Deltagarlista Gren 1-38 
 
  Tävling  UGP 2 2018-2019 Borlänge    Utskriftsdatum  12 januari 2019   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  06:39   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
38  Eriksson Maja  2002  ESKILSTUNA  AM6602  25 m  2:08.71   
67  Lindgren Julia  2004  FALUN  AN0604  25 m  2:11.59   
140  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  2:13.04   
36  Wennerberg Wilma  2001  ESKILSTUNA  AG3201  25 m  2:13.45   
Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  2:14.41   
64  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  2:15.67   
134  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  2:16.30   
151  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  2:16.75   
60  Sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  2:18.21   
10  152  Logander Elin  2005  STRÄNGNÄS  AS8605  25 m  2:19.52   
11  37  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  2:19.60   
12  88  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  2:20.15   
13  150  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  2:20.47   
14  139  Strömbom Tyra  2004  SÖDERHAMN  AM3804  25 m  2:21.16   
15  50  Maultasch Felicia  2003  ESKILSTUNA  BF6203  25 m  2:21.26   
16  101  Rogström Juni  2004  GÄVLE SS  BN5204  25 m  2:24.08   
17  133  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m  2:24.28   
18  141  Eklund Junia  2006  SÖDERHAMN  AH0806  25 m  2:25.30   
19  van Zonneveld Femke  2002  BORLÄNGE  AS9802  25 m  2:26.13   
20  49  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  2:28.93   
21  131  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  2:33.48   
22  114  Edvinsson Agnes  2006  HARNÄS SKU  AP5606  25 m  2:33.53   
23  57  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  2:35.65   
24  146  Andersson Saga  2006  SÖDERHAMN  BH8806  25 m  2:35.79   
25  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  2:35.87   
26  115  Nilsson Matilda  2004  HARNÄS SKU  BP1804  25 m  2:36.35   
27  70  Strömsöe Sara  2006  FALUN  AV2406  25 m  2:37.62   
28  96  Stigenberg Nathalie  2004  GÄVLE SS  AY3804  25 m  2:39.47   
29  109  Hedlund Loman Stina  2006  GÄVLE SS  BM8406  25 m  2:41.68   
30  148  Furuström Ida  2005  SÖDERHAMN  BR2205  25 m  2:43.32   
31  145  Runarsson Emelie  2006  SÖDERHAMN  BD5206  25 m  2:43.46   
32  143  Sundqvist Agnes  2005  SÖDERHAMN  BL0405  25 m  2:44.31   
33  17  Nyström Olivia  2006  BORLÄNGE  BA7406  25 m  2:44.43   
34  99  Holfve Lisa  2005  GÄVLE SS  AR9605  25 m  2:44.62   
35  72  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  2:44.67   
36  34  Eriksson Thea  2006  SK ENA  AB9606  25 m  2:52.10   
37  144  Mossnelid Emma  2006  SÖDERHAMN  BB6406  25 m  2:53.50   
38  159  Biller Linn  2006  SÖDERHAMN  BQ2206  25 m  2:54.06   
39  117  Nordin Emilia  2003  HEDEMORA  AO6803  25 m  2:55.10   
40  33  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  25 m  2:56.10   
41  104  Edring Maja  2002  GÄVLE SS  BX0802  25 m  2:56.31   
42  107  Karlsson Fanny  2004  GÄVLE SS  BW2204  25 m  2:59.90   
43  77  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m  3:00.24   
44  54  Magnusson Linnéa  2005  ESKILSTUNA  AH1405  25 m  3:00.57   
45  157  Karlsson Ida  2005  SÖDERHAMN  BQ1205  25 m  3:13.61   
46  15  Hörnell Sanna  2005  BORLÄNGE  AX2805  25 m  3:15.00   
47  120  Cloudy Weerasinghe Elisha  2006  HEDEMORA  AO8606  25 m  3:56.19   
48  82  Zetterberg Carolin  2006  FALUN  BL0806  25 m     
49  110  Nordlund Ronja  2006  GÄVLE SS  BM2606  25 m     
50  123  Leonardsson Lovisa  2005  LUDVIKA SS  AD4805  25 m     
51  137  Herthelius Vilma  2005  SANDVIKEN  BJ6405  25 m     
52  149  Käck Elise  2006  VAIK SK  BT2206  25 m     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
93  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  58.66   
87  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:00.19   
97  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  1:02.57   
91  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:03.98   
136  Grell Julius  2003  SANDVIKEN  AS9903  25 m  1:05.56   
45  Thorsén Axel  2003  ESKILSTUNA  AH6503  25 m  1:07.00   
44  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  1:07.36   
39  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  1:08.39   
100  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  1:08.48   
10  12  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:08.64   
11  56  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  1:12.26   
12  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:13.59   
13  112  Eriksson Malte  2003  HARNÄS SKU  AT3903  25 m  1:13.59   
14  118  Flykt Tobias  2004  HEDEMORA  AI6104  25 m  1:15.55   
15  42  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  1:17.13   
16  47  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  1:18.74   
17  102  Sjökvist Samuel  2005  GÄVLE SS  AQ0705  25 m  1:20.25   
18  48  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m  1:20.60   
19  154  Arvidsson Elias  2005  STRÄNGNÄS  AN7705  25 m  1:21.12   
20  11  Manns-Ståhl Timothy  2004  BORLÄNGE  AC3504  25 m  1:25.11   
21  155  Lidholm Adam  2006  STRÄNGNÄS  AM4306  25 m  1:29.27   
22  147  Sundman Erik  2005  SÖDERHAMN  AU6705  25 m  1:52.31   
23  14  Arola Ville  2005  BORLÄNGE  AF9705  25 m     
24  66  Bergqvist Harald  2005  FALUN  AB3705  25 m     
25  68  Westman Oscar  2005  FALUN  AD9505  25 m     
26  75  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
62  Holmström Moa  2001  FALUN  AD0201  25 m  1:13.42   
134  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  1:13.43   
90  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:14.87   
46  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  1:15.22   
13  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  1:15.31   
121  Hedqvist Jazmina  2002  JÖNKÖPING  AQ5402  25 m  1:15.82   
139  Strömbom Tyra  2004  SÖDERHAMN  AM3804  25 m  1:16.22   
43  Thorsén Matilda  2001  ESKILSTUNA  BF0801  25 m  1:17.09   
58  Thai Sammi  2005  ESKILSTUNA  AK6405  25 m  1:18.48   
10  140  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  1:19.68   
11  151  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  1:20.27   
12  95  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  1:22.03   
13  67  Lindgren Julia  2004  FALUN  AN0604  25 m  1:22.50   
14  138  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  1:23.04   
15  59  Björkbacka Maja  2005  ESKILSTUNA  AU9205  25 m  1:23.23   
16  55  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  1:23.81   
17  50  Maultasch Felicia  2003  ESKILSTUNA  BF6203  25 m  1:25.31   
18  98  Stolt Hanna  2004  GÄVLE SS  BB8804  25 m  1:26.44   
19  51  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  1:26.87   
20  94  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  1:27.88   
21  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  1:28.57   
22  60  Sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  1:29.12   
23  115  Nilsson Matilda  2004  HARNÄS SKU  BP1804  25 m  1:29.46   
24  40  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  1:30.81   
25  34  Eriksson Thea  2006  SK ENA  AB9606  25 m  1:30.87   
26  143  Sundqvist Agnes  2005  SÖDERHAMN  BL0405  25 m  1:31.39   
27  141  Eklund Junia  2006  SÖDERHAMN  AH0806  25 m  1:31.95   
28  124  Wahlqvist Hanna  2004  LUDVIKA SS  AP4604  25 m  1:32.01   
29  65  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m  1:33.14   
30  135  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN  BA7404  25 m  1:33.16   
31  10  Lövstrand Emilia  2002  BORLÄNGE  AY8602  25 m  1:33.92   
32  109  Hedlund Loman Stina  2006  GÄVLE SS  BM8406  25 m  1:34.30   
33  120  Cloudy Weerasinghe Elisha  2006  HEDEMORA  AO8606  25 m  1:34.45   
34  148  Furuström Ida  2005  SÖDERHAMN  BR2205  25 m  1:34.49   
35  116  Eriksson Alva  2005  HARNÄS SKU  BN3405  25 m  1:34.98   
36  70  Strömsöe Sara  2006  FALUN  AV2406  25 m  1:35.43   
37  110  Nordlund Ronja  2006  GÄVLE SS  BM2606  25 m  1:35.58   
38  108  Forsberg Judith  2005  GÄVLE SS  BS2605  25 m  1:36.81   
39  146  Andersson Saga  2006  SÖDERHAMN  BH8806  25 m  1:37.11   
40  119  Nahkala Nilsson Nova  2004  HEDEMORA  BD9604  25 m  1:37.18   
41  129  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  25 m  1:38.01   
42  18  Abrishami Melina  2006  BORLÄNGE  BF2806  25 m  1:38.79   
43  53  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m  1:38.87   
44  125  Söderholm Rosa  2005  LUDVIKA SS  BG5405  25 m  1:40.81   
45  144  Mossnelid Emma  2006  SÖDERHAMN  BB6406  25 m  1:41.07   
46  122  Gabrielsson Karin  2004  LUDVIKA SS  AL7404  25 m  1:41.27   
47  85  Sadeghi Karin  2005  FALUN  BU9805  50 m  1:42.10   
48  99  Holfve Lisa  2005  GÄVLE SS  AR9605  25 m  1:44.75   
49  72  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  1:45.05   
50  157  Karlsson Ida  2005  SÖDERHAMN  BQ1205  25 m  1:46.26   
51  16  Mortazavi Elena  2004  BORLÄNGE  BM6804  25 m  1:47.05   
52  117  Nordin Emilia  2003  HEDEMORA  AO6803  25 m  1:47.58   
53  15  Hörnell Sanna  2005  BORLÄNGE  AX2805  25 m  1:47.60   
54  145  Runarsson Emelie  2006  SÖDERHAMN  BD5206  25 m  1:49.08   
55  83  Morén Lovisa  2006  FALUN  BM6206  25 m  1:56.78   
56  82  Zetterberg Carolin  2006  FALUN  BL0806  50 m  1:57.44   
57  31  Malm Stella  2006  BORLÄNGE  BT1806  25 m  2:00.00   
58  32  Axelsson Ebba  2006  BORLÄNGE  BT2006  25 m  2:05.00   
59  111  Sundberg Ebba  2006  GÄVLE SS  BQ5206  25 m  2:08.71   
60  149  Käck Elise  2006  VAIK SK  BT2206  25 m     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
12  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  2:33.15   
41  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  2:36.75   
102  Sjökvist Samuel  2005  GÄVLE SS  AQ0705  25 m  2:54.39   
Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  2:55.58   
130  Bröms Quintin  2003  SS MORA  AZ5703  25 m  2:58.31   
Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  3:08.52   
39  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  3:15.04   
