Deltagarlista Gren 1-38 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Karlstad    Utskriftsdatum  12 januari 2019   
  Tävlingsort  Karlstad    Utskriftstid  06:15   
  Arrangör  Karlstads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  2:12.53   
116  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  2:16.09   
111  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  2:17.78   
72  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m  2:18.94   
30  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  2:19.59   
65  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  2:19.68   
28  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  2:22.16   
63  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  2:22.40   
119  Halldan Tilde  2005  SÄFFLE SS  AH6205  25 m  2:22.74   
10  135  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  2:24.29   
11  106  Karlsson Filippa  2004  KATRINEHOL  AF8804  25 m  2:24.39   
12  71  Dautbegovic Minea  2004  KARLSTAD  AV9804  25 m  2:24.85   
13  79  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  2:28.27   
14  45  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  25 m  2:30.86   
15  49  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m  2:32.21   
16  31  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  2:32.55   
17  34  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m  2:32.56   
18  122  Locken Ebba  2006  SÄFFLE SS  AH6606  25 m  2:33.43   
19  Pettersson Majken  2001  ARVIKA SS  BG6201  25 m  2:33.61   
20  121  Orban Amanda  2005  SÄFFLE SS  AH9205  25 m  2:34.22   
21  109  Pettersson Katarina  2005  KATRINEHOL  AL4205  25 m  2:34.57   
22  16  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD  AA0204  25 m  2:34.63   
23  Axelsson Sanna  2004  ARVIKA SS  AI4204  25 m  2:35.70   
24  37  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  2:36.50   
25  137  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  2:39.81   
26  114  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m  2:41.62   
27  62  Bergsten Elsa  2002  KARLSTAD  AZ3202  25 m  2:42.63   
28  80  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  2:44.20   
29  107  Fredriksson Linnéa  2004  KATRINEHOL  AT0404  25 m  2:46.38   
30  124  Blennrot Julia  2004  SÄFFLE SS  BT4604  50 m  2:46.54   
31  127  Eriksson Thea  2006  ÅMÅLS SS  AS0606  25 m  2:52.68   
32  133  Nyrén Julia  2002  HK SIM  BA3602  25 m  2:53.45   
33  126  Thorpman Vilma  2006  ÅMÅLS SS  AS5406  25 m  2:55.33   
34  17  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD  AH2205  25 m  2:57.30   
35  120  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  2:59.54   
36  48  Therus Linneá  2005  KARLSKO SF  BC1805  25 m  3:02.31   
37  82  Tallberg Emilia  2006  KARLSTAD  AO2206  25 m  3:16.20   
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
58  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:02.85   
105  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  1:04.27   
33  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF  AH2703  25 m  1:05.25   
117  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  1:06.44   
32  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:07.78   
108  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  1:08.25   
64  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  1:08.42   
15  Faber Bjarne  2001  DEJE SS  BA9901  25 m  1:10.12   
35  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  1:10.72   
10  139  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  1:11.95   
11  69  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  1:14.96   
12  128  Svensson Albin  2004  ÅMÅLS SS  AW5504  25 m  1:15.60   
13  77  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  1:23.39   
14  40  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  25 m  1:24.13   
15  42  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m  1:26.90   
16  44  Åkesson Linus  2005  KARLSKO SF  AK1105  50 m  1:29.58   
17  41  Jansson Elias  2006  KARLSKO SF  AC3706  25 m     
18  43  Franz Lukas  2005  KARLSKO SF  AJ5905  25 m     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
38  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m  1:15.96   
Hedling Clara  2001  ARVIKA SS  AP9201  25 m  1:22.01   
134  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:22.44   
85  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m  1:22.49   
28  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  1:23.67   
25  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS  AA4403  25 m  1:23.82   
68  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  1:24.31   
118  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  1:24.52   
113  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  1:25.18   
10  74  Sjölander Sara  2006  KARLSTAD  AE0406  25 m  1:26.00   
11  71  Dautbegovic Minea  2004  KARLSTAD  AV9804  25 m  1:27.25   
12  131  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:28.77   
13  67  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  1:29.73   
14  45  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  25 m  1:30.98   
15  37  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  1:31.63   
16  34  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m  1:32.07   
17  12  Asp Isabelle  2001  DEJE SS  AE0801  25 m  1:32.12   
18  107  Fredriksson Linnéa  2004  KATRINEHOL  AT0404  25 m  1:32.28   
19  137  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  1:32.63   
20  31  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  1:34.33   
21  138  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  1:34.50   
22  76  Bergsten Elvira  2005  KARLSTAD  AO8605  25 m  1:35.22   
23  50  Rashiid Rania  2006  KARLSKO SF  AX0206  25 m  1:35.61   
24  132  Jacobsson Tyra  2005  HK SIM  AB0805  25 m  1:36.11   
25  127  Eriksson Thea  2006  ÅMÅLS SS  AS0606  25 m  1:38.11   
26  83  Biro Boglarka  2006  KARLSTAD  AO9806  25 m  1:39.45   
27  89  Lindner Ellen  2005  KARLSTAD  BK3605  25 m  1:42.21   
28  17  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD  AH2205  25 m  1:43.18   
29  126  Thorpman Vilma  2006  ÅMÅLS SS  AS5406  25 m  1:43.45   
30  82  Tallberg Emilia  2006  KARLSTAD  AO2206  25 m  1:45.51   
31  18  Larsson Greta  2006  FILIPSTAD  AI6606  25 m  1:50.46   
32  51  Krona Alva  2006  KARLSKO SF  BI1206  25 m  1:52.56   
33  47  Josbo Ester  2006  KARLSKO SF  AO2806  25 m  1:54.58   
34  120  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  1:57.75   
35  73  Engvall Sofie  2005  KARLSTAD  AL8805  25 m  2:07.51   
36  Spjut Felicia  2006  ARVIKA SS  BN4406  25 m  2:12.14   
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
108  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  2:42.56   
64  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  2:46.16   
136  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  2:54.04   
27  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS  AD5704  25 m  3:01.74   
141  Rydergren Måns  2003  KATRINEHOL  AP8703  25 m  3:06.51   
70  Jovancic Lazar  2004  KARLSTAD  AK2104  25 m  3:07.89   
129  Larsson Casper  2006  SOLSTA  AG7906  25 m  3:21.54   
