  Alexander Olsson 1996 POSEIDON DM/JDM 2015-10-18 Ystad 17:32.77 526
66  Daniel Olsson-Shirazi 1997 SK RAN DM/JDM 2015-10-18 Ystad 17:35.82 521
67  Stefan Andersson 1970 SUNDSVALL Masters SM 2015 2015-03-20 Stockholm 17:36.87 520
68  Elias Fröde 2001 JÄRFÄLLA S UGP4 - 2015 2015-10-10 Jakobsberg 17:37.71 519
69  Viktor Johansson 1999 ELFSBORG Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 17:37.75 519
70  Gustav Barnå 1999 TÄBY SIM UGP 2 2015-03-08 Upplands Väsby 17:39.87 516
71  Mattias Grynning 1999 LASS NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 17:40.42 515
72  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 17:41.39 513
73  Love Starrin 2001 SUNDSVALL Sundsvalls Sim 2015 2015-03-21 Sundsvall 17:41.47 513
74  Nicolas Nolén 2000 SK TRITON Yss Sparbanken Skåne Cup 2015-09-27 Ystad 17:41.69 513
75  Johan Christiansson 1996 YSTADS SS Distanscupen 2015-03-02 Ystad 17:41.89 513
76  Alexander Nylén 2000 KARLSKO SF Sum-Sim Region 2 2015-11-14 Borlänge 17:42.72 511
77  Alex Phu 2000 GÖTEBORG UGP 2 2015-03-08 Mölndal 17:44.29 509
78  Emil Dahlberg 1997 SUNDSVALL Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-24 Sundsvall 17:46.71 506
79  Christian Norberg 1998 SPIF SF DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 17:48.69 503
80  Ludvig Nyrén 1997 SÄFFLE SS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 17:48.80 503
81  Mattias Rydqvist 2000 TRELLEBORG HP Holding Korsvirkessim 2015-05-16 Ystad 17:49.41 502
82  Oliver Tykesson 2000 LASS Sum-Sim region 4 2015-11-14 Jönköping 17:49.70 501
83  Johan Ljunggren 2001 UPSALA S Upplands Ungdomsmästerskap 2015-10-04 Uppsala 17:49.98 501
84  Adam Schön-Svensson 1991 SK SYDSIM Distanscupen avd 2 Malmö 2015-03-04 Malmö 17:51.01 500
85  Samuel Rudqvist 1999 TROLLHÄTTA UGP 2 2015-03-08 Mölndal 17:52.65 497
86  Frederick Holmer Fann 1998 SS04 DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 17:53.39 496
87  Simon Gipperth 1998 SALTSJÖB Järfälla Nationella 2015 2015-04-26 Järfälla 17:55.00 494
88  Gustaf Toll 1985 DANDERYD Masters SM 2015 2015-03-20 Stockholm 17:55.21 494
89  Gustav Östlund 1997 POSEIDON UGP 2 2015-03-08 Kristianstad 17:55.98 493
90  Erik Ottosson 1999 SPÅRVÄGEN UGP4 - 2015 2015-10-10 Stockholm 17:56.50 492
91  Eldin Kadic 1999 ESKILSTUNA Ungdoms GP 4 Karlskoga 2015 2015-10-10 Karlskoga 17:56.79 492
92  Simon Blom 1999 SK NEPTUN Simkampen 2015 2015-09-19 Godby, Åland 17:56.97 491
93  Isak Larsson 2000 SJÖBO SS Distanscupen 2015-03-02 Ystad 17:57.16 491
94  Sixten Almén 1999 LASS Sum-Sim region 4 2015-11-14 Jönköping 17:57.35 491
95  Fredrik Olsson 1999 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 17:57.36 491
96  Ted Molin 1977 HS Masters SM 2015 2015-03-20 Stockholm 17:57.54 491
97  Isac Troell 1997 HS Distanscupen omg 2 2015 2015-03-04 Helsingborg 17:57.81 490
98  Philip Bergstedt 1998 S02 NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 17:59.21 488
99  Emil Bengtsson 1999 JÄRFÄLLA S UGP 2 2015-03-08 Upplands Väsby 18:00.32 487
100  Anes Cavka 1999 ELFSBORG UGP 4 2015-10-10 Borås 18:00.60 486
 
  25m Bröstsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=---
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Marcus Forsgren 1996 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:13.53
Anton Andersson 1993 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:13.74
William Myrlander 1997 NÄSSJÖ TomteCupen 2015 2015-12-05 Nässjö 00:13.75
Henrik Nilsson 1994 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:13.80
Tom Andersson 1998 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:13.81
Marcelo Machado 1987 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:13.91
Petter Cyrén 1996 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:13.92
Daniel Olsson 1996 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:13.93
Axel Pettersson 1995 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:13.98
10  Hugo Rydberg 1998 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:14.00
11  Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:14.09
12  Ahmad Attellesey 1995 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:14.13
13  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:14.27
14  Mikael Wåhlin 1989 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:14.29
15  Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:14.50
  Victor Lovinge 2000 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:14.50
17  Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:14.59
18  Simon Linnér 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:14.62
19  Oskar Gannholm-Johansson 1996 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:14.81
20  Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:14.86
21  Filip Christensson 1991 LANDSKRONA Simtriaden 2015-04-06 Furulund 00:14.88
22  Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:14.91
23  Gustav Henell 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:15.05
24  Jing-Sheng Vien 1986 KSLS Kronborg Open Kort 2015 2015-02-22 Helsingør 00:15.11
25  Tim Petersson 1999 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:15.28
26  Oskar Renåker 1996 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:15.33
27  Johannes Ålander 1995 SK ENA Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:15.46
28  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:15.51
29  Ali Raeisi 1998 LANDSKRONA Simtriaden 2015-04-06 Furulund 00:15.53
30  Daniel Agestav 2002 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:15.61
31  Oscar Sundberg 2000 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:15.67
32  Axel Eriksson 1998 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:15.69
33  Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:15.80
34  Max Engström 2001 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:15.82
35  Alexander Cummings 1997 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:15.85
36  Jakob Clemedtson 1996 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:15.93
37  Salim Celikovic 1998 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:15.94
38  Johan Strandberg 1997 SUNDSVALL Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:15.95
  Kevin Wåhlin 2000 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:15.95
40  Jonathan Sühl 1994 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:15.98
41  Max Ekelund 2001 ÄNGELHOLM Kronborg Open Kort 2015 2015-02-22 Helsingør 00:16.01
42  David Larsson 1996 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:16.02
43  Herman Johansson 2000 HULTSFRED TomteCupen 2015 2015-12-05 Nässjö 00:16.03
44  Lucas Lindblom 2000 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:16.08
45  Samuel Kvist 2000 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:16.12
46  Johan Norén 1986 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:16.20
47  Ishak Sabic 1999 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:16.21
48  Fredrik Hansen 1992 SS IDEN Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:16.22
49  Tim Brinkhagen 2001 SK LÖDDE Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:16.27
50  Anders Malmberg 2002 KATRINEHOL 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:16.32
51  Nicola Lundqvist 2002 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:16.40
52  Andreas Wilson 1999 SÖSDALA SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:16.44
53  Hampus Svensson 1999 LANDSKRONA Simtriaden 2015-04-06 Furulund 00:16.45
  Toni Nikolic 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:16.45
  Filip Egelrud 2000 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:16.45
56  Fredrik Ekesten 1995 SK ENA Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:16.47
57  Erik af Klinteberg 2000 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:16.49
58  Elias Olsson Svensson 1996 KATRINEHOL 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:16.50
59  Albert Oscarsson 2001 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:16.54
60  Rasmus Bjuresten 1999 WISBY SS Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:16.55
61  John Brolin 2002 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:16.66
62  Christoffer Theander 1997 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:16.71
63  Vilmer Jansson 2000 HK SIM Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:16.76
64  Jonathan Myrlander 2000 NÄSSJÖ Ultra Super Sprint 2015-12-14 Nässjö 00:16.79
65  Linus Lindén 1993 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:16.81
66  Christoffer Dellhede 2001 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:16.82
67  Linus Kahl 2001 WISBY SS Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:16.83
  Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:16.83
69  Tobias Dahlberg 2001 KSLS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:16.88
70  Erik Dahlberg 2002 KSLS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:16.91
71  Filip Sundqvist 1997 BYSKE ÖjebySpelen 2015 2015-03-21 Öjebyn 00:16.93
72  Mattias Grynning 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:17.01
73  Sixten Almén 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:17.02
74  Albin Staaf 2000 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:17.10
75  Ruben Staaf 2002 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:17.14
76  Daniel Thungren 1999 HK SIM Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:17.15
77  Naevid Kiasat 2001 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:17.26
78  Oscar Grönborg 2002 ÄNGELHOLM Kronborg Open Kort 2015 2015-02-22 Helsingør 00:17.27
  Linus Hoffner 2001 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:17.27
80  Oliver Tykesson 2000 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:17.33
81  Linus Forsgren 2003 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:17.38
82  Anton Kilander 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:17.40
83  Job Sanders 2003 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:17.55
84  Klas Törmä 1999 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:17.65
85  Dzevad Celikovic 2001 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:17.66
  Sebastian Nilsson 2002 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:17.66
87  Elliot Larsson 2000 SK LÖDDE Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:17.70
88  Jonathan Nilsson 2003 SUNDSVALL Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:17.76
89  Casper Svärd 2001 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:17.86
90  Oliver Flodström 1999 PITEÅ SIM ÖjebySpelen 2015 2015-03-21 Öjebyn 00:17.97
91  Felix Katmuk 2000 PITEÅ SIM ÖjebySpelen 2015 2015-03-21 Öjebyn 00:17.98
92  Gustav Edlund 2004 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:18.01
93  David Axelsson 2004 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:18.17
  Oscar Hegmegi 2001 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:18.17
95  Eric Lundström Silke 2003 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:18.30
96  Albin Hedlund 2003 SUNDSVALL Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:18.38
97  Markus Näsman 2003 SUNDSVALL Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:18.46
98  Sebastian Florez 2004 HVETLANDA TomteCupen 2015 2015-12-05 Nässjö 00:18.55
99  Joel von Post 2001 SS IDEN Simtriaden 2015-04-06 Furulund 00:18.56
100  Viktor Svan 2000 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:18.58
 
