50m Frisim [50 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:23.73
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:24.20 942
Therese Alshammar 1977 TÄBY SIM 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 00:25.29 826
Michelle Coleman 1993 SPÅRVÄGEN 2015 Hancock Prospecting Australian Swimming Championships 2015-04-09 Sydney, AUS 00:25.51 804
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:25.56 800
Louise Hansson 1996 HS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:25.59 797
Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS Universiaden 2015-07-04 Gwangju, KOR 00:25.65 791
Nathalie Lindborg 1991 MKK 2015 Canadian Swimming Trials 2015-04-04 Toronto, CAN 00:25.78 779
Klara Thormalm 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:26.10 751
Ida Lindborg 1994 MKK SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:26.35 730
10  Emma Svensson 1992 UPSALA S Grand Prix Arena Pro Swim Series 2015-04-15 Mesa, Arizona, USA 00:26.45 722
11  Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-15 Jönköping 00:26.56 713
  Nadja Salomonsson 1992 VÄSBY SS DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:26.56 713
13  Lina Edlund 1989 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-15 Jönköping 00:26.72 700
14  Linnéa Bielicz 1994 GÖTEBORG Laxaleken 2015-05-24 Halmstad 00:26.82 692
15  Jessica Eriksson 1995 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:26.87 688
  Wanda Dollmayer 1996 MKK Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-12 Amsterdam 00:26.87 688
17  Jessica Eriksson 1993 SÖDERTÖRN Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:27.08 672
18  Mathilda Johansson 1991 SK NEPTUN Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 00:27.10 671
  Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:27.10 671
20  Annie Lindström 1996 KSLS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:27.13 669
21  Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 00:27.17 666
  My Fridell 1992 HS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:27.17 666
23  Matilda Weiler 1998 HS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:27.19 664
24  Josefin Lewton 1997 KALMAR SS Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-07 Linköping 00:27.22 662
25  Frida Nilsson 1992 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:27.23 661
26  Frida Andersson 1991 UDDEVALLA SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:27.30 656
27  Vilma Ekström 1994 LASS 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 00:27.32 655
28  Lisa Eriksson 1998 STRÄNGNÄS 91st Latvian Championship 2015-05-01 Riga 00:27.33 654
29  Felicia Hedman 1995 VÄSBY SS DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:27.34 653
30  Sara Junevik 2000 LEKSAND 91st Latvian Championship 2015-05-01 Riga 00:27.36 652
31  Marlene Pavlu Lewin 1997 SKURU IK DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:27.38 651
  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:27.38 651
33  Rebecka Gustafsson 1998 SK ENA 91st Latvian Championship 2015-05-01 Riga 00:27.40 649
34  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS Filbyter Cup 2015-05-23 Linköping 00:27.46 645
35  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL Nordic Age Group Championships 2015-07-11 Jönköping (SWE) 00:27.47 644
36  Maria Persson 1993 POSEIDON Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 00:27.48 643
  Fanny Trollstad 1997 VÄRNAMO SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:27.48 643
38  Alice Lindhé 1999 MASS Speedo Open 2015 2015-05-17 Mölndal 00:27.49 643
39  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 00:27.52 641
40  Sofie Sjöberg 1994 HS SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 00:27.54 639
41  Linnéa Olsson 1994 SK TRITON Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:27.57 637
42  Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 00:27.61 634
43  Ronja Wikström 1996 HS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:27.62 634
44  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:27.63 633
45  Lina Johansson 1994 SÖDERTÖRN Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 00:27.66 631
  Anna Eriksson 1999 STRÄNGNÄS 91st Latvian Championship 2015-05-01 Riga 00:27.66 631
47  Lova Andersson 2000 LJUNGBY SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 00:27.68 630
  Anna Rosén 1994 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:27.68 630
49  Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 00:27.69 629
50  Emma Magnusson 1998 LASS NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 00:27.70 628
51  Christin Heina 1996 GÖTEBORG Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 00:27.71 628
  Lina Bergqvist 1998 SUNDSVALL Extralopp 2015-06-28 Trollhättan 00:27.71 628
53  Matilda Åhlström 1991 BOLLNÄS SS Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 00:27.74 625
54  Anna Åhlin 1991 SPÅRVÄGEN Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 00:27.76 624
  Tova Olsson 2001 MASS European Youth Olympic Festival 2015 2015-07-27 Tbilisi, GEO 00:27.76 624
56  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-15 Jönköping 00:27.78 623
57  Anette Philipsson 1965 LASS 16th FINA World Masters Champ 2015-08-13 Kazan, RUS 00:27.79 622
58  Michelle Lövdahl 1995 SK LÖDDE LH-Games 2015 2015-06-28 Landskrona 00:27.83 619
59  Alba Forés 1998 SK TRITON TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 00:27.84 619
  Ida Sandwång 2001 LANDSKRONA Farum Cup 2015 2015-05-09 Farum 00:27.84 619
61  Nicola Lindell 2001 MKK TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 00:27.85 618
  Rebecca Mattsson 1995 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:27.85 618
63  Ebba Rosenquist 1989 SK SYDSIM Färsingadoppet 1 2015-06-12 Sjöbo 00:27.87 617
64  Dinah Jönsson 1998 YSTADS SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:27.97 610
  Hanna Bergman 2001 POSEIDON Färsingadoppet 1 2015-06-12 Sjöbo 00:27.97 610
66  Johanna Pettersson 1992 KUNGÄLV Extralopp 2015-06-05 Borås 00:27.99 609
67  Sofia Henell 1997 LASS Filbyter Cup 2015-05-23 Linköping 00:28.00 608
68  Antonia Prior 1999 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-15 Jönköping 00:28.02 607
  Nikki Brockmar 1999 SKÖVDE SS DM/JDM 50m 2015 2015-06-07 Borås 00:28.02 607
70  Annie Myrlander 1995 NÄSSJÖ NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 00:28.04 606
71  Erica Dahlgren 1997 S02 Laxaleken 2015-05-24 Halmstad 00:28.05 605
72  Alfhild Kristensson 1999 GÖTEBORG 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 00:28.06 604
73  My Rydgren 1999 LANDSKRONA TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 00:28.07 604
  Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 00:28.07 604
75  Emilia Rönningdal 2002 S 71 NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 00:28.09 602
76  Andrea Prai 2001 OSBY SS Färsingadoppet 1 2015-06-12 Sjöbo 00:28.10 602
77  Emma Sjösten 1996 VÄSBY SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 00:28.12 600
78  Louise Hjalmarsson 1997 SKÖVDE SS Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 00:28.13 600
  Alice Rigbäck 1994 ÖSA NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 00:28.13 600
80  Hanna Klipic 1996 NKK Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 00:28.14 599
  Sandra Lendt 2000 TRELLEBORG Farum Cup 2015 2015-05-08 Farum 00:28.14 599
82  Jessica Billquist 1996 SPÅRVÄGEN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:28.15 599
  Milana Salih 1997 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:28.15 599
84  Emma Varga 1997 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 00:28.16 598
85  Felicia Andersson 1997 UDDEVALLA Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 00:28.17 597
86  Josefin Nilsson 1993 SK TRITON Distanscupen final 2015-06-17 Malmö 00:28.18 597
87  Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 00:28.20 595
88  Alice Möller 2000 SS DELFIN Laxaleken 2015-05-24 Halmstad 00:28.21 595
  Michelle Berntsson 2000 ELFSBORG NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 00:28.21 595
  Malin Borensjö 1980 VÄSBY SS Masters SM, 50 m 2015-11-28 Uppsala 00:28.21 595
91  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 00:28.24 593
  Julia Bellvik 1996 S02 Laxaleken 2015-05-24 Halmstad 00:28.24 593
  Elin Swerlander 2001 TUREBERG DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:28.24 593
  Vera Rohlin Johansson 1995 ÖSA DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 00:28.24 593
95  Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 00:28.27 591
  Emilia Christiansen 1999 S 71 Laxaleken 2015-05-24 Halmstad 00:28.27 591
  Johanna Nilsson 1996 SK TRITON LH-Games 2015 2015-06-28 Landskrona 00:28.27 591
98  Cassandra Tran 1997 MKK Hørsholm Cup 2015 2015-04-18 Hørsholm 00:28.28 590
99  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS Färsingadoppet 1 2015-06-12 Sjöbo 00:28.30 589
100  Maja Eriksson 2002 STRÄNGNÄS NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 00:28.31 588
 
  100m Frisim [50 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:52.07
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN 16th FINA WORLD CHAMPIONSHIPS 2015-08-07 Kazan, RUS 00:52.70 964
Michelle Coleman 1993 SPÅRVÄGEN 16th FINA WORLD CHAMPIONSHIPS 2015-08-02 Kazan, RUS 00:54.00 896
Louise Hansson 1996 HS Danish Open 2015 2015-03-30 Brønshøj, DEN 00:54.94 851
Ida Marko-Varga 1985 SK TRITON Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-13 Amsterdam 00:55.56 823
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 00:56.24 793
Nathalie Lindborg 1991 MKK 2015 Canadian Swimming Trials 2015-04-02 Toronto, CAN 00:56.38 787
Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:56.49 783
Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 00:57.06 759
Jaqueline Hippi 1996 VÄSBY SS Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 00:57.25 752
10  Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-13 Amsterdam 00:57.32 749
11  Stina Gardell 1990 SPÅRVÄGEN Meeting Open Mediterranee 2015-03-08 Marseille 00:57.44 744
12  Linnéa Bielicz 1994 GÖTEBORG SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 00:57.63 737
13  Jessica Eriksson 1995 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:57.67 736
14  Alba Forés 1998 SK TRITON SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:57.69 735
15  Klara Thormalm 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 00:57.71 734
16  Ida Lindborg 1994 MKK DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 00:57.78 731
17  Matilda Weiler 1998 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 00:57.80 731
18  Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:58.01 723
19  Henriette Stenkvist 1994 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:58.12 719
20  Emma Svensson 1992 UPSALA S Grand Prix Arena Pro Swim Series 2015-04-15 Mesa, Arizona, USA 00:58.15 717
21  Wanda Dollmayer 1996 MKK Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-13 Amsterdam 00:58.32 711
22  Nadja Salomonsson 1992 VÄSBY SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 00:58.35 710
23  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 00:58.42 708
24  Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-13 Amsterdam 00:58.47 706
25  Moa Ståhl 1995 SK TRITON SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 00:58.52 704
  Lina Edlund 1989 JÖNKÖPING SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 00:58.52 704
27  Jessica Eriksson 1993 SÖDERTÖRN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:58.60 701
28  Lisa Eriksson 1998 STRÄNGNÄS 91st Latvian Championship 2015-05-03 Riga 00:58.77 695
29  Rebecka Gustafsson 1998 STRÄNGNÄS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 00:58.93 689
30  Vilma Ekström 1994 LASS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 00:58.97 688
31  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:59.04 685
32  Marlene Pavlu Lewin 1997 SKURU IK SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 00:59.13 682
33  Nikki Brockmar 1999 SKÖVDE SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 00:59.21 680
34  Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:59.34 675
35  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 00:59.40 673
36  Anna Åhlin 1991 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 00:59.42 672
37  Tova Olsson 2001 MASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 00:59.52 669
38  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 00:59.56 668
39  Sophie Hansson 1998 HS Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 00:59.61 666
40  Emma Wahlström 1994 SPÅRVÄGEN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:59.63 665
41  Cassandra Engback 1999 SÖDERTÖRN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 00:59.67 664
42  Sara Junevik 2000 FALUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 00:59.68 664
43  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 00:59.87 657
44  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-06 Linköping 00:59.92 656
  Fanny Trollstad 1997 VÄRNAMO SS SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 00:59.92 656
46  Frida Nilsson 1992 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 00:59.97 654
47  Josefin Eriksen 1995 JÄRFÄLLA S SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 01:00.07 651
  Sofia Henell 1997 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:00.07 651
49  Louise Hjalmarsson 1997 SKÖVDE SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 01:00.10 650
  Ebba Rosenquist 1989 SK SYDSIM Färsingadoppet 2 2015-06-14 Sjöbo 01:00.10 650
51  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 01:00.14 649
52  Emilia Christiansen 1999 S 71 Laxaleken 2015-05-23 Halmstad 01:00.16 648
53  My Rydgren 1999 LANDSKRONA Farum Cup 2015 2015-05-10 Farum 01:00.25 645
54  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:00.27 644
55  Tiffani Segerbrand 1999 SS04 Jöns Svanbergsimmet 2015-04-25 Uppsala 01:00.31 643
56  Tove Sparrman 1996 VÄSBY SS Farum Cup 2015 2015-05-08 Farum 01:00.32 643
57  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:00.33 642
58  Sofie Sjöberg 1994 HS Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 01:00.39 641
  Elin Svärd 1998 FALUN DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 01:00.39 641
60  Emma Magnusson 1998 LASS NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 01:00.41 640
61  Alfhild Kristensson 1999 GÖTEBORG 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 01:00.42 640
62  Lova Andersson 2000 LJUNGBY SS International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 01:00.43 639
63  Ida Pettersson 1999 SPIF SF DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 01:00.45 639
64  Christin Heina 1996 GÖTEBORG Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 01:00.48 638
65  Erica Dahlgren 1997 S02 Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 01:00.54 636
66  Clara Vater 1997 LANDSKRONA Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 01:00.56 635
  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-13 Amsterdam 01:00.56 635
68  Cassandra Tran 1997 MKK TYR Sprint Meet 2015 2015-02-15 Burlöv 01:00.60 634
69  Malin Wallén 1997 SPÅRVÄGEN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 01:00.64 633
70  Emma Bergkvist 2000 STRÄNGNÄS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:00.68 631
71  Emma Sjösten 1996 VÄSBY SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 01:00.76 629
72  Alice Lindhé 1999 MASS Hjørring Park Vendia Swim Cup 2015-04-18 Hjørring 01:00.78 628
73  Annie Myrlander 1995 NÄSSJÖ Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-06 Linköping 01:00.79 628
  Jessica Billquist 1996 SPÅRVÄGEN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 01:00.79 628
75  Johanna Palmkvist 1999 HS International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 01:00.80 628
  Annie Lindström 1996 KSLS International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 01:00.80 628
77  Vera Rohlin Johansson 1995 ÖSA SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 01:00.82 627
78  Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-06 Linköping 01:00.83 627
79  Antonia Prior 1999 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 01:00.88 625
80  Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 01:00.91 624
81  Elin Swerlander 2001 TUREBERG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:00.94 623
82  Andrea Gustafsson 1996 MKK Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-13 Amsterdam 01:00.95 623
83  Emma Garmelius 1999 SPÅRVÄGEN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:00.98 622
84  Elsa Ericsson 1995 TÄBY SIM TYR Challenger Meet 2015 2015-05-16 Täby 01:01.02 621
85  Hanna Bergman 2001 POSEIDON Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:01.03 621
86  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 01:01.06 620
87  Ida Sandwång 2001 LANDSKRONA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:01.11 618
88  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 01:01.12 618
89  Stina Lindberg 2000 SK RAN Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 01:01.14 617
90  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S Speedo Open 2015 2015-05-16 Mölndal 01:01.16 617
91  Inez Kristensson 1997 GÖTEBORG 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 01:01.18 616
92  Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:01.21 615
93  Michelle Franzén 1993 NKK Filbyter Cup 2015-05-23 Linköping 01:01.22 615
94  Frida Hedlund 1999 SUNDSVALL Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:01.23 614
95  Linnéa Lundborg 2000 MASS Speedo Open 2015 2015-05-15 Mölndal 01:01.29 613
96  Johanna Nilsson 1996 SK TRITON LH-Games 2015 2015-06-27 Landskrona 01:01.37 610
97  Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 01:01.39 610
98  Tina Huslid 2000 SÖDERTÄLJE SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 01:01.42 609
99  Michelle Lövdahl 1995 SK LÖDDE LH-Games 2015 2015-06-27 Landskrona 01:01.43 609
  Elin Gunnarsson 2002 LASS NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 01:01.43 609
 
