<
 
  25m Frisim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=---
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:12.12
Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:12.31
Linnéa Bielicz 1994 GÖTEBORG Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:12.35
  Vilma Ekström 1994 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:12.35
Annie Lindström 1996 KSLS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:12.49
Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:12.52
Lisa Eriksson 1998 STRÄNGNÄS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:12.59
Alice Lindhé 1999 MASS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:12.62
Amanda Persson 1996 FILIPSTAD Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:12.67
  Lina Edlund 1989 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:12.67
11  Tova Olsson 2001 MASS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:12.71
12  Annie Myrlander 1995 NÄSSJÖ Stjärnjaktstävling 2 2015-03-01 Nässjö 00:12.73
13  Sofia Henell 1997 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:12.74
14  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA KSSM1 2015-02-14 Karlskrona 00:12.76
15  Rebecka Gustafsson 1998 STRÄNGNÄS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:12.79
16  Clara Vater 1997 LANDSKRONA Simtriaden 2015-04-06 Furulund 00:12.84
17  Viktoria Reinhold 1996 GÖTEBORG Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:12.85
18  Andrea Prai 2001 OSBY SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:12.86
19  Moa Ståhl 1995 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:12.87
  Anna Eriksson 1999 STRÄNGNÄS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:12.87
21  My Rydgren 1999 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:12.90
22  Cassandra Engback 1999 SÖDERTÖRN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:13.01
23  Marlene Pavlu Lewin 1997 SKURU IK Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:13.05
  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:13.05
25  Michelle Franzén 1993 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:13.09
26  Linnéa Lundborg 2000 MASS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:13.10
27  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:13.14
  Amie Molin Richtnér 2001 GÄVLE SS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:13.14
29  Marianne Dellwik 1997 TÄBY SIM Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:13.17
30  Johanna Nilsson 1996 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:13.18
31  Mathilda Johansson 1991 SK NEPTUN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:13.19
  Emma Cullberg 2002 ÖSA Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:13.19
  Emma Hansson 1998 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:13.19
34  Emmy Gulliksson 1998 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-05 Örnsköldsvik 00:13.22
35  Elin Swerlander 2001 TUREBERG Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:13.25
  Agnes Cato 2001 OSBY SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:13.25
37  Lisa Bengtsson 2002 HS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:13.26
38  Alexandra Volkova 1996 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:13.30
  Simone Karlsson 2001 OSBY SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:13.30
40  Klara Eriksson 2000 NYKÖPING Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:13.32
41  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:13.34
42  Elin Podéus 1997 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:13.36
43  Emma Bergkvist 2000 STRÄNGNÄS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:13.37
  Edith Jernstedt 2002 VÄSTERÅS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:13.37
45  Sandra Rääf 2000 ÖSA Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:13.38
  Lovisa Lampi 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:13.38
47  Ebba Stillman 1996 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:13.40
48  Linn Strömberg 2002 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-05 Örnsköldsvik 00:13.42
49  Sara Olsson 1999 TYRESÖ SS Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:13.44
  Vera Emanuelsson Fransson 2001 SKÖVDE SS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:13.44
51  Linnea Kaldrup 1996 GÖTEBORG Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:13.48
  Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:13.48
53  Emma Persson 1999 SK LÖDDE Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:13.49
54  Malin Jansson 1999 SK NEPTUN Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:13.51
55  Christina Ekstedt 1996 GÖTEBORG Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:13.53
  Filippa Sterling 2002 VÄSTERÅS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:13.53
57  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:13.55
58  Linnéa Englund 2003 KARLSTAD Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:13.57
59  Lovisa Sved 2000 SK ENA Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:13.58
  Pauline Korssell 1997 TÄBY SIM Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:13.58
61  Trine Forss 2003 SKÖVDE SS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:13.59
62  Solveig Ramallo 1993 KARLSTAD Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:13.60
63  Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:13.61
64  Olivia Stille 2000 TUREBERG Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:13.63
  Louise Åberg 1995 ÅKERSBERGA Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:13.63
66  Sofia Näslund 1999 SKK Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:13.64
67  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:13.65
  Elin Gunnarsson 2002 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:13.65
69  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:13.66
  Signe Nordegren 2000 SKURU IK Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:13.66
  Hanna Erléus 1997 KARLSHAMN Karlshamns Simklubbs Tidsjakt 2015-04-26 Karlshamn 00:13.66
  Thea Lindström 2000 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:13.66
73  Sofia von Sydow 1997 SKURU IK Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:13.70
  Johanna Gunnarsson 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:13.70
75  Louise Ranevi 1999 SK LÖDDE Simtriaden 2015-04-06 Furulund 00:13.72
76  Linnéa Månsson 1996 SS IDEN Simtriaden 2015-04-06 Furulund 00:13.74
77  Elin Thörner 1998 SÄFFLE SS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:13.77
78  Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:13.78
  Adina Eriksson 1999 NKK Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:13.78
80  Astrid Eriksson 2001 TUREBERG Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:13.80
  Maja Eriksson 2002 STRÄNGNÄS Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:13.80
  Clara Eklund 2000 SK ENA Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:13.80
83  Cornelia Forsgren 2000 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:13.82
84  Petra Johansson 1997 SÄFFLE SS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:13.83
  Ella Lindroth 2001 NKK Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:13.83
  Alexandra Kinell 2000 KARLSKO SF Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:13.83
87  Sofia Nyberg Starck 1997 TYRESÖ SS Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:13.84
88  Elin Törnqvist 1998 TYRESÖ SS Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:13.89
  Klara Gårdman 2002 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:13.89
90  Isa Forsberg 2002 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-05 Örnsköldsvik 00:13.90
91  Clara Momats 2000 ÖSA Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:13.91
92  Ellen Torkelsson 2000 OSBY SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:13.92
  Isabelle Rydahl 2003 KARLSTAD Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:13.92
94  Beatrice Vezzoli 1998 TUREBERG Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:13.94
  Michaela Mattsson 1999 SK NEPTUN Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:13.94
96  Moa Olofsson 2002 OSBY SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:13.96
  Thea Aronsson 2000 TYRINGE SS Tyringe Cup 2015-10-25 Tyringe 00:13.96
98  Erika Tudegård 2001 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:13.97
  Erika Sällberg 1997 SK LÖDDE SK Lödde Klubbmästerskap 2015-12-13 Löddeköpinge 00:13.97
100  Elin Rundblad 1999 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:13.99
 
  50m Frisim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:23.24
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN LEN: European Short Course Championships 2015-12-06 Netanya 00:23.63 951
Therese Alshammar 1977 TÄBY SIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:24.29 875
Louise Hansson 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:24.52 851
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:24.72 830
Nathalie Lindborg 1991 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:25.03 800
Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:25.24 780
Klara Thormalm 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:25.44 762
Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:25.47 759
Wanda Dollmayer 1996 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:25.52 755
10  Ida Marko-Varga 1985 SK TRITON DM/JDM 2015-10-17 Ystad 00:25.57 750
11  Mathilda Johansson 1991 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:25.75 735
12  Nadja Salomonsson 1992 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:25.77 733
13  Stina Gardell 1990 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:25.86 725
14  Emma Johansson 1991 SK HAJEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:25.89 723
15  Jaqueline Hippi 1996 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:25.93 719
16  Alba Forés 1998 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:25.95 718
17  Annie Lindström 1996 KSLS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:25.97 716
  Linnéa Bielicz 1994 GÖTEBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:25.97 716
19  Ida Lindborg 1994 MKK DM/JDM 2015-10-17 Ystad 00:26.03 711
20  Jessica Eriksson 1995 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:26.05 710
  Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:26.05 710
22  Anna Åhlin 1991 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:26.14 702
23  Lisa Eriksson 1998 STRÄNGNÄS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:26.18 699
24  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:26.28 691
  Lina Edlund 1989 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:26.28 691
26  Sara Junevik 2000 FALUN Nordic Swimming Championships 2015-12-13 Bergen 00:26.29 690
27  Josefin Lewton 1997 KALMAR SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:26.33 687
28  Frida Andersson 1991 UDDEVALLA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:26.43 679
29  Lina Johansson 1994 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:26.44 679
30  Emma Varga 1997 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:26.50 674
31  Matilda Weiler 1998 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:26.55 670
32  Alice Lindhé 1999 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:26.56 669
33  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:26.57 669
  Sofia Henell 1997 LASS DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 00:26.57 669
35  Rebecka Gustafsson 1998 STRÄNGNÄS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:26.58 668
36  My Rydgren 1999 LANDSKRONA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:26.62 665
37  Dinah Jönsson 1998 YSTADS SS DM/JDM 2015-10-17 Ystad 00:26.64 663
  Felicia Hedman 1995 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:26.64 663
39  Maria Persson 1993 POSEIDON Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 00:26.65 663
40  Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:26.66 662
41  Lova Andersson 2000 LJUNGBY SS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:26.70 659
42  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN Julklappsdoppet 2015 2015-12-05 Stockholm 00:26.71 658
43  Milana Salih 1997 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:26.75 655
44  Ronja Wikström 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:26.84 649
  Nike Kruners 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:26.84 649
46  Christin Heina 1996 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:26.85 648
47  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 00:26.86 647
48  Anette Philipsson 1965 LASS Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 00:26.87 647
49  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS Arena & Poseidon Team Cup 2015 2015-09-05 Lund 00:26.90 644
50  Fanny Trollstad 1997 VÄRNAMO SS Oskarshamns Sprinten 2015 2015-02-01 Oskarshamn 00:26.93 642
51  Lina Bergqvist 1998 SUNDSVALL Vårsimiaden 2015 2015-05-02 Kvissleby 00:26.95 641
  Emilia Christiansen 1999 S 71 International Swim-Cup 2015-10-04 Berlin 00:26.95 641
53  Sophie Hansson 1998 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 00:26.97 639
54  Ida Sandwång 2001 LANDSKRONA Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 00:26.98 639
55  Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:27.00 637
  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:27.00 637
57  Louise Näslund 1997 LIDKÖPING NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:27.01 636
  Tova Olsson 2001 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:27.01 636
  Sara Linné 1997 LANDSKRONA KM final 2015 2015-12-13 Lund 00:27.01 636
60  Sandra Hafström 1991 HS Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 00:27.02 636
61  Jenny Christensson 1996 SS IDEN Glasriket Cup 2015-03-22 Växjö 00:27.03 635
62  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:27.05 634
63  Linnéa Olsson 1994 SK TRITON Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 00:27.06 633
64  Stina Lindberg 2000 SK RAN Yss Sparbanken Skåne Cup 2015-09-27 Ystad 00:27.07 632
  Sandra Lendt 2000 TRELLEBORG Seriesim omg 2 2015-2016 Div 1 2015-11-29 00:27.07 632
66  Matilda Åhlström 1991 BOLLNÄS SS Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-26 Sundsvall 00:27.10 630
67  Nikki Brockmar 1999 SKÖVDE SS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:27.11 629
68  Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS Swim Meet 2015-01-10 Höganäs 00:27.12 629
69  Alfhild Kristensson 1999 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:27.13 628
70  Michelle Lövdahl 1995 SK SYDSIM DM/JDM 2015-10-18 Ystad 00:27.15 627
  Hanna Bergman 2001 POSEIDON KM final 2015 2015-12-13 Lund 00:27.15 627
72  Hanna Klipic 1996 NKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:27.16 626
  Linda Holmgren 1993 SKELLEFTEÅ Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-26 Sundsvall 00:27.16 626
74  Tiffani Segerbrand 1999 SS04 Nordic Swimming Championships 2015-12-13 Bergen 00:27.17 625
75  Linda Härmat 1996 TYRESÖ SS Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 00:27.18 625
76  Andrea Prai 2001 OSBY SS KM 2015 2015-09-29 Osby 00:27.19 624
77  Andrea Gustafsson 1996 MKK Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 00:27.22 622
  Anna Eriksson 1999 STRÄNGNÄS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:27.22 622
79  Marlene Pavlu Lewin 1997 SKURU IK Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 00:27.23 621
  Louise Hjalmarsson 1997 SKÖVDE SS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:27.23 621
  Cassandra Tran 1997 MKK Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 00:27.23 621
82  Ulrica Sandgren 1994 SUNDSVALL Sundsvalls Sim 2015 2015-03-22 Sundsvall 00:27.26 619
83  Michelle Berntsson 2000 ELFSBORG NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:27.27 618
84  Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 00:27.28 618
85  Cassandra Engback 1999 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:27.31 616
86  Anna Grahovac 1999 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:27.32 615
87  Annie Myrlander 1995 NÄSSJÖ Ultra Super Sprint 2015-06-15 Nässjö 00:27.33 614
  Johanna Pettersson 1992 KUNGÄLV ARENA USO 2015 2015-09-04 UDDEVALLA 00:27.33 614
89  Amanda Persson 1996 FILIPSTAD NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:27.35 613
  Viktoria Reinhold 1996 GÖTEBORG Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 00:27.35 613
91  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Intersport Simcup 2015-10-03 Motala 00:27.38 611
  Elin Swerlander 2001 TUREBERG DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 00:27.38 611
  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S KM 2015 2015-12-18 Järfälla 00:27.38 611
94  Malin Borensjö 1980 VÄSBY SS Väsby Simsällskap KM 2015 2015-12-10 Upplands Väsby 00:27.40 610
  Tove Sparrman 1996 VÄSBY SS Väsby Simsällskap KM 2015 2015-12-10 Upplands Väsby 00:27.40 610
96  Ebba Stillman 1996 JÖNKÖPING Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 00:27.41 609
97  Saga Sandström 2000 UMEÅ SS KM 2015 Umeå simsällsap 2015-12-12 Umeå 00:27.43 608
98  Alexandra Volkova 1996 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:27.46 606
99  Emma Magnusson 1998 LASS DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 00:27.47 605
  Anna Björnberg 1992 POSEIDON KM final 2015 2015-12-13 Lund 00:27.47 605
 
  100m Frisim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:51.01
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:51.24 986
Louise Hansson 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:52.88 897
Ida Marko-Varga 1985 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:54.00 842
Nathalie Lindborg 1991 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:54.34 827
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:54.43 823
Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:55.22 788
Stina Gardell 1990 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:55.29 785
Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:55.30 784
Henriette Stenkvist 1994 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:55.59 772
10  Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:55.70 768
11  Jaqueline Hippi 1996 SK NEPTUN Nordic Swimming Championships 2015-12-11 Bergen 00:55.82 763
12  Linnéa Bielicz 1994 GÖTEBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:55.83 762
13  Sophie Hansson 1998 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:56.05 753
14  Ida Lindborg 1994 MKK HP Holding Korsvirkessim 2015-05-16 Ystad 00:56.10 751
15  Klara Thormalm 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:56.45 737
16  Moa Ståhl 1995 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:56.46 737
17  Alba Forés 1998 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:56.55 733
18  Matilda Weiler 1998 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:56.67 729
19  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-04 Göteborg 00:56.69 728
20  Jessica Eriksson 1995 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:56.75 726
21  Nadja Salomonsson 1992 VÄSBY SS Arena Cup 2015 2015-09-19 Upplands Väsby 00:56.84 722
22  Annie Lindström 1996 KSLS Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 00:57.05 714
23  My Rydgren 1999 LANDSKRONA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:57.21 708
24  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:57.34 704
25  Vilma Ekström 1994 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:57.35 703
26  Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 00:57.41 701
  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 00:57.41 701
28  Nikki Brockmar 1999 SKÖVDE SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:57.43 700
29  Louise Hjalmarsson 1997 SKÖVDE SS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:57.47 699
30  Lisa Eriksson 1998 STRÄNGNÄS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:57.48 698
31  Sara Junevik 2000 FALUN Nordic Swimming Championships 2015-12-11 Bergen 00:57.54 696
32  Rebecka Gustafsson 1998 STRÄNGNÄS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:57.55 696
33  Marlene Pavlu Lewin 1997 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:57.57 695
34  Mathilda Johansson 1991 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:57.58 695
35  Emma Johansson 1991 SK HAJEN DM/JDM 2015-10-18 Ystad 00:57.60 694
36  Wanda Dollmayer 1996 MKK simallskånskan omg 2 2015-11-23 00:57.68 691
37  Emilia Christiansen 1999 S 71 Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:57.69 691
38  Louise Näslund 1997 LIDKÖPING Jubileumscupen 2015-12-06 Vara 00:57.70 690
39  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:57.80 687
40  Tiffani Segerbrand 1999 SS04 Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:57.85 685
41  Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:57.88 684
42  Cassandra Tran 1997 MKK GTI Cup 2015-09-26 Greve 00:57.93 682
43  Tova Olsson 2001 MASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:58.03 679
44  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:58.05 678
45  Emma Dimitriou Sagré 1999 ALINGSÅS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:58.09 677
46  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS Höstsimiaden 2015-11-21 Växjö 00:58.10 676
47  Jessica Eriksson 1993 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:58.12 676
48  Lova Andersson 2000 LJUNGBY SS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:58.29 670
  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:58.29 670
50  Malin Wallén 1997 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:58.32 669
51  Emma Varga 1997 SK NEPTUN Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 00:58.33 668
52  Erica Dahlgren 1997 S02 Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:58.37 667
53  Cassandra Engback 1999 SÖDERTÖRN Södertälje Meet 2015 2015-10-04 Södertälje 00:58.43 665
54  Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:58.50 662
55  Ronja Wikström 1996 HS Medaljjakt A, T 151010 2015-10-10 Helsingborg 00:58.52 662
56  Alfhild Kristensson 1999 GÖTEBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:58.54 661
57  Christin Heina 1996 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:58.56 660
  Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:58.56 660
  Alice Lindhé 1999 MASS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-04 Göteborg 00:58.56 660
  Sofie Sjöberg 1994 HS Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 00:58.56 660
61  Nike Kruners 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:58.58 660
62  Annie Myrlander 1995 NÄSSJÖ Ultra Super Sprint 2015-06-15 Nässjö 00:58.62 658
63  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 00:58.63 658
  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL Sum-Sim region 1 2015-11-14 Härnösand 00:58.63 658
65  Ebba Rosenquist 1989 SK SYDSIM SIM ā LUND GUL Challenge 2015-11-07 Lund 00:58.66 657
66  Sofia Henell 1997 LASS Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 00:58.69 656
67  Dinah Jönsson 1998 YSTADS SS DM/JDM 2015-10-17 Ystad 00:58.75 654
68  Anna Eriksson 1999 STRÄNGNÄS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:58.78 653
69  Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:58.85 651
70  Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:58.95 647
71  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Sundsvall Arena Cup 2015 2015-09-26 Sundsvall 00:59.01 645
  Anna Miram 1999 LUDVIKA SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-04 Göteborg 00:59.01 645
73  Inez Kristensson 1997 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:59.04 644
74  Miranda Orajärvi 1998 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:59.06 644
75  Anna Grahovac 1999 MKK Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:59.08 643
76  Josefin Lewton 1997 KALMAR SS Höstsimiaden 2015-11-21 Växjö 00:59.10 642
77  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:59.13 642
  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 00:59.13 642
79  Elin Gunnarsson 2002 LASS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 00:59.18 640
80  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING Sum-Sim region 4 2015-11-14 Jönköping 00:59.20 639
81  Marie Hanson 1997 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:59.21 639
82  Felicia Hedman 1995 VÄSBY SS Skins Games 2015 2015-03-22 Falun 00:59.26 637
  Linnéa Lundborg 2000 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:59.26 637
84  Michelle Lövdahl 1995 SK SYDSIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:59.44 632
85  Alice Möller 2000 SS DELFIN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:59.49 630
86  Linda Härmat 1996 TYRESÖ SS Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 00:59.51 629
  Emma Garmelius 1999 SPÅRVÄGEN Extralopp vid Sum-Sim riks 2015-12-04 Göteborg 00:59.51 629
88  Linnéa Englund 2003 KARLSTAD Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 00:59.52 629
89  Olivia Stille 2000 TUREBERG Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 00:59.54 628
90  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Arena Cup 2015 2015-09-19 Upplands Väsby 00:59.55 628
  Linn Rehnberg 1998 MASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:59.55 628
92  Matilda Åhlström 1991 BOLLNÄS SS Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 00:59.57 627
93  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 00:59.58 627
94  Linda Holmgren 1993 SKELLEFTEÅ Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 00:59.59 627
95  Tove Sparrman 1996 VÄSBY SS Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 00:59.62 626
96  Josefin Ossmyr 1999 TYRESÖ SS HEAD to Head 2015 2015-10-23 Stockholm 00:59.63 625
97  Simone Karlsson 2001 OSBY SS DM/JDM 2015-10-18 Ystad 00:59.64 625
98  Andrea Gustafsson 1996 MKK GTI Cup 2015-09-26 Greve 00:59.66 625
99  Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 00:59.68 624
  Alicia Lundblad 2001 HS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 00:59.68 624
 