  50m Bröstsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:25.25
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Johannes Skagius 1995 SUNDSVALL SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:27.13 806
Niklas Tour 1989 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:27.46 777
Anton Jansson 1992 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:27.76 752
Alexander Morgan 1996 SKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:27.80 749
Patric Ridell 1993 SK NEPTUN Nordic Swimming Championships 2015-12-12 Bergen 00:27.89 742
Erik Persson 1994 KUNGSBACKA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:28.01 732
Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:28.05 729
Marcus Svensson 1992 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:28.06 728
Robert Lindblom 1995 ÖSA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:28.09 726
10  Simon Sjödin 1986 SK NEPTUN Neptuns KM 2015-02-14 Stockholm 00:28.14 722
11  Gulliver Koch 1992 UDDEVALLA ARENA USO 2015 2015-09-05 UDDEVALLA 00:28.16 720
12  Jacob Zeidler 1994 HS Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 00:28.31 709
13  Marcus Forsgren 1996 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:28.74 678
14  Felix Nilsson 1990 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:28.76 676
15  Christoffer Andersson 1994 TYRESÖ SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:28.81 673
16  Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:28.84 671
17  Kevin Thorvaldsson 1995 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:28.94 664
18  Joakim Löfgren 1992 SK LAXEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:28.98 661
19  Sebastian Dobrescu 1994 JÖNKÖPING Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 00:29.05 656
20  Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:29.07 655
21  Mika Persson 1998 HÖGANÄS SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:29.08 654
22  Alexander Nyström 1990 SK NEPTUN Neptuns KM 2015-02-14 Stockholm 00:29.09 653
23  Pontus Flodqvist 1988 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:29.10 653
24  Stefan Nystrand 1981 SPÅRVÄGEN Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 00:29.14 650
25  Björn C-G Calleberg 1981 ÖSA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:29.23 644
26  Andreas Fürst 1990 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:29.27 641
27  Kristofer Johansson 1987 LASS Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:29.32 638
28  Julius Ekstrand 1998 POSEIDON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:29.36 636
29  Daniel Andersson 1997 KUNGÄLV ARENA USO 2015 2015-09-04 UDDEVALLA 00:29.43 631
30  Viktor Kertes 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:29.49 627
31  Oskar Nilsson 1995 ÅKERSBERGA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:29.58 621
32  Eldin Kadic 1999 ESKILSTUNA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:29.65 617
33  Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:29.68 615
34  Robin Andréasson 1988 MASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:29.69 615
35  Johan Dahlgren 1986 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:29.70 614
36  Filip Holmqvist 1994 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:29.75 611
  Daniel Lundahl 1991 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:29.75 611
38  Joakim Holmquist 1969 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:29.76 610
39  Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:29.82 607
40  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:29.83 606
41  Tom Andersson 1998 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:29.86 604
42  Stefan Scherling 1972 SPÅRVÄGEN Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:29.89 602
43  Noa Koch 1996 UDDEVALLA NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:29.91 601
  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:29.91 601
45  William Reinholdsson 1997 ELFSBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:29.93 600
46  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:29.95 599
47  Benjamin Lindberg 1995 SKELLEFTEÅ Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 00:29.96 598
48  Linus Magnusson 1990 SK NEPTUN Neptuns KM 2015-02-14 Stockholm 00:29.98 597
49  Gijs Dijkhuizen 2000 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:30.01 595
50  Max Troell 1995 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 00:30.02 595
  Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:30.02 595
52  Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS Väsby Simsällskap KM 2015 2015-12-10 Upplands Väsby 00:30.05 593
53  Petter Cyrén 1996 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:30.08 591
54  Klaudius Schreck 2001 SÖDERTÖRN Seriesim division 1 deltävling 4 2015-11-29 Täby 00:30.09 590
55  Henrik Bolle 1996 TUREBERG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:30.13 588
56  Hugo Rydberg 1998 NKK Intersport Simcup 2015-10-04 Motala 00:30.15 587
  Luke Postema 1995 POSEIDON SIM ā LUND GUL Challenge 2015-11-07 Lund 00:30.15 587
58  Stefan Phung 1997 OSKARSHAMN Utmanaren 2015-10-03 Oskarshamn 00:30.16 586
59  Jonas Andersson 1996 POSEIDON KM final 2015 2015-12-13 Lund 00:30.17 586
60  Marcus Eriksson 1995 FALUN Morgondagare, Utmanare & Guld 2015-02-09 Falun 00:30.22 583
61  Benjamin Dzihic 1997 SUNDSVALL SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:30.23 582
  William Myrlander 1997 NÄSSJÖ SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:30.23 582
63  Ahmad Al Said 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:30.25 581
64  Staffan Tell 1979 SS04 Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:30.27 580
65  Filip Weidlitz 1997 SK NEPTUN Neptuns KM 2015-02-14 Stockholm 00:30.28 579
66  David Kruthammar 1997 TÄBY SIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:30.38 574
67  Per Svanberg 1971 SS04 Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:30.39 573
  William Brand 1998 ESKILSTUNA DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 00:30.39 573
69  Robin Fröstberg 1996 KALMAR SS KM Kalmar 2015-10-20 Kalmar 00:30.46 569
70  Hampus Olsson 1991 YSTADS SS Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 00:30.47 569
71  Mustafa Aljamal 1994 HARNÄS SKU Gästrikeserien 1 2015-02-14 Gävle 00:30.49 567
  Hugo Swanepoel 1998 JÄRFÄLLA S DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-18 Norrtälje 00:30.49 567
73  Anton Persson 1994 MKK DM/JDM 2015-10-17 Ystad 00:30.52 566
74  Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:30.53 565
75  Victor Kuzmin 1979 S02 Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:30.55 564
  Martin Persson 1992 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:30.55 564
77  Emil Hammarlund 1995 ELFSBORG NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:30.56 564
78  Alfred Bjärudd 1996 SK LAXEN NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:30.57 563
79  Henrik Nilsson 1994 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-15 Esbjerg 00:30.59 562
80  Martin Nilsson 1993 SPIF SF Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 00:30.60 561
81  Jakob Westrin 1996 SUNDSVALL Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 00:30.67 558
82  Andreas Edlund 1989 Ö-VIKS ASS Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:30.70 556
83  Otto Schippert 1996 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 00:30.75 553
84  Henrik Lindau 1990 KARLSKRONA KSSM 2 2015-09-26 Karlskrona 00:30.78 552
85  Joachim Olsson 1995 YSTADS SS Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 00:30.82 549
86  Simon Linnér 1999 MOTALA SS Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 00:30.83 549
87  Martin Magnusson 1995 NORRTÄLJE Julklappsdoppet 2015 2015-12-06 Stockholm 00:30.85 548
88  Anton Arvidsson 1994 UDDEVALLA ARENA USO 2015 2015-09-04 UDDEVALLA 00:30.86 547
  Nils Schönberg 1989 BORLÄNGE DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 00:30.86 547
90  Olof Christoffersen 1994 MKK Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 00:30.87 547
91  Max Peterson 1994 TRELLEBORG DM/JDM 2015-10-17 Ystad 00:30.89 546
92  Jesper Kalldin 1990 SPÅRVÄGEN Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:30.92 544
  Anton Björck-Teuscher 1993 S02 Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:30.92 544
94  Marcus Hagström 1991 SÖDERTÖRN Södertörn TYR open 2015 2015-01-25 Haninge 00:31.03 538
  Hampus Lovinge 1998 NKK Intersport Simcup 2015-10-04 Motala 00:31.03 538
96  Jakob Sundén 1995 VARBERG Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 00:31.07 536
  Elias Kromnow 1999 KARLSKRONA KSSM 2 2015-09-26 Karlskrona 00:31.07 536
98  Linus Wannebro 1995 KSLS Glasriket Cup 2015-03-22 Växjö 00:31.09 535
99  Anton Widholm 1999 VÄSBY SS Väsby Simsällskap KM 2015 2015-12-10 Upplands Väsby 00:31.10 535
100  Fredrik Weng 1980 KARLSTAD Sprint KM 2015-01-11 Karlstad 00:31.15 532
 
  100m Bröstsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:55.61
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Johannes Skagius 1995 SUNDSVALL SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:58.21 871
Erik Persson 1994 KUNGSBACKA LEN: European Short Course Championships 2015-12-04 Netanya 00:59.21 828
Niklas Tour 1989 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:00.41 780
Patric Ridell 1993 SK NEPTUN Nordic Swimming Championships 2015-12-11 Bergen 01:00.53 775
Alexander Morgan 1996 SKK Nordic Swimming Championships 2015-12-11 Bergen 01:00.56 774
Anton Jansson 1992 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:00.71 768
Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:01.21 749
Marcus Svensson 1992 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:01.54 737
Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:01.71 731
10  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:02.07 719
11  Jacob Zeidler 1994 HS Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 01:02.20 714
12  Joel Falk Hansson 1994 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 01:02.23 713
13  Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:02.43 706
14  Adam Paulsson 1995 ELFSBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:02.46 705
15  Gulliver Koch 1992 UDDEVALLA ARENA USO 2015 2015-09-06 UDDEVALLA 01:02.47 705
16  Joakim Löfgren 1992 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 01:02.94 689
17  Kevin Thorvaldsson 1995 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:03.07 685
18  Felix Nilsson 1990 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:03.37 675
19  Andreas Fürst 1990 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:03.43 673
20  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:03.54 670
21  Daniel Lundahl 1991 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:03.56 669
22  Christoffer Andersson 1994 TYRESÖ SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:03.61 668
23  Viktor Kertes 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:03.82 661
24  Emil Hammarlund 1995 ELFSBORG NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 01:03.95 657
25  Robert Lindblom 1995 ÖSA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:04.01 655
26  Julius Ekstrand 1998 POSEIDON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:04.20 649
27  Olle Williamsson 1998 HS Medaljjakt A, T 151010 2015-10-10 Helsingborg 01:04.23 649
28  Daniel Andersson 1997 KUNGÄLV SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:04.40 643
29  Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:04.42 643
  William Reinholdsson 1997 ELFSBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:04.42 643
31  Noa Koch 1996 UDDEVALLA NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 01:04.48 641
32  Benjamin Lindberg 1995 SKELLEFTEÅ Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-26 Sundsvall 01:04.54 639
33  Tom Andersson 1998 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:04.71 634
34  Hugo Rydberg 1998 NKK Intersport Simcup 2015-10-03 Motala 01:04.78 632
35  Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 01:04.88 629
36  David Kruthammar 1997 TÄBY SIM Täby Sim Klubbmästerskap 2015 2015-12-13 Täby 01:05.20 620
37  Marcus Forsgren 1996 NKK Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 01:05.34 616
38  Eldin Kadic 1999 ESKILSTUNA Sum-Sim Region 2 2015-11-15 Borlänge 01:05.37 615
39  Gijs Dijkhuizen 2000 VÄSTERÅS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:05.39 615
40  Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 01:05.42 614
41  Mika Persson 1998 HÖGANÄS SS Arena & Poseidon Team Cup 2015 2015-09-04 Lund 01:05.43 613
42  Oskar Nilsson 1995 ÅKERSBERGA Järfälla Nationella 2015 2015-04-25 Järfälla 01:05.49 612
43  Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 01:05.53 611
44  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON Yss Sparbanken Skåne Cup 2015-09-26 Ystad 01:05.68 606
45  Petter Cyrén 1996 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:05.70 606
46  William Lulek 1998 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2015 2015-02-01 Stockholm 01:05.75 605
47  Jesper Eklund 1998 VÄSTERÅS Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 01:05.80 603
48  Gustav Persson 2000 HS Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 01:05.89 601
  Simon Linnér 1999 LASS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:05.89 601
50  Robin Andréasson 1988 MASS KM 1 2015 2015-02-22 Mölndal 01:05.92 600
51  Johan Dahlgren 1986 SK NEPTUN HEAD to Head 2015 2015-10-23 Stockholm 01:05.93 600
52  Anton Persson 1994 MKK SIM ā LUND GUL Challenge 2015-11-07 Lund 01:06.04 597
53  Benjamin Dzihic 1997 SUNDSVALL Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-26 Sundsvall 01:06.15 594
54  Alfred Bjärudd 1996 SK LAXEN NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 01:06.21 592
55  Hampus Lovinge 1998 NKK Intersport Simcup 2015-10-03 Motala 01:06.23 591
56  Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING Intersport Simcup 2015-10-03 Motala 01:06.29 590
57  Anton Widholm 1999 VÄSBY SS Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 01:06.32 589
58  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 01:06.39 587
59  Samuel Törnqvist 1997 VÄSBY SS Arena Cup 2015 2015-09-19 Upplands Väsby 01:06.44 586
  William Brand 1998 ESKILSTUNA Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 01:06.44 586
61  Pontus Jonsson 2000 SÖDERTÖRN Södertälje Meet 2015 2015-10-04 Södertälje 01:06.45 586
62  Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 01:06.56 583
  Martin Nilsson 1993 SPIF SF HEAD to Head 2015 2015-10-23 Stockholm 01:06.56 583
64  Robin Fröstberg 1996 KALMAR SS DM/JDM Östsvenska 2015-10-17 Kalmar 01:06.63 581
65  Elias Kromnow 1999 KARLSKRONA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:06.71 579
66  Andreas Edlund 1989 Ö-VIKS ASS Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 01:06.75 578
67  Isak Alin 1999 TÄBY SIM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:06.81 576
68  Max Peterson 1994 TRELLEBORG SIM ā LUND GUL Challenge 2015-11-07 Lund 01:06.96 572
69  Philip Chen 2000 S 71 Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:07.02 571
70  Ludvig Hazard 1995 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 01:07.03 571
71  Hugo Swanepoel 1998 JÄRFÄLLA S Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 01:07.06 570
72  Ahmad Al Said 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:07.09 569
73  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:07.20 566
74  Stefan Scherling 1972 SPÅRVÄGEN Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 01:07.29 564
75  Björn C-G Calleberg 1981 ÖSA Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 01:07.31 563
76  Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim region 4 2015-11-15 Jönköping 01:07.35 562
77  Oscar Ekström 1994 LASS KM 1 2015-02-14 Linköping 01:07.38 562
78  Jakob Helman 1996 MKK SIM ā LUND GUL Challenge 2015-11-07 Lund 01:07.46 560
79  Samuel Talback 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:07.48 559
80  Filip Weidlitz 1997 SK NEPTUN UGP 1 2015-01-25 Stockholm 01:07.59 556
81  Marcus Eriksson 1995 FALUN Morgondagare, Utmanare & Guld 2015-02-09 Falun 01:07.60 556
82  Isac Troell 1997 HS Medaljjakt A, T 150307 2015-03-07 Helsingborg 01:07.69 554
  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP Glasriket Cup 2015-03-21 Växjö 01:07.69 554
84  Filip Hedman 1998 TÄBY SIM Täby Sim Klubbmästerskap 2015 2015-12-13 Täby 01:07.73 553
85  Jing-Sheng Vien 1986 KSLS UGP 1 2015-01-25 Hässleholm 01:07.74 553
86  Anton Dahlgren 1999 KUNGSBACKA Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-15 Göteborg 01:07.75 553
87  Per Svanberg 1971 SS04 Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 01:07.83 551
88  Jakob Sundén 1995 VARBERG Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 01:07.85 550
89  Alexej Filinau 1998 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2015 2015-04-25 Järfälla 01:07.99 547
  Gunnar Widerberg 2000 SK LAXEN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:07.99 547
91  Viggo Koch 1997 UDDEVALLA DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 01:08.04 545
92  Luke Postema 1995 POSEIDON SIM ā LUND GUL Challenge 2015-11-07 Lund 01:08.06 545
93  Jakob Westrin 1996 SUNDSVALL Sollefteå Open 2015-02-01 Sollefteå 01:08.20 542
94  Edward Eliasson 1997 SS04 DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-18 Norrtälje 01:08.21 541
95  Jesper Levander 1980 SÖDERTÖRN Södertörns SS KM och Knatte-KM 2015-12-14 Torvalla, Haninge 01:08.40 537
96  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 01:08.41 537
97  Victor Bergstrand 2000 POSEIDON Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:08.50 535
98  Isak Wikström 1999 UMEÅ SS Umestänket 2015 2015-05-23 Umeå 01:08.54 534
99  Filip Antlöv 1998 SÖDERTÖRN Södertörns SS KM och Knatte-KM 2015-12-14 Torvalla, Haninge 01:08.57 533
100  Elias Hyvönen 2000 ALINGSÅS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:08.60 532
 