26  Axelsson Emil  2004  GRUMS SS  AD4704  25 m  3:22.42   
14  Lidman Oliver  2003  DEJE SS  AX5903  25 m  3:29.48   
10  19  Spelling Noel  2006  FILIPSTAD  AJ4106  25 m  3:33.59   
11  128  Svensson Albin  2004  ÅMÅLS SS  AW5504  25 m     
 
Gren 5, 400m Medley Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
72  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m  5:32.23   
63  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  5:40.30   
80  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  6:30.20   
36  Johansson Nathalie  2006  KARLSKO SF  AB2606  25 m     
38  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m     
39  Löthgren Smilla  2004  KARLSKO SF  BA4404  25 m     
48  Therus Linneá  2005  KARLSKO SF  BC1805  25 m     
49  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m     
73  Engvall Sofie  2005  KARLSTAD  AL8805  25 m     
10  89  Lindner Ellen  2005  KARLSTAD  BK3605  25 m     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
123  Koivumäki Hugo  2004  SÄFFLE SS  AT2904  25 m  18:58.40   
75  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  19:07.97   
60  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  19:11.75   
77  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  21:17.81   
13  Lindkvist Linus  2003  DEJE SS  AE4903  25 m     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
117  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  9:49.91   
32  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  9:56.32   
15  Faber Bjarne  2001  DEJE SS  BA9901  25 m  12:02.39   
43  Franz Lukas  2005  KARLSKO SF  AJ5905  50 m  12:04.75   
Lindblom William  2004  ARVIKA SS  AE3104  25 m     
33  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF  AH2703  25 m     
35  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m     
40  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  25 m     
41  Jansson Elias  2006  KARLSKO SF  AC3706  25 m     
10  42  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
79  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  2:51.99   
67  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  2:53.52   
31  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  2:54.74   
63  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  2:54.82   
36  Johansson Nathalie  2006  KARLSKO SF  AB2606  25 m  3:08.35   
109  Pettersson Katarina  2005  KATRINEHOL  AL4205  50 m  3:11.39   
38  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m     
49  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m     
62  Bergsten Elsa  2002  KARLSTAD  AZ3202  25 m     
10  68  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m     
11  71  Dautbegovic Minea  2004  KARLSTAD  AV9804  25 m     
12  72  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m     
13  85  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
105  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  2:20.43   
32  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  2:23.34   
60  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  2:24.09   
64  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  2:24.60   
15  Faber Bjarne  2001  DEJE SS  BA9901  25 m  2:27.93   
108  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  2:30.23   
40  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  25 m  2:31.17   
117  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  2:31.93   
33  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF  AH2703  25 m  2:32.51   
10  35  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  2:37.90   
11  75  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  2:40.10   
12  139  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  2:41.83   
13  41  Jansson Elias  2006  KARLSKO SF  AC3706  25 m  2:47.84   
14  70  Jovancic Lazar  2004  KARLSTAD  AK2104  25 m  2:49.96   
15  42  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m  2:50.77   
16  43  Franz Lukas  2005  KARLSKO SF  AJ5905  25 m  3:16.37   
17  44  Åkesson Linus  2005  KARLSKO SF  AK1105  25 m  3:18.60   
18  14  Lidman Oliver  2003  DEJE SS  AX5903  25 m     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  4:37.71   
116  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  4:41.92   
65  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  4:50.95   
30  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  4:53.86   
119  Halldan Tilde  2005  SÄFFLE SS  AH6205  25 m  4:59.84   
85  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m  5:00.58   
135  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  5:01.55   
28  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  5:01.69   
79  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  5:03.21   
10  34  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m  5:21.44   
11  37  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  5:29.73   
12  12  Asp Isabelle  2001  DEJE SS  AE0801  25 m  5:35.01   
13  39  Löthgren Smilla  2004  KARLSKO SF  BA4404  25 m  5:36.27   
14  80  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  5:42.27   
15  17  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD  AH2205  25 m  5:58.08   
16  120  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  6:10.91   
17  89  Lindner Ellen  2005  KARLSTAD  BK3605  50 m  6:34.02   
18  73  Engvall Sofie  2005  KARLSTAD  AL8805  50 m  6:45.47   
19  36  Johansson Nathalie  2006  KARLSKO SF  AB2606  25 m     
20  48  Therus Linneá  2005  KARLSKO SF  BC1805  25 m     
21  126  Thorpman Vilma  2006  ÅMÅLS SS  AS5406  25 m     
22  127  Eriksson Thea  2006  ÅMÅLS SS  AS0606  25 m     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
105  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  1:01.78   
32  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:05.99   
60  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  1:09.03   
69  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  1:09.13   
33  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF  AH2703  25 m  1:10.07   
108  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  1:12.76   
136  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  1:15.74   
110  Ahlman Amadeus  2003  KATRINEHOL  AW4703  25 m  1:15.76   
128  Svensson Albin  2004  ÅMÅLS SS  AW5504  25 m  1:17.32   
10  43  Franz Lukas  2005  KARLSKO SF  AJ5905  25 m  1:18.04   
11  141  Rydergren Måns  2003  KATRINEHOL  AP8703  25 m  1:18.32   
12  77  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  1:18.91   
13  35  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  1:22.25   
14  44  Åkesson Linus  2005  KARLSKO SF  AK1105  25 m  1:24.25   
15  40  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  50 m  1:26.62   
16  41  Jansson Elias  2006  KARLSKO SF  AC3706  25 m  1:30.67   
17  87  Bjurenhed Erik  2006  KARLSTAD  AI2506  25 m  1:31.52   
18  53  Gullbrand Mio  2006  KARLSKO SF  AT4506  25 m  1:39.60   
19  42  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m  1:41.52   
20  54  Karlsson Melker  2006  KARLSKO SF  AT5506  25 m  1:44.89   
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