66  Bergqvist Harald  2005  FALUN  AB3705  25 m  3:15.41   
56  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  50 m  3:27.25   
10  132  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  3:37.40   
11  35  Redlund Viggo  2005  SK ENA  AV2305  50 m  3:48.06   
12  42  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m     
13  153  Klang Hugo  2005  STRÄNGNÄS  AH0705  25 m     
 
Gren 5, 400m Medley Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
64  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  5:12.86   
88  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  5:22.91   
69  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  25 m  5:45.96   
46  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  50 m  5:51.40   
59  Björkbacka Maja  2005  ESKILSTUNA  AU9205  25 m  5:55.68   
49  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  6:08.89   
114  Edvinsson Agnes  2006  HARNÄS SKU  AP5606  25 m  6:20.34   
13  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  6:30.00   
57  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  6:33.81   
10  33  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  25 m     
11  152  Logander Elin  2005  STRÄNGNÄS  AS8605  25 m     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
12  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  19:50.19   
47  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  20:28.62   
48  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
89  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  8:56.39   
87  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  8:58.15   
42  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  10:01.06   
39  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  10:06.44   
92  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  11:09.10   
142  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  11:49.47   
147  Sundman Erik  2005  SÖDERHAMN  AU6705  25 m  11:50.66   
35  Redlund Viggo  2005  SK ENA  AV2305  25 m  12:27.73   
68  Westman Oscar  2005  FALUN  AD9505  25 m     
10  103  Riljak Martin  2004  GÄVLE SS  AW9304  25 m     
11  153  Klang Hugo  2005  STRÄNGNÄS  AH0705  25 m     
12  154  Arvidsson Elias  2005  STRÄNGNÄS  AN7705  25 m     
13  155  Lidholm Adam  2006  STRÄNGNÄS  AM4306  25 m     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
64  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  2:24.68   
Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  2:41.06   
150  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  2:42.24   
151  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  2:48.38   
46  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  2:52.96   
101  Rogström Juni  2004  GÄVLE SS  BN5204  25 m  2:56.09   
59  Björkbacka Maja  2005  ESKILSTUNA  AU9205  25 m  3:02.15   
114  Edvinsson Agnes  2006  HARNÄS SKU  AP5606  25 m  3:03.29   
57  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  3:32.57   
 
Gren 9, 200m Medley Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:11.01   
97  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  2:20.64   
93  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  2:21.23   
41  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  2:23.69   
91  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  2:25.02   
132  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  2:25.22   
45  Thorsén Axel  2003  ESKILSTUNA  AH6503  25 m  2:29.62   
12  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  2:30.69   
39  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  2:32.68   
10  47  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  2:34.04   
11  102  Sjökvist Samuel  2005  GÄVLE SS  AQ0705  25 m  2:34.46   
12  42  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  2:34.91   
13  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  2:36.56   
14  56  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  2:37.95   
15  63  Evaldsson Nicklas  2001  FALUN  AE4301  25 m  2:38.47   
16  103  Riljak Martin  2004  GÄVLE SS  AW9304  25 m  2:44.31   
17  118  Flykt Tobias  2004  HEDEMORA  AI6104  25 m  2:44.95   
18  61  Orrego Mario  2006  ESKILSTUNA  AR5106  25 m  2:46.27   
19  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  2:47.95   
20  112  Eriksson Malte  2003  HARNÄS SKU  AT3903  25 m  2:49.50   
21  154  Arvidsson Elias  2005  STRÄNGNÄS  AN7705  25 m  2:51.56   
22  Blomberg Oliver  2003  BOLLNÄS SS  BA1303  25 m  2:59.85   
23  75  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m  3:02.98   
24  153  Klang Hugo  2005  STRÄNGNÄS  AH0705  25 m  3:03.67   
25  66  Bergqvist Harald  2005  FALUN  AB3705  25 m  3:06.74   
26  155  Lidholm Adam  2006  STRÄNGNÄS  AM4306  25 m  3:09.32   
27  68  Westman Oscar  2005  FALUN  AD9505  25 m  3:12.69   
28  14  Arola Ville  2005  BORLÄNGE  AF9705  25 m  3:14.85   
29  126  Cederlöf David  2006  LUDVIKA SS  AO3506  25 m     
30  128  Löfgren Anton  2006  LUDVIKA SS  AT7306  25 m     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
38  Eriksson Maja  2002  ESKILSTUNA  AM6602  25 m  4:38.55   
Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  4:47.68   
36  Wennerberg Wilma  2001  ESKILSTUNA  AG3201  25 m  4:48.63   
37  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  4:52.05   
13  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  4:52.80   
140  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  4:53.50   
151  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  4:54.76   
134  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  4:54.87   
62  Holmström Moa  2001  FALUN  AD0201  25 m  4:56.81   
10  152  Logander Elin  2005  STRÄNGNÄS  AS8605  25 m  4:57.62   
11  60  Sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  4:58.54   
12  139  Strömbom Tyra  2004  SÖDERHAMN  AM3804  25 m  5:03.51   
13  69  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  25 m  5:04.50   
14  95  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  5:04.52   
15  135  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN  BA7404  25 m  5:06.84   
16  40  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  5:13.17   
17  van Zonneveld Femke  2002  BORLÄNGE  AS9802  25 m  5:18.38   
18  53  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m  5:20.55   
19  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  5:25.44   
20  51  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  5:38.44   
21  46  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  5:39.50   
22  96  Stigenberg Nathalie  2004  GÄVLE SS  AY3804  25 m  5:40.45   
23  144  Mossnelid Emma  2006  SÖDERHAMN  BB6406  25 m  5:45.66   
24  70  Strömsöe Sara  2006  FALUN  AV2406  25 m  5:45.73   
25  72  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  5:51.64   
26  109  Hedlund Loman Stina  2006  GÄVLE SS  BM8406  25 m  5:57.02   
27  77  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m  5:57.14   
28  17  Nyström Olivia  2006  BORLÄNGE  BA7406  25 m  5:58.87   
29  143  Sundqvist Agnes  2005  SÖDERHAMN  BL0405  25 m  5:59.10   
30  33  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  25 m  6:09.01   
31  104  Edring Maja  2002  GÄVLE SS  BX0802  25 m  6:20.69   
32  18  Abrishami Melina  2006  BORLÄNGE  BF2806  25 m  6:22.02   
33  148  Furuström Ida  2005  SÖDERHAMN  BR2205  50 m  6:53.68   
34  111  Sundberg Ebba  2006  GÄVLE SS  BQ5206  25 m  6:58.29   
35  34  Eriksson Thea  2006  SK ENA  AB9606  25 m     
36  157  Karlsson Ida  2005  SÖDERHAMN  BQ1205  25 m     
37  159  Biller Linn  2006  SÖDERHAMN  BQ2206  25 m     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
136  Grell Julius  2003  SANDVIKEN  AS9903  25 m  1:03.43   
89  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  1:04.54   
42  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  1:05.69   
92  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:06.56   
100  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  1:06.92   
41  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  1:07.62   
47  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  1:08.42   
56  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  1:09.49   
12  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:13.43   
10  63  Evaldsson Nicklas  2001  FALUN  AE4301  25 m  1:14.11   
11  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  1:15.31   
12  102  Sjökvist Samuel  2005  GÄVLE SS  AQ0705  25 m  1:16.51   
13  61  Orrego Mario  2006  ESKILSTUNA  AR5106  25 m  1:19.48   
14  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  1:19.56   
15  Blomberg Oliver  2003  BOLLNÄS SS  BA1303  25 m  1:21.97   
16  142  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  1:22.86   
17  118  Flykt Tobias  2004  HEDEMORA  AI6104  25 m  1:23.01   
18  75  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m  1:26.72   
19  35  Redlund Viggo  2005  SK ENA  AV2305  25 m  1:29.55   
20  154  Arvidsson Elias  2005  STRÄNGNÄS  AN7705  25 m  1:33.82   
21  127  Ivarsson Jesper  2005  LUDVIKA SS  AV2505  25 m  1:50.25   
22  155  Lidholm Adam  2006  STRÄNGNÄS  AM4306  25 m     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
88  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  2:29.95   
67  Lindgren Julia  2004  FALUN  AN0604  25 m  2:32.30   
90  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  2:33.48   
150  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  2:35.90   
69  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  25 m  2:36.11   
49  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  2:37.98   
133  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m  2:41.57   
50  Maultasch Felicia  2003  ESKILSTUNA  BF6203  25 m  2:43.00   
94  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  2:44.52   
10  131  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  2:46.70   
11  139  Strömbom Tyra  2004  SÖDERHAMN  AM3804  50 m  2:47.59   
12  114  Edvinsson Agnes  2006  HARNÄS SKU  AP5606  25 m  2:52.82   
13  13  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  2:54.84   
14  141  Eklund Junia  2006  SÖDERHAMN  AH0806  25 m  2:55.00   