  200m Bröstsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=02:00.48
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Erik Persson 1994 KUNGSBACKA LEN: European Short Course Championships 2015-12-03 Netanya 02:04.42 907
Adam Paulsson 1995 ELFSBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:11.19 774
Patric Ridell 1993 SK NEPTUN Nordic Swimming Championships 2015-12-13 Bergen 02:12.31 755
Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:12.59 750
Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:13.45 735
Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:13.76 730
Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:14.08 725
Gulliver Koch 1992 UDDEVALLA ARENA USO 2015 2015-09-05 UDDEVALLA 02:14.84 713
Niklas Tour 1989 SK NEPTUN Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 02:14.87 712
10  Olle Williamsson 1998 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:15.24 707
11  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN Nordic Swimming Championships 2015-12-13 Bergen 02:15.72 699
12  Marcus Svensson 1992 SK TRITON Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 02:16.48 687
13  William Lulek 1998 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:17.26 676
14  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:17.63 670
15  Christoffer Andersson 1994 TYRESÖ SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:18.16 663
16  Viktor Kertes 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:18.67 655
17  Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:19.62 642
18  Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:20.16 635
19  Kevin Thorvaldsson 1995 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:20.27 633
20  Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:20.50 630
21  Tom Andersson 1998 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:20.58 629
22  Johan Dahlgren 1986 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:21.30 619
23  William Brand 1998 ESKILSTUNA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:21.43 618
24  Joakim Löfgren 1992 SK LAXEN Køge Open, Køge 2015-11-28 Køge 02:21.67 615
25  Felix Nilsson 1990 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:21.76 613
26  Anton Widholm 1999 VÄSBY SS Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 02:21.88 612
27  Jesper Eklund 1998 VÄSTERÅS Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 02:22.01 610
28  Benjamin Lindberg 1995 SKELLEFTEÅ Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 02:22.19 608
29  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON Tritonspelen 1 2015-02-09 Staffanstorp 02:23.06 597
30  Daniel Andersson 1997 KUNGÄLV Barracuda Race 2015-11-28 Göteborg 02:23.21 595
31  Anton Jansson 1992 NKK Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 02:23.30 594
32  Andreas Fürst 1990 VÄSBY SS Arena Cup 2015 2015-09-20 Upplands Väsby 02:23.50 591
33  Anton Persson 1994 MKK SIM ā LUND GUL Challenge 2015-11-07 Lund 02:23.64 590
34  Pontus Jonsson 2000 SÖDERTÖRN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:23.76 588
35  Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING Barracuda Race 2015-11-28 Göteborg 02:23.82 587
36  Anton Andersson 1993 LASS Intersport Simcup 2015-10-03 Motala 02:24.62 578
37  Markus Fürst 1996 JÖNKÖPING Barracuda Race 2015-11-28 Göteborg 02:24.89 574
38  Anton Andersson 1997 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:24.91 574
39  Eldin Kadic 1999 ESKILSTUNA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:24.92 574
40  Jakob Helman 1996 MKK SIM ā LUND GUL Challenge 2015-11-07 Lund 02:24.99 573
41  Hugo Rydberg 1998 NKK DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 02:25.10 572
42  Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING Intersport Simcup 2015-10-03 Motala 02:25.27 570
43  Simon Linnér 1999 LASS Sum-Sim region 4 2015-11-14 Jönköping 02:25.40 568
44  Philip Chen 2000 S 71 Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:25.45 568
45  Gustav Persson 2000 HS Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 02:25.65 565
46  Alexander Morgan 1996 SKK Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 02:25.79 564
47  Martin Rogmark 1996 SK HAJEN Poängcup 4 2015-04-14 Lomma 02:25.81 564
48  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:26.04 561
49  Petter Cyrén 1996 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:26.49 556
50  Julius Ekstrand 1998 POSEIDON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:26.65 554
51  Dennis Dukic 2000 SK LAXEN Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 02:26.69 554
52  Alexej Filinau 1998 SÖDERTÖRN DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 02:26.90 551
53  Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:27.05 549
54  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP Ungdoms GP 4 2015-10-10 Växjö 02:27.36 546
55  Anton Dahlgren 1999 KUNGSBACKA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:27.51 544
56  Andreas Edlund 1989 Ö-VIKS ASS Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 02:27.75 542
57  Noa Koch 1996 UDDEVALLA ARENA USO 2015 2015-09-05 UDDEVALLA 02:27.84 541
58  Filip Antlöv 1998 SÖDERTÖRN Sundsvall Arena Cup 2015 2015-09-27 Sundsvall 02:27.87 540
  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 02:27.87 540
60  Hampus Lovinge 1998 NKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:28.07 538
  Klaudius Schreck 2001 SÖDERTÖRN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:28.07 538
62  Viggo Koch 1997 UDDEVALLA DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 02:28.13 538
63  Ahmad Al Said 1996 HS Allskånskan omg 1 2015 2015-09-28 Helsingborg 02:28.43 534
64  Max Peterson 1994 TRELLEBORG SIM ā LUND GUL Challenge 2015-11-07 Lund 02:28.74 531
65  William Reinholdsson 1997 ELFSBORG UGP 4 2015-10-10 Borås 02:28.80 530
66  Gunnar Widerberg 2000 SK LAXEN Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 02:28.87 530
67  Marcus Ålenius 2001 GÄVLE SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:28.90 529
68  Magnús Konrádsson 1975 SS04 Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 02:29.08 527
69  Filip Svedberg 1997 SKELLEFTEÅ DM/JDM 2015-10-17 Skellefteå 02:29.15 527
70  Samuel Talback 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:29.25 526
71  Edvin Torlakovic 2001 VÄSTERVIK Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:29.27 525
72  Oskar Nilsson 1995 ÅKERSBERGA Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-22 Sollentuna 02:29.44 524
73  Stefan Phung 1997 OSKARSHAMN LeWa Sport Cup 2015-03-22 Motala 02:29.63 522
74  Gijs Dijkhuizen 2000 VÄSTERÅS Sum-Sim Region 2 2015-11-14 Borlänge 02:29.65 521
75  Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA Dual meet Kungsbacka Varberg 2015-01-12 Kungsbacka 02:29.67 521
76  Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING Barracuda Race 2015-11-28 Göteborg 02:29.79 520
  Gustaf Persson 2001 YSTADS SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:29.79 520
78  Sebastian Dobrescu 1994 JÖNKÖPING Barracuda Race 2015-11-28 Göteborg 02:29.83 519
79  Fredrik Annergren 2001 TUREBERG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:29.88 519
80  Jonathan Arvidsson 2000 ELFSBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:29.95 518
81  Harald Eriksson 2000 MASS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:29.96 518
82  Isak Wikström 1999 UMEÅ SS Umestänket 2015 2015-05-23 Umeå 02:30.11 517
83  Isak Alin 1999 TÄBY SIM Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 02:30.16 516
84  Hugo Swanepoel 1998 JÄRFÄLLA S Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 02:30.24 515
85  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:30.30 515
86  Jing-Sheng Vien 1986 KSLS Glasriket Cup 2015-03-21 Växjö 02:30.33 514
87  Elias Hysing 2000 SPIF SF Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 02:30.68 511
88  Jacob Hesslevik 1997 HS Medaljjakt A, T 150307 2015-03-07 Helsingborg 02:30.70 510
89  Marcus Eriksson 1995 FALUN Morgondagare, Utmanare Guldj 2 2015-05-18 Falun 02:30.96 508
90  Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S Arena Cup 2015 2015-09-20 Upplands Väsby 02:31.09 507
91  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 02:31.28 505
92  Axel Lloyd 1999 TRELLEBORG SIM ā LUND GUL Challenge 2015-11-07 Lund 02:31.48 503
93  Tobias Åberg 2000 MASS Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 02:31.49 503
94  Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA Barracuda Race 2015-11-28 Göteborg 02:31.50 502
95  Erik Boos 1999 SK SYDSIM Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 02:31.52 502
96  Oskar Robertsson 2000 UDDEVALLA Barracuda Race 2015-11-28 Göteborg 02:31.73 500
97  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN UGP 2 2015-03-08 Åkersberga 02:32.01 497
98  Marcus Sainton 2002 POSEIDON Arena & Poseidon Team Cup 2015 2015-09-05 Lund 02:32.22 495
99  Adam Åkesson 1996 YSTADS SS HP Holding Korsvirkessim 2015-05-16 Ystad 02:32.30 495
100  Benjamin Dzihic 1997 SUNDSVALL Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 02:32.38 494
 
  25m Ryggsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=---
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Anton Andersson 1993 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:12.73
Axel Pettersson 1995 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:12.84
Daniel Olsson 1996 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:12.92
Oskar Gannholm-Johansson 1996 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:13.01
Marcus Forsgren 1996 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:13.08
Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:13.31
Mikael Wåhlin 1989 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:13.37
  Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:13.37
Marcelo Machado 1987 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:13.62
10  Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:13.65
11  Ahmad Attellesey 1995 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:13.79
12  Victor Lovinge 2000 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:13.85
13  Jakob Clemedtson 1996 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:13.89
14  William Myrlander 1997 NÄSSJÖ Ultra Super Sprint 2015-12-14 Nässjö 00:13.91
15  Emil Gilliusson 1993 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-05 Örnsköldsvik 00:13.98
16  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA Simtriaden 2015-04-06 Furulund 00:14.00
17  Johan Strandberg 1997 SUNDSVALL Öviksracet 2015 2015-12-05 Örnsköldsvik 00:14.06
18  Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:14.21
19  Gustav Henell 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:14.25
20  Hampus Svensson 1999 LANDSKRONA Simtriaden 2015-04-06 Furulund 00:14.31
  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:14.31
22  John Aldrin 2001 KATRINEHOL 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:14.39
  Max Engström 2001 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:14.39
24  Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:14.46
25  Viktor Christiansson 1995 TYRINGE SS Tyringe Cup 2015-10-24 Tyringe 00:14.47
26  Joakim Holmquist 1969 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:14.59
27  Petter Cyrén 1996 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:14.76
28  Fredrik Ekesten 1995 SK ENA Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:14.78
29  Oliver Flodström 1999 PITEÅ SIM ÖjebySpelen 2015 2015-03-21 Öjebyn 00:14.79
30  Johannes Ålander 1995 SK ENA Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:14.82
31  Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:14.83
32  Oscar Sundberg 2000 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:14.90
33  Filip Christensson 1991 LANDSKRONA Simtriaden 2015-04-06 Furulund 00:14.95
34  Jakob Petersen 2001 SS DELFIN Tyringe Cup 2015-10-24 Tyringe 00:14.99
35  Mattias Grynning 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:15.02
36  Oskar Renåker 1996 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:15.04
37  Emil Kernen 2002 KATRINEHOL 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:15.08
38  Linus Borg 1992 TYRINGE SS Tyringe Cup 2015-10-24 Tyringe 00:15.12
  Jonathan Myrlander 2000 NÄSSJÖ Ultra Super Sprint 2015-12-14 Nässjö 00:15.12
40  Philip Rantzow 1999 TYRINGE SS Tyringe Cup 2015-10-24 Tyringe 00:15.21
41  Joseph Lindqvist 1996 TYRINGE SS Tyringe Cup 2015-10-24 Tyringe 00:15.24
42  Oscar Hegmegi 2001 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:15.27
43  Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:15.31
44  Christoffer Dellhede 2001 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:15.36
45  Hugo Rydberg 1998 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:15.38
46  Christoffer Theander 1997 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:15.42
47  Filip Sundqvist 1997 BYSKE ÖjebySpelen 2015 2015-03-21 Öjebyn 00:15.52
48  Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:15.53
49  Sixten Almén 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:15.55
50  Herman Johansson 2000 HULTSFRED TomteCupen 2015 2015-12-05 Nässjö 00:15.60
  Viktor Svan 2000 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:15.60
52  Felix Katmuk 2000 PITEÅ SIM ÖjebySpelen 2015 2015-03-21 Öjebyn 00:15.66
53  Linus Kahl 2001 WISBY SS Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:15.69
54  Toni Nikolic 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:15.72
  Eric Lundström Silke 2003 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:15.72
56  Tom Andersson 1998 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:15.73
57  Elliot Larsson 2000 SK LÖDDE Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:15.76
  Jonathan Sühl 1994 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:15.76
59  Filip Egelrud 2000 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:15.86
60  Andreas Nordh 1991 OSBY SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:15.89
61  Oliver Tykesson 2000 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:15.92
62  Daniel Agestav 2002 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:15.94
63  Ishak Sabic 1999 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:15.96
64  Kevin Grahn 2003 KATRINEHOL 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:15.97
  Gustav Lind 2002 HS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:15.97
66  Cosmos Sharman 2000 WISBY SS Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:15.98
67  Hakob Hakopian 1998 KSLS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:15.99
68  Elias Olsson Svensson 1996 KATRINEHOL 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:16.00
  Anton Boström 2001 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-05 Örnsköldsvik 00:16.00
70  Job Sanders 2003 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:16.01
71  Naevid Kiasat 2001 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:16.08
72  Sebastian Nilsson 2002 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:16.11
73  Nils Wergeland 2002 SK LÖDDE Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:16.12
74  Ali Raeisi 1998 LANDSKRONA Simtriaden 2015-04-06 Furulund 00:16.13
75  Erik af Klinteberg 2000 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:16.15
76  Dennis Bädicker 1999 HK SIM Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:16.16
77  Simon Linnér 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:16.17
78  Isak Paulsson 2002 SK LÖDDE Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:16.29
79  Thor Grandin 2002 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:16.35
80  Andreas Wilson 1999 SÖSDALA SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:16.38
81  Lucas Lindblom 2000 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:16.39
82  Albert Oscarsson 2001 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:16.41
83  Albin Staaf 2000 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:16.42
84  Joel Marin 1999 SK ENA Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:16.43
85  Örjan Olsson 1972 IKSU Öviksracet 2015 2015-12-05 Örnsköldsvik 00:16.46
86  Nicola Lundqvist 2002 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:16.49
87  Eldin Nukovic 2002 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:16.51
88  John Brolin 2002 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:16.52
89  David Larsson 1996 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:16.53
90  Linus Forsgren 2003 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:16.56
91  Daniel Thungren 1999 HK SIM Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:16.68
92  Erik Wallin 2003 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:16.77
93  Kevin Wåhlin 2000 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:16.82
94  Filip Rautiainen 2001 KATRINEHOL 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:16.93
95  Tomislav Corluka 2003 KSLS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:16.99
96  Andreas Thungren 2002 HK SIM Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:17.00
97  Dzevad Celikovic 2001 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:17.11
98  Gustav Edlund 2004 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:17.12
99  Leo Jakobsson 2002 BÅLSTA SK Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:17.20
100  Karl Johan Rasmuson 2001 SK NEPTUN Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:17.27
 