  200m Frisim [50 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=01:52.98
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN 16th FINA WORLD CHAMPIONSHIPS 2015-08-06 Kazan, RUS 01:54.31 965
Michelle Coleman 1993 SPÅRVÄGEN 2015 Hancock Prospecting Australian Swimming Championships 2015-04-05 Sydney, AUS 01:56.71 907
Louise Hansson 1996 HS 16th FINA WORLD CHAMPIONSHIPS 2015-08-06 Kazan, RUS 01:58.45 867
Ida Marko-Varga 1985 SK TRITON Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-11 Amsterdam 02:00.86 816
Stina Gardell 1990 SPÅRVÄGEN Swim Cup - Nederlands Kampioenschap zwemmen 2015 2015-04-03 Eindhoven, NED 02:02.20 790
Henriette Stenkvist 1994 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:02.78 779
Josefin Eriksen 1995 JÄRFÄLLA S AT&T Winter National Championships 2015-12-04 Federal Way, Washington USA 02:02.88 777
Jaqueline Hippi 1996 VÄSBY SS Universiaden 2015-07-07 Gwangju, KOR 02:03.06 773
Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:04.17 753
10  Alba Forés 1998 SK TRITON Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 02:04.23 752
11  Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 02:04.77 742
12  Jessica Eriksson 1995 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 02:05.54 728
13  Linnéa Bielicz 1994 GÖTEBORG SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:06.64 710
14  Linda Baron 1995 JÄRFÄLLA S SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 02:06.66 709
15  Erica Dahlgren 1997 S02 Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 02:06.69 709
16  Moa Ståhl 1995 SK TRITON DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 02:06.82 707
17  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 02:06.84 706
18  Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-11 Amsterdam 02:06.97 704
19  Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-11 Amsterdam 02:07.24 700
20  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 02:07.28 699
21  Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-15 Jönköping 02:07.34 698
22  Louise Hjalmarsson 1997 SKÖVDE SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 02:07.35 698
23  Matilda Weiler 1998 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:07.54 695
24  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:07.61 693
25  Nadja Salomonsson 1992 VÄSBY SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 02:07.76 691
26  Christine Ekman 1994 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:08.00 687
27  Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-11 Amsterdam 02:08.05 686
28  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:08.22 684
29  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-15 Jönköping 02:08.38 681
30  Elsa Ericsson 1995 TÄBY SIM Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 02:08.42 680
31  Lisa Eriksson 1998 STRÄNGNÄS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 02:08.70 676
32  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS 17. Int. Schwimm-Meeting der Berliner Wasserratten um den "Titze-Cup" 2015-03-21 Berlin 02:08.72 676
33  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 02:08.85 674
34  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:08.95 672
35  Marlene Pavlu Lewin 1997 SKURU IK Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:09.49 664
36  Klara Thormalm 1998 JÖNKÖPING Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-24 Trollhättan 02:09.55 663
37  Ida Lindborg 1994 MKK Meeting Open Mediterranee 2015-03-06 Marseille 02:09.86 658
38  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 02:10.09 655
39  Olivia Ülger 2000 ESLÖVS SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:10.32 651
40  Fanny Trollstad 1997 VÄRNAMO SS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:10.33 651
41  Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-15 Jönköping 02:10.37 650
  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:10.37 650
43  Fanny D Lillieström 1989 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:10.38 650
44  Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:10.50 648
45  Ebba Hellström 1992 S02 Ullbergstrofén 2015 2015-04-24 Göteborg 02:10.65 646
46  Jessica Eriksson 1993 SÖDERTÖRN 2015 Golden Tour 2015-01-30 Nice, FRA 02:10.70 645
47  Emilia Christiansen 1999 S 71 Ullbergstrofén 2015 2015-04-24 Göteborg 02:10.73 645
48  Nikki Brockmar 1999 SKÖVDE SS Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-15 Jönköping 02:10.79 644
49  Lovisa Nyman 1994 UMEÅ SS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:10.97 641
50  Alfhild Kristensson 1999 GÖTEBORG 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 02:11.19 638
51  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 02:11.32 636
52  Tova Olsson 2001 MASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:11.42 635
  Ebba Rosenquist 1989 SK SYDSIM SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 02:11.42 635
54  Emma Wahlström 1994 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:11.44 635
55  Linnéa Lundborg 2000 MASS Speedo Open 2015 2015-05-15 Mölndal 02:11.47 634
56  Vilma Ekström 1994 LASS Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-06 Linköping 02:11.59 632
57  Sophie Hansson 1998 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-24 Trollhättan 02:11.60 632
58  Cornelia Jerresand 2000 TÄBY SIM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:11.67 631
59  My Rydgren 1999 LANDSKRONA DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 02:11.73 630
60  Michelle Franzén 1993 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:11.77 630
61  Alexandra Uusaro 1995 TÄBY SIM TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 02:11.78 630
62  Frida Berglund 1998 TÄBY SIM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:11.81 629
63  Elise Löfgren 1991 MASS Ullbergstrofén 2015 2015-04-24 Göteborg 02:11.92 628
64  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-11 Amsterdam 02:11.97 627
65  Emma Dimitriou Sagré 1999 ALINGSÅS Ullbergstrofén 2015 2015-04-24 Göteborg 02:12.05 626
66  Johanna Palmkvist 1999 HS Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 02:12.09 625
67  Emma Westman 1993 MASS Ullbergstrofén 2015 2015-04-24 Göteborg 02:12.16 624
68  Cassandra Engback 1999 SÖDERTÖRN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 02:12.32 622
69  Emelie Johansson 1996 TÄBY SIM TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 02:12.37 621
70  Sofia Heimsten 1997 SK SYDSIM Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 02:12.57 618
71  Anna Jonsson 1994 VÄSBY SS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:12.61 618
72  Elin Thörner 1998 SÄFFLE SS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 02:12.69 617
73  Sara Hägglund-Björklund 1995 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:12.72 616
74  Malin Johansson 1997 SK SYDSIM TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 02:13.05 612
75  Tove Sparrman 1996 VÄSBY SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:13.16 610
76  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 02:13.24 609
77  Emma Magnusson 1998 LASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:13.25 609
78  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:13.28 609
79  Hannah Virgin 2000 SK NEPTUN 2015 Coral Springs Invitational 2015-05-16 Coral Springs, FL, USA 02:13.38 607
80  Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:13.46 606
81  Cassandra Tran 1997 MKK TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 02:13.53 605
82  Alice Lindhé 1999 MASS Speedo Open 2015 2015-05-15 Mölndal 02:13.59 604
  Sofia Henell 1997 LASS Filbyter Cup 2015-05-24 Linköping 02:13.59 604
84  Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 02:13.65 604
85  Emma Bergkvist 2000 STRÄNGNÄS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 02:13.68 603
86  Clara Wiman 1996 VÄSTERÅS Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:13.69 603
87  Tiffani Segerbrand 1999 SS04 DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 02:13.76 602
88  Elin Lundgren 1995 SK HAJEN DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 02:13.79 602
89  Malin Wallén 1997 SPÅRVÄGEN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 02:13.81 601
90  My Grewell 1998 SK SYDSIM Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 02:13.86 601
91  Astrid Hammar 2000 SALTSJÖB Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:13.87 601
92  Josefine Hansson 1992 MKK SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 02:14.08 598
93  Elin Svärd 1998 FALUN 91st Latvian Championship 2015-05-02 Riga 02:14.43 593
94  Rebecka Bergström 1997 SPIF SF Luciasimmet 2015 2015-12-12 Stockholm 02:14.46 593
95  Antonia Prior 1999 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-15 Jönköping 02:14.49 592
96  Ida Pettersson 1999 SPIF SF Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:14.52 592
97  Elin Södersten 2000 JÄRFÄLLA S Speedo Open 2015 2015-05-17 Mölndal 02:14.73 589
98  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S Speedo Open 2015 2015-05-15 Mölndal 02:14.96 586
99  Amanda Granborg 1999 SK TRITON SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 02:14.97 586
100  Emma Garmelius 1999 SPÅRVÄGEN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-24 Trollhättan 02:14.98 586
 
  400m Frisim [50 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=03:58.37
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 04:15.14 815
Henriette Stenkvist 1994 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 04:17.84 790
Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 04:20.05 770
Michelle Coleman 1993 SPÅRVÄGEN 2015 Golden Tour 2015-01-30 Nice, FRA 04:20.47 766
Josefin Eriksen 1995 JÄRFÄLLA S AT&T Winter National Championships 2015-12-03 Federal Way, Washington USA 04:22.12 752
Erica Dahlgren 1997 S02 SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 04:22.25 750
  Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 04:22.25 750
Alba Forés 1998 SK TRITON Meeting Open Mediterranee 2015-03-07 Marseille 04:23.20 742
Jaqueline Hippi 1996 VÄSBY SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 04:25.58 723
10  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 04:28.67 698
11  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 04:28.75 697
12  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 04:28.77 697
13  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 04:29.12 694
14  Christine Ekman 1994 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 04:29.34 693
15  Louise Hjalmarsson 1997 SKÖVDE SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 04:30.22 686
16  Elsa Ericsson 1995 TÄBY SIM Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 04:30.64 683
17  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 04:30.76 682
18  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 04:31.18 679
19  Moa Ståhl 1995 SK TRITON DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 04:31.87 674
20  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS Danish Open 2015 2015-03-31 Brønshøj, DEN 04:32.23 671
21  Clara Wiman 1996 VÄSTERÅS 91st Latvian Championship 2015-05-01 Riga 04:32.54 669
22  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 04:33.92 658
23  Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 04:33.96 658
24  Emma Westman 1993 MASS DM/JDM 50m 2015 2015-06-06 Borås 04:34.06 657
25  Alexandra Uusaro 1995 TÄBY SIM SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 04:34.23 656
26  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S Speedo Open 2015 2015-05-15 Mölndal 04:34.27 656
27  Matilda Weiler 1998 HS Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 04:34.50 654
28  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 04:35.65 646
29  Elin Thörner 1998 SÄFFLE SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 04:35.93 644
30  Olivia Ülger 2000 ESLÖVS SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 04:36.12 643
31  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 04:36.23 642
32  Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 04:37.13 636
33  Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 04:37.22 635
34  Lisa Eriksson 1998 STRÄNGNÄS Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 04:37.24 635
35  Johanna Palmkvist 1999 HS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 04:37.41 634
36  Sofia Heimsten 1997 SK SYDSIM DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 04:37.47 634
37  Ebba Hallbäck 2000 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 04:37.53 633
38  Alfhild Kristensson 1999 GÖTEBORG 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 04:37.87 631
39  Ebba Hellström 1992 S02 SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 04:38.01 630
40  Lovisa Nyman 1994 UMEÅ SS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 04:38.23 628
41  Tove Sparrman 1996 VÄSBY SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 04:38.53 626
42  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 04:39.29 621
43  Elin Södersten 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 04:39.60 619
44  Rebecka Ehn 2000 SK NEPTUN UGP 3 - 2015 2015-05-30 Stockholm 04:40.44 614
45  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 04:40.78 611
46  My Rydgren 1999 LANDSKRONA Farum Cup 2015 2015-05-08 Farum 04:40.80 611
47  Josephine Mikkelsen 2002 MKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 04:40.93 610
48  Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 04:41.73 605
  Frida Berglund 1998 TÄBY SIM Jöns Svanbergsimmet 2015-04-26 Uppsala 04:41.73 605
50  Rebecka Bergström 1997 SPIF SF DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 04:41.79 605
51  Wilma Roloff 2000 SÖDERTÖRN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 04:41.80 605
52  Michelle Franzén 1993 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 04:42.10 603
53  Anna Jonsson 1994 VÄSBY SS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 04:42.47 600
54  Emilia Christiansen 1999 S 71 Distanscupen final 2015-06-17 Malmö 04:42.61 600
55  Frida Lannhard 2000 LUDVIKA SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 04:42.74 599
56  Sara Stenberg 2001 SK TRITON Farum Cup 2015 2015-05-08 Farum 04:42.95 597
57  Tiffani Segerbrand 1999 SS04 DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 04:43.08 597
58  Augusta Andersson 1997 SJÖBO SS Färsingadoppet 2 2015-06-14 Sjöbo 04:43.16 596
59  Astrid Hammar 2000 SALTSJÖB Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 04:43.34 595
60  Ayleen Burt 1997 SPIF SF Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 04:43.38 595
61  Nikki Brockmar 1999 SKÖVDE SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 04:43.45 594
62  Matilda Larsson 1998 UDDEVALLA UGP3 50m 2015 2015-06-06 Borås 04:43.50 594
63  Sara Hägglund-Björklund 1995 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 04:43.81 592
64  Josefine Almvret 1999 JÄRFÄLLA S Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 04:43.87 592
65  Filippa Sundström 2001 ÄNGELHOLM Speedo Open 2015 2015-05-16 Mölndal 04:43.88 592
66  Malin Wallén 1997 SPÅRVÄGEN Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 04:44.07 590
67  Julia Nordlund 1998 FALUN DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 04:44.14 590
68  Jenny Thalin 1997 MKK Hørsholm Cup 2015 2015-04-19 Hørsholm 04:44.38 588
69  Fanny Trollstad 1997 VÄRNAMO SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 04:44.39 588
70  Andrea Reinhold 2001 GÖTEBORG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 04:44.48 588
71  Linda Lidström 1997 JÄRFÄLLA S Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 04:44.53 587
72  Olivia Berglund 1998 POSEIDON Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 04:44.73 586
73  Malin Johansson 1997 SK SYDSIM Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 04:45.14 584
74  Josefin Hallman 1995 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 04:45.51 581
75  Emma Dimitriou Sagré 1999 ALINGSÅS Speedo Open 2015 2015-05-16 Mölndal 04:45.67 580
76  Emma Bring 1995 SKK DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 04:46.16 578
77  Emma Varga 1997 SK NEPTUN Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 04:46.17 577
78  Erica Staflund 1999 SKÖVDE SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 04:46.45 576
79  Emma Magnusson 1998 LASS NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 04:46.56 575
80  Elise Löfgren 1991 MASS Falkenberg Race 2015 2015-04-11 Falkenberg 04:46.77 574
81  Johanna Johnsson 1997 VÄXJÖ SS Speedo Open 2015 2015-05-15 Mölndal 04:47.39 570
82  Antonia Prior 1999 JÖNKÖPING Filbyter Cup 2015-05-23 Linköping 04:47.55 569
  Cornelia Eklund 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 04:47.55 569
  Elin Gunnarsson 2002 LASS NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 04:47.55 569
85  Madeleine Grönberg 1999 SK TRITON Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 04:47.58 569
86  Josefine Hansson 1992 MKK Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 04:47.71 568
87  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 04:47.91 567
88  Elin Berggren 1996 VÄSTERÅS Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 04:48.02 566
89  My Grewell 1998 SK SYDSIM Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 04:48.10 566
90  Linnéa Sandh 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 04:48.28 565
91  Elin Svärd 1998 FALUN UGP 3 2015 2015-05-30 Eskilstuna 04:48.33 565
92  Klara Johansson 2001 SK SYDSIM Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 04:48.56 563
93  Elin Lundgren 1995 SK HAJEN DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 04:48.57 563
94  Sofia von Sydow 1997 SKURU IK UGP 3 - 2015 2015-05-30 Stockholm 04:48.70 562
95  Elin Johannesson 1999 SK LÖDDE LH-Games 2015 2015-06-26 Landskrona 04:48.72 562
96  Tova Olsson 2001 MASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 04:48.73 562
97  Emma Bergkvist 2000 STRÄNGNÄS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 04:48.78 562
98  Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN Grand Prix Challenge 2015-07-05 Helsinki 04:48.91 561
99  Hanna Bergman 2001 POSEIDON DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 04:48.99 561
100  Tess Engvall 2001 SK NEPTUN Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 04:49.68 557
 