15  10  Lövstrand Emilia  2002  BORLÄNGE  AY8602  25 m  2:57.83   
16  57  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  2:59.48   
17  55  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  2:59.51   
18  145  Runarsson Emelie  2006  SÖDERHAMN  BD5206  25 m  3:01.64   
19  99  Holfve Lisa  2005  GÄVLE SS  AR9605  25 m  3:02.08   
20  116  Eriksson Alva  2005  HARNÄS SKU  BN3405  25 m  3:02.77   
21  98  Stolt Hanna  2004  GÄVLE SS  BB8804  50 m  3:04.75   
22  58  Thai Sammi  2005  ESKILSTUNA  AK6405  25 m  3:05.31   
23  146  Andersson Saga  2006  SÖDERHAMN  BH8806  25 m  3:10.00   
24  122  Gabrielsson Karin  2004  LUDVIKA SS  AL7404  25 m  3:11.23   
25  107  Karlsson Fanny  2004  GÄVLE SS  BW2204  25 m  3:16.95   
26  54  Magnusson Linnéa  2005  ESKILSTUNA  AH1405  50 m  3:21.54   
27  77  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m  3:25.65   
28  33  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  25 m     
29  82  Zetterberg Carolin  2006  FALUN  BL0806  25 m     
30  123  Leonardsson Lovisa  2005  LUDVIKA SS  AD4805  25 m     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  55.55   
91  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  56.60   
89  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  56.70   
93  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  56.71   
136  Grell Julius  2003  SANDVIKEN  AS9903  25 m  57.82   
97  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  57.89   
45  Thorsén Axel  2003  ESKILSTUNA  AH6503  25 m  58.07   
92  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  58.09   
100  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  59.11   
10  132  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  59.65   
11  12  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  59.77   
12  42  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  1:00.77   
13  102  Sjökvist Samuel  2005  GÄVLE SS  AQ0705  25 m  1:01.08   
14  56  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  1:01.16   
15  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:01.22   
16  63  Evaldsson Nicklas  2001  FALUN  AE4301  25 m  1:01.64   
17  44  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  1:01.88   
18  118  Flykt Tobias  2004  HEDEMORA  AI6104  25 m  1:02.78   
19  39  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  1:03.67   
20  Blomberg Oliver  2003  BOLLNÄS SS  BA1303  25 m  1:04.11   
21  112  Eriksson Malte  2003  HARNÄS SKU  AT3903  25 m  1:04.17   
22  103  Riljak Martin  2004  GÄVLE SS  AW9304  25 m  1:04.52   
23  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  1:04.84   
24  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  1:07.11   
25  61  Orrego Mario  2006  ESKILSTUNA  AR5106  25 m  1:07.40   
26  48  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m  1:09.05   
27  11  Manns-Ståhl Timothy  2004  BORLÄNGE  AC3504  25 m  1:09.36   
28  154  Arvidsson Elias  2005  STRÄNGNÄS  AN7705  25 m  1:09.68   
29  66  Bergqvist Harald  2005  FALUN  AB3705  25 m  1:09.84   
30  153  Klang Hugo  2005  STRÄNGNÄS  AH0705  25 m  1:10.93   
31  75  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m  1:11.61   
32  147  Sundman Erik  2005  SÖDERHAMN  AU6705  25 m  1:11.90   
33  52  Thorsén Gustav  2004  ESKILSTUNA  AI4104  25 m  1:12.03   
34  14  Arola Ville  2005  BORLÄNGE  AF9705  25 m  1:13.27   
35  142  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  1:13.35   
36  68  Westman Oscar  2005  FALUN  AD9505  25 m  1:13.73   
37  155  Lidholm Adam  2006  STRÄNGNÄS  AM4306  25 m  1:14.02   
38  35  Redlund Viggo  2005  SK ENA  AV2305  25 m  1:16.31   
39  126  Cederlöf David  2006  LUDVIKA SS  AO3506  25 m  1:19.39   
40  128  Löfgren Anton  2006  LUDVIKA SS  AT7306  25 m  1:24.94   
41  127  Ivarsson Jesper  2005  LUDVIKA SS  AV2505  25 m  1:36.31   
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:00.04   
89  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  2:03.13   
91  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  2:08.45   
132  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  2:11.35   
136  Grell Julius  2003  SANDVIKEN  AS9903  25 m  2:11.61   
47  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  2:11.86   
42  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  2:13.25   
100  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  2:13.60   
12  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  2:14.90   
10  39  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  2:19.93   
11  118  Flykt Tobias  2004  HEDEMORA  AI6104  25 m  2:23.17   
12  Blomberg Oliver  2003  BOLLNÄS SS  BA1303  25 m  2:25.01   
13  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  2:27.49   
14  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  2:28.17   
15  153  Klang Hugo  2005  STRÄNGNÄS  AH0705  25 m  2:34.93   
16  48  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m  2:37.72   
17  155  Lidholm Adam  2006  STRÄNGNÄS  AM4306  25 m  2:39.64   
18  147  Sundman Erik  2005  SÖDERHAMN  AU6705  25 m  2:40.58   
19  75  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m  2:40.64   
20  154  Arvidsson Elias  2005  STRÄNGNÄS  AN7705  25 m  2:43.20   
21  11  Manns-Ståhl Timothy  2004  BORLÄNGE  AC3504  25 m  2:43.51   
22  142  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  2:46.46   
23  63  Evaldsson Nicklas  2001  FALUN  AE4301  25 m  2:47.95   
24  14  Arola Ville  2005  BORLÄNGE  AF9705  25 m  2:53.19   
25  74  Iminov Izmail  2004  FALUN  AV7904  25 m     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
64  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  1:04.99   
151  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  1:07.95   
138  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  1:08.29   
38  Eriksson Maja  2002  ESKILSTUNA  AM6602  25 m  1:08.64   
67  Lindgren Julia  2004  FALUN  AN0604  25 m  1:09.72   
36  Wennerberg Wilma  2001  ESKILSTUNA  AG3201  25 m  1:10.59   
150  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  1:10.75   
Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  1:11.60   
134  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  1:11.74   
10  46  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  1:12.29   
11  94  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  1:13.29   
12  van Zonneveld Femke  2002  BORLÄNGE  AS9802  25 m  1:14.83   
13  60  Sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  1:15.48   
14  59  Björkbacka Maja  2005  ESKILSTUNA  AU9205  25 m  1:16.88   
15  141  Eklund Junia  2006  SÖDERHAMN  AH0806  25 m  1:16.89   
16  95  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  1:16.92   
17  101  Rogström Juni  2004  GÄVLE SS  BN5204  25 m  1:16.94   
18  113  Blomdahl Tuva  2004  HARNÄS SKU  BO6204  25 m  1:17.71   
19  114  Edvinsson Agnes  2006  HARNÄS SKU  AP5606  25 m  1:18.88   
20  140  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  50 m  1:20.59   
21  57  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  1:21.40   
22  146  Andersson Saga  2006  SÖDERHAMN  BH8806  25 m  1:22.22   
23  65  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m  1:25.05   
24  70  Strömsöe Sara  2006  FALUN  AV2406  25 m  1:25.11   
25  49  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  1:25.76   
26  16  Mortazavi Elena  2004  BORLÄNGE  BM6804  25 m  1:31.05   
27  124  Wahlqvist Hanna  2004  LUDVIKA SS  AP4604  50 m  1:35.37   
28  77  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m  1:35.98   
29  104  Edring Maja  2002  GÄVLE SS  BX0802  25 m  1:37.15   
30  119  Nahkala Nilsson Nova  2004  HEDEMORA  BD9604  25 m  1:37.64   
31  109  Hedlund Loman Stina  2006  GÄVLE SS  BM8406  25 m  1:40.94   
32  72  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  1:41.52   
33  144  Mossnelid Emma  2006  SÖDERHAMN  BB6406  25 m  1:45.30   
34  117  Nordin Emilia  2003  HEDEMORA  AO6803  25 m  1:47.56   
35  107  Karlsson Fanny  2004  GÄVLE SS  BW2204  25 m  1:47.64   
36  145  Runarsson Emelie  2006  SÖDERHAMN  BD5206  25 m  1:49.45   
37  115  Nilsson Matilda  2004  HARNÄS SKU  BP1804  25 m     
38  137  Herthelius Vilma  2005  SANDVIKEN  BJ6405  25 m     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
93  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  1:07.17   
97  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  1:09.13   
41  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  1:09.26   
47  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  50 m  1:12.41   
12  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:12.77   
45  Thorsén Axel  2003  ESKILSTUNA  AH6503  25 m  1:13.19   
44  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  1:13.63   
102  Sjökvist Samuel  2005  GÄVLE SS  AQ0705  25 m  1:15.61   
Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  1:19.97   
10  91  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:21.28   
11  130  Bröms Quintin  2003  SS MORA  AZ5703  25 m  1:21.28   
12  63  Evaldsson Nicklas  2001  FALUN  AE4301  25 m  1:22.08   
13  153  Klang Hugo  2005  STRÄNGNÄS  AH0705  25 m  1:24.98   
14  39  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  1:25.05   
15  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  1:27.52   
16  52  Thorsén Gustav  2004  ESKILSTUNA  AI4104  25 m  1:28.79   
17  154  Arvidsson Elias  2005  STRÄNGNÄS  AN7705  25 m  1:29.61   
18  118  Flykt Tobias  2004  HEDEMORA  AI6104  25 m  1:32.67   
19  147  Sundman Erik  2005  SÖDERHAMN  AU6705  25 m  1:32.89   
20  48  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m  1:35.34   
21  74  Iminov Izmail  2004  FALUN  AV7904  25 m  1:36.09   
22  155  Lidholm Adam  2006  STRÄNGNÄS  AM4306  25 m  1:40.53   
23  75  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m  1:41.26   
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
134  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  2:33.68   
139  Strömbom Tyra  2004  SÖDERHAMN  AM3804  25 m  2:40.54   
62  Holmström Moa  2001  FALUN  AD0201  25 m  2:42.73   
90  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  2:45.95   