  50m Ryggsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:22.22
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Alexander Nyström 1990 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:24.45 750
Pontus Palmqvist 1991 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:24.80 719
Simon Sjödin 1986 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:24.85 714
Jesper Björk 1993 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:24.87 713
Mattias Carlsson 1990 UDDEVALLA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:24.94 707
Christoffer Carlsen 1992 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:24.98 703
Martin Nilsson 1993 SPIF SF SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:25.15 689
Niklas Borin 1989 TUREBERG Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-22 Sollentuna 00:25.29 678
Axel Pettersson 1995 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:25.42 667
10  Samuel Törnqvist 1997 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:25.43 667
  Kristian Kron 1992 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:25.43 667
12  Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE Nordic Swimming Championships 2015-12-12 Bergen 00:25.52 660
13  Pontus Renholm 1986 SPIF SF Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:25.55 657
14  Simon Frank 1990 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:25.56 656
15  Anton Andersson 1993 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:25.57 656
16  Petter Fredriksson 1997 SK HAJEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:25.60 653
17  Erik Persson 1994 KUNGSBACKA DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-17 Skövde 00:25.64 650
18  Henrik Lindau 1990 KARLSKRONA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:25.72 644
19  Hampus Lovinge 1998 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:25.79 639
20  Johan Brännerud Garcia 1994 MKK Trofeo Bartolome Sanso 2015-10-03 LAS PALMAS DE GRAN CANARIA 00:25.90 631
21  Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:25.97 626
22  Efrem Ghirmai 1996 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 00:25.99 624
23  Oskar Gannholm-Johansson 1996 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:26.19 610
24  Michail Papantoniou 1997 VÄSBY SS Södertälje Meet 2015 2015-10-04 Södertälje 00:26.22 608
25  Jonas Ulfskans 1986 SK LAXEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:26.24 607
26  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:26.28 604
27  Daniel Lönnberg 1972 SK NEPTUN Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 00:26.33 601
28  Måns Hjelm 1992 SK TRITON Öppna Skånska Masters 2015-02-01 Lund 00:26.37 598
29  Olle Sköld 1999 TYRESÖ SS DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-18 Norrtälje 00:26.39 596
30  Oskar Mikaelsson 1995 SKELLEFTEÅ SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:26.49 590
  Daniel Lundahl 1991 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:26.49 590
32  Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 00:26.52 588
33  Linus Magnusson 1990 SK NEPTUN Neptuns KM 2015-02-14 Stockholm 00:26.54 586
  Victor Zetterman 1995 ÖSA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:26.54 586
35  John Olsson 1995 SK LAXEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:26.68 577
36  Marcus Forsgren 1996 NKK Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:26.81 569
37  Markus Fürst 1996 JÖNKÖPING Barracuda Race 2015-11-28 Göteborg 00:26.84 567
38  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:26.86 566
39  Mika Persson 1998 HÖGANÄS SS DM/JDM 2015-10-18 Ystad 00:26.92 562
40  Oskar Nordstrand 1991 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:26.96 559
41  Konstantin Sundin 1987 SPÅRVÄGEN Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:27.01 556
42  Elias Altman 1998 SALTSJÖB SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:27.04 554
43  Fabian Steen 1996 HS Medaljjakt A, T 151010 2015-10-10 Helsingborg 00:27.05 554
44  Mattias Evaldsson 1997 KALMAR SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:27.07 553
45  Marcus Piehl 1985 LASS Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 00:27.10 551
46  Filip Hedman 1998 TÄBY SIM DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 00:27.17 546
47  Daniel Olsson 1996 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:27.22 543
48  Marcus Alexandersson 1997 S 77 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:27.23 543
  Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA Barracuda Race 2015-11-28 Göteborg 00:27.23 543
50  Magnus Edlund 1991 UMEÅ SS Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 00:27.24 542
51  Gergö Nagy 1995 LJUNGBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:27.30 539
52  Enzo Schön 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:27.36 535
53  Karl Lindoff 1998 ESKILSTUNA Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 00:27.43 531
54  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN Køge Open, Køge 2015-11-29 Køge 00:27.44 530
55  Isak Meding 1998 ÖSA Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:27.48 528
56  Robin Andréasson 1988 MASS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:27.51 526
57  Carl Holmertz 1990 MOTALA SS LeWa Sport Cup 2015-03-22 Motala 00:27.52 526
58  Hugo Rydberg 1998 NKK Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:27.54 525
59  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:27.62 520
60  Axel Brorsson 1996 ESKILSTUNA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:27.63 520
61  Filip Svedberg 1997 SKELLEFTEÅ Kommun Mästerskapen 2015 2015-11-29 Skellefteå 00:27.65 518
62  Gustav Norberg-Pettersson 1996 SK LAXEN Køge Open, Køge 2015-11-29 Køge 00:27.68 517
63  Oscar Zedendahl 1995 VÄSBY SS Väsby Simsällskap KM 2015 2015-12-10 Upplands Väsby 00:27.72 515
64  Steven Angelo Larsson 1998 UDDEVALLA Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:27.75 513
65  Gustav Hellqvist 1995 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:27.76 512
66  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN Sundsvall Arena Cup 2015 2015-09-26 Sundsvall 00:27.77 512
67  Isak Larsson 2000 SJÖBO SS Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 00:27.78 511
68  Timay Edholm 1993 SUNDSVALL Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-26 Sundsvall 00:27.80 510
69  Gustav Kroon 1998 HS Medaljjakt A, T 151010 2015-10-10 Helsingborg 00:27.85 507
70  Patric Ridell 1993 SK NEPTUN Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 00:27.88 506
  Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING DM/JDM Östsvenska 2015-10-17 Kalmar 00:27.88 506
72  Axel Ydenius 1997 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:27.96 501
73  Anton Arvidsson 1994 UDDEVALLA ARENA USO 2015 2015-09-04 UDDEVALLA 00:27.97 501
74  HONZA VITAZKA 1976 MKK Öppna Skånska Masters 2015-02-01 Lund 00:27.98 500
  Sean Johansson 1997 SK ENA Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 00:27.98 500
76  Alexander Almeida Sundell 1997 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 00:28.00 499
77  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:28.02 498
  Sebastian Pettersson 1994 KUNGÄLV ARENA USO 2015 2015-09-06 UDDEVALLA 00:28.02 498
79  Anton Marijanovic 2000 SÖDERTÖRN Seriesim deltvl 2 Div1 2015-03-29 Jakobsberg 00:28.03 498
80  Jonas Andersson 1996 POSEIDON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:28.04 497
81  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN SKK open 2015 2015-01-25 Eriksdal 00:28.10 494
82  David Schön Svensson 1993 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:28.11 493
  Björn C-G Calleberg 1981 ÖSA KM/Utmanaren 2015 2015-12-13 Örebro 00:28.11 493
84  Fredric Wernqvist 1998 SÖDERTÄLJE DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-18 Norrtälje 00:28.17 490
85  Philippe Monmousseau 1991 SPIF SF Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 00:28.18 490
  Stefano Prestinoni 1977 SK NEPTUN Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:28.18 490
  Alexander Triantafillou 1997 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:28.18 490
  David Kruthammar 1997 TÄBY SIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:28.18 490
89  Eric Hinderup 1998 MKK GTI Cup 2015-09-27 Greve 00:28.19 489
90  Lennie Sahlström 1987 VÄRNAMO SS DM/JDM Östsvenska 2015-10-17 Kalmar 00:28.20 489
  Hugo Cedervall 1997 POSEIDON KM final 2015 2015-12-13 Lund 00:28.20 489
92  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Seriesim division 1 deltävling 4 2015-11-29 Täby 00:28.23 487
93  Marcus Tuomela 1988 GÖTEBORG Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 00:28.24 487
94  Hampus Svensson 1999 LANDSKRONA Simtriaden 2015-04-06 Furulund 00:28.28 485
  Tor Leander 1999 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:28.28 485
96  Gustaf Dahlman 1997 VÄSTERÅS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:28.31 483
  Melker Olsson 2000 ELFSBORG DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-17 Skövde 00:28.31 483
98  Mikael Lennehag 1974 SS04 Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 00:28.37 480
  Isak Wikström 1999 UMEÅ SS Umestänket 2015 2015-05-24 Umeå 00:28.37 480
  Sten Ludvigsson 1998 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:28.37 480
 
  100m Ryggsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:48.94
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Alexander Nyström 1990 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:52.47 811
Pontus Palmqvist 1991 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:53.17 779
Mattias Carlsson 1990 UDDEVALLA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:53.35 771
Martin Nilsson 1993 SPIF SF SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:53.67 758
Jesper Björk 1993 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:54.11 739
Petter Fredriksson 1997 SK HAJEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:54.24 734
Samuel Törnqvist 1997 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:54.25 734
Axel Pettersson 1995 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:54.31 731
Simon Frank 1990 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:54.34 730
10  Erik Persson 1994 KUNGSBACKA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:54.39 728
11  Kristian Kron 1992 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:54.41 727
12  Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE Nordic Swimming Championships 2015-12-13 Bergen 00:54.97 705
13  Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:55.21 696
14  Henrik Lindau 1990 KARLSKRONA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:55.27 694
15  Hampus Lovinge 1998 NKK Nordic Swimming Championships 2015-12-11 Bergen 00:56.20 660
16  Olle Sköld 1999 TYRESÖ SS DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-18 Norrtälje 00:56.26 658
17  John Olsson 1995 SK LAXEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:56.35 655
18  Daniel Olsson 1996 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:56.48 650
19  Måns Hjelm 1992 SK TRITON Öppna Skånska Masters 2015-02-01 Lund 00:56.75 641
20  Elias Altman 1998 SALTSJÖB SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:57.00 632
21  Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:57.11 629
22  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:57.14 628
23  Christoffer Carlsen 1992 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:57.21 626
24  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 00:57.25 624
  Efrem Ghirmai 1996 HS Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 00:57.25 624
26  Daniel Lönnberg 1972 SK NEPTUN Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:57.36 621
  Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:57.36 621
28  Oskar Gannholm-Johansson 1996 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:57.53 615
29  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:57.83 606
30  Mattias Evaldsson 1997 KALMAR SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:57.96 602
31  Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:57.98 601
32  Isak Eliasson 1996 HS DM/JDM 2015-10-17 Ystad 00:58.00 600
33  Filip Dolk 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:58.12 597
34  Marcus Forsgren 1996 NKK Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:58.19 594
35  Daniel Lundahl 1991 HS DM/JDM 2015-10-18 Ystad 00:58.26 592
36  Anton Marijanovic 2000 SÖDERTÖRN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 00:58.34 590
37  Oskar Nordstrand 1991 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:58.59 582
38  Victor Zetterman 1995 ÖSA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:58.60 582
39  Axel Brorsson 1996 ESKILSTUNA Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 00:58.90 573
40  Marcus Alexandersson 1997 S 77 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:58.96 571
  Jonas Andersson 1996 POSEIDON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:58.96 571
42  Axel Ydenius 1997 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:58.99 571
43  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:59.00 570
44  Marcus Svensson 1992 SK TRITON Tritonspelen 2015-09-21 Staffanstorp 00:59.07 568
45  Daniel Jonsson 1999 ALVESTA SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 00:59.10 567
46  Joseph Zlotnick 1999 GÖTEBORG Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 00:59.20 564
47  Magnus Edlund 1991 UMEÅ SS Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-26 Sundsvall 00:59.23 564
48  Steven Angelo Larsson 1998 UDDEVALLA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:59.24 563
49  Michail Papantoniou 1997 VÄSBY SS Södertälje Meet 2015 2015-10-04 Södertälje 00:59.25 563
50  Jacob Fredriksson 1992 UDDEVALLA HEAD to Head 2015 2015-10-23 Stockholm 00:59.26 563
51  Isak Wikström 1999 HS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 00:59.28 562
52  Enzo Schön 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:59.30 562
53  Adam Albringer 1999 ELFSBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 00:59.33 561
54  Filip Hedman 1998 TÄBY SIM Täby Sim Klubbmästerskap 2015 2015-12-13 Täby 00:59.37 560
55  Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:59.39 559
56  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN Vinterneptuniaden 2015 2015-02-01 Stockholm 00:59.43 558
57  Stefan Varga 2000 DANDERYD Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 00:59.47 557
58  Gustaf Dahlman 1997 VÄSTERÅS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:59.51 556
59  Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 00:59.54 555
60  Hugo Rydberg 1998 NKK Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:59.60 553
  Karl Lindoff 1998 ESKILSTUNA Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 00:59.60 553
62  Martin Harlenbäck 1983 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:59.68 551
63  William Lulek 1998 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2015 2015-02-01 Stockholm 00:59.69 551
64  David Schön Svensson 1993 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:59.71 550
  Oskar Mikaelsson 1995 SKELLEFTEÅ DM/JDM 2015-10-17 Skellefteå 00:59.71 550
66  Gustav Hellqvist 1995 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:59.74 549
67  Carlandrea Puoti 1999 SPIF SF HEAD to Head 2015 2015-10-23 Stockholm 00:59.78 548
  Melker Olsson 2000 ELFSBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 00:59.78 548
69  William Brand 1998 ESKILSTUNA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:59.79 548
70  Samuel Talback 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 00:59.86 546
71  Markus Fürst 1996 JÖNKÖPING ARENA USO 2015 2015-09-05 UDDEVALLA 00:59.93 544
72  Gustav Norberg-Pettersson 1996 SK LAXEN Køge Open, Køge 2015-11-28 Køge 00:59.98 543
73  Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 01:00.04 541
74  Isak Meding 1998 ÖSA Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 01:00.06 541
  Mika Persson 1998 HÖGANÄS SS DM/JDM 2015-10-18 Ystad 01:00.06 541
76  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:00.09 540
77  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Serneke International 2015-09-05 Alingsås 01:00.22 536
78  Gustav Kroon 1998 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 01:00.26 535
79  Alexander Lienau-Petersson 1993 YSTADS SS HP Holding Korsvirkessim 2015-05-16 Ystad 01:00.27 535
  HONZA VITAZKA 1976 SK TRITON Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 01:00.27 535
81  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA UGP 2 2015-03-07 Löddeköpinge 01:00.33 533
82  Gustav Lindström 1998 SKELLEFTEÅ DM/JDM 2015-10-17 Skellefteå 01:00.35 533
83  Daniel Vålvik 1999 KARLSTAD Extralopp vid Sum-Sim riks 2015-12-04 Göteborg 01:00.36 533
84  Isak Larsson 2000 SJÖBO SS Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 01:00.45 530
85  Sean Johansson 1997 SK ENA Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 01:00.53 528
86  Alexander Kesenci 1995 SÖDERTÄLJE Södertälje Meet 2015 2015-10-04 Södertälje 01:00.56 527
87  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S HEAD to Head 2015 2015-10-23 Stockholm 01:00.62 526
88  Erik Reinholdz 1997 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 01:00.70 524
89  Gergö Nagy 1995 LJUNGBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 01:00.73 523
90  Hampus Svensson 1999 LANDSKRONA Serneke International 2015-09-05 Alingsås 01:00.78 522
91  Tor Leander 1999 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 01:00.81 521
92  Eric Hinderup 1998 MKK Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 01:00.84 520
93  Joachim Wiking 1987 ÖSA KM/Utmanaren 2015 2015-12-12 Örebro 01:00.94 517
94  Alexander Almeida Sundell 1997 HS Allskånskan omg 2 2015-11-25 Klippan 01:00.95 517
95  Joel Westerlind 1996 HÄRNÖSAND Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 01:00.96 517
96  Martin Falk 1999 SPIF SF Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 01:00.98 516
97  Max Engström 2001 NKK Sum-Sim region 4 2015-11-14 Jönköping 01:01.01 516
98  Simon Wanna 1996 SÄFFLE SS Moelven Cup 2015 2015-03-22 Säffle 01:01.07 514
99  Tobias Henriksson 1996 SPÅRVÄGEN Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 01:01.14 512
100  Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG DM/JDM 2015-10-18 Ystad 01:01.21 511
 