116  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  2:26.15   
63  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  2:34.11   
59  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  2:34.21   
134  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  2:40.30   
34  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m  2:42.06   
71  Dautbegovic Minea  2004  KARLSTAD  AV9804  25 m  2:42.50   
39  Löthgren Smilla  2004  KARLSKO SF  BA4404  25 m  2:46.19   
131  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  2:47.10   
106  Karlsson Filippa  2004  KATRINEHOL  AF8804  25 m  2:48.42   
10  118  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  2:48.44   
11  49  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m  2:50.92   
12  16  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD  AA0204  25 m  2:53.43   
13  25  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS  AA4403  25 m  2:56.01   
14  37  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  3:01.58   
15  124  Blennrot Julia  2004  SÄFFLE SS  BT4604  25 m  3:03.33   
16  137  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  3:03.36   
17  107  Fredriksson Linnéa  2004  KATRINEHOL  AT0404  25 m  3:08.23   
18  126  Thorpman Vilma  2006  ÅMÅLS SS  AS5406  25 m  3:23.60   
19  82  Tallberg Emilia  2006  KARLSTAD  AO2206  25 m  3:48.16   
20  38  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m     
21  45  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  25 m     
22  74  Sjölander Sara  2006  KARLSTAD  AE0406  25 m     
23  122  Locken Ebba  2006  SÄFFLE SS  AH6606  25 m     
24  138  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
105  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  54.77   
58  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  56.51   
115  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  56.52   
60  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  57.67   
64  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  57.76   
108  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  59.68   
69  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  1:00.63   
117  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  1:00.65   
123  Koivumäki Hugo  2004  SÄFFLE SS  AT2904  25 m  1:02.89   
10  75  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  1:03.03   
11  128  Svensson Albin  2004  ÅMÅLS SS  AW5504  25 m  1:05.37   
12  26  Axelsson Emil  2004  GRUMS SS  AD4704  25 m  1:06.14   
13  110  Ahlman Amadeus  2003  KATRINEHOL  AW4703  25 m  1:06.42   
14  27  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS  AD5704  25 m  1:06.63   
15  13  Lindkvist Linus  2003  DEJE SS  AE4903  25 m  1:06.71   
16  141  Rydergren Måns  2003  KATRINEHOL  AP8703  25 m  1:07.01   
17  70  Jovancic Lazar  2004  KARLSTAD  AK2104  25 m  1:08.71   
18  Lindblom William  2004  ARVIKA SS  AE3104  25 m  1:09.43   
19  77  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  1:10.21   
20  19  Spelling Noel  2006  FILIPSTAD  AJ4106  25 m  1:14.02   
21  87  Bjurenhed Erik  2006  KARLSTAD  AI2506  25 m  1:16.15   
22  129  Larsson Casper  2006  SOLSTA  AG7906  25 m  1:20.96   
23  54  Karlsson Melker  2006  KARLSKO SF  AT5506  25 m  1:21.03   
24  53  Gullbrand Mio  2006  KARLSKO SF  AT4506  25 m  1:25.35   
25  Pihlgren Melwin  2006  ARVIKA SS  AV2106  25 m  1:32.38   
26  95  Lundman Anton  2006  KARLSTAD  AI6507  25 m  1:34.55   
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
58  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  2:03.50   
105  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  2:04.17   
64  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  2:07.66   
108  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  2:11.57   
60  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  2:13.07   
117  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  2:13.74   
123  Koivumäki Hugo  2004  SÄFFLE SS  AT2904  25 m  2:14.75   
69  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  2:15.10   
33  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF  AH2703  25 m  2:15.12   
10  128  Svensson Albin  2004  ÅMÅLS SS  AW5504  25 m  2:15.94   
11  40  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  25 m  2:16.00   
12  139  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  2:21.77   
13  35  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  2:21.96   
14  110  Ahlman Amadeus  2003  KATRINEHOL  AW4703  25 m  2:27.50   
15  141  Rydergren Måns  2003  KATRINEHOL  AP8703  25 m  2:28.12   
16  42  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m  2:28.95   
17  43  Franz Lukas  2005  KARLSKO SF  AJ5905  25 m  2:28.96   
18  77  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  2:31.54   
19  41  Jansson Elias  2006  KARLSKO SF  AC3706  25 m  2:33.67   
20  70  Jovancic Lazar  2004  KARLSTAD  AK2104  25 m  2:33.82   
21  44  Åkesson Linus  2005  KARLSKO SF  AK1105  25 m  2:36.15   
22  87  Bjurenhed Erik  2006  KARLSTAD  AI2506  25 m  3:11.30   
23  99  Holmström Pettersson Fabian  2006  KARLSTAD  AT2506  25 m     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  1:08.59   
111  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  1:11.31   
67  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  1:14.14   
28  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  1:15.69   
49  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m  1:15.78   
63  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  1:16.40   
135  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  1:16.48   
79  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  1:17.06   
68  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  1:17.09   
10  31  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  1:18.58   
11  16  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD  AA0204  25 m  1:20.18   
12  106  Karlsson Filippa  2004  KATRINEHOL  AF8804  25 m  1:21.17   
13  118  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  1:21.26   
14  34  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m  1:21.99   
15  109  Pettersson Katarina  2005  KATRINEHOL  AL4205  25 m  1:22.60   
16  131  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:25.10   
17  48  Therus Linneá  2005  KARLSKO SF  BC1805  25 m  1:28.20   
18  39  Löthgren Smilla  2004  KARLSKO SF  BA4404  25 m  1:28.46   
19  62  Bergsten Elsa  2002  KARLSTAD  AZ3202  25 m  1:35.30   
20  114  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m  1:37.13   
21  45  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  25 m     
22  65  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m     
23  73  Engvall Sofie  2005  KARLSTAD  AL8805  25 m     
24  89  Lindner Ellen  2005  KARLSTAD  BK3605  25 m     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
60  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  1:08.15   
108  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  1:15.23   
64  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  1:18.21   
136  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  1:18.89   
141  Rydergren Måns  2003  KATRINEHOL  AP8703  25 m  1:19.25   