13  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  2:46.57   
46  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  2:47.36   
43  Thorsén Matilda  2001  ESKILSTUNA  BF0801  25 m  2:50.71   
58  Thai Sammi  2005  ESKILSTUNA  AK6405  25 m  2:54.18   
152  Logander Elin  2005  STRÄNGNÄS  AS8605  25 m  2:54.39   
10  50  Maultasch Felicia  2003  ESKILSTUNA  BF6203  25 m  2:58.96   
11  113  Blomdahl Tuva  2004  HARNÄS SKU  BO6204  25 m  3:06.14   
12  51  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  3:06.36   
13  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  3:06.53   
14  55  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  3:08.01   
15  67  Lindgren Julia  2004  FALUN  AN0604  25 m  3:10.64   
16  94  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  3:14.27   
17  88  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  3:15.25   
18  115  Nilsson Matilda  2004  HARNÄS SKU  BP1804  25 m  3:15.59   
19  109  Hedlund Loman Stina  2006  GÄVLE SS  BM8406  25 m  3:23.67   
20  110  Nordlund Ronja  2006  GÄVLE SS  BM2606  25 m  3:28.66   
21  17  Nyström Olivia  2006  BORLÄNGE  BA7406  25 m  3:28.98   
22  125  Söderholm Rosa  2005  LUDVIKA SS  BG5405  25 m  3:30.94   
23  10  Lövstrand Emilia  2002  BORLÄNGE  AY8602  25 m  3:32.60   
24  18  Abrishami Melina  2006  BORLÄNGE  BF2806  25 m  3:32.84   
25  72  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  3:46.81   
26  119  Nahkala Nilsson Nova  2004  HEDEMORA  BD9604  25 m  3:53.40   
27  15  Hörnell Sanna  2005  BORLÄNGE  AX2805  25 m  4:03.05   
28  70  Strömsöe Sara  2006  FALUN  AV2406  25 m     
29  82  Zetterberg Carolin  2006  FALUN  BL0806  25 m     
30  111  Sundberg Ebba  2006  GÄVLE SS  BQ5206  25 m     
31  120  Cloudy Weerasinghe Elisha  2006  HEDEMORA  AO8606  25 m     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  4:42.87   
89  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  4:57.87   
92  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  5:10.80   
12  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  5:16.76   
39  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  5:30.79   
42  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Björkbacka Maja  2005  ESKILSTUNA  AU9205  25 m  21:13.75   
51  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  23:25.10   
53  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m  24:45.87   
49  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m     
133  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m     
135  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN  BA7404  25 m     
152  Logander Elin  2005  STRÄNGNÄS  AS8605  25 m     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
64  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  9:37.32   
151  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  10:24.32   
38  Eriksson Maja  2002  ESKILSTUNA  AM6602  25 m  10:24.65   
60  Sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  10:27.45   
95  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  10:37.13   
69  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  25 m  10:47.58   
140  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  10:53.48   
114  Edvinsson Agnes  2006  HARNÄS SKU  AP5606  25 m  11:22.67   
58  Thai Sammi  2005  ESKILSTUNA  AK6405  25 m  11:41.44   
10  99  Holfve Lisa  2005  GÄVLE SS  AR9605  25 m  12:04.73   
11  57  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  50 m  12:04.86   
12  143  Sundqvist Agnes  2005  SÖDERHAMN  BL0405  25 m  12:22.10   
13  96  Stigenberg Nathalie  2004  GÄVLE SS  AY3804  25 m     
14  98  Stolt Hanna  2004  GÄVLE SS  BB8804  25 m     
15  131  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m     
16  139  Strömbom Tyra  2004  SÖDERHAMN  AM3804  25 m     
17  159  Biller Linn  2006  SÖDERHAMN  BQ2206  25 m     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
93  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  2:12.93   
39  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  2:36.58   
41  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  2:40.40   
12  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  2:54.10   
102  Sjökvist Samuel  2005  GÄVLE SS  AQ0705  25 m  2:59.76   
97  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  3:08.46   
48  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m     
154  Arvidsson Elias  2005  STRÄNGNÄS  AN7705  25 m     
 
Gren 22, 200m Medley Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
67  Lindgren Julia  2004  FALUN  AN0604  25 m  2:27.52   
64  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  2:29.17   
36  Wennerberg Wilma  2001  ESKILSTUNA  AG3201  25 m  2:33.25   
88  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  2:33.85   
151  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  2:35.56   
38  Eriksson Maja  2002  ESKILSTUNA  AM6602  25 m  2:35.84   
60  Sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  2:36.54   
140  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  2:36.65   
152  Logander Elin  2005  STRÄNGNÄS  AS8605  25 m  2:37.24   
10  69  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  25 m  2:37.43   
11  13  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  2:38.05   
12  43  Thorsén Matilda  2001  ESKILSTUNA  BF0801  25 m  2:39.60   
13  95  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  2:40.46   
14  46  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  2:42.10   
15  101  Rogström Juni  2004  GÄVLE SS  BN5204  25 m  2:42.92   
16  94  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  2:43.50   
17  133  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m  2:43.94   
18  113  Blomdahl Tuva  2004  HARNÄS SKU  BO6204  25 m  2:45.62   
19  135  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN  BA7404  25 m  2:49.68   
20  98  Stolt Hanna  2004  GÄVLE SS  BB8804  25 m  2:53.41   
21  115  Nilsson Matilda  2004  HARNÄS SKU  BP1804  25 m  2:53.90   
22  51  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  2:54.71   
23  55  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  2:54.99   
24  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  2:55.57   
25  57  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  3:00.92   
26  124  Wahlqvist Hanna  2004  LUDVIKA SS  AP4604  25 m  3:02.00   
27  122  Gabrielsson Karin  2004  LUDVIKA SS  AL7404  25 m  3:03.16   
28  70  Strömsöe Sara  2006  FALUN  AV2406  25 m  3:04.64   
29  109  Hedlund Loman Stina  2006  GÄVLE SS  BM8406  25 m  3:11.57   
30  104  Edring Maja  2002  GÄVLE SS  BX0802  25 m  3:15.37   
31  96  Stigenberg Nathalie  2004  GÄVLE SS  AY3804  25 m  3:16.16   
32  18  Abrishami Melina  2006  BORLÄNGE  BF2806  25 m  3:16.42   
33  119  Nahkala Nilsson Nova  2004  HEDEMORA  BD9604  25 m  3:17.32   
34  72  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  3:19.64   
35  77  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m  3:22.99   
36  125  Söderholm Rosa  2005  LUDVIKA SS  BG5405  25 m  3:23.90   
37  117  Nordin Emilia  2003  HEDEMORA  AO6803  25 m  3:25.62   
38  110  Nordlund Ronja  2006  GÄVLE SS  BM2606  25 m  3:34.42   
39  123  Leonardsson Lovisa  2005  LUDVIKA SS  AD4805  25 m  3:35.47   
40  157  Karlsson Ida  2005  SÖDERHAMN  BQ1205  50 m  3:40.10   
41  159  Biller Linn  2006  SÖDERHAMN  BQ2206  50 m  3:44.85   
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
89  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  4:20.04   
132  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  4:32.50   
12  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  4:44.94   
47  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  4:50.10   
39  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  4:52.15   
45  Thorsén Axel  2003  ESKILSTUNA  AH6503  25 m  4:57.84   
112  Eriksson Malte  2003  HARNÄS SKU  AT3903  25 m  5:00.90   
136  Grell Julius  2003  SANDVIKEN  AS9903  25 m  5:15.25   
Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  5:16.69   
10  75  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m  5:21.99   
11  118  Flykt Tobias  2004  HEDEMORA  AI6104  25 m  5:36.76   
12  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  5:40.98   
13  147  Sundman Erik  2005  SÖDERHAMN  AU6705  25 m  5:41.16   
14  142  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  5:41.99   
15  155  Lidholm Adam  2006  STRÄNGNÄS  AM4306  25 m  5:52.86   
16  Blomberg Oliver  2003  BOLLNÄS SS  BA1303  25 m     
17  74  Iminov Izmail  2004  FALUN  AV7904  25 m     
18  153  Klang Hugo  2005  STRÄNGNÄS  AH0705  25 m     
19  154  Arvidsson Elias  2005  STRÄNGNÄS  AN7705  25 m     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
88  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  1:09.60   
49  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  1:10.14   
141  Eklund Junia  2006  SÖDERHAMN  AH0806  25 m  1:10.71   
37  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  1:11.91   
90  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:12.16   
150  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  1:12.18   
138  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  1:12.78   
69  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  25 m  1:13.36   
58  Thai Sammi  2005  ESKILSTUNA  AK6405  25 m  1:13.70   
10  94  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  1:13.73   
11  40  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  1:14.81   
12  134  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  1:14.86   
13  133  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m  1:16.21   
14  50  Maultasch Felicia  2003  ESKILSTUNA  BF6203  25 m  1:17.60   
15  59  Björkbacka Maja  2005  ESKILSTUNA  AU9205  25 m  1:17.95   
16  131  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  1:17.98   
17  van Zonneveld Femke  2002  BORLÄNGE  AS9802  25 m  1:19.08   
18  116  Eriksson Alva  2005  HARNÄS SKU  BN3405  25 m  1:19.13   
19  13  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  1:20.19   
20  146  Andersson Saga  2006  SÖDERHAMN  BH8806  25 m  1:21.16   