  200m Ryggsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=01:46.11
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Mattias Carlsson 1990 UDDEVALLA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:54.76 790
Kristian Kron 1992 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:55.71 771
Simon Sjödin 1986 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:57.05 744
Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:57.29 740
Pontus Palmqvist 1991 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:57.55 735
Petter Fredriksson 1997 SK HAJEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:57.64 733
Axel Pettersson 1995 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:57.66 733
Simon Frank 1990 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:57.91 728
Samuel Törnqvist 1997 VÄSBY SS Nordic Swimming Championships 2015-12-13 Bergen 01:58.18 723
10  Jesper Björk 1993 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:59.17 705
11  Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:59.90 693
12  Martin Nilsson 1993 SPIF SF SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:01.40 667
13  Hampus Lovinge 1998 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:01.42 667
14  William Lulek 1998 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:02.87 644
15  Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 02:03.38 636
16  Olle Sköld 1999 TYRESÖ SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:03.67 631
17  Daniel Olsson 1996 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:04.24 622
18  Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:04.70 616
19  Henrik Lindau 1990 KARLSKRONA Arena & Poseidon Team Cup 2015 2015-09-04 Lund 02:05.05 610
20  Anton Andersson 1993 LASS DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 02:05.66 602
21  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON Yss Sparbanken Skåne Cup 2015-09-26 Ystad 02:05.91 598
22  John Olsson 1995 SK LAXEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:06.10 595
23  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:06.14 595
24  Elias Altman 1998 SALTSJÖB SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:06.36 592
25  Marcus Forsgren 1996 NKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:07.23 580
26  Adam Albringer 1999 ELFSBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:07.33 578
27  Anton Marijanovic 2000 SÖDERTÖRN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:07.74 573
28  Daniel Jonsson 1999 ALVESTA SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:07.75 573
29  Jonas Andersson 1996 POSEIDON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:07.84 571
30  Axel Ydenius 1997 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:08.27 566
31  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:08.57 562
32  Oscar Ekström 1994 LASS KM 1 2015-02-14 Linköping 02:09.02 556
33  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:09.25 553
34  Melker Olsson 2000 ELFSBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:09.38 551
35  Erik Reinholdz 1997 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:09.81 546
36  Steven Angelo Larsson 1998 UDDEVALLA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:09.90 545
37  Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:09.91 544
38  Sean Johansson 1997 SK ENA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:10.04 543
39  Isak Wikström 1999 HS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:10.13 542
40  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:10.23 540
41  Hugo Rydberg 1998 NKK Intersport Simcup 2015-10-04 Motala 02:10.38 539
42  Max Troell 1995 HS Allskånskan omg 1 2015 2015-09-28 Helsingborg 02:10.58 536
43  Rick Cuperus 1999 UDDEVALLA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:10.99 531
44  Alexander Lienau-Petersson 1993 YSTADS SS Allskånskan 2015-09-28 Staffanstorp 02:11.10 530
45  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN UGP 1 2015-01-25 Stockholm 02:11.16 529
46  Rasmus Nieminen 1997 MOTALA SS LeWa Sport Cup 2015-03-21 Motala 02:11.21 528
47  Filip Björkholm 1998 VÄSTERÅS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 02:11.24 528
48  Max Engström 2001 NKK Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:11.30 527
49  Gustav Kroon 1998 HS Allskånskan omg 1 2015 2015-09-28 Helsingborg 02:11.32 527
50  Tor Leander 1999 MASS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:11.47 525
51  Erik Forsström 1999 HARNÄS SKU DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 02:11.60 524
52  Stefan Varga 2000 DANDERYD Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 02:11.74 522
53  Olle Williamsson 1998 HS Medaljjakt A, T 150307 2015-03-07 Helsingborg 02:12.16 517
54  Samuel Talback 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:12.22 516
55  Daniel Vålvik 1999 KARLSTAD NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:12.52 513
  Victor Lovinge 2000 NKK Sum-Sim region 4 2015-11-15 Jönköping 02:12.52 513
57  Alexander Trudov 1999 S 71 Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:12.53 513
58  Marcus Ottosson 1997 VÄXJÖ SS Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 02:12.58 512
59  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 02:12.60 512
60  Martin Falk 1999 POLISEN Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 02:12.67 511
61  Anton Widholm 1999 VÄSBY SS Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 02:12.81 510
62  Anton Björck-Teuscher 1993 S02 DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 02:12.86 509
63  Anton Sandberg 1999 TÄBY SIM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:12.96 508
64  Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 02:13.32 504
65  Christoffer Dellhede 2001 LANDSKRONA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:13.39 503
66  Emil Östrand 1998 JÄRFÄLLA S UGP 1 2015-01-25 Stockholm 02:13.45 502
67  Rasmus Rantanen 1997 SÖDERTÄLJE Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 02:13.51 502
68  Rasmus Ericsson 1998 SK TRITON Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 02:13.62 500
69  Jakob Källquist 2001 GÄVLE SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:13.66 500
70  Joel Westerlind 1996 HÄRNÖSAND Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 02:13.69 500
71  Gustav Hellqvist 1995 MKK DM/JDM 2015-10-18 Ystad 02:13.73 499
72  Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG UGP 4 2015 2015-10-11 Trelleborg 02:13.85 498
73  Johannes Sköld 1996 S02 NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:14.12 495
  Johan Brewitz 2001 VÄSTERÅS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:14.12 495
75  Hugo Wiman 1997 VÄXJÖ SS Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 02:14.47 491
76  Isak Larsson 2000 SJÖBO SS Yss Sparbanken Skåne Cup 2015-09-26 Ystad 02:14.60 489
77  Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 02:14.70 488
78  Alexander Kesenci 1995 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 02:14.86 487
79  Anton Andersson 1997 MKK GTI Cup 2015-09-27 Greve 02:14.91 486
80  Johan Bergwall 1999 VÄXJÖ SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:15.05 485
81  Alexej Filinau 1998 SÖDERTÖRN UGP 1 2015-01-26 Haninge 02:15.11 484
82  Alexander Hedre 1999 POSEIDON Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 02:15.14 484
83  Carlandrea Puoti 1999 SPIF SF HEAD to Head 2015 2015-10-23 Stockholm 02:15.18 483
84  Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS Skins Games 2015 2015-03-22 Falun 02:15.23 483
85  Jacob Pedersen 2000 SK ENA UGP 1 2015-01-24 Borlänge 02:15.24 483
86  Andre Filipsson 1999 SKURU IK UGP 1 2015-01-26 Haninge 02:15.44 480
87  Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S Arena Cup 2015 2015-09-19 Upplands Väsby 02:15.51 480
88  Elias Fröde 2001 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 02:15.57 479
89  Jonatan Carlsson 2001 VARBERG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:15.59 479
90  Karl Lindekrantz 1999 HS Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 02:15.91 475
91  Marcus Svensson 1992 SK TRITON Tritonspelen 1 2015-02-09 Staffanstorp 02:16.02 474
92  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 02:16.13 473
93  Axel Brorsson 1996 ESKILSTUNA DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 02:16.36 471
94  Filip Wejfeldt 1997 SS IDEN Glasriket Cup 2015-03-21 Växjö 02:16.45 470
95  Sebastian Petersson 2000 MASS Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-15 Göteborg 02:16.47 470
96  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 02:16.72 467
97  Isak Meding 1998 ÖSA NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:16.78 466
98  Marcus Alexandersson 1997 S 77 Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 02:16.82 466
99  Jesper Olsson 1998 POSEIDON Arena & Poseidon Team Cup 2015 2015-09-04 Lund 02:17.04 464
100  Johan Björklund 1999 NJURUNDA Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 02:17.32 461
 
  25m Fjärilsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=---
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Axel Pettersson 1995 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:11.28
William Myrlander 1997 NÄSSJÖ TomteCupen 2015 2015-12-05 Nässjö 00:11.38
Ahmad Attellesey 1995 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:11.41
Mikael Wåhlin 1989 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:11.49
Marcus Forsgren 1996 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:11.55
Anton Andersson 1993 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:11.68
Anton Mikaelsson 1993 SKELLEFTEÅ Byske Midnight Swim 2015-06-13 Byske 00:11.95
Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:11.97
Marcelo Machado 1987 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:12.06
10  Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:12.07
11  Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:12.08
  Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:12.08
13  Oskar Gannholm-Johansson 1996 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:12.12
14  Jakob Clemedtson 1996 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:12.13
15  Victor Lovinge 2000 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:12.18
16  Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:12.19
  Hugo Rydberg 1998 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:12.19
18  Viktor Christiansson 1995 TYRINGE SS Sparbanken Skåne Cup 2015-04-26 Tyringe 00:12.24
  Filip Svedberg 1997 SKELLEFTEÅ Byske Midnight Swim 2015-06-13 Byske 00:12.24
20  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA Simtriaden 2015-04-06 Furulund 00:12.31
  Filip Christensson 1991 LANDSKRONA Simtriaden 2015-04-06 Furulund 00:12.31
  Emil Gilliusson 1993 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:12.31
23  Daniel Olsson 1996 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:12.34
24  Joakim Holmquist 1969 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:12.44
25  Oskar Hanstål 1999 ÄNGELHOLM Kronborg Open Kort 2015 2015-02-22 Helsingør 00:12.47
26  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:12.60
27  Johan Strandberg 1997 SUNDSVALL Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:12.68
28  Oliver Sandell 1996 KSLS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:12.69
  Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:12.69
30  Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:12.72
31  Oskar Renåker 1996 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:12.73
  Petter Cyrén 1996 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:12.73
33  Max Engström 2001 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:12.75
34  Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:12.77
35  Hampus Svensson 1999 LANDSKRONA Simtriaden 2015-04-06 Furulund 00:12.84
36  Philip Nordenberg 1992 SKELLEFTEÅ Byske Midnight Swim 2015-06-13 Byske 00:12.96
37  Sixten Almén 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:12.97
38  Johannes Ålander 1995 SK ENA Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:12.99
39  Oskar Skarin 1999 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:13.02
40  Tom Andersson 1998 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:13.03
41  Jing-Sheng Vien 1986 KSLS Kronborg Open Kort 2015 2015-02-22 Helsingør 00:13.05
42  Mattias Grynning 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:13.07
  Jonathan Myrlander 2000 NÄSSJÖ Ultra Super Sprint 2015-12-14 Nässjö 00:13.07
44  David Larsson 1996 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:13.12
45  Gustav Henell 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:13.15
46  Elias Olsson Svensson 1996 KATRINEHOL 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:13.17
47  Viktor Svan 2000 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:13.23
48  Linus Borg 1992 TYRINGE SS Tyringe Cup 2015-10-24 Tyringe 00:13.26
49  Ishak Sabic 1999 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:13.27
50  Benjamin Lindberg 1995 SKELLEFTEÅ Byske Midnight Swim 2015-06-13 Byske 00:13.29
51  Linus Kahl 2001 WISBY SS Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:13.36
52  Oscar Hegmegi 2001 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:13.38
53  Fredrik Ekesten 1995 SK ENA Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:13.39
54  Axel Eriksson 1998 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:13.42
55  Johan Norén 1986 LANDSKRONA Simtriaden 2015-04-06 Furulund 00:13.43
56  Jakob Petersen 2001 SS DELFIN Tyringe Cup 2015-10-24 Tyringe 00:13.44
57  Felix Wetterborg 2001 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:13.48
58  Joseph Lindqvist 1996 TYRINGE SS Sparbanken Skåne Cup 2015-04-26 Tyringe 00:13.49
59  Simon Linnér 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:13.50
60  Oliver Flodström 1999 PITEÅ SIM ÖjebySpelen 2015 2015-03-21 Öjebyn 00:13.55
61  Ali Raeisi 1998 LANDSKRONA Simtriaden 2015-04-06 Furulund 00:13.56
62  Jonathan Sühl 1994 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:13.61
63  Job Sanders 2003 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:13.74
64  Herman Johansson 2000 HULTSFRED TomteCupen 2015 2015-12-05 Nässjö 00:13.75
  Albin Staaf 2000 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:13.75
66  Oscar Sundberg 2000 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:13.76
67  Nicolas Nolén 2000 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:13.78
68  Eric Lundström Silke 2003 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:13.87
69  Joel Hansson 1997 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:13.88
  Elliot Larsson 2000 SK LÖDDE Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:13.88
71  Sebastian Nilsson 2002 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:13.95
72  Kevin Wåhlin 2000 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:13.96
73  Linus Lindén 1993 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:14.03
74  Oliver Stålbrand 2002 HS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:14.08
  Salim Celikovic 1998 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:14.08
76  Tim Brinkhagen 2001 SK LÖDDE Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:14.09
77  John Brolin 2002 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:14.13
78  Filip Sundqvist 1997 BYSKE ÖjebySpelen 2015 2015-03-21 Öjebyn 00:14.14
79  Naevid Kiasat 2001 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:14.15
80  Vilmer Jansson 2000 HK SIM Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:14.19
81  Jacob El Mokri 2001 KSLS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:14.21
  Toni Nikolic 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:14.21
83  Daniel Thungren 1999 HK SIM Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:14.22
  Nicola Lundqvist 2002 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:14.22
85  Christoffer Dellhede 2001 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:14.29
86  Philip Rantzow 1999 TYRINGE SS Sparbanken Skåne Cup 2015-04-26 Tyringe 00:14.31
  Lucas Lindblom 2000 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:14.31
88  Rasmus Bjuresten 1999 WISBY SS Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:14.34
89  Elias Mårtensson 1997 SK LÖDDE Simtriaden 2015-04-06 Furulund 00:14.35
90  Andreas Nordh 1991 OSBY SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:14.38
91  Daniel Agestav 2002 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:14.43
92  Oliver Tykesson 2000 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:14.44
93  Cosmos Sharman 2000 WISBY SS Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:14.46
94  Lukas Miderbäck 2003 SK LÖDDE Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:14.47
95  Dzevad Celikovic 2001 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:14.52
96  Felix Jahnke 1998 SÖSDALA SS Sparbanken Skåne Cup 2015-04-26 Tyringe 00:14.57
97  Mauritz Soldewall 2000 MARKARYD Sparbanken Skåne Cup 2015-04-26 Tyringe 00:14.60
98  Eryk Do 2002 SOLLEFTEÅ Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:14.67
99  Lukas Malmström 2003 GUSTAVSBER Luciasim 2015-12-13 Gustavsberg 00:14.77
100  Eldin Nukovic 2002 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:14.78
 