  800m Frisim [50 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=08:07.39
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 08:58.68 740
Alba Forés 1998 SK TRITON SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 09:02.85 723
Christine Ekman 1994 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 09:03.29 721
Erica Dahlgren 1997 S02 SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 09:05.62 712
Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 09:16.29 672
Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 09:19.39 661
Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 09:19.80 659
Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 09:20.12 658
Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 09:20.63 657
10  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 09:20.96 655
11  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 09:21.05 655
12  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 09:22.67 649
13  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 09:23.21 648
14  Clara Wiman 1996 VÄSTERÅS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 09:24.32 644
15  Alexandra Uusaro 1995 TÄBY SIM DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 09:27.23 634
16  Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 09:27.69 632
17  Louise Hjalmarsson 1997 SKÖVDE SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 09:29.49 626
18  Emma Westman 1993 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 09:29.67 626
19  Elin Thörner 1998 SÄFFLE SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 09:30.80 622
20  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 09:31.26 621
21  Augusta Andersson 1997 SJÖBO SS Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-29 Arlöv 09:31.45 620
22  Alfhild Kristensson 1999 GÖTEBORG Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 09:31.52 620
23  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Nordic Age Group Championships 2015-07-11 Jönköping (SWE) 09:33.31 614
24  Rebecka Ehn 2000 SK NEPTUN UGP 3 - 2015 2015-05-31 Stockholm 09:34.10 611
25  Sofia Heimsten 1997 SK SYDSIM Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 09:34.57 610
26  Johanna Palmkvist 1999 HS Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 09:35.27 608
27  Ebba Hallbäck 2000 HS Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 09:35.44 607
28  Malin Westman 1995 MASS DM/JDM 50m 2015 2015-06-07 Borås 09:35.83 606
29  Lovisa Nyman 1994 UMEÅ SS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 09:36.31 604
30  Lisa Eriksson 1998 STRÄNGNÄS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 09:37.77 600
31  Sara Stenberg 2001 SK TRITON Farum Cup 2015 2015-05-09 Farum 09:38.25 598
32  Tove Sparrman 1996 VÄSBY SS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 09:38.26 598
33  Olivia Ülger 2000 ESLÖVS SS Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 09:38.32 598
34  Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 09:38.98 596
35  Filippa Sundström 2001 ÄNGELHOLM Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 09:39.07 596
36  Elise Löfgren 1991 MASS Falkenberg Race 2015 2015-04-12 Falkenberg 09:39.14 596
37  Linda Lidström 1997 JÄRFÄLLA S Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 09:39.49 594
38  Josephine Mikkelsen 2002 MKK DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 09:40.13 592
39  Josefine Almvret 1999 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 09:40.23 592
40  Elsa Ericsson 1995 TÄBY SIM DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 09:42.13 586
41  Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN Ikäkausimestaruusuinnit 2015 2015-06-26 Pori 09:42.50 585
42  Erica Staflund 1999 SKÖVDE SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 09:42.67 585
43  Petra Johansson 1997 SÄFFLE SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 09:42.91 584
44  Rebecka Bergström 1997 SPIF SF DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 09:43.18 583
45  Olivia Berglund 1998 POSEIDON Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 09:43.61 582
46  Wilma Roloff 2000 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 09:46.30 574
47  Sofia Henell 1997 LASS Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 09:46.73 573
48  Frida Lannhard 2000 LUDVIKA SS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 09:47.38 571
49  Andrea Reinhold 2001 GÖTEBORG DM/JDM 50m 2015 2015-06-07 Borås 09:47.90 569
50  Sofia von Sydow 1997 SKURU IK NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 09:48.53 567
51  Alice Sundberg 1999 TÄBY SIM DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 09:48.71 567
52  Elin Podéus 1997 NKK Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 09:49.49 565
53  Emma Roloff 2002 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 09:50.15 563
54  Emilia Zlotnick 2002 GÖTEBORG ASA London Region Summer Championships 2015-05-10 Crystal Palace, GBR 09:51.06 560
55  Cornelia Jerresand 2000 TÄBY SIM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 09:51.55 559
56  Cornelia Eklund 2000 JÄRFÄLLA S Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 09:52.33 557
57  Matilda Åkesson 1999 YSTADS SS DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 09:52.60 556
58  Madeleine Grönberg 1999 SK TRITON DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 09:52.83 555
59  Frida Berglund 1998 TÄBY SIM DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 09:53.48 553
60  Nikki Brockmar 1999 SKÖVDE SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 09:53.82 552
61  Antonia Prior 1999 JÖNKÖPING Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-29 Arlöv 09:54.05 552
62  Elin Södersten 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 09:54.18 551
63  Sofia Näslund 1999 SKK DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 09:54.29 551
64  Kayleigh Svensson 1998 SPIF SF Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 09:54.34 551
65  Elin Gunnarsson 2002 LASS NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 09:55.09 549
66  Emma Varga 1997 SK NEPTUN Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-07 Linköping 09:55.94 547
67  Hanna Bergman 2001 POSEIDON DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 09:56.17 546
68  Nelly Neuman 1996 ESKILSTUNA DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 09:56.33 545
  Julia Åstrand 1999 ALVESTA SS LA OPEN 2015-06-08 Ljungby 09:56.33 545
70  Elin Moberg 1999 POSEIDON DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 09:57.87 541
71  Alice Thörnros 2001 LASS Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-07 Linköping 09:58.41 540
72  Malin Eklund 2001 VÄSTERÅS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 09:58.59 539
73  Marta Qvirist 1998 MASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 09:58.62 539
74  Gina Hvarfvenius 1997 KUNGSBACKA Gothaer Pokal 2015-03-27 Magdeburg, GER 09:58.89 538
75  Jenny Thalin 1997 MKK Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-29 Arlöv 09:59.72 536
76  Johanna Johnsson 1997 VÄXJÖ SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 10:00.61 534
77  Andrea Palm 2000 LASS Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 10:02.12 530
78  Nina Bring 1999 SPÅRVÄGEN UGP 3 - 2015 2015-05-31 Stockholm 10:02.14 530
79  Ebba Martin 2000 SKK DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 10:02.34 529
80  Frida Rödin 2000 VELLINGE-N DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 10:02.86 528
81  Signe Nordegren 2000 SKURU IK DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 10:02.99 528
82  Emelie Hellgren 2001 FAGERSTA NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 10:03.05 527
83  Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN Västerås Meet 2015 2015-04-25 Västerås 10:03.51 526
84  Elin Johannesson 1999 SK LÖDDE LH-Games 2015 2015-06-28 Landskrona 10:03.93 525
85  Ronja Wikström 1996 UMEÅ SS KVARKEN GAMES 2015-03-14 Vaasa 10:05.14 522
86  Desirée Andersson 1990 SPIF SF DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 10:07.45 516
87  Simone Karlsson 2001 OSBY SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 10:08.04 515
88  Sara Thunholm 1999 NKK Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 10:08.06 514
89  Matilda Pettersson 1999 KUNGSBACKA Gothaer Pokal 2015-03-27 Magdeburg, GER 10:08.18 514
90  Hanna Lindahl 2000 HS Ungdoms Grand Prix 3 2015-05-30 Malmö 10:08.48 513
91  Angelica Stark 1999 JÖNKÖPING Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-07 Linköping 10:09.47 511
92  Elsa Nordström 2001 SKK UGP 3 - 2015 2015-05-31 Stockholm 10:10.98 507
93  Linda Brännlund 1998 TÄBY SIM DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 10:11.10 507
94  Kajsa Sparrman 1999 VÄSBY SS Västerås Meet 2015 2015-04-25 Västerås 10:11.72 505
95  Hanna Reithner 2000 SKK UGP 3 - 2015 2015-05-31 Stockholm 10:11.80 505
96  Josefin Wensmark 2001 JÄRFÄLLA S UGP 3 - 2015 2015-05-31 Stockholm 10:12.03 505
97  Hermella Alem 2000 SPIF SF UGP 3 - 2015 2015-05-31 Stockholm 10:12.17 504
98  Josefine Rosengren 2000 KSLS LH-Games 2015 2015-06-28 Landskrona 10:12.60 503
99  Astrid Hammar 2000 SALTSJÖB DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 10:12.75 503
100  Johanna Holmberg 1993 SK LÖDDE DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 10:13.20 502
 
  1500m Frisim [50 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=15:25.48
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 17:02.45 741
Erica Dahlgren 1997 S02 SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 17:17.20 710
Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 17:30.83 683
Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 17:40.12 665
Ellen Olsson 1995 SK TRITON SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 17:43.24 659
Alba Forés 1998 SK TRITON Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 17:44.74 656
Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 17:51.64 644
Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 17:52.79 642
Alexandra Uusaro 1995 TÄBY SIM Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 17:53.47 640
10  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 17:57.31 633
11  Clara Wiman 1996 VÄSTERÅS Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 18:08.44 614
12  Augusta Andersson 1997 SJÖBO SS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 18:10.92 610
13  Elsa Ericsson 1995 TÄBY SIM Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 18:11.76 609
14  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 18:12.38 608
15  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 18:14.51 604
16  Linda Lidström 1997 JÄRFÄLLA S SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 18:16.34 601
17  Josephine Mikkelsen 2002 MKK DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 18:18.42 598
18  Rebecka Ehn 2000 SK NEPTUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 18:19.24 596
19  Filippa Sundström 2001 ÄNGELHOLM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 18:19.28 596
20  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 18:20.87 594
21  Johanna Palmkvist 1999 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 18:22.40 591
22  Alice Sundberg 1999 TÄBY SIM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 18:23.37 590
23  Ebba Hallbäck 2000 HS Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 18:24.26 588
24  Sara Stenberg 2001 SK TRITON Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 18:30.20 579
25  Andrea Reinhold 2001 GÖTEBORG UGP3 50m 2015 2015-06-06 Borås 18:32.28 576
26  Wilma Roloff 2000 SÖDERTÖRN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 18:36.32 569
27  Sofia Heimsten 1997 SK SYDSIM DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 18:36.70 569
28  Erica Staflund 1999 SKÖVDE SS DM/JDM 50m 2015 2015-06-06 Borås 18:37.92 567
29  Sofia von Sydow 1997 SKURU IK DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 18:38.74 566
30  Matilda Larsson 1998 UDDEVALLA UGP3 50m 2015 2015-06-06 Borås 18:41.89 561
31  Elin Södersten 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 18:47.69 552
32  Rebecka Bergström 1997 SPIF SF DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 18:48.27 551
33  Nelly Neuman 1996 ESKILSTUNA DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 18:51.95 546
34  Emma Roloff 2002 SÖDERTÖRN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 18:53.02 544
35  Johanna Johnsson 1997 VÄXJÖ SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 18:56.23 540
36  Madeleine Grönberg 1999 SK TRITON Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 18:57.09 539
37  Julia Åstrand 1999 ALVESTA SS LA OPEN 2015-06-08 Ljungby 18:58.12 537
38  Elin Gunnarsson 2002 LASS Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 18:59.12 536
39  Sofia Näslund 1999 SKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 19:00.39 534
40  Antonia Prior 1999 JÖNKÖPING Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 19:02.58 531
41  Gina Hvarfvenius 1997 KUNGSBACKA DM/JDM 50m 2015 2015-06-06 Borås 19:04.13 529
42  Emelie Hellgren 2001 FAGERSTA DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 19:05.33 527
43  Cornelia Jerresand 2000 TÄBY SIM DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 19:08.16 523
44  Moa Karlsson 2002 S 71 Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 19:10.17 520
45  Matilda Åkesson 1999 YSTADS SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 19:11.19 519
46  Sofie Tolf 2002 SUNDSVALL Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 19:13.10 517
47  Tess Engvall 2001 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 19:16.90 511
48  Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 19:18.63 509
49  Petra Johansson 1997 SÄFFLE SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 19:20.28 507
50  Andrea Palm 2000 LASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 19:21.33 506
51  Angelica Stark 1999 JÖNKÖPING Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 19:26.95 498
52  Matilda Flood 1999 SPÅRVÄGEN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 19:35.55 487
53  Sofie Pettersson 1988 LASS Masters SM, 50 m 2015-11-27 Uppsala 19:35.58 487
54  Nina Bring 1999 SPÅRVÄGEN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 19:36.07 487
55  Jennie Isaksen 2000 ESKILSTUNA Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 19:37.31 485
56  Johanna Zetterström 1978 NORRTÄLJE Masters SM, 50 m 2015-11-27 Uppsala 19:37.36 485
57  Angela Fox 1977 SK RAN Masters SM, 50 m 2015-11-27 Uppsala 19:38.73 484
58  Emma Lundgren 2000 SKÖVDE SS DM/JDM 50m 2015 2015-06-06 Borås 19:44.77 476
59  Malin Jonsson 1998 JÖNKÖPING Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 19:48.39 472
60  Klara Eriksson 2000 NYKÖPING Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 19:52.86 467
61  Hermella Alem 2000 SPIF SF DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 19:54.52 465
62  Annie Lätt 2001 TROLLHÄTTA DM/JDM 50m 2015 2015-06-06 Borås 19:55.71 463
63  Linda Brännlund 1998 TÄBY SIM DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 19:57.55 461
64  Thilda Larsson 1999 UDDEVALLA Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 19:58.39 460
65  Adelina Walldén 2002 SK ENA DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 19:58.90 459
66  Alice Arberg 2000 JÖNKÖPING Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-06 Linköping 20:01.98 456
67  Viktoria Gadd 1975 SK RAN Masters SM, 50 m 2015-11-27 Uppsala 20:03.41 454
68  Saga Bodsjö 2002 VÄXJÖ SS Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-06 Linköping 20:04.25 453
69  Amanda Fischer 1989 GÖTEBORG Masters SM, 50 m 2015-11-27 Uppsala 20:06.55 451
70  Therese Johansson 1999 SÄFFLE SS Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 20:13.65 443
71  Frida Rödin 2000 VELLINGE-N Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 20:14.43 442
72  Louise Dellhede 1999 SS IDEN DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 20:14.64 442
73  Linn Suchomel 2003 SKÖVDE SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 20:16.55 440
74  Adina Eriksson 1999 JÖNKÖPING Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 20:17.01 439
75  Sara Melgar 2002 YSTADS SS Ungdoms Grand Prix 3 2015-05-31 Malmö 20:17.38 439
76  Josefin Nilsson 1999 ESLÖVS SS Ungdoms Grand Prix 3 2015-05-31 Malmö 20:18.46 438
77  Ebba Engström 1995 ESKILSTUNA DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 20:21.77 434
78  Sofi Cyréus 1971 SÖDERTÄLJE Masters SM, 50 m 2015-11-27 Uppsala 20:23.99 432
79  Karin Elmberg 1965 KSLS Masters SM, 50 m 2015-11-27 Uppsala 20:25.06 431
80  Elin Moberg 1999 POSEIDON DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 20:28.14 427
81  Katarina Lindoff 2000 ESKILSTUNA UGP 3 2015 2015-05-30 Eskilstuna 20:29.89 426
82  Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 20:31.29 424
83  Linnea Fundberg 1999 ESKILSTUNA Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 20:35.75 420
84  Fanny Odin 2000 SPÅRVÄGEN UGP 3 - 2015 2015-05-31 Stockholm 20:35.90 419
85  Liesel Williamsson 2000 SKÖVDE SS DM/JDM 50m 2015 2015-06-06 Borås 20:36.25 419
86  Serena Gravrogk-Linde 2000 POSEIDON Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 20:46.19 409
87  Elin Lokrantz 2000 TROLLHÄTTA UGP3 50m 2015 2015-06-06 Borås 20:46.67 409
88  Felicia Östlund 2002 SKURU IK Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 20:48.76 407
89  Isabella Brogren 1999 S02 Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 21:03.68 392
90  Sofia Bjälevik 1999 ESKILSTUNA Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 21:05.85 390
91  Helena Sivertsson 1977 SKURU IK Masters SM, 50 m 2015-11-27 Uppsala 21:07.81 388
92  Filippa Trollsfjord 2001 ELFSBORG UGP3 50m 2015 2015-06-06 Borås 21:12.76 384
93  Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA UGP3 50m 2015 2015-06-06 Borås 21:12.84 384
94  Agnes Cato 2001 OSBY SS DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 21:15.97 381
95  Lovisa Sjögren 1999 SK RAN Ungdoms Grand Prix 3 2015-05-31 Malmö 21:16.26 381
96  Helena Westerlund 1999 STRÄNGNÄS UGP 3 2015 2015-05-30 Eskilstuna 21:17.07 380
97  Hannele Ålander 2001 SK ENA UGP 3 2015 2015-05-30 Eskilstuna 21:17.51 380
98  Madelene Nilsson 1999 BORLÄNGE DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 21:25.20 373
99  Saga Grandelius 2001 KARLSKO SF Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 21:29.20 369
100  Cordelia Bracht 1964 MKK Masters SM, 50 m 2015-11-27 Uppsala 21:29.58 369
 
  50m Bröstsim [50 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:29.48
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Jennie Johansson 1988 SK NEPTUN 16th FINA WORLD CHAMPIONSHIPS 2015-08-09 Kazan, RUS 00:30.05 944
Sophie Hansson 1998 HS 5th FINA World Junior Swimming Championships 2015 2015-08-26 Singapore, SIN 00:31.18 845
Jessica Eriksson 1993 SÖDERTÖRN Swim Cup - Nederlands Kampioenschap zwemmen 2015 2015-04-04 Eindhoven, NED 00:31.60 811
Vilma Ekström 1994 LASS 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 00:32.05 778
Jessica Billquist 1996 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:32.31 759
Therése Bergström 1987 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:32.80 726
Ulrica Sandgren 1994 SUNDSVALL SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:32.96 715
Una Finnman 1991 SK NEPTUN Bergen Swim Festival 2015 2015-05-30 Bergen 00:33.05 709
Milana Salih 1997 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 00:33.16 702
10  Nadja Salomonsson 1992 VÄSBY SS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:33.22 698
11  Linnea Lindberg 1996 SK NEPTUN Bergen Swim Festival 2015 2015-05-30 Bergen 00:33.28 695
  Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 00:33.28 695
13  Klara Thormalm 1998 JÖNKÖPING Danish Open 2015 2015-03-29 Brønshøj, DEN 00:33.41 686
14  Lina Westerlund 1995 WISBY SS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:33.43 685
15  Mari Louise Tran 1997 HS TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 00:33.48 682
16  Lina Berg 1996 S02 SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:33.68 670
17  Sara Wallberg 1999 NKK Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:33.69 670
18  Lina Berggren 1998 VÄSTERÅS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:33.79 664
19  Julia Thurfjell 1994 SS04 SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:33.84 661
20  Malin Westman 1995 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:33.85 660
21  Sophia Norén 1998 SS04 Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 00:33.94 655
22  Alexandra Nilsson 1998 SK NEPTUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 00:33.97 653
23  Lina Wingren 1996 SK TRITON SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:34.02 650
24  Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 00:34.11 645
25  Daniella Horvath 2001 HS International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 00:34.15 643
26  Vendela Norrman 1995 TYRESÖ SS DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 00:34.16 642
27  Hannah Virgin 2000 SK NEPTUN 2015 FG Speedo Sectional Championships 2015-03-13 Plantation, Florida USA 00:34.20 640
  Lina Rosvall 1997 HS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:34.20 640
  Olivia Berglund 1998 POSEIDON DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 00:34.20 640
  Johanna Niklasson 1996 UDDEVALLA SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:34.20 640
31  Stina Lindberg 2000 SK RAN TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 00:34.28 636
  Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 00:34.28 636
33  Viktoria Reinhold 1996 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 00:34.29 635
34  Jenny Christensson 1996 SS IDEN LH-Games 2015 2015-06-27 Landskrona 00:34.30 634
35  Julia Schippert 1993 HS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:34.34 632
36  Fanny D Lillieström 1989 SÖDERTÖRN Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:34.42 628
  Linnéa Englund 2003 KARLSTAD SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:34.42 628
38  Victoria Jönsson 1999 S 71 Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:34.45 626
39  Maja Fredriksson 1999 LUDVIKA SS NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 00:34.47 625
40  Erica Christensen Weistrand 1997 SÖDERTÄLJE Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 00:34.49 624
  Edith Axelsson-Wiesel 2002 LJUNGBY SS Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 00:34.49 624
42  Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 00:34.51 623
43  Hanna Cederholm 1997 SK LAXEN Laxaleken 2015-05-23 Halmstad 00:34.55 621
  Johanna Holm 1996 HS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:34.55 621
  Amanda Rutqvist 1991 GÖTEBORG SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:34.55 621
46  Caroline Speiner 1994 SÖDERTÖRN Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 00:34.57 620
47  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:34.64 616
48  Emelie Gidlöf 1997 LASS Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 00:34.77 609
49  Fanny Strömstedt 1996 SPÅRVÄGEN Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 00:34.85 605
50  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING Nordic Age Group Championships 2015-07-11 Jönköping (SWE) 00:34.89 603
51  Agnes Fährlin 1998 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:34.92 601
52  Emma Hansson 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 00:34.93 601
53  Moa Ståhl 1995 SK TRITON Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:34.94 600
54  Emma Wahlund 1998 VÄSBY SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 00:34.98 598
  Emelie Johansson 1996 TÄBY SIM DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 00:34.98 598
56  Malin Svensson 1985 MKK Danish Open Masters 2015-06-13 Brønshøj 00:35.02 596
57  Amanda Persson 1996 FILIPSTAD 91st Latvian Championship 2015-05-03 Riga 00:35.03 596
58  Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN Luciasimmet 2015 2015-12-12 Stockholm 00:35.05 595
59  Nilla Atzmannstorfer 1998 JÖNKÖPING Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-06 Linköping 00:35.10 592
60  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS CIJ MEET LUX 2015-05-08 Luxembourg, LUX 00:35.13 590
61  Ida Jaraquemada 1996 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 00:35.15 589
62  Julia Månsson 2002 ÖSA NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 00:35.21 586
63  Lova Andersson 2000 LJUNGBY SS Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 00:35.23 585
64  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 00:35.26 584
65  Amanda Wittström 1997 HÖGANÄS SS Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 00:35.28 583
66  Linea Holström 2000 ELFSBORG NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 00:35.44 575
67  Rebecka Gustafsson 1998 SK ENA 91st Latvian Championship 2015-05-03 Riga 00:35.46 574
68  Sarah Wallin 2000 HARNÄS SKU 91st Latvian Championship 2015-05-03 Riga 00:35.48 573
69  Ella Lindroth 2001 NKK NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 00:35.52 571
70  Adina Eriksson 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 00:35.54 570
71  Thea Ekström 2001 VÄSTERVIK Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 00:35.56 569
72  Emilia Rönningdal 2002 S 71 NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 00:35.60 567
73  Felicia Huynh 2000 S 71 Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 00:35.61 567
74  Annie Lindström 1996 KSLS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 00:35.63 566
75  Sandra Lendt 2000 TRELLEBORG TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 00:35.67 564
76  Isabelle Fredriksson 1999 ÖSA Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 00:35.68 564
77  Louise Ranevi 1999 SK LÖDDE Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:35.76 560
78  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 00:35.79 558
79  Adina Nyström 1999 STRÄNGNÄS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 00:35.81 557
80  Vanessa Phu 1998 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 00:35.84 556
81  Moa Holmström 2001 LUDVIKA SS NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 00:35.90 553
82  Micaela Jönsson 2001 S 71 CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 2015-05-01 København 00:35.92 552
83  Sofie Klügel 1998 S 71 International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 00:35.95 551
84  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 00:35.98 550
85  Andréa Persson 1999 VÄSTERÅS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:36.01 548
86  Linnea Dunberg 2000 KUNGSBACKA Laxaleken 2015-05-23 Halmstad 00:36.08 545
  Elsa Johansson 1998 S02 DM/JDM 50m 2015 2015-06-06 Borås 00:36.08 545
88  Nelly Rasmusson 2001 HS International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 00:36.10 544
89  Agnes Wedel 2000 VÄSTERVIK Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 00:36.11 544
  Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 00:36.11 544
91  Ebba Melin 1998 HVETLANDA Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 00:36.14 542
92  Alicia Lundblad 2001 HS TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 00:36.17 541
  Elin Steindl 1998 HVETLANDA Laxaleken 2015-05-23 Halmstad 00:36.17 541
94  Elise Löfgren 1991 MASS Falkenberg Race 2015 2015-04-12 Falkenberg 00:36.18 540
95  Zhanna Kuhry 1998 TÄBY SIM TYR Challenger Meet 2015 2015-05-17 Täby 00:36.20 540
96  Emma Westman 1993 MASS Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 00:36.21 539
97  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Luciasimmet 2015 2015-12-12 Stockholm 00:36.23 538
98  Alice Rigbäck 1994 ÖSA NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 00:36.30 535
99  Tilde Malm 1999 NKK NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 00:36.37 532
100  Julia Nilsson 1999 SPÅRVÄGEN TYR Challenger Meet 2015 2015-05-17 Täby 00:36.38 532
 