21  57  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  1:21.37   
22  65  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m  1:21.42   
23  10  Lövstrand Emilia  2002  BORLÄNGE  AY8602  25 m  1:22.97   
24  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  1:23.19   
25  99  Holfve Lisa  2005  GÄVLE SS  AR9605  25 m  1:24.54   
26  145  Runarsson Emelie  2006  SÖDERHAMN  BD5206  25 m  1:25.22   
27  53  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m  1:25.49   
28  143  Sundqvist Agnes  2005  SÖDERHAMN  BL0405  25 m  1:25.95   
29  54  Magnusson Linnéa  2005  ESKILSTUNA  AH1405  25 m  1:28.84   
30  129  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  25 m  1:29.39   
31  119  Nahkala Nilsson Nova  2004  HEDEMORA  BD9604  25 m  1:29.80   
32  117  Nordin Emilia  2003  HEDEMORA  AO6803  25 m  1:30.10   
33  144  Mossnelid Emma  2006  SÖDERHAMN  BB6406  25 m  1:30.32   
34  159  Biller Linn  2006  SÖDERHAMN  BQ2206  25 m  1:30.63   
35  18  Abrishami Melina  2006  BORLÄNGE  BF2806  25 m  1:32.53   
36  120  Cloudy Weerasinghe Elisha  2006  HEDEMORA  AO8606  25 m  1:32.54   
37  77  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m  1:33.86   
38  123  Leonardsson Lovisa  2005  LUDVIKA SS  AD4805  25 m  1:35.98   
39  85  Sadeghi Karin  2005  FALUN  BU9805  25 m  1:38.41   
40  157  Karlsson Ida  2005  SÖDERHAMN  BQ1205  25 m  1:39.35   
41  72  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  1:39.61   
42  16  Mortazavi Elena  2004  BORLÄNGE  BM6804  25 m  1:42.00   
43  107  Karlsson Fanny  2004  GÄVLE SS  BW2204  25 m  1:43.23   
44  111  Sundberg Ebba  2006  GÄVLE SS  BQ5206  25 m  1:47.26   
45  31  Malm Stella  2006  BORLÄNGE  BT1806  25 m  1:50.00   
46  32  Axelsson Ebba  2006  BORLÄNGE  BT2006  25 m  1:55.00   
47  82  Zetterberg Carolin  2006  FALUN  BL0806  50 m  1:55.47   
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:06.89   
136  Grell Julius  2003  SANDVIKEN  AS9903  25 m  2:20.26   
92  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  2:20.80   
91  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  2:22.16   
41  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  2:24.34   
42  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  2:25.19   
100  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  2:26.71   
47  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  2:32.63   
12  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  2:39.17   
10  142  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  3:00.29   
11  75  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer 
Sponsor: UGP 2 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
67  Lindgren Julia  2004  FALUN  AN0604  25 m  59.43   
38  Eriksson Maja  2002  ESKILSTUNA  AM6602  25 m  59.48   
36  Wennerberg Wilma  2001  ESKILSTUNA  AG3201  25 m  1:00.48   
138  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  1:01.20   
60  Sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  1:02.27   
140  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  1:02.52   
151  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  1:02.53   
90  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:02.69   
13  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  1:02.75   
10  50  Maultasch Felicia  2003  ESKILSTUNA  BF6203  25 m  1:02.78   
11  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  1:03.26   
12  62  Holmström Moa  2001  FALUN  AD0201  25 m  1:03.63   
13  64  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  1:03.72   
14  141  Eklund Junia  2006  SÖDERHAMN  AH0806  25 m  1:03.77   
15  139  Strömbom Tyra  2004  SÖDERHAMN  AM3804  25 m  1:04.32   
16  101  Rogström Juni  2004  GÄVLE SS  BN5204  25 m  1:04.86   
17  49  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  1:04.88   
18  113  Blomdahl Tuva  2004  HARNÄS SKU  BO6204  25 m  1:05.34   
19  95  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  1:07.47   
20  46  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  1:07.62   
21  70  Strömsöe Sara  2006  FALUN  AV2406  25 m  1:09.00   
22  146  Andersson Saga  2006  SÖDERHAMN  BH8806  25 m  1:09.55   
23  98  Stolt Hanna  2004  GÄVLE SS  BB8804  25 m  1:09.71   
24  51  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  1:10.34   
25  17  Nyström Olivia  2006  BORLÄNGE  BA7406  25 m  1:10.46   
26  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  1:11.30   
27  53  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m  1:11.51   
28  145  Runarsson Emelie  2006  SÖDERHAMN  BD5206  25 m  1:12.17   
29  99  Holfve Lisa  2005  GÄVLE SS  AR9605  25 m  1:12.22   
30  137  Herthelius Vilma  2005  SANDVIKEN  BJ6405  25 m  1:12.48   
31  143  Sundqvist Agnes  2005  SÖDERHAMN  BL0405  25 m  1:12.93   
32  116  Eriksson Alva  2005  HARNÄS SKU  BN3405  25 m  1:13.06   
33  55  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  1:13.53   
34  16  Mortazavi Elena  2004  BORLÄNGE  BM6804  25 m  1:13.80   
35  109  Hedlund Loman Stina  2006  GÄVLE SS  BM8406  25 m  1:13.96   
36  72  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  1:14.94   
37  77  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m  1:16.56   
38  119  Nahkala Nilsson Nova  2004  HEDEMORA  BD9604  25 m  1:17.77   
39  117  Nordin Emilia  2003  HEDEMORA  AO6803  25 m  1:17.83   
40  107  Karlsson Fanny  2004  GÄVLE SS  BW2204  25 m  1:18.50   
41  120  Cloudy Weerasinghe Elisha  2006  HEDEMORA  AO8606  25 m  1:18.60   
42  54  Magnusson Linnéa  2005  ESKILSTUNA  AH1405  25 m  1:18.93   
43  144  Mossnelid Emma  2006  SÖDERHAMN  BB6406  25 m  1:18.94   
44  129  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  25 m  1:19.68   
45  159  Biller Linn  2006  SÖDERHAMN  BQ2206  25 m  1:19.77   
46  85  Sadeghi Karin  2005  FALUN  BU9805  50 m  1:22.93   
47  83  Morén Lovisa  2006  FALUN  BM6206  25 m  1:23.26   
48  78  Tengvall Williams Ida  2005  FALUN  BM6405  50 m  1:24.12   
49  157  Karlsson Ida  2005  SÖDERHAMN  BQ1205  25 m  1:24.53   
50  82  Zetterberg Carolin  2006  FALUN  BL0806  25 m  1:29.60   
51  32  Axelsson Ebba  2006  BORLÄNGE  BT2006  25 m  1:29.79   
52  110  Nordlund Ronja  2006  GÄVLE SS  BM2606  25 m  1:30.82   
53  31  Malm Stella  2006  BORLÄNGE  BT1806  25 m  1:30.84   
54  125  Söderholm Rosa  2005  LUDVIKA SS  BG5405  25 m  1:35.85   
55  15  Hörnell Sanna  2005  BORLÄNGE  AX2805  25 m  1:38.75   
 
Gren 31, 50m Frisim Damer 
Sponsor: SUSS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
67  Lindgren Julia  2004  FALUN  AN0604  25 m  27.66   
38  Eriksson Maja  2002  ESKILSTUNA  AM6602  25 m  27.89   
152  Logander Elin  2005  STRÄNGNÄS  AS8605  25 m  27.94   
40  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  27.97   
36  Wennerberg Wilma  2001  ESKILSTUNA  AG3201  25 m  28.10   
138  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  28.45   
60  Sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  28.52   
64  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  28.88   
140  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  28.90   
10  90  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  28.95   
11  151  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  29.02   
12  62  Holmström Moa  2001  FALUN  AD0201  25 m  29.10   
13  13  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  29.23   
14  50  Maultasch Felicia  2003  ESKILSTUNA  BF6203  25 m  29.24   
15  49  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  29.31   
16  37  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  29.42   
17  88  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  29.62   
18  139  Strömbom Tyra  2004  SÖDERHAMN  AM3804  25 m  29.67   
19  141  Eklund Junia  2006  SÖDERHAMN  AH0806  25 m  29.74   
20  59  Björkbacka Maja  2005  ESKILSTUNA  AU9205  25 m  29.79   
21  101  Rogström Juni  2004  GÄVLE SS  BN5204  25 m  29.80   
22  43  Thorsén Matilda  2001  ESKILSTUNA  BF0801  25 m  29.90   
23  58  Thai Sammi  2005  ESKILSTUNA  AK6405  25 m  30.14   
24  150  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  30.23   
25  46  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  30.26   
26  57  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  30.87   
27  69  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  25 m  30.88   
28  95  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  30.88   
29  94  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  30.91   
30  146  Andersson Saga  2006  SÖDERHAMN  BH8806  25 m  30.97   
31  17  Nyström Olivia  2006  BORLÄNGE  BA7406  25 m  31.24   
32  98  Stolt Hanna  2004  GÄVLE SS  BB8804  25 m  31.42   
33  133  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m  31.57   
34  135  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN  BA7404  25 m  31.99   
35  137  Herthelius Vilma  2005  SANDVIKEN  BJ6405  25 m  31.99   
36  55  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  32.03   
37  115  Nilsson Matilda  2004  HARNÄS SKU  BP1804  25 m  32.16   
38  70  Strömsöe Sara  2006  FALUN  AV2406  25 m  32.23   
39  51  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  32.29   
40  109  Hedlund Loman Stina  2006  GÄVLE SS  BM8406  25 m  32.35   
41  122  Gabrielsson Karin  2004  LUDVIKA SS  AL7404  25 m  32.49   
42  131  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  32.50   
43  143  Sundqvist Agnes  2005  SÖDERHAMN  BL0405  25 m  32.67   
44  53  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m  32.81   
45  99  Holfve Lisa  2005  GÄVLE SS  AR9605  25 m  32.84   
46  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  32.92   
47  106  Mattsson Junie  2007  GÄVLE SS  AP1407  25 m  32.92   
48  10  Lövstrand Emilia  2002  BORLÄNGE  AY8602  25 m  33.06   
49  148  Furuström Ida  2005  SÖDERHAMN  BR2205  25 m  33.12   
50  65  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m  33.13   
51  116  Eriksson Alva  2005  HARNÄS SKU  BN3405  25 m  33.16   
52  16  Mortazavi Elena  2004  BORLÄNGE  BM6804  25 m  33.20   
53  124  Wahlqvist Hanna  2004  LUDVIKA SS  AP4604  25 m  33.20   