  200m Frisim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=01:50.78
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Louise Hansson 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 01:53.98 918
Stina Gardell 1990 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 01:58.15 824
Jaqueline Hippi 1996 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:58.49 817
Ida Marko-Varga 1985 SK TRITON DM/JDM 2015-10-17 Ystad 01:58.64 814
Henriette Stenkvist 1994 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 01:58.84 810
Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 01:59.27 801
Alba Forés 1998 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:00.66 773
Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:01.10 765
Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:01.50 757
10  Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:01.69 754
11  Linnéa Bielicz 1994 GÖTEBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:01.78 752
12  Anna Åhlin 1991 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:01.90 750
13  Jessica Eriksson 1995 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:02.29 743
14  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:02.37 741
15  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:02.78 734
16  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:02.82 733
17  Matilda Weiler 1998 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:02.86 733
18  Magdalena Kuras 1988 SK TRITON Yss Sparbanken Skåne Cup 2015-09-26 Ystad 02:03.09 728
19  Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:04.05 712
20  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N DM/JDM 2015-10-17 Ystad 02:04.12 710
21  Christine Ekman 1994 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:04.43 705
22  Lisa Eriksson 1998 STRÄNGNÄS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:04.60 702
23  Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN Södertälje Meet 2015 2015-10-04 Södertälje 02:04.69 701
24  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:04.73 700
25  Erica Dahlgren 1997 S02 DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 02:04.75 700
26  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS DM/JDM Östsvenska 2015-10-17 Kalmar 02:04.94 697
27  Malin Wallén 1997 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:04.95 696
28  Tiffani Segerbrand 1999 SS04 Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:05.10 694
29  Alfhild Kristensson 1999 GÖTEBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:05.34 690
30  Moa Ståhl 1995 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:05.37 689
31  Marlene Pavlu Lewin 1997 SK NEPTUN Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 02:05.49 687
  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:05.49 687
33  Ronja Wikström 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:05.70 684
34  Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:05.88 681
35  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Sparbankscupen 2015 2015-03-29 Bålsta 02:05.96 680
36  Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:05.97 680
37  Emilia Christiansen 1999 S 71 Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:06.20 676
38  Emma Dimitriou Sagré 1999 ALINGSÅS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:06.50 671
39  Tova Olsson 2001 MASS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:06.60 670
40  Johanna Palmkvist 1999 HS Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 02:06.67 668
41  My Rydgren 1999 LANDSKRONA Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 02:06.71 668
42  Alicia Lundblad 2001 HS Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 02:06.79 667
43  Olivia Ülger 2000 ESLÖVS SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:06.89 665
44  Elin Thörner 1998 SÄFFLE SS DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 02:06.90 665
45  Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING Barracuda Race 2015-11-28 Göteborg 02:06.95 664
46  Vilma Ekström 1994 LASS DM/JDM Östsvenska 2015-10-17 Kalmar 02:06.97 664
47  Ebba Rosenquist 1989 SK SYDSIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:07.06 662
48  Emma Bergkvist 2000 STRÄNGNÄS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:07.19 660
49  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:07.27 659
50  Nikki Brockmar 1999 SKÖVDE SS Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 02:07.29 659
51  Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:07.34 658
52  Jessica Eriksson 1993 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:07.35 658
53  Sara Hägglund-Björklund 1995 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2015 2015-04-25 Järfälla 02:07.36 658
54  Ebba Stillman 1996 JÖNKÖPING Barracuda Race 2015-11-28 Göteborg 02:07.47 656
55  Lovisa Nyman 1994 UMEÅ SS Umestänket 2015 2015-05-23 Umeå 02:07.55 655
56  Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 02:07.62 654
57  Tove Sparrman 1996 VÄSBY SS Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 02:07.66 653
58  Emma Varga 1997 SK NEPTUN DM/JDM Östsvenska 2015-10-17 Kalmar 02:07.92 649
59  Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:08.02 647
60  Michelle Franzén 1993 NKK Intersport Simcup 2015-10-04 Motala 02:08.03 647
61  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:08.04 647
62  Josefin Hallman 1995 SÖDERTÖRN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 02:08.14 646
63  Cassandra Tran 1997 MKK GTI Cup 2015-09-27 Greve 02:08.19 645
64  Linn Rehnberg 1998 MASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:08.21 645
65  Louise Hjalmarsson 1997 SKÖVDE SS Barracuda Race 2015-11-28 Göteborg 02:08.26 644
66  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:08.32 643
67  Elin Södersten 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 02:08.43 641
68  Klara Thormalm 1998 JÖNKÖPING Intersport Simcup 2015-10-04 Motala 02:08.47 641
69  Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 02:08.53 640
70  Amanda Rutqvist 1991 GÖTEBORG DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-17 Skövde 02:08.57 639
71  Sofia Henell 1997 LASS Intersport Simcup 2015-10-04 Motala 02:08.64 638
72  Sara Wallberg 1999 NKK Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:08.71 637
73  Cassandra Engback 1999 SÖDERTÖRN Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 02:08.74 637
74  Ebba Hallbäck 2000 HS Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 02:08.93 634
75  Clara Wiman 1996 VÄSTERÅS Skins Games 2015 2015-03-22 Falun 02:09.06 632
76  Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 02:09.17 630
77  Rebecka Gustafsson 1998 STRÄNGNÄS DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 02:09.46 626
  Cornelia Jerresand 2000 TÄBY SIM Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 02:09.46 626
79  Alice Möller 2000 SS DELFIN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:09.49 626
80  Nina Bring 1999 SPÅRVÄGEN UGP4 - 2015 2015-10-10 Stockholm 02:09.52 625
  Tova Andersson 2001 VÄSBY SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:09.52 625
82  Astrid Hammar 2000 SALTSJÖB Järfälla Nationella 2015 2015-04-25 Järfälla 02:09.53 625
  Andrea Reinhold 2001 GÖTEBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:09.53 625
84  Klara Johansson 2001 SK SYDSIM Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 02:09.58 624
85  Anna Grahovac 1999 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:09.75 622
86  Annie Lindström 1996 KSLS DM/JDM 2015-10-17 Ystad 02:09.77 622
87  Sara Junevik 2000 FALUN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:09.80 621
88  Ebba Hellström 1992 S02 DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-17 Skövde 02:09.91 620
89  Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:10.02 618
90  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 02:10.09 617
91  Amanda Granborg 1999 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:10.12 617
92  Louise Näslund 1997 LIDKÖPING UGP 2 2015-03-07 Falköping 02:10.23 615
93  Emilia Rönningdal 2002 S 71 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:10.32 614
94  Frida Lannhard 2000 LUDVIKA SS Ungdoms GP 4 Falun 2015 2015-10-10 Falun 02:10.36 613
95  Emma Sjösten 1996 VÄSBY SS Sparbankscupen 2015 2015-03-29 Bålsta 02:10.39 613
96  Victoria Åberg 2001 VÄSTERÅS Sum-Sim Region 2 2015-11-14 Borlänge 02:10.54 611
97  Frida Hedlund 1999 SUNDSVALL Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-26 Sundsvall 02:10.60 610
  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 02:10.60 610
99  Sofia Heimsten 1997 SK SYDSIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:10.61 610
100  Anna Eriksson 1999 STRÄNGNÄS Sum-Sim Region 2 2015-11-14 Borlänge 02:10.62 610
 
  400m Frisim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=03:54.52
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 04:05.14 875
Louise Hansson 1996 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 04:07.96 846
Henriette Stenkvist 1994 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 04:08.79 837
Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 04:12.61 800
Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 04:12.99 796
Alba Forés 1998 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 04:15.99 768
Erica Dahlgren 1997 S02 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 04:16.18 767
Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Nordic Swimming Championships 2015-12-13 Bergen 04:17.06 759
Ida Marko-Varga 1985 SK TRITON Yss Sparbanken Skåne Cup 2015-09-26 Ystad 04:18.78 744
10  Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN Södertälje Meet 2015 2015-10-04 Södertälje 04:19.77 735
11  Christine Ekman 1994 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 04:20.07 733
12  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 04:21.42 721
13  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 04:21.52 721
14  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 04:22.02 717
15  Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS Arena Cup 2015 2015-09-19 Upplands Väsby 04:22.35 714
16  Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE Arena Cup 2015 2015-09-19 Upplands Väsby 04:22.50 713
17  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 04:23.90 701
18  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 04:24.21 699
19  Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 04:25.02 692
20  Olivia Ülger 2000 ESLÖVS SS Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 04:25.99 685
21  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 04:26.03 685
22  Alfhild Kristensson 1999 GÖTEBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:26.83 678
23  Ebba Hallbäck 2000 HS DM/JDM 2015-10-18 Ystad 04:26.87 678
24  Moa Ståhl 1995 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 04:27.26 675
25  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 04:27.61 673
26  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 04:27.97 670
27  Johanna Palmkvist 1999 HS Allskånskan omg 2 2015-11-25 Klippan 04:28.12 669
28  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 04:28.52 666
29  Emma Dimitriou Sagré 1999 ALINGSÅS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:28.79 664
30  Elin Thörner 1998 SÄFFLE SS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 04:28.88 663
31  Michelle Franzén 1993 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 04:29.07 662
32  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 04:29.50 658
33  Clara Wiman 1996 VÄSTERÅS Skins Games 2015 2015-03-21 Falun 04:29.55 658
34  Emilia Christiansen 1999 S 71 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 04:29.59 658
35  Tove Sparrman 1996 VÄSBY SS Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 04:30.28 653
36  Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 04:30.43 652
  Tiffani Segerbrand 1999 SS04 Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 04:30.43 652
38  Alexandra Uusaro 1995 TÄBY SIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 04:30.50 651
39  Elin Södersten 2000 JÄRFÄLLA S HEAD to Head 2015 2015-10-23 Stockholm 04:30.52 651
40  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:30.76 649
41  Lisa Eriksson 1998 STRÄNGNÄS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 04:31.03 647
42  Rebecka Ehn 2000 SK NEPTUN Simkampen 2015 2015-09-19 Godby, Åland 04:31.40 645
43  Louise Hjalmarsson 1997 SKÖVDE SS DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 04:31.51 644
44  Sofia Henell 1997 LASS DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 04:31.91 641
45  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL Sundsvall Arena Cup 2015 2015-09-27 Sundsvall 04:32.31 638
46  Frida Lannhard 2000 LUDVIKA SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:32.34 638
47  Matilda Weiler 1998 HS Allskånskan omg 2 2015-11-25 Klippan 04:32.41 638
48  Malin Wallén 1997 SPÅRVÄGEN DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-18 Norrtälje 04:32.79 635
49  Josephine Mikkelsen 2002 MKK DM/JDM 2015-10-18 Ystad 04:32.97 634
50  Amanda Granborg 1999 SK TRITON DM/JDM 2015-10-18 Ystad 04:33.25 632
51  Ida Swegmark 2000 MASS UGP 4 OLKA Sportresor 2015-10-10 Mölndal 04:33.26 632
52  Elin Berggren 1996 VÄSTERÅS Skins Games 2015 2015-03-21 Falun 04:33.58 629
53  Sofia Heimsten 1997 SK SYDSIM Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 04:33.65 629
54  Filippa Sundström 2001 ÄNGELHOLM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:33.68 629
55  Linn Rehnberg 1998 MASS UGP 4 OLKA Sportresor 2015-10-10 Mölndal 04:33.90 627
56  Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:34.12 626
57  Emma Roloff 2002 SÖDERTÖRN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:34.13 626
58  Andrea Reinhold 2001 GÖTEBORG DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 04:34.22 625
59  Nina Bring 1999 SPÅRVÄGEN UGP4 - 2015 2015-10-10 Stockholm 04:34.26 625
60  Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN UGP4 - 2015 2015-10-10 Stockholm 04:35.14 619
61  Emma Bergkvist 2000 STRÄNGNÄS HEAD to Head 2015 2015-10-23 Stockholm 04:35.27 618
62  Sara Wallberg 1999 NKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 04:35.59 616
63  Ronja Wikström 1996 UMEÅ SS Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 04:35.73 615
64  Matilda Larsson 1998 UDDEVALLA DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 04:36.06 613
65  Linda Lidström 1997 JÄRFÄLLA S UGP4 - 2015 2015-10-10 Jakobsberg 04:36.08 612
66  Emma Varga 1997 SK NEPTUN Intersport Simcup 2015-10-04 Motala 04:36.14 612
67  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN Södertörns SS KM och Knatte-KM 2015-12-13 Torvalla, Haninge 04:36.26 611
68  Johanna Johnsson 1997 VÄXJÖ SS Ungdoms GP 4 2015-10-10 Växjö 04:36.34 611
69  Jenny Thalin 1997 MKK HP Holding Korsvirkessim 2015-05-16 Ystad 04:36.42 610
70  Alicia Lundblad 2001 HS Allskånskan omg 2 2015-11-25 Klippan 04:36.46 610
71  My Rydgren 1999 LANDSKRONA Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 04:36.47 610
72  Sara Stenberg 2001 SK TRITON Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 04:37.17 605
73  Tova Olsson 2001 MASS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 04:37.21 605
74  Linnéa Sandh 2000 JÄRFÄLLA S HEAD to Head 2015 2015-10-23 Stockholm 04:37.35 604
75  Elin Gunnarsson 2002 LASS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:37.42 604
76  Cornelia Eklund 2000 JÄRFÄLLA S HEAD to Head 2015 2015-10-23 Stockholm 04:37.88 601
77  Tilde Anderberg-Richard 1999 ÖSTERLEN Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 04:38.06 599
78  Nikki Brockmar 1999 SKÖVDE SS Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-15 Göteborg 04:38.07 599
79  Cornelia Jerresand 2000 TÄBY SIM UGP4 - 2015 2015-10-10 Jakobsberg 04:38.28 598
80  Anna Miram 1999 LUDVIKA SS Arena Cup 2015 2015-09-19 Upplands Väsby 04:38.47 597
81  Matilda Åkesson 1999 YSTADS SS simallskånskan omg 2 2015-11-23 04:38.56 596
82  Petra Johansson 1997 SÄFFLE SS NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 04:38.77 595
83  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING Ungdoms GP 4 2015-10-10 Linköping 04:39.02 593
84  Rebecka Bergström 1997 POLISEN Arena Cup 2015 2015-09-19 Upplands Väsby 04:39.09 593
85  Wilma Roloff 2000 SÖDERTÖRN UGP4 - 2015 2015-10-10 Stockholm 04:39.11 593
86  Emilia Zlotnick 2002 GÖTEBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:39.15 592
87  Madeleine Grönberg 1999 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 04:39.19 592
88  Klara Johansson 2001 SK SYDSIM Ungdoms Grand Prix 4 2015-10-10 Staffanstorp 04:39.35 591
89  Emma Bring 1995 SKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 04:39.42 591
  Frida Rödin 2000 VELLINGE-N GTI Cup 2015-09-26 Greve 04:39.42 591
91  Elin Johannesson 1999 LANDSKRONA DM/JDM 2015-10-18 Ystad 04:39.59 590
92  Ida Pettersson 1999 SPIF SF Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 04:39.61 590
93  Sofia Näslund 1999 SKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 04:39.71 589
94  Emelie Melin 2000 ELFSBORG DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 04:39.90 588
95  Nilla Atzmannstorfer 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 04:39.96 587
96  Moa Karlsson 2002 S 71 UGP 4 2015-10-10 Hässleholm 04:39.98 587
97  Erica Staflund 1999 SKÖVDE SS Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-15 Göteborg 04:39.99 587
98  Elin Svärd 1998 FALUN ARENA USO 2015 2015-09-06 UDDEVALLA 04:40.06 587
99  Alice Möller 2000 SS DELFIN Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 04:40.18 586
100  Simone Karlsson 2001 OSBY SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 04:40.19 586
 
  800m Frisim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=07:59.34
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Louise Hansson 1996 HS Distanscupen omg 1 2015 2015-01-26 Helsingborg 08:32.19 819
Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 08:40.10 782
Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 08:42.66 771
Christine Ekman 1994 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 08:45.01 761
Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 08:49.45 742
Erica Dahlgren 1997 S02 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 08:50.05 739
Ida Marko-Varga 1985 SK TRITON Yss Sparbanken Skåne Cup 2015-09-26 Ystad 08:52.84 728
Alba Forés 1998 SK TRITON Yss Sparbanken Skåne Cup 2015-09-26 Ystad 08:53.22 726
Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 08:55.66 716
10  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 08:59.70 700
11  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 09:01.62 693
12  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 09:01.63 693
13  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS HP Holding Korsvirkessim 2015-05-16 Ystad 09:01.73 692
14  Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS LSS Väsman Open 2015 2015-02-14 09:08.12 668
15  Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 09:08.40 667
16  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 09:08.78 666
17  Olivia Ülger 2000 ESLÖVS SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 09:10.83 658
18  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 09:11.11 657
19  Filippa Sundström 2001 ÄNGELHOLM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 09:11.73 655
20  Johanna Palmkvist 1999 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 09:12.31 653
21  Tiffani Segerbrand 1999 SS04 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 09:14.57 645
22  Augusta Andersson 1997 SJÖBO SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 09:14.61 645
23  Ebba Hallbäck 2000 HS DM/JDM 2015-10-17 Ystad 09:14.70 645
24  Lovisa Nyman 1994 UMEÅ SS Umestänket 2015 2015-05-23 Umeå 09:15.24 643
25  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 09:15.89 641
26  Elin Thörner 1998 SÄFFLE SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 09:15.95 640
27  Josephine Mikkelsen 2002 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 09:16.79 638
28  Alexandra Uusaro 1995 TÄBY SIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 09:16.95 637
29  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 09:17.26 636
30  Ida Swegmark 2000 MASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 09:18.85 631
31  Clara Wiman 1996 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 09:19.22 629
32  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 09:19.95 627
33  Tove Sparrman 1996 VÄSBY SS DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 09:20.33 626
34  Jenny Thalin 1997 MKK HP Holding Korsvirkessim 2015-05-16 Ystad 09:21.06 623
35  Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 09:21.36 622
36  Elin Södersten 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 09:21.60 621
37  Andrea Reinhold 2001 GÖTEBORG Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-15 Göteborg 09:22.47 618
38  Linda Lidström 1997 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 09:23.70 614
39  Louise Hjalmarsson 1997 SKÖVDE SS DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-17 Skövde 09:24.10 613
40  Tova Olsson 2001 MASS Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-15 Göteborg 09:24.19 613
41  Rebecka Ehn 2000 SK NEPTUN UGP4 - 2015 2015-10-10 Stockholm 09:24.45 612
42  Ronja Wikström 1996 UMEÅ SS Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-24 Sundsvall 09:24.88 611
43  Sara Stenberg 2001 SK TRITON UGP 2 2015-03-07 Löddeköpinge 09:25.17 610
44  Sofia von Sydow 1997 SKURU IK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 09:25.44 609
45  Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN UGP4 - 2015 2015-10-10 Stockholm 09:27.55 602
46  Lisa Eriksson 1998 STRÄNGNÄS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 09:27.80 601
47  Sara Wallberg 1999 NKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 09:27.88 601
48  Malin Eklund 2001 VÄSTERÅS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 09:28.52 599
49  Matilda Åkesson 1999 YSTADS SS DM/JDM 2015-10-17 Ystad 09:29.26 597
50  Emma Bring 1995 SKK Järfälla Nationella 2015 2015-04-26 Järfälla 09:29.96 594
51  Frida Lannhard 2000 LUDVIKA SS NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 09:30.10 594
52  Ebba Martin 2000 SKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 09:30.37 593
53  Anna Miram 1999 LUDVIKA SS Arena Cup 2015 2015-09-19 Upplands Väsby 09:30.56 592
54  Amanda Granborg 1999 SK TRITON Yss Sparbanken Skåne Cup 2015-09-26 Ystad 09:30.65 592
55  Johanna Johnsson 1997 VÄXJÖ SS Ungdoms GP 4 2015-10-10 Växjö 09:30.97 591
56  Alice Thörnros 2001 LASS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 09:31.25 590
57  Josefin Wensmark 2001 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 09:31.29 590
58  Petra Johansson 1997 SÄFFLE SS NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 09:31.61 589
59  Cornelia Eklund 2000 JÄRFÄLLA S Järfälla Nationella 2015 2015-04-26 Järfälla 09:32.06 588
60  Sofia Näslund 1999 SKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 09:32.55 586
61  Madeleine Grönberg 1999 SK TRITON UGP 2 2015-03-07 Löddeköpinge 09:32.68 586
62  Elin Johannesson 1999 LANDSKRONA DM/JDM 2015-10-17 Ystad 09:32.72 586
63  Alfhild Kristensson 1999 GÖTEBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 09:33.37 584
64  Emma Dimitriou Sagré 1999 ALINGSÅS DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-17 Skövde 09:34.28 581
65  Simone Karlsson 2001 OSBY SS Ica Supermarket Cup - 2015 2015-02-14 Osby 09:34.64 580
66  Emma Varga 1997 SK NEPTUN DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 09:35.20 578
67  Gina Hvarfvenius 1997 KUNGSBACKA UGP 2 2015-03-07 Mölndal 09:35.24 578
68  Elin Gunnarsson 2002 LASS Ungdoms GP 4 2015-10-11 Linköping 09:35.67 577
69  Tess Engvall 2001 SK NEPTUN Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 09:35.69 577
70  Tova Andersson 2001 VÄSBY SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 09:36.16 575
71  Emilia Christiansen 1999 S 71 KM 3 & Morgondagarnas 2015-03-04 Hässleholm 09:36.20 575
72  Sofia Heimsten 1997 SK SYDSIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 09:38.16 569
73  Emma Roloff 2002 SÖDERTÖRN Simkampen 2015 2015-09-19 Godby, Åland 09:38.23 569
74  Marta Qvirist 1998 MASS UGP 4 OLKA Sportresor 2015-10-11 Mölndal 09:38.36 569
75  Rebecka Bergström 1997 SPIF SF Järfälla Nationella 2015 2015-04-26 Järfälla 09:38.62 568
76  Nina Bring 1999 SPÅRVÄGEN DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 09:38.74 568
77  Matilda Larsson 1998 UDDEVALLA NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 09:39.05 567
78  Moa Karlsson 2002 S 71 DM/JDM 2015-10-17 Ystad 09:40.09 564
79  Agnes Arberg 2001 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 09:41.15 561
80  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2015 2015-04-26 Järfälla 09:41.27 560
81  Tilde Anderberg-Richard 1999 ÖSTERLEN Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 09:41.40 560
82  Erica Staflund 1999 SKÖVDE SS DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-17 Skövde 09:41.83 559
83  Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE UGP4 - 2015 2015-10-10 Stockholm 09:42.60 556
84  Kamelia Gradinarska 2001 MASS UGP 4 OLKA Sportresor 2015-10-11 Mölndal 09:42.94 555
85  Klara Johansson 2001 SK SYDSIM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 09:43.11 555
86  Elin Moberg 1999 POSEIDON UGP 2 2015-03-07 Kristianstad 09:43.43 554
87  Cornelia Jerresand 2000 TÄBY SIM Simkampen 2015 2015-09-19 Godby, Åland 09:43.68 553
88  Ebba Andersson 2001 VÄSBY SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 09:43.87 553
89  Linn Rehnberg 1998 MASS UGP 4 OLKA Sportresor 2015-10-11 Mölndal 09:43.97 553
90  Josefine Hansson 1992 MKK Distanscupen avd 2 Malmö 2015-03-04 Malmö 09:44.06 552
91  Emma Öhman 1997 WISBY SS NatWest Island Games XVI 2015-06-29 Jersey, GBR 09:44.40 551
92  Felicia Hallingborn-Ask 1999 KUNGSBACKA Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 09:45.50 548
93  Filippa Sterling 2002 VÄSTERÅS Ungdoms GP 4 Falun 2015 2015-10-10 Falun 09:45.60 548
94  Frida Rödin 2000 VELLINGE-N DM/JDM 2015-10-17 Ystad 09:45.69 548
95  Emma Bergkvist 2000 STRÄNGNÄS UGP 2 2015-03-07 Eskilstuna 09:46.03 547
96  Sofia Bergkvist 1995 SPIF SF Järfälla Nationella 2015 2015-04-26 Järfälla 09:46.38 546
97  Moa Lindahl 1999 SKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 09:46.75 545
98  Elin Lundgren 1995 SK HAJEN Lödde Öppna 2015-03-07 Löddeköpinge 09:46.76 545
99  Antonia Prior 1999 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 09:47.54 543
100  Hilda Andersson 1999 UDDEVALLA NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 09:47.66 542
 