43  Franz Lukas  2005  KARLSKO SF  AJ5905  25 m  1:20.62   
75  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  1:22.14   
27  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS  AD5704  25 m  1:22.55   
26  Axelsson Emil  2004  GRUMS SS  AD4704  25 m  1:23.07   
10  70  Jovancic Lazar  2004  KARLSTAD  AK2104  25 m  1:23.55   
11  41  Jansson Elias  2006  KARLSKO SF  AC3706  25 m  1:24.12   
12  128  Svensson Albin  2004  ÅMÅLS SS  AW5504  25 m  1:26.81   
13  129  Larsson Casper  2006  SOLSTA  AG7906  25 m  1:33.39   
14  19  Spelling Noel  2006  FILIPSTAD  AJ4106  25 m  1:35.90   
15  87  Bjurenhed Erik  2006  KARLSTAD  AI2506  25 m  1:41.61   
16  54  Karlsson Melker  2006  KARLSKO SF  AT5506  25 m  1:48.74   
17  53  Gullbrand Mio  2006  KARLSKO SF  AT4506  25 m  1:48.91   
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
61  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  2:30.09   
38  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m  2:45.21   
72  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m  2:46.64   
113  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  3:03.48   
25  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS  AA4403  25 m  3:04.62   
Axelsson Sanna  2004  ARVIKA SS  AI4204  25 m  3:07.35   
71  Dautbegovic Minea  2004  KARLSTAD  AV9804  25 m  3:08.54   
121  Orban Amanda  2005  SÄFFLE SS  AH9205  25 m  3:12.58   
74  Sjölander Sara  2006  KARLSTAD  AE0406  25 m  3:16.43   
10  137  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  3:23.86   
11  107  Fredriksson Linnéa  2004  KATRINEHOL  AT0404  25 m  3:24.81   
12  37  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  3:25.47   
13  138  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  3:27.03   
14  39  Löthgren Smilla  2004  KARLSKO SF  BA4404  25 m  3:27.99   
15  83  Biro Boglarka  2006  KARLSTAD  AO9806  25 m  3:41.29   
16  126  Thorpman Vilma  2006  ÅMÅLS SS  AS5406  25 m  3:41.53   
17  82  Tallberg Emilia  2006  KARLSTAD  AO2206  25 m  3:53.16   
18  17  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD  AH2205  25 m  4:10.54   
19  34  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m     
20  48  Therus Linneá  2005  KARLSKO SF  BC1805  25 m     
21  50  Rashiid Rania  2006  KARLSKO SF  AX0206  25 m     
22  127  Eriksson Thea  2006  ÅMÅLS SS  AS0606  25 m     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
32  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  5:16.83   
117  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  5:42.08   
77  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  50 m  6:48.37   
33  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF  AH2703  25 m     
35  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m     
40  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  25 m     
42  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m     
44  Åkesson Linus  2005  KARLSKO SF  AK1105  25 m     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
63  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  20:12.86   
85  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m  20:14.65   
80  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  22:37.87   
120  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  50 m  25:17.66   
132  Jacobsson Tyra  2005  HK SIM  AB0805  25 m     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
116  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  9:38.13   
59  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  9:44.90   
30  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  10:07.03   
65  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  10:09.72   
79  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  10:17.18   
119  Halldan Tilde  2005  SÄFFLE SS  AH6205  25 m  10:32.88   
71  Dautbegovic Minea  2004  KARLSTAD  AV9804  25 m  10:52.86   
36  Johansson Nathalie  2006  KARLSKO SF  AB2606  25 m     
45  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  25 m     
10  49  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m     
11  73  Engvall Sofie  2005  KARLSTAD  AL8805  25 m     
12  82  Tallberg Emilia  2006  KARLSTAD  AO2206  25 m     
13  89  Lindner Ellen  2005  KARLSTAD  BK3605  25 m     
14  134  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
58  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  2:28.03   
117  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  2:39.45   
32  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  2:48.48   
64  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  2:50.36   
139  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  2:51.75   
77  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  3:06.02   
75  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  3:26.58   
70  Jovancic Lazar  2004  KARLSTAD  AK2104  25 m     
 
Gren 22, 200m Medley Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
61  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  2:19.94   
72  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m  2:31.97   
59  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  2:32.79   
63  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  2:33.48   
65  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  2:41.58   
135  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  2:42.18   
71  Dautbegovic Minea  2004  KARLSTAD  AV9804  25 m  2:43.66   
68  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  2:44.62   
38  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m  2:45.17   
10  119  Halldan Tilde  2005  SÄFFLE SS  AH6205  25 m  2:47.37   
11  106  Karlsson Filippa  2004  KATRINEHOL  AF8804  25 m  2:47.54   
12  31  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  2:52.20   
13  34  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m  2:52.63   
14  Axelsson Sanna  2004  ARVIKA SS  AI4204  25 m  2:59.66   
15  107  Fredriksson Linnéa  2004  KATRINEHOL  AT0404  25 m  3:03.04   
16  39  Löthgren Smilla  2004  KARLSKO SF  BA4404  25 m  3:08.50   
17  127  Eriksson Thea  2006  ÅMÅLS SS  AS0606  25 m  3:19.21   
18  82  Tallberg Emilia  2006  KARLSTAD  AO2206  25 m  3:37.11   
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
123  Koivumäki Hugo  2004  SÄFFLE SS  AT2904  25 m  4:39.04   
108  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  4:49.68   
128  Svensson Albin  2004  ÅMÅLS SS  AW5504  25 m  4:59.48   
136  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  5:07.47   
33  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF  AH2703  25 m  5:28.18   
35  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m     
87  Bjurenhed Erik  2006  KARLSTAD  AI2506  25 m     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
61  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  1:09.04   
116  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  1:09.14   
67  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  1:10.30   
111  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  1:12.34   
134  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:14.13   
106  Karlsson Filippa  2004  KATRINEHOL  AF8804  25 m  1:14.14   