54  96  Stigenberg Nathalie  2004  GÄVLE SS  AY3804  25 m  33.34   
55  145  Runarsson Emelie  2006  SÖDERHAMN  BD5206  25 m  33.36   
56  149  Käck Elise  2006  VAIK SK  BT2206  25 m  33.91   
57  119  Nahkala Nilsson Nova  2004  HEDEMORA  BD9604  25 m  34.24   
58  72  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  34.48   
59  18  Abrishami Melina  2006  BORLÄNGE  BF2806  25 m  34.56   
60  158  Karlsson Märta  2007  SÖDERHAMN  AV4407  25 m  34.63   
61  77  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m  34.65   
62  34  Eriksson Thea  2006  SK ENA  AB9606  25 m  34.67   
63  159  Biller Linn  2006  SÖDERHAMN  BQ2206  25 m  34.67   
64  120  Cloudy Weerasinghe Elisha  2006  HEDEMORA  AO8606  25 m  34.84   
65  33  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  25 m  34.86   
66  80  Nyström Maja  2007  FALUN  AR7407  25 m  35.00   
67  104  Edring Maja  2002  GÄVLE SS  BX0802  25 m  35.01   
68  117  Nordin Emilia  2003  HEDEMORA  AO6803  25 m  35.05   
69  107  Karlsson Fanny  2004  GÄVLE SS  BW2204  25 m  35.13   
70  54  Magnusson Linnéa  2005  ESKILSTUNA  AH1405  25 m  35.42   
71  129  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  50 m  35.50   
72  108  Forsberg Judith  2005  GÄVLE SS  BS2605  25 m  36.29   
73  144  Mossnelid Emma  2006  SÖDERHAMN  BB6406  25 m  36.40   
74  85  Sadeghi Karin  2005  FALUN  BU9805  50 m  36.91   
75  31  Malm Stella  2006  BORLÄNGE  BT1806  25 m  36.93   
76  73  Karsberg Carla  2007  FALUN  AJ1407  25 m  37.07   
77  111  Sundberg Ebba  2006  GÄVLE SS  BQ5206  25 m  37.42   
78  78  Tengvall Williams Ida  2005  FALUN  BM6405  50 m  37.46   
79  157  Karlsson Ida  2005  SÖDERHAMN  BQ1205  50 m  37.50   
80  84  Ihrlund Isabella  2007  FALUN  BG9807  25 m  37.59   
81  71  Lundin Alice  2007  FALUN  AJ3207  25 m  37.73   
82  76  von Hofsten Doris  2008  FALUN  AE9808  25 m  38.18   
83  22  Mikaelsson Blomström Lovis  2007  BORLÄNGE  BF5207  25 m  38.26   
84  81  Eriksson Olivia  2007  FALUN  AT3207  25 m  38.33   
85  125  Söderholm Rosa  2005  LUDVIKA SS  BG5405  25 m  38.33   
86  32  Axelsson Ebba  2006  BORLÄNGE  BT2006  25 m  38.66   
87  79  Klingberg Thea  2006  FALUN  BC1806  25 m  39.35   
88  123  Leonardsson Lovisa  2005  LUDVIKA SS  AD4805  25 m  39.72   
89  82  Zetterberg Carolin  2006  FALUN  BL0806  50 m  40.10   
90  110  Nordlund Ronja  2006  GÄVLE SS  BM2606  25 m  40.32   
91  23  Lylander Saimi  2009  BORLÄNGE  AJ6209  25 m  40.43   
92  15  Hörnell Sanna  2005  BORLÄNGE  AX2805  25 m  41.84   
93  83  Morén Lovisa  2006  FALUN  BM6206  25 m  43.05   
94  28  Söderberg Nellie  2007  BORLÄNGE  BI1807  25 m  43.74   
95  25  Udd Mathilda  2005  BORLÄNGE  BV6205  25 m  47.41   
96  27  Svantes Wilma  2009  BORLÄNGE  AL3009  25 m  52.14   
97  Sundqvist Ylva  2005  BORLÄNGE    25 m  55.00   
98  21  Sterkenburg Linn  2009  BORLÄNGE  AE5209  25 m  55.31   
99  Monavari Farahnaz  2009  BORLÄNGE    25 m     
100  29  Olsson Linn  2010  BORLÄNGE  AE3810  25 m     
101  30  Jonsson Gabriella  2009  BORLÄNGE  AL5409  25 m     
102  156  Brandt Alva  2007  SÖDERHAMN    25 m     
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar 
Sponsor: SUSS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
93  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  25.42   
41  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  25.91   
97  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  26.06   
89  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  26.15   
45  Thorsén Axel  2003  ESKILSTUNA  AH6503  25 m  26.22   
63  Evaldsson Nicklas  2001  FALUN  AE4301  25 m  26.40   
44  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  26.51   
91  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  26.59   
136  Grell Julius  2003  SANDVIKEN  AS9903  25 m  26.74   
10  47  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  27.05   
11  92  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  27.08   
12  12  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  27.23   
13  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  27.54   
14  100  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  27.95   
15  56  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  27.97   
16  42  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  28.03   
17  118  Flykt Tobias  2004  HEDEMORA  AI6104  25 m  28.16   
18  102  Sjökvist Samuel  2005  GÄVLE SS  AQ0705  25 m  28.49   
19  132  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  28.52   
20  39  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  28.82   
21  Blomberg Oliver  2003  BOLLNÄS SS  BA1303  25 m  28.86   
22  103  Riljak Martin  2004  GÄVLE SS  AW9304  25 m  28.92   
23  112  Eriksson Malte  2003  HARNÄS SKU  AT3903  25 m  28.99   
24  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  29.56   
25  61  Orrego Mario  2006  ESKILSTUNA  AR5106  25 m  30.19   
26  130  Bröms Quintin  2003  SS MORA  AZ5703  25 m  30.29   
27  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  30.59   
28  11  Manns-Ståhl Timothy  2004  BORLÄNGE  AC3504  25 m  30.68   
29  14  Arola Ville  2005  BORLÄNGE  AF9705  25 m  31.60   
30  147  Sundman Erik  2005  SÖDERHAMN  AU6705  25 m  31.61   
31  48  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m  31.69   
32  68  Westman Oscar  2005  FALUN  AD9505  25 m  31.85   
33  155  Lidholm Adam  2006  STRÄNGNÄS  AM4306  25 m  31.89   
34  154  Arvidsson Elias  2005  STRÄNGNÄS  AN7705  25 m  31.95   
35  66  Bergqvist Harald  2005  FALUN  AB3705  25 m  32.05   
36  142  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  32.76   
37  126  Cederlöf David  2006  LUDVIKA SS  AO3506  25 m  33.72   
38  35  Redlund Viggo  2005  SK ENA  AV2305  25 m  34.89   
39  75  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m  35.16   
40  105  Sjökvist Erik  2007  GÄVLE SS  AF4907  25 m  36.60   
41  128  Löfgren Anton  2006  LUDVIKA SS  AT7306  25 m  37.38   
42  19  Axelsson Oliver  2007  BORLÄNGE  AK0507  25 m  38.66   
43  20  Drozdovs Eduards  2007  BORLÄNGE  AL9507  25 m  39.73   
44  24  Haglund Axel  2007  BORLÄNGE  AP5707  25 m  40.50   
45  127  Ivarsson Jesper  2005  LUDVIKA SS  AV2505  25 m  42.14   
46  86  Bäcke Linus  2006  FALUN  AW0906  25 m  42.86   
47  26  Bergman Melvin  2009  BORLÄNGE  AG3509  25 m  47.17   
 
Gren 33, 50m Bröstsim Damer 
Sponsor: SUSS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
62  Holmström Moa  2001  FALUN  AD0201  25 m  33.47   
134  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  33.84   
13  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  34.75   
90  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  34.87   
139  Strömbom Tyra  2004  SÖDERHAMN  AM3804  25 m  35.12   
58  Thai Sammi  2005  ESKILSTUNA  AK6405  25 m  35.22   
46  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  35.64   
67  Lindgren Julia  2004  FALUN  AN0604  25 m  36.14   
140  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  36.16   
10  64  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  36.44   
11  43  Thorsén Matilda  2001  ESKILSTUNA  BF0801  25 m  36.62   
12  88  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  36.80   
13  151  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  36.84   
14  152  Logander Elin  2005  STRÄNGNÄS  AS8605  25 m  37.31   
15  94  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  37.39   
16  50  Maultasch Felicia  2003  ESKILSTUNA  BF6203  25 m  38.11   
17  95  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  38.12   
18  138  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  38.18   
19  69  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  25 m  38.66   
20  55  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  39.04   
21  38  Eriksson Maja  2002  ESKILSTUNA  AM6602  25 m  39.34   
22  101  Rogström Juni  2004  GÄVLE SS  BN5204  25 m  39.84   
23  98  Stolt Hanna  2004  GÄVLE SS  BB8804  25 m  40.01   
24  59  Björkbacka Maja  2005  ESKILSTUNA  AU9205  25 m  40.25   
25  51  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  40.37   
26  109  Hedlund Loman Stina  2006  GÄVLE SS  BM8406  25 m  40.68   
27  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  40.80   
28  70  Strömsöe Sara  2006  FALUN  AV2406  25 m  41.53   
29  141  Eklund Junia  2006  SÖDERHAMN  AH0806  25 m  41.54   
30  10  Lövstrand Emilia  2002  BORLÄNGE  AY8602  25 m  41.75   
31  49  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  42.04   
32  60  Sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  42.15   
33  158  Karlsson Märta  2007  SÖDERHAMN  AV4407  25 m  42.26   
34  135  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN  BA7404  25 m  42.41   
35  116  Eriksson Alva  2005  HARNÄS SKU  BN3405  25 m  42.45   
36  120  Cloudy Weerasinghe Elisha  2006  HEDEMORA  AO8606  25 m  42.45   
37  148  Furuström Ida  2005  SÖDERHAMN  BR2205  25 m  42.49   
38  34  Eriksson Thea  2006  SK ENA  AB9606  25 m  42.62   
39  104  Edring Maja  2002  GÄVLE SS  BX0802  25 m  42.65   
40  18  Abrishami Melina  2006  BORLÄNGE  BF2806  25 m  42.67   
41  143  Sundqvist Agnes  2005  SÖDERHAMN  BL0405  25 m  42.73   
42  131  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  42.78   
43  133  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m  42.87   
44  110  Nordlund Ronja  2006  GÄVLE SS  BM2606  25 m  42.88   
45  17  Nyström Olivia  2006  BORLÄNGE  BA7406  25 m  43.10   
46  146  Andersson Saga  2006  SÖDERHAMN  BH8806  25 m  43.20   
47  124  Wahlqvist Hanna  2004  LUDVIKA SS  AP4604  25 m  43.49   
48  137  Herthelius Vilma  2005  SANDVIKEN  BJ6405  25 m  43.84   
49  129  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  25 m  43.97   
50  119  Nahkala Nilsson Nova  2004  HEDEMORA  BD9604  25 m  44.27   
51  106  Mattsson Junie  2007  GÄVLE SS  AP1407  25 m  44.47   
52  145  Runarsson Emelie  2006  SÖDERHAMN  BD5206  25 m  44.75   
53  80  Nyström Maja  2007  FALUN  AR7407  25 m  45.04   
54  16  Mortazavi Elena  2004  BORLÄNGE  BM6804  25 m  45.77   
55  96  Stigenberg Nathalie  2004  GÄVLE SS  AY3804  25 m  46.06   
56  99  Holfve Lisa  2005  GÄVLE SS  AR9605  25 m  46.39   