  1500m Frisim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=15:19.71
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 16:36.97 785
Erica Dahlgren 1997 S02 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 16:51.35 752
Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 16:57.35 738
Alba Forés 1998 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 17:00.22 732
Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 17:13.05 705
Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 17:19.74 692
Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N Distanscupen 2015-01-28 Malmö 17:23.25 685
Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 17:25.15 681
Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 17:29.07 673
10  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS Distanscupen 2015-02-02 Ystad 17:29.54 672
11  Elin Södersten 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 17:30.47 671
12  Ida Swegmark 2000 MASS UGP 4 OLKA Sportresor 2015-10-11 Mölndal 17:34.55 663
13  Johanna Palmkvist 1999 HS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 17:36.93 658
14  Alexandra Uusaro 1995 TÄBY SIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 17:42.46 648
15  Ebba Hallbäck 2000 HS Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 17:42.56 648
16  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 17:46.13 641
17  Cornelia Eklund 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 17:46.25 641
18  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S Arena Cup 2015 2015-09-20 Upplands Väsby 17:46.30 641
19  Louise Hansson 1996 HS Distanscupen omg 1 2015 2015-01-26 Helsingborg 17:46.68 640
20  Filippa Sundström 2001 ÄNGELHOLM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 17:49.48 635
21  Tove Sparrman 1996 VÄSBY SS Arena Cup 2015 2015-09-20 Upplands Väsby 17:51.41 632
22  Augusta Andersson 1997 SJÖBO SS Distanscupen 2015-02-02 Ystad 17:52.27 631
23  Rebecka Ehn 2000 SK NEPTUN Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 17:52.46 630
24  Alfhild Kristensson 1999 GÖTEBORG Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 17:53.80 628
25  Josephine Mikkelsen 2002 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 17:57.60 621
26  Linnéa Sandh 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 17:57.86 621
27  Olivia Ülger 2000 ESLÖVS SS UGP 1 2015-01-24 Eslöv 18:04.41 610
28  Linda Lidström 1997 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 18:04.51 609
29  Johanna Johnsson 1997 VÄXJÖ SS DM/JDM Östsvenska 2015-10-17 Kalmar 18:05.74 607
30  Andrea Reinhold 2001 GÖTEBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 18:07.91 604
31  Sara Stenberg 2001 SK TRITON UGP 1 2015-01-24 Eslöv 18:08.25 603
32  Rebecka Bergström 1997 SPIF SF Järfälla Nationella 2015 2015-04-25 Järfälla 18:10.06 600
33  Matilda Åkesson 1999 YSTADS SS HP Holding Korsvirkessim 2015-05-16 Ystad 18:11.81 597
34  Madeleine Grönberg 1999 SK TRITON Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 18:12.33 596
35  Emma Roloff 2002 SÖDERTÖRN DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-18 Norrtälje 18:12.58 596
36  Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 18:14.68 593
37  Nina Bring 1999 SPÅRVÄGEN Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 18:15.82 591
38  Erica Staflund 1999 SKÖVDE SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 18:17.45 588
  Cornelia Jerresand 2000 TÄBY SIM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 18:17.45 588
40  Tilde Anderberg-Richard 1999 ÖSTERLEN Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 18:19.46 585
41  Wilma Roloff 2000 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2015 2015-04-25 Järfälla 18:19.99 584
42  Elin Johannesson 1999 LANDSKRONA Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 18:21.09 582
43  Angelica Stark 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim region 4 2015-11-14 Jönköping 18:22.17 581
44  Felicia Hallingborn-Ask 1999 KUNGSBACKA Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 18:25.61 575
45  Matilda Larsson 1998 UDDEVALLA DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 18:27.64 572
46  Sofia Näslund 1999 SKK UGP 1 2015-01-25 Stockholm 18:29.00 570
47  Josefine Hansson 1992 MKK Distanscupen 2015-01-28 Malmö 18:30.84 567
48  Amanda Granborg 1999 SK TRITON Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 18:36.22 559
49  Jennie Isaksen 2000 ESKILSTUNA Sum-Sim Region 2 2015-11-14 Borlänge 18:36.48 558
50  Sofia Heimsten 1997 SK SYDSIM Distanscupen 2015-01-28 Malmö 18:37.50 557
51  Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN UGP 1 2015-01-25 Stockholm 18:38.01 556
52  Julia Norlin 1998 UPSALA S DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 18:42.09 550
53  Moa Karlsson 2002 S 71 DM/JDM 2015-10-18 Ystad 18:42.86 549
54  Jenny Thalin 1997 MKK Distanscupen 2015-01-28 Malmö 18:43.16 549
55  Emmie Lennberger 2000 HS Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 18:43.49 548
56  Amelia Lundblom 1999 SUNDSVALL Sum-Sim region 1 2015-11-14 Härnösand 18:45.43 545
57  Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL Härnösim 2015-09-06 Härnösand 18:46.35 544
58  Antonia Prior 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim region 4 2015-11-14 Jönköping 18:49.33 540
59  Frida Rödin 2000 VELLINGE-N Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 18:49.52 539
60  Malin Johansson 1997 SK SYDSIM Distanscupen 2015-01-28 Malmö 18:50.86 537
61  Sofia Bergkvist 1995 SPIF SF Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 18:51.88 536
62  Nora Jomaa 1999 SK NEPTUN Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 18:52.47 535
63  Klara Eriksson 2000 NYKÖPING Sum-Sim Region 2 2015-11-14 Borlänge 18:52.57 535
64  Cecilia Czarnecki 1999 LUDVIKA SS Sum-Sim Region 2 2015-11-14 Borlänge 18:53.12 534
65  Matilda Pettersson 1999 KUNGSBACKA Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 18:53.16 534
66  Josefine Rosengren 2000 KSLS DM/JDM 2015-10-18 Ystad 18:53.46 534
67  Hanna Lindahl 2000 HS Distanscupen omg 1 2015 2015-01-26 Helsingborg 18:54.67 532
68  Julia Åstrand 1999 ALVESTA SS Alvesta Cupen 2 2015-04-27 Alvesta 18:56.25 530
69  Matilda Flood 1999 SPÅRVÄGEN Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 18:57.18 529
70  Elin Moberg 1999 POSEIDON UGP 4 2015 2015-10-11 Trelleborg 18:57.32 528
71  Lovisa Malmgren 1997 SPÅRVÄGEN Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 18:57.37 528
72  Tess Engvall 2001 SK NEPTUN DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-18 Norrtälje 18:57.98 527
73  Andrea Palm 2000 LASS Sum-Sim region 4 2015-11-14 Jönköping 18:58.24 527
74  Emelie Hellgren 2001 FAGERSTA DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 18:58.26 527
75  Ebba Andersson 2001 VÄSBY SS DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-18 Norrtälje 19:02.62 521
76  Hermella Alem 2000 SPIF SF Järfälla Nationella 2015 2015-04-25 Järfälla 19:04.84 518
77  Alicia Lundblad 2001 HS Distanscupen omg 1 2015 2015-01-26 Helsingborg 19:07.83 514
78  Annie Myrlander 1995 NÄSSJÖ Ultra Super Sprint 2015-06-15 Nässjö 19:09.81 511
79  Amanda Modig 1999 KSLS DM/JDM 2015-10-18 Ystad 19:09.86 511
80  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS UGP 1 2015-01-25 Haninge 19:11.65 509
81  Josefin Wensmark 2001 JÄRFÄLLA S UGP 1 2015-01-25 Stockholm 19:12.08 508
82  Elin Gunnarsson 2002 LASS DM/JDM Östsvenska 2015-10-17 Kalmar 19:12.28 508
83  Saga Bodsjö 2002 VÄXJÖ SS Ungdoms GP 4 2015-10-10 Växjö 19:14.13 506
84  Rebecca Hesslevik 2000 HS Distanscupen omg 1 2015 2015-01-26 Helsingborg 19:14.17 505
85  Ida Widén 2001 HÖGANÄS SS Ungdoms Grand Prix 4 2015-10-10 Staffanstorp 19:15.13 504
86  Klara Johansson 1997 BORLÄNGE UGP 1 2015-01-24 Borlänge 19:15.36 504
87  Linnea Fundberg 1999 ESKILSTUNA UGP 1 2015-01-24 Borlänge 19:15.58 504
88  Alice Arberg 2000 JÖNKÖPING DM/JDM Östsvenska 2015-10-17 Kalmar 19:16.50 502
89  Malin Jonsson 1998 JÖNKÖPING UGP 1 2015-01-24 Kalmar 19:16.87 502
90  Elsa Nordström 2001 SKK UGP4 - 2015 2015-10-11 Jakobsberg 19:17.29 501
91  Emma Lundgren 2000 SKÖVDE SS DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 19:18.10 500
92  Cassandra Tran 1997 MKK Distanscupen 2015-01-28 Malmö 19:18.62 500
93  My Grewell 1998 SK SYDSIM Distanscupen 2015-01-28 Malmö 19:21.45 496
94  Josefin Nilsson 1999 ESLÖVS SS Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 19:21.75 496
95  Thilda Larsson 1999 UDDEVALLA Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 19:24.00 493
96  Klara Eklöf 2002 SKK UGP4 - 2015 2015-10-11 Jakobsberg 19:24.37 492
97  Gina Hvarfvenius 1997 KUNGSBACKA Distans KM 2015-08-20 Kungsbacka 19:24.55 492
98  Sofie Tolf 2002 SUNDSVALL Maxiracet 2015-02-21 Härnösand 19:25.15 491
99  Ebba Bergström 2000 VÄXJÖ SS Sum-Sim region 4 2015-11-14 Jönköping 19:25.63 491
100  Linea Holström 2000 ELFSBORG DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 19:26.29 490
 
  25m Bröstsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=---
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Vilma Ekström 1994 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:14.63
Lina Wingren 1996 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:15.22
Moa Ståhl 1995 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:15.31
Louise Ranevi 1999 SK LÖDDE Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:15.49
Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:15.65
Emelie Gidlöf 1997 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:15.84
Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:15.91
  Emma Hansson 1998 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:15.91
Thilde Lantz 2001 KSLS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:15.95
10  Lisa Bengtsson 2002 HS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:15.97
11  Elise Öberg 2002 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:16.06
12  Sofia Henell 1997 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:16.10
13  Rebecka Gustafsson 1998 SK ENA Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:16.22
14  Lina Edlund 1989 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:16.35
15  Ellen Torkelsson 2000 OSBY SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:16.45
16  Sara Kjellnäs 2002 HS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:16.56
17  Fanny Andersson 1997 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:16.60
18  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:16.67
19  Adina Eriksson 1999 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:16.69
20  Hanna Nilsson 1996 KSLS Kronborg Open Kort 2015 2015-02-22 Helsingør 00:16.75
21  Tuva Balkerud 2001 SUNDSVALL Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:16.77
22  My Rydgren 1999 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:16.78
23  Andrea Prai 2001 OSBY SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:16.79
24  Emmy Gulliksson 1998 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:16.98
25  Linn Strömberg 2002 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:17.02
26  Victoria Öberg 1999 SOLLEFTEÅ Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:17.03
27  Adelina Walldén 2002 SK ENA Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:17.07
  Ebba Vedman 2002 HÖGAKUSTEN Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:17.07
29  Wilma Henriksson 2001 HÖGAKUSTEN Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:17.13
30  Simone Karlsson 2001 OSBY SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:17.16
31  Erika Tudegård 2001 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:17.20
32  Nellie Myrlander 2003 NÄSSJÖ TomteCupen 2015 2015-12-05 Nässjö 00:17.25
33  Ella Lindroth 2001 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:17.27
34  Elin Podéus 1997 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:17.28
35  Emma Juneskog 1998 HULTSFRED TomteCupen 2015 2015-12-05 Nässjö 00:17.29
36  Wilma Holmertz 2003 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:17.34
37  Enya Holgersson 2002 OSBY SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:17.35
  Isabelle Moreau 2001 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:17.35
39  Nathalie Pettersson 2002 SUNDSVALL Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:17.38
40  Michelle Franzén 1993 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:17.46
41  Ebba Stillman 1996 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:17.55
42  Ellen Carlsson 1999 HULTSFRED TomteCupen 2015 2015-12-05 Nässjö 00:17.58
43  Johanna Gunnarsson 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:17.62
44  Madeleine Grönberg 1999 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:17.63
45  Alexandra Volkova 1996 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:17.66
46  Alice Öberg 2003 SUNDSVALL Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:17.69
47  Cari Holmquist 1968 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:17.71
48  Kitty Thai 1998 KSLS Kronborg Open Kort 2015 2015-02-22 Helsingør 00:17.72
49  Lovisa Lampi 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:17.80
50  Clara Vater 1997 LANDSKRONA Simtriaden 2015-04-06 Furulund 00:17.86
51  Telma Maltesjö 2002 HS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:17.88
52  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:17.90
53  Olivia Skog 2002 SK LÖDDE Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:17.99
  Emma Roos 1999 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:17.99
55  Felicia Jartelius 2001 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:18.05
  Alva Häggblad 1999 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:18.05
57  Felicia Järvikari 2002 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:18.06
  Maja Reichard 1991 SPÅRVÄGEN Klubbmästerskap Spårvägen 2015 2015-12-18 Vällingby 00:18.06
59  Annie Thulin 2003 KSLS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:18.07
60  Vera Karlsson 2003 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:18.11
61  Sofia Henningsson 2004 KARLSBORG Trandoppet sprint 2015-03-07 Falköping 00:18.13
62  Moa Olofsson 2002 OSBY SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:18.15
63  Elise Gidlöf 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:18.16
64  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:18.20
65  Tove Persson Bivall 1997 SÖSDALA SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:18.21
66  Josefine Stenman 2002 HK SIM Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:18.26
67  Lovisa Öhrn 2002 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:18.27
68  Elin Rundblad 1999 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:18.32
  Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:18.32
70  Nadija Sabic 2002 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:18.35
71  Sanna Stenberg 1999 PITEÅ SIM Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:18.40
72  Olivia Gustafsson 2004 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:18.47
73  Wilma Carlheim 2003 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:18.48
74  Josefine Härdelin 2001 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:18.51
75  Siri Bokander 2003 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:18.57
  Maria Lövberg 1973 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:18.57
77  Nora Segerström 2002 KANAANS SS Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:18.61
78  Ebba Worander 2003 SUNDSVALL Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:18.70
  Martina Karlsson 2003 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:18.70
80  Alva Högberg 2002 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:18.72
81  Melina Sundström 2002 SUNDSVALL Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:18.78
82  Lisa Flaa 2002 NÄSSJÖ Ultra Super Sprint 2015-12-14 Nässjö 00:18.80
  Emma Johansson 1997 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:18.80
84  Cornelia Forsgren 2000 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:18.82
85  Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:18.83
86  Elina Lehtinen 2003 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:18.85
87  Judith Jahnke 2000 SÖSDALA SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:18.86
88  Ida Persson 1999 SÖSDALA SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:18.88
  Alma Torkelsson 2003 OSBY SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-16 Esbjerg 00:18.88
90  Lena Årebo 2002 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:18.89
91  Alice Almén 2001 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:18.95
92  Ebba Wågman 1999 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:19.00
  Emmie Davis 2002 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:19.00
94  Lovisa Sved 2000 SK ENA Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:19.02
95  Elsa Jansson 2002 HK SIM Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:19.05
96  Hilda Linné 2000 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:19.06
97  Ida Ullstrand 2001 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:19.08
  Kajsa Johansson 2000 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:19.08
99  Leia Beijron 2004 SUNDSVALL Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:19.10
  Matilda Brink 2001 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:19.10
 