  50m Fjärilsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:21.80
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Alexander Frost 1997 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:23.82 766
Simon Sjödin 1986 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:23.86 762
Henrik Lindau 1990 KARLSKRONA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:23.88 760
Alexander Nyström 1990 SK NEPTUN Neptuns KM 2015-02-14 Stockholm 00:23.96 753
Linus Magnusson 1990 SK NEPTUN Neptuns KM 2015-02-14 Stockholm 00:24.05 744
Lars Frölander 1974 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:24.11 739
Jesper Björk 1993 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:24.21 730
Pontus Palmqvist 1991 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:24.31 721
Pontus Flodqvist 1988 SK NEPTUN Neptuns KM 2015-02-14 Stockholm 00:24.41 712
10  Marcus Piehl 1985 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:24.57 698
11  Niklas Borin 1989 TUREBERG Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:24.60 695
12  Christoffer Carlsen 1992 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:24.62 694
13  Markus Fürst 1996 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:24.70 687
14  Fabian Steen 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:24.75 683
15  Martin Nilsson 1993 SPIF SF SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:24.77 681
16  Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:24.87 673
  Filip Svedberg 1997 SKELLEFTEÅ SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:24.87 673
18  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:24.90 671
19  Ahmad Attellesey 1995 SK TRITON Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 00:25.00 663
20  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:25.01 662
21  Jesper Jonsson 1993 UDDEVALLA ARENA USO 2015 2015-09-04 UDDEVALLA 00:25.05 659
22  Mikael Wåhlin 1989 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:25.10 655
23  Mika Persson 1998 HÖGANÄS SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:25.28 641
24  Eric Hinderup 1998 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:25.33 637
25  Timay Edholm 1993 SUNDSVALL Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-26 Sundsvall 00:25.34 636
26  Oscar Sjöblad 1997 VÄSTERVIK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:25.36 635
27  Efrem Ghirmai 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:25.38 633
  Johan Brännerud Garcia 1994 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:25.38 633
29  Albin Lövgren 1999 SKÖVDE SS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:25.41 631
  Hampus Lovinge 1998 NKK Intersport Simcup 2015-10-03 Motala 00:25.41 631
31  Kalle Lindborg 1994 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:25.47 627
32  Joakim Löfgren 1992 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:25.53 622
33  Christoffer Stolt 1987 SPÅRVÄGEN Julklappsdoppet 2015 2015-12-05 Stockholm 00:25.55 621
34  Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:25.56 620
35  Martin Persson 1992 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:25.59 618
  David Kurilenko 1999 LJUNGBY SS DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 00:25.59 618
37  John Olsson 1995 SK LAXEN NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:25.60 617
38  Linus Wannebro 1995 KSLS Glasriket Cup 2015-03-21 Växjö 00:25.63 615
39  Robin Andréasson 1988 MASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:25.64 614
40  Joachim Wiking 1987 ÖSA Utmanaren 2015 2 2015-05-23 Örebro 00:25.65 613
41  Marcus Forsgren 1996 NKK Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:25.66 613
42  Steven Angelo Larsson 1998 UDDEVALLA Barracuda Race 2015-11-28 Göteborg 00:25.68 611
43  William Myrlander 1997 NÄSSJÖ SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:25.71 609
44  Jacob Danielsson 1998 SPIF SF SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:25.72 608
45  Karl Lindoff 1998 ESKILSTUNA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:25.76 606
46  William Brand 1998 ESKILSTUNA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:25.78 604
47  Viktor Kertes 1996 HS Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 00:25.79 603
48  Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:25.82 601
49  Anton Arvidsson 1994 UDDEVALLA ARENA USO 2015 2015-09-05 UDDEVALLA 00:25.83 601
  Anton Johansson 1996 KUNGSBACKA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:25.83 601
51  Patric Ridell 1993 SK NEPTUN Neptuns KM 2015-02-14 Stockholm 00:25.89 596
52  Erik Persson 1994 KUNGSBACKA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:25.90 596
53  Sebastian Pettersson 1994 KUNGÄLV Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:25.93 594
  Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:25.93 594
55  Joachim Bratt 1995 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:25.94 593
56  Jonas Holmström 1992 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 00:25.98 590
  Alexander Almeida Sundell 1997 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 00:25.98 590
  Marcus Tuomela 1988 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:25.98 590
59  André Gradin 1994 ÖSA Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 00:26.00 589
60  Filip Dolk 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:26.01 588
61  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD ARENA USO 2015 2015-09-05 UDDEVALLA 00:26.03 587
  Dennis Finnström 1995 ÖSA Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 00:26.03 587
  Victor Zetterman 1995 ÖSA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:26.03 587
64  Johannes Skagius 1995 SUNDSVALL Sundsvalls Sim 2015 2015-03-22 Sundsvall 00:26.04 586
65  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON DM/JDM 2015-10-17 Ystad 00:26.05 586
66  Joakim Dahl 1976 SS04 Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:26.07 584
67  Elias Altman 1998 SALTSJÖB Järfälla Nationella 2015 2015-04-25 Järfälla 00:26.08 584
  Isak Larsson 2000 SJÖBO SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:26.08 584
69  Jonas Ulfskans 1986 SK LAXEN DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 00:26.11 582
70  Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS Julklappsdoppet 2015 2015-12-06 Stockholm 00:26.12 581
71  Jakob Clemedtson 1996 JÖNKÖPING Barracuda Race 2015-11-28 Göteborg 00:26.14 580
72  Benjamin Dzihic 1997 SUNDSVALL SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:26.15 579
73  Niclas Hvalgren 1995 SK LAXEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:26.16 578
  Johan Bengtsson 1991 MKK simallskånskan omg 2 2015-11-23 00:26.16 578
75  Andreas Edlund 1989 Ö-VIKS ASS Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:26.17 578
76  Hugo Cedervall 1997 POSEIDON KM final 2015 2015-12-13 Lund 00:26.18 577
77  Oskar Hanstål 1999 ÄNGELHOLM Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:26.22 574
  Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 00:26.22 574
  Emil Gilliusson 1993 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-05 Örnsköldsvik 00:26.22 574
80  Björn C-G Calleberg 1981 ÖSA KM/Utmanaren 2015 2015-12-13 Örebro 00:26.23 574
81  Daniel Lönnberg 1972 SK NEPTUN JS Masters / Öppna DM 2015 2015-02-21 Jakobsbergs simhall 00:26.24 573
82  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 00:26.25 572
83  Anton Jansson 1992 NKK Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:26.27 571
84  Lucas Thomée 1993 SKK Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:26.30 569
  Albin Larsson 1998 VARBERG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:26.30 569
86  Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS Julklappsdoppet 2015 2015-12-06 Stockholm 00:26.31 568
87  Robin Sandgren 1997 SK LAXEN Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 00:26.33 567
  Daniel Lundahl 1991 HS Allskånskan omg 2 2015-11-25 Klippan 00:26.33 567
89  Robert Lindblom 1995 ÖSA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:26.34 566
90  Erik Björklund 1998 NJURUNDA Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-26 Sundsvall 00:26.37 564
91  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 00:26.40 563
  Hugo Rydberg 1998 NKK DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 00:26.40 563
  Gustav Östlund 2000 POSEIDON Seriesim omg 2 2015-2016 Div 1 2015-11-29 00:26.40 563
94  Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:26.41 562
  Mathias Petrusson 1993 KUNGÄLV Barracuda Race 2015-11-28 Göteborg 00:26.41 562
96  Andreas Hjalmarsson 1994 KARLSKRONA Glasriket Cup 2015-03-21 Växjö 00:26.43 561
  Joel Huth 1996 SÖDERTÖRN Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 00:26.43 561
98  Erik Emanuelsson 1993 SÖDERTÄLJE Kvantum Cup 2015-02-21 Luleå 00:26.45 559
  Oskar Nordstrand 1991 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 00:26.45 559
100  Justin Shields 1987 SPIF SF HEAD to Head 2015 2015-10-23 Stockholm 00:26.46 559
 
  100m Fjärilsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:48.44
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Jesper Björk 1993 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:53.04 761
Alexander Nyström 1990 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:53.37 747
Henrik Lindau 1990 KARLSKRONA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:53.41 746
Pontus Palmqvist 1991 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:53.83 728
Oscar Ekström 1994 LASS ARENA USO 2015 2015-09-06 UDDEVALLA 00:54.11 717
Filip Svedberg 1997 SKELLEFTEÅ SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:54.12 717
Lars Frölander 1974 LASS Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 00:54.25 711
Alexander Frost 1997 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:54.46 703
Jesper Jonsson 1993 SÖDERTÖRN Södertälje Meet 2015 2015-10-04 Södertälje 00:54.53 700
10  Axel Pettersson 1995 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:54.60 698
11  Christoffer Carlsen 1992 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:54.80 690
12  Johan Brännerud Garcia 1994 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:54.82 689
13  Hampus Lovinge 1998 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:55.00 683
14  Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:55.12 678
15  Linus Magnusson 1990 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:55.16 677
16  Albin Lövgren 1999 SKÖVDE SS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:55.28 672
17  Markus Fürst 1996 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:55.31 671
18  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:55.37 669
19  Markus Malm 1997 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:55.40 668
20  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN Nordic Swimming Championships 2015-12-12 Bergen 00:55.60 661
21  Robbin Steén 1987 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:55.70 657
22  Samuel Törnqvist 1997 VÄSBY SS Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 00:55.82 653
23  Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:56.01 646
24  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 00:56.07 644
25  Martin Nilsson 1993 SPIF SF SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:56.18 641
26  Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:56.21 639
27  Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 00:56.25 638
28  Joachim Bratt 1995 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:56.29 637
29  Anton Johansson 1996 KUNGSBACKA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:56.31 636
30  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:56.34 635
31  Filip Dolk 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:56.42 632
32  Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:56.43 632
33  Karl Lindoff 1998 ESKILSTUNA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:56.44 632
  Oscar Olsson 1999 SJÖBO SS Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 00:56.44 632
35  John Olsson 1995 SK LAXEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:56.45 631
36  Ahmad Attellesey 1995 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:56.51 629
37  Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:56.58 627
38  Jacob Danielsson 1998 SPIF SF SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:56.66 624
39  Jonas Holmström 1992 HS Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 00:56.79 620
40  William Brand 1998 ESKILSTUNA Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 00:56.90 616
41  Oscar Sjöblad 1997 VÄSTERVIK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:57.00 613
42  Kalle Lindborg 1994 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:57.11 610
43  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 00:57.14 609
44  Anton Andersson 1993 LASS DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 00:57.17 608
45  Eric Hinderup 1998 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:57.18 607
46  Joachim Wiking 1987 ÖSA KM/Utmanaren 2015 2015-12-13 Örebro 00:57.21 607
47  Linus Wannebro 1995 KSLS Glasriket Cup 2015-03-21 Växjö 00:57.25 605
48  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:57.32 603
49  Efrem Ghirmai 1996 HS Medaljjakt A, T 151213 2015-12-13 Helsingborg 00:57.39 601
50  Marcus Svensson 1992 SK TRITON Tritonspelen 2015-11-30 Staffanstorp 00:57.43 600
51  Justin Shields 1987 SPIF SF HEAD to Head 2015 2015-10-23 Stockholm 00:57.53 596
52  Joseph Zlotnick 1999 GÖTEBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:57.57 595
53  Mika Persson 1998 HÖGANÄS SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:57.59 595
54  Filip Holmqvist 1994 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:57.67 592
55  Emil Gilliusson 1993 Ö-VIKS ASS Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 00:57.68 592
56  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 00:57.69 591
57  Isak Larsson 2000 SJÖBO SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:57.72 591
58  Dennis Dukic 2000 SK LAXEN Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-15 Göteborg 00:57.73 590
59  Andreas Edlund 1989 Ö-VIKS ASS Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 00:57.76 589
60  Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 00:57.80 588
61  Marcus Forsgren 1996 NKK Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:57.87 586
62  Miro Torola 1995 GÖTEBORG DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-17 Skövde 00:57.88 586
63  Albin Larsson 1998 VARBERG Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 00:57.91 585
64  Joakim Q Hammarlind 1993 SPIF SF Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-22 Sollentuna 00:57.93 584
65  André Gradin 1994 ÖSA DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 00:57.94 584
  Jesper Levander 1980 SÖDERTÖRN Södertörns SS KM och Knatte-KM 2015-12-13 Torvalla, Haninge 00:57.94 584
67  Hugo Rydberg 1998 NKK Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:58.14 578
68  Lukas Peterson 1998 SKK HEAD to Head 2015 2015-10-23 Stockholm 00:58.15 578
69  Oskar Hanstål 1999 ÄNGELHOLM Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:58.20 576
70  David Kurilenko 1999 LJUNGBY SS Sum-Sim region 4 2015-11-15 Jönköping 00:58.23 575
71  Niclas Hvalgren 1995 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:58.25 575
72  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:58.28 574
73  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON Tritonspelen 2015-11-30 Staffanstorp 00:58.31 573
74  Fabian Steen 1996 HS Swedbank Medaljjakt 2015-05-16 Helsingborg 00:58.34 572
75  Erik Emanuelsson 1993 SÖDERTÄLJE Kvantum Cup 2015-02-22 Luleå 00:58.52 567
  Henrik Podéus 1995 NKK Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:58.52 567
77  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 00:58.53 566
78  Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING Intersport Simcup 2015-10-03 Motala 00:58.65 563
79  Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS Södertälje Meet 2015 2015-10-04 Södertälje 00:58.70 561
80  Daniel Jonsson 1999 ALVESTA SS Sum-Sim region 4 2015-11-15 Jönköping 00:58.72 561
81  Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:58.75 560
82  Jesper Olsson 1998 POSEIDON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:58.76 560
83  Alex Kaufmann 1999 SPÅRVÄGEN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:58.80 559
84  Oskar Iwarsson 2000 TUREBERG Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 00:58.86 557
85  Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK Sum-Sim region 4 2015-11-15 Jönköping 00:58.87 557
86  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 00:58.89 556
87  Carl Rogne 1996 SÄFFLE SS NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:58.90 556
88  HONZA VITAZKA 1976 SK TRITON Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 00:58.92 555
89  Edvin Persson 1999 SS MORA Sum-Sim Region 2 2015-11-15 Borlänge 00:58.94 555
90  Alexander Löfqvist 1999 HS Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 00:58.97 554
  Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 00:58.97 554
92  Erik Björklund 1998 NJURUNDA Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 00:59.02 552
93  Isak Wikström 1999 HS Medaljjakt A, T 151213 2015-12-13 Helsingborg 00:59.06 551
94  Olle Williamsson 1998 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 00:59.07 551
95  Richard Berg 1998 SK RAN DM/JDM 2015-10-18 Ystad 00:59.08 551
96  Gustav Lindström 1998 SKELLEFTEÅ DM/JDM 2015-10-17 Skellefteå 00:59.09 550
97  Wilmer Tingbrand 1998 SÖDERTÖRN Septembersim 2015-09-26 Tyresö 00:59.13 549
98  Filip Björkholm 1998 VÄSTERÅS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:59.22 547
99  Johan Norén 1986 LANDSKRONA SIM ā LUND GUL Challenge 2015-11-07 Lund 00:59.23 546
100  William Lulek 1998 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2015 2015-02-01 Stockholm 00:59.25 546
 