118  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  1:15.08   
34  Hammarbäck Moa  2003  KARLSKO SF  AR5403  25 m  1:15.10   
122  Locken Ebba  2006  SÄFFLE SS  AH6606  25 m  1:16.17   
10  112  Nordén Alice  2003  LINDESBERG  BM6203  25 m  1:17.14   
11  25  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS  AA4403  25 m  1:17.64   
12  39  Löthgren Smilla  2004  KARLSKO SF  BA4404  25 m  1:17.96   
13  121  Orban Amanda  2005  SÄFFLE SS  AH9205  25 m  1:18.88   
14  79  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  1:19.81   
15  Pettersson Majken  2001  ARVIKA SS  BG6201  25 m  1:19.85   
16  107  Fredriksson Linnéa  2004  KATRINEHOL  AT0404  25 m  1:20.35   
17  62  Bergsten Elsa  2002  KARLSTAD  AZ3202  25 m  1:21.10   
18  137  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  1:21.88   
19  36  Johansson Nathalie  2006  KARLSKO SF  AB2606  25 m  1:22.11   
20  80  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  1:24.55   
21  37  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  1:24.61   
22  124  Blennrot Julia  2004  SÄFFLE SS  BT4604  25 m  1:24.67   
23  48  Therus Linneá  2005  KARLSKO SF  BC1805  25 m  1:24.97   
24  45  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  25 m  1:26.08   
25  46  Pettersson Ida  2006  KARLSKO SF  AO7806  25 m  1:26.61   
26  132  Jacobsson Tyra  2005  HK SIM  AB0805  25 m  1:27.88   
27  126  Thorpman Vilma  2006  ÅMÅLS SS  AS5406  25 m  1:33.52   
28  127  Eriksson Thea  2006  ÅMÅLS SS  AS0606  25 m  1:34.05   
29  120  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  1:34.53   
30  Spjut Felicia  2006  ARVIKA SS  BN4406  25 m  1:59.50   
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
105  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  2:13.74   
32  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  2:21.00   
60  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  2:23.05   
69  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  2:32.75   
75  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  2:35.32   
110  Ahlman Amadeus  2003  KATRINEHOL  AW4703  25 m  2:50.13   
43  Franz Lukas  2005  KARLSKO SF  AJ5905  25 m  2:50.99   
77  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  2:53.47   
44  Åkesson Linus  2005  KARLSKO SF  AK1105  50 m  3:12.03   
10  40  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF  AV0502  25 m  3:12.07   
11  41  Jansson Elias  2006  KARLSKO SF  AC3706  25 m     
12  42  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF  AC0706  25 m     
13  128  Svensson Albin  2004  ÅMÅLS SS  AW5504  25 m     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  1:00.55   
116  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  1:01.69   
72  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m  1:02.18   
63  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  1:03.10   
28  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  1:03.11   
106  Karlsson Filippa  2004  KATRINEHOL  AF8804  25 m  1:03.25   
135  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  1:03.32   
30  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  1:03.97   
65  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  1:04.29   
10  67  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  1:04.68   
11  79  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  1:04.99   
12  49  Larsson Mia  2006  KARLSKO SF  AT0206  25 m  1:05.66   
13  38  Johansson Isabelle  2005  KARLSKO SF  AM0405  25 m  1:05.98   
14  71  Dautbegovic Minea  2004  KARLSTAD  AV9804  25 m  1:07.97   
15  45  Nyberg Maja  2004  KARLSKO SF  BM9804  25 m  1:08.70   
16  68  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  1:08.94   
17  121  Orban Amanda  2005  SÄFFLE SS  AH9205  25 m  1:09.75   
18  114  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m  1:10.08   
19  109  Pettersson Katarina  2005  KATRINEHOL  AL4205  25 m  1:10.18   
20  74  Sjölander Sara  2006  KARLSTAD  AE0406  25 m  1:10.19   
21  138  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  1:10.51   
22  46  Pettersson Ida  2006  KARLSKO SF  AO7806  25 m  1:10.95   
23  107  Fredriksson Linnéa  2004  KATRINEHOL  AT0404  25 m  1:11.87   
24  37  Bergström Alice  2004  KARLSKO SF  AS5404  25 m  1:12.43   
25  124  Blennrot Julia  2004  SÄFFLE SS  BT4604  25 m  1:14.40   
26  62  Bergsten Elsa  2002  KARLSTAD  AZ3202  25 m  1:15.13   
27  132  Jacobsson Tyra  2005  HK SIM  AB0805  25 m  1:15.49   
28  127  Eriksson Thea  2006  ÅMÅLS SS  AS0606  25 m  1:17.16   
29  76  Bergsten Elvira  2005  KARLSTAD  AO8605  25 m  1:17.69   
30  50  Rashiid Rania  2006  KARLSKO SF  AX0206  25 m  1:18.58   
31  48  Therus Linneá  2005  KARLSKO SF  BC1805  25 m  1:18.75   
32  52  Pettersson Jonna  2004  KARLSKO SF  BX8604  25 m  1:19.02   
33  120  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  1:19.88   
34  89  Lindner Ellen  2005  KARLSTAD  BK3605  25 m  1:20.84   
35  126  Thorpman Vilma  2006  ÅMÅLS SS  AS5406  25 m  1:21.43   
36  82  Tallberg Emilia  2006  KARLSTAD  AO2206  25 m  1:22.13   
37  73  Engvall Sofie  2005  KARLSTAD  AL8805  25 m  1:23.37   
38  47  Josbo Ester  2006  KARLSKO SF  AO2806  25 m  1:23.56   
39  51  Krona Alva  2006  KARLSKO SF  BI1206  25 m  1:24.30   
40  83  Biro Boglarka  2006  KARLSTAD  AO9806  25 m  1:31.34   
41  55  Sletvold-Walby Mari  2005  KARLSKO SF  BU2805  25 m  1:33.31   
42  Spjut Felicia  2006  ARVIKA SS  BN4406  25 m  1:36.21   
 
Gren 31, 50m Frisim Damer 
Sponsor: KSS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
28  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  28.02   
116  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  28.13   
111  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  28.53   
106  Karlsson Filippa  2004  KATRINEHOL  AF8804  25 m  28.88   
Hedling Clara  2001  ARVIKA SS  AP9201  25 m  29.32   
85  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m  29.37   
135  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  29.39   
134  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  29.92   
25  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS  AA4403  25 m  29.96   
10  67  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  29.98   
11  119  Halldan Tilde  2005  SÄFFLE SS  AH6205  25 m  29.99   
12  121  Orban Amanda  2005  SÄFFLE SS  AH9205  25 m  29.99   
13  66  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  30.33   
14  79  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  30.47   
15  68  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  30.49   
16  113  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  30.51   
17  122  Locken Ebba  2006  SÄFFLE SS  AH6606  25 m  30.90   
18  Axelsson Sanna  2004  ARVIKA SS  AI4204  25 m  30.92   
19  Pettersson Majken  2001  ARVIKA SS  BG6201  25 m  30.94   
20  16  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD  AA0204  25 m  31.00   
21  131  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  31.04   
22  118  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  31.07   
23  65  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  31.11   
24  114  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m  31.13   