  50m Bröstsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:28.80
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sophie Hansson 1998 HS LEN: European Short Course Championships 2015-12-02 Netanya 00:30.27 861
Jennie Johansson 1988 SK NEPTUN 2015 Hancock Prospecting Australian Short Course Championships 2015-11-28 Sydney, AUS 00:30.73 823
Jessica Eriksson 1993 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:30.99 802
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:31.06 797
Vilma Ekström 1994 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:31.09 794
Jessica Billquist 1996 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:31.47 766
Milana Salih 1997 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:31.64 754
Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:31.88 737
Mari Louise Tran 1997 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:31.97 731
10  Ulrica Sandgren 1994 SUNDSVALL SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:32.12 720
11  Sara Thydén 1989 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:32.14 719
12  Klara Thormalm 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:32.19 716
13  Nadja Salomonsson 1992 VÄSBY SS Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 00:32.39 702
14  Sophia Norén 1998 SS04 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:32.40 702
15  Therése Bergström 1987 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:32.41 701
16  Sara Wallberg 1999 NKK Nordic Swimming Championships 2015-12-12 Bergen 00:32.53 693
17  Johanna Niklasson 1996 UDDEVALLA Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:32.70 683
18  Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:32.74 680
19  Julia Thurfjell 1994 SS04 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:32.75 680
20  Sofia Johansson 1989 HS Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:32.82 675
21  Viktoria Reinhold 1996 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:32.88 672
22  Lina Rosvall 1997 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 00:32.90 670
23  Lina Berggren 1998 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:32.97 666
24  Victoria Jönsson 1999 S 71 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.03 662
25  Amanda Rutqvist 1991 GÖTEBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.07 660
26  Lina Johansson 1994 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.16 655
27  Lina Westerlund 1995 WISBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.19 653
28  Linnéa Englund 2003 KARLSTAD SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.21 652
  Lina Berg 1996 S02 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.21 652
30  Moa Ståhl 1995 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.26 649
31  Daniella Horvath 2001 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.27 648
32  Alexandra Nilsson 1998 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.33 645
33  Jenny Christensson 1996 SS IDEN Glasriket Cup 2015-03-22 Växjö 00:33.36 643
34  Caroline Speiner 1994 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.38 642
35  Annie Lindström 1996 KSLS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.42 639
36  Hanna Cederholm 1997 SK LAXEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.43 639
  Lina Wingren 1996 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.43 639
38  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.46 637
39  Emma Jansson 1994 MKK Åbne Københavnske Masters 2015-11-07 Kastrup 00:33.49 635
40  Stina Lindberg 2000 SK RAN DM/JDM 2015-10-18 Ystad 00:33.50 635
  Amanda Persson 1996 FILIPSTAD SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.50 635
  Louise Ranevi 1999 SK LÖDDE SK Lödde Klubbmästerskap 2015-12-13 Löddeköpinge 00:33.50 635
43  Erica Christensen Weistrand 1997 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.52 634
44  Johanna Holm 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.58 630
45  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 00:33.61 629
46  Sarah Wallin 2000 LUDVIKA SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.62 628
47  Olivia Berglund 1998 POSEIDON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.65 626
48  Maja Fredriksson 1999 LUDVIKA SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.67 625
49  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 00:33.72 623
50  Edith Axelsson-Wiesel 2002 LJUNGBY SS Julklappsplasket 2015 2015-12-06 Ljungby 00:33.78 619
51  Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:33.79 619
52  Fanny Strömstedt 1996 SPÅRVÄGEN Julklappsdoppet 2015 2015-12-06 Stockholm 00:33.84 616
53  Malin Svensson 1985 MKK Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:33.85 615
  Emma Hansson 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.85 615
55  Sandra Lendt 2000 TRELLEBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.92 612
56  Emelie Gidlöf 1997 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:33.96 609
57  Julia Björkén 2001 VÄSBY SS Väsby Simsällskap KM 2015 2015-12-10 Upplands Väsby 00:33.97 609
58  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:33.99 608
59  Matilda Weiler 1998 HS Medaljjakt A, T 151213 2015-12-13 Helsingborg 00:34.02 606
60  Linda Holmgren 1993 SKELLEFTEÅ Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 00:34.06 604
61  Josefin Nilsson 1993 SK TRITON Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:34.07 604
62  Isabelle Fredriksson 1999 ÖSA Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:34.08 603
63  Ida Jaraquemada 1996 SK NEPTUN Neptuns KM 2015-02-14 Stockholm 00:34.11 601
64  Agnes Fährlin 1998 SPÅRVÄGEN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-22 Sollentuna 00:34.12 601
65  Julia Månsson 2002 ÖSA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:34.22 596
66  Maja Johansson 1999 HÖGANÄS SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:34.25 594
67  Amanda Wittström 1997 HÖGANÄS SS Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 00:34.28 593
68  Julia Nilsson 1999 SUNDSVALL Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 00:34.33 590
  Alicia Norberg Randowo 1999 YSTADS SS Klubbmästerskap 2015 2015-12-13 Ystad 00:34.33 590
70  Mathilda Johansson 1991 TÄBY SIM Neptuns KM 2015-02-14 Stockholm 00:34.34 589
71  Elin Mårtensson 1993 S02 Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 00:34.36 588
72  Emma Wahlund 1998 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:34.37 588
73  Michaela Fahleson 1991 LULEÅ SS Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 00:34.41 586
74  Andrea Reinhold 2001 GÖTEBORG Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 00:34.45 584
75  Anna Kubicka 1989 SK LAXEN DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 00:34.46 583
76  Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN Seriesim division 1 deltävling 4 2015-11-29 Täby 00:34.56 578
77  Nilla Atzmannstorfer 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:34.58 577
78  Ella Lindroth 2001 NKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:34.59 577
79  Carolina Nordin 1987 SS04 Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:34.60 576
  Jaqueline Hippi 1996 VÄSBY SS Sparbankscupen 2015 2015-03-29 Bålsta 00:34.60 576
81  Elise Löfgren 1991 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:34.62 575
  Nelly Rasmusson 2001 HS Allskånskan omg 2 2015-11-25 Klippan 00:34.62 575
83  Hanna Bergman 2001 POSEIDON KM final 2015 2015-12-13 Lund 00:34.64 574
84  Linnea Dunberg 2000 KUNGSBACKA Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:34.65 574
85  Lovisa Nyman 1994 UMEÅ SS Umestänket 2015 2015-05-24 Umeå 00:34.67 573
86  Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 00:34.69 572
  Andrea Gustafsson 1996 MKK simallskånskan omg 2 2015-11-23 00:34.69 572
88  Annelie Jönsson 1983 MKK Åbne Københavnske Masters 2015-11-07 Kastrup 00:34.72 570
89  Elise Öberg 2002 SOLLEFTEÅ Sälsimmet 2015-10-25 Kvissleby 00:34.73 570
90  Linea Holström 2000 ELFSBORG Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:34.77 568
91  Felicia Huynh 2000 S 71 DM/JDM 2015-10-18 Ystad 00:34.78 567
92  Emma Westman 1993 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:34.82 565
93  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 00:34.83 565
94  Lisa Eriksson 1998 STRÄNGNÄS NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:34.85 564
  Olivia Dahlström 2001 GÖTEBORG Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 00:34.85 564
96  Rebecka Gustafsson 1998 SK ENA Valloncupen 2015 2015-02-28 Gimo 00:34.91 561
  Mikaela Bergh 1999 TÄBY SIM Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 00:34.91 561
98  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Sälsimmet 2015-10-25 Kvissleby 00:34.94 560
99  Caroline Wallenborg 2000 SKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:34.95 559
  Adina Eriksson 1999 NKK DM/JDM Östsvenska 2015-10-17 Kalmar 00:34.95 559
 
  100m Bröstsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=01:02.36
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sophie Hansson 1998 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:05.28 871
Jennie Johansson 1988 SK NEPTUN 2015 Hancock Prospecting Australian Short Course Championships 2015-11-28 Sydney, AUS 01:05.75 853
Jessica Eriksson 1993 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:06.83 812
Vilma Ekström 1994 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:07.60 785
Stina Gardell 1990 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:07.67 782
Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:07.86 776
Sara Thydén 1989 VÄSBY SS Södertälje Meet 2015 2015-10-04 Södertälje 01:08.50 754
Mari Louise Tran 1997 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:08.53 753
Amanda Rutqvist 1991 GÖTEBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:08.73 746
10  Jessica Billquist 1996 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:08.74 746
11  Klara Thormalm 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:09.47 723
12  Milana Salih 1997 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:09.51 722
13  Louise Hansson 1996 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 01:09.53 721
14  Alexandra Nilsson 1998 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:10.49 692
15  Sara Wallberg 1999 NKK Nordic Swimming Championships 2015-12-11 Bergen 01:10.50 692
16  Therése Bergström 1987 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:10.52 691
17  Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 01:10.80 683
18  Ulrica Sandgren 1994 SUNDSVALL Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-26 Sundsvall 01:10.85 681
19  Lina Berggren 1998 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:11.01 677
20  Caroline Speiner 1994 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:11.12 674
21  Moa Ståhl 1995 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:11.13 673
22  Linnéa Englund 2003 KARLSTAD Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:11.17 672
23  Nadja Salomonsson 1992 VÄSBY SS Arena Cup 2015 2015-09-19 Upplands Väsby 01:11.35 667
24  Viktoria Reinhold 1996 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 01:11.41 665
25  Lina Wingren 1996 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:11.57 661
26  Stina Lindberg 2000 SK RAN DM/JDM 2015-10-17 Ystad 01:11.65 659
27  Lina Rosvall 1997 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:11.69 658
28  Johanna Holm 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:11.70 657
29  Magdalena Kuras 1988 SK TRITON Tritonspelen 1 2015-02-09 Staffanstorp 01:11.72 657
30  Lina Berg 1996 S02 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:12.02 649
31  Jenny Christensson 1996 SS IDEN Glasriket Cup 2015-03-21 Växjö 01:12.04 648
32  Sarah Wallin 2000 LUDVIKA SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:12.12 646
33  Julia Thurfjell 1994 SS04 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:12.21 644
34  Lina Westerlund 1995 WISBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:12.22 643
35  Olivia Berglund 1998 POSEIDON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:12.23 643
36  Amanda Persson 1996 FILIPSTAD NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 01:12.25 642
37  Hanna Cederholm 1997 SK LAXEN NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 01:12.28 642
38  Johanna Niklasson 1996 UDDEVALLA Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 01:12.39 639
39  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 01:12.43 638
40  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 01:12.54 635
41  Caroline Wallenborg 2000 SKK Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 01:12.59 633
42  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING Nordic Swimming Championships 2015-12-11 Bergen 01:12.71 630
43  Sandra Lendt 2000 TRELLEBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:12.94 624
44  Elise Löfgren 1991 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 01:12.97 624
45  Victoria Jönsson 1999 S 71 Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:12.98 623
46  Alicia Lundblad 2001 HS DM/JDM 2015-10-17 Ystad 01:13.28 616
47  Maja Fredriksson 1999 LUDVIKA SS Ungdoms GP 4 Falun 2015 2015-10-10 Falun 01:13.34 614
48  Julia Månsson 2002 ÖSA Sum-Sim Region 2 2015-11-15 Borlänge 01:13.42 612
49  Daniella Horvath 2001 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:13.47 611
50  Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 01:13.48 611
51  Emma Hansson 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:13.61 608
52  Jaqueline Hippi 1996 SK NEPTUN ARENA USO 2015 2015-09-05 UDDEVALLA 01:13.62 607
53  Amanda Wittström 1997 HÖGANÄS SS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 01:13.67 606
54  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Arena & Poseidon Team Cup 2015 2015-09-04 Lund 01:13.68 606
55  Emma Westman 1993 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 01:13.70 605
56  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:13.72 605
57  Andréa Persson 1999 VÄSTERÅS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:13.77 604
58  Emma Jansson 1994 MKK Åbne Københavnske Masters 2015-11-07 Kastrup 01:13.78 603
  Alicia Norberg Randowo 1999 YSTADS SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:13.78 603
60  Nilla Atzmannstorfer 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:13.82 602
61  Cornelia Almqvist 2002 VARBERG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:13.86 601
62  Fanny Strömstedt 1996 SPÅRVÄGEN Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 01:13.87 601
63  Sophia Norén 1998 SS04 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:13.88 601
64  Ella Lindroth 2001 NKK Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 01:14.05 597
65  Sara Hägglund-Björklund 1995 SÖDERTÖRN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 01:14.06 596
66  Tilde Malm 1999 NKK Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:14.13 595
67  Lisa Palmqvist 2000 OSKARSHAMN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:14.14 595
68  Emma Wahlund 1998 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:14.16 594
69  Emelie Gidlöf 1997 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:14.19 593
70  Louise Ranevi 1999 SK LÖDDE Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 01:14.32 590
71  Mikaela Bergh 1999 TÄBY SIM DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-18 Norrtälje 01:14.47 587
  Julia Björkén 2001 VÄSBY SS DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-18 Norrtälje 01:14.47 587
73  Nelly Rasmusson 2001 HS Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 01:14.53 585
74  Lisa Bengtsson 2002 HS Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 01:14.54 585
75  Smilla Malm 2003 TÄBY SIM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:14.56 585
76  Linda Holmgren 1993 SKELLEFTEÅ DM/JDM 2015-10-17 Skellefteå 01:14.59 584
77  Josefin Nilsson 1993 SK TRITON Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 01:14.68 582
78  Agnes Fährlin 1998 SPÅRVÄGEN Vinterneptuniaden 2015 2015-02-01 Stockholm 01:14.81 579
79  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:14.82 578
80  Michelle Berntsson 2000 ELFSBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:14.84 578
81  Isabelle Fredriksson 1999 ÖSA Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 01:14.85 578
  Edith Axelsson-Wiesel 2002 LJUNGBY SS Sum-Sim region 4 2015-11-15 Jönköping 01:14.85 578
  Clara Örnhem 2002 VÄXJÖ SS Sum-Sim region 4 2015-11-15 Jönköping 01:14.85 578
  Julia Augustsson 2000 SPÅRVÄGEN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:14.85 578
85  Maja Johansson 1999 HÖGANÄS SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:14.90 577
86  Tiffani Segerbrand 1999 SS04 Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:14.91 576
87  Erica Christensen Weistrand 1997 SÖDERTÄLJE KM 2015 2015-12-12 Södertälje 01:14.92 576
88  My Rydgren 1999 LANDSKRONA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:14.96 575
89  Malin Svensson 1985 MKK Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 01:15.00 574
90  Annelie Jönsson 1983 MKK NOM2015 2015-10-02 Svimjihøllin í Gunda 01:15.02 574
91  Micaela Jönsson 2001 S 71 Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 01:15.04 573
92  Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 01:15.08 572
  Anna Lillieström 1992 SÖDERTÖRN Södertörns SS KM och Knatte-KM 2015-12-14 Torvalla, Haninge 01:15.08 572
94  Agnes Wedel 2000 VÄSTERVIK Sum-Sim region 4 2015-11-15 Jönköping 01:15.10 572
  Adina Eriksson 1999 NKK Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:15.10 572
96  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE KM 2015 2015-12-12 Södertälje 01:15.14 571
97  Andrea Gustafsson 1996 MKK Allskånskan 2015-09-28 Staffanstorp 01:15.19 570
98  Gabriella Sanftleben 1999 UDDEVALLA Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-15 Göteborg 01:15.20 570
99  Josefine Möller 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:15.23 569
100  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK LeWa Sport Cup 2015-03-22 Motala 01:15.30 567
 
  200m Bröstsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=02:14.57
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Jessica Eriksson 1993 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:23.89 817
Jennie Johansson 1988 SK NEPTUN 2015 Hancock Prospecting Australian Short Course Championships 2015-11-28 Sydney, AUS 02:24.45 808
Sophie Hansson 1998 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:24.76 803
Amanda Rutqvist 1991 GÖTEBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:24.86 801
Stina Gardell 1990 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:25.41 792
Vilma Ekström 1994 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:25.61 789
Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:27.23 763
Klara Thormalm 1998 JÖNKÖPING DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 02:30.03 721
Olivia Berglund 1998 POSEIDON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:32.38 688
10  Sara Wallberg 1999 NKK Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:32.93 681
11  Lina Wingren 1996 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:33.11 678
12  Johanna Holm 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:33.46 674
13  Emma Wahlund 1998 VÄSBY SS Międzynarodowe zawody o Puchar Dyrektora SMS Krakķw 2015-02-28 Krakow, POL 02:33.51 673
14  Therése Bergström 1987 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:34.18 664
15  Mari Louise Tran 1997 HS DM/JDM 2015-10-18 Ystad 02:35.07 653
16  Caroline Speiner 1994 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:35.39 649
17  Alexandra Nilsson 1998 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:35.43 648
18  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:35.76 644
19  Fanny Andersson 1997 SK TRITON Tritonspelen 1 2015-02-09 Staffanstorp 02:35.96 642
20  Linnéa Englund 2003 KARLSTAD Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 02:36.32 637
21  Andréa Persson 1999 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:36.38 637
22  Lina Berggren 1998 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:36.46 636
23  Sarah Wallin 2000 LUDVIKA SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:36.64 634
24  Nadja Salomonsson 1992 VÄSBY SS Arena Cup 2015 2015-09-20 Upplands Väsby 02:36.87 631
25  Caroline Wallenborg 2000 SKK Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:37.19 627
26  Elin Svärd 1998 FALUN Morgondagare, Utmanare Guldj 2 2015-05-18 Falun 02:37.21 627
27  Amanda Persson 1996 FILIPSTAD Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 02:37.45 624
  Stina Lindberg 2000 SK RAN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:37.45 624
29  Alicia Lundblad 2001 HS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:37.94 618
30  Julia Thurfjell 1994 SS04 DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 02:38.27 614
31  Nelly Rasmusson 2001 HS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:38.28 614
32  Hanna Cederholm 1997 SK LAXEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:38.39 613
33  Tiffani Segerbrand 1999 SS04 Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 02:38.63 610
34  Sandra Lendt 2000 TRELLEBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:38.69 609
35  Fanny Strömstedt 1996 SPÅRVÄGEN Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 02:39.13 604
36  Malin Eklund 2001 VÄSTERÅS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:39.18 604
37  Jenny Christensson 1996 SS IDEN Glasriket Cup 2015-03-21 Växjö 02:39.21 603
38  Emma Hansson 1998 JÖNKÖPING Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 02:39.26 603
39  Daniella Horvath 2001 HS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:39.31 602
40  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:39.84 596
41  Julia Månsson 2002 ÖSA Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 02:40.71 587
42  Sara Hägglund-Björklund 1995 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2015 2015-04-26 Järfälla 02:40.72 586
43  Tilde Malm 1999 NKK Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:40.74 586
44  Nilla Atzmannstorfer 1998 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:40.96 584
45  Mikaela Bergh 1999 TÄBY SIM Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 02:41.00 583
46  Alicia Norberg Randowo 1999 YSTADS SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:41.19 581
47  Annelie Jönsson 1983 MKK Danske Open Masters (K) 2015-03-07 Nærum 02:41.35 580
  Julia Brinkhagen 1999 SK LÖDDE Lödde Meet 2015-05-02 Löddeköpinge 02:41.35 580
49  Lisa Palmqvist 2000 OSKARSHAMN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:41.36 580
50  Lina Westerlund 1995 UPSALA S Skins Games 2015 2015-03-22 Falun 02:41.55 577
51  Andrea Reinhold 2001 GÖTEBORG Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-15 Göteborg 02:41.84 574
52  Julia Björkén 2001 VÄSBY SS Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 02:41.89 574
53  Johanna Persson 2001 TÄBY SIM Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 02:41.96 573
54  Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:42.04 572
55  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 02:42.07 572
56  Louise Ranevi 1999 SK LÖDDE Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 02:42.17 571
57  Agnes Wedel 2000 VÄSTERVIK Sum-Sim region 4 2015-11-14 Jönköping 02:42.18 571
58  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:42.34 569
59  Josefine Möller 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:42.37 569
60  Elin Swerlander 2001 TUREBERG Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 02:42.50 567
61  Viktoria Reinhold 1996 GÖTEBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 02:42.69 565
62  Gabriella Sanftleben 1999 UDDEVALLA Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 02:42.80 564
63  Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 02:42.84 564
64  Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:42.96 563
65  Clara Wiman 1996 VÄSTERÅS Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 02:43.16 561
66  Elsa Johansson 1998 S02 DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-17 Skövde 02:43.36 558
67  Christine Ekman 1994 SK NEPTUN Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 02:43.39 558
68  Micaela Jönsson 2001 S 71 DM/JDM 2015-10-18 Ystad 02:43.61 556
69  Lina Berg 1996 S02 NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:43.65 556
70  Ella Lindroth 2001 NKK Sum-Sim region 4 2015-11-15 Jönköping 02:43.79 554
71  Cornelia Eklund 2000 JÄRFÄLLA S UGP4 - 2015 2015-10-11 Jakobsberg 02:43.98 552
72  Thilde Lantz 2001 KSLS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:43.99 552
73  Tova Olsson 2001 MASS UGP 4 OLKA Sportresor 2015-10-11 Mölndal 02:44.01 552
  Cornelia Almqvist 2002 VARBERG Extralopp vid Sum-Sim riks 2015-12-04 Göteborg 02:44.01 552
75  Marlene Pavlu Lewin 1997 SKURU IK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:44.25 549
76  Ayleen Burt 1997 POLISEN Arena Cup 2015 2015-09-20 Upplands Väsby 02:44.34 549
77  Pauline Korssell 1997 TÄBY SIM UGP4 - 2015 2015-10-11 Jakobsberg 02:44.39 548
78  Maja Fredriksson 1999 LUDVIKA SS Ungdoms GP 4 Falun 2015 2015-10-10 Falun 02:44.42 548
79  Adina Eriksson 1999 NKK Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:44.56 546
80  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 02:44.87 543
81  Lina Maltesson 2000 ELFSBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:45.06 541
82  Ulrica Sandgren 1994 SUNDSVALL Sundsvall Arena Cup 2015 2015-09-27 Sundsvall 02:45.11 541
83  Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S UGP4 - 2015 2015-10-11 Jakobsberg 02:45.16 540
84  Nora Jomaa 1999 SK NEPTUN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:45.32 539
85  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK LeWa Sport Cup 2015-03-22 Motala 02:45.50 537
86  Linnea Dunberg 2000 KUNGSBACKA Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 02:45.52 537
87  Julia Franks 2000 TÄBY SIM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:45.59 536
88  Sara Jendbro 2000 POSEIDON Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:45.63 536
89  Lisa Eriksson 1998 STRÄNGNÄS Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 02:45.65 536
90  Linnéa Bielicz 1994 GÖTEBORG ARENA USO 2015 2015-09-06 UDDEVALLA 02:46.03 532
91  Alva Ericsson 2000 HS Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 02:46.23 530
92  Amie Molin Richtnér 2001 GÄVLE SS Sum-Sim Region 2 2015-11-15 Borlänge 02:46.28 530
93  Linea Holström 2000 ELFSBORG Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 02:46.46 528
94  Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 02:46.49 528
95  Felicia Huynh 2000 S 71 DM/JDM 2015-10-18 Ystad 02:46.61 526
96  Emilia Rönningdal 2002 S 71 International Swim-Cup 2015-10-04 Berlin 02:46.76 525
97  Johanna Niklasson 1996 UDDEVALLA NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:46.86 524
98  Clara Örnhem 2002 VÄXJÖ SS DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 02:46.88 524
  Maja Engström 2000 VARBERG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:46.88 524
100  Filippa Sterling 2002 VÄSTERÅS DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 02:47.04 522
 