  100m Bröstsim [50 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=01:04.35
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Jennie Johansson 1988 SK NEPTUN 16th FINA WORLD CHAMPIONSHIPS 2015-08-03 Kazan, RUS 01:06.76 895
Sophie Hansson 1998 HS 5th FINA World Junior Swimming Championships 2015 2015-08-28 Singapore, SIN 01:07.77 856
Jessica Eriksson 1993 SÖDERTÖRN Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-12 Amsterdam 01:09.52 793
Vilma Ekström 1994 LASS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 01:10.44 762
Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS European Youth Olympic Festival 2015 2015-07-27 Tbilisi, GEO 01:10.66 755
Stina Gardell 1990 SPÅRVÄGEN 2015 Golden Tour 2015-01-30 Nice, FRA 01:10.79 751
Jessica Billquist 1996 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 01:11.08 741
Amanda Rutqvist 1991 GÖTEBORG SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 01:11.29 735
Una Finnman 1991 SK NEPTUN Bergen Swim Festival 2015 2015-05-30 Bergen 01:11.38 732
10  Fanny D Lillieström 1989 SÖDERTÖRN Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 01:12.19 708
11  Klara Thormalm 1998 JÖNKÖPING Danish Open 2015 2015-03-29 Brønshøj, DEN 01:12.21 707
12  Lina Berggren 1998 VÄSTERÅS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:12.32 704
13  Therése Bergström 1987 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 01:12.78 691
14  Sara Wallberg 1999 NKK Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 01:12.85 689
15  Mari Louise Tran 1997 HS International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 01:12.86 688
16  Olivia Berglund 1998 POSEIDON Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:13.07 683
17  Malin Westman 1995 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 01:13.19 679
18  Vendela Norrman 1995 TYRESÖ SS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 01:13.26 677
19  Linnea Lindberg 1996 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 01:13.32 676
20  Lina Wingren 1996 SK TRITON SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 01:13.50 671
21  Milana Salih 1997 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 01:13.84 661
22  Stina Lindberg 2000 SK RAN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:13.88 660
23  Emelie Johansson 1996 TÄBY SIM Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 01:13.92 659
24  Emma Wahlund 1998 VÄSBY SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:13.97 658
25  Ulrica Sandgren 1994 SUNDSVALL Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 01:14.04 656
26  Alexandra Nilsson 1998 SK NEPTUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:14.07 655
27  Hannah Virgin 2000 SK NEPTUN 2015 FG Speedo Sectional Championships 2015-03-13 Plantation, Florida USA 01:14.18 652
28  Amanda Persson 1996 FILIPSTAD 91st Latvian Championship 2015-05-01 Riga 01:14.23 651
29  Caroline Speiner 1994 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 01:14.28 650
30  Linnéa Englund 2003 KARLSTAD Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:14.34 648
31  Lina Westerlund 1995 UPSALA S 91st Latvian Championship 2015-05-01 Riga 01:14.39 647
32  Lina Rosvall 1997 HS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 01:14.50 644
33  Lina Berg 1996 S02 SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 01:14.52 643
34  Daniella Horvath 2001 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:14.60 641
35  Alicia Lundblad 2001 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:14.61 641
36  Julia Schippert 1993 HS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 01:14.67 640
37  Nadja Salomonsson 1992 VÄSBY SS Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 01:14.70 639
38  Johanna Holm 1996 HS International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 01:15.21 626
39  Viktoria Reinhold 1996 GÖTEBORG Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 01:15.31 623
40  Fanny Strömstedt 1996 SPÅRVÄGEN Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 01:15.48 619
41  Julia Thurfjell 1994 SS04 Jöns Svanbergsimmet 2015-04-25 Uppsala 01:15.51 618
42  Jenny Christensson 1996 SS IDEN TYR Sprint Meet 2015 2015-02-15 Burlöv 01:15.57 617
43  Nilla Atzmannstorfer 1998 JÖNKÖPING Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:15.58 617
44  Moa Ståhl 1995 SK TRITON SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 01:15.60 616
45  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:15.66 615
46  Tiffani Segerbrand 1999 SS04 Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:15.90 609
47  Nelly Rasmusson 2001 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:16.03 606
48  Felicia Huynh 2000 S 71 Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:16.05 605
49  Sophia Norén 1998 SS04 Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 01:16.15 603
50  Emelie Gidlöf 1997 LASS Salkin Open 2015-06-09 Linköping 01:16.18 602
51  Johanna Niklasson 1996 UDDEVALLA Ullbergstrofén 2015 2015-04-24 Göteborg 01:16.22 601
52  Paulina Wiklund-Nilsson 1997 HS International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 01:16.33 599
53  Sarah Wallin 2000 LUDVIKA SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:16.34 598
54  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 01:16.43 596
55  Emma Westman 1993 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 01:16.50 595
56  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 01:16.54 594
57  Amanda Wittström 1997 HÖGANÄS SS DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 01:16.58 593
58  Sandra Lendt 2000 TRELLEBORG Farum Cup 2015 2015-05-08 Farum 01:16.61 592
59  Julia Månsson 2002 ÖSA NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 01:16.63 592
60  Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN Ikäkausimestaruusuinnit 2015 2015-06-28 Pori 01:16.64 591
61  Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 01:16.70 590
62  Hanna Cederholm 1997 SK LAXEN Ullbergstrofén 2015 2015-04-24 Göteborg 01:16.71 590
63  My Rydgren 1999 LANDSKRONA Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 01:16.72 590
64  Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 01:16.74 589
65  Ella Lindroth 2001 NKK NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 01:16.75 589
66  Maja Fredriksson 1999 LUDVIKA SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:16.80 588
67  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:16.81 588
68  Edith Axelsson-Wiesel 2002 LJUNGBY SS LA OPEN 2015-06-08 Ljungby 01:17.02 583
69  Klara Leijon 1999 ALVESTA SS LA OPEN 2015-06-08 Ljungby 01:17.03 582
70  Caroline Wallenborg 2000 SKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:17.08 581
71  Andréa Persson 1999 VÄSTERÅS Västerås Meet 2015 2015-04-25 Västerås 01:17.17 579
72  Malin Eklund 2001 VÄSTERÅS NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 01:17.20 579
73  Emelie Åkerström 1995 SK NEPTUN Jöns Svanbergsimmet 2015-04-25 Uppsala 01:17.32 576
74  Victoria Jönsson 1999 S 71 Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 01:17.37 575
75  Erica Christensen Weistrand 1997 SÖDERTÄLJE SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 01:17.54 571
76  Agnes Fährlin 1998 SPÅRVÄGEN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:17.60 570
  Elise Löfgren 1991 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 01:17.60 570
78  Tilde Malm 1999 NKK NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 01:17.82 565
79  Isabelle Fredriksson 1999 ÖSA 91st Latvian Championship 2015-05-01 Riga 01:17.83 565
80  Josefine Möller 1996 HS International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 01:17.94 562
81  Micaela Jönsson 2001 S 71 Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 01:18.13 558
82  Tove Björk 1994 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 01:18.22 556
83  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Speedo Open 2015 2015-05-16 Mölndal 01:18.29 555
84  Agnes Wedel 2000 VÄSTERVIK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:18.34 554
85  Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 01:18.55 549
86  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 01:18.75 545
87  Linnea Dunberg 2000 KUNGSBACKA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:18.80 544
88  Emma Hansson 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 01:18.86 543
89  Ida Jaraquemada 1996 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 01:18.89 542
90  Clara Örnhem 2002 VÄXJÖ SS NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 01:18.93 541
91  Rebecka Gustafsson 1998 SK ENA Danish Open 2015 2015-03-29 Brønshøj, DEN 01:19.03 539
92  Moa Holmström 2001 LUDVIKA SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:19.08 538
93  Pauline Korssell 1997 TÄBY SIM TYR Sprint Meet 2015 2015-02-15 Burlöv 01:19.20 536
94  Mikaela Bergh 1999 TÄBY SIM DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 01:19.24 535
95  Lisa Palmqvist 2000 OSKARSHAMN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:19.30 534
96  Adina Nyström 1999 STRÄNGNÄS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 01:19.31 534
97  Elise Gidlöf 1999 LASS Salkin Open 2015-06-09 Linköping 01:19.32 533
98  Julia Brinkhagen 1999 SK LÖDDE Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 01:19.34 533
  Lina Maltesson 2000 ELFSBORG NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 01:19.34 533
100  Elin Swerlander 2001 TUREBERG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:19.36 533
 
  200m Bröstsim [50 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=02:19.11
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Amanda Rutqvist 1991 GÖTEBORG SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:28.95 814
Jennie Johansson 1988 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:29.22 810
Jessica Eriksson 1993 SÖDERTÖRN Swim Cup - Nederlands Kampioenschap zwemmen 2015 2015-04-05 Eindhoven, NED 02:30.78 785
Stina Gardell 1990 SPÅRVÄGEN Swim Cup - Nederlands Kampioenschap zwemmen 2015 2015-04-05 Eindhoven, NED 02:31.87 768
Vilma Ekström 1994 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:32.42 760
Sophie Hansson 1998 HS 5th FINA World Junior Swimming Championships 2015 2015-08-30 Singapore, SIN 02:32.46 759
Vendela Norrman 1995 TYRESÖ SS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:32.83 754
Fanny D Lillieström 1989 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:33.45 745
Emma Wahlund 1998 VÄSBY SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:34.43 730
10  Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS European Youth Olympic Festival 2015 2015-07-27 Tbilisi, GEO 02:34.47 730
11  Sara Wallberg 1999 NKK Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:34.87 724
12  Olivia Berglund 1998 POSEIDON Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:36.04 708
13  Emelie Johansson 1996 TÄBY SIM Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:36.74 699
14  Jessica Billquist 1996 SPÅRVÄGEN Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 02:37.25 692
15  Malin Westman 1995 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:37.96 683
16  Lina Wingren 1996 SK TRITON DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 02:38.48 676
17  Caroline Speiner 1994 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:38.70 673
18  Therése Bergström 1987 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:38.75 672
19  Lina Berggren 1998 VÄSTERÅS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:38.85 671
  Johanna Holm 1996 HS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:38.85 671
21  Klara Thormalm 1998 JÖNKÖPING Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:39.11 668
22  Amanda Persson 1996 FILIPSTAD 91st Latvian Championship 2015-05-02 Riga 02:40.44 651
23  Alexandra Nilsson 1998 SK NEPTUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:40.78 647
24  Emma Westman 1993 MASS Falkenberg Race 2015 2015-04-11 Falkenberg 02:41.17 643
25  Hannah Virgin 2000 SK NEPTUN 2015 FG Speedo Sectional Championships 2015-03-13 Plantation, Florida USA 02:41.40 640
26  Andréa Persson 1999 VÄSTERÅS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:42.49 627
27  Fanny Strömstedt 1996 SPÅRVÄGEN Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 02:42.56 626
28  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:42.86 623
29  Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN Ikäkausimestaruusuinnit 2015 2015-06-27 Pori 02:43.47 616
  Sarah Wallin 2000 LUDVIKA SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:43.47 616
31  Julia Thurfjell 1994 SS04 Jöns Svanbergsimmet 2015-04-26 Uppsala 02:44.00 610
32  Hanna Cederholm 1997 SK LAXEN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:44.08 609
33  Linnea Lindberg 1996 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 02:44.31 606
34  Daniella Horvath 2001 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:44.50 604
35  Amanda Wittström 1997 HS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:44.52 604
36  Stina Lindberg 2000 SK RAN DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 02:44.71 602
37  Linnéa Englund 2003 KARLSTAD DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 02:44.98 599
38  Sandra Lendt 2000 TRELLEBORG Farum Cup 2015 2015-05-09 Farum 02:45.28 596
39  Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE TYR Challenger Meet 2015 2015-05-17 Täby 02:45.44 594
40  Alicia Lundblad 2001 HS Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-29 Arlöv 02:45.53 593
  Tiffani Segerbrand 1999 SS04 Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:45.53 593
42  Emma Karell 1994 TÄBY SIM DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 02:45.94 589
43  Annelie Jönsson 1983 MKK Danish Open Masters 2015-06-13 Brønshøj 02:46.03 588
44  Klara Leijon 1999 ALVESTA SS LA OPEN 2015-06-08 Ljungby 02:46.10 587
45  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:46.76 580
46  Nilla Atzmannstorfer 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:47.04 577
47  Christine Ekman 1994 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 02:47.05 577
48  Elise Löfgren 1991 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:47.07 577
49  Felicia Huynh 2000 S 71 International Swim Meeting 2015 2015-02-27 Berlin 02:47.33 574
50  Caroline Wallenborg 2000 SKK DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 02:47.34 574
51  Sara Hägglund-Björklund 1995 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:47.56 572
52  Clara Örnhem 2002 VÄXJÖ SS Speedo Open 2015 2015-05-16 Mölndal 02:47.66 571
53  Lina Westerlund 1995 UPSALA S 91st Latvian Championship 2015-05-02 Riga 02:47.83 569
54  Fanny Andersson 1997 SK TRITON Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 02:47.85 569
55  Malin Eklund 2001 VÄSTERÅS Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 02:47.98 567
56  Josefine Möller 1996 HS International Swim Meeting 2015 2015-02-27 Berlin 02:48.12 566
57  Linnea Dunberg 2000 KUNGSBACKA Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 02:48.36 564
58  Tove Björk 1994 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:48.62 561
59  Micaela Jönsson 2001 S 71 CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 2015-05-03 København 02:48.76 560
60  Viktoria Reinhold 1996 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 02:48.81 559
61  Lina Berg 1996 S02 SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:48.82 559
62  Mikaela Bergh 1999 TÄBY SIM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:48.97 558
63  Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:49.34 554
64  Ella Lindroth 2001 NKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:49.35 554
65  Ida Nederman 2000 ÖSA DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 02:49.50 552
66  Milana Salih 1997 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:49.94 548
67  Tilde Malm 1999 NKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:49.99 548
68  Julia Brinkhagen 1999 SK LÖDDE Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:50.13 546
69  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 02:50.17 546
70  Lisa Palmqvist 2000 OSKARSHAMN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:50.32 544
71  Elin Svärd 1998 FALUN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 02:50.52 542
72  Nelly Rasmusson 2001 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:50.54 542
73  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:50.63 541
74  Andrea Reinhold 2001 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 02:50.73 540
75  Linea Holström 2000 ELFSBORG NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 02:50.87 539
76  Cornelia Eklund 2000 JÄRFÄLLA S Speedo Open 2015 2015-05-16 Mölndal 02:51.07 537
77  Julia Franks 2000 TÄBY SIM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:51.13 537
  Emma Hansson 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 02:51.13 537
79  Elin Swerlander 2001 TUREBERG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:51.19 536
80  Isabelle Fredriksson 1999 ÖSA Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:51.30 535
81  Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 02:51.32 535
82  Maja Fredriksson 1999 LUDVIKA SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:51.34 535
83  Elsa Johansson 1998 S02 Laxaleken 2015-05-23 Halmstad 02:51.51 533
84  Emma Roloff 2002 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:51.60 532
85  Filippa Sterling 2002 VÄSTERÅS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 02:52.12 527
  Ayleen Burt 1997 SPIF SF Luciasimmet 2015 2015-12-13 Stockholm 02:52.12 527
87  Alexandra Uusaro 1995 TÄBY SIM TYR Challenger Meet 2015 2015-05-17 Täby 02:52.14 527
88  Lina Maltesson 2000 ELFSBORG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 02:52.25 526
89  Vilma Flodfält 1999 SK SYDSIM DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 02:52.34 525
90  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS UGP 3 - 2015 2015-05-31 Stockholm 02:52.42 525
91  Emelie Ångström 2001 VÄSTERÅS NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 02:52.52 524
92  Lina Nederman 2000 ÖSA Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:52.94 520
93  Edith Axelsson-Wiesel 2002 LJUNGBY SS LA OPEN 2015-06-08 Ljungby 02:53.01 519
94  Desirée Andersson 1990 SPIF SF Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 02:53.40 516
95  Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 02:53.46 515
96  Fanny Kruthammar 1999 TÄBY SIM Jöns Svanbergsimmet 2015-04-26 Uppsala 02:53.48 515
97  Julia Ewerbring 1998 TÄBY SIM TYR Challenger Meet 2015 2015-05-17 Täby 02:53.51 515
98  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 02:53.52 515
99  Johanna Persson 2001 TÄBY SIM DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 02:53.74 513
100  Agnes Humling 2000 SANDVIKEN Extralopp 2015-06-25 Trollhättan 02:53.83 512
 