57  122  Gabrielsson Karin  2004  LUDVIKA SS  AL7404  25 m  46.86   
58  108  Forsberg Judith  2005  GÄVLE SS  BS2605  25 m  47.14   
59  85  Sadeghi Karin  2005  FALUN  BU9805  25 m  47.47   
60  144  Mossnelid Emma  2006  SÖDERHAMN  BB6406  25 m  47.50   
61  149  Käck Elise  2006  VAIK SK  BT2206  25 m  47.51   
62  72  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  47.53   
63  157  Karlsson Ida  2005  SÖDERHAMN  BQ1205  25 m  47.61   
64  15  Hörnell Sanna  2005  BORLÄNGE  AX2805  25 m  47.92   
65  117  Nordin Emilia  2003  HEDEMORA  AO6803  25 m  48.15   
66  76  von Hofsten Doris  2008  FALUN  AE9808  25 m  48.22   
67  32  Axelsson Ebba  2006  BORLÄNGE  BT2006  25 m  48.33   
68  33  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  25 m  48.65   
69  22  Mikaelsson Blomström Lovis  2007  BORLÄNGE  BF5207  25 m  49.32   
70  78  Tengvall Williams Ida  2005  FALUN  BM6405  25 m  49.32   
71  31  Malm Stella  2006  BORLÄNGE  BT1806  25 m  49.73   
72  54  Magnusson Linnéa  2005  ESKILSTUNA  AH1405  25 m  50.34   
73  107  Karlsson Fanny  2004  GÄVLE SS  BW2204  25 m  50.36   
74  83  Morén Lovisa  2006  FALUN  BM6206  25 m  51.27   
75  159  Biller Linn  2006  SÖDERHAMN  BQ2206  25 m  51.28   
76  73  Karsberg Carla  2007  FALUN  AJ1407  25 m  51.46   
77  84  Ihrlund Isabella  2007  FALUN  BG9807  25 m  52.12   
78  79  Klingberg Thea  2006  FALUN  BC1806  25 m  52.45   
79  81  Eriksson Olivia  2007  FALUN  AT3207  25 m  52.86   
80  123  Leonardsson Lovisa  2005  LUDVIKA SS  AD4805  25 m  53.58   
81  82  Zetterberg Carolin  2006  FALUN  BL0806  25 m  54.35   
82  111  Sundberg Ebba  2006  GÄVLE SS  BQ5206  25 m  56.95   
83  23  Lylander Saimi  2009  BORLÄNGE  AJ6209  25 m  58.04   
84  71  Lundin Alice  2007  FALUN  AJ3207  25 m  58.29   
85  21  Sterkenburg Linn  2009  BORLÄNGE  AE5209  25 m  58.96   
86  Sundqvist Ylva  2005  BORLÄNGE    25 m  1:00.00   
87  25  Udd Mathilda  2005  BORLÄNGE  BV6205  25 m  1:02.32   
88  28  Söderberg Nellie  2007  BORLÄNGE  BI1807  25 m  1:05.64   
89  Monavari Farahnaz  2009  BORLÄNGE    25 m     
90  27  Svantes Wilma  2009  BORLÄNGE  AL3009  25 m     
91  29  Olsson Linn  2010  BORLÄNGE  AE3810  25 m     
92  30  Jonsson Gabriella  2009  BORLÄNGE  AL5409  25 m     
93  156  Brandt Alva  2007  SÖDERHAMN    25 m     
 
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar 
Sponsor: SUSS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
93  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  31.52   
89  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  31.72   
97  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  32.42   
12  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  32.80   
41  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  32.82   
47  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  50 m  32.86   
Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  33.88   
63  Evaldsson Nicklas  2001  FALUN  AE4301  25 m  35.38   
44  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  35.85   
10  130  Bröms Quintin  2003  SS MORA  AZ5703  25 m  36.34   
11  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  36.70   
12  132  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  37.55   
13  102  Sjökvist Samuel  2005  GÄVLE SS  AQ0705  25 m  37.69   
14  11  Manns-Ståhl Timothy  2004  BORLÄNGE  AC3504  25 m  38.41   
15  153  Klang Hugo  2005  STRÄNGNÄS  AH0705  25 m  38.64   
16  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  39.29   
17  56  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  39.81   
18  39  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  40.01   
19  61  Orrego Mario  2006  ESKILSTUNA  AR5106  25 m  40.16   
20  Blomberg Oliver  2003  BOLLNÄS SS  BA1303  25 m  40.62   
21  154  Arvidsson Elias  2005  STRÄNGNÄS  AN7705  25 m  40.95   
22  118  Flykt Tobias  2004  HEDEMORA  AI6104  25 m  41.48   
23  52  Thorsén Gustav  2004  ESKILSTUNA  AI4104  25 m  41.51   
24  103  Riljak Martin  2004  GÄVLE SS  AW9304  25 m  41.53   
25  66  Bergqvist Harald  2005  FALUN  AB3705  25 m  41.57   
26  147  Sundman Erik  2005  SÖDERHAMN  AU6705  25 m  41.68   
27  14  Arola Ville  2005  BORLÄNGE  AF9705  25 m  41.91   
28  155  Lidholm Adam  2006  STRÄNGNÄS  AM4306  25 m  44.09   
29  48  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m  44.18   
30  126  Cederlöf David  2006  LUDVIKA SS  AO3506  25 m  45.56   
31  75  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m  46.04   
32  142  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  46.45   
33  35  Redlund Viggo  2005  SK ENA  AV2305  25 m  47.34   
34  105  Sjökvist Erik  2007  GÄVLE SS  AF4907  25 m  49.71   
35  128  Löfgren Anton  2006  LUDVIKA SS  AT7306  25 m  51.61   
36  20  Drozdovs Eduards  2007  BORLÄNGE  AL9507  25 m  51.76   
37  24  Haglund Axel  2007  BORLÄNGE  AP5707  25 m  52.44   
38  19  Axelsson Oliver  2007  BORLÄNGE  AK0507  25 m  52.92   
39  86  Bäcke Linus  2006  FALUN  AW0906  25 m  56.63   
40  127  Ivarsson Jesper  2005  LUDVIKA SS  AV2505  25 m  56.70   
41  26  Bergman Melvin  2009  BORLÄNGE  AG3509  25 m  57.16   
 
Gren 35, 50m Ryggsim Herrar 
Sponsor: SUSS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
136  Grell Julius  2003  SANDVIKEN  AS9903  25 m  29.77   
97  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  30.23   
93  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  30.54   
91  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  30.63   
41  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  31.49   
92  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  31.53   
42  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  31.96   
47  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  32.03   
100  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  25 m  32.56   
10  132  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  32.72   
11  63  Evaldsson Nicklas  2001  FALUN  AE4301  25 m  32.91   
12  12  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  33.40   
13  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  34.29   
14  118  Flykt Tobias  2004  HEDEMORA  AI6104  25 m  35.05   
15  102  Sjökvist Samuel  2005  GÄVLE SS  AQ0705  25 m  35.58   
16  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  36.26   
17  Blomberg Oliver  2003  BOLLNÄS SS  BA1303  25 m  36.63   
18  11  Manns-Ståhl Timothy  2004  BORLÄNGE  AC3504  25 m  36.65   
19  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  37.04   
20  153  Klang Hugo  2005  STRÄNGNÄS  AH0705  25 m  37.56   
21  61  Orrego Mario  2006  ESKILSTUNA  AR5106  25 m  37.83   
22  147  Sundman Erik  2005  SÖDERHAMN  AU6705  25 m  38.51   
23  142  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  38.97   
24  45  Thorsén Axel  2003  ESKILSTUNA  AH6503  25 m  39.43   
25  52  Thorsén Gustav  2004  ESKILSTUNA  AI4104  25 m  40.03   
26  75  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m  41.21   
27  14  Arola Ville  2005  BORLÄNGE  AF9705  25 m  41.34   
28  48  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m  41.60   
29  126  Cederlöf David  2006  LUDVIKA SS  AO3506  25 m  42.70   
30  155  Lidholm Adam  2006  STRÄNGNÄS  AM4306  25 m  42.81   
31  105  Sjökvist Erik  2007  GÄVLE SS  AF4907  25 m  44.75   
32  19  Axelsson Oliver  2007  BORLÄNGE  AK0507  25 m  48.21   
33  20  Drozdovs Eduards  2007  BORLÄNGE  AL9507  25 m  49.08   
34  26  Bergman Melvin  2009  BORLÄNGE  AG3509  25 m  51.60   
35  86  Bäcke Linus  2006  FALUN  AW0906  25 m  52.82   
36  74  Iminov Izmail  2004  FALUN  AV7904  25 m     
 
Gren 36, 50m Ryggsim Damer 
Sponsor: SUSS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
88  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  32.07   
37  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  32.61   
141  Eklund Junia  2006  SÖDERHAMN  AH0806  25 m  32.95   
49  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  33.16   
67  Lindgren Julia  2004  FALUN  AN0604  25 m  33.21   
134  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  33.67   
150  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  33.85   
64  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  34.02   
58  Thai Sammi  2005  ESKILSTUNA  AK6405  25 m  34.05   
10  90  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  34.16   
11  69  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  25 m  34.49   
12  138  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  34.49   
13  139  Strömbom Tyra  2004  SÖDERHAMN  AM3804  25 m  34.87   
14  43  Thorsén Matilda  2001  ESKILSTUNA  BF0801  25 m  35.31   
15  46  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  35.63   
16  13  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  35.77   
17  113  Blomdahl Tuva  2004  HARNÄS SKU  BO6204  25 m  35.81   
18  40  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  35.88   
19  50  Maultasch Felicia  2003  ESKILSTUNA  BF6203  25 m  35.92   
20  140  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  36.18   
21  101  Rogström Juni  2004  GÄVLE SS  BN5204  25 m  36.27   
22  59  Björkbacka Maja  2005  ESKILSTUNA  AU9205  25 m  36.40   
23  106  Mattsson Junie  2007  GÄVLE SS  AP1407  25 m  36.55   
24  95  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  BF4203  25 m  36.59   
25  146  Andersson Saga  2006  SÖDERHAMN  BH8806  25 m  37.62   
26  137  Herthelius Vilma  2005  SANDVIKEN  BJ6405  25 m  37.70   
27  99  Holfve Lisa  2005  GÄVLE SS  AR9605  25 m  37.90   
28  55  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  37.98   
29  145  Runarsson Emelie  2006  SÖDERHAMN  BD5206  25 m  38.01   
30  10  Lövstrand Emilia  2002  BORLÄNGE  AY8602  25 m  38.50   
31  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  38.52   
32  57  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  38.62   
33  129  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  25 m  38.76   
34  70  Strömsöe Sara  2006  FALUN  AV2406  25 m  38.86   
35  17  Nyström Olivia  2006  BORLÄNGE  BA7406  25 m  39.17   
36  65  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m  39.63   