  25m Ryggsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=---
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Ida Lindborg 1994 MKK Kronborg Open Kort 2015 2015-02-22 Helsingør 00:13.55
Elin Podéus 1997 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:14.53
Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:14.62
Vilma Ekström 1994 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:14.68
Sofia Henell 1997 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:14.94
Vera Karlsson 2003 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:15.12
Rebecka Gustafsson 1998 SK ENA Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:15.18
Annie Myrlander 1995 NÄSSJÖ Stjärnjaktstävling 2 2015-03-01 Nässjö 00:15.20
Ebba Stillman 1996 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:15.23
10  Alexandra Volkova 1996 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:15.26
11  Louise Ranevi 1999 SK LÖDDE Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:15.29
12  My Rydgren 1999 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:15.38
13  Lina Edlund 1989 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:15.46
14  Emma Hansson 1998 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:15.57
15  Simone Karlsson 2001 OSBY SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:15.66
16  Saga Nyborg 2003 KSLS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:15.75
17  Ida Borg 1997 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:15.78
  Elin Rundblad 1999 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:15.78
  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:15.78
20  Emelia Boström 2000 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-05 Örnsköldsvik 00:15.80
21  Linn Strömberg 2002 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-05 Örnsköldsvik 00:15.83
  Lovisa Lampi 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:15.83
23  Elise Öberg 2002 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-05 Örnsköldsvik 00:15.86
  Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:15.86
25  Agnes Cato 2001 OSBY SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:15.90
26  Hilda Linné 2000 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:15.92
27  Karin Björkman 2001 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:15.96
28  Andrea Prai 2001 OSBY SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:15.99
29  Cornelia Forsgren 2000 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:16.02
30  Emmy Gulliksson 1998 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-05 Örnsköldsvik 00:16.03
31  Lovisa Sved 2000 SK ENA Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:16.05
32  Johanna Gunnarsson 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:16.10
  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:16.10
34  Maja Byström 2003 HÖGAKUSTEN Öviksracet 2015 2015-12-05 Örnsköldsvik 00:16.11
35  Emilia Andreasson 1996 S 71 Tyringe Cup 2015-10-24 Tyringe 00:16.14
36  Annie Thulin 2003 KSLS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:16.19
37  Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:16.24
38  Hanna Olsson 1999 KSLS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:16.28
  Hanna Nilsson 1996 KSLS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:16.28
40  Hanna Erléus 1997 KARLSHAMN Karlshamns Simklubbs Tidsjakt 2015-04-26 Karlshamn 00:16.33
41  Josefine Härdelin 2001 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:16.38
42  Victoria Öberg 1999 SOLLEFTEÅ Öviksracet 2015 2015-12-05 Örnsköldsvik 00:16.40
43  Moa Ståhl 1995 SK TRITON Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:16.47
44  Michelle Franzén 1993 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:16.49
45  Sofia Westerberg 2002 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:16.50
46  Elsa Jansson 2002 HK SIM Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:16.51
47  Wilma Svensson 2002 HS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:16.56
48  Klara Gårdman 2002 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:16.60
49  Josefine Rosengren 2000 KSLS Kronborg Open Kort 2015 2015-02-22 Helsingør 00:16.66
50  Rebecka Nilsson 1999 SÖSDALA SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:16.67
51  Wilma Ohlsson 2000 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:16.68
52  Amalia Degler 2001 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:16.69
53  Thilde Smedbäck 2004 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:16.71
54  Matilda Savén 2000 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:16.73
55  Erika Tudegård 2001 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:16.74
56  Thilde Lantz 2001 KSLS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:16.85
  Isa Forsberg 2002 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-05 Örnsköldsvik 00:16.85
58  Amanda Modig 1999 KSLS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:16.86
59  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:16.88
60  Thea Lindström 2000 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:16.91
61  Maja Eriksson 2002 STRÄNGNÄS Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:16.93
62  Felicia Järvikari 2002 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:17.01
63  Alicia Johansson 2003 HS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:17.02
64  Alice Thörnros 2001 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:17.09
65  Agnes Arberg 2001 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:17.12
66  Karoline Lundgren 2001 IKSU Öviksracet 2015 2015-12-05 Örnsköldsvik 00:17.15
67  Felicia Smedbäck 2000 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:17.17
68  Isabelle Moreau 2001 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:17.18
69  Viktoria Dellhede 2003 SS IDEN Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:17.23
70  Emma Johansson 1997 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:17.25
71  Jennie Lundgren 2001 HK SIM Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:17.28
  Wilma Holmertz 2003 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:17.28
73  Moa Holmquist 2004 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:17.36
74  Nellie Myrlander 2003 NÄSSJÖ Ultra Super Sprint 2015-12-14 Nässjö 00:17.40
75  Felicia Lejox 2002 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:17.43
76  Ella Lindroth 2001 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:17.49
77  Olivia Jarl Halvarsson 2003 KSLS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:17.50
78  Emelie Gidlöf 1997 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:17.52
79  Martina Karlsson 2003 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:17.56
80  Lena Årebo 2002 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:17.57
81  Linn Svensson 1999 SÖSDALA SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:17.58
82  Petra Andersson 2001 BUREÅ SS ÖjebySpelen 2015 2015-03-21 Öjebyn 00:17.60
83  Matilda Nilsson 2004 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:17.61
84  Julia Danielsson 2000 SUNDSVALL Öviksracet 2015 2015-12-05 Örnsköldsvik 00:17.63
  Matilda Hoff 2003 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:17.63
86  Tindra Olavi 2003 TIMRÅ SK Öviksracet 2015 2015-12-05 Örnsköldsvik 00:17.66
87  Molly Lund 2005 SKÖVDE SS Serneke International 2015-09-06 Alingsås 00:17.67
88  Nadija Sabic 2002 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:17.70
89  Tilde Gulliksson 2001 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-05 Örnsköldsvik 00:17.71
90  Alice Arberg 2000 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:17.72
91  Anna Viinapuu 2000 BÅLSTA SK Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:17.73
92  Linn Söderberg 2004 SOLLEFTEÅ Sollefteå Open 2015-01-31 Sollefteå 00:17.74
93  Maria Lövberg 1973 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:17.77
94  Clara Eklund 2000 SK ENA Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:17.78
95  Elise Gidlöf 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:17.80
  Maja Reichard 1991 SPÅRVÄGEN Klubbmästerskap Spårvägen 2015 2015-12-18 Vällingby 00:17.80
97  Linnea Lövgren 2000 HÖRNEFORS Öviksracet 2015 2015-12-05 Örnsköldsvik 00:17.81
  Emma Roos 1999 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:17.81
99  Fanny Klasson 2001 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:17.82
100  Linnéa Lindh 2003 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:17.86
 
  50m Ryggsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:25.67
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Louise Hansson 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:26.98 861
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:27.32 829
Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:27.89 779
Emma Johansson 1991 SK HAJEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:28.00 770
Ida Lindborg 1994 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:28.21 753
Anna Åhlin 1991 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:28.40 738
Therese Alshammar 1977 TÄBY SIM Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 00:28.46 733
Linnéa Bielicz 1994 GÖTEBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:28.55 726
Jessica Eriksson 1995 SK NEPTUN Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 00:28.57 725
10  Lina Edlund 1989 JÖNKÖPING Höstsimiaden F-Län 2015-11-21 Nässjö 00:28.62 721
11  Lova Andersson 2000 LJUNGBY SS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:28.76 711
12  Josefin Lewton 1997 KALMAR SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:28.77 710
13  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS Nordic Swimming Championships 2015-12-12 Bergen 00:28.82 706
14  Dinah Jönsson 1998 YSTADS SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:29.00 693
15  Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:29.05 689
16  Stina Gardell 1990 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:29.09 687
17  Sandra Hafström 1991 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:29.10 686
18  Frida Andersson 1991 UDDEVALLA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:29.13 684
19  Clara Vater 1997 LANDSKRONA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:29.17 681
20  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:29.24 676
21  Miranda Orajärvi 1998 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:29.38 666
22  Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:29.49 659
23  Andrea Gustafsson 1996 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:29.60 652
24  Felicia Hedman 1995 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:29.63 650
25  Lina Johansson 1994 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:29.70 645
26  Victoria Åberg 2001 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:29.76 641
  Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:29.76 641
28  Julia Stenhård 2000 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:29.82 637
29  Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 00:29.86 635
30  Cassandra Tran 1997 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:29.87 634
31  Linnéa Olsson 1994 SK TRITON simallskånskan omg 2 2015-11-23 00:29.88 634
32  Ebba Stillman 1996 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:29.90 632
33  Elin Podéus 1997 NKK Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:29.94 630
34  Johanna Pettersson 1992 KUNGÄLV ARENA USO 2015 2015-09-05 UDDEVALLA 00:29.96 629
  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK DM/JDM Östsvenska 2015-10-17 Kalmar 00:29.96 629
36  Emma Varga 1997 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:30.01 625
37  Marlene Pavlu Lewin 1997 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:30.09 620
38  Sara Thydén 1989 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:30.14 617
39  Lina Rosvall 1997 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:30.23 612
40  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:30.24 611
  Anna Miram 1999 LUDVIKA SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:30.24 611
42  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:30.28 609
  Amanda Granborg 1999 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:30.28 609
  Sara Junevik 2000 FALUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:30.28 609
45  Alfhild Kristensson 1999 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:30.32 606
46  Ronja Nilsson 1993 UMEÅ SS Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 00:30.37 603
47  Malin Wallén 1997 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:30.40 602
48  Elin Widén 1998 HÖGANÄS SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:30.43 600
49  Jaqueline Hippi 1996 VÄSBY SS Sparbankscupen 2015 2015-03-29 Bålsta 00:30.47 597
50  Sofie Karlsson 2000 KARLSKRONA DM/JDM 2015-10-17 Ystad 00:30.53 594
51  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:30.58 591
52  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:30.65 587
53  Sofia Henell 1997 LASS Intersport Simcup 2015-10-04 Motala 00:30.70 584
  Elin Ristl 1999 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:30.70 584
55  Emilia Christiansen 1999 S 71 International Swim-Cup 2015-10-04 Berlin 00:30.73 582
56  Nike Kruners 1996 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 00:30.77 580
57  Mathilda Johansson 1991 TÄBY SIM Neptuns KM 2015-02-14 Stockholm 00:30.78 580
58  Elin Grenholm 1999 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 00:30.80 578
59  Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 00:30.83 577
  Annie Lindström 1996 KSLS Sösdala Cup 2015-12-06 Sösdala 00:30.83 577
61  Sophie Hansson 1998 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 00:30.85 576
62  Katarina Tour 1987 SK NEPTUN Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 00:30.87 574
  Linnéa Månsson 1996 SS IDEN Glasriket Cup 2015-03-22 Växjö 00:30.87 574
64  Rebecka Gustafsson 1998 SK ENA Valloncupen 2015 2015-02-28 Gimo 00:30.90 573
65  Jenny Christensson 1996 SS IDEN Glasriket Cup 2015-03-22 Växjö 00:30.91 572
66  Amanda Persson 1996 FILIPSTAD NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:30.95 570
67  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S KM 2015 2015-12-18 Järfälla 00:30.97 569
68  Caroline Speiner 1994 SÖDERTÖRN Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 00:31.08 563
  Stina Lindberg 2000 SK RAN DM/JDM 2015-10-17 Ystad 00:31.08 563
70  Emma Bergkvist 2000 STRÄNGNÄS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:31.12 561
71  Louise Näslund 1997 LIDKÖPING NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:31.14 560
72  Saga Sandström 2000 UMEÅ SS KM 2015 Umeå simsällsap 2015-12-12 Umeå 00:31.16 559
73  Filippa Berndtson 1997 SS04 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:31.21 556
74  Elin Rundblad 1999 LANDSKRONA Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 00:31.25 554
  Sara Thunholm 1999 NKK Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:31.25 554
76  Camilla Johansson-Sponseller 1974 UMEÅ SS Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 00:31.26 553
77  Sofia Walsh 2002 SPIF SF DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-18 Norrtälje 00:31.27 553
78  Vilma Ekström 1994 LASS KM 4 2015-10-24 Linköping 00:31.29 552
79  Maja Palmqvist 1998 UDDEVALLA DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 00:31.32 550
  Hanna Sangfelt 1997 TÄBY SIM Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 00:31.32 550
81  Tilda Öman 2000 ELFSBORG NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:31.33 550
  Sara Hägglund-Björklund 1995 SÖDERTÖRN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-22 Sollentuna 00:31.33 550
83  Trine Forss 2003 SKÖVDE SS Höstsimiaden VSSF 2015 - SKE 2015-11-21 Borås 00:31.35 548
84  Simone Karlsson 2001 OSBY SS DM/JDM 2015-10-17 Ystad 00:31.36 548
  Josefin Ossmyr 1999 TYRESÖ SS DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-18 Norrtälje 00:31.36 548
86  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 00:31.37 547
87  Fanny Trollstad 1997 VÄRNAMO SS Oskarshamns Sprinten 2015 2015-01-31 Oskarshamn 00:31.41 545
  Malin Johansson 1997 SK SYDSIM Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 00:31.41 545
89  Ebba Martin 2000 SKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 00:31.46 543
  Ronja Wikström 1996 HS Allskånskan omg 2 2015-11-25 Klippan 00:31.46 543
91  Anna Eriksson 1999 STRÄNGNÄS ICA Maxi Cup 2015 2015-03-08 Eskilstuna 00:31.54 539
92  Ebba Hellström 1992 S02 Barracuda Race 2015-11-28 Göteborg 00:31.55 538
93  Emma Cullberg 2002 ÖSA DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 00:31.56 538
94  Jenny Thalin 1997 MKK Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 00:31.57 537
95  Nathalie Larsson 1985 MKK Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:31.59 536
96  Elin Svärd 1998 FALUN ARENA USO 2015 2015-09-04 UDDEVALLA 00:31.60 536
97  Linda Holmgren 1993 SKELLEFTEÅ Kommun Mästerskapen 2015 2015-11-29 Skellefteå 00:31.61 535
98  Emma Wallin 1985 SUNDSVALL Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-26 Sundsvall 00:31.62 535
  Linda Härmat 1996 TYRESÖ SS Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 00:31.62 535
100  Christin Heina 1996 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 00:31.63 534
 
  100m Ryggsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:55.03
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Louise Hansson 1996 HS LEN: European Short Course Championships 2015-12-03 Netanya 00:57.74 865
Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 00:58.83 818
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:58.96 813
Ida Lindborg 1994 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 00:59.83 778
Henriette Stenkvist 1994 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:00.56 750
Anna Åhlin 1991 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:00.58 749
Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:00.70 745
Sandra Hafström 1991 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:00.92 737
Therese Alshammar 1977 TÄBY SIM Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 01:01.77 707
10  Jessica Eriksson 1995 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:02.05 697
11  Lova Andersson 2000 LJUNGBY SS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 01:02.23 691
12  Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:02.31 688
13  Josefin Lewton 1997 KALMAR SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:02.38 686
14  Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:02.52 681
15  Dinah Jönsson 1998 YSTADS SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:02.62 678
16  Linnéa Bielicz 1994 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 01:03.02 665
17  Ida Marko-Varga 1985 SK TRITON Tritonspelen 2015-09-21 Staffanstorp 01:03.06 664
18  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-04 Göteborg 01:03.13 662
19  Anna Miram 1999 LUDVIKA SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:03.15 661
20  Marlene Pavlu Lewin 1997 SKURU IK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 01:03.18 660
21  Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 01:03.40 653
22  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 01:03.49 651
23  Johanna Pettersson 1992 KUNGÄLV ARENA USO 2015 2015-09-06 UDDEVALLA 01:03.50 650
24  Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 01:03.64 646
25  Victoria Åberg 2001 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:03.83 640
26  Emma Johansson 1991 SK HAJEN Lödde Cup 2015-10-24 Löddeköpinge 01:03.86 639
27  Miranda Orajärvi 1998 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:03.90 638
28  Stina Gardell 1990 SPÅRVÄGEN Klubbmästerskap Spårvägen 2015 2015-12-18 Vällingby 01:03.92 638
29  Alba Forés 1998 SK TRITON Yss Sparbanken Skåne Cup 2015-09-26 Ystad 01:03.96 636
30  Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Arena & Poseidon Team Cup 2015 2015-09-04 Lund 01:03.97 636
31  Amanda Granborg 1999 SK TRITON Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:04.07 633
32  Felicia Hedman 1995 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:04.26 628
  Clara Vater 1997 LANDSKRONA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 01:04.26 628
34  Cassandra Tran 1997 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 01:04.30 626
35  Julia Stenhård 2000 HS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:04.67 616
36  Lina Edlund 1989 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:04.76 613
37  Jaqueline Hippi 1996 SK NEPTUN ARENA USO 2015 2015-09-06 UDDEVALLA 01:04.77 613
38  Elin Podéus 1997 NKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 01:04.83 611
39  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:04.88 610
40  Emma Varga 1997 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:04.94 608
  Lina Rosvall 1997 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:04.94 608
42  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:04.95 608
43  Lina Johansson 1994 SÖDERTÖRN Södertörns SS KM och Knatte-KM 2015-12-13 Torvalla, Haninge 01:05.09 604
44  Malin Wallén 1997 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 01:05.20 601
45  Trine Forss 2003 SKÖVDE SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:05.35 597
46  Malin Johansson 1997 SK SYDSIM Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 01:05.53 592
  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 01:05.53 592
  Sara Junevik 2000 FALUN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:05.53 592
49  Nadja Salomonsson 1992 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 01:05.56 591
  Emma Bergkvist 2000 STRÄNGNÄS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:05.56 591
51  Paola Kylberg 2002 SPIF SF Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:05.58 590
52  Emilia Christiansen 1999 S 71 DM/JDM 2015-10-18 Ystad 01:05.69 587
53  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 01:05.94 581
54  Sofie Karlsson 2000 KARLSKRONA DM/JDM 2015-10-18 Ystad 01:05.95 580
  Josefine Almvret 1999 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:05.95 580
56  Elin Ristl 1999 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 01:05.97 580
57  Elin Grenholm 1999 SPÅRVÄGEN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:05.99 579
58  Filippa Sterling 2002 VÄSTERÅS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:06.10 577
59  Ebba Hellström 1992 S02 Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 01:06.19 574
60  Camilla Johansson-Sponseller 1974 UMEÅ SS Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 01:06.21 574
61  Elin Widén 1998 HÖGANÄS SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 01:06.24 573
62  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-04 Göteborg 01:06.25 573
63  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 01:06.31 571
64  Alfhild Kristensson 1999 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 01:06.39 569
65  Sara Hägglund-Björklund 1995 SÖDERTÖRN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 01:06.44 568
66  Minna Larsson 2002 SJÖBO SS Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 01:06.45 567
67  Hanna Gebart 2000 S02 Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:06.47 567
68  Linnéa Månsson 1996 SS IDEN Glasriket Cup 2015-03-22 Växjö 01:06.54 565
69  Ronja Nilsson 1993 UMEÅ SS Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-26 Sundsvall 01:06.63 563
70  Tilda Öman 2000 ELFSBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:06.68 562
71  Ebba Martin 2000 SKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 01:06.82 558
72  Hanna Jörlund 1991 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2015 2015-04-25 Järfälla 01:06.89 556
  Sofia Walsh 2002 SPIF SF HEAD to Head 2015 2015-10-23 Stockholm 01:06.89 556
74  Ebba Stillman 1996 JÖNKÖPING DM/JDM Östsvenska 2015-10-17 Kalmar 01:06.90 556
75  Julia Nordlund 1998 FALUN Skins Games 2015 2015-03-21 Falun 01:07.10 551
76  Johanna Söderberg 1999 HS Medaljjakt A, T 150307 2015-03-07 Helsingborg 01:07.14 550
77  Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 01:07.16 550
  Hilda Andersson 1999 UDDEVALLA Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 01:07.16 550
79  Ellen Lindeby 1999 KALMAR SS Extralopp vid Sum-Sim riks 2015-12-05 Göteborg 01:07.19 549
80  Jenny Christensson 1996 SS IDEN Glasriket Cup 2015-03-22 Växjö 01:07.20 549
81  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS DM/JDM 2015-10-18 Ystad 01:07.24 548
  Maja Palmqvist 1998 UDDEVALLA DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 01:07.24 548
83  Caroline Speiner 1994 SÖDERTÖRN Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 01:07.33 545
84  Lisa Eriksson 1998 STRÄNGNÄS Palles Minne/TYR Cup 2015 2015-01-04 Bollnäs 01:07.34 545
85  Louise Hjalmarsson 1997 SKÖVDE SS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 01:07.47 542
86  Elin Rundblad 1999 LANDSKRONA DM/JDM 2015-10-18 Ystad 01:07.48 542
87  Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 SPIF SF Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:07.50 541
88  Tova Olsson 2001 MASS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-04 Göteborg 01:07.52 541
89  Natalie Noreblad 2002 VÄXJÖ SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:07.59 539
90  Hanna Sangfelt 1997 TÄBY SIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 01:07.61 539
91  Isabelle Sering 2002 TRELLEBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:07.62 538
92  Malin Andersson 1999 KUNGSBACKA Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 01:07.67 537
93  Josefin Ossmyr 1999 TYRESÖ SS HEAD to Head 2015 2015-10-23 Stockholm 01:07.70 537
94  Louise Näslund 1997 LIDKÖPING UGP 1 2015-01-24 Varberg 01:07.71 536
95  JohannaLouise Eriksson 2000 UMEÅ SS Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-26 Sundsvall 01:07.73 536
  Saga Sandström 2000 UMEÅ SS Sum-Sim region 1 2015-11-15 Härnösand 01:07.73 536
97  Andrea Gustafsson 1996 MKK HP Holding Korsvirkessim 2015-05-16 Ystad 01:07.77 535
  Nathalie Larsson 1985 MKK Åbne Københavnske Masters 2015-11-07 Kastrup 01:07.77 535
99  Emma Wallin 1985 SUNDSVALL Vårsimiaden 2015 2015-05-02 Kvissleby 01:07.82 534
  Sofia Henell 1997 LASS DM/JDM Östsvenska 2015-10-17 Kalmar 01:07.82 534
 