  50m Ryggsim [50 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:27.06
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN Meeting Open Mediterranee 2015-03-06 Marseille 00:28.22 881
Ida Lindborg 1994 MKK Kronborg Open Lang 2015 2015-02-21 Helsingør 00:28.68 839
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:29.29 788
Emma Svensson 1992 UPSALA S SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:29.46 774
Michelle Coleman 1993 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:29.52 770
Lova Andersson 2000 LJUNGBY SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:29.82 747
Jessica Eriksson 1995 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:30.16 722
Linnéa Olsson 1994 SK TRITON Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 00:30.25 715
  Klara Thormalm 1998 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 00:30.25 715
10  Linnéa Bielicz 1994 GÖTEBORG DM/JDM 50m 2015 2015-06-06 Borås 00:30.28 713
11  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 00:30.31 711
12  Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 00:30.34 709
13  Anna Åhlin 1991 SPÅRVÄGEN Swim Cup - Nederlands Kampioenschap zwemmen 2015 2015-04-03 Eindhoven, NED 00:30.39 705
14  Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING Universiaden 2015-07-08 Gwangju, KOR 00:30.43 703
15  Eleonor Lindborg 1992 SK RAN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:30.65 688
16  Frida Andersson 1991 UDDEVALLA DM/JDM 50m 2015 2015-06-06 Borås 00:30.77 680
17  Lovisa Klarén 1992 SÖDERTÖRN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 00:30.88 672
18  Marlene Pavlu Lewin 1997 SKURU IK Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 00:30.89 672
  Dinah Jönsson 1998 YSTADS SS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:30.89 672
20  Felicia Hedman 1995 VÄSBY SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:30.92 670
21  Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 00:30.97 667
22  Johanna Pettersson 1992 KUNGÄLV DM/JDM 50m 2015 2015-06-06 Borås 00:31.02 663
23  Victoria Åberg 2001 VÄSTERÅS 91st Latvian Championship 2015-05-03 Riga 00:31.07 660
24  Lina Edlund 1989 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 00:31.19 653
  Josefin Lewton 1997 KALMAR SS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:31.19 653
26  Clara Vater 1997 LANDSKRONA TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 00:31.20 652
  Sara Junevik 2000 LEKSAND 91st Latvian Championship 2015-05-03 Riga 00:31.20 652
28  Cassandra Tran 1997 MKK SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:31.24 649
29  Lina Johansson 1994 SÖDERTÖRN Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:31.28 647
30  Elin Ristl 1999 JÖNKÖPING Testtävling 50m 2015-06-09 Jönköping 00:31.38 641
31  Amanda Granborg 1999 SK TRITON Danish Open 2015 2015-03-31 Brønshøj, DEN 00:31.42 638
32  Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 00:31.46 636
33  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 00:31.49 634
34  Anna Miram 1999 LUDVIKA SS 91st Latvian Championship 2015-05-03 Riga 00:31.50 633
35  Elin Grenholm 1999 SPÅRVÄGEN Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 00:31.55 630
36  Tilda Öman 2000 ELFSBORG NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 00:31.58 629
37  Elin Podéus 1997 NKK Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 00:31.68 623
38  Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:31.79 616
39  Jessica Allberg 1995 LIN UAIFSS Masters SM, 50 m 2015-11-28 Uppsala 00:31.85 613
40  Paulina Björkbacka 1995 SK ENA DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 00:31.86 612
  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-11 Amsterdam 00:31.86 612
42  Linnea Wranå 1998 KALMAR SS Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 00:31.89 610
  Andrea Gustafsson 1996 MKK Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-11 Amsterdam 00:31.89 610
44  Josefine Almvret 1999 JÄRFÄLLA S Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:31.97 606
45  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:31.98 605
46  Malin Wallén 1997 SPÅRVÄGEN TYR Challenger Meet 2015 2015-05-16 Täby 00:32.00 604
47  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Nordic Age Group Championships 2015-07-11 Jönköping (SWE) 00:32.02 603
48  Emma Sjösten 1996 VÄSBY SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 00:32.10 599
  Emelie Stenhammar 1993 SKÖVDE SS DM/JDM 50m 2015 2015-06-06 Borås 00:32.10 599
50  Linnéa Månsson 1996 SS IDEN Farum Cup 2015 2015-05-08 Farum 00:32.15 596
51  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 00:32.23 591
52  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 00:32.24 591
53  Emma Bergkvist 2000 STRÄNGNÄS Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 00:32.30 587
54  Miranda Orajärvi 1998 HS DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 00:32.32 586
55  Emma Varga 1997 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-01 Sundsvall 00:32.36 584
56  Alfhild Kristensson 1999 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 00:32.37 584
57  Ebba Stillman 1996 JÖNKÖPING Danish Open 2015 2015-03-31 Brønshøj, DEN 00:32.38 583
58  Julia Stenhård 2000 HS International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 00:32.40 582
59  Josefin Alm 2001 TYRESÖ SS Jöns Svanbergsimmet 2015-04-26 Uppsala 00:32.42 581
60  Maria Galic 1995 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 00:32.44 580
61  Nathalie Lindborg 1991 MKK DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 00:32.45 579
62  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS Färsingadoppet 1 2015-06-12 Sjöbo 00:32.47 578
63  Malin Johansson 1997 SK SYDSIM Yellow Race omg2 2015-04-24 Arlöv 00:32.52 576
  Jenny Christensson 1996 SS IDEN LH-Games 2015 2015-06-27 Landskrona 00:32.52 576
  Rebecca Mattsson 1995 SK NEPTUN Luciasimmet 2015 2015-12-13 Stockholm 00:32.52 576
66  Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 00:32.56 574
67  Lina Rosvall 1997 HS International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 00:32.57 573
68  Elin Rundblad 1999 LANDSKRONA TYR Sprint Meet 2015 2015-02-15 Burlöv 00:32.58 572
  Ebba Martin 2000 SKK NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 00:32.58 572
70  Louise Näslund 1997 LIDKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 00:32.63 570
71  Sofia Henell 1997 LASS Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 00:32.65 569
72  Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 00:32.67 568
73  Ronja Nilsson 1993 UMEÅ SS KVARKEN GAMES 2015-03-15 Vaasa 00:32.68 567
74  Rebecka Gustafsson 1998 STRÄNGNÄS 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 00:32.71 566
75  Hanna Sangfelt 1997 TÄBY SIM Jöns Svanbergsimmet 2015-04-26 Uppsala 00:32.80 561
76  Klara Eriksson 2000 NYKÖPING NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 00:32.82 560
77  Annie Lindström 1996 KSLS International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 00:32.84 559
78  Caroline Speiner 1994 SÖDERTÖRN Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 00:32.85 558
79  Tilde Lundmark 1995 S02 Laxaleken 2015-05-24 Halmstad 00:32.86 558
  Ebba Hellström 1992 S02 DM/JDM 50m 2015 2015-06-06 Borås 00:32.86 558
81  Jenny Thalin 1997 MKK TYR Sprint Meet 2015 2015-02-15 Burlöv 00:32.87 557
82  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 00:32.88 557
83  Elin Widén 1998 HÖGANÄS SS Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 00:32.92 555
84  Emma Dimitriou Sagré 1999 ALINGSÅS DM/JDM 50m 2015 2015-06-06 Borås 00:32.93 554
85  Sofie Karlsson 2000 KARLSKRONA Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 00:32.98 552
  Olivia Stille 2000 TUREBERG DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 00:32.98 552
87  Ebba Rosenquist 1989 SK SYDSIM Masters SM, 50 m 2015-11-28 Uppsala 00:33.00 551
88  Veronica Stureborg 1999 SPÅRVÄGEN 2015 PN PNS Senior Long Course Championships 2015-07-24 Federal Way, WA-USA 00:33.01 550
89  Cornelia Jerresand 2000 TÄBY SIM TYR Sprint Meet 2015 2015-02-15 Burlöv 00:33.06 548
90  Elin Kvarnemar 1995 KUNGSBACKA Gothaer Pokal 2015-03-27 Magdeburg, GER 00:33.09 546
91  Annie Myrlander 1995 NÄSSJÖ NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 00:33.11 545
  Gina Hvarfvenius 1997 KUNGSBACKA NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 00:33.11 545
93  Klara Tistrand 2001 ALINGSÅS Speedo Open 2015 2015-05-17 Mölndal 00:33.14 544
94  Emma Hansson 1998 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 00:33.16 543
95  Hanna Gebart 2000 S02 Laxaleken 2015-05-24 Halmstad 00:33.20 541
96  Julia Nordlund 1998 FALUN DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 00:33.22 540
  Malin Borensjö 1980 VÄSBY SS Masters SM, 50 m 2015-11-28 Uppsala 00:33.22 540
98  Josefin Ossmyr 1999 TYRESÖ SS Jöns Svanbergsimmet 2015-04-26 Uppsala 00:33.23 539
99  Filippa Sterling 2002 VÄSTERÅS NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-04 Norrköping 00:33.24 539
100  Emma Vileus 2001 VELLINGE-N DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 00:33.26 538
 
  100m Ryggsim [50 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:58.12
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN Swim Cup - Nederlands Kampioenschap zwemmen 2015 2015-04-05 Eindhoven, NED 00:59.98 909
Michelle Coleman 1993 SPÅRVÄGEN 16th FINA WORLD CHAMPIONSHIPS 2015-08-03 Kazan, RUS 01:00.55 884
Ida Lindborg 1994 MKK Danish Open 2015 2015-03-28 Brønshøj, DEN 01:01.15 858
Louise Hansson 1996 HS Danish Open 2015 2015-03-28 Brønshøj, DEN 01:02.75 794
Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-12 Amsterdam 01:03.81 755
Anna Åhlin 1991 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 01:03.84 754
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 01:03.90 752
Henriette Stenkvist 1994 SK NEPTUN 2015 Arena Pro Series at Mesa 2015-04-17 Mesa, Arizona 01:03.99 749
Sandra Hafström 1991 HS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 01:04.29 738
10  Lova Andersson 2000 LJUNGBY SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 01:04.71 724
11  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:04.86 719
12  Marlene Pavlu Lewin 1997 SKURU IK Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 01:05.35 703
13  Jessica Eriksson 1995 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 01:05.54 697
14  Linnéa Bielicz 1994 GÖTEBORG SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 01:05.55 697
15  Eleonor Lindborg 1992 SK RAN Mel Zajac Junior International 2015-05-24 Vancouver, CAN 01:05.62 694
16  Josefin Eriksen 1995 JÄRFÄLLA S SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 01:05.96 684
17  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 01:06.08 680
18  Linnéa Olsson 1994 SK TRITON Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 01:06.15 678
19  Johanna Pettersson 1992 KUNGÄLV SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 01:06.16 677
20  Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 01:06.19 677
21  Dinah Jönsson 1998 YSTADS SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:06.28 674
22  Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 01:06.34 672
23  Josefin Lewton 1997 KALMAR SS Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-06 Linköping 01:06.36 671
24  Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 01:06.72 661
25  Clara Vater 1997 LANDSKRONA Farum Cup 2015 2015-05-09 Farum 01:06.83 657
26  Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 01:06.96 653
27  Linnea Wranå 1998 KALMAR SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 01:07.09 650
  Jaqueline Hippi 1996 VÄSBY SS Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 01:07.09 650
29  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:07.11 649
30  Victoria Åberg 2001 VÄSTERÅS 91st Latvian Championship 2015-05-02 Riga 01:07.38 641
31  Anna Miram 1999 LUDVIKA SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:07.42 640
32  Felicia Hedman 1995 VÄSBY SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 01:07.48 638
33  Lovisa Klarén 1992 SÖDERTÖRN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 01:07.74 631
34  Amanda Granborg 1999 SK TRITON Danish Open 2015 2015-03-28 Brønshøj, DEN 01:07.82 629
35  JohannaLouise Eriksson 2000 UMEÅ SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:07.84 628
36  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 01:08.04 623
37  Emelie Stenhammar 1993 SKÖVDE SS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 01:08.19 619
38  Ebba Hellström 1992 S02 SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 01:08.22 618
39  Elin Ristl 1999 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 01:08.26 617
40  Paulina Björkbacka 1995 SK ENA DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 01:08.33 615
41  Malin Johansson 1997 SK SYDSIM Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 01:08.41 613
42  Cassandra Tran 1997 MKK SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 01:08.46 611
43  Tilda Öman 2000 ELFSBORG NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-03 Norrköping 01:08.49 611
44  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 01:08.51 610
45  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 01:08.53 610
46  Josefine Almvret 1999 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:08.54 609
47  Alba Forés 1998 SK TRITON TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 01:08.67 606
48  Tilde Lundmark 1995 S02 Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 01:08.78 603
49  Lina Johansson 1994 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 01:08.79 603
50  Nathalie Lindborg 1991 MKK DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 01:08.90 600
51  Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:08.93 599
52  Linda Baron 1995 JÄRFÄLLA S DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 01:09.02 597
  Elin Grenholm 1999 SPÅRVÄGEN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:09.02 597
54  Julia Stenhård 2000 HS Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-29 Arlöv 01:09.03 596
55  Maria Galic 1995 JÖNKÖPING SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 01:09.06 596
56  Emma Bergkvist 2000 STRÄNGNÄS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:09.07 595
57  Klara Thormalm 1998 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 01:09.19 592
58  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-06 Linköping 01:09.24 591
59  Miranda Orajärvi 1998 HS Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 01:09.25 591
60  Emilia Christiansen 1999 S 71 Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 01:09.26 590
  Alfhild Kristensson 1999 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 01:09.26 590
62  Andrea Gustafsson 1996 MKK Hørsholm Cup 2015 2015-04-19 Hørsholm 01:09.34 588
63  Sofie Karlsson 2000 KARLSKRONA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:09.48 585
64  Elin Podéus 1997 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 01:09.53 584
65  Christine Ekman 1994 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 01:09.57 583
66  Saga Sandström 2000 UMEÅ SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:09.60 582
67  Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 01:09.75 578
68  Gina Hvarfvenius 1997 KUNGSBACKA Gothaer Pokal 2015-03-27 Magdeburg, GER 01:09.82 576
69  Hilda Andersson 1999 UDDEVALLA Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 01:09.85 576
70  Ebba Martin 2000 SKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:09.88 575
71  Hanna Sangfelt 1997 TÄBY SIM Jöns Svanbergsimmet 2015-04-25 Uppsala 01:09.89 575
72  Emma Wahlström 1994 SPÅRVÄGEN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 01:09.95 573
73  Kayleigh Svensson 1998 SPIF SF Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:10.00 572
74  Linnéa Månsson 1996 SS IDEN Farum Cup 2015 2015-05-09 Farum 01:10.03 571
  Julia Nordlund 1998 FALUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:10.03 571
76  Veronica Stureborg 1999 SPÅRVÄGEN 2015 PN PNS Senior Long Course Championships 2015-07-24 Federal Way, WA-USA 01:10.08 570
77  Emma Wallin 1985 SUNDSVALL Speedo Open 2015 2015-05-15 Mölndal 01:10.15 568
78  Lina Rosvall 1997 HS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 01:10.19 567
79  Lisa Eriksson 1998 STRÄNGNÄS International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 01:10.21 567
80  Caroline Speiner 1994 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 01:10.31 564
  Sofia Walsh 2002 SPIF SF Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:10.31 564
82  Hanna Reithner 2000 SKK NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-03 Norrköping 01:10.35 563
83  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS Färsingadoppet 2 2015-06-13 Sjöbo 01:10.49 560
84  Elin Widén 1998 HÖGANÄS SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 01:10.65 556
85  Josefin Alm 2001 TYRESÖ SS Jöns Svanbergsimmet 2015-04-25 Uppsala 01:10.67 556
86  Jenny Christensson 1996 SS IDEN Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 01:10.74 554
  Olivia Stille 2000 TUREBERG DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 01:10.74 554
88  Stina Lindberg 2000 SK RAN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:10.93 550
89  Rebecka Gustafsson 1998 SK ENA Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 01:10.96 549
  Sara Hägglund-Björklund 1995 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 01:10.96 549
  Malin Wallén 1997 SPÅRVÄGEN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 01:10.96 549
92  Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 01:11.02 548
  Nathalie Larsson 1985 MKK Danish Open Masters 2015-06-13 Brønshøj 01:11.02 548
94  Hanna Gebart 2000 S02 Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:11.04 547
95  Klara Eriksson 2000 NYKÖPING Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 01:11.20 543
96  Elin Svärd 1998 FALUN DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 01:11.21 543
97  Kajsa Sparrman 1999 VÄSBY SS DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 01:11.22 543
98  Elin Rundblad 1999 LANDSKRONA LH-Games 2015 2015-06-26 Landskrona 01:11.26 542
99  Filippa Sterling 2002 VÄSTERÅS NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-03 Norrköping 01:11.27 542
100  Ida Borg 1997 SK TRITON Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-29 Arlöv 01:11.30 541
 