  200m Fjärilsim [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=01:48.56
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Simon Sjödin 1986 SK NEPTUN LEN: European Short Course Championships 2015-12-06 Netanya 01:52.89 889
Jesper Björk 1993 HS Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 01:57.32 792
Kristian Kron 1992 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 01:58.44 770
Markus Malm 1997 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:00.81 725
Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:01.73 709
Mattias Carlsson 1990 UDDEVALLA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:01.90 706
Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:01.93 705
Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:01.99 704
Hampus Lovinge 1998 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:02.76 691
10  Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:02.99 687
11  Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:03.48 679
12  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:03.99 671
13  Jesper Svensson 1990 UDDEVALLA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:04.61 661
14  Robbin Steén 1987 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:04.70 659
15  Filip Björkholm 1998 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:05.05 654
16  Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:05.15 652
17  Anton Johansson 1996 KUNGSBACKA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:05.23 651
18  William Brand 1998 ESKILSTUNA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:05.29 650
19  Filip Svedberg 1997 SKELLEFTEÅ SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:05.80 642
20  Miro Torola 1995 GÖTEBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:06.03 639
21  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:07.07 623
22  Johan Brännerud Garcia 1994 MKK Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 02:07.12 622
23  Martin Nilsson 1993 SPIF SF Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 02:07.14 622
24  Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:07.44 618
25  Henrik Lindau 1990 KARLSKRONA Arena & Poseidon Team Cup 2015 2015-09-04 Lund 02:07.49 617
26  Filip Dolk 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:07.59 615
27  John Olsson 1995 SK LAXEN NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:07.66 614
28  Gustav Lindström 1998 SKELLEFTEÅ SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:07.69 614
29  Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:08.33 605
30  Oscar Olsson 1999 SJÖBO SS Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 02:08.39 604
31  Oskar Hanstål 1999 ÄNGELHOLM Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 02:08.67 600
32  Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 02:08.69 600
33  Andreas Edlund 1989 Ö-VIKS ASS Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-26 Sundsvall 02:08.77 599
34  William Lulek 1998 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:08.99 596
35  Dennis Dukic 2000 SK LAXEN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:09.11 594
36  Mattias Grynning 1999 LASS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:09.20 593
37  Johan Norén 1986 LANDSKRONA SIM ā LUND GUL Challenge 2015-11-07 Lund 02:09.41 590
38  Karl Lindoff 1998 ESKILSTUNA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:09.42 590
39  Oskar Iwarsson 2000 TUREBERG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:09.58 588
40  Joel Westerlind 1996 HÄRNÖSAND SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:09.85 584
41  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA Serneke International 2015-09-05 Alingsås 02:09.92 583
42  Jacob Danielsson 1998 SPIF SF SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:09.97 582
43  Simon Blom 1999 SK NEPTUN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:10.06 581
44  Anton Steindl 2000 HVETLANDA Sum-Sim region 4 2015-11-14 Jönköping 02:10.51 575
45  Isak Wikström 1999 HS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:10.99 569
46  Cruiz Llupa 1997 HS Medaljjakt A, T 151010 2015-10-10 Helsingborg 02:11.03 568
  Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 02:11.03 568
48  Martin Falk 1999 SPIF SF Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:11.12 567
49  Joseph Zlotnick 1999 GÖTEBORG Barnet Copthall SC 200 Meet 2015-10-11 London, UK 02:11.27 565
50  Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:11.89 557
51  Jesper Olsson 1998 POSEIDON UGP 2 2015-03-07 Kristianstad 02:11.93 557
52  Nikola Mackic 1999 SK LAXEN Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 02:12.20 553
53  Tobias Åberg 2000 MASS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:12.29 552
54  Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG DM/JDM 2015-10-17 Ystad 02:12.32 552
55  Max Troell 1995 HS Allskånskan omg 2 2015-11-25 Klippan 02:12.56 549
56  Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:12.92 544
57  Simon Plato 1993 HS Allskånskan omg 2 2015-11-25 Klippan 02:13.01 543
58  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 02:13.20 541
59  William Westerlund Holappa 1999 ELFSBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:13.24 540
60  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S UGP4 - 2015 2015-10-11 Jakobsberg 02:13.46 538
61  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON Tritonspelen 2 2015-03-09 Staffanstorp 02:13.65 535
62  Carl Rogne 1996 SÄFFLE SS Skins Games 2015 2015-03-21 Falun 02:13.66 535
63  Kalle Lindborg 1994 LASS LeWa Sport Cup 2015-03-22 Motala 02:13.69 535
64  Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 02:13.86 533
65  Martin Wahlberg 1999 HS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:14.16 529
66  Sebastian Petersson 2000 MASS Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 02:14.18 529
67  Richard Berg 1998 SK RAN SIM ā LUND GUL Challenge 2015-11-07 Lund 02:14.25 528
68  Johan Hildesson 1992 KUNGÄLV Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 02:14.55 525
69  André Gradin 1994 ÖSA DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 02:14.94 520
70  Edvin Persson 1999 SS MORA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:14.95 520
71  Filip Antlöv 1998 SÖDERTÖRN Sundsvall Arena Cup 2015 2015-09-26 Sundsvall 02:14.96 520
72  Daniel Olsson 1996 LASS NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:15.01 519
73  Marcus Kindberg 1993 MKK simallskånskan omg 2 2015-11-23 02:15.88 509
74  William Josefsson-Rudberg 1998 JÄRFÄLLA S DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-18 Norrtälje 02:16.26 505
75  Fredrik Olofsson 1994 HS DM/JDM 2015-10-17 Ystad 02:16.32 505
76  Albin Larsson 1998 VARBERG DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 02:16.34 504
77  Petter Fredriksson 1997 SK HAJEN Poäncup 3 2015-02-03 Lomma 02:16.60 501
  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG UGP 2 2015-03-07 Upplands Väsby 02:16.60 501
79  Wilmer Tingbrand 1998 SÖDERTÖRN UGP4 - 2015 2015-10-11 Stockholm 02:16.71 500
80  Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING Intersport Simcup 2015-10-04 Motala 02:17.36 493
81  Nicolas Nolén 2000 SK TRITON Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 02:17.55 491
82  Elias Hysing 2000 SPIF SF Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 02:17.58 491
83  Fredrik Ekesten 1995 SK ENA Fruktjuice Cup 2015-01-10 Enköping 02:17.96 487
  Victor Lovinge 2000 NKK Sum-Sim region 4 2015-11-14 Jönköping 02:17.96 487
85  Johan Christiansson 1996 YSTADS SS HP Holding Korsvirkessim 2015-05-16 Ystad 02:18.10 485
86  Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND DM/JDM 2015-10-17 Skellefteå 02:18.15 485
87  Erik Björklund 1998 NJURUNDA Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-26 Sundsvall 02:18.21 484
88  Kalle Sandahl 1999 SKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:18.32 483
89  Steven Angelo Larsson 1998 UDDEVALLA Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 02:18.39 482
90  Gustav Norén-Vosveldt 1996 HÄRNÖSAND Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-26 Sundsvall 02:18.52 481
91  Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-18 Norrtälje 02:18.54 481
92  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Serneke International 2015-09-05 Alingsås 02:18.64 480
93  Sixten Almén 1999 LASS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:18.66 479
94  Carl Göransson 2000 UPSALA S DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 02:18.91 477
95  Jakob Clemedtson 1996 JÖNKÖPING UGP 2 2015-01-26 Kalmar 02:19.44 471
96  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD UGP 2 2015-03-07 Eskilstuna 02:19.76 468
97  Sean Johansson 1997 SK ENA DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 02:19.90 467
98  Henrik Podéus 1995 NKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:19.92 467
99  Gustaf Mild 1997 ANDERSTORP DM/JDM Östsvenska 2015-10-17 Kalmar 02:19.94 466
100  Marcus Ottosson 1997 VÄXJÖ SS Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 02:20.23 463
 