  200m Ryggsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=01:59.23
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Anna Åhlin 1991 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:09.25 784
Henriette Stenkvist 1994 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:10.47 763
Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:10.66 759
Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:10.96 754
Ida Lindborg 1994 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:11.74 741
Sandra Hafström 1991 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:11.95 737
Marlene Pavlu Lewin 1997 SK NEPTUN Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 02:13.88 706
Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:14.11 702
Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:14.80 691
10  Hanna Jörlund 1991 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:15.69 678
11  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:16.23 670
12  Anna Miram 1999 LUDVIKA SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:16.64 664
13  Amanda Granborg 1999 SK TRITON Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:17.87 646
14  Johanna Pettersson 1992 KUNGÄLV ARENA USO 2015 2015-09-05 UDDEVALLA 02:17.94 645
15  Christine Ekman 1994 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:18.16 642
16  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:18.25 641
17  Ida Marko-Varga 1985 SK TRITON ARENA USO 2015 2015-09-05 UDDEVALLA 02:18.43 638
18  Elin Podéus 1997 NKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:19.37 626
19  Alba Forés 1998 SK TRITON Tritonspelen 1 2015-02-09 Staffanstorp 02:19.39 625
20  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:19.89 619
21  Linnéa Bielicz 1994 GÖTEBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:20.04 617
22  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:20.40 612
23  Lisa Eriksson 1998 STRÄNGNÄS UGP 2 2015-03-07 Eskilstuna 02:20.75 607
24  Felicia Hedman 1995 SK NEPTUN Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 02:20.81 607
25  Emilia Christiansen 1999 S 71 DM/JDM 2015-10-17 Ystad 02:20.83 606
26  Ebba Stillman 1996 JÖNKÖPING Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 02:20.92 605
27  Jessica Eriksson 1995 SK NEPTUN Neptuns KM 2015-02-14 Stockholm 02:21.71 595
28  Jenny Thalin 1997 MKK HP Holding Korsvirkessim 2015-05-16 Ystad 02:21.74 595
29  Victoria Åberg 2001 VÄSTERÅS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:21.82 594
30  Lova Andersson 2000 LJUNGBY SS NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:21.97 592
31  Julia Stenhård 2000 HS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:22.21 589
32  Malin Johansson 1997 SK SYDSIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-07 Helsingborg 02:22.27 588
33  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S UGP 2 2015-03-07 Upplands Väsby 02:22.74 582
34  Clara Wiman 1996 VÄSTERÅS Skins Games 2015 2015-03-22 Falun 02:22.87 581
35  Gina Hvarfvenius 1997 KUNGSBACKA UGP 2 2015-03-07 Mölndal 02:23.11 578
36  Elin Svärd 1998 FALUN Morgondagare, Utmanare Guldj 2 2015-05-18 Falun 02:23.21 577
37  Josefine Almvret 1999 JÄRFÄLLA S UGP 2 2015-03-07 Upplands Väsby 02:23.53 573
38  Hanna Sangfelt 1997 TÄBY SIM Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 02:23.57 572
39  Ebba Martin 2000 SKK Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 02:23.64 571
40  Sara Hägglund-Björklund 1995 SÖDERTÖRN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-22 Sollentuna 02:23.81 569
41  Ebba Hellström 1992 S02 DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-17 Skövde 02:23.94 568
  Mathilda Eriksson 2001 SS04 Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:23.94 568
43  Ida Borg 1997 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 02:24.01 567
44  Malin Wallén 1997 SPÅRVÄGEN Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 02:24.52 561
45  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2015 2015-04-26 Järfälla 02:24.63 560
46  Julia Nordlund 1998 FALUN Skins Games 2015 2015-03-22 Falun 02:24.70 559
47  Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-15 Göteborg 02:24.75 558
48  Fanny Elingfors 1998 VÄXJÖ SS Glasriket Cup 2015-03-21 Växjö 02:24.81 558
49  Vilma Ekström 1994 LASS KM 1 2015-02-14 Linköping 02:25.06 555
50  Elin Rundblad 1999 LANDSKRONA DM/JDM 2015-10-17 Ystad 02:25.18 553
  Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 02:25.18 553
52  Tova Andersson 2001 VÄSBY SS Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 02:25.27 552
  Tova Olsson 2001 MASS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:25.27 552
54  Sofie Karlsson 2000 KARLSKRONA DM/JDM 2015-10-17 Ystad 02:25.34 552
55  Ida Widén 2001 HÖGANÄS SS Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 02:25.41 551
56  Kajsa Sparrman 1999 VÄSBY SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:25.42 551
57  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK LeWa Sport Cup 2015-03-21 Motala 02:26.00 544
58  Tilda Öman 2000 ELFSBORG Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-15 Göteborg 02:26.03 544
59  Caroline Speiner 1994 SÖDERTÖRN Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 02:26.04 544
60  Hanna Reithner 2000 SKK Järfälla Nationella 2015 2015-04-26 Järfälla 02:26.07 543
  Elin Ristl 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:26.07 543
62  Ellen Lindeby 1999 KALMAR SS Sum-Sim region 4 2015-11-15 Jönköping 02:26.13 543
63  Ronja Nilsson 1993 UMEÅ SS Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 02:26.30 541
64  Filippa Sterling 2002 VÄSTERÅS Ungdoms GP 4 Falun 2015 2015-10-10 Falun 02:26.48 539
65  Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:26.55 538
66  Isabelle Sering 2002 TRELLEBORG HP Holding Korsvirkessim 2015-05-16 Ystad 02:26.73 536
67  Emma Dimitriou Sagré 1999 ALINGSÅS Sandaredssimmet 2015 2015-02-28 Sandared 02:26.75 536
68  Alfhild Kristensson 1999 GÖTEBORG Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:26.89 534
69  Saga Sandström 2000 UMEÅ SS Sum-Sim region 1 2015-11-15 Härnösand 02:26.90 534
70  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S UGP 2 2015-03-07 Upplands Väsby 02:26.97 533
71  Klara Eriksson 2000 NYKÖPING DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 02:26.98 533
72  Sandra Rääf 2000 ÖSA Sum-Sim Region 2 2015-11-15 Borlänge 02:27.02 533
73  Johanna Åberg 1997 MASS UGP 2 2015-03-07 Mölndal 02:27.12 532
74  Nilla Atzmannstorfer 1998 JÖNKÖPING Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 02:27.19 531
75  Olivia Stille 2000 TUREBERG UGP4 - 2015 2015-10-10 Jakobsberg 02:27.21 531
76  Maja Palmqvist 1998 UDDEVALLA DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-17 Skövde 02:27.47 528
77  Emma Dubo 1999 ELFSBORG Koi Kitchen Cup 2015-01-24 Varberg 02:27.53 527
78  Emma Persson 1999 SK LÖDDE Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 02:27.62 526
79  Sofia Henell 1997 LASS KM 1 2015-02-14 Linköping 02:27.93 523
80  Lina Rosvall 1997 HS DM/JDM 2015-10-17 Ystad 02:28.00 522
81  Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 SPIF SF Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 02:28.14 521
  Amie Molin Richtnér 2001 GÄVLE SS Sum-Sim Region 2 2015-11-15 Borlänge 02:28.14 521
83  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Arena Cup 2015 2015-09-19 Upplands Väsby 02:28.17 521
84  Hilda Andersson 1999 UDDEVALLA Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-15 Göteborg 02:28.27 519
85  Hanna Gebart 2000 S02 ARENA USO 2015 2015-09-05 UDDEVALLA 02:28.52 517
86  Ida Swegmark 2000 MASS UGP 4 OLKA Sportresor 2015-10-10 Mölndal 02:28.56 516
87  Ayleen Burt 1997 POLISEN Arena Cup 2015 2015-09-19 Upplands Väsby 02:28.68 515
88  Malin Andersson 1999 KUNGSBACKA Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-15 Göteborg 02:28.76 514
89  Emily Lamb 2000 SÖDERTÖRN 4o Control Federativo 2015-03-28 Piscina, Mallorca, ESP 02:28.93 513
90  Emma Bergkvist 2000 STRÄNGNÄS UGP 2 2015-03-07 Eskilstuna 02:29.01 512
91  Elin Kvarnemar 1995 VARBERG Dual meet Kungsbacka Varberg 2015-01-12 Kungsbacka 02:29.04 511
92  Louise Hjalmarsson 1997 SKÖVDE SS DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-17 Skövde 02:29.17 510
93  Frida Björkman 1999 TYRESÖ SS Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 02:29.25 509
94  Simone Karlsson 2001 OSBY SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:29.31 509
95  Minna Larsson 2002 SJÖBO SS HP Holding Korsvirkessim 2015-05-16 Ystad 02:29.37 508
96  Wilma Persson 1999 SK ÄGIR Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 02:29.38 508
97  Alma Holmberg 1999 TUREBERG Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-22 Sollentuna 02:29.39 508
98  Klara Johansson 2001 SK SYDSIM DM/JDM 2015-10-17 Ystad 02:29.46 507
99  Isabella Revstedt 2001 SK RAN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:29.54 506
100  Kamelia Gradinarska 2001 MASS UGP 4 OLKA Sportresor 2015-10-10 Mölndal 02:29.55 506
 
  25m Fjärilsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=---
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:12.57
Vilma Ekström 1994 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:12.92
Sofia Henell 1997 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:12.96
Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:12.99
Elin Podéus 1997 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:13.03
Rebecka Gustafsson 1998 SK ENA Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:13.10
Annie Lindström 1996 KSLS Kronborg Open Kort 2015 2015-02-22 Helsingør 00:13.18
Annie Myrlander 1995 NÄSSJÖ Ultra Super Sprint 2015-06-15 Nässjö 00:13.49
Moa Ståhl 1995 SK TRITON Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:13.50
10  My Rydgren 1999 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:13.51
11  Marie Hanson 1997 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:13.52
12  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:13.57
13  Ebba Stillman 1996 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:13.67
14  Alexandra Volkova 1996 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:13.78
15  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:13.79
16  Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:13.86
17  Michelle Franzén 1993 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:13.90
18  Lina Edlund 1989 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:13.91
19  Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN Södertörns SS KM och Knatte-KM 2015-12-13 Torvalla, Haninge 00:13.94
20  Cornelia Forsgren 2000 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:13.97
21  Fanny Andersson 1997 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:14.02
22  Lovisa Lampi 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:14.18
23  Madeleine Grönberg 1999 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:14.34
24  Elise Öberg 2002 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:14.36
25  Agnes Cato 2001 OSBY SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:14.40
26  Filippa Malmström 2003 SÖDERTÄLJE Sydpoolen Knatte Cup 2015-10-03 Södertälje 00:14.42
27  Louise Ranevi 1999 SK LÖDDE Simtriaden 2015-04-06 Furulund 00:14.43
  Elin Rundblad 1999 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:14.43
29  Emma Roos 1999 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:14.44
30  Lovisa Sved 2000 SK ENA Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:14.47
  Johanna Nilsson 1996 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:14.47
  Saga Nyborg 2003 KSLS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:14.47
  Emma Hansson 1998 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:14.47
34  Klara Gårdman 2002 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:14.48
35  Felicia Jartelius 2001 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:14.54
  Erika Tudegård 2001 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:14.54
37  Linn Strömberg 2002 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:14.56
  Vera Karlsson 2003 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:14.56
39  Emma Johansson 1997 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:14.57
40  Hanna Erléus 1997 KARLSHAMN Karlshamns Simklubbs Tidsjakt 2015-04-26 Karlshamn 00:14.61
41  Nina Pavlovic Cano 2004 SÖDERTÖRN Södertörns SS KM och Knatte-KM 2015-12-13 Torvalla, Haninge 00:14.63
42  Felicia Smedbäck 2000 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:14.66
43  Josefine Rosengren 2000 KSLS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:14.67
44  Tone Sandsjö 2003 WISBY SS Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:14.68
  Emma Andersson 2002 HS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:14.68
  Elin Jones 1997 TRANÅS SS TomteCupen 2015 2015-12-05 Nässjö 00:14.68
47  Andrea Prai 2001 OSBY SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:14.70
48  Victoria Öberg 1999 SOLLEFTEÅ Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:14.71
  Tuva Balkerud 2001 SUNDSVALL Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:14.71
50  Olga Kertzscher Erlandsson 2004 YSTADS SS Seriesim div 2 omg 2 2015-11-28 Löddeköpinge 00:14.72
51  Simone Karlsson 2001 OSBY SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:14.74
52  Emmy Gulliksson 1998 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:14.75
53  Alma Torkelsson 2003 OSBY SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:14.76
54  Sofia Henningsson 2004 KARLSBORG Ållebergsdoppet 2015 2015-11-08 Falköping 00:14.77
55  Hanna Olsson 1999 KSLS Kronborg Open Kort 2015 2015-02-22 Helsingør 00:14.78
56  Emelie Gidlöf 1997 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:14.81
57  Alice Almén 2001 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:14.86
58  Maja Eriksson 2002 STRÄNGNÄS Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:14.90
  Elsa Jansson 2002 HK SIM Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:14.90
60  Felicia Järvikari 2002 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:14.92
61  Hilda Linné 2000 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:14.95
62  Erika Larsen 1995 TYRINGE SS Sparbanken Skåne Cup 2015-04-26 Tyringe 00:14.97
63  Olivia Bäckström 2005 SÖDERTÖRN Höstsimiaden 2015-11-21 Stockholm 00:14.98
  Elise Gidlöf 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:14.98
65  Ida Lithner 2004 SÄFFLE SS Wasasimmet 2015-12-06 Filipstad 00:14.99
  Nadija Sabic 2002 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:14.99
67  Tyra Littorin 2004 HS Seriesim omg 2 2015-2016 Div 1 2015-11-29 00:15.07
  Elina Lehtinen 2003 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:15.07
  Agnes Arberg 2001 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:15.07
70  Ebba Vedman 2002 HÖGAKUSTEN Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:15.09
71  Astrid Gustafsson 2002 SUNDSVALL Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:15.10
72  Clara Aronsson 2002 TYRINGE SS Tyringe Cup 2015-10-24 Tyringe 00:15.12
73  Ebba Engberg 1999 NÄSSJÖ Ultra Super Sprint 2015-12-14 Nässjö 00:15.16
74  Matilda Savén 2000 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:15.20
  Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:15.20
76  Maja Byström 2003 HÖGAKUSTEN Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:15.21
77  Wilma Ohlsson 2000 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:15.22
78  Lovisa Öhrn 2002 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:15.23
79  Andrea Palm 2000 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:15.24
80  Ellen Torkelsson 2000 OSBY SS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:15.25
  Isabelle Moreau 2001 LANDSKRONA Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:15.25
  Wilma Carlheim 2003 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:15.25
83  Rebecca Policastro 2003 JÄRFÄLLA S Seriesim deltävling 1 Div 1 2015-01-11 Åkeshov 00:15.26
  Cari Holmquist 1968 JÖNKÖPING Klubbmästerskap 2015-12-16 Jönköping 00:15.26
85  Ebba Axelsson 2001 MARKARYD Sparbanken Skåne Cup 2015-04-26 Tyringe 00:15.27
  Alva Häggblad 1999 Ö-VIKS ASS Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:15.27
  Julia Danielsson 2000 SUNDSVALL Öviksracet 2015 2015-12-06 Örnsköldsvik 00:15.27
  Thilde Smedbäck 2004 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:15.27
  Johanna Gunnarsson 1999 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:15.27
90  Andrea Vestgård 1998 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:15.28
91  Emma Juneskog 1998 HULTSFRED TomteCupen 2015 2015-12-05 Nässjö 00:15.30
  Lena Årebo 2002 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:15.30
93  Tova Magnusson 2002 BÅLSTA SK Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:15.32
  Maria Lövberg 1973 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 00:15.32
  Saga Miderbäck 2000 SK LÖDDE Triaden 3 2015-12-12 Löddeköpinge 00:15.32
96  Alice Thörnros 2001 LASS Sprint KM 2015-12-13 Linköping 00:15.33
97  Clara Eklund 2000 SK ENA Arena Cup 2015-04-11 Enköping 00:15.34
  Ella Lindroth 2001 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:15.34
99  Adina Eriksson 1999 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:15.35
  Sofia Westerberg 2002 NKK Sprint-KM 2015-12-13 Norrköping 00:15.35
 