  200m Ryggsim [50 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=02:04.06
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Michelle Coleman 1993 SPÅRVÄGEN 2015 Golden Tour 2015-01-30 Nice, FRA 02:14.27 788
Henriette Stenkvist 1994 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 02:16.51 750
Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 02:17.18 739
Ida Lindborg 1994 MALMÖ S Lyngby Open 2015 Stadion 2015-01-25 Lyngby 02:17.54 733
Marlene Pavlu Lewin 1997 SKURU IK SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 02:17.62 732
Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM European Games 2015-06-23 Baku, AZE 02:18.35 721
Josefin Eriksen 1995 JÄRFÄLLA S AT&T Winter National Championships 2015-12-05 Federal Way, Washington USA 02:19.01 710
Anna Åhlin 1991 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 02:19.50 703
Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-13 Amsterdam 02:21.14 679
10  Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING Danish Open 2015 2015-03-30 Brønshøj, DEN 02:21.37 675
11  Hanna Jörlund 1991 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 02:21.82 669
12  Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:22.26 663
13  Linnéa Bielicz 1994 GÖTEBORG 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 02:22.42 660
14  Linnéa Olsson 1994 SK TRITON Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 02:22.60 658
15  Jessica Eriksson 1995 SK NEPTUN Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 02:23.03 652
16  Johanna Pettersson 1992 KUNGÄLV SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 02:23.55 645
17  Amanda Granborg 1999 SK TRITON Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 02:24.05 638
18  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 02:24.08 638
19  Linda Baron 1995 JÄRFÄLLA S SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 02:25.06 625
20  Anna Miram 1999 LUDVIKA SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:25.07 625
21  Felicia Hedman 1995 VÄSBY SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 02:25.63 618
22  Malin Johansson 1997 SK SYDSIM Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 02:26.12 612
23  Lova Andersson 2000 LJUNGBY SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:26.52 607
24  Christine Ekman 1994 SK NEPTUN Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 02:26.55 606
25  Elin Podéus 1997 NKK Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 02:26.91 602
26  JohannaLouise Eriksson 2000 UMEÅ SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:28.00 588
27  Fanny Elingfors 1998 VÄXJÖ SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:28.02 588
28  Hanna Reithner 2000 SKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:28.16 587
29  Clara Wiman 1996 VÄSTERÅS Västerås Meet 2015 2015-04-25 Västerås 02:28.30 585
30  Gina Hvarfvenius 1997 KUNGSBACKA Gothaer Pokal 2015-03-27 Magdeburg, GER 02:28.40 584
31  Ebba Martin 2000 SKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:28.80 579
32  Lisa Eriksson 1998 STRÄNGNÄS International Swim Meeting 2015 2015-02-27 Berlin 02:28.87 578
33  Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 02:29.31 573
34  Emma Wahlström 1994 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 02:29.39 572
35  Josefine Almvret 1999 JÄRFÄLLA S UGP 3 - 2015 2015-05-30 Stockholm 02:29.48 571
36  Sara Hägglund-Björklund 1995 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:29.93 566
37  Ebba Hellström 1992 S02 Laxaleken 2015-05-24 Halmstad 02:29.99 565
38  Saga Sandström 2000 UMEÅ SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:30.06 565
39  Tilde Lundmark 1995 S02 Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 02:30.39 561
  Maria Galic 1995 JÖNKÖPING Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-07 Linköping 02:30.39 561
41  Paulina Björkbacka 1995 SK ENA DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 02:30.45 560
42  Caroline Speiner 1994 SÖDERTÖRN TYR Challenger Meet 2015 2015-05-17 Täby 02:30.47 560
43  Ida Borg 1997 SK TRITON Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 02:30.52 559
44  Julia Nordlund 1998 FALUN Västerås Meet 2015 2015-04-25 Västerås 02:30.62 558
45  Elin Ristl 1999 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 02:30.68 558
46  Fanny Trollstad 1997 VÄRNAMO SS Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-07 Linköping 02:30.73 557
47  Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS Färsingadoppet 2 2015-06-14 Sjöbo 02:31.23 552
48  Frida Berglund 1998 TÄBY SIM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:31.42 549
49  Josefin Lewton 1997 KALMAR SS 17. Int. Schwimm-Meeting der Berliner Wasserratten um den "Titze-Cup" 2015-03-22 Berlin 02:31.46 549
50  Emilia Christiansen 1999 S 71 Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 02:31.49 549
51  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:31.53 548
52  Tilda Öman 2000 ELFSBORG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:31.65 547
53  Elin Grenholm 1999 SPÅRVÄGEN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:31.93 544
54  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 02:31.95 544
55  Sofie Karlsson 2000 KARLSKRONA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:31.98 543
56  Linnea Wranå 1998 KALMAR SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:32.06 543
57  Kayleigh Svensson 1998 SPIF SF Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 02:32.22 541
58  Ebba Stillman 1996 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 02:32.38 539
  Julia Stenhård 2000 HS International Swim Meeting 2015 2015-02-27 Berlin 02:32.38 539
60  Emelie Stenhammar 1993 SKÖVDE SS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 02:32.39 539
61  Ellen Lindeby 1999 KALMAR SS Extralopp 2015-06-25 Trollhättan 02:32.53 538
62  Klara Eriksson 2000 NYKÖPING DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 02:32.57 537
63  Wilma Roloff 2000 SÖDERTÖRN TYR Challenger Meet 2015 2015-05-17 Täby 02:32.58 537
64  Alfhild Kristensson 1999 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 02:32.63 537
65  Hanna Gebart 2000 S02 Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 02:32.67 536
66  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 02:32.82 535
67  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Farum Cup 2015 2015-05-08 Farum 02:32.85 534
68  Signe Nordegren 2000 SKURU IK Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 02:32.92 533
69  Emma Bergkvist 2000 STRÄNGNÄS Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 02:32.94 533
  Kristina Isacson 2001 TÄBY SIM UGP 3 - 2015 2015-05-30 Stockholm 02:32.94 533
71  Hanna Sangfelt 1997 TÄBY SIM Jöns Svanbergsimmet 2015-04-26 Uppsala 02:33.07 532
72  Lina Rosvall 1997 HS International Swim Meeting 2015 2015-02-27 Berlin 02:33.15 531
73  Olivia Stille 2000 TUREBERG Jöns Svanbergsimmet 2015-04-26 Uppsala 02:33.33 529
74  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Nordic Age Group Championships 2015-07-11 Jönköping (SWE) 02:33.50 527
75  Isabelle Sering 2002 TRELLEBORG Nordic Age Group Championships 2015-07-11 Jönköping (SWE) 02:33.54 527
76  Josefin Hallman 1995 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:33.86 524
77  Ida Rosenius 2000 KARLSHAMN Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 02:33.89 523
78  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 02:33.93 523
79  Victoria Åberg 2001 VÄSTERÅS Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 02:34.00 522
80  Malin Wallén 1997 SPÅRVÄGEN Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 02:34.14 521
81  Johanna Åberg 1997 MASS Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 02:34.19 520
82  Sofia von Sydow 1997 SKURU IK DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 02:34.44 518
83  Maja Palmqvist 1998 UDDEVALLA Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 02:34.50 517
84  Emma Dimitriou Sagré 1999 ALINGSÅS Speedo Open 2015 2015-05-15 Mölndal 02:34.65 516
85  Ida Widén 2001 HÖGANÄS SS DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 02:34.74 515
86  Veronica Stureborg 1999 SPÅRVÄGEN 2015 PN PNS Senior Long Course Championships 2015-07-24 Federal Way, WA-USA 02:34.86 514
87  Emma Wahlund 1998 VÄSBY SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:34.99 512
88  Filippa Sterling 2002 VÄSTERÅS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 02:35.03 512
89  Linda Lidström 1997 JÄRFÄLLA S Speedo Open 2015 2015-05-15 Mölndal 02:35.04 512
90  Ajla Omic 1999 FILIPSTAD DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 02:35.24 510
91  Emma Dubo 1999 ELFSBORG Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 02:35.32 509
92  Johanna Söderberg 1999 HS Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 02:35.37 509
93  Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 02:35.47 508
94  Kajsa Sparrman 1999 VÄSBY SS UGP 3 - 2015 2015-05-30 Stockholm 02:35.59 506
95  Elin Rundblad 1999 LANDSKRONA DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 02:35.66 506
96  Annelie Jönsson 1983 MKK Danish Open Masters 2015-06-13 Brønshøj 02:35.87 504
97  Cornelia Jerresand 2000 TÄBY SIM TYR Challenger Meet 2015 2015-05-17 Täby 02:35.90 503
98  Amanda Magnusson 1999 MASS Speedo Open 2015 2015-05-15 Mölndal 02:36.11 501
99  Emily Lamb 2000 SÖDERTÖRN Camp,Baleares de Verana 2015-06-27 Piscina .Mallorca, ESP 02:36.16 501
100  Sofia Henell 1997 LASS Filbyter Cup 2015-05-23 Linköping 02:36.44 498
 
  50m Fjärilsim [50 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:24.43
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN Swim Cup - Nederlands Kampioenschap zwemmen 2015 2015-04-05 Eindhoven, NED 00:24.69 968
Therese Alshammar 1977 TÄBY SIM Meeting International de Canet-en-Roussillon 2015-06-07 Canet-en-Roussillon, FRA 00:26.11 819
Louise Hansson 1996 HS ADSR 2015 2015-05-10 ANTWERPEN 00:26.77 760
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:27.24 721
Emma Svensson 1992 UPSALA S Grand Prix Arena Pro Swim Series 2015-04-15 Mesa, Arizona, USA 00:27.52 699
Ida Lindborg 1994 MKK DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 00:27.58 695
Rebecka Gustafsson 1998 STRÄNGNÄS 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 00:27.69 686
Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS Universiaden 2015-07-04 Gwangju, KOR 00:27.79 679
Klara Thormalm 1998 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:27.83 676
10  My Fridell 1992 HS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:27.88 672
11  Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM European Games 2015-06-27 Baku, AZE 00:27.90 671
12  Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING Universiaden 2015-07-04 Gwangju, KOR 00:28.04 661
13  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 00:28.10 657
14  Sara Junevik 2000 LEKSAND 91st Latvian Championship 2015-05-02 Riga 00:28.12 655
15  Clara Vater 1997 LANDSKRONA International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 00:28.27 645
16  Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:28.34 640
17  Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:28.48 631
18  Vera Rohlin Johansson 1995 ÖSA SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:28.57 625
19  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 00:28.59 623
20  Frida Andersson 1991 UDDEVALLA DM/JDM 50m 2015 2015-06-07 Borås 00:28.62 621
21  Ronja Wikström 1996 HS SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:28.64 620
22  Rebecca Mattsson 1995 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:28.69 617
23  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE International Swim Meeting 2015 2015-02-27 Berlin 00:28.70 616
  Anna Eriksson 1999 STRÄNGNÄS 91st Latvian Championship 2015-05-02 Riga 00:28.70 616
25  Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-13 Amsterdam 00:28.72 615
26  Jessica Billquist 1996 SPÅRVÄGEN Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 00:28.76 612
27  Jessica Eriksson 1995 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:28.83 608
28  Mathilda Johansson 1991 SK NEPTUN Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 00:28.84 607
29  Frida Nilsson 1992 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:28.85 607
30  Ebba Stillman 1996 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:28.88 605
  Felicia Hedman 1995 VÄSBY SS DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:28.88 605
32  Linnéa Lundborg 2000 MASS Speedo Open 2015 2015-05-17 Mölndal 00:28.89 604
  Lovisa Klarén 1992 SÖDERTÖRN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 00:28.89 604
34  Matilda Weiler 1998 HS International Swim Meeting 2015 2015-02-27 Berlin 00:28.90 604
35  Linnéa Bielicz 1994 GÖTEBORG SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:28.92 602
36  Ebba Rosenquist 1989 SK SYDSIM Färsingadoppet 1 2015-06-12 Sjöbo 00:28.99 598
37  Lova Andersson 2000 LJUNGBY SS TYR Sprint Meet 2015 2015-02-15 Burlöv 00:29.03 595
38  Michelle Berntsson 2000 ELFSBORG NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-03 Norrköping 00:29.10 591
39  Annie Lindström 1996 KSLS International Swim Meeting 2015 2015-02-27 Berlin 00:29.12 590
  Amanda Andersson 1996 UDDEVALLA Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:29.12 590
41  Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 00:29.14 589
42  Eleonor Lindborg 1992 SK RAN Mel Zajac Junior International 2015-05-24 Vancouver, CAN 00:29.15 588
43  Lina Johansson 1994 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 00:29.20 585
44  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 00:29.21 585
45  Cassandra Engback 1999 SÖDERTÖRN TYR Challenger Meet 2015 2015-05-16 Täby 00:29.25 582
46  Elin Podéus 1997 NKK Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 00:29.26 582
  Elin Svärd 1998 FALUN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:29.26 582
48  Andrea Gustafsson 1996 MKK Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-13 Amsterdam 00:29.34 577
49  Caroline Andersson-Ekström 1994 SK SYDSIM Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 00:29.35 576
  Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:29.35 576
  Mathilda Eriksson 2001 SS04 Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 00:29.35 576
52  Maria Galic 1995 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-17 Jönköping 00:29.41 573
53  Nadja Salomonsson 1992 VÄSBY SS Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 00:29.49 568
54  Inez Kristensson 1997 GÖTEBORG 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 00:29.50 567
55  Emilia Christiansen 1999 S 71 Laxaleken 2015-05-23 Halmstad 00:29.51 567
56  Amanda Persson 1996 FILIPSTAD Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 00:29.60 562
57  Marlene Pavlu Lewin 1997 SKURU IK Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 00:29.63 560
  Michelle Nordenmark 2002 GÖTEBORG Laxaleken 2015-05-23 Halmstad 00:29.63 560
59  My Rydgren 1999 LANDSKRONA Swim of Hope 2015 2015-08-23 Landskrona 00:29.67 558
60  Vilma Ekström 1994 LASS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 00:29.68 557
61  Dinah Jönsson 1998 YSTADS SS DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 00:29.74 554
62  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:29.75 553
  Ida Sandwång 2001 LANDSKRONA Farum Cup 2015 2015-05-10 Farum 00:29.75 553
64  Cassandra Tran 1997 MKK TYR Sprint Meet 2015 2015-02-15 Burlöv 00:29.77 552
65  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Nordic Age Group Championships 2015-07-11 Jönköping (SWE) 00:29.79 551
66  Jessica Berg 1998 SPIF SF Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 00:29.80 550
67  Erica Dahlgren 1997 S02 Laxaleken 2015-05-23 Halmstad 00:29.81 550
68  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Luciasimmet 2015 2015-12-12 Stockholm 00:29.87 547
69  Emma Bring 1995 SKK Head Summer Cup 2015 2015-06-26 Stockholm 00:29.88 546
70  Alice Lindhé 1999 MASS Hjørring Park Vendia Swim Cup 2015-04-19 Hjørring 00:29.89 546
  Michelle Franzén 1993 NKK Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 00:29.89 546
72  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-04 Sundsvall 00:29.92 544
73  Lina Rosvall 1997 HS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:29.96 542
74  Emma Gustafsson 1990 SK NEPTUN Masters SM, 50 m 2015-11-28 Uppsala 00:29.98 541
75  Sophie Hansson 1998 HS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:29.99 540
76  Beatrice Vezzoli 1998 TUREBERG Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:30.01 539
77  Josefin Lewton 1997 KALMAR SS Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 00:30.05 537
78  Christin Heina 1996 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 00:30.07 536
79  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 00:30.08 535
80  Felicia Andersson 1997 UDDEVALLA Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 00:30.10 534
81  Emma Johansson 1997 JÖNKÖPING NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-03 Norrköping 00:30.12 533
82  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N International Swim Meeting 2015 2015-02-27 Berlin 00:30.14 532
  Anna Hassler 1998 SKURU IK Head Summer Cup 2015 2015-06-26 Stockholm 00:30.14 532
  Alexandra Volkova 1996 SK TRITON LH-Games 2015 2015-06-27 Landskrona 00:30.14 532
85  Linnéa Fahlberg 1998 ELFSBORG Laxaleken 2015-05-23 Halmstad 00:30.17 530
86  Kamelia Gradinarska 2001 MASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 00:30.18 530
87  Emelie Stenhammar 1993 SKÖVDE SS DM/JDM 50m 2015 2015-06-07 Borås 00:30.19 529
88  Julia Stenhård 2000 HS DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 00:30.21 528
89  Emma Cullberg 2002 ÖSA NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-03 Norrköping 00:30.22 528
90  Caroline Wallenborg 2000 SKK NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-03 Norrköping 00:30.25 526
91  Therése Bergström 1987 LASS Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 00:30.26 526
  Louise Näslund 1997 LIDKÖPING DM/JDM 50m 2015 2015-06-07 Borås 00:30.26 526
93  Ida Österman 1998 SPIF SF Extralopp 2015-06-25 Trollhättan 00:30.29 524
  Anette Philipsson 1965 LASS 16th FINA World Masters Champ 2015-08-12 Kazan, RUS 00:30.29 524
95  Stina Lindberg 2000 SK RAN TYR Sprint Meet 2015 2015-02-15 Burlöv 00:30.33 522
96  Alexandra Uusaro 1995 TÄBY SIM TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 00:30.35 521
  Ellen Thor 1997 MOTALA SS NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-03 Norrköping 00:30.35 521
98  Fanny Trollstad 1997 VÄRNAMO SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 00:30.37 520
99  Michelle Lövdahl 1995 SK LÖDDE LH-Games 2015 2015-06-27 Landskrona 00:30.38 520
100  Elin Berggren 1996 VÄSTERÅS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 00:30.41 518
 