  100m Medley [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:50.66
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Alexander Nyström 1990 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:53.67 841
Christoffer Carlsen 1992 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:54.83 788
Anton Andersson 1993 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:55.09 777
Marcus Forsgren 1996 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:56.22 731
Robin Andréasson 1988 MASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:56.28 729
Johan Brännerud Garcia 1994 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:56.33 727
Samuel Törnqvist 1997 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:56.43 723
Axel Pettersson 1995 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:56.59 717
  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:56.59 717
10  Erik Persson 1994 KUNGSBACKA KM 6 2015-12-10 Kungsbacka 00:56.88 706
11  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:56.90 705
12  Hugo Rydberg 1998 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:56.95 703
13  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:57.11 698
14  Hampus Lovinge 1998 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:57.20 694
15  Olle Williamsson 1998 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:57.40 687
16  Pontus Palmqvist 1991 LASS Intersport Simcup 2015-10-03 Motala 00:57.49 684
17  Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 00:57.50 683
18  Filip Holmqvist 1994 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:57.82 672
19  Marcus Svensson 1992 SK TRITON Tritonspelen 2015-11-30 Staffanstorp 00:57.98 667
20  Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:58.03 665
21  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 00:58.14 661
  Oskar Mikaelsson 1995 SKELLEFTEÅ SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:58.14 661
23  Viktor Kertes 1996 HS Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 00:58.42 652
24  Joakim Löfgren 1992 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:58.48 650
25  Marcus Piehl 1985 LASS Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 00:58.58 646
26  Martin Nilsson 1993 SPIF SF Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 00:58.65 644
27  Henrik Lindau 1990 KARLSKRONA Nordea Open 2015 2015-10-24 Karlshamn 00:58.70 642
28  Linus Magnusson 1990 SK NEPTUN Neptuns KM 2015-02-14 Stockholm 00:58.80 639
29  Mika Persson 1998 HÖGANÄS SS DM/JDM 2015-10-17 Ystad 00:58.86 637
30  Axel Brorsson 1996 ESKILSTUNA Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 00:58.92 635
31  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM Täby Sim Klubbmästerskap 2015 2015-12-13 Täby 00:58.95 634
32  Filip Svedberg 1997 SKELLEFTEÅ Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 00:58.98 633
  Jonas Holmström 1992 HS DM/JDM 2015-10-17 Ystad 00:58.98 633
34  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:59.01 632
35  Patric Ridell 1993 SK NEPTUN Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 00:59.06 631
36  David Kruthammar 1997 TÄBY SIM Täby Sim Klubbmästerskap 2015 2015-12-13 Täby 00:59.26 624
37  William Myrlander 1997 NÄSSJÖ SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:59.30 623
38  Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS Julklappsdoppet 2015 2015-12-06 Stockholm 00:59.40 620
39  John Olsson 1995 SK LAXEN KM 100me 2015-12-13 Halmstad 00:59.44 619
40  Christoffer Andersson 1994 TYRESÖ SS Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 00:59.47 618
41  Niklas Borin 1989 TUREBERG Nya KM 2015 2015-05-17 Sollentuna 00:59.56 615
42  Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:59.58 614
43  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 00:59.68 611
44  Daniel Lönnberg 1972 SK NEPTUN Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 00:59.73 610
45  Dennis Dukic 2000 SK LAXEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:59.80 607
  Jonas Andersson 1996 POSEIDON KM final 2015 2015-12-13 Lund 00:59.80 607
47  William Lulek 1998 SK NEPTUN Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 00:59.88 605
48  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:59.89 605
49  Miro Torola 1995 GÖTEBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:59.90 604
50  Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING DM/JDM Östsvenska 2015-10-17 Kalmar 00:59.93 604
51  Alexander Trudov 1999 S 71 International Swim-Cup 2015-10-04 Berlin 01:00.01 601
  Hugo Cedervall 1997 POSEIDON KM final 2015 2015-12-13 Lund 01:00.01 601
53  William Brand 1998 ESKILSTUNA Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 01:00.08 599
54  Alfred Bjärudd 1996 SK LAXEN NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 01:00.11 598
55  Petter Fredriksson 1997 SK HAJEN Lödde Cup 2015-10-24 Löddeköpinge 01:00.13 598
56  Jonas Ulfskans 1986 SK LAXEN Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 01:00.28 593
57  Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG KM 2015 2015-12-13 Trelleborg 01:00.50 587
58  Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING Intersport Simcup 2015-10-03 Motala 01:00.51 586
59  Elias Haglund 1996 KARLSTAD NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 01:00.68 581
60  Filip Hedman 1998 TÄBY SIM Täby Sim Klubbmästerskap 2015 2015-12-13 Täby 01:00.69 581
61  Stefano Prestinoni 1977 SK NEPTUN Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 01:00.76 579
  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S KM 2015 2015-12-18 Järfälla 01:00.76 579
63  Felix Nilsson 1990 SK TRITON DM/JDM 2015-10-17 Ystad 01:00.81 578
64  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 01:00.82 577
65  Mikael Wåhlin 1989 NKK Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 01:00.88 576
66  Karl Lindoff 1998 ESKILSTUNA Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 01:00.89 575
67  Andreas Fürst 1990 VÄSBY SS Julklappsdoppet 2015 2015-12-06 Stockholm 01:00.90 575
68  Victor Bergstrand 2000 POSEIDON SIM ā LUND GUL Challenge 2015-11-07 Lund 01:00.99 573
69  Björn C-G Calleberg 1981 ÖSA Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 01:01.00 572
70  Filip Dolk 1996 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 01:01.03 571
71  Robert Lindblom 1995 ÖSA Utmanaren 2015 3 2015-10-24 Örebro 01:01.04 571
72  Alexej Filinau 1998 SÖDERTÖRN Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 01:01.11 569
73  Hugo Swanepoel 1998 JÄRFÄLLA S DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-18 Norrtälje 01:01.13 569
74  Emil Gilliusson 1993 Ö-VIKS ASS Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 01:01.18 567
75  Marcus Hagström 1991 SÖDERTÖRN Södertälje Meet 2015 2015-10-04 Södertälje 01:01.19 567
  Samuel Talback 2000 JÄRFÄLLA S KM 2015 2015-12-18 Järfälla 01:01.19 567
77  Alexander Frost 1997 NKK LeWa Sport Cup 2015-03-21 Motala 01:01.23 566
  Joel Huth 1996 SÖDERTÖRN Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 01:01.23 566
  Philip Chen 2000 S 71 DM/JDM 2015-10-17 Ystad 01:01.23 566
80  Stefan Varga 2000 DANDERYD Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 01:01.29 564
81  Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 01:01.30 564
82  Ahmad Attellesey 1995 SK TRITON Tritonspelen 2015-11-30 Staffanstorp 01:01.32 563
83  Klaudius Schreck 2001 SK NEPTUN Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 01:01.37 562
  Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA Yss Sparbanken Skåne Cup 2015-09-26 Ystad 01:01.37 562
85  Daniel Halldén 1983 SKK Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 01:01.42 561
86  Edward Eliasson 1997 SS04 Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 01:01.44 560
87  Max Peterson 1994 TRELLEBORG SIM ā LUND GUL Challenge 2015-11-07 Lund 01:01.50 558
  Elias Altman 1998 SALTSJÖB Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 01:01.50 558
89  Gergö Nagy 1995 LJUNGBY SS Alvesta Medley Cup 2015 2015-09-26 Alvesta 01:01.53 558
90  Robbin Steén 1987 HS Allskånskan omg 1 2015 2015-09-28 Helsingborg 01:01.54 557
  Robin Sandgren 1997 SK LAXEN Køge Open, Køge 2015-11-28 Køge 01:01.54 557
92  Philippe Monmousseau 1991 SPIF SF Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 01:01.55 557
93  Kalle Lindborg 1994 LASS Intersport Simcup 2015-10-03 Motala 01:01.58 556
94  Kevin Thorvaldsson 1995 SK NEPTUN Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 01:01.61 555
95  Niclas Hvalgren 1995 SK LAXEN NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 01:01.65 554
96  Johannes Sköld 1996 S02 NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 01:01.66 554
  Richard Berg 1998 SK RAN SIM ā LUND GUL Challenge 2015-11-07 Lund 01:01.66 554
98  Martin Magnusson 1995 NORRTÄLJE Julklappsdoppet 2015 2015-12-05 Stockholm 01:01.67 554
99  Petter Cyrén 1996 HARNÄS SKU Team Sportia Cup 2015-02-21 Iggesund 01:01.69 553
100  Isak Wikström 1999 UMEÅ SS Umestänket 2015 2015-05-24 Umeå 01:01.70 553
 
  200m Medley [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=01:49.63
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Simon Sjödin 1986 SK NEPTUN LEN: European Short Course Championships 2015-12-04 Netanya 01:54.79 871
Erik Persson 1994 KUNGSBACKA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:57.62 809
Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:59.63 769
Samuel Törnqvist 1997 VÄSBY SS Nordic Swimming Championships 2015-12-11 Bergen 01:59.66 769
Kristian Kron 1992 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:00.20 758
Simon Frank 1990 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:00.31 756
Anton Andersson 1993 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:00.35 755
Adam Paulsson 1995 ELFSBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:00.58 751
Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:01.75 730
10  Petter Fredriksson 1997 SK HAJEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:01.79 729
11  Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:02.61 714
12  Oscar Ekström 1994 LASS ARENA USO 2015 2015-09-06 UDDEVALLA 02:03.11 706
13  William Lulek 1998 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:03.29 703
14  Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:03.70 696
15  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:03.75 695
16  Hugo Rydberg 1998 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:04.22 687
17  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON simallskånskan omg 2 2015-11-23 02:04.26 686
18  Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:04.55 681
19  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:05.07 673
20  Marcus Forsgren 1996 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:05.45 667
21  Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:05.71 663
22  Jonas Holmström 1992 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 02:05.80 661
23  Jesper Björk 1993 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 02:05.96 659
24  Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:06.16 656
25  Max Troell 1995 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:06.37 652
26  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:06.39 652
27  Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:06.40 652
28  Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:06.47 651
29  Filip Björkholm 1998 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:06.58 649
30  Jesper Svensson 1990 UDDEVALLA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:06.73 647
31  Olle Williamsson 1998 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:06.79 646
32  Marcus Svensson 1992 SK TRITON simallskånskan omg 2 2015-11-23 02:06.86 645
33  Miro Torola 1995 GÖTEBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:06.91 644
34  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:07.52 635
35  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:07.69 632
36  Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:07.85 630
37  William Brand 1998 ESKILSTUNA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:08.11 626
38  Joel Falk Hansson 1994 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 02:08.15 626
39  Anton Björck-Teuscher 1993 S02 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:08.35 623
40  Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 02:08.56 620
41  John Olsson 1995 SK LAXEN NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:08.66 618
42  Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:08.72 617
43  Joel Westerlind 1996 HÄRNÖSAND SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:09.23 610
44  Dennis Dukic 2000 SK LAXEN Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 02:09.40 608
45  Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-17 Skövde 02:09.68 604
46  Henrik Lindau 1990 KARLSKRONA Arena & Poseidon Team Cup 2015 2015-09-05 Lund 02:09.87 601
47  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 02:09.88 601
48  Johan Rydahl 2001 KARLSTAD Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:09.97 600
49  Isak Wikström 1999 HS Medaljjakt A, T 151213 2015-12-13 Helsingborg 02:10.01 599
50  Viktor Kertes 1996 HS Medaljjakt A, T 151213 2015-12-13 Helsingborg 02:10.04 599
51  Martin Nilsson 1993 SPIF SF Järfälla Nationella 2015 2015-04-25 Järfälla 02:10.36 594
52  Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING Intersport Simcup 2015-10-04 Motala 02:10.43 593
53  Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS Arena Cup 2015 2015-09-19 Upplands Väsby 02:10.47 593
54  Axel Brorsson 1996 ESKILSTUNA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:11.16 583
55  Andreas Edlund 1989 Ö-VIKS ASS Masters SM 2015 2015-03-20 Stockholm 02:11.33 581
56  Alexej Filinau 1998 SÖDERTÖRN DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 02:11.41 580
57  Robert Makhinya 1995 SK NEPTUN Vinterneptuniaden 2015 2015-02-01 Stockholm 02:11.59 578
58  Hugo Cedervall 1997 POSEIDON UGP 2 2015-03-07 Kristianstad 02:11.70 576
59  Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG DM/JDM 2015-10-18 Ystad 02:11.73 576
60  Anton Steindl 2000 HVETLANDA Sum-Sim region 4 2015-11-14 Jönköping 02:12.08 571
61  Joel Huth 1996 SÖDERTÖRN Septembersim 2015-09-26 Tyresö 02:12.24 569
62  Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 02:12.42 567
63  Johannes Sköld 1996 S02 DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-17 Skövde 02:12.61 565
64  Joakim Löfgren 1992 SK LAXEN DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-17 Skövde 02:12.64 564
  Alexander Trudov 1999 S 71 Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 02:12.64 564
66  Jesper Levander 1980 SÖDERTÖRN Södertörns SS KM och Knatte-KM 2015-12-14 Torvalla, Haninge 02:12.85 561
67  Gustav Lindström 1998 SKELLEFTEÅ Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 02:12.95 560
68  Anton Andersson 1997 MKK simallskånskan omg 2 2015-11-23 02:13.12 558
69  Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S UGP 2 2015-03-07 Upplands Väsby 02:13.14 558
70  Mikael Blum 1995 SK LAXEN NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:13.22 557
71  Stefan Varga 2000 DANDERYD UGP4 - 2015 2015-10-10 Jakobsberg 02:13.29 556
72  Adam Albringer 1999 ELFSBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:13.31 556
73  Filip Svedberg 1997 SKELLEFTEÅ Höstsimmet 2015-09-20 Luleå 02:13.42 554
74  Anton Widholm 1999 VÄSBY SS Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 02:13.56 553
75  Stefano Prestinoni 1977 SK NEPTUN Masters SM 2015 2015-03-20 Stockholm 02:13.62 552
76  Andreas Fürst 1990 VÄSBY SS LSS Väsman Open 2015 2015-02-15 02:13.86 549
77  Samuel Rudqvist 1999 TROLLHÄTTA Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 02:13.89 548
78  Erik Forsström 1999 HARNÄS SKU Sum-Sim Region 2 2015-11-14 Borlänge 02:13.94 548
79  Eldin Kadic 1999 ESKILSTUNA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:13.99 547
80  Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA ARENA USO 2015 2015-09-06 UDDEVALLA 02:14.02 547
81  Pontus Jonsson 2000 SÖDERTÖRN Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 02:14.04 547
82  Max Engström 2001 NKK Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:14.05 547
83  Sebastian Petersson 2000 MASS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:14.11 546
84  Oscar Sjöblad 1997 VÄSTERVIK Höstsimiaden 2015 2015-11-21 Västervik 02:14.14 545
85  Philip Chen 2000 S 71 Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 02:14.23 544
86  Martin Falk 1999 SPIF SF Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:14.24 544
87  Simon Wanna 1996 SÄFFLE SS Moelven Cup 2015 2015-03-22 Säffle 02:14.37 543
  Oskar Nordstrand 1991 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 02:14.37 543
89  Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:14.40 542
90  Victor Bergstrand 2000 POSEIDON Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 02:14.48 541
91  Fredrik Olofsson 1994 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 02:14.53 541
92  Edward Eliasson 1997 SS04 Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 02:14.57 540
93  Max Peterson 1994 TRELLEBORG SIM ā LUND GUL Challenge 2015-11-07 Lund 02:14.71 538
94  Martin Magnusson 1995 NORRTÄLJE Masters SM 2015 2015-03-20 Stockholm 02:14.84 537
95  Rasmus Nieminen 1997 MOTALA SS Oskarshamns Sprinten 2015 2015-02-01 Oskarshamn 02:14.96 536
96  Isac Troell 1997 HS Medaljjakt A, T 150307 2015-03-07 Helsingborg 02:15.01 535
97  Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:15.06 534
98  Marcus Ottosson 1997 VÄXJÖ SS KM 2015-12-13 Växjö 02:15.13 533
99  David Kruthammar 1997 TÄBY SIM Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 02:15.22 532
100  Linus Kahl 2001 WISBY SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:15.36 531
 
  400m Medley [25 M] herrar,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=03:55.50
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Simon Sjödin 1986 SK NEPTUN LEN: European Short Course Championships 2015-12-03 Netanya 04:05.06 887
Adam Paulsson 1995 ELFSBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:09.37 842
Erik Persson 1994 KUNGSBACKA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:10.70 828
Kristian Kron 1992 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:14.01 796
Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:19.07 751
Samuel Törnqvist 1997 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:19.70 745
Simon Frank 1990 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:19.78 744
William Lulek 1998 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:23.75 711
Oskar Ericsson 1997 TÄBY SIM Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 04:23.85 711
10  Filip Björkholm 1998 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:27.57 681
11  Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:28.19 677
12  Petter Fredriksson 1997 SK HAJEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:28.37 675
13  Miro Torola 1995 GÖTEBORG DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 04:29.80 665
14  Anton Björck-Teuscher 1993 S02 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:30.65 658
15  Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:31.24 654
16  Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:31.35 653
17  Hugo Eriksson 1999 TUREBERG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:32.95 642
18  Henry Kerman 1997 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:33.01 641
19  Emil Hassling 2000 LANDSKRONA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:33.37 639
20  Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:33.66 637
21  Hugo Rydberg 1998 NKK DM/JDM Östsvenska 2015-10-17 Kalmar 04:33.94 635
22  Rasmus Wetterborg 1996 SK TRITON DM/JDM 2015-10-17 Ystad 04:34.17 633
23  Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:34.42 632
24  Anton Andersson 1993 LASS Intersport Simcup 2015-10-04 Motala 04:34.71 630
25  Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:35.89 621
26  Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 04:36.23 619
27  Joel Westerlind 1996 HÄRNÖSAND Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 04:36.33 618
28  Marcus Kindberg 1993 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:37.05 614
29  Daniel Sjöblom Ahlström 1998 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:37.31 612
30  Gustav Lindström 1998 SKELLEFTEÅ Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 04:37.60 610
31