  50m Fjärilsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:24.38
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN LEN: European Short Course Championships 2015-12-03 Netanya 00:24.58 975
Therese Alshammar 1977 TÄBY SIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:25.72 851
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:26.23 802
Louise Hansson 1996 HS DM/JDM 2015-10-18 Ystad 00:26.39 788
Ida Lindborg 1994 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:26.66 764
Emma Johansson 1991 SK HAJEN Nordic Swimming Championships 2015-12-11 Bergen 00:26.74 757
Sara Junevik 2000 FALUN Nordic Swimming Championships 2015-12-11 Bergen 00:26.99 737
Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:27.14 724
Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:27.23 717
10  Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:27.45 700
11  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:27.62 687
12  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:27.64 686
13  Rebecca Mattsson 1995 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:27.67 684
14  Mathilda Johansson 1991 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:27.74 678
  Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:27.74 678
  Rebecka Gustafsson 1998 STRÄNGNÄS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:27.74 678
17  Wanda Dollmayer 1996 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:27.80 674
18  Felicia Hedman 1995 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:27.82 673
19  Lina Johansson 1994 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:27.91 666
20  Frida Andersson 1991 UDDEVALLA SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:27.93 665
21  Matilda Weiler 1998 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:28.02 658
  Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:28.02 658
23  Ronja Wikström 1996 HS Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 00:28.10 653
24  Cassandra Tran 1997 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:28.19 646
25  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN Julklappsdoppet 2015 2015-12-05 Stockholm 00:28.26 642
26  Annie Lindström 1996 KSLS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:28.27 641
27  Ebba Stillman 1996 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:28.36 635
28  Karolina Näsén 1996 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:28.38 633
  Andrea Gustafsson 1996 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:28.38 633
30  Elin Podéus 1997 NKK Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:28.39 633
31  Linnéa Bielicz 1994 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:28.43 630
32  Lova Andersson 2000 LJUNGBY SS NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:28.49 626
33  Jaqueline Hippi 1996 VÄSBY SS Międzynarodowe zawody o Puchar Dyrektora SMS Krakķw 2015-02-28 Krakow, POL 00:28.55 622
34  Emilia Christiansen 1999 S 71 International Swim-Cup 2015-10-04 Berlin 00:28.58 620
35  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS KM 3 2015-06-09 Kalmar 00:28.61 618
  Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:28.61 618
37  Amanda Andersson 1996 UDDEVALLA Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:28.73 611
  Dinah Jönsson 1998 YSTADS SS DM/JDM 2015-10-18 Ystad 00:28.73 611
39  Anna Eriksson 1999 STRÄNGNÄS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:28.76 609
40  Ebba Rosenquist 1989 SK SYDSIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:28.78 607
41  Clara Vater 1997 LANDSKRONA Yss Sparbanken Skåne Cup 2015-09-26 Ystad 00:28.83 604
42  Ida Sandwång 2001 LANDSKRONA Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 00:28.84 604
43  Emma Cullberg 2002 ÖSA KM/Utmanaren 2015 2015-12-12 Örebro 00:28.88 601
44  Linnéa Lundborg 2000 MASS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 00:28.89 600
45  Michelle Berntsson 2000 ELFSBORG Sandaredssimmet 2015 2015-03-01 Sandared 00:28.92 599
46  Elin Svärd 1998 FALUN ARENA USO 2015 2015-09-04 UDDEVALLA 00:28.95 597
47  Anna-Maria Owén 1989 SS04 Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:28.96 596
48  Lina Rosvall 1997 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 00:28.97 596
49  Josefin Nilsson 1993 SK TRITON Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 00:28.99 594
50  Anna Åhlin 1991 SK NEPTUN Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 00:29.04 591
51  Josefin Lewton 1997 KALMAR SS KM 3 2015-06-09 Kalmar 00:29.05 591
52  Emma Gustafsson 1990 SK NEPTUN Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:29.06 590
53  Alice Lindhé 1999 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:29.08 589
54  Towa Svärd 1987 SK ÄGIR Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-26 Sundsvall 00:29.10 588
55  Kamelia Gradinarska 2001 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:29.12 586
56  Inez Kristensson 1997 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:29.13 586
57  Miranda Orajärvi 1998 HS DM/JDM 2015-10-18 Ystad 00:29.14 585
58  Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING Intersport Simcup 2015-10-04 Motala 00:29.16 584
59  Cassandra Engback 1999 SÖDERTÖRN Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 00:29.19 582
60  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Intersport Simcup 2015-10-04 Motala 00:29.20 582
61  Mathilda Eriksson 2001 SS04 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:29.21 581
62  Stina Lindberg 2000 SK RAN Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 00:29.25 579
63  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA DM/JDM 2015-10-18 Ystad 00:29.26 578
  Julia Stenhård 2000 HS DM/JDM 2015-10-18 Ystad 00:29.26 578
65  Alicia Lundblad 2001 HS Medaljjakt A, T 151213 2015-12-13 Helsingborg 00:29.28 577
66  Jessica Eriksson 1995 SK NEPTUN Neptuns KM 2015-02-14 Stockholm 00:29.31 575
67  Alexandra Uusaro 1995 TÄBY SIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:29.32 574
68  Jessica Billquist 1996 SPÅRVÄGEN DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 00:29.33 574
  Nike Kruners 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:29.33 574
70  Marlene Pavlu Lewin 1997 SKURU IK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:29.34 573
  Sofia Henell 1997 LASS DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 00:29.34 573
72  Caroline Andersson-Ekström 1994 SK SYDSIM Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 00:29.35 573
73  Alexandra Volkova 1996 SK TRITON DM/JDM 2015-10-18 Ystad 00:29.36 572
74  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 00:29.37 571
75  My Rydgren 1999 LANDSKRONA DM/JDM 2015-10-18 Ystad 00:29.39 570
76  Christin Heina 1996 GÖTEBORG NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 00:29.42 569
77  Amanda Persson 1996 FILIPSTAD Wasasimmet 2015-12-06 Filipstad 00:29.43 568
78  Filippa Malmström 2003 SÖDERTÄLJE Seriesim division 2 deltävling 4 2015-11-29 Täby 00:29.49 565
79  Linnéa Fahlberg 1998 ELFSBORG Barracuda Race 2015-11-28 Göteborg 00:29.52 563
80  Anna Lohmann 1975 MKK Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:29.53 562
81  Elin Berggren 1996 VÄSTERÅS Skins Games 2015 2015-03-21 Falun 00:29.54 562
82  Sara Sharp 1992 UMEÅ SS KM 2015 Umeå simsällsap 2015-12-12 Umeå 00:29.57 560
83  Jessica Berg 1998 POLISEN Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 00:29.66 555
  Hanna Bergman 2001 POSEIDON KM final 2015 2015-12-13 Lund 00:29.66 555
85  Emma Bergkvist 2000 STRÄNGNÄS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 00:29.67 554
86  Agnes Wiiand 1997 VÄSBY SS Väsby Simsällskap KM 2015 2015-12-10 Upplands Väsby 00:29.69 553
  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S KM 2015 2015-12-18 Järfälla 00:29.69 553
88  Michelle Franzén 1993 NKK DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 00:29.72 552
89  Rebecca Hesslevik 2000 HS Seriesim omg 2 2015-2016 Div 1 2015-11-29 00:29.77 549
90  Michelle Lövdahl 1995 SK SYDSIM DM/JDM 2015-10-18 Ystad 00:29.78 548
91  Moa Ståhl 1995 SK TRITON Intersport Simcup 2015-10-04 Motala 00:29.80 547
92  Erica Dahlgren 1997 S02 Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-27 Göteborg 00:29.81 547
  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N GTI Cup 2015-09-26 Greve 00:29.81 547
  Ellen Thor 1997 MOTALA SS Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 00:29.81 547
  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS Julklappsdoppet 2015 2015-12-06 Stockholm 00:29.81 547
96  Lisa Eriksson 1998 STRÄNGNÄS ICA Maxi Cup 2015 2015-03-08 Eskilstuna 00:29.83 545
97  Clara Wiman 1996 VÄSTERÅS Skins Games 2015 2015-03-21 Falun 00:29.85 544
  Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING Intersport Simcup 2015-10-04 Motala 00:29.85 544
99  Felicia Huynh 2000 S 71 Seriesim Div 3 2015-11-28 Hässleholm 00:29.86 544
100  Kia Kilpinen 1981 NORRTÄLJE Masters SM 2015 2015-03-22 Stockholm 00:29.87 543
 
  100m Fjärilsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:54.61
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN LEN: European Short Course Championships 2015-12-06 Netanya 00:55.03 977
Louise Hansson 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:56.71 892
Ida Marko-Varga 1985 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 00:58.56 810
Therese Alshammar 1977 TÄBY SIM Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 00:59.74 763
Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:00.00 753
Emma Johansson 1991 SK HAJEN Nordic Swimming Championships 2015-12-12 Bergen 01:00.10 750
Ida Lindborg 1994 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:00.26 744
Sara Junevik 2000 FALUN Nordic Swimming Championships 2015-12-12 Bergen 01:00.28 743
Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:00.85 722
10  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:01.45 701
11  Rebecca Mattsson 1995 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:01.68 694
12  Elin Podéus 1997 NKK Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 01:01.71 693
13  Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 01:01.77 691
14  Ebba Stillman 1996 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:01.79 690
15  Jaqueline Hippi 1996 SK NEPTUN DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 01:01.81 689
16  Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:02.01 683
17  Emilia Christiansen 1999 S 71 Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:02.03 682
18  Stina Gardell 1990 SPÅRVÄGEN Klubbmästerskap Spårvägen 2015 2015-12-18 Vällingby 01:02.31 673
19  Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:02.59 664
20  Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 01:02.70 660
21  Cassandra Tran 1997 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:02.82 656
22  Rebecka Gustafsson 1998 STRÄNGNÄS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:02.89 654
23  Annie Lindström 1996 KSLS UGP 2 2015-03-07 Kristianstad 01:02.93 653
24  Elin Svärd 1998 FALUN ARENA USO 2015 2015-09-05 UDDEVALLA 01:03.12 647
25  Alba Forés 1998 SK TRITON DM/JDM 2015-10-17 Ystad 01:03.14 646
  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:03.14 646
27  Matilda Weiler 1998 HS Swedbank Medaljjakt 2015-05-16 Helsingborg 01:03.30 642
28  Anna Eriksson 1999 STRÄNGNÄS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:03.35 640
29  Ronja Wikström 1996 HS Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 01:03.57 633
30  Inez Kristensson 1997 GÖTEBORG Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 01:03.63 632
31  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim region 4 2015-11-15 Jönköping 01:03.65 631
32  My Rydgren 1999 LANDSKRONA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:03.72 629
33  Alicia Lundblad 2001 HS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:03.73 629
34  Ebba Rosenquist 1989 SK SYDSIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:03.84 625
35  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:03.88 624
36  Jessica Billquist 1996 SPÅRVÄGEN Klubbmästerskap Spårvägen 2015 2015-12-18 Vällingby 01:04.00 621
37  Mathilda Eriksson 2001 SS04 Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:04.01 620
38  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:04.27 613
39  Filippa Malmström 2003 SÖDERTÄLJE Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:04.49 607
40  Alexandra Uusaro 1995 TÄBY SIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:04.52 606
41  Amanda Andersson 1996 UDDEVALLA Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 01:04.69 601
42  Miranda Orajärvi 1998 HS Allskånskan omg 2 2015-11-25 Klippan 01:04.79 598
43  Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 01:04.98 593
44  Cassandra Engback 1999 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2015 2015-04-26 Järfälla 01:04.99 593
  Amanda Persson 1996 FILIPSTAD Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 01:04.99 593
46  Emma Gustafsson 1990 SK NEPTUN Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 01:05.01 592
  Fanny Andersson 1997 SK TRITON Yss Sparbanken Skåne Cup 2015-09-26 Ystad 01:05.01 592
48  Emma Bring 1995 SKK DM/JDM-kortbana 2015 Extralopp 2015-10-17 Norrtälje 01:05.02 592
49  Dinah Jönsson 1998 YSTADS SS DM/JDM 2015-10-17 Ystad 01:05.03 592
  Michelle Franzén 1993 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:05.03 592
51  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:05.05 591
52  Emma Johansson 1997 JÖNKÖPING UGP 2 2015-01-26 Kalmar 01:05.06 591
  Karolina Näsén 1996 SK ÄGIR Norrländska Mästerskapen 2015 2015-04-25 Sundsvall 01:05.06 591
  Isabelle Wrejde 1999 SK NEPTUN Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 01:05.06 591
55  Ida Swegmark 2000 MASS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:05.07 591
56  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S UGP 2 2015-03-07 Upplands Väsby 01:05.09 590
57  Felicia Hedman 1995 SK NEPTUN DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 01:05.11 590
58  Sophie Hansson 1998 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 01:05.16 588
59  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N Swim Meet 2015-01-10 Höganäs 01:05.19 587
  Petra Johansson 1997 SÄFFLE SS DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 01:05.19 587
61  Victoria Åberg 2001 VÄSTERÅS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:05.23 586
62  Rebecca Hesslevik 2000 HS Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 01:05.25 586
63  Linnéa Bielicz 1994 GÖTEBORG Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 01:05.38 582
  Linnéa Sandh 2000 JÄRFÄLLA S HEAD to Head 2015 2015-10-23 Stockholm 01:05.38 582
  Emma Bergkvist 2000 STRÄNGNÄS Sum-Sim Region 2 2015-11-15 Borlänge 01:05.38 582
66  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:05.40 582
67  Anna-Maria Owén 1989 SS04 Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 01:05.43 581
68  Linnéa Lundborg 2000 MASS Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-15 Göteborg 01:05.50 579
69  Anna Miram 1999 LUDVIKA SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 01:05.53 578
70  Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:05.55 578
71  Kamelia Gradinarska 2001 MASS Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 01:05.64 575
72  Edith Jernstedt 2002 VÄSTERÅS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:05.70 574
73  Vilma Ekström 1994 LASS Intersport Simcup 2015-10-04 Motala 01:05.72 573
74  Erica Dahlgren 1997 S02 Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 01:05.74 573
75  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS DM/JDM 2015-10-17 Ystad 01:05.78 572
76  Julia Stenhård 2000 HS Sum-Sim region 6 2015-11-15 Lund 01:05.90 569
77  Michelle Berntsson 2000 ELFSBORG Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-15 Göteborg 01:05.96 567
78  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Sälsimmet 2015-10-24 Kvissleby 01:06.00 566
79  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS KM Kalmar 2015-03-13 Kalmar 01:06.04 565
80  Lovisa Nyman 1994 UMEÅ SS Umestänket 2015 2015-05-24 Umeå 01:06.05 565
81  Linnéa Fahlberg 1998 ELFSBORG UGP 4 2015-10-11 Borås 01:06.06 564
82  Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S UGP 2 2015-03-07 Upplands Väsby 01:06.13 563
  Elsa Nordström 2001 SKK Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:06.13 563
84  Hanna Jörlund 1991 SÖDERTÖRN Septembersim 2015-09-26 Tyresö 01:06.14 562
85  Clara Thomasson 2001 HS Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 01:06.19 561
86  Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN Septembersim 2015-09-26 Tyresö 01:06.21 561
87  Linnéa Englund 2003 KARLSTAD Sum-Sim Region 2 2015-11-14 Borlänge 01:06.27 559
88  Clara Wiman 1996 VÄSTERÅS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 01:06.28 559
89  Alma Karlson 1999 SKK HEAD to Head 2015 2015-10-23 Stockholm 01:06.32 558
90  Beatrice Vezzoli 1998 TUREBERG Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-22 Sollentuna 01:06.37 557
91  Nike Kruners 1996 HS ARENA USO 2015 2015-09-05 UDDEVALLA 01:06.39 556
92  Michelle Nordenmark 2002 GÖTEBORG Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 01:06.47 554
93  Wilma Wiiand 2001 VÄSBY SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 01:06.53 553
94  Lina Johansson 1994 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 01:06.55 552
95  Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 01:06.56 552
96  Matilda Flood 1999 SPÅRVÄGEN Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 01:06.60 551
97  Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING Intersport Simcup 2015-10-04 Motala 01:06.66 549
98  Malin Johansson 1997 SK SYDSIM Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 01:06.70 548
99  Sofia Henell 1997 LASS Intersport Simcup 2015-10-04 Motala 01:06.76 547
100  Jessica Berg 1998 SPIF SF Järfälla Nationella 2015 2015-04-26 Järfälla 01:06.77 547
 
  200m Fjärilsim [25 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=01:59.61
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Ida Marko-Varga 1985 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:09.77 783
Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:10.99 761
Jaqueline Hippi 1996 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:12.48 735
Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:14.81 698
Elin Podéus 1997 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:15.73 684
Emilia Christiansen 1999 S 71 Nordic Swimming Championships 2015-12-13 Bergen 02:16.28 676
Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:16.63 670
Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:18.42 645
Alexandra Uusaro 1995 TÄBY SIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:18.64 642
10  Ebba Stillman 1996 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:19.32 632
11  Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 02:19.81 626
12  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:19.85 625
13  Anna Eriksson 1999 STRÄNGNÄS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:20.64 615
14  Julia Stenhård 2000 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:20.82 612
15  Michelle Franzén 1993 NKK DM/JDM Östsvenska 2015-10-17 Kalmar 02:20.83 612
16  Alba Forés 1998 SK TRITON Tritonspelen 2015-05-04 Staffanstorp 02:21.74 600
17  Hanna Jörlund 1991 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:21.79 600
18  Fanny Andersson 1997 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:22.21 594
19  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS HP Holding Korsvirkessim 2015-05-16 Ystad 02:22.49 591
20  Petra Johansson 1997 SÄFFLE SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:22.80 587
21  Isabelle Wrejde 1999 SK NEPTUN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:22.93 586
22  Erica Dahlgren 1997 S02 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:23.09 584
23  Ronja Wikström 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:23.18 582
24  Amanda Rutqvist 1991 GÖTEBORG Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 02:23.44 579
25  Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 02:23.81 575
26  Augusta Andersson 1997 SJÖBO SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:24.11 571
  Inez Kristensson 1997 GÖTEBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:24.11 571
28  Emma Bring 1995 SKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:24.15 571
29  Kamelia Gradinarska 2001 MASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:24.41 568
30  Mathilda Eriksson 2001 SS04 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:24.49 567
31  Ayleen Burt 1997 SPIF SF SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:24.53 566
32  Ida Swegmark 2000 MASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:24.83 563
33  Matilda Flood 1999 SPÅRVÄGEN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:25.00 561
34  Louise Halldén 1998 VÄSBY SS LSS Väsman Open 2015 2015-02-14 02:25.06 560
35  Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:25.21 558
36  Ebba Rosenquist 1989 SK SYDSIM Arena & Poseidon Team Cup 2015 2015-09-04 Lund 02:25.25 558
37  Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 02:25.27 558
38  Matilda Weiler 1998 HS Medaljjakt A, T 151213 2015-12-13 Helsingborg 02:25.30 557
39  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:25.56 554
40  Clara Wiman 1996 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-06 Helsingborg 02:25.65 553
41  Rebecka Ehn 2000 SK NEPTUN Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 02:25.88 551
42  Christine Ekman 1994 SK NEPTUN Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 02:26.89 539
43  Rebecca Hesslevik 2000 HS Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 02:27.14 537
44  Cornelia Eklund 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 02:27.87 529
45  Nilla Atzmannstorfer 1998 JÖNKÖPING Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 02:27.89 529
46  Emma Johansson 1997 JÖNKÖPING Barracuda Race 2015-11-29 Göteborg 02:28.28 524
47  Cassandra Tran 1997 MKK UGP 1 2015-01-24 Eslöv 02:28.33 524
48  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING Ungdoms GP 4 2015-10-10 Linköping 02:28.76 519
49  Andréa Persson 1999 VÄSTERÅS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:28.85 518
50  Siri Selander 1999 SKK Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 02:29.16 515
51  Rebecca Mattsson 1995 SK NEPTUN Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 02:29.17 515
52  Filippa Malmström 2003 SÖDERTÄLJE DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-18 Norrtälje 02:29.48 512
53  Nina Bring 1999 SPÅRVÄGEN UGP4 - 2015 2015-10-10 Stockholm 02:29.65 510
54  Madeleine Grönberg 1999 SK TRITON 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-17 Esbjerg 02:29.82 508
55  Josefin Hallman 1995 SÖDERTÖRN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-21 Sollentuna 02:29.86 508
56  Frida Lannhard 2000 LUDVIKA SS Sum-Sim Region 2 2015-11-14 Borlänge 02:30.05 506
57  Ida Liljeqvist 1999 HÖGANÄS SS Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 02:30.27 504
58  Jessica Berg 1998 SPIF SF Järfälla Nationella 2015 2015-04-25 Järfälla 02:30.31 503
59  Nelly Neuman 1996 ESKILSTUNA Skins Games 2015 2015-03-21 Falun 02:30.34 503
60  Rebecka Gustafsson 1998 SK ENA Fruktjuice Cup 2015-01-10 Enköping 02:30.46 502
61  Linnéa Fahlberg 1998 ELFSBORG UGP 1 2015-01-24 Varberg 02:30.91 497
62  Marie Hanson 1997 SK TRITON Tritonspelen 2 2015-03-09 Staffanstorp 02:31.22 494
63  Linnéa Sandh 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 02:31.25 494
64  Julia Brinkhagen 1999 LANDSKRONA DM/JDM 2015-10-18 Ystad 02:31.55 491
65  Sara Stenberg 2001 SK TRITON Tritonspelen 2 2015-03-09 Staffanstorp 02:31.56 491
66  Hanne Melin Romstad 1999 VÄSBY SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:31.60 491
67  Nikki Brockmar 1999 SKÖVDE SS DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-17 Skövde 02:31.75 489
68  Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-17 Skövde 02:31.99 487
69  Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN UGP4 - 2015 2015-10-10 Stockholm 02:32.06 486
70  Kajsa Sparrman 1999 VÄSBY SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:32.10 486
71  My Rydgren 1999 LANDSKRONA Ungdoms Grand Prix 4 2015-10-10 Staffanstorp 02:32.37 483
72  Emma Johansson 1991 SK HAJEN Poängcup 2 2015-11-10 Lomma 02:32.40 483
73  Michelle Berntsson 2000 ELFSBORG Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 02:32.46 482
74  Edith Jernstedt 2002 VÄSTERÅS Ungdoms GP 4 Falun 2015 2015-10-10 Falun 02:32.62 481
75  Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING Ungdoms GP 4 2015-10-10 Linköping 02:32.75 480
76  Johanna Johnsson 1997 VÄXJÖ SS Glasriket Cup 2015-03-22 Växjö 02:33.22 475
77  Moa Lindahl 1999 SKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:33.46 473
78  Alice Sundberg 1999 TÄBY SIM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:33.64 471
79  Hanna Olsson 1999 KSLS Sum-Sim region 6 2015-11-14 Lund 02:33.71 471
80  Linda Castengren 1985 MKK Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 02:33.72 471
81  Elsa Nordström 2001 SKK UGP4 - 2015 2015-10-10 Jakobsberg 02:33.89 469
82  Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA DM/JDM 2015-10-18 Ystad 02:34.23 466
83  Jennie Isaksen 2000 ESKILSTUNA Intersport Simcup 2015-10-03 Motala 02:34.42 464
84  Emma Roos 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim region 4 2015-11-14 Jönköping 02:34.43 464
85  Victoria Åberg 2001 VÄSTERÅS NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:34.71 462
  Amanda Hyllbrant 1999 STRÄNGNÄS DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 02:34.71 462
87  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 02:34.89 460
88  Annie Jensen 1999 ÄNGELHOLM Olavslekene 2015 2015-10-10 Sarpsborghallen 02:35.04 459
89  Wilma Wiiand 2001 VÄSBY SS UGP4 - 2015 2015-10-10 Jakobsberg 02:35.09 458
90  Tove Sparrman 1996 VÄSBY SS LSS Väsman Open 2015 2015-02-14 02:35.17 458
91  Elin Gustafson 1999 UDDEVALLA Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 02:35.69 453
92  Therese Svensson 1991 LANDSKRONA DM/JDM 2015-10-18 Ystad 02:35.76 452
93  Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 02:35.84 452
94  Anna Lohmann 1975 MKK Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 02:35.85 452
95  Gabriella Sanftleben 1999 UDDEVALLA Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 02:35.87 451
96  Elin Thörner 1998 SÄFFLE SS NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:36.25 448
97  Ida Österman 1998 DANDERYD LeWa Sport Cup 2015-03-22 Motala 02:36.52 446
98  Frida Nordefell 2000 SK SYDSIM Ungdoms Grand Prix 4 2015-10-10 Staffanstorp 02:36.73 444
99  Astrid Onno 2000 SPÅRVÄGEN Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 02:36.77 444
100  Emma Bergkvist 2000 STRÄNGNÄS Wisby Sim Saturday Morning 5 2015-10-03 Visby 02:36.83 443
 