37  122  Gabrielsson Karin  2004  LUDVIKA SS  AL7404  25 m  39.76   
38  16  Mortazavi Elena  2004  BORLÄNGE  BM6804  25 m  39.99   
39  53  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m  40.08   
40  54  Magnusson Linnéa  2005  ESKILSTUNA  AH1405  25 m  40.43   
41  119  Nahkala Nilsson Nova  2004  HEDEMORA  BD9604  25 m  40.73   
42  143  Sundqvist Agnes  2005  SÖDERHAMN  BL0405  25 m  40.84   
43  124  Wahlqvist Hanna  2004  LUDVIKA SS  AP4604  25 m  40.93   
44  120  Cloudy Weerasinghe Elisha  2006  HEDEMORA  AO8606  25 m  41.09   
45  77  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m  41.31   
46  117  Nordin Emilia  2003  HEDEMORA  AO6803  25 m  41.42   
47  104  Edring Maja  2002  GÄVLE SS  BX0802  25 m  42.81   
48  18  Abrishami Melina  2006  BORLÄNGE  BF2806  25 m  43.09   
49  144  Mossnelid Emma  2006  SÖDERHAMN  BB6406  25 m  43.29   
50  157  Karlsson Ida  2005  SÖDERHAMN  BQ1205  25 m  43.67   
51  125  Söderholm Rosa  2005  LUDVIKA SS  BG5405  25 m  43.83   
52  107  Karlsson Fanny  2004  GÄVLE SS  BW2204  25 m  44.00   
53  158  Karlsson Märta  2007  SÖDERHAMN  AV4407  25 m  44.04   
54  159  Biller Linn  2006  SÖDERHAMN  BQ2206  25 m  44.29   
55  32  Axelsson Ebba  2006  BORLÄNGE  BT2006  25 m  44.42   
56  72  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  44.42   
57  71  Lundin Alice  2007  FALUN  AJ3207  25 m  45.01   
58  111  Sundberg Ebba  2006  GÄVLE SS  BQ5206  25 m  45.06   
59  73  Karsberg Carla  2007  FALUN  AJ1407  25 m  45.22   
60  85  Sadeghi Karin  2005  FALUN  BU9805  50 m  45.35   
61  81  Eriksson Olivia  2007  FALUN  AT3207  25 m  46.70   
62  110  Nordlund Ronja  2006  GÄVLE SS  BM2606  25 m  47.16   
63  80  Nyström Maja  2007  FALUN  AR7407  25 m  47.27   
64  31  Malm Stella  2006  BORLÄNGE  BT1806  25 m  48.21   
65  23  Lylander Saimi  2009  BORLÄNGE  AJ6209  25 m  49.61   
66  22  Mikaelsson Blomström Lovis  2007  BORLÄNGE  BF5207  25 m  49.81   
67  82  Zetterberg Carolin  2006  FALUN  BL0806  50 m  51.44   
68  15  Hörnell Sanna  2005  BORLÄNGE  AX2805  25 m  52.59   
69  28  Söderberg Nellie  2007  BORLÄNGE  BI1807  25 m  54.51   
70  83  Morén Lovisa  2006  FALUN  BM6206  25 m  54.82   
71  Sundqvist Ylva  2005  BORLÄNGE    25 m  59.00   
72  27  Svantes Wilma  2009  BORLÄNGE  AL3009  25 m  1:06.50   
73  25  Udd Mathilda  2005  BORLÄNGE  BV6205  25 m     
74  29  Olsson Linn  2010  BORLÄNGE  AE3810  25 m     
75  30  Jonsson Gabriella  2009  BORLÄNGE  AL5409  25 m     
76  79  Klingberg Thea  2006  FALUN  BC1806  25 m     
 
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar 
Sponsor: SUSS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
93  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  25.82   
87  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  26.94   
97  Rosengren Melker  2003  GÄVLE SS  AR1903  25 m  27.62   
89  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  28.17   
12  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  28.63   
63  Evaldsson Nicklas  2001  FALUN  AE4301  25 m  28.80   
91  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  28.86   
136  Grell Julius  2003  SANDVIKEN  AS9903  25 m  28.88   
45  Thorsén Axel  2003  ESKILSTUNA  AH6503  25 m  29.97   
10  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  30.02   
11  44  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  30.16   
12  132  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  30.76   
13  92  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  31.10   
14  102  Sjökvist Samuel  2005  GÄVLE SS  AQ0705  25 m  31.40   
15  112  Eriksson Malte  2003  HARNÄS SKU  AT3903  25 m  31.71   
16  39  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  31.89   
17  118  Flykt Tobias  2004  HEDEMORA  AI6104  25 m  32.10   
18  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  32.58   
19  47  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  33.16   
20  41  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  34.30   
21  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  34.31   
22  Blomberg Oliver  2003  BOLLNÄS SS  BA1303  25 m  34.90   
23  154  Arvidsson Elias  2005  STRÄNGNÄS  AN7705  25 m  34.90   
24  61  Orrego Mario  2006  ESKILSTUNA  AR5106  25 m  35.12   
25  48  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m  35.41   
26  130  Bröms Quintin  2003  SS MORA  AZ5703  25 m  35.43   
27  11  Manns-Ståhl Timothy  2004  BORLÄNGE  AC3504  25 m  35.71   
28  42  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  36.75   
29  153  Klang Hugo  2005  STRÄNGNÄS  AH0705  25 m  37.08   
30  14  Arola Ville  2005  BORLÄNGE  AF9705  25 m  37.45   
31  155  Lidholm Adam  2006  STRÄNGNÄS  AM4306  25 m  38.48   
32  147  Sundman Erik  2005  SÖDERHAMN  AU6705  25 m  38.85   
33  142  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  39.19   
34  52  Thorsén Gustav  2004  ESKILSTUNA  AI4104  25 m  40.15   
35  105  Sjökvist Erik  2007  GÄVLE SS  AF4907  25 m  40.41   
36  75  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m  43.21   
37  19  Axelsson Oliver  2007  BORLÄNGE  AK0507  25 m  49.49   
38  74  Iminov Izmail  2004  FALUN  AV7904  25 m     
39  126  Cederlöf David  2006  LUDVIKA SS  AO3506  25 m     
 
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer 
Sponsor: SUSS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
67  Lindgren Julia  2004  FALUN  AN0604  25 m  29.82   
151  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  30.15   
64  Jobs Amanda  2003  FALUN  AK0203  25 m  30.28   
88  Florén Frida  2004  GÄVLE SS  AB1404  25 m  30.42   
138  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  31.01   
62  Holmström Moa  2001  FALUN  AD0201  25 m  31.25   
13  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  31.27   
94  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m  31.46   
40  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  50 m  31.52   
10  152  Logander Elin  2005  STRÄNGNÄS  AS8605  25 m  31.98   
11  134  Boråker Saga  2004  SANDVIKEN  AN1604  25 m  32.07   
12  60  Sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  32.10   
13  140  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  50 m  32.24   
14  van Zonneveld Femke  2002  BORLÄNGE  AS9802  25 m  32.32   
15  58  Thai Sammi  2005  ESKILSTUNA  AK6405  25 m  32.38   
16  139  Strömbom Tyra  2004  SÖDERHAMN  AM3804  25 m  32.40   
17  113  Blomdahl Tuva  2004  HARNÄS SKU  BO6204  25 m  32.59   
18  133  Jönsson Anna  2003  SANDVIKEN  BC5203  25 m  32.73   
19  59  Björkbacka Maja  2005  ESKILSTUNA  AU9205  25 m  32.95   
20  141  Eklund Junia  2006  SÖDERHAMN  AH0806  25 m  33.02   
21  150  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  50 m  33.24   
22  46  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  33.31   
23  69  Hjemli Tuva  2005  FALUN  AN8805  50 m  33.48   
24  57  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  34.01   
25  43  Thorsén Matilda  2001  ESKILSTUNA  BF0801  25 m  34.19   
26  98  Stolt Hanna  2004  GÄVLE SS  BB8804  25 m  34.58   
27  146  Andersson Saga  2006  SÖDERHAMN  BH8806  25 m  34.78   
28  135  Kvarnlöf Moa  2004  SANDVIKEN  BA7404  25 m  35.01   
29  137  Herthelius Vilma  2005  SANDVIKEN  BJ6405  25 m  35.01   
30  65  Nyberg Anna  2003  FALUN  AP5603  25 m  35.40   
31  17  Nyström Olivia  2006  BORLÄNGE  BA7406  25 m  35.77   
32  49  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  36.21   
33  16  Mortazavi Elena  2004  BORLÄNGE  BM6804  25 m  36.52   
34  143  Sundqvist Agnes  2005  SÖDERHAMN  BL0405  25 m  36.59   
35  70  Strömsöe Sara  2006  FALUN  AV2406  25 m  36.77   
36  55  Widing Emilia  2005  ESKILSTUNA  AH5405  25 m  36.95   
37  124  Wahlqvist Hanna  2004  LUDVIKA SS  AP4604  25 m  37.29   
38  131  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  37.66   
39  96  Stigenberg Nathalie  2004  GÄVLE SS  AY3804  25 m  37.67   
40  104  Edring Maja  2002  GÄVLE SS  BX0802  25 m  37.70   
41  106  Mattsson Junie  2007  GÄVLE SS  AP1407  25 m  38.38   
42  119  Nahkala Nilsson Nova  2004  HEDEMORA  BD9604  25 m  38.51   
43  53  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m  38.65   
44  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  38.73   
45  99  Holfve Lisa  2005  GÄVLE SS  AR9605  25 m  38.73   
46  51  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  39.38   
47  145  Runarsson Emelie  2006  SÖDERHAMN  BD5206  25 m  39.70   
48  122  Gabrielsson Karin  2004  LUDVIKA SS  AL7404  25 m  39.73   
49  158  Karlsson Märta  2007  SÖDERHAMN  AV4407  25 m  40.31   
50  144  Mossnelid Emma  2006  SÖDERHAMN  BB6406  25 m  41.08   
51  129  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  25 m  41.17   
52  77  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m  41.18   
53  84  Ihrlund Isabella  2007  FALUN  BG9807  25 m  42.02   
54  72  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  42.19   
55  159  Biller Linn  2006  SÖDERHAMN  BQ2206  25 m  42.69   
56  18  Abrishami Melina  2006  BORLÄNGE  BF2806  25 m  43.47   
57  73  Karsberg Carla  2007  FALUN  AJ1407  25 m  43.59   
58  125  Söderholm Rosa  2005  LUDVIKA SS  BG5405  25 m  43.73   
59  120  Cloudy Weerasinghe Elisha  2006  HEDEMORA  AO8606  25 m  44.25   
60  81  Eriksson Olivia  2007  FALUN  AT3207  25 m  45.21   
61  117  Nordin Emilia  2003  HEDEMORA  AO6803  25 m  45.60   
62  110  Nordlund Ronja  2006  GÄVLE SS  BM2606  25 m  46.42   
63  123  Leonardsson Lovisa  2005  LUDVIKA SS  AD4805  25 m  47.74   
64  71  Lundin Alice  2007  FALUN  AJ3207  25 m  48.76   
65  80  Nyström Maja  2007  FALUN  AR7407  25 m  49.00   
66  111  Sundberg Ebba  2006  GÄVLE SS  BQ5206  25 m  49.31   
67  157  Karlsson Ida  2005  SÖDERHAMN  BQ1205  25 m  49.45   
68  82  Zetterberg Carolin  2006  FALUN  BL0806  25 m  51.74   
69  15  Hörnell Sanna  2005  BORLÄNGE  AX2805  25 m  55.59   
70  23  Lylander Saimi  2009  BORLÄNGE  AJ6209  25 m     
71  27  Svantes Wilma  2009  BORLÄNGE  AL3009  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  12 januari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  06:39