25  12  Asp Isabelle  2001  DEJE SS  AE0801  25 m  31.43   
26  109  Pettersson Katarina  2005  KATRINEHOL  AL4205  25 m  31.46   
27  84  Segerström Elin  2007  KARLSTAD  AF7407  25 m  31.59   
28  46  Pettersson Ida  2006  KARLSKO SF  AO7806  25 m  31.69   
29  124  Blennrot Julia  2004  SÄFFLE SS  BT4604  25 m  31.88   
30  138  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  31.88   
31  74  Sjölander Sara  2006  KARLSTAD  AE0406  25 m  31.96   
32  107  Fredriksson Linnéa  2004  KATRINEHOL  AT0404  25 m  32.41   
33  137  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  32.72   
34  29  Bäcker Ella  2007  GRUMS SS  AH1607  25 m  33.25   
35  17  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD  AH2205  25 m  33.53   
36  76  Bergsten Elvira  2005  KARLSTAD  AO8605  25 m  34.33   
37  132  Jacobsson Tyra  2005  HK SIM  AB0805  25 m  34.40   
38  18  Larsson Greta  2006  FILIPSTAD  AI6606  25 m  34.59   
39  127  Eriksson Thea  2006  ÅMÅLS SS  AS0606  25 m  34.70   
40  62  Bergsten Elsa  2002  KARLSTAD  AZ3202  25 m  34.93   
41  52  Pettersson Jonna  2004  KARLSKO SF  BX8604  25 m  35.02   
42  91  Westerlund Nellie  2007  KARLSTAD  AO0807  25 m  35.37   
43  120  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  35.53   
44  126  Thorpman Vilma  2006  ÅMÅLS SS  AS5406  25 m  35.75   
45  82  Tallberg Emilia  2006  KARLSTAD  AO2206  25 m  36.19   
46  50  Rashiid Rania  2006  KARLSKO SF  AX0206  25 m  36.25   
47  22  Bohlemark Isabelle  2008  FILIPSTAD  AE6808  25 m  36.29   
48  47  Josbo Ester  2006  KARLSKO SF  AO2806  25 m  36.32   
49  96  Lindberg Signe  2008  KARLSTAD  AJ5608  25 m  36.73   
50  88  Granzell Moa  2008  KARLSTAD  AB9808  25 m  37.07   
51  51  Krona Alva  2006  KARLSKO SF  BI1206  25 m  38.34   
52  Vernersson Allis  2007  ARVIKA SS  AR4207  25 m  38.65   
53  83  Biro Boglarka  2006  KARLSTAD  AO9806  25 m  39.40   
54  133  Nyrén Julia  2002  HK SIM  BA3602  25 m  39.62   
55  24  Carlstedt Hilda  2008  FILIPSTAD  AP7608  25 m  40.20   
56  103  Blithikiotis Nefeli Maria  2011  KARLSTAD  AB4211  25 m  41.70   
57  55  Sletvold-Walby Mari  2005  KARLSKO SF  BU2805  25 m  41.72   
58  21  Bohlemark Alicia  2007  FILIPSTAD  AN7607  25 m  41.79   
59  Norén Ida  2004  ARVIKA SS  BV6804  25 m  42.30   
60  20  Larsson Agnes  2007  FILIPSTAD  AM7407  25 m  42.35   
61  Spjut Felicia  2006  ARVIKA SS  BN4406  25 m  42.67   
62  93  Wilde Elin  2008  KARLSTAD  AG8608  25 m  43.16   
63  130  Larsson Filippa  2011  SOLSTA  AA0811  25 m  1:03.57   
64  10  Spjut Josefine  2009  ARVIKA SS  AK2409  25 m  1:06.22   
65  23  Lindh Ellie  2011  FILIPSTAD  AA5211  25 m  1:22.67   
66  57  Hultqvist Lea  2009  KARLSTAD    25 m     
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar 
Sponsor: KSS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
105  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  25.35   
115  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  25.41   
15  Faber Bjarne  2001  DEJE SS  BA9901  25 m  25.82   
58  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  26.32   
108  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  27.06   
64  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  27.67   
60  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  28.02   
136  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  28.41   
123  Koivumäki Hugo  2004  SÄFFLE SS  AT2904  25 m  28.80   
10  69  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  28.83   
11  26  Axelsson Emil  2004  GRUMS SS  AD4704  25 m  28.95   
12  75  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  29.06   
13  27  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS  AD5704  25 m  29.08   
14  110  Ahlman Amadeus  2003  KATRINEHOL  AW4703  25 m  29.08   
15  13  Lindkvist Linus  2003  DEJE SS  AE4903  25 m  29.45   
16  139  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  29.48   
17  141  Rydergren Måns  2003  KATRINEHOL  AP8703  25 m  29.65   
18  78  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  30.29   
19  70  Jovancic Lazar  2004  KARLSTAD  AK2104  25 m  30.40   
20  Lindblom William  2004  ARVIKA SS  AE3104  25 m  31.85   
21  19  Spelling Noel  2006  FILIPSTAD  AJ4106  25 m  32.40   
22  77  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  33.07   
23  14  Lidman Oliver  2003  DEJE SS  AX5903  25 m  33.59   
24  102  Vasileios Blithikiotis Ektoras  2008  KARLSTAD  AM3308  25 m  34.15   
25  140  Straubhaar Adam  2008  HK SIM  AH4308  25 m  34.26   
26  87  Bjurenhed Erik  2006  KARLSTAD  AI2506  25 m  34.72   
27  125  Locken Linus  2008  SÄFFLE SS  AC5508  25 m  35.59   
28  81  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  36.56   
29  129  Larsson Casper  2006  SOLSTA  AG7906  25 m  36.73   
30  94  Johander Vincent  2008  KARLSTAD  AD3108  25 m  36.74   
31  Lindblom Oliwer  2007  ARVIKA SS  AF7107  25 m  38.51   
32  90  Mathisen Oskar  2009  KARLSTAD  AA4509  25 m  38.59   
33  100  Kjellberg Lundmark Love  2007  KARLSTAD  AM1907  25 m  38.98   
34  97  Hellgren Olof  2008  KARLSTAD  AE0708  25 m  39.10   
35  Pihlgren Melwin  2006  ARVIKA SS  AV2106  25 m  39.73   
36  98  Widström Aron  2007  KARLSTAD  AK9907  25 m  40.15   
37  53  Gullbrand Mio  2006  KARLSKO SF  AT4506  25 m  40.41   
38  86  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD  AC3507  25 m  42.02   
39  92  Holmgren Zander  2007  KARLSTAD  AF5907  25 m  43.35   
40  101  Eklund Noel  2005  KARLSTAD  AV2905  25 m  44.97   
41  11  nilsson viktor  2007  ARVIKA SS  AS2307  25 m  45.00   
42  104  Borgström Gustav  2007  KARLSTAD  AS2507  25 m  45.45   
 
Gren 33, 50m Bröstsim Damer 
Sponsor: KSS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Hedling Clara  2001  ARVIKA SS  AP9201  25 m  36.90   
72  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m  37.16   
85  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD  BB4805  25 m  37.27   
28  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  37.88   
118  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  38.49   
113  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  38.54   
25  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS  AA4403  25 m  38.58   
68  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  50 m  38.73   
66  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  39.47   
10  134  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  39.59   
11  121  Orban Amanda  2005  SÄFFLE SS  AH9205  25 m  40.07   
12  84  Segerström Elin  2007  KARLSTAD  AF7407  25 m  40.10   
13  74  Sjölander Sara  2006  KARLSTAD  AE0406  25 m  40.49   
14  131  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  50 m  41.07   
15  107  Fredriksson Linnéa  2004  KATRINEHOL  AT0404  25 m  41.33   
16  67  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  41.43   
17  16  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD  AA0204  25 m  41.64   
18  135  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  50 m  42.14   
19  138  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  42.26   
20  29  Bäcker Ella  2007  GRUMS SS  AH1607  25 m  42.69   