  100m Fjärilsim [50 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:55.64
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN 16th FINA WORLD CHAMPIONSHIPS 2015-08-03 Kazan, RUS 00:55.64 1000
Louise Hansson 1996 HS ADSR 2015 2015-05-09 ANTWERPEN 00:58.29 869
Stina Gardell 1990 SPÅRVÄGEN 2015 Golden Tour 2015-01-30 Nice, FRA 01:00.52 777
Ida Lindborg 1994 MKK SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:00.96 760
Ida Marko-Varga 1985 SK TRITON Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-12 Amsterdam 01:01.10 755
My Fridell 1992 HS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:01.24 749
Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-12 Amsterdam 01:01.29 748
Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM European Games 2015-06-25 Baku, AZE 01:01.60 736
Jaqueline Hippi 1996 VÄSBY SS 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 01:02.43 707
10  Rebecka Gustafsson 1998 STRÄNGNÄS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:03.02 688
  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:03.02 688
12  Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:03.20 682
13  Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:03.41 675
14  Anna Eriksson 1999 STRÄNGNÄS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:03.44 674
15  Elin Podéus 1997 NKK SSA South African Grand Prix #1 2015-02-13 Stellenbosch, Sydafrika 01:03.51 672
16  Elin Svärd 1998 FALUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:03.58 670
17  Frida Nilsson 1992 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:03.83 662
18  Sara Junevik 2000 FALUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:04.02 656
19  Emilia Christiansen 1999 S 71 Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:04.11 653
20  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 01:04.12 653
21  Magdalena Kuras 1988 SK TRITON TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 01:04.15 652
22  Ebba Rosenquist 1989 SK SYDSIM SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 01:04.36 646
23  Ronja Wikström 1996 HS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:04.41 644
24  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-12 Amsterdam 01:04.54 640
25  Linnéa Lundborg 2000 MASS Speedo Open 2015 2015-05-16 Mölndal 01:04.55 640
26  Vera Rohlin Johansson 1995 ÖSA SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:04.61 638
27  Alba Forés 1998 SK TRITON TYR Sprint Meet 2015 2015-02-14 Burlöv 01:04.65 637
28  Rebecca Mattsson 1995 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:04.68 636
29  Cassandra Tran 1997 MKK Hørsholm Cup 2015 2015-04-19 Hørsholm 01:04.72 635
  Emma Svensson 1992 UPSALA S SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:04.72 635
31  Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-12 Amsterdam 01:04.75 634
32  Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:04.79 633
33  Ebba Stillman 1996 JÖNKÖPING Danish Open 2015 2015-03-31 Brønshøj, DEN 01:04.96 628
34  Matilda Weiler 1998 HS International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 01:05.09 624
35  Jessica Billquist 1996 SPÅRVÄGEN Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 01:05.32 618
36  Mathilda Eriksson 2001 SS04 Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:05.39 616
37  Clara Vater 1997 LANDSKRONA Farum Cup 2015 2015-05-09 Farum 01:05.45 614
38  Alexandra Uusaro 1995 TÄBY SIM Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 01:05.49 613
39  Vilma Ekström 1994 LASS Filbyter Cup 2015-05-24 Linköping 01:05.51 612
40  Kamelia Gradinarska 2001 MASS Speedo Open 2015 2015-05-16 Mölndal 01:05.54 611
41  Inez Kristensson 1997 GÖTEBORG 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 01:05.68 607
42  Fanny Andersson 1997 SK TRITON Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 01:05.70 607
43  Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 01:05.78 605
44  Alicia Lundblad 2001 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:05.90 601
45  Linda Baron 1995 JÄRFÄLLA S SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:06.04 598
46  Jessica Berg 1998 SPIF SF Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 01:06.12 595
47  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:06.14 595
48  Erica Dahlgren 1997 S02 SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:06.17 594
49  Annie Lindström 1996 KSLS International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 01:06.24 592
50  Petra Johansson 1997 SÄFFLE SS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 01:06.30 591
51  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 01:06.32 590
52  Michelle Franzén 1993 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:06.34 589
53  Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:06.46 586
  Ayleen Burt 1997 SPIF SF Luciasimmet 2015 2015-12-12 Stockholm 01:06.46 586
55  Amanda Persson 1996 FILIPSTAD 91st Latvian Championship 2015-05-01 Riga 01:06.52 585
56  Rebecca Hesslevik 2000 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:06.56 584
57  My Rydgren 1999 LANDSKRONA Swim of Hope 2015 2015-08-22 Landskrona 01:06.62 582
58  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 01:06.63 582
59  Beatrice Vezzoli 1998 TUREBERG Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 01:06.72 579
60  Amanda Andersson 1996 UDDEVALLA Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 01:06.75 579
61  Elin Berggren 1996 VÄSTERÅS SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 01:06.78 578
62  Emma Bergkvist 2000 STRÄNGNÄS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:06.83 577
63  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Nordic Age Group Championships 2015-07-11 Jönköping (SWE) 01:06.85 576
64  Emma Bring 1995 SKK Head Summer Cup 2015 2015-06-27 Stockholm 01:06.90 575
65  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 01:06.92 574
66  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 01:06.94 574
67  Charlotte Myers 1997 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:07.00 572
68  Malin Johansson 1997 SK SYDSIM Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 01:07.24 566
69  Hanna Jörlund 1991 SÖDERTÖRN 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 01:07.25 566
70  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:07.26 566
71  Isabelle Wrejde 1999 SK NEPTUN Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 01:07.29 565
72  Miranda Orajärvi 1998 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:07.32 564
73  Cassandra Engback 1999 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 01:07.36 563
74  Emma Karell 1994 TÄBY SIM DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 01:07.40 562
75  Sandra Lange 1999 ALVESTA SS LA OPEN 2015-06-08 Ljungby 01:07.41 562
76  Lina Johansson 1994 SÖDERTÖRN Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 01:07.51 559
77  Julia Stenhård 2000 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:07.53 559
78  Emma Johansson 1997 JÖNKÖPING Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 01:07.62 557
79  Caroline Andersson-Ekström 1994 SK SYDSIM Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 01:07.65 556
80  Hanna Bergman 2001 POSEIDON Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:07.73 554
81  Augusta Andersson 1997 SJÖBO SS Swedish Grand Prix 1 2015-01-24 Uppsala 01:07.74 554
82  Maria Galic 1995 JÖNKÖPING Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-07 Linköping 01:07.76 553
83  Amanda Hyllbrant 1999 STRÄNGNÄS TYR Challenger Meet 2015 2015-05-17 Täby 01:07.80 552
84  Michelle Berntsson 2000 ELFSBORG Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 01:07.83 551
85  Anna Jonsson 1994 VÄSBY SS SM/JSM (50m) 2015-07-02 Sundsvall 01:07.97 548
86  Siri Selander 1999 SKK DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 01:07.99 548
87  Agnes Fährlin 1998 SPÅRVÄGEN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:08.00 547
88  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 01:08.01 547
89  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 01:08.05 546
90  Dinah Jönsson 1998 YSTADS SS Färsingadoppet 2 2015-06-14 Sjöbo 01:08.17 543
91  Filippa Malmström 2003 SÖDERTÄLJE Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-28 Trollhättan 01:08.20 543
92  Elin Lundgren 1995 SK HAJEN SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 01:08.21 542
93  Mimmi Hallbäck 1998 HS International Swim Meeting 2015 2015-02-28 Berlin 01:08.22 542
94  Victoria Åberg 2001 VÄSTERÅS Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 01:08.27 541
95  Klara Thormalm 1998 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 01:08.33 539
96  Clara Wiman 1996 VÄSTERÅS Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 01:08.34 539
97  Ida Swegmark 2000 MASS Hjørring Park Vendia Swim Cup 2015-04-18 Hjørring 01:08.46 536
98  Nikki Brockmar 1999 SKÖVDE SS UGP3 50m 2015 2015-06-06 Borås 01:08.59 533
99  Emma Nilsson 1995 HS LH-Games 2015 2015-06-28 Landskrona 01:08.62 533
100  Malin Westman 1995 MASS Speedo Open 2015 2015-05-15 Mölndal 01:08.63 532
 
  200m Fjärilsim [50 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=02:01.81
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Ida Marko-Varga 1985 SK TRITON SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:13.57 758
Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:18.40 681
Elin Podéus 1997 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:19.43 666
Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:19.90 660
Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:20.41 652
Alexandra Uusaro 1995 TÄBY SIM SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:21.58 636
Inez Kristensson 1997 GÖTEBORG 52° Trofeo Sette Colli Internazionali d? Italia Clear 2015-06-12 Rome, ITA 02:21.63 636
Emilia Christiansen 1999 S 71 Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:22.81 620
Anna Eriksson 1999 STRÄNGNÄS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:22.88 619
10  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:23.05 617
11  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:23.39 613
12  Emma Karell 1994 TÄBY SIM SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:23.46 612
13  Linda Baron 1995 JÄRFÄLLA S SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:23.73 608
14  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:23.75 608
15  Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:24.33 601
16  Augusta Andersson 1997 SJÖBO SS Danish Open 2015 2015-03-28 Brønshøj, DEN 02:24.80 595
17  Petra Johansson 1997 SÄFFLE SS Västerås Meet 2015 2015-04-26 Västerås 02:25.16 590
18  Hanna Jörlund 1991 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:26.02 580
19  Fanny Andersson 1997 SK TRITON Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 02:26.13 579
20  Josefine Hansson 1992 MKK SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:26.33 576
21  Elin Svärd 1998 FALUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:27.31 565
22  Elin Berggren 1996 VÄSTERÅS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:27.39 564
23  Fanny D Lillieström 1989 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:27.42 564
  Ayleen Burt 1997 SPIF SF Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 02:27.42 564
25  Ebba Stillman 1996 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 02:27.43 564
26  Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 02:27.44 563
27  Emma Bring 1995 SKK Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:27.63 561
28  Erica Dahlgren 1997 S02 DM/JDM 50m 2015 2015-06-07 Borås 02:28.66 550
29  Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD Filbyter Cup 2015-05-24 Linköping 02:28.67 550
30  Julia Stenhård 2000 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:28.93 547
31  Rebecka Ehn 2000 SK NEPTUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:29.23 543
32  Rebecka Gustafsson 1998 SK ENA Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 02:29.38 542
33  Johanna Andersson 1996 S02 SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:29.70 538
34  Ronja Wikström 1996 UMEÅ SS KVARKEN GAMES 2015-03-14 Vaasa 02:29.81 537
35  Clara Wiman 1996 VÄSTERÅS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:30.21 533
36  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS Farum Cup 2015 2015-05-08 Farum 02:30.73 527
37  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Farum Cup 2015 2015-05-08 Farum 02:30.84 526
38  Nelly Neuman 1996 ESKILSTUNA Filbyter Cup 2015-05-24 Linköping 02:31.07 524
39  Emelie Åkerström 1995 SK NEPTUN Jöns Svanbergsimmet 2015-04-25 Uppsala 02:31.09 524
40  Isabelle Wrejde 1999 SK NEPTUN UGP 3 - 2015 2015-05-30 Stockholm 02:31.11 523
41  Malin Johansson 1997 SK SYDSIM Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 02:31.25 522
42  Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:31.35 521
43  Kamelia Gradinarska 2001 MASS European Youth Olympic Festival 2015 2015-07-27 Tbilisi, GEO 02:31.89 515
44  Sara Stenberg 2001 SK TRITON Speedo Open 2015 2015-05-15 Mölndal 02:32.07 513
45  Alice Sundberg 1999 TÄBY SIM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:32.14 513
46  Rebecca Hesslevik 2000 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:32.57 508
47  Cornelia Eklund 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:32.67 507
48  Ebba Rosenquist 1989 SK SYDSIM DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 02:33.19 502
49  Ida Swegmark 2000 MASS Hjørring Park Vendia Swim Cup 2015-04-19 Hjørring 02:33.20 502
50  Matilda Flood 1999 SPÅRVÄGEN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:33.21 502
51  Siri Selander 1999 SKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:33.67 498
52  Emma Johansson 1997 JÖNKÖPING Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-06 Linköping 02:33.76 497
53  Josefin Hallman 1995 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:35.17 483
54  Frida Lannhard 2000 LUDVIKA SS NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-03 Norrköping 02:35.29 482
55  Kajsa Sparrman 1999 VÄSBY SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:35.84 477
56  Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:36.24 473
57  Sandra Lange 1999 ALVESTA SS NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-03 Norrköping 02:36.46 471
58  Madeleine Grönberg 1999 SK TRITON International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 02:36.64 470
59  Filippa Malmström 2003 SÖDERTÄLJE DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 02:37.25 464
60  Mathilda Eriksson 2001 SS04 DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 02:37.37 463
61  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN UGP 3 - 2015 2015-05-30 Stockholm 02:38.08 457
62  Linnéa Sandh 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:38.13 457
63  Annie Jensen 1999 ÄNGELHOLM Kronborg Open Lang 2015 2015-02-21 Helsingør 02:38.41 454
64  Jennie Isaksen 2000 ESKILSTUNA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:38.72 452
65  Amanda Hyllbrant 1999 STRÄNGNÄS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:38.94 450
66  Linnéa Fahlberg 1998 ELFSBORG Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:38.98 449
67  Annie Lätt 2001 TROLLHÄTTA NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-03 Norrköping 02:39.42 446
68  Nikki Brockmar 1999 SKÖVDE SS Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 02:39.47 445
  Nina Bring 1999 SPÅRVÄGEN UGP 3 - 2015 2015-05-30 Stockholm 02:39.47 445
70  Elsa Nordström 2001 SKK DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 02:39.55 444
71  Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 02:39.59 444
72  Mimmi Hallbäck 1998 HS International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 02:39.68 443
73  Agnes Arberg 2001 JÖNKÖPING Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:39.82 442
74  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 02:39.83 442
75  Jessica Berg 1998 SPIF SF Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:39.91 441
76  Sara Andersson 2000 SK NEPTUN UGP 3 - 2015 2015-05-30 Stockholm 02:40.01 441
77  Julia Brinkhagen 1999 SK LÖDDE Swedish Grand Prix 1 2015-01-25 Uppsala 02:40.40 437
78  Linn Rosenius 2002 KARLSHAMN DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 02:40.55 436
79  Ida Österman 1998 SPIF SF Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:40.89 433
80  Elise Gidlöf 1999 LASS NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-03 Norrköping 02:40.91 433
81  Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:41.16 431
82  Klara Eklöf 2002 SKK DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 02:41.42 429
83  Caroline Andersson-Ekström 1994 SK SYDSIM Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 02:41.88 426
84  Michelle Berntsson 2000 ELFSBORG Ullbergstrofén 2015 2015-04-26 Göteborg 02:42.63 420
85  Veronica Stureborg 1999 SPÅRVÄGEN 2015 PN PNS Senior Long Course Championships 2015-07-24 Federal Way, WA-USA 02:42.85 418
86  Tess Engvall 2001 SK NEPTUN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 02:43.54 413
87  Rebecka Bergström 1997 SPIF SF Luciasimmet 2015 2015-12-13 Stockholm 02:43.87 410
88  Stina Lindberg 2000 SK RAN Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 02:44.13 408
89  Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN Ikäkausimestaruusuinnit 2015 2015-06-28 Pori 02:44.24 407
90  Hanne Melin Romstad 1999 VÄSBY SS UGP 3 - 2015 2015-05-30 Stockholm 02:44.34 407
91  Lina Nederman 2000 ÖSA NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-03 Norrköping 02:44.48 406
92  Emma Roos 1999 JÖNKÖPING Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 02:45.10 401
93  Viktoria Ramkvist 1996 SK LÖDDE DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 02:45.37 399
94  Tilda Öman 2000 ELFSBORG NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-03 Norrköping 02:45.48 398
95  Mellie Wijk 2002 SK LAXEN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-26 Trollhättan 02:45.64 397
96  Miranda Söderberg 1999 UPSALA S DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 02:45.69 397
97  Felicia Axelsson Eklund 2000 SÖDERTÖRN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 02:46.21 393
98  Emelie Blomberg 1999 SÖDERTÄLJE TYR Challenger Meet 2015 2015-05-16 Täby 02:46.22 393
99  Therese Svensson 1991 LANDSKRONA DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 02:46.60 390
100  Tova Franzén 2001 UPSALA S DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 02:46.65 390
 
