Hoppa till sidans innehåll

Inbjudningar och Resultat 2019


Här hittar du inbjudningar och resultat från konstsimstävlingar med svenska deltagare. Vill du publicera inbjudningar och resultat från lokala och regionala tävlingar? Skicka resultaten till This is a mailto link

För samtliga tävlingar under 2018, se tävlingskalendern.

 

Datum

Tävling Ort Inbjudan Resultat
2020        
21-24/5 USM Stockholm Inbjudan
Entry form
 
2-6/4 Hancok Prospecting Perth, Australien Inbjudan  
29/2 Valhalla Artistic Swimming Göteborg

Inbjudan
Anmälningsblankett

 
1/2 Inbjudningstävling Växjö Inbjudan
Anmälningsblankett
 
25/1 Örebro Synchro Cup Örebro Inbjudan  
         
2019        
11-15/12 XI Russian Matryoshka Chekhov, Ryssland Inbjudan  
6-8/12 Aqua Stars Baku, Azerbaijan Inbjudan  
6-8/12 Christmas Prize Prag, Tjeckien Inbjudan  
30/11-1/12 Asker Synchro Open Tønsberg, Norge Inbjudan
Anmälningsblankett
 
23-24/11 RM Täby, Stockholm Inbjudan
PM

Resultat
Detaljerade
Kval
Isbjörnen

14-18/11 Golden Autumn Brest, Vitryssland Inbjudan  
8-10/11 XXVI Hungarian Cup Kaposvár, Ungern Inbjudan  
2-3/11 X Synchro Open "Stari Grad" Belgrad, Serbien Inbjudan  
31/10-1/11 "Synchro passion from 8 till 80" Eilat, Israel Inbjudan  
1-4/8 Mediterranean Synchronized Swimming Cup Geneva, Schweiz Inbjudan  
28-30/6 9th Hungarian Open Budapest, Ungern Inbjudan  
27-30/6 2nd Open Water Lilly Varna, Bulgarien Inbjudan  
22-23/6 Swiss Open Masters Championship Neuchâtel, Schweiz Inbjudan  
18-23/6 EJM Prag, Tjeckien   Resultat
15-16/6 SM/JSM/Sv.Cupen Örebro

Inbjudan
Anmälningsblankett

Resultat 
4-7/6 Synchro Latvia Cup Riga, Lettland Inbjudan  
31/5-2/6 SUZOR'E CUP Minsk, Vitryssland Inbjudan  
25-26/5 Austrian Open Wien, Österrike   Resultat
17-19/5 USM Stockholm Inbjudan
PM
Resultat USM
Resultat Open 
11-12/5 Czech National Championship Preg, Tjeckien Inbjudan  
3-5/5 11th International Swiss Youth Competition Zürich, Schweiz Inbjudan  
3-5/5 28th SL Synchro Cup Luxemburg Inbjudan  
10-14/4 Belarus Junior Open Minsk, Vitryssland Inbjudan  
6/4 Speedo Synchro Cup Jönköping Inbjudan Resultat 
23/3 Örebro Synchro Cup Örebro Inbjudan Resultat 
16-17/3 Inbjudningstävling Järfälla Inbjudan Resultat 
16/3 Inbjudningstävling Göteborg Inbjudan Resultat 
16/2 Inbjudningstävling Stockholm Inbjudan Resultat 
2/2 Inbjudningstävling Växjö Inbjudan Resultat 
         
2018        
1-2/12 Crystal Cup Belgrad, Serbien

Inbjudan

 
30/11-2/12 Christmas Prize Prag, Tjeckien

Inbjudan

 
24-25/11 RM Växjö

Inbjudan 
PM

Resultat 
Kvalresultat
Isbjörnen
9-11/11 25th Hungarian National Cup Budapest, Ungern

Inbjudan

 
9-11/11 Synchro Open "STARI GRAD" Belgrad, Serbien

Inbjudan

 
4-8/9 EM Masters Kamnik, Slovenien

Inbjudan

 
26-29/7 Mediterranean Synchronized Swimming Cup Sevilla, Spanien

Inbjudan

Resultat 
6-8/7 Swiss Open Championship Zürich, Schweiz

Inbjudan

 
26/6-1/7 EJM Tammerfors, Finland   Resultat
16-17/6 SM/JSM/Sv.Cupen Göteborg

Inbjudan
Anmälningsblankett

SM
JSM
Sv.Cupen
Resultat detalj
15-17/6 8th Hungarian Open Budapest, Ungern

Inbjudan

 
8-10/6 Finnish Synchro Open  Tampere, Finland

Inbjudan
Entry Forms

 
2/6 SUMMER CUP Olomouc, Tjeckien Inbjudan  
2/6 Czech National Championship Masters Olomouc, Tjeckien Inbjudan  
18-20/5 USM Stockholm Inbjudan PM
Entry Forms
Resultat 
4-6/5 27th SL Synchro Cup Luxemburg Inbjudan  
4-6/5 Czech National Championship Olomouc, Tjeckien

Inbjudan

 
27-29/4 10th International Swiss Youth Competition Zürich, Schweiz

Inbjudan
Anmälningsblankett

 

18-21/4

Junior Open Belarus  Minsk, Vitryssland Inbjudan

 

7/4 Speedo Cup Jönköping Inbjudan Resultat A-klass
Resultat B-klass
Resultat C-klass 
6-8/4 Finnish Open Age Group Championships Kuopio, Finland

Inbjudan
Entry Forms

 
17/3 Inbjudningstävling Örebro Inbjudan Resultat enkla
Resultat detalj.
9-11/3 8th French Open Paris Inbjudan
Entry Forms
 
3/3 Inbjudningstävling Göteborg Inbjudan Resultat
Resultat detalj. 
17/2 Inbjudningstävling Täby Inbjudan
Anmälningsblankett
Resultat enkla 
Resultat detalj.
4/2 Inbjudningstävling Stockholm Inbjudan

Resultat enkla
Resultat detalj.

27/1 Inbjudningstävling Växjö Inbjudan
Anmälningsblankett 
Resultat 
         

 

31/5-2/6 SUZOR'E CUP Minsk, Vitryssland Inbjudan
Uppdaterad: 05 SEP 2018 13:04 Skribent: Nathalie Dahlqvist
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Svenska Simförbundet
Heliosgatan 3
120 30 Stockholm

Kontakt:
Tel: 0104765300
Fax: +4687246861
E-post: This is a mailto link