21  80  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  42.93   
22  76  Bergsten Elvira  2005  KARLSTAD  AO8605  25 m  43.84   
23  106  Karlsson Filippa  2004  KATRINEHOL  AF8804  50 m  44.20   
24  109  Pettersson Katarina  2005  KATRINEHOL  AL4205  25 m  44.51   
25  50  Rashiid Rania  2006  KARLSKO SF  AX0206  25 m  45.16   
26  137  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  45.17   
27  119  Halldan Tilde  2005  SÄFFLE SS  AH6205  25 m  45.26   
28  132  Jacobsson Tyra  2005  HK SIM  AB0805  25 m  46.23   
29  17  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD  AH2205  25 m  46.75   
30  82  Tallberg Emilia  2006  KARLSTAD  AO2206  25 m  46.76   
31  83  Biro Boglarka  2006  KARLSTAD  AO9806  25 m  46.90   
32  96  Lindberg Signe  2008  KARLSTAD  AJ5608  25 m  48.43   
33  93  Wilde Elin  2008  KARLSTAD  AG8608  25 m  49.04   
34  120  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  49.54   
35  91  Westerlund Nellie  2007  KARLSTAD  AO0807  25 m  50.43   
36  18  Larsson Greta  2006  FILIPSTAD  AI6606  25 m  50.56   
37  103  Blithikiotis Nefeli Maria  2011  KARLSTAD  AB4211  25 m  51.72   
38  Norén Ida  2004  ARVIKA SS  BV6804  25 m  52.00   
39  88  Granzell Moa  2008  KARLSTAD  AB9808  25 m  52.25   
40  51  Krona Alva  2006  KARLSKO SF  BI1206  25 m  52.70   
41  47  Josbo Ester  2006  KARLSKO SF  AO2806  25 m  52.78   
42  Vernersson Allis  2007  ARVIKA SS  AR4207  25 m  55.13   
43  22  Bohlemark Isabelle  2008  FILIPSTAD  AE6808  25 m  56.87   
44  Spjut Felicia  2006  ARVIKA SS  BN4406  25 m  57.47   
45  20  Larsson Agnes  2007  FILIPSTAD  AM7407  25 m  59.29   
46  55  Sletvold-Walby Mari  2005  KARLSKO SF  BU2805  25 m  1:00.41   
47  130  Larsson Filippa  2011  SOLSTA  AA0811  25 m  1:00.56   
48  21  Bohlemark Alicia  2007  FILIPSTAD  AN7607  25 m  1:00.68   
49  10  Spjut Josefine  2009  ARVIKA SS  AK2409  25 m     
50  56  Wrangstål Isabella  2009  KARLSTAD    25 m     
51  57  Hultqvist Lea  2009  KARLSTAD    25 m     
 
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar 
Sponsor: KSS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
60  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  31.54   
108  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  33.76   
141  Rydergren Måns  2003  KATRINEHOL  AP8703  25 m  34.48   
15  Faber Bjarne  2001  DEJE SS  BA9901  25 m  35.09   
64  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  35.89   
26  Axelsson Emil  2004  GRUMS SS  AD4704  25 m  36.04   
105  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  36.11   
136  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  36.59   
69  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  38.72   
10  27  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS  AD5704  25 m  38.87   
11  78  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  39.10   
12  139  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  39.16   
13  70  Jovancic Lazar  2004  KARLSTAD  AK2104  25 m  39.27   
14  14  Lidman Oliver  2003  DEJE SS  AX5903  25 m  39.62   
15  75  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  39.65   
16  19  Spelling Noel  2006  FILIPSTAD  AJ4106  25 m  41.70   
17  129  Larsson Casper  2006  SOLSTA  AG7906  25 m  42.29   
18  102  Vasileios Blithikiotis Ektoras  2008  KARLSTAD  AM3308  25 m  43.05   
19  Lindblom William  2004  ARVIKA SS  AE3104  25 m  44.59   
20  87  Bjurenhed Erik  2006  KARLSTAD  AI2506  25 m  45.19   
21  77  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  45.46   
22  140  Straubhaar Adam  2008  HK SIM  AH4308  25 m  45.64   
23  110  Ahlman Amadeus  2003  KATRINEHOL  AW4703  50 m  45.72   
24  81  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  47.32   
25  97  Hellgren Olof  2008  KARLSTAD  AE0708  25 m  48.80   
26  90  Mathisen Oskar  2009  KARLSTAD  AA4509  25 m  49.17   
27  125  Locken Linus  2008  SÄFFLE SS  AC5508  25 m  49.93   
28  101  Eklund Noel  2005  KARLSTAD  AV2905  25 m  50.02   
29  Lindblom Oliwer  2007  ARVIKA SS  AF7107  25 m  50.91   
30  94  Johander Vincent  2008  KARLSTAD  AD3108  25 m  52.30   
31  98  Widström Aron  2007  KARLSTAD  AK9907  25 m  52.77   
32  95  Lundman Anton  2006  KARLSTAD  AI6507  25 m  53.26   
33  86  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD  AC3507  25 m  54.53   
34  100  Kjellberg Lundmark Love  2007  KARLSTAD  AM1907  25 m  55.23   
35  53  Gullbrand Mio  2006  KARLSKO SF  AT4506  25 m  55.59   
36  11  nilsson viktor  2007  ARVIKA SS  AS2307  25 m  56.48   
37  92  Holmgren Zander  2007  KARLSTAD  AF5907  25 m  57.56   
38  Pihlgren Melwin  2006  ARVIKA SS  AV2106  25 m  59.90   
39  104  Borgström Gustav  2007  KARLSTAD  AS2507  25 m  1:03.69   
 
Gren 35, 50m Ryggsim Herrar 
Sponsor: KSS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
105  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  29.02   
60  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  32.93   
69  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  33.22   
108  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  34.07   
141  Rydergren Måns  2003  KATRINEHOL  AP8703  25 m  34.65   
75  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  34.86   
64  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  50 m  35.13   
110  Ahlman Amadeus  2003  KATRINEHOL  AW4703  25 m  35.38   
139  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  35.40   
10  77  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  36.59   
11  136  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  37.00   
12  78  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  37.24   
13  123  Koivumäki Hugo  2004  SÄFFLE SS  AT2904  25 m  37.31   
14  102  Vasileios Blithikiotis Ektoras  2008  KARLSTAD  AM3308  25 m  40.59   
15  125  Locken Linus  2008  SÄFFLE SS  AC5508  25 m  42.14   
16  129  Larsson Casper  2006  SOLSTA  AG7906  25 m  42.30   
17  87  Bjurenhed Erik  2006  KARLSTAD  AI2506  25 m  43.53   
18  140  Straubhaar Adam  2008  HK SIM  AH4308  25 m  43.53   
19  81  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  43.66   
20  99  Holmström Pettersson Fabian  2006  KARLSTAD  AT2506  25 m  44.12   
21  100  Kjellberg Lundmark Love  2007  KARLSTAD  AM1907  25 m  46.14   
22  86  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD  AC3507  25 m  47.22   
23  90  Mathisen Oskar  2009  KARLSTAD  AA4509  25 m  47.54   
24  94  Johander Vincent  2008  KARLSTAD  AD3108  25 m  47.67   
25  98  Widström Aron  2007  KARLSTAD  AK9907  25 m  47.85   
26  104  Borgström Gustav  2007  KARLSTAD  AS2507  25 m  52.17   
27  11  nilsson viktor  2007  ARVIKA SS  AS2307  25 m  52.95   
28  92  Holmgren Zander  2007  KARLSTAD  AF5907  25 m  53.25   
29  Pihlgren Melwin  2006  ARVIKA SS  AV2106  25 m  57.38   
 
Gren 36, 50m Ryggsim Damer 
Sponsor: KSS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
116  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  32.17   
67  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  32.22   
111  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  33.70   
106  Karlsson Filippa  2004  KATRINEHOL  AF8804  25 m  33.92   
131  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  34.42   