  200m Medley [50 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=02:06.12
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Louise Hansson 1996 HS Danish Open 2015 2015-03-31 Brønshøj, DEN 02:12.72 858
Stina Gardell 1990 SPÅRVÄGEN Swim Cup - Nederlands Kampioenschap zwemmen 2015 2015-04-02 Eindhoven, NED 02:13.81 837
Jaqueline Hippi 1996 VÄSBY SS Universiaden 2015-07-06 Gwangju, KOR 02:16.35 791
Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:20.27 726
Vilma Ekström 1994 LASS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:20.39 725
Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-12 Amsterdam 02:21.40 709
Sophie Hansson 1998 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:21.88 702
Jessica Eriksson 1993 SÖDERTÖRN 2015 Golden Tour 2015-01-30 Nice, FRA 02:22.09 699
Christine Ekman 1994 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:23.12 684
10  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 02:23.29 681
11  Klara Thormalm 1998 JÖNKÖPING Danish Open 2015 2015-03-31 Brønshøj, DEN 02:23.51 678
12  Emelie Johansson 1996 TÄBY SIM SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:24.21 668
13  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:24.56 664
14  Hanna Jörlund 1991 SÖDERTÖRN Amsterdam Swim Cup 2015 2015-12-12 Amsterdam 02:24.59 663
15  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS TYR Sprint Meet 2015 2015-02-15 Burlöv 02:25.19 655
16  Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:25.26 654
17  Elin Svärd 1998 FALUN DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 02:25.57 650
18  Fanny D Lillieström 1989 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:26.05 643
19  Marlene Pavlu Lewin 1997 SKURU IK DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 02:26.45 638
20  Jessica Billquist 1996 SPÅRVÄGEN Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:26.59 636
  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:26.59 636
22  Malin Westman 1995 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:26.63 636
23  Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 02:26.72 635
24  Alicia Lundblad 2001 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:26.81 633
25  Clara Wiman 1996 VÄSTERÅS Västerås Meet 2015 2015-04-25 Västerås 02:26.88 633
26  Ebba Hellström 1992 S02 SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:26.92 632
27  Emma Karell 1994 TÄBY SIM SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:26.98 631
28  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:27.00 631
29  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:27.08 630
30  Lina Berggren 1998 VÄSTERÅS Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:27.32 627
31  Lisa Eriksson 1998 STRÄNGNÄS International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 02:27.41 626
32  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:27.66 623
33  Elin Lundgren 1995 SK HAJEN Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 02:27.76 621
34  Sara Wallberg 1999 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:27.88 620
35  Johanna Pettersson 1992 KUNGÄLV DM/JDM 50m 2015 2015-06-05 Borås 02:27.91 619
36  Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 02:28.23 615
37  Sara Hägglund-Björklund 1995 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:28.41 613
38  Malin Johansson 1997 SK SYDSIM Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-29 Arlöv 02:28.46 613
39  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:28.52 612
40  Amanda Persson 1996 FILIPSTAD 91st Latvian Championship 2015-05-03 Riga 02:28.75 609
41  Rebecka Gustafsson 1998 SK ENA Jöns Svanbergsimmet 2015-04-25 Uppsala 02:28.91 607
42  Caroline Wallenborg 2000 SKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:28.98 606
  Cornelia Eklund 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:28.98 606
44  Matilda Weiler 1998 HS DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 02:29.05 605
45  Emma Westman 1993 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:29.55 599
46  Josefine Almvret 1999 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:29.60 599
47  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:29.64 598
48  Alexandra Uusaro 1995 TÄBY SIM TYR Sprint Meet 2015 2015-02-15 Burlöv 02:29.86 596
49  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Swedish Grand Prix 3 2015-04-18 Jönköping 02:29.89 595
50  Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:30.13 592
51  Emma Wahlund 1998 VÄSBY SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:30.16 592
52  Elise Löfgren 1991 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-05 Sundsvall 02:30.30 590
53  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 02:30.31 590
54  Frida Lannhard 2000 LUDVIKA SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:30.36 590
55  Hannah Virgin 2000 SK NEPTUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:30.39 589
56  Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:30.43 589
57  Emilia Christiansen 1999 S 71 Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-29 Arlöv 02:31.05 582
58  Nilla Atzmannstorfer 1998 JÖNKÖPING Rosenlundsbadet Sprint 2015 2015-05-16 Jönköping 02:31.16 580
59  Josefin Hallman 1995 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:31.17 580
60  Stina Lindberg 2000 SK RAN Citadellsim 2015 2015-05-23 Landskrona 02:31.30 579
61  Ayleen Burt 1997 SPIF SF Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 02:31.48 577
62  Caroline Speiner 1994 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:31.88 572
63  Lovisa Nyman 1994 UMEÅ SS RISÖSIM 2015 2015-06-06 Sollefteå 02:32.14 569
64  Olivia Berglund 1998 POSEIDON Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:32.30 567
65  Ebba Rosenquist 1989 SK SYDSIM Masters SM, 50 m 2015-11-27 Uppsala 02:32.55 565
66  Gina Hvarfvenius 1997 KUNGSBACKA Gothaer Pokal 2015-03-27 Magdeburg, GER 02:32.63 564
67  Erica Dahlgren 1997 S02 Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:32.65 563
  Tove Sparrman 1996 VÄSBY SS Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:32.65 563
  Ida Nederman 2000 ÖSA Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:32.65 563
70  Miranda Orajärvi 1998 HS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:32.68 563
71  Hilda Andersson 1999 UDDEVALLA Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 02:32.72 563
  Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:32.72 563
73  Linda Baron 1995 JÄRFÄLLA S DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 02:32.75 562
74  Andréa Persson 1999 VÄSTERÅS Västerås Meet 2015 2015-04-25 Västerås 02:32.76 562
75  Fanny Andersson 1997 SK TRITON TYR Sprint Meet 2015 2015-02-15 Burlöv 02:32.87 561
76  Ida Swegmark 2000 MASS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:32.88 561
77  Ida Rosenius 2000 KARLSHAMN International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 02:33.03 559
78  Kamelia Gradinarska 2001 MASS Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 02:33.05 559
79  Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN Ikäkausimestaruusuinnit 2015 2015-06-27 Pori 02:33.08 559
80  Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:33.20 557
81  Emelie Åkerström 1995 SK NEPTUN Jöns Svanbergsimmet 2015-04-25 Uppsala 02:33.33 556
82  Elsa Johansson 1998 S02 Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:33.49 554
83  Emma Bergkvist 2000 STRÄNGNÄS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 02:33.63 553
84  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:33.71 552
85  Dinah Jönsson 1998 YSTADS SS DM-JDM 2015-06-07 Simrishamn 02:33.72 552
86  Jenny Christensson 1996 SS IDEN LH-Games 2015 2015-06-28 Landskrona 02:33.92 550
87  Elin Kvarnemar 1995 KUNGSBACKA Gothaer Pokal 2015-03-27 Magdeburg, GER 02:34.01 549
88  Sarah Wallin 2000 LUDVIKA SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:34.08 548
89  Annelie Jönsson 1983 MKK Danish Open Masters 2015-06-13 Brønshøj 02:34.13 547
90  Johanna Palmkvist 1999 HS International Swim Meeting 2015 2015-03-01 Berlin 02:34.21 547
91  Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS Ullbergstrofén 2015 2015-04-25 Göteborg 02:34.30 546
92  Frida Berglund 1998 TÄBY SIM TYR Challenger Meet 2015 2015-05-16 Täby 02:34.36 545
93  Linnéa Lundborg 2000 MASS Speedo Open 2015 2015-05-15 Mölndal 02:34.37 545
94  Amanda Andersson 1996 UDDEVALLA Öppna Östsvenska GP 2015-03-07 Jönköping 02:34.41 544
95  Elin Grenholm 1999 SPÅRVÄGEN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:34.54 543
96  Sandra Lendt 2000 TRELLEBORG Farum Cup 2015 2015-05-10 Farum 02:34.78 541
97  Mathilda Eriksson 2001 SS04 Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-25 Trollhättan 02:34.87 540
98  Erica Christensen Weistrand 1997 SÖDERTÄLJE SM/JSM (50m) Extralopp 2015-07-01 Sundsvall 02:34.89 539
99  Elin Swerlander 2001 TUREBERG DM/JDM 2015 2015-06-07 Stockholm 02:35.00 538
100  Julia Ewerbring 1998 TÄBY SIM TYR Challenger Meet 2015 2015-05-16 Täby 02:35.03 538
 
  400m Medley [50 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=04:28.43
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Stina Gardell 1990 SPÅRVÄGEN 2015 Golden Tour 2015-01-30 Nice, FRA 04:44.00 844
Jaqueline Hippi 1996 VÄSBY SS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 04:53.52 764
Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 04:55.20 751
Christine Ekman 1994 SK NEPTUN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 04:59.39 720
Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 05:03.38 692
Hanna Jörlund 1991 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 05:03.75 690
Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS International Swim Meeting 2015 2015-02-27 Berlin 05:04.52 684
Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 05:04.62 684
Fanny D Lillieström 1989 SÖDERTÖRN Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 05:04.92 682
10  Clara Wiman 1996 VÄSTERÅS Västerås Meet 2015 2015-04-25 Västerås 05:07.22 667
11  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 05:07.37 666
12  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 05:08.42 659
13  Elin Podéus 1997 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 05:08.50 658
14  Emelie Johansson 1996 TÄBY SIM Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 05:10.57 645
15  Elin Svärd 1998 FALUN DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 05:10.85 643
16  Emma Westman 1993 MASS SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 05:11.16 642
17  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 05:11.59 639
18  Josefine Hansson 1992 MKK SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 05:11.74 638
19  Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE TYR Challenger Meet 2015 2015-05-17 Täby 05:12.55 633
20  Emma Karell 1994 TÄBY SIM DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 05:12.78 632
21  Cornelia Eklund 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 05:12.95 631
22  Sara Hägglund-Björklund 1995 SÖDERTÖRN DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 05:12.99 630
23  Ayleen Burt 1997 SPIF SF SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 05:13.22 629
24  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 05:13.76 626
25  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 05:14.36 622
26  Alexandra Uusaro 1995 TÄBY SIM DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 05:14.67 620
27  Lisa Eriksson 1998 STRÄNGNÄS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 05:15.07 618
28  Ebba Hellström 1992 S02 SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 05:15.50 615
29  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 05:16.05 612
30  Josefine Almvret 1999 JÄRFÄLLA S SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 05:16.45 610
31  Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN Nordic Age Group Championships 2015-07-11 Jönköping (SWE) 05:16.75 608
32  Frida Berglund 1998 TÄBY SIM Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 05:17.28 605
33  Frida Lannhard 2000 LUDVIKA SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 05:17.83 602
34  Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 05:17.84 602
35  Malin Johansson 1997 SK SYDSIM Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 05:17.88 602
36  Rebecka Ehn 2000 SK NEPTUN Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 05:18.56 598
37  Andréa Persson 1999 VÄSTERÅS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 05:19.06 595
38  Erica Dahlgren 1997 S02 DM/JDM 50m 2015 2015-06-05 Borås 05:19.62 592
39  Gina Hvarfvenius 1997 KUNGSBACKA Laxaleken 2015-05-23 Halmstad 05:19.93 590
40  Elise Löfgren 1991 MASS DM/JDM 50m 2015 2015-06-05 Borås 05:19.94 590
41  Elin Lundgren 1995 SK HAJEN Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 05:20.18 589
42  Lina Berggren 1998 VÄSTERÅS Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 05:20.66 586
43  Amanda Persson 1996 FILIPSTAD Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 05:20.76 586
44  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 05:21.77 580
45  Sara Wallberg 1999 NKK SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 05:22.17 578
46  Tove Sparrman 1996 VÄSBY SS DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 05:23.69 570
47  Lovisa Nyman 1994 UMEÅ SS RISÖSIM 2015 2015-06-06 Sollefteå 05:23.92 569
48  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 05:23.93 569
49  Emma Wahlund 1998 VÄSBY SS DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 05:24.19 567
50  Ida Swegmark 2000 MASS Hjørring Park Vendia Swim Cup 2015-04-17 Hjørring 05:24.33 566
51  Elin Berggren 1996 VÄSTERÅS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 05:24.38 566
52  Nilla Atzmannstorfer 1998 JÖNKÖPING Östsvenska Mästerskapen 2015 2015-06-06 Linköping 05:24.41 566
53  Olivia Berglund 1998 POSEIDON Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 05:24.49 566
54  Augusta Andersson 1997 SJÖBO SS Färsingadoppet 2 2015-06-13 Sjöbo 05:24.62 565
55  Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 05:24.74 564
56  Kamelia Gradinarska 2001 MASS Hjørring Park Vendia Swim Cup 2015-04-17 Hjørring 05:25.11 562
57  Emma Dimitriou Sagré 1999 ALINGSÅS Falkenberg Race 2015 2015-04-11 Falkenberg 05:25.43 561
58  Alice Sundberg 1999 TÄBY SIM Öppna Östsvenska GP 2015-03-08 Jönköping 05:25.59 560
59  My Rydgren 1999 LANDSKRONA Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 05:25.73 559
60  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN UGP 3 - 2015 2015-05-31 Stockholm 05:25.75 559
61  Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN Grand Prix Challenge 2015-07-04 Helsinki 05:25.92 558
62  Sara Stenberg 2001 SK TRITON DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 05:26.72 554
63  Josefin Hallman 1995 SÖDERTÖRN SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 05:27.03 553
64  Jessica Berg 1998 SPIF SF Neptuniaden 2015 2015-05-24 Stockholm 05:27.37 551
65  Petra Johansson 1997 SÄFFLE SS UGP 3 2015 2015-05-30 Eskilstuna 05:27.72 549
66  Johanna Andersson 1996 S02 SM/JSM (50m) 2015-07-03 Sundsvall 05:28.04 547
67  Filippa Sundström 2001 ÄNGELHOLM Laxaleken 2015-05-23 Halmstad 05:28.16 547
68  Emma Bergkvist 2000 STRÄNGNÄS Swedish Grand Prix 3 2015-04-19 Jönköping 05:28.78 544
69  Madeleine Grönberg 1999 SK TRITON Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 05:28.90 543
70  Elin Södersten 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 05:29.28 541
71  Tilde Lundmark 1995 S02 Laxaleken 2015-05-23 Halmstad 05:29.73 539
72  Rebecka Gustafsson 1998 SK ENA Jöns Svanbergsimmet 2015-04-26 Uppsala 05:30.16 537
73  Matilda Andersson 1999 ÄNGELHOLM Laxaleken 2015-05-23 Halmstad 05:30.60 535
74  Ida Nederman 2000 ÖSA NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 2015-07-05 Norrköping 05:30.65 535
75  Emma Bring 1995 SKK DM/JDM 2015 2015-06-06 Stockholm 05:31.23 532
76  Rebecca Hesslevik 2000 HS Sydsim Swim Meet 2015 2015-03-28 Arlöv 05:31.34 531
77  Sara Nilsson 1998 SS IDEN DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 05:31.76 529
78  Jennie Isaksen 2000 ESKILSTUNA Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 05:31.96 528
79  Josephine Mikkelsen 2002 MKK Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 05:32.39 526
80  Nikki Brockmar 1999 SKÖVDE SS UGP3 50m 2015 2015-06-05 Borås 05:32.89 524
81  Sofia Bergkvist 1995 SPIF SF Head Summer Cup 2015 2015-06-28 Stockholm 05:32.93 524
82  Nelly Neuman 1996 ESKILSTUNA Filbyter Cup 2015-05-22 Linköping 05:32.98 523
83  Johanna Andersson 2002 MKK Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 05:33.38 522
84  Felicia Hallingborn-Ask 1999 KUNGSBACKA DM/JDM 50m 2015 2015-06-05 Borås 05:33.45 521
85  Ida Rosenius 2000 KARLSHAMN International Swim Meeting 2015 2015-02-27 Berlin 05:33.55 521
86  Hilda Andersson 1999 UDDEVALLA UGP3 50m 2015 2015-06-05 Borås 05:33.65 520
87  Amanda Hyllbrant 1999 STRÄNGNÄS TYR Challenger Meet 2015 2015-05-17 Täby 05:34.18 518
88  Julia Brinkhagen 1999 SK LÖDDE DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 05:34.28 517
89  Stina Lindberg 2000 SK RAN Ungdoms Grand Prix 3 2015-05-30 Malmö 05:34.59 516
90  Simone Karlsson 2001 OSBY SS Färsingadoppet 2 2015-06-13 Sjöbo 05:34.64 516
91  Lina Nederman 2000 ÖSA DM - JDM (50m) 2015 2015-06-06 Uppsala 05:34.70 515
92  Julia Ewerbring 1998 TÄBY SIM Jöns Svanbergsimmet 2015-04-26 Uppsala 05:35.74 511
93  Klara Leijon 1999 ALVESTA SS Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 05:36.29 508
94  Linn Rosenius 2002 KARLSHAMN DM-JDM 2015-06-06 Simrishamn 05:36.31 508
95  Veronica Stureborg 1999 SPÅRVÄGEN 2015 PN PNS Senior Long Course Championships 2015-07-24 Federal Way, WA-USA 05:36.84 506
96  Hermella Alem 2000 SPIF SF Sum-Sim (50m) 2015 2015-06-27 Trollhättan 05:37.29 504
97  Sara Jendbro 2000 POSEIDON Citadellsim 2015 2015-05-24 Landskrona 05:37.68 502
98  Signe Nordegren 2000 SKURU IK Neptuniaden 2015 2015-05-23 Stockholm 05:37.89 501
99  Johanna Johnsson 1997 VÄXJÖ SS Speedo Open 2015 2015-05-17 Mölndal 05:37.96 501
100  Erica Staflund 1999 SKÖVDE SS UGP3 50m 2015 2015-06-05 Borås 05:39.03 496