  100m Medley [25 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=00:56.70
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Louise Hansson 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:58.77 898
Magdalena Kuras 1988 SK TRITON SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 00:59.31 873
Vilma Ekström 1994 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:01.93 767
Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:01.94 767
Jaqueline Hippi 1996 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:01.98 765
Ida Marko-Varga 1985 SK TRITON Yss Sparbanken Skåne Cup 2015-09-26 Ystad 01:02.73 738
Sara Thydén 1989 VÄSBY SS Södertälje Meet 2015 2015-10-04 Södertälje 01:03.09 725
Linnéa Bielicz 1994 GÖTEBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:03.13 724
Nadja Salomonsson 1992 VÄSBY SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:03.16 723
10  Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:03.29 719
11  Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 01:03.72 704
12  Jessica Eriksson 1995 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:04.13 691
13  Nathalie Lindborg 1991 MKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:04.28 686
14  Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:04.42 681
15  Marlene Pavlu Lewin 1997 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:04.65 674
16  Klara Thormalm 1998 JÖNKÖPING DM/JDM Östsvenska 2015-10-17 Kalmar 01:05.04 662
17  Lina Rosvall 1997 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:05.23 656
18  Rebecka Gustafsson 1998 STRÄNGNÄS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 01:05.49 648
  Alba Forés 1998 SK TRITON Yss Sparbanken Skåne Cup 2015-09-26 Ystad 01:05.49 648
20  Jenny Christensson 1996 SS IDEN Glasriket Cup 2015-03-22 Växjö 01:05.51 648
21  Therése Bergström 1987 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:05.69 643
22  Dinah Jönsson 1998 YSTADS SS DM/JDM 2015-10-18 Ystad 01:05.74 641
23  Sara Wallberg 1999 NKK Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 01:05.83 638
24  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 01:05.93 636
25  Anna Åhlin 1991 SPÅRVÄGEN Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 01:05.94 635
  Lisa Eriksson 1998 STRÄNGNÄS Sparbanken Rekarne Simcup 2015 2015-11-28 Eskilstuna 01:05.94 635
27  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:06.00 634
28  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS KM 2015-12-18 2015-12-18 Kalmar 01:06.08 631
29  Caroline Speiner 1994 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:06.20 628
30  Mathilda Johansson 1991 TÄBY SIM Neptuns KM 2015-02-14 Stockholm 01:06.29 625
31  Jessica Billquist 1996 SPÅRVÄGEN DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 01:06.33 624
32  Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 01:06.34 624
  Annie Lindström 1996 KSLS 18th DANISH INTERNATIONAL SWIM CUP 2015-05-15 Esbjerg 01:06.34 624
34  Andrea Gustafsson 1996 MKK simallskånskan omg 2 2015-11-23 01:06.36 623
35  Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 01:06.37 623
36  Emma Dimitriou Sagré 1999 ALINGSÅS DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 01:06.38 623
37  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN Julklappsdoppet 2015 2015-12-05 Stockholm 01:06.40 622
38  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 01:06.43 621
39  Lova Andersson 2000 LJUNGBY SS NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 01:06.45 621
40  Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:06.47 620
41  Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:06.51 619
42  Sofia Henell 1997 LASS NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 01:06.65 615
43  Emma Varga 1997 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-05 Helsingborg 01:06.66 615
44  Moa Ståhl 1995 SK TRITON Intersport Simcup 2015-10-04 Motala 01:06.70 614
45  Emilia Christiansen 1999 S 71 DM/JDM 2015-10-18 Ystad 01:06.71 614
46  Felicia Hedman 1995 VÄSBY SS Skins Games 2015 2015-03-22 Falun 01:06.84 610
47  Lina Johansson 1994 SÖDERTÖRN Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 01:06.85 610
48  Hanna Cederholm 1997 SK LAXEN KM 100me 2015-12-13 Halmstad 01:07.06 604
49  Stina Lindberg 2000 SK RAN Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 01:07.07 604
50  Alicia Lundblad 2001 HS Medaljjakt A, T 151213 2015-12-13 Helsingborg 01:07.24 599
51  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE KM 2015 2015-12-12 Södertälje 01:07.45 594
52  Amanda Persson 1996 FILIPSTAD DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 01:07.48 593
53  Mari Louise Tran 1997 HS DM/JDM 2015-10-18 Ystad 01:07.58 590
54  Ebba Hellström 1992 S02 Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 01:07.60 590
55  Maria Persson 1993 POSEIDON SIM ā LUND GUL Challenge 2015-11-07 Lund 01:07.63 589
56  Linda Holmgren 1993 SKELLEFTEÅ DM/JDM 2015-10-17 Skellefteå 01:07.67 588
57  Emma Jansson 1994 MKK Åbne Københavnske Masters 2015-11-07 Kastrup 01:07.74 586
58  Malin Wallén 1997 SPÅRVÄGEN Julklappsdoppet 2015 2015-12-06 Stockholm 01:07.80 584
59  Erica Christensen Weistrand 1997 SÖDERTÄLJE Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 01:07.84 583
60  Felicia Andersson 1997 UDDEVALLA DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 01:07.85 583
  Anette Philipsson 1965 LASS Åbne Københavnske Masters 2015-11-07 Kastrup 01:07.85 583
62  Fanny Trollstad 1997 VÄRNAMO SS Oskarshamns Sprinten 2015 2015-01-31 Oskarshamn 01:07.87 583
63  Malin Johansson 1997 SK SYDSIM Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 01:07.88 582
64  Miranda Orajärvi 1998 HS Allskånskan omg 2 2015-11-25 Klippan 01:07.89 582
65  Nilla Atzmannstorfer 1998 JÖNKÖPING NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 01:07.99 579
66  Elin Podéus 1997 NKK Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 01:08.00 579
  Elin Svärd 1998 FALUN Morgondagare, Utman & Guldj 5 2015-12-07 Falun 01:08.00 579
68  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 01:08.07 577
69  Katarina Tour 1987 SK NEPTUN Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 01:08.10 577
  Sara Junevik 2000 LEKSAND Skins Games 2015 2015-03-22 Falun 01:08.10 577
71  My Rydgren 1999 LANDSKRONA DM/JDM 2015-10-18 Ystad 01:08.14 576
72  Mathilda Eriksson 2001 SS04 DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 01:08.19 574
73  Anna Eriksson 1999 STRÄNGNÄS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-20 Örebro 01:08.21 574
74  Tilde Morin 2002 SK LAXEN KM 100me 2015-12-13 Halmstad 01:08.25 573
75  Julia Thurfjell 1994 SS04 DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 01:08.30 572
76  Clara Wiman 1996 VÄSTERÅS Skins Games 2015 2015-03-22 Falun 01:08.34 571
77  Annelie Jönsson 1983 MKK simallskånskan omg 2 2015-11-23 01:08.45 568
78  Hanna Jörlund 1991 SÖDERTÖRN Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 01:08.51 566
79  Lovisa Nyman 1994 UMEÅ SS Umestänket 2015 2015-05-24 Umeå 01:08.53 566
80  Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING DM/JDM Östsvenska 2015-10-17 Kalmar 01:08.54 566
81  Hanna Bergman 2001 POSEIDON KM final 2015 2015-12-13 Lund 01:08.56 565
82  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S KM 2015 2015-12-18 Järfälla 01:08.60 564
83  Johanna Söderberg 1999 HS Medaljjakt A, T 151010 2015-10-10 Helsingborg 01:08.62 564
84  Tiffani Segerbrand 1999 SS04 KM 2015 2015-12-15 Solna 01:08.65 563
85  Paulina Wiklund-Nilsson 1997 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-22 Helsingborg 01:08.73 561
86  Rebecca Mattsson 1995 SK NEPTUN Arne Borgs minne TYR sprint 2015-09-27 Stockholm 01:08.74 561
  Olivia Berglund 1998 POSEIDON KM final 2015 2015-12-13 Lund 01:08.74 561
88  Ronja Nilsson 1993 UMEÅ SS Umestänket 2015 2015-05-24 Umeå 01:08.75 560
89  Fanny Andersson 1997 SK TRITON Tritonspelen 2015-11-30 Staffanstorp 01:08.81 559
90  Simone Karlsson 2001 OSBY SS DM/JDM 2015-10-18 Ystad 01:08.84 558
91  Josefin Ossmyr 1999 TYRESÖ SS DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 01:08.88 557
92  Emma Bergkvist 2000 STRÄNGNÄS NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 01:08.90 557
93  Amanda Andersson 1996 UDDEVALLA NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 01:08.92 556
94  Agnes Wedel 2000 VÄSTERVIK Intersport Simcup 2015-10-04 Motala 01:08.94 556
  Sophia Norén 1998 SS04 Julklappsdoppet 2015 2015-12-05 Stockholm 01:08.94 556
96  Alexandra Uusaro 1995 TÄBY SIM Täby Sim Klubbmästerskap 2015 2015-12-13 Täby 01:09.00 554
97  Christin Heina 1996 GÖTEBORG NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 01:09.04 553
98  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE Seriesim 2015 Div 2 Omg 1 2015-01-11 Södertälje 01:09.07 553
99  Caroline Wallenborg 2000 SKK Ullbergstrofén 2015 finaler 25 2015-04-26 Göteborg 01:09.09 552
100  Sofia Johansson 1989 HS Masters SM 2015 2015-03-21 Stockholm 01:09.11 552
 
  200m Medley [25 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=02:01.86
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Louise Hansson 1996 HS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:06.29 898
Stina Gardell 1990 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:09.35 836
Jaqueline Hippi 1996 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:12.12 784
Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:13.24 765
Alida Ramdén 1997 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:15.69 724
Vilma Ekström 1994 LASS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:16.39 713
Ida Marko-Varga 1985 SK TRITON ARENA USO 2015 2015-09-05 UDDEVALLA 02:17.18 700
Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:17.57 695
Sophie Hansson 1998 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 02:17.63 694
10  Marlene Pavlu Lewin 1997 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:17.98 688
11  Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:18.31 683
12  Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING DM/JDM Östsvenska 2015-10-18 Kalmar 02:18.69 678
13  Nadja Salomonsson 1992 VÄSBY SS Arena Cup 2015 2015-09-19 Upplands Väsby 02:19.45 667
14  Linnéa Bielicz 1994 GÖTEBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:19.70 663
15  Hanna Jörlund 1991 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:19.89 661
16  Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING Nordic Swimming Championships 2015-12-11 Bergen 02:20.18 656
17  Emilia Christiansen 1999 S 71 Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:20.84 647
18  Alicia Lundblad 2001 HS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:20.91 646
19  Sara Junevik 2000 FALUN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:21.21 642
  Wilma Persson 2001 SUNDSVALL Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:21.21 642
21  Lisa Eriksson 1998 STRÄNGNÄS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:21.25 642
22  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim region 4 2015-11-14 Jönköping 02:21.42 639
23  Matilda Weiler 1998 HS Swedbank Medaljjakt 2015-05-16 Helsingborg 02:21.44 639
24  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:21.51 638
25  Sara Wallberg 1999 NKK Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:21.60 637
26  Klara Thormalm 1998 JÖNKÖPING Intersport Simcup 2015-10-03 Motala 02:21.68 636
27  Christine Ekman 1994 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:21.73 635
28  Anna Miram 1999 LUDVIKA SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:22.38 626
29  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:22.57 624
30  Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 02:22.60 624
31  Ebba Hellström 1992 S02 SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:22.88 620
32  Ayleen Burt 1997 SPIF SF Extralopp 2015-11-04 Helsingborg 02:23.02 618
33  Elin Svärd 1998 FALUN ARENA USO 2015 2015-09-05 UDDEVALLA 02:23.05 618
34  Sara Hägglund-Björklund 1995 SÖDERTÖRN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-22 Sollentuna 02:23.36 614
35  Alba Forés 1998 SK TRITON Allskånskan 2015-09-28 Staffanstorp 02:23.73 609
36  Ida Swegmark 2000 MASS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:23.96 606
37  Emma Westman 1993 MASS KM 1 2015 2015-02-22 Mölndal 02:24.15 604
38  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-22 Sollentuna 02:24.25 602
39  Caroline Speiner 1994 SÖDERTÖRN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-22 Sollentuna 02:24.31 602
  Emma Bergkvist 2000 STRÄNGNÄS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:24.31 602
41  Jessica Billquist 1996 SPÅRVÄGEN Kringelsim 2015 2015-02-14 Södertälje 02:24.49 599
42  Ida Rosenius 2000 KARLSKRONA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:24.54 599
43  Cornelia Eklund 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 02:24.57 598
44  Clara Wiman 1996 VÄSTERÅS Skins Games 2015 2015-03-21 Falun 02:24.60 598
45  Linnéa Englund 2003 KARLSTAD Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:24.71 597
46  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS HP Holding Korsvirkessim 2015-05-16 Ystad 02:24.78 596
47  Hilda Andersson 1999 UDDEVALLA Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-14 Göteborg 02:24.83 595
48  Lovisa Nyman 1994 UMEÅ SS Umestänket 2015 2015-05-23 Umeå 02:24.90 594
49  Emilia Rönningdal 2002 S 71 Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:25.08 592
50  Tilde Morin 2002 SK LAXEN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:25.10 592
51  Tea Gladher 2000 KARLSKRONA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:25.23 590
52  Lova Andersson 2000 LJUNGBY SS NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:25.33 589
53  Elin Podéus 1997 NKK Intersport Simcup 2015-10-03 Motala 02:25.46 587
54  Klara Juliusson 1997 HÖGANÄS SS DM/JDM 2015-10-17 Ystad 02:25.56 586
55  Hanna Bergman 2001 POSEIDON Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:25.76 584
56  Frida Lannhard 2000 LUDVIKA SS Sum-Sim Region 2 2015-11-14 Borlänge 02:25.81 583
57  Amanda Rutqvist 1991 GÖTEBORG ARENA USO 2015 2015-09-05 UDDEVALLA 02:25.89 582
58  My Rydgren 1999 LANDSKRONA Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:25.99 581
59  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:26.02 581
60  Malin Wallén 1997 SPÅRVÄGEN Vinterneptuniaden 2015 2015-02-01 Stockholm 02:26.11 580
61  Sofia Henell 1997 LASS Intersport Simcup 2015-10-03 Motala 02:26.12 580
62  Elin Swerlander 2001 TUREBERG Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 02:26.14 579
63  Rebecca Diaz-Nilsson 1996 NKK DUVEDOPPET 2015-01-04 Katrineholm 02:26.15 579
64  Anna Eriksson 1999 STRÄNGNÄS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:26.17 579
65  Amanda Persson 1996 FILIPSTAD Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 02:26.26 578
66  Malin Johansson 1997 SK SYDSIM SM/JSM (25m) 2015 2015-11-04 Helsingborg 02:26.45 576
67  Cassandra Tran 1997 MKK Allskånskan 2015-09-28 Staffanstorp 02:26.50 575
68  Elise Löfgren 1991 MASS KM 1 2015 2015-02-22 Mölndal 02:26.57 574
69  Lina Rosvall 1997 HS Öresund Meeting 2015 2015-03-21 Helsingborg 02:26.64 573
70  Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS Arena & Poseidon Team Cup 2015 2015-09-05 Lund 02:26.83 571
71  Caroline Wallenborg 2000 SKK Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 02:26.84 571
  Tova Olsson 2001 MASS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:26.84 571
73  Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 02:26.88 571
74  Anna Lillieström 1992 SÖDERTÖRN Södertörns SS KM och Knatte-KM 2015-12-14 Torvalla, Haninge 02:26.94 570
75  Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN Sundsvall Arena Cup 2015 2015-09-27 Sundsvall 02:26.96 570
76  Hanna Cederholm 1997 SK LAXEN DM/JDM VSSF 25m 2015 2015-10-18 Skövde 02:26.97 570
77  Tuva Rosebrink 2001 SKÖVDE SS Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-15 Göteborg 02:27.00 569
78  Annelie Jönsson 1983 MKK Allskånskan Final 2015-12-16 Ystad 02:27.04 569
79  Jenny Christensson 1996 SS IDEN Glasriket Cup 2015-03-21 Växjö 02:27.08 568
80  Johanna Söderberg 1999 HS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:27.14 568
81  Andrea Reinhold 2001 GÖTEBORG Sum-Sim Region 5 VSSF 2015 2015-11-15 Göteborg 02:27.33 565
82  Rebecka Gustafsson 1998 STRÄNGNÄS Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 02:27.41 564
  Moa Ståhl 1995 SK TRITON DM/JDM 2015-10-17 Ystad 02:27.41 564
84  Tove Sparrman 1996 VÄSBY SS Arena Cup 2015 2015-09-19 Upplands Väsby 02:27.42 564
85  Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE Sum-Sim Region 3 2015-11-14 Södertälje 02:27.49 564
86  Sarah Wallin 2000 LUDVIKA SS Sum-Sim Region 2 2015-11-14 Borlänge 02:27.57 563
87  Rebecca Hesslevik 2000 HS DM/JDM 2015-10-17 Ystad 02:27.60 562
88  Malin Eklund 2001 VÄSTERÅS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:27.69 561
89  Andréa Persson 1999 VÄSTERÅS DM-JDM (25M) 2015 Västerås 2015-10-17 Västerås 02:27.78 560
90  Felicia Huynh 2000 S 71 Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:27.86 559
91  Elvira Eklund-Ramböl 1997 KARLSTAD Wadköpingsdoppet 2015 2015-09-19 Örebro 02:27.92 559
92  Mathilda Eriksson 2001 SS04 Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:28.04 557
93  Josefin Hallman 1995 SÖDERTÖRN Sollentuna Simfestival 2015 2015-03-22 Sollentuna 02:28.06 557
94  Amanda Andersson 1996 UDDEVALLA NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 02:28.11 556
  Elin Grenholm 1999 SPÅRVÄGEN Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 02:28.11 556
96  Emma Dimitriou Sagré 1999 ALINGSÅS Swedish Swim Games 2015 2015-10-10 Upplands Väsby 02:28.13 556
97  Tova Andersson 2001 VÄSBY SS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 02:28.17 556
98  Johanna Palmkvist 1999 HS Allskånskan omg 1 2015 2015-09-28 Helsingborg 02:28.18 556
99  Matilda Klintberg 1999 VELLINGE-N DM/JDM 2015-10-17 Ystad 02:28.23 555
100  Emma Wahlund 1998 VÄSBY SS LSS Väsman Open 2015 2015-02-14 02:28.29 554
 
  400m Medley [25 M] damer,   fr.o.m.: 2015-01-01 till 2015-12-31 1000=04:19.86
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
Stina Gardell 1990 SPÅRVÄGEN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:37.25 823
Frida Berggren 1994 VÄSTERÅS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:40.21 797
Jaqueline Hippi 1996 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:43.18 772
Amanda Rutqvist 1991 GÖTEBORG SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:46.04 749
Laura Lajunen 1992 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:49.97 719
Christine Ekman 1994 SK NEPTUN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:50.32 717
Ida Marko-Varga 1985 SK TRITON DM/JDM 2015-10-18 Ystad 04:51.52 708
Rebecca Håkansson 1996 VELLINGE-N SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:52.97 697
Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING Nordic Swimming Championships 2015-12-12 Bergen 04:52.98 697
10  Erica Sjöholm 1997 SJÖBO SS SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 04:55.71 678
11  Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING Sum-Sim region 4 2015-11-15 Jönköping 04:55.87 677
12  Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 04:56.29 674
13  Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 04:56.61 672
14  Hanna Jörlund 1991 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 05:00.14 649
15  Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 05:00.23 648
16  Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S DM/JDM-kortbana 2015 2015-10-17 Norrtälje 05:00.88 644
17  Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-05 Göteborg 05:00.94 643
18  Elin Podéus 1997 NKK SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 05:01.71 638
19  Emma Dimitriou Sagré 1999 ALINGSÅS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 05:02.23 635
20  Sara Wallberg 1999 NKK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 05:02.32 635
21  Cornelia Eklund 2000 JÄRFÄLLA S Sum-Sim Region 3 2015-11-15 Södertälje 05:02.38 634
22  Sara Hägglund-Björklund 1995 SÖDERTÖRN Järfälla Nationella 2015 2015-04-26 Järfälla 05:02.46 634
23  Ayleen Burt 1997 SPIF SF Järfälla Nationella 2015 2015-04-26 Järfälla 05:02.85 631
24  Frida Lannhard 2000 LUDVIKA SS Sum-Sim Region 2 2015-11-15 Borlänge 05:03.04 630
25  Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN SM/JSM (25m) 2015 2015-11-08 Helsingborg 05:03.37 628
26  Marlene Pavlu Lewin 1997 SKURU IK NUSS Äldre 2015-01-30 Jönköping 05:03.75 626
27  Andréa Persson 1999 VÄSTERÅS Sum-Sim Riksfinal 2015 2015-12-06 Göteborg 05:04.25 623
28  Clara Wiman 1996 VÄSTERÅS Swedish Swim Games 2015 2015-10-11 Upplands Väsby 05:04.52 621
29  Anna Miram 1999