118  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  34.64   
112  Nordén Alice  2003  LINDESBERG  BM6203  25 m  34.94   
25  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS  AA4403  25 m  35.05   
122  Locken Ebba  2006  SÄFFLE SS  AH6606  25 m  36.01   
10  68  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  25 m  36.15   
11  114  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m  36.60   
12  Pettersson Majken  2001  ARVIKA SS  BG6201  25 m  36.83   
13  135  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  37.11   
14  107  Fredriksson Linnéa  2004  KATRINEHOL  AT0404  25 m  37.14   
15  74  Sjölander Sara  2006  KARLSTAD  AE0406  25 m  37.20   
16  138  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  37.72   
17  113  Eriksson Elin  2004  LINDESBERG  AY5404  25 m  38.32   
18  84  Segerström Elin  2007  KARLSTAD  AF7407  25 m  38.35   
19  124  Blennrot Julia  2004  SÄFFLE SS  BT4604  25 m  38.66   
20  62  Bergsten Elsa  2002  KARLSTAD  AZ3202  25 m  38.98   
21  137  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  39.15   
22  46  Pettersson Ida  2006  KARLSKO SF  AO7806  25 m  39.46   
23  50  Rashiid Rania  2006  KARLSKO SF  AX0206  25 m  40.21   
24  29  Bäcker Ella  2007  GRUMS SS  AH1607  25 m  40.24   
25  28  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  40.61   
26  109  Pettersson Katarina  2005  KATRINEHOL  AL4205  25 m  41.92   
27  76  Bergsten Elvira  2005  KARLSTAD  AO8605  25 m  42.06   
28  88  Granzell Moa  2008  KARLSTAD  AB9808  25 m  42.24   
29  17  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD  AH2205  25 m  42.29   
30  82  Tallberg Emilia  2006  KARLSTAD  AO2206  25 m  43.48   
31  96  Lindberg Signe  2008  KARLSTAD  AJ5608  25 m  43.58   
32  52  Pettersson Jonna  2004  KARLSKO SF  BX8604  25 m  43.75   
33  91  Westerlund Nellie  2007  KARLSTAD  AO0807  25 m  45.53   
34  18  Larsson Greta  2006  FILIPSTAD  AI6606  25 m  45.86   
35  47  Josbo Ester  2006  KARLSKO SF  AO2806  25 m  46.57   
36  83  Biro Boglarka  2006  KARLSTAD  AO9806  25 m  47.32   
37  24  Carlstedt Hilda  2008  FILIPSTAD  AP7608  25 m  48.61   
38  103  Blithikiotis Nefeli Maria  2011  KARLSTAD  AB4211  25 m  50.36   
39  Vernersson Allis  2007  ARVIKA SS  AR4207  25 m  51.09   
40  55  Sletvold-Walby Mari  2005  KARLSKO SF  BU2805  25 m  51.28   
41  Spjut Felicia  2006  ARVIKA SS  BN4406  25 m  52.95   
42  57  Hultqvist Lea  2009  KARLSTAD    25 m     
 
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar 
Sponsor: KSS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
105  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  27.65   
58  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  28.64   
117  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  30.51   
64  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  31.17   
108  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  50 m  31.67   
60  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  31.71   
139  Karlsson Leo  2006  HK SIM  AH6706  25 m  33.29   
69  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  33.39   
75  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  33.95   
10  123  Koivumäki Hugo  2004  SÄFFLE SS  AT2904  25 m  34.18   
11  136  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m  34.25   
12  110  Ahlman Amadeus  2003  KATRINEHOL  AW4703  25 m  34.59   
13  141  Rydergren Måns  2003  KATRINEHOL  AP8703  25 m  35.12   
14  78  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  35.31   
15  27  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS  AD5704  25 m  35.60   
16  77  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  37.43   
17  26  Axelsson Emil  2004  GRUMS SS  AD4704  25 m  43.46   
18  81  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  45.07   
19  87  Bjurenhed Erik  2006  KARLSTAD  AI2506  25 m  45.61   
20  140  Straubhaar Adam  2008  HK SIM  AH4308  25 m  47.86   
21  53  Gullbrand Mio  2006  KARLSKO SF  AT4506  25 m  48.08   
22  86  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD  AC3507  25 m  50.99   
23  94  Johander Vincent  2008  KARLSTAD  AD3108  25 m  52.51   
24  90  Mathisen Oskar  2009  KARLSTAD  AA4509  25 m  52.81   
25  97  Hellgren Olof  2008  KARLSTAD  AE0708  25 m  1:02.31   
26  92  Holmgren Zander  2007  KARLSTAD  AF5907  25 m  1:14.29   
27  Pihlgren Melwin  2006  ARVIKA SS  AV2106  25 m     
28  102  Vasileios Blithikiotis Ektoras  2008  KARLSTAD  AM3308  25 m     
29  125  Locken Linus  2008  SÄFFLE SS  AC5508  25 m     
 
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer 
Sponsor: KSS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
116  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  30.91   
28  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  31.66   
111  Tegin Elise  2004  LINDESBERG  AL2804  25 m  31.76   
25  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS  AA4403  25 m  31.79   
67  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  32.18   
68  Segerström Erica  2004  KARLSTAD  AR9804  50 m  32.63   
66  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  32.91   
106  Karlsson Filippa  2004  KATRINEHOL  AF8804  25 m  33.10   
79  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  33.95   
10  138  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  50 m  34.81   
11  135  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  34.93   
12  Axelsson Sanna  2004  ARVIKA SS  AI4204  25 m  35.05   
13  118  Bruce-Holm Linnéa  2005  SÄFFLE SS  AH4205  25 m  35.22   
14  109  Pettersson Katarina  2005  KATRINEHOL  AL4205  50 m  35.32   
15  Pettersson Majken  2001  ARVIKA SS  BG6201  25 m  35.87   
16  134  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  36.13   
17  62  Bergsten Elsa  2002  KARLSTAD  AZ3202  25 m  36.39   
18  122  Locken Ebba  2006  SÄFFLE SS  AH6606  25 m  36.42   
19  84  Segerström Elin  2007  KARLSTAD  AF7407  25 m  36.61   
20  114  Viklund Isabella  2006  LINDESBERG  AP1206  25 m  36.72   
21  80  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  36.86   
22  137  Eriksson Runa  2005  HK SIM  AQ1605  25 m  37.18   
23  74  Sjölander Sara  2006  KARLSTAD  AE0406  25 m  37.71   
24  107  Fredriksson Linnéa  2004  KATRINEHOL  AT0404  25 m  38.84   
25  29  Bäcker Ella  2007  GRUMS SS  AH1607  25 m  40.31   
26  50  Rashiid Rania  2006  KARLSKO SF  AX0206  25 m  41.47   
27  91  Westerlund Nellie  2007  KARLSTAD  AO0807  25 m  42.24   
28  47  Josbo Ester  2006  KARLSKO SF  AO2806  25 m  44.16   
29  82  Tallberg Emilia  2006  KARLSTAD  AO2206  25 m  44.28   
30  88  Granzell Moa  2008  KARLSTAD  AB9808  25 m  47.15   
31  83  Biro Boglarka  2006  KARLSTAD  AO9806  25 m  49.27   
32  55  Sletvold-Walby Mari  2005  KARLSKO SF  BU2805  25 m  50.71   
33  96  Lindberg Signe  2008  KARLSTAD  AJ5608  25 m  51.18   
34  Vernersson Allis  2007  ARVIKA SS  AR4207  25 m  59.06   
35  Spjut Felicia  2006  ARVIKA SS  BN4406  25 m     
36  103  Blithikiotis Nefeli Maria  2011  KARLSTAD  AB4211  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  12 januari